למה באמת לא לפטר את דייויד מוייס?

באמת למה לא להעיף אותו קיבינימט?

Manchester_United_FC_crest

אז למה לא צריך לפטר את דייויד מוייס? הרי בטוח יש מישהו פנוי. למה אני לא תומך בפיטורים שלו?

1. מנצ׳סטר יונייטד פנתה למאמן שהיה תחת חוזה וביקשה ממנו לעזוב מקום בו יכול היה להשאר עוד שנים ארוכות. אם תפטר אותו במהלך העונה המנג׳ר הבא שתפנה אליו יידע זאת. אני יכול להגיד שבפרספקטיבה של 69 שנה המודל של מנצ׳סטר יונייטד מוצלח. שום דבר שקרה בעונת כדורגל אחת – גם מקום 7 או 8 ואי עלייה לליגת האלופות, לא משנה פרספקטיבה של 69 שנה.

2. לגבי פרספקטיבה. בניגוד למה שאנשים זוכרים ״אלכס פרגוסון הגיע למועדון מרוסק והחל לבנות אותו״. – אני זוכר משהו קצת אחר – זכרון על הפנים יש לי. אלכס פרגוסון הגיע לקבוצה שהייתה טופ-4 ארבע שנים ברציפות ומיד סיים שלוש עונות מתחת למקום עשירי. היום כולם זוכרים כמה סבלנות הייתה להם ואיך ״ראו מיד את תוצאות הבניה במחלקת הנוער״. אני זוכר את השחקנים הנפלאים שהביא מיד דרך מחלקת הנוער – לי מרטין וראסל בירדסמור קראו להם.

3. אם יונייטד תמחיש שהיא מצטרפת למשחק של מאמנים לטווח קצר יחסית המנג׳ר הבא שתפנה אליו מן הסתם ירצה בתפקיד אבל ישאל ״מי השחקנים?״ או ״מה התקציב לשחקנים?״. בצדק הוא ישאל – הוא לא פראייר. הוא חייב להשיג 80 נקודות.

4. ״אבל הכדורגל השתנה״, אני שומע את המקהלה. היום אי אפשר ככה! היום הסופרסטארים שולטים במשחק! היום אף שחקן לא חותם בלי צ׳מפיונס ליג! מתנצל אם שכחתי איזשהו טיעון משכנע.

אם ככה – ויוה כדורגל מודרני! בואו נעשה עצומה בכדי להביא למכירת הקבוצה לקטאר או לאוליגרך! איך שלא תהפכו זאת – זה מוכיח את עצמו. אל תשאלו אחר כך איפה השחקנים המחוייבים. תבררו מי השחקן המעולה שפנוי בשוק וכמה הוא מרוויח.

5. אבל נכנס לסחרור שלא נצא ממנו 26 שנה. זה הרי מה שקרה לנו וליברפול. אני דווקא רואה משהו אחר ודווקא בליברפול. המהפך שם קרה עם שחקנים שלא הגיעו בגלל שיש ליגת אלופות. ולא הגיעו שחקנים ״בגלל השם של המנג׳ר״. השינוי הגיע דווקא אחרי שבזבזו את הכסף על רכש רע. אני לא אומר את זה מתוך אמונה שדייויד מוייס הוא ברנדן רודג׳רס. כרגע יש לי את כל הסיבות לחשוד שלא. אני אומר את זה למי שחושב שאם מוייס ייכשל לא יכול לבוא מישהו ולהצליח במהירות. תאמינו לי זה שטויות – שנתיים טובות של מנג׳ר ואתה על הסוס.

אגב, סיפור מעניין בהקשר ליברפול. היא עשתה דבר נכון כשמינתה את פייזלי כממשיכו של שאנקלי. בניגוד לדעתו של… שאנקלי. שחשב שצריך למנות את ג׳ק צ׳רלטון. אני חושב שפרגי אולי היה צריך להביא מישהו מתוך המערכת או לכל הפחות להביא את האדם קודם למערכת. אולי התכוון לעשות זאת עם קירוש אבל לא יצא.

6. לי ממש לא בוער להביא את הכדורגל המודרני. אפשר לחכות שנתיים -שלוש עם זה. אפשר לתת למודל שהצליח 69 שנים, הצליח וגם נכשל, אבל יותר הצליח, עוד זמן. מנצ׳סטר יונייטד המשיכה עם מנג׳ר שירד ליגה (טומי דוקרטי) והמשיכה כאמור עם מנג׳ר שסיים שלוש שנים ברציפות בחלק התחתון של הטבלה.

7. ועכשיו למשהו יותר חשוב. למנצ׳סטר יונייטד אין מנהל מקצועי. אלכס פרגוסון אמר פעמים רבות שהוא יהיה המנג׳ר האחרון מהסוג הזה – אמר ולא עשה! למה לא עשה? היה עסוק בתארים המניאק הזה. אל תדאגו כמה אנשים צעקו עליו אתמול ובעיתונים דווחו שאוהדי יונייטד קללו אותו באולד טראפורד. כנראה שלאוהד יונייטד יש הגדרה רחבה. אם נכנסים למשחק המאמנים לטווח קצר חייבים מנהל מקצועי לקבוצה לפני שממנים מנג׳ר. אחרת מי בדיוק ממנה אותו? מי אחראי על האקדמיות בזמן שהמנג׳ר שבחרת מנסה להשיג 80 נקודות בכדי שלא יפוטר. אז גם אם נכנסים למשחק הזה נכנסים בצורה אמיתית ובונים היררכיה אמיתית לניהול מועדון בצורה כזו. ואני מעדיף שלא יילכו למודל שכזה – למרות שהוא לגיטימי.

8. דייויד מוייס נכשל השנה. השחקנים נכשלו השנה. עוזרי המאמנים נכשלו. ההנהלה נכשלה. (תודה למי שצועק מהשורה השניה שאפשר להחליף מנג׳ר ואי אפשר להחליף שחקנים – זה סוג של אבחנה מרתקת). זה בדיוק ההבדל בין מנצ׳סטר יונייטד למועדונים אחרים כל השנים. לא היו אחראים לכשלונות. כי כשיש אחראים לכשלונות יש גם מי שלא אחראי. יש ״זה לא אני – זה הוא״. אנחנו זכינו באליפות – עד שבא המנג׳ר הזה. במנצ׳סטר יונייטד מצליחים ונכשלים ביחד.

האמונה במודל מצליח לא נבחנת כשהוא מצליח. היא נבחנת כשהוא לא מצליח. אני לא מאמין יותר מדי במנג׳ר הזה. אבל אני לגמרי לגמרי לגמרי מאמין שמנצ׳סטר יונייטד צריכה להיות שונה לחלוטין בדרך ההתנהלות שלה בעלות-מנג׳ר-שחקנים-אוהדים. אני גם מאמין שזו מנצ׳סטר יונייטד ממש כמו שאייאקס היא חדשנות וריאל מדריד היא זוהר וברצלונה היא קטלוניזם. מותר כמובן להאמין אחרת – אפשר לאהוב ללבוש חולצה אדומה ולתמוך ביונייטד וזו אהדה אמיתית – אבל אי אפשר לטעון שפיטורי מאמן אחרי עונה רעה ביותר קונסיסטנטים באיזשהי צורה למה שהיא מנצ׳סטר יונייטד.

אז מדוע אני ממשיך לתמוך בו? אני לא תומך במויס אני תומך בדרכה של מנצ׳סטר יונייטד גם בתקופה שהיא נכשלת. אגב, מסיבות אגואיסטיות. אני יותר נהנה מהצלחות בצורה הזו. זו הפרשנות שלי למיהי מנצ׳סטר יונייטד אבל כנראה פספסתי משהו בשנים 1975-2014.

9. תרבותית יש לי תחושה שאנשים נורא רוצים שמנצ׳סטר יונייטד תשתנה. הם שונאים את העובדה שהיא עמדה שם יותר מדי זמן כאנטי-תזה לתרבות האינסטנט. לתרבות החרב המתהפכת של ״האיש הזה זבל תביאו מישהו חדש״. הם אומרים שכדורגל הוא תקציב וצריך לבדוק אם המנג׳ר הצליח יחסית לתקציב ואם לא שיביאו חדש. זה באמת מה שהם אוהבים. אז למה יונייטד לא יכולה להיות כמו כל העשירות – להחליף אלו עם אלו שחקנים ומאמנים כל שנה ולראות מי ינצח? למה לעזאזל מי שאשם שם לא נתלה בפומבי? מה הטעם במשחק אם המפסיד לא אוכל אותה? אז לי לא בוער להיות מעודכן תרבותית. אתעדכן בעוד כמה שנים אם צריך.

נ.ב. חרא של כדורגל היה העונה. על הפנים.

דגלים?
זן ואמנות איתור החלוץ הבא

193 Comments

בני תבורי 26 במרץ 2014

Hear hear!
ובמילים אחרות, אין נכון מזה. מועדון כדורגל אינו רק סך המדליות שלו אלא גם, ואולי במיוחד, המסורת והאתוס שלו שהוא מטפח, ובכלל זה התנהגות ארגונית שאינה מבוססת על היסטריה. אני לא חושב שצריך להשאיר מאמן כושל רק בגלל המסורת, אבל חושב שגם עונה אחת לא טובה אחרי שני עשורים מופלאים, מצדיקה התנהלות שקולה ואחראית.

בני תבורי 26 במרץ 2014

אופס…רוג'רס שמדברים בו כעל מועמד ראוי למאמן העונה, הגיע לליברפול מאותה הצלחה ואותם הישגים שהגיע מויס. נכון שבליברפול הנפילה קצת פחות כואבת אבל זה בגלל שהמועדון למד את המצב כפי שהוא ולא כפי שהוא מופיע בפנטזיות. יש עוד אלף דרכים לשפר גם מבלי לערוף ראשים.

יואב בורוביץ' 26 במרץ 2014

דורפן, אני מסכים עם כמעט כל מה שנכתב. רק שאלה אחת: אם מויס יפוטר בפגרה הקרובה, האם יונייטד תפסיק להיות יונייטד? האם תכתוב אז שיונייטד איבדה את דרכה ולעד היא לא תהיה אותו מועדון? רוצה לומר, יש קצת (ואני מדגיש- קצת) יותר מדי אידיאליזציה בדבריך

אריאל גרייזס 26 במרץ 2014

כל הסיבות האלו הן נחמדות, אבל כולן נופלות מול הסיבה שבגללה מויס צריך כן להיות מפוטר – וזה שהוא פשוט מאמן גרוע.
חשבתי על זה השבוע – למה דווקא מויס נבחר להחליף את פרגוסון? הוא אף פעם לא אימן קבוצת צמרת. הוא אף פעם לא לקח תואר. למעשה, הוא אף פעם לא אימן בליגת האלופות. הקבוצה שלו היתה איומה נגד קבוצות טובות לאורך השנים.
וככל שחשבתי על זה, נותרתי רק עם סיבה אחת שבגללה מויס מונה להיות המאמן של היונייטד – הוא סקוטי.
עם כל הכבוד, זאת לא סיבה מספיק טובה. לא למנות אותו ובטח לא להשאיר אותו.
וזה בלי קשר לעובדה שאני מעריך את הסיבות שמנית. אמונה בדרך של מועדון היא חשובה, אפילו אם היא בניגוד למה שקורה בכדורגל המודרני.

דורפן 26 במרץ 2014

כן אבל כשממנים קשה לדעת מי מאמן מעולה. איזו קבוצת צמרת אימנו רודג׳רס או רייקארד או גווארדיולה? ישנם באמת את המאמנים שעוברים בין מועדונים ומצליחים – הם תמיד מאמני הקבוצה ראשונה ולא מנהלים מקצועיים. השאלה היא מה הטווח שאתה קובע לאבחנה שמישהו לא טוב – ולהגיד שזו עונה – זה לא רציני. זה בדיוק כמו להגיד ״תביא 80 נקודות או הביתה״.

ומה שאני אומר – שאם מוייס אכן ייכשל לאורך זמן, גם הדרך בה תספוג את הכשלון הזה חשובה להמשך.

אריאל גרייזס 26 במרץ 2014

אני לא מבין, אתה רוצה להגיד שאי אפשר לומר אם מישהו הוא טוב או לא טוב אחרי חצי עונה או עונה? כי זה לדעתי לא רציני.
מויס נכשל לאורך זמן. 30+ משחקים זה מספיק זמן כדי לדעת שהוא לא טוב, לא צריך יותר.
ברור שקשה לדעת מי יהיה מאמן טוב ומי לא. אבל אם היית ממנה את גוארדיולה אחרי ההצלחה שלו בבארסה היית יכול להגיד – וואלה, הוא הצליח במקום אחר, אני נותן לו זמן. ואני מבטיח לך שאם גוארדיואלה היה מביא תוצאות כמו של מויס העונה הוא היה הולך הביתה אחרי עונה. גם רייקארד. ליברפול לא חששה לשלוח את הודג'סון הביתה אחרי חצי עונה כי ראו שזה לא זה.
בשורה התחתונה, כל שרשרת ההסברים למעלה – שכולם יפים ונחמדים, הם לא יותר מאשר הצדקה נגד תחושת הבטן הצועקת של כל מי שהוא אוהד יונייטד – מויס לא מספיק טוב.
אבל מה לי אכפת? תשאירו אותו

אריק 26 במרץ 2014

ליברפול לא פיטרה מאמן מ89 ועד הודגסון! אמממה היא פיטרה שניים בטווח קצר ועכשיו מצאה את האיש הנכון והיא יכולה לזכות בתואר.

אריאל גרייזס 26 במרץ 2014

איבדתי אותך. קודם כל, לדעתי גם הויה וגם בניטז פוטרו בסוף העונה. דבר שני, הם הראו תוצאות מסוימות. לא אליפויות אבל עשו דברים. מויס לא עושה כלום, הוא בדיוק כמו הודג'סון – אין שום סיבה שלא ילך הביתה

אריק 26 במרץ 2014

אריאל, הוייה וסונס בעיקר סחבו הרבה יותר מדי שנים בגלל העקרון של לא לפטר שלא הואיל לליברפול. הוייה סיים חוזה ובניטז סיים עונה ועזב בסכמה משותפת מאותו רגע ליברפול החלה לחתוך את מי שאינו מספיק טוב ומצאה את רוגרס האם היא הפסיקה להיות "ליברפול" עבור אוהדיה? לא! אבל אולי היא סופסוף תחזור להצליח.

אריאל גרייזס 26 במרץ 2014

אה, אוקיי, אנחנו מסכימים. ליברפול שיחקה הרבה יותר מדי שנים שש בש בזמן שהעולם שיחק שחמט. הם חשבו שאפשר להמשיך עם הערכים הישנים ושהם גדולים מספיק כדי לחזור בסוף לגדולה. גם אני כתבתי את זה כמה פעמים. ההחלטה לפטר את דלגליש היתה אחת הקשות שנעשו, אבל היא היתה נכונה.
אם ליברפול יכולה לפטר את דלגליש, השחקן הגדול בתולדותיה, אחרי שנה וחצי – יונייטד בהחלט יכולה לפטר את דיוויד מויס אחרי שנה.

תוהה בדרכים 26 במרץ 2014

דלגליש לא רק היה שחקן גדול, אלא גם מנג'ר עם רקורד מוכח של הצלחות. גם החצי עונה הראשונה שלו הייתה מוצלחת מאד בסך הכול.

נאמנות וסבלנות כלפי המנג'ר צריכות להיות אמצעי ולא מטרה. המטרה היא טובת המועדון.

יואב בורוביץ' 26 במרץ 2014

אני גם חושב שמויס, כמו פרגוסון, מגיע מגלזגו, ולדעתי גם אבא של מויס (שהיה מאמן) הכיר את פרגוסון מקרוב (לא סגור על זה, אבל כך זכור לי שקראתי). ואני מסכים דבריך גרייזס, היתה כאן תחושה שפרגוסון ממנה יורש (גם) על בסיס היכרות אישית. מויס לא המחיש באברטון שהוא מנג'ר מספיק גדול כדי לקבל את יונייטד- והיה לו מספיק זמן להמחיש זאת. הוא אמנם הצליח בגודיסון פארק, אך מעט מאוד באמצעות כדורגל יפה (ותארים) שראויים ליונייטד.

יאיר אלון 26 במרץ 2014

דורפן בהכל אני איתך, אבל יש עניין אחד שמדאיג אותי. עניין כלכלי. מנצ'סטר יונייטד נסחרת בבורסה וכשקבוצה לא מצליחה בדיוק כמו כל חברה אחרת היא מאבדת מכוחה, אפילו אם בעבר הלא רחוק אותה חברה הצליחה מאוד. אין עוררין, מבחינת לפחות, שמסורת, זהות וניהול נכון חשובים מאוד למועגון ועדיין קשה להתווכח עם כך שבלי כסף גדול המועדון יתקשה להישאר תחרותי ברמות הגבוהות לאורך זמן. וברגע שאתה נפגע כלכלית זה כבר קשה לטפס למעלה בלי איזה שייך או אוליגרך.

דורפן 26 במרץ 2014

מדאיג בצד.
אבל איך אתה מסביר שליברפול עשו בשנתיים את מה שסיטי עשו בחמש?

עידן. 26 במרץ 2014

ליברפול עדיין לא עשו כלום. הצלחה היא קודם כל שאלה של המשכיות.

להזכירך גם לפני כמה שנים ליברפול גמרו מקום שני בליגה מרחק נגיעה מיוניטד וקצת לפני זה הם אפילו זכו בליגת האלופות.

כל זה לא מנע מהרבה שחקנים שהקבוצה רצתה להעדיף קבוצות אחרות על פניה בשנים האחרונות. שלא לדבר על כך שמראש ליברפול לא פנתה לשחקנים מהעלית כי זה לא היה אפשרי כלכלית או מעשית.

משה 26 במרץ 2014

הנפילה של ליברפול אחרי 2009 הייתה שילוב של סגירת הארנק של הבעלים ולחץ על המנג'ר למכור שחקנים ובחירות גרועות של המנג'ר בשחרור שחקנים (אלונסו) וברכש (גלן ג'ונסון ואקווילני). עקב כך לא היה לבניטז גם את היכולת לתקן את הטעויות שלו. אני חושב שבאותה נקודת זמן ליברפול יכלה לנסות להיות בליגה של הגדולות מבחינת הרכש אבל איבדה את הסיכוי.

ערן 26 במרץ 2014

ואיבדה גם את מאסצ׳רנו, שיחד עם אלונסו יצר צמד גרזנים במרכז המגרש שגם היום ניתן רק לחלום עליו.

יאיר אלון 26 במרץ 2014

אחרי שליברפול יצליחו לשלב בהצלחה עונה אירופית טובה יחד עם תחרות על האליפות אני אגיד שהם עשו את זה. כרגע הם נראים בדרך הנכונה אבל רק בדרך. בכל אופן ליברפול היא יוצאת מהכלל שלא בהכרח מעידה על הכלל וכם לה לקחו שנים ואינספור טעויות כדי לחזור ולאיים על הכתר. ברב המקרים קבוצות עם תקציבננמוך יותר מסיימות נמוך יותר בטבלה. אני שואף כאוהד שבדרך כלל נסיים גבוה ורק לפעמים פחות גבוה. ככה שאני לא בעד פיטורים של מוייס אבל אני כן בעד לחשוב בצורה בהולה איך מחזרים את הקבוצה לצרת כבר בעונה הבאה כדי לא לאבד מהערך הכלכלי של המועדון. אגב ככה כהערת מסגרת אחרונה למרות כל הדיבורים על כסף אני לא חושב שהסגל שלהו דרוש רכש מאסיבי.

יעקב 26 במרץ 2014

אבל איפה הנשמה הרצון והמלחמה ?מלבד רוני ורפאל כל הקבוצה נראית חסרת כל אמונה
התרבות הזו מייצגת אולי פחות יכולת וכשרון ויותר רצון ומלחמה.
איפה היתה המלחמה אתמול? או מול ליברפול ?
מויס מיצג את התבוסתנות ,זה מה שהוא משרה על השחקנים ולכן הוא לא יוכל לעמוד בדרישות המינמליות האלו.
אם היו מפסידים 2-3 , 2-4 לא היתה תחושה כזו.
התחושה היא שלאחר שהקבוצה חוטפת אין כל סיכוי לשינוי.
השחקנים לא מאמינים האוהדים לא מאמינים וכיום גם לא מויס.
הרי תמיד קבוצות נחותות ידעו לשחק טקטית ולגנוב 0-0 או להפסיד .

יוסי מזרחי 26 במרץ 2014

מצטרף בשמחה לדברים .

אביעד 26 במרץ 2014

אני מסכים עם כל הדברים, מנצ׳סטר לא יכול להיות המועדון שמפטר קק כי לא הלך טוב, היא צריכה לתת למויס עוד הזמנות בעונה הבאה כאשר הוא יקנה מעט שחקנים וירענן את השורות שזקוקות לזה כמו חמצן לנשימה… אבל הנקודה האחרונה בה נגעת היא מהותית: הכדורגל של יונייטד השנה היה נוראי, הוא פשוט היה גרוע. לא סתם יונייטד השיגה מינימום נקודות מול קבוצות שמדורגות מעליה(צמד הפסדים לסיטי ולליברפול זה משהו שאף אחד לא היה חושב עליו).
צריך לתת לו צ׳אנס עם שחקנים חדשים, אולי הוא אפילו יבין שהוא טיפה צריך להראות חדשנות ולרענן את השיטה שלו מימי אברטון והעונה הנוכחית, אבל אם הוא לא יעמוד בו גם צריך לדעת לוותר ולהבין שהתבצעה טעות ושצריך להחליף…

דורפן 26 במרץ 2014

אני לגמרי מסכים. עם הקרדיט שהוא יקבל הוא צריך לעשות משהו מאד עמוק.

אחד 26 במרץ 2014

בחיי שאני לא מבין מה ההבדל בין להיות בבעלות של שייח' או אולגירך לבין בעלות של יהודי אמריקני.

אחד 26 במרץ 2014

*אוליגרך

אופיר 26 במרץ 2014

אם אני לא טועה, יונייטד לא ממש "בבעלות" הגלייזרים, אלא הם בעלי המניות הראשיים (אינני אוהד, אז אני לא בקיא). במקרה כזה, מדובר בחברה ציבורית נסחרת, שמחוייבת להראות רווחים לבעלי המניות שלה, מה שמחייב אותה לניהול תקין (שקיפות, מתח רווחים בריא וכו'), ולא בצעצוע של אדם פרטי (שיכול להיות אוליגרך, שייח או יהודי אמריקאי), שבא לספק את הקפריזות שלו ולהפגין את זקפתו ברבים.

אביאל 26 במרץ 2014

אופיר – זה המצב לאחר ההנפקה, לפני הם היו כמו כל בעלים אחר.

לאחד – אלה מהעולם המערבי (גלייזרים) ואלה לא (אברמוביץ׳ ואנשי המפרץ) ובעיקר איך כל אחד עשה את הונו, יש שטוענים שהשניים בצורה לגיטמית והראשונים כן, אבל אם תשאל קומוניסט שניהם רעים באותה מידה.

בר שושני 26 במרץ 2014

זו בכלל לא הנקודה, והנה היא: לגלייזרים אין הון בלתי-נגמר. הם אנשי עסקים וקנו את יונייטד לא כצעצוע אלא כי היא מכניסה כסף. יש להם אינטרס עמוק לשמור אותה רווחית לאורך זמן – אמנם גם בהעלאת מחירים אבל גם בהשקעת כספים, ובעיקר – בשימת לב לכך שההכנסות עולות על ההוצאות ולא להפך.

יונייטד, עם החוזים הנוכחיים שלה, תתפקד גם בלי הבעלים שלה. למעשה, היא תתפקד טוב יותר בלעדיהם, כנראה. צ'לסי, בלי הבעלים שלה היום, נכנסת לפירוק תוך שנתיים בלי הזרקת כסף.

אביאל 26 במרץ 2014

בר שושני – הגלייזרים שווים 4.5 מילארד דולר, זה לא מעט, בטח ובטח שיונייטד רווחית בשנים האחרונות אין לה כמעט תלות בבעלים.

נמשיך בזה, שאברמוביץ׳ בנה קרן של 200-250 מיליון פאונד לעתיד של צ׳לסי, צ׳לסי גם מצמצת הפסדים ומעלה בכל שנה את ההכנסות (חמישית או שישית באירופה אם אני לא טועה).

אבל זו לא הנקודה, הגלייזרים הם בעלים גרועים בהרבה מאולגרכים ושייחים, הם קנו את הקבוצה בהלוואה ומחזירים אותה על חשבון הכסף שהקבוצה מייצרת, נניח שליונייטד היה בעלים מהסוג השני, הוא גם היה מזרים כסף וגם משאיר את הכסף שנכנס לקבוצה בתוך המערכת, ככה הרווח היה כפול.

edgecator 26 במרץ 2014

טעויות נעשות בכל מערכת ניהולית, ספורטיבית או לא. החוכמה, בעיניי, היא להכיר בהן כשהן נעשות ולתקן אותן. הדרך מכאן ועד התנתקות מהמודל המסורתי ארוכה.

הדר 26 במרץ 2014

אני אוהד יונייטד כנראה בין הצד ותיקים בארץ מ1969. אני גם חבר פייסבוק שלך . כתיבה נפלאה ואחד המאמרים בעלי עומק וכנגד הזרם הפשטני. עם זאת כל ההתיחסות שלך היא למעטפת המקרו של הקבוצה והכול נכון. בצד המיקרו מה מוייס עשה השנה מעורר תהיות קשות האם הוא האיש שאפילו יופקד על שינוי דרמטי בקיץ של הסגל.
נ.ב-הגלייזרים יכנעו ללחצי המותג מחוזה אדיר עם נייק עד חסות על כול גרב שהושגה עם זיהוי של הצלחה. מוייס יסיים תפקידו בקיץ זו הערכתי

עומרי 26 במרץ 2014

קניון וגיל אולי לא היו מנהלים מקצועיים פר-אקסלנס אבל כן היו אנשים עם הבנה נרחבת במשחק ובעיקר בשוק השחקנים. זה מחויב המציאות להביא מישהו כזה.

גל 26 במרץ 2014

תשמע דורפן סך הכל אני מסכים איתך, באמת שבתור אוהד יונייטד אני ממש מקווה ורוצה שמויס(שאכזב אותי עד כאב העונה) יקבל עוד עונה אחרי קיץ ויקבל צ'אנס להוכיח שהוא נבחר מסיבה שהיא לא היותו סקוטי.
אבל הבעיה שלי אם מויס היא מה שהוא משדר כלפי חוץ. כל פעם שמצלמים אותו במשחק, הצורה שהוא מדבר במסיבות עיתונאים לפני ואחרי משחקים, משדר לוזריות. הוא כל הזמן נראה כאילו הוא אובד עצות וזאת בעיה חמורה מאוד, וזה משתקף על הפנים של השחקנים ועל הסגנון משחק. מבחינתי בגלל שהסגל בינוני מינוס ובאמת לא שווה מעל מקום חמישי בליגה האנגלית, אני סולח לו על העונה, אבל כמו שזה נראה כרגע, לא משנה איזה שחקנים הוא יביא בקיץ, אם הוא לא משנה את הלוזריות שלו ושל הקבוצה כתוצאה מכך אין לו סיכוי להיות מתאים לתפקיד.

קורא 26 במרץ 2014

מה שגרוע הוא שזה לא רק תחושות אלא שזה באמת משפיע, ההפסד של אחד הנשיאים בארצות הברית נגרם מעימות טלוויזיוני בשנות השישים שבו הוא גימגם והזיע. לא עזר כלום אחר כך – וזה עובר בדיוק באותה מידה גם אל השחקנים עצמם.

אגב, לטעמי הוא לא ימשיך למרות נאום ההגנה חוצב הלהבות של דורפן, בגלל שיונייטד היא חברה ציבורית שההכנסות שלה יקטנו משמעותית שנה הבאה והמניה שלה תספוג מכות. לגלייזרים למעשה אין ברירה אלא לפטר את מוייס אחרי העונה הנוכחית.

גיל שלי 26 במרץ 2014

זה היה ניקסון שגמגם והפסיד לקנדי, אחרי זה הוא נבחר, אולי גם מויס יתאושש, רק שלא יהיה גרוע כמו שניקסון היה נשיא מבחינתכם לפחות

צור שפי 26 במרץ 2014

שתי הערות היסטוריות קטנוניות:
* בין אלה ששמעו את העימות ברדיו הרוב חשב שניקסון ניצח. לא היתה בעיית גמגום אלא הזעה שנבעה מאיפור גרוע. הבעיה שבטלוויזיה הצורה חשוה יותר מהתוכן.
* בראיה היסטורית ניקסון, בניכוי ווטרגייט שהביאה עליו את קיצו, היה נשיא הרבה יותר מוצלח מקנדי שהיה האחראי הראשי להסתבכות ארה״ב בוויאטנם וחרא של בן אדם באופן כללי.  

יריב 26 במרץ 2014

שמעתי שגמגום היה בסיפור עם אשכול, שהקריא הודעה לעיתונות לפני מלחמת ששת הימים ונתקע במילה כלשהי. בהלה גדולה, לחץ ציבורי על הממשלה שהביא להעברת תיק בטחון (מאשכול) לדיין שבועיים לפני המלחמה וגזירת קופון מצד דיין על הכנת המלחמה שנעשתה הרבה לפני כניסתו לתפקיד.

תומר חרוב 26 במרץ 2014

אשכול אמר הסגת הכוחות במקום הזזת הכוחות ומשם החלה כל ההסטריה.

סתמאחד 26 במרץ 2014

אלה שרוצים לתת למויס הזדמנות נוספת צריכים לשאול את עצמם מה יקרה אם באמצע העונה הבאה יתברר שדבר לא השתנה – זה אותו מויס וזו אותה יונייטד נוראה מבחינת איכות הכדורגל.
האם באמצע העונה הבאה הם יתמכו בפיטוריו ? ואם כך,מה יהיה גורלם של טיעוני ״יונייטד מתנהלת אחרת״ ? ומדוע לא לבצע בקיץ את המהלך המתבקש של החתמת מאמן חדש במקום לבצע אותו באמצע העונה הבאה כאשר לא יהיו מאמנים פנויים באיכות שיונייטד כה זקוקה להם ?
ובעניין אוהדי ההצלחות : מבחינתי זכיה בתואר איננה הדבר החשוב ביותר.אני רוצה להנות מכדורגל.בשנים הקודמות יונייטד זכתה בתארים אבל אני לא נהניתי מהכדורגל שהיא הציגה.מבחן האיכות חשוב מבחינתי לא פחות ממבחן התוצאה.אם יונייטד היתה משחקת כדורגל מהנה והתקפי ומסיימת במקום החמישי/שישי (כמו טוטנהאם בעונה שעברה) לא הייתי בא למויס בטענות והוא היה ראוי לקבל קרדיט נוסף.
כל מה שמויס עשה במהלך שנותיו כמנג׳ר מעיד על כך שאין לו את היכולות המקצועיות המתאימות להוביל קבוצה כמו יונייטד.
צריך לקוות שיגיע הרגע ה״בגיני״ של מויס ובו הוא יכריז – איני יכול עוד וילך לדרכו.

B. Goren 26 במרץ 2014

גיל, זה אחד הטורים הטובים שכתבת!
וכדי שלא אובן לא נכון אמהר לומר שאני חלילה לא מתכוון שהאחרים היו רעים.

טל המנצ'סטרי 26 במרץ 2014

כמו שלא נכנסתי לאופוריה מהכמה ניצחונות אחרונים ככה אני לא נופל לתהומות וגם לא לאחר עוד הפסד כואב כי הליקויים שדורשים תיקון בקיץ הם אותם הליקויים ובלי קשר לתוצאה.

אני באמת שלא מבין את אלה שכותבים כי זה אותו הסגל שזכה באליפות בעונה שעברה וכאילו שדברים עומדים במקום, הם לא, לא בחיים ולא בכדורגל.
ליברפול בעונה שעברה בזמן הזה היתה מרוחקת איזה 30 נקודות מהמקום הראשון, אז מה, דברים המשיכו לעמוד באנפילד? לא.

הליקויים, הקשיים שיש לנו, הם פחות יפריעו במשחקים מול הקבוצות הפחות טובות בליגה, עובדה, יש לנו את רקורד משחקי החוץ הטוב בליגה, מטורף לא?
מצד שני אין לנו מה למכור מול הטובות יותר, אין מה לעשות ואנחנו צריכים לקבל את העובדה הזו ועד שלא נתחזק מחדש כמו שצריך.

אני לא יכול שהפסד כמו נגד ליברפול יעבור בשתיקה, לא בגלל העניין המקצועי אלא כי נגד ליברפול עלינו עם אפס תשוקה, לא כך היו פני הדברים אתמול, פשוט לא היינו מספיק טובים ויש לזה כמה סיבות שאי אפשר לקמט אותן ולא, זה לא בגלל מוייס.

מרכז הקישור, לב הקבוצה, החלק המרכזי שדרכו הכל אמור לעבור ואצלנו הוא מצריך לא צינתור אלא ניתוח לב פתוח.
פרגוסון נמנע מלחזק, לתחזק באמת את מרכז הקישור בשנים האחרונות, אין לי מושג מדוע, לצערי לא ראינו שום הזכר לנושא וגם לא בספר האחרון שלו
וזאת הירושה הבעייתית שמוייס ירש וזה ממשיך להוות את הבעיה הכי גדולה שלנו ועד שלא נתחזק בקיץ.

אתמול לא היה לנו מה למכור מול פרננדיניו ויא יא טורה, אין מה לעשות, מייקל קאריק נמצא בירידה דרסטית ביכולת שלו ולאחר עונת שיא והוא מעולם לא היה שחקן תזזיתי במיוחד וכזה שדוחף קדימה ועושה לחץ על מקבלי הכדור של הקישור היריב, הוא כן ידע לעצור ולחתוך מהלכים כשקרא נכון כמה מהלכים קדימה, כשידע לתזמן נכון ריצה למקומות מסויימים, המוח אולי עדיין מתפקד, הרגליים לא ולכן קאריק כל הזמן נסוג לאחור, בכדי לא להיתפס עם הזנב בין הרגליים, זה יוצר לחץ על מרכז ההגנה וכשאנחנו מגנים אחורה מדי ואז מזמינים לחץ והזדמנויות ליריבות.
פלאייני, עדיין בעונת התאקלמות ראשונה ושוב פעם לא הזכיר את השחקן הקשוח ומרוויח הכדורים מאברטון אלא את השחקן שמקבל פיק ברכיים כשצריך להתמודד מול שחקנים במשקל כבד. ידענו שפלאייני זה רכש שיכול להיות תוספת כוח לסגל אבל לא הקליבר המרכזי שאנחנו צריכים.
פלאייני כן יכול לעשות לחץ אבל אתמול נחבא אל הכלים ואני לא חושב שהוא הרוויח כדור אחד במאבק פיזי וזה משהו שלא נוכל להסכים לו בעונה הבאה.

סיטי עשתה לחץ לפרקים, לחץ מושלם, לחצה ולקחה אוויר, לחצה ולקחה אוויר.
אצלנו לא היה שום לחץ מתואם קבוצתית, אלא לחץ של בודדים לפרקים שלפעמים הצליחו ואז ראינו את שחקני סיטי מעיפים כדור ללא כתובת, בדרך כלל זה לא הצליח כי הלחץ הזה היה של בודדים ונשבר בקלות ע"י תנועה חכמה של החלק הקדמי של סיטי, בעיקר של יא יא טורה ואגב טורה, אתמול הוא כבש שער אחד, משחק קודם נגד פולהאם הוא כבש שלושער, יש לו כבר 17 שערים העונה, אני לא חושב שב 3 השנים האחרונות שחקני מרכז הקישור שלנו ביחד כבשו 17 שערים, פה קבור הכלב.

ההבדל בין פלאייני ויא יא טורה בא לידי ביטוי לא רק בלהרוויח את הכדורים אלא גם בתנועה קדימה. פלאייני עושה תנועה טובה אבל היא היתה או לאזור הקיצוני השמאלי וזה בסדר גמור, במטרה לרווח את המשחק שלנו וכשלא היה לנו קיצוני קלאסי או בכדי לנצל את התנועה של וולבק מצד שמאל למרכז וגם כשנכנס לא פעם לרחבה אבל הוא נכנס מהצד, מהפינה הרחוקה, גם זה בסדר וגם אתמול פלאייני הגיע למצבים בתוך הרחבה, עם הרגל והראש אבל אי אפשר להשוות זאת לאיכות ולאפקטיביות של התנועה של טורה ממרכז המגרש קדימה ולאמצע, כי אז זה מכניס לבעיה את החולייה האחורית, נותן להם כאב ראש נוסף אל מי לצאת, את מי לקחת ומעבר לחלוצים ואז או שיא יא טורה מגיעה להזדמנות וכובש או שמשחרר מסירה פשוטה לשחקן פנוי אחר שלא שומרים עליו כי יצאו לסגור או טורה וזה נעשה סביב רחבת ה 16, אצלנו אין אף שחקן שעושה זאת מהמרכז, קאריק נשאר תקוע מאחור, פלאייני הולך לצדדים, פה קבור הכלב.

כשחיפשו להאשים את אשלי יאנג וולנסיה העונה, טענתי כי זה בדמות להאשים את הש.ג, לא הם הבעיה, גם קיצוניים צריך לדעת להפעיל נכון וזה אל משנה אם זה יאנג או יאנוזיי ומעבר למה שהם צריכים להביא באחד על אחד ולכן אני לא יכול לבוא בטענות לחלק הקדמי שלנו, לא רוני (שהיה מאוד לא מדוייק בפעולות שלו אתמול) לא וולבק (ששוב הוכיח שהוא גבר שבגברים) לא מאטה (שבמחצית השני היה מאוד לא מדוייק) ולא קאגווה שנכנס ושיחק בעמדות לא לו (למרות ששוב פעם ראינו שהוא נכשל גם בפעולות פשוטות של מסירות ולא משנה היכן נמצא על המגרש)
אף אחד לא ישכנע אותי נניח שציוות של מאטה וקאגווה הוא פחות טוב מזה של סילבה ונאסרי אבל הצמד של סיטי מקבל תמיכה והכוונה ממרכז קישור ברור, אצלנו זה כל הזמן לנסות ולתפור את הטלאי ואז גם היתרון שיונייטד בטווח הארוך יכולה להרוויח במשחק ללא ואן פרסי בחוד ההתקפה (משחק מהיר יותר, תנועה שונה ומסירות קצרות בשליש האחרון) לא יכול לבוא לידי ביטוי.

הגנה, זה כואב לראות את אברה, עד לפני מספר שנים אחד מהמגנים ההתקפיים הכי טובים באירופה, לא מצליח לעבור במהירות את המגן שלו ופעם אחר פעם מנסה להוציא כדור רוחב או הגבהה על עיוור ללא כתובת וכשהגנתית הרגליים כבר לא מתפקדות אותו הדבר ולכן עוברים אותו בקלות או שהוא נסוג פנימה לתוך הרחבה ובכדי שלא להיתפס עם הזנב בין הרגליים ובדיוק כמו קאריק במרכז הקישור, זה מזמין לחץ ובלבול.
(מוייס בקיץ ניסה להביא את ביינס, מגן בשיא הכושר, פרגוסון בעונה שעברה כשאברה כבר היה בתוך שלבי הנסיגה ביכולת, הביא מגן בינוני ביום טוב וכזה שאי אפשר לבנות עליו כאיזה תחליף הולם)
וכמו אברה ככה ריו פרדיננד, זה כאב לראות אותו מאבד בקלות חלוץ שלא ממש מהזריזים בעולם, ריו פעם היה אוכל כמוהו לארוחת בוקר ואתמול את התסכול מגול רך בקרן ראו על הפנים שלו, השכל מתפקד, הרגליים לא.

מישהו רוצה להגיד לי שאם היה זה פרגוסון, מוריניו או כל אחד אחר על הקווים אתמול אז הרגליים של קאריק, אברה או ריו פרדיננד היו רצות מהר יותר?

זה לא משנה התוצאה של המשחק, לא בהפסד אתמול וגם לא בניצחון על אולימפיאקוס בשבוע שעבר,
אנחנו צריכים מגן ימני וכזה שיתמודד עם רפאל על מקום בהרכב, כרגע אין לנו שום מגן מחליף טבעי.
בהנחה שאברה יעזוב, אנחנו צריכים 2 מגנים שמאליים.
וידיץ' עוזב, ריו יעזוב, נשארנו עם שלושה בלמים צעירים נהדרים, אוונס, סמולינג וג'ונס, אנחנו צריכים עוד אחד כזה.
אנחנו צריכים לפחות 2 שחקני מרכז שדה, צעירים ובשלים להביא תוצאות לכאן ועכשיו, לא עוד קאריק כבורג הכי רכזי בקישור, לא עוד עם פלטצר שאין לי שום טענה לגביו אבל אי אפשר לבנות עליו כל הזמן, לא קלברלי שאתמול היה לא רע אבל סובל מחוסר ביטחון וכשהוא צריך להתגבר עליו, לא פלאייני ולא אף אחד אחר.

חילוף החומרים הזה יכול היה להעשות בהדרגה בשנתיים, 3 האחרונות, פרגוסון בחר אחרת, עם תוצאות אי אפשר להתווכח, הוא הביא תארים אבל מוייס קיבל בירושה סגל שמיצה את עצמו, כזה שסחטו ממנו את כל הצוף, עד שלא נקבל את החיזוקים הללו זה לא משנה אם פרוגוסן יחזור מפרישה או נביא את גווארדיולה ומוריניו ביחד לאמן את הקבוצה, התוצאות והיכולת תמשיך להיות אותו הדבר.

בגלל הדברים הללו שצריכים חיזוק אני לא מתייחס לראיונות של מוייס לאחר המשחקים, מה הוא כבר יכול להגיד? הכל יהיה בגדר תירוצים וכל דבר שיגיד לא ישמע טוב.
אני גם לא מתייחס לתמונות של אנשי אבטחה שיושבים ליד הדגל של מוייס בסטרטפורד אנד ומי באמת יודע אם היתה הוראה מלמעלה למנוע קריעה של הכרזה ע"י האוהדים, אגב, אותם אוהדים שנהגו לרדת ולצחוק עליהם במשך השנים, אוהדי שרימפסים ושאר ירקות, הקהל הביתי באולד טראפורד ככרגיל ברגעי האמת מוכיח את האיכות האדירה שלו בתמיכה ועידוד מאסיבי לקבוצה ברגעי השפל כמו בשבועות האחרונים, מיד עם ספיגת שערים, עם השריקה לסיום.

אתמול בובי צ'רלטון יצא להגנתו של דיוויד מוייס, גם פול סקולס באולפן של סקיי,
יש כאלה שיגידו שהם אנשים מבפנים, מתוך המערכת ולכן לא יעבירו ביקורת, אני אסתכל מהצד השני של המטבע שאומר שאלו אנשים שיודעים דבר אחד או 2 על כדורגל.

יוסי מזרחי 26 במרץ 2014

כמה פשוט, כמה נכון.
אפשר לנתח את מצבנו הלא סימפטי מתוך הסתכלות למציאות בעינים, ולהגיד לעצמנו את האמת,ולהכיר בה.
יש כמה מביננו,המשתתפים כאן בדיונים, שראו את הדברים מתהווים ומצטברים עוד בשנים שעברו (אני אחד מתוכם), ואולי בגלל זה, מגיבים נכון יותר למציאות, וסליחה על הכאילו התנשאות.
בדרך כלל, זו הדרך לשינוי המצב. אני מאמין שכך רואים את הדברים גם ליד שולחן ההנהלה, ולכן, כמה שזה נשמע עכשיו פטטי, בתנועת המטוטלת, עברנו את נקודת הקיצון.

matipool 26 במרץ 2014

ליונייטד יש את רקורד החוץ הטוב ביותר העונה ?! מדהים .
הניתוח שלך לגבי השיפורים הנדרשים מדויק ( עד כמה שאני יכול להגיד את זה כאוהד ליברפול למרות ראיתי לא מעט משחקים שלכם העונה ) .
קראתי שמויס מאד רוצה את טוני קרוס אבל למה שטוני קרוס ירצה לבוא ליונייטד הנוכחית ?

יוסי מזרחי 26 במרץ 2014

MATIPOOL
מהשרוול: כי בבאירן הוא לא בחירה ראשונה, כי ביונייטד הוא יכול להיות הציר המרכזי, כי כשיונייטד תחזור והיא תחזור, היא לא קטנה מבאיירן, ואולי,כי הכסף יהיה מתאים לו יותר.
כמו שאמרתי, מהשרוול.

אחד 26 במרץ 2014

למעשה הוא פתח ברוב המשחקים ל באיירן העונה.

טל המנצ'סטרי 26 במרץ 2014

שמות את מי יונייטד רוצה יש לא מעט בכל קיץ ובמשך העונה, קל לתקשורת לזרוק שמות לאוויר, לפעמים לסוכנים יש אינטרס לזרוק איזו עצם לתקשורת ובכדי להפעיל לחץ ולטובת האינטרס של השחקן שאותו הם מייצגים ולהגיד שיונייטד מתעניינית בשחקן X אף פעם לא רע לרזומה של השחקן.
סיבות למה לרצות לבוא ולשחק ביונייטד לא חסר.

guss 27 במרץ 2014

אני מסכים באופן די מלא עם ניתוח שלך, חוץ מזה שלדעתי גם בסוגיית הבלמים העתידיים אנחנו בבעייה קשה. לא רואה כרגע את הבלמים שמנית מגיעים לרמת ריו-וידיץ' בשיאם.
בגלל זה מויס יבחן באופן רציני בקיץ, לא בעונה הבאה. יש לזה שני מאפיינים-
א. האם הוא יצליח לשכנע שחקנים ברמה גבוהה לעבור למנצ'סטר למרות שלא תשחק בצ'מפיונס ולא ברור האם תיאבק גם בעונה הבאה על אליפות? זה לא רק תלוי בכסף שיהיה לו לרכש, אלא ביכולת שלו לייצר חזון משכנע לשחקנים שהוא רוצה להביא. אם השחקנים ברמה הכי גבוהה לא יצליחו להאמין בו ובחזון שלו למנצ'סטר הם פשוט לא יגיעו, גם אם יציעו סכומים גבוהים (ויונייטד לא יכולה להציע סכומים מטורפים ברמות שקבוצות האוליגרכים מציעות). אם מויס לא יצליח לנער את תדמית הלוזריות שהוא הדביק תוך עונה ליונייטד, אז הוא נכשל לחלוטין מבחינתי. ב. האם בעזרת מי שיסכים להגיע, מויס יצליח לבנות תלכיד לוחמני, נאבק, מלהיב. לא חייבים להיות אלופים בעונה הבאה. לא חייבים להיות סיטי או צ'לסי. שאלוהים יעזור לי שאני כותב את זה, אבל לשנה הבאה מספיק להיות ליברפול הנוכחית.
אם ומיס לא מצליח בשני המאפיינים האלו, שייקבעו בעיקר בקיץ, מבחינתי לפטר אותו מהר כדי שיהיה אפשר לתקן כמה שאפשר בחלון ההעברות של החורף.

היסטוריון של ספורט 26 במרץ 2014

קצת הקדמה ואז תגובה.
1. הרבה פעמים אני חלוק מכל וכל על רונן אך הפעם אני מסכים איתו מאד.
2. איני אוהד מנצ'סטר ,אין לי ממש קבוצה באנגליה למרות שיותר מאשמח אם ליברפול השנה תזכה בתואר…אני מוכן להתנחם בכל קבוצה שלא שייכת למוריניו .
3. למרות האמור בסעיף הקודם מנצ'סטר הסבה לי הרבה נחת בכמה מקרים למשל בגמר 1999 או לחליפין בשני הפסדיה לברצלונה …תוך כדי מתן הנאה גדולה לקהל והצגת כדורגל ראוי לעין …בדיוק כזה היה הכדורגל באותה עונה קסומה של שנת 1999.

ועכשיו לתגובתי :
1. לא סתם החתימו את מויס ל שש שנים .
טווח כזה ארוך בא לומר אמירה ברורה פשוטה ומוחלטת.אנו באים לתת למאמן שלנו זמן ,יותר מזה אנו מבינים היטב כי צריך לתת למאמן שלנו זמן ולכן אתה לא יכול לעצור זאת באמצע.
2. תמיד הרהרתי איך אלכס מצליח עם סגל שחקנים כ"כ מוגבל להצליח כ"כ ,השנה הוכח מאד שאכן הקסמים שפרגוסון עשה זהו קסם שרק הוא היה מסוגל לעשות .

3. למרות האמור בסעיף הקודם אני מודה שמשהו בשינוי הכ"כ קיצוני לא כ"כ מובן לי .הרי השחקנים מאשתקד לא השתנו כמעט (מאטה הגיע כשהעונה נגמרה) , אז איך ייתכן שהתוצאות כ"כ שונות ובעיקר היכולת ?
4. שמעתי כל מיני שמועות שהם נכונות אך זה לא כל הסיפור .
כגון ההזדקנות של וידיץ ופרדיננד וכגון הפציעה של ואן פרסי.

5. הכי מרתק אותי האם הסעיף הקודם הייתה הזרז של סר אלכס לפרישתו …האם הוא הבין שהוא סחט את "הלימון " עד תום.
ובכלל מעניין לאן סר אלכס היה מגיע עם הקבוצה הזו.

6. אותי בהחלט הפתיע אותו סקר שאינני יודע את מהימנותו שקראתי שאומר שרוב האוהדים תומכים במויס ומאשימים את סר אלכס במצב.

יואב 26 במרץ 2014

פוסט נהדר שמשקף בדיוק את מה שאני חושב. עניין מוייס הוא לא אישי בכלל.
ואין לי שום בעיה להכיל תקופת כדורגל לא טובה.
המישמיש הזה של לטרוף את הקלפים מחדש, פעם אחר פעם, עם קבוצות אחרות(כיסאות מוזיקלים), פשוט לא מעניין אותי.
אבל מוייס בבור עמוק. אין כמעט שום דבר חיובי שהוא יכול לקחת לעונה הבאה.

אומר עוד משהו בעניין פרגי והטעויות שמיוחסות לו,
הטעויות של פרגי מרתקות לא פחות מאשר ההצלחות. זוהי עוד זווית למוח הכדורגל המבריק שלו.
כמו לשמוע סקיצות או שירים שאיאן קרטיס כתב ולא נכנסו לאלבומים של ג׳וי דיוויזן.

רוני יעקוב 26 במרץ 2014

לגבי סעיף מספר 4 ,אי אפשר להתעלם מהמציאות
כוכבים רוצים לשחק עם עוד כוכבים ולהתמודד ברמה העולמית וגם להכנס לספרי ההסטוריה,ככה זה הרי מדובר בגאוני כדורגל
האסון הכי גדול שקרה ליוניטד בעשור האחרון היתה העזיבה של רונאלדו(תארו לכם את יוניטד היום עם רונאלדו ומינימום עוד 20 שערים)
יש כנראה סיכוי לא רע שרונאלדו היה נשאר אם היוניטד היתה קונה כוכבים כמו יה יה טורה ודוד סילבה,אבל במקום זה הגיעו שחקנים ברמה של אנדרסון או קלברי
למה מסי צ'אבי ואיניסטה לא רוצים לעזוב את בארסה?למה סוארז רצה להגיע ללמדריד?למה בייל ולמה אלונסו
לא צריך בכלל להגיע למצב ששחקן רוצה לעזוב את היוניטד,אפילו פרגי הגיע למסקנה הזו ונתן לרוני בסוף את כל הדרישות שלו
היוניטד זה לא עוד סתם מעדון (לפי מספר האוהדים)
מדובר באחד מ 4-5 מעדונים הגדולים בעולם
ולדעתי מה שאתה מציע פה זה להפוך את היוניטד לארסנל מספר שתים

דורפן 26 במרץ 2014

מעולם לא היו ליונייטד שחקני רכש גדולים בכמויות שיש בריאל מדריד או ברצלונה (של העבר – היום יש להם קבוצה של שחקני בית ברובה). את הוידיץ-אברה-פארק-קאריק החדשים אפשר למצוא גם בלי ליגת אלופות.

no propaganda 26 במרץ 2014

למיטב זכרוני קאריק עלה 20 מיליון ליש"ט מטוטנהם. נחמד להזכיר את אלה אבל להתעלם מרוני-ואן פרסי-פרדיננד-קאגאווה-מאטה-דה חאה וכנראה עוד כמה שנקנו בסכומים אדירים ולא היו מגיעים לליברפול של השנים האחרונות למשל.

רוני יעקוב 26 במרץ 2014

הכי גרוע אם היוניטד תצטרך להלחם על שחקנים מדרג שתים מהליגה הצרפתית עם ארסנל
גם שוונגר הצליח ליצור ככוכבים משם הם ברחו לו
ארסנל מספר שתים זו אופציה אחת
ליברפול מספר שתים זו שנאבקת על האליפות פעם ב 10 זו אופציה שניה
האופציה השלישית והנורמלית היא תהיה לפעול כמו ריאל ,בארסה,צ'לסי,וסיטי ,באיירן ,ולפעול בשוק העברות כאחת הקבוצות המובילות באירופה,ולהביא מאמן שמתאים לקבוצת צמרת
קונטה מיובנטוס הכי מתאים ליוניטד לדעתי

אריאל ש. 26 במרץ 2014

מסכים לחלוטין עם כל מה שכתבת אבל עם כוכבית אחת – אני חושב שמוייס מאמן טוב. הוא היה יציב לאורך הקריירה שלו באברטון, הוא שם לב לפרטים והוא טיפח שחקנים. הוא לא הפך בין לילה למאמן גרוע.

אני חושב שמה שקרה זה ערעור גאוות היחידה של שחקני יונייטד שהשחקנים האחרים בנבחרת דיברו עליה. הם היו קבוצה סגורה שעבדה קשה יותר מכל אחד אחר, לא לכלכה על אף אחד ולא הוציאה כביסה מלוכלכת החוצה. היתה להם אמונה מוחלטת בפרגוסון וכשהוא אמר להם שהם טובים יותר מהיריבה הוא גרם להם להיות טובים יותר. עכשיו הם צריכים לבנות את אותו האמון במוייס וזה לא כל כך פשוט. כרגע זה נראה שהם מלכדים שורות סביב פרדיננד שמשחק איום ונורא כי הוא משלהם ושהם לא ממש מקבלים את פלאיני.

אז כן, בקיץ מוייס יצטרך לעשות שינוי דרמטי שכנראה כולל לזרוק מהקבוצה את כל מי שמעז לערער עליו. וידיץ' בחוץ, פרדיננד כנראה פורש (נקווה, הוא גרוע יותר מפול פרקר בעונתו האחרונה), ון פרסי כנראה יצטרך גם הוא ללכת על חוסר הנאמנות שהוא הפגין למרות שמוייס הפך אותו לאופציה העקרית. ולנסיה חד מימדי מדי, קריק מוגבל ואברה מזדקן (למרות ששניהם היו בין הטובים אתמול). אני לא רואה את גיגס ממשיך עוד עונה למרות שהוא היחיד שעוד מסוגל לפזר את אותה הילה ואמונה עצמית של פרגוסון. קלברלי אולי ישאר כשחקן ספסל כי הוא שחקן בית אבל לא נראה ממנו משהו חדש ככל הנראה. חצי קבוצה חדשה ועוד עונה לא מחוברת זה כנראה מה שמחכה לנו.

אמיר המקורי 26 במרץ 2014

רונן,

יש סתירה בדבריך! זה מקובל שאתה תומך בדרך של היונייטד והאמונה שלא לפטר מאמן לאחר תקופת זמן כל כך קצרה,אבל איך זה מתיישב מצד שני עם אי אמונך המלא במויס וביכולתו המקצועית להיות המנגר של המועדון?
כלומר בו נשמור על הדרך של המועדון והמכובדות שלו ונמשיך להתרסק כי חייבים לשמור על מסורת המועדון ושמו הטוב?!

דורפן 26 במרץ 2014

אני לא אומר שכמנצ׳סטר יונייטד אנחנו צריכים להיות המועדון שגם אם יש חשד שמישהו לא מצליח – נותנים לו זמן. שנתיים זה זמן גם אם אולי לא חמש שנים כמו בשנים עברו

אודי 26 במרץ 2014

דורפן, אתה הכנת את הבאנר הזה? https://pbs.twimg.com/media/BjpqCsiCQAEl4PH.png

אריק 26 במרץ 2014

מסכים עם הכל ועם זאת, מצטער זה קצת בולשיט.
אני אסביר, העובדה שמויס חרא מאמן ליונייטד היא כבר ברורה אחרי 8 חודשים (אני אחסוך פה משהו בסוגריים שכולל את המילים "לכם" ו- "אמרתי" לא בהכרח בסדר הזה).
מה הבעיה למצוא מישהו אחר לטווח אורך?
הוגסון וקני נחתכן מהר, זה מעיד במשהו על רוג'רס?
האם יש סיבה שהוא לא יאמן את ליברפול ב10 שנים הבאות בהנחה שיביא הצלחות? ליברפול היא עדיין ליברפול גם כשהיא מפטרת מאמן אחרי חצי שנה, יונייטד לא תהפוך לריאל מדריד רק כי היא פיטרה חרא מאמן.

יוסי מזרחי 26 במרץ 2014

אז מה אני צריך להבין ממך, אריק? אם אתה מסכים לניתוח שכולל גם דברים מחוץ לסיפור של מוייז, איך זה מסתדר (רק) עם הראש של מוייז? כי זה הכי קל?
אני משוכנע שקראת את הדברים של טל המנצסטרי, איך הם מסתדרים אצלך בתוך שאר המרכיבים?

אריק 26 במרץ 2014

אני לא קורא את מה שטל כותב. יש גבול. אני לא יודע במי הוא רצה לנגוח היום וזה לא מעניין אותי.
לגבי מה שרונן כתב, אני מסכים עם העקרונות אבל מויס פשוט גרוע ופיטוריו לא יהפכו את יונייטד בין לילה לריאל כמו שכתבתי. אין בעיה לתת למאמן הבא גם 15 שנה אם יצליח. אבל התנאי הבסיסי זה שיצליח או שיראה שיש לו כלים לכך.

יוסי מזרחי 26 במרץ 2014

אריק
אתה מפסיד כשאתה לא קורא. קבל את מילתי.
אם אתה מסכים על העקרונות כפי שכתב רונן ואת הפרוט המקצועי שטל מציג, אז המסקנה הראשונה לא יכולה להיות אחרת מאמירה ששום מאמן לא היה משנה מהותית את המצב המקצועי שנשאר אחרי העונה הקודמת.
לכן, ולא רק כי זו תפיסת עולם, צריך לתת למוייז את ההזדדמנות. אולי לא היה צריך למנות אותו מלכתחילה אבל כאן ועכשיו?? לפחות הזדמנות.

אריק 26 במרץ 2014

מכים עם העקרונות אבל מויס קיבל צאנס גדול ממה שאי פעם הגיע לו והתרסק לרסיסים. אז אני אומר יאךלה ביי בשאיפה שהבא יאריך ימים ויצליח.

סימנטוב 26 במרץ 2014

מוייס שגה די הרבה פעמים השנה איכשהו אני יכול לקבל את זה. בכדי להצליח הוא צריך להבין את המגבלות שלו(לדוגמה כתבת לפני כמה שבועות שפרגוסון הבין שהוא צריך עוזר עם ידע טקטי הוא צריך גם שינוי בצוות המאמנים שלו לא רק בסגל השחקנים). אני גם מקווה שהוא כבר החליט מי נשאר ואיך הוא ממסר את השורות, עכשיו זה הזמן להתחיל איזה מומנטום לעונה הבאה והוא צריך להראות שיש לו תוכנית.
לגבי סעיף 1. אם יש סיכוי להביא את קלופ הייתי מוכן לקחת את הצאנס ולהחתים אותו לשש שנים.
אנחנו משחקים נורא.
כמה שאהבתי את בירדסמור…

כוכב עליון 27 במרץ 2014

אחחח הנצחון על ליברפול בניו אירס דיי 1988, אלו היו ימים, ליברפול אלופה ואנחנו מדשדשים. אבל איזה נצחון של בירדסמור על כל הבארנסים ובירדסליים, אני חושב שראיתי את דקות 70-78 בוידאו לפחות 75 פעם. השנה גם זה אין לנו….

סימנטוב 27 במרץ 2014

לא ראיתי את המשחק שנים, ציפיתי ביוטיוב וואו! היום הוא מאמן ילדים בורנמות', ד"א לא להאמין מה ניל ווב עושה כיום
http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/michael-barrymore-working-garden-centre-1865083

טל המנצ'סטרי 27 במרץ 2014

היה לו גם בישול מצויין נגד סיטי למארק יוז, שער מדהים ואחד היפים שראיתי אי פעם ודווקא בתבוסה 5-1 המפורסם במיין רואד.

ליאב 26 במרץ 2014

מצטער, הפעם לא שכנעת אותי. אני חושב שאין פגיעה בדרכי המועדון בהודאה בטעויות. התפקיד גדול על מויס ומסורת המועדון לא צריכה להיות לפני השכל הבריא וההבנה שזה לא מאמן שמתאים ליונייטד. יש מאמנים שאפשר לראות דרך עבודה, עקביות, חשיבה ארוכת טווח.

כל הניסויים השונים והמשונים שעשה מאז שקיבל את הקבוצה (שלקחה אליפות עונה קודם לכן, משמע גם אם היית שם חמור בראש המערכת היה צריך לצאת מזה משהו) היו כישלון אחד מוחלט. יש כבר צרור של החלטות תמוהות שלא משאירות שום סיבה לשים את מבטחנו באדון מויס.

אני מאחל שהוא יילך ויילך מהר. אני חושב שכל אוהד אמיתי היה מוכן לקבל תוצאות כאלה או כישלון קולוסאלי כזה אם היו סימנים כלשהם לדרך או לחילופין אם מי שהיה מקבל את המפתחות היה אחד משחקני העבר הרבים והראויים לתפקיד שהיה צומח לתוכו.

אמיר המקורי 26 במרץ 2014

הנה כמה תובנות קטנות שלי על המצב הכללי ועל דרוג "האשמים" (אין חשיבות לסדר..)במצב הנוכחי:

1.השחקנים אינם אשמים!למעט כמה משחקים בודדים בו לא נראתה רוח המועדון האמיתית בכל שאר המשחקים בהם הפסידו זה היה קשור ליכולת המקצועית שלהם ולנחיתותם מול היריב זה מה שהם יכולים לתת!!!
זו לא חוכמת הבדיעבד,אני כותב כבר כמה עונות(כמו יוסי מזרחי וכמה מגיבים נוספים)כי הסגל הזה מלא בחורים ובשחקנים שאינם מוכשרים מספיק/סיימו קריירה ולא מתאימים למועדון.
2.ההנהלה אשמה! נכשלה כישלון קולוסאלי בשוק העברות טרום העונה,שכבר ביצעה רכש הוא היה כפוי ובעלויות גבוהות משמעותית מערך השחקן הנרכש.
אף לא אחד משתי הרכישות הולך להיות "אגדת יונייטד",שני שחקנים בינוניים/טובים שאחד מהם בוודאות אינו מתאים למועדון.
3.ההנהלה נכשלה 2! – לא יכול להיות שכל ההחלטות המקצועיות שהתקבלו היו של בנאדם אחד(הסר בבחירת המאמן)או של מויס בהחלטתו לפטר את כל צוות האימון הקודם ללא ווטו כלשהו של ההנהלה.
4.הסר נכשל 1 – ללא קשר לתוצאות בשתי העונות האחרונות היה ברור לכל מי שרואה בקביעות את המשחקים כי הסגל מיצה את עצמו מכל הבחינות.
הסר כשל ברכישת שחקנים בינוניים ובאי שחרור שחקנים שסיימו קריירה או כאלו שאיכזבו ברציפות כמה עונות.
החלפת המשמרות בה הוא כה הצטיין לאורך השנים לא בוצעה בעונות האחרונות והתוצאות בהתאם כעת.
5.הסר נכשל 2 – פרגי היה "נעול" זמן רב על מויס,יכול להיות שזה היה סוג של קיבעון שגרם לו "לעיוורון".
היו מאמנים ראויים ופנויים עם קבלות שכלל לא נקראו "לבחינה" במשרדי המועדון ולמועדון בסדר גודל הזה זה סוג של מחדל.
עוד אף אחד לא הואשם "בהגדלת ראש" או בחשיבה מחוץ לקופסא,מצד שני קיבעון הינה תכונה רעה בייחוד בעולם הכדורגל הדינמי.
6.מויס נכשל – איני יכול לייחס לו כישלון מקצועי מוחלט כי כאמור הזמן שעבר קצר והירושה גם היא לא משהו.
איני יכול לייחס לו גם אשמה על כי הוא אינו כריזמטי זה מי שהוא….!
אני כן מייחס לו אשמה בחטא ההיבריס ובעיקר בהחלטתו השחצנית והנמהרת לפטר את צוות האימון הוותיק.
כשאני רואה מי יושב איתו על הספסל אני מתכווץ,לא אוהב לראות ינוקא כפיל נוויל ממש לא מוח של כדורגל(מילא אם זה היה אחיו גארי)לוחש לו באוזנו.

שטראוס 26 במרץ 2014

לא מבין את העניין של "לתת לו לבנות קבוצה בדרכו" ועדיין לדבר על ערכים של כדורגל ישן. למה, הוא הולך לעלות שחקנים רק מהנוער? הוא הולך לקחת את אותם שחקנים מהעונה, כי אין לו ברירה, וללמד אותם לשחק בדרכו? הוא הולך לשוק. לעולם הגדול.

אחרי עונה שכזו לא יביאו שחקנים לעתיד. ירצו להחזיר את הקבוצה לתלם ומהר. זה יעלה המון כסף. וזה מאוד מודרני. לבטח ברמת המאטה ופליאני, בתפקידים שונים. לא מעט תפקידים כנראה.

כדי לתת למויס את הצ'אנס הטוב ביותר, יונייטד תצטרך לצאת למסע רכש בסגנון סיטי, פסז'. אחרת עוד יגידו שזה עדיין לא לגמרי אשמתו וזה והכל בתהליך. הוא לא יקבל כסף שכזה ויצטרך להוכיח את עצמו ב….שוק ההעברות.

אז מה, לעשות קצת שוק מודרני בקיץ כדי שהמאמן והמסורת ישארו? על זה אוהדי יונייטד האמיתיים חולמים? שהנה בא וידאל ונותן כיף למויס. הנה רויס וקרוס מוצאים את רוני הסמל לעוד שער. כמה נפלאה היא המסורת.

הספירלה למעלה שרודג'רס מייצג מהירה בדיוק כמו הספירלה למטה.

גיל 26 במרץ 2014

ניסחת את המחשבות שלי במדויק. אני גם חושב ששינויים פנימיים אחרי מנג'ר כל כך דומיננטי כמו פרגוסון דורשים זמן. צריך לנקות את האורוות ולתת למנג'ר להביא אנשים שהוא מאמין בהם. הנקודה החשובה עם זאת היא התרבות. ברגע שיפטרו את מויס, שום מאמן אחר לא יוכל באמת לעשות שינויים נדרשים לעומק כי החרב תהיה על הצוואר שלו כל הזמן. אז בפרספקטיבה של זמן ממש לא מטריד אותי שהעונה היא כישלון, לי יש סבלנות.

אריק 26 במרץ 2014

שני קישורים מעניינים: זה לגבי "אחד השחקנים הטובים ביוץר בעולם" לפי קלופ (אבל מה הוא מבין? איפה זה גודיסון פארק הוא יודע?): http://www.youtube.com/watch?v=urUEeDsCRnk#t=72 וזה עוד אחד שהוא לא רע בכלל: http://www.telegraph.co.uk/sport/football/managers/david-moyes/10709107/31-reasons-David-Moyes-must-leave-Manchester-United.html – See more at: http://debuzzer.com/dorfan/15962#comment-260221

no propaganda 26 במרץ 2014

הפוסט הזה גרם לי קצת לחשוב והמסקנה היא שאם מנצ'סטר יונייטד תשאיר את מויס ל-3 שנים, בין אם הוא יצליח בסוף ובין אם לא, היא תעשה טובה ענקית לכל שאר קבוצות הצמרת בעולם. אם מויז יצליח עם הקבוצה זה אומר שגם מאמן בינוני כמוהו אם נותנים לו זמן יגיע לגבהים ואם ייכשל כולם ידעו שזו לא הדרך ואין טעם להשאיר מאמן גרוע בתקווה שעם הזמן הוא יבנה קבוצה בדמותו ויצליח.

רוני יעקוב 26 במרץ 2014

השאלה היא אם הגליזרים יעמדו בלחץ האוהדים שהתפרץ כבר אתמול

צ'לסקי 26 במרץ 2014

איך שאני רואה את הדברים חובה להחזיר כבר את ניק פאוול,הוא המנהיג שחזר לנו במרכז השדה,בנוסף לקנות בחזרה את רייבל מוריסון ולתת צאנס לזאהה וג'סי לינגארד,אנחנו זקוקים לדם חדש שיעורר אותנו.

אריאל גרייזס 26 במרץ 2014

ראיתי את זאהה בשבת מול ליברפול וגם בקיץ כשהוא היה פה עם נבחרת אנגליה, זה בטח לא מה שישנה את יונייטד

זורק מילה 26 במרץ 2014

ואני אומר אמן.

ניחא היה למוייס איזו פילוסופיית כדורגל כמו פפ או שהוא היה טקטיקן ברמה גבוהה סטייל מוריניו אז אפשר לסלוח לו על עונה איומה שכזו, אבל למוייס אין כלום בקופסה, נאדה.

הלוואי שישאר שם עד 2050 – כל מי שלא אוהד יונייטד ואוהד את צ'לסי – ליברפול – סיטי (את ארסנל הפתטית כבר הוצאתי מהמשוואה) ישמחו עד מאוד שמוייס ישאר על הקווים ביונייטד המון שנים. לראיה, הליגה השנה תחרותית לראשונה מזה 25 שנה.

אריק 26 במרץ 2014

יש לו ערכים!!

תוהה בדרכים 26 במרץ 2014

כל המילים הגבוהות לא ישנו עובדה מאד פשוטה: מויס הוא לא מנג'ר מספיק טוב. הוא גם לא יכול לחפות על החסרונות המקצועיים שלו באישיות חזקה, חיבור מיוחד למועדון וכו'.

טעויות הן חלק מהחיים ואף אחד לא מושלם ונקי מקבלת החלטות מוטעות. גם פרגוסון. החוכמה היא להכיר בטעות וללמוד ממנה.

מנצ'סטר יונייטד מינתה את דויד מויס. היא בדרך לעונה הגרועה ביותר שלה ברבע מאה בערך.

אברטון איבדה את דויד מויס. היא בדרך לעונה הטובה ביותר שלה באותו פרק זמן.

לפעמים הדברים כל כך פשוטים.

תוהה בדרכים 26 במרץ 2014

עוד נקודה לגבי מויס.

כאשר הוא מונה, כל שונאי יונייטד בחוצות ליברפול ולונדון, יצאו במחולות.

אם היית שואל אוהד ליברפול ממוצע מה המינוי הריאלי שהוא מאחל ליונייטד אחרי פרישת פרגוסון, "מויס" הייתה התשובה.

אריק 26 במרץ 2014

לגבי הנקודה השניה לפחות פה בדה באזר היו כמה שחששו שזה מינוי טוב ליונייטד, אני זטכר את בני אבל היו עוד.
לגבי הראשונה מויס הוא לא "יונייטד" ובחיים לא יהיה. מאולה או מגיגס האוהדים היו מוכנים לספוג עונות גרועות כמו האחרונה אבל ממויס ממש לא. זמנו ביונייטד לדעתי תם.

תוהה בדרכים 26 במרץ 2014

ברמה האישית כל אחד זכאי לדעתו, אבל נראה לי שזה נבע מרוח המפקד או מנימוס (בכל זאת, בעל הלוג הוא אוהד יונייטד שתמך במינוי).

קראתי דעות אוהדים באתרים אנגליים והייתה שם הסכמה כללית (בקרב השונאים, כן) שזה מהלך נוראי של יונייטד.

אריאל גרייזס 26 במרץ 2014

בדיוק מה שאמרתי. מויס גרוע וכל הרצון לשמור על רוח מועדון לא ישנו את זה. אז הוא יפוטר בעונה הבאה במקום העונה, מה הם ירוויחו מזה? כלום

תוהה בדרכים 26 במרץ 2014

זה דבר שלא מובן לי. מה האינטרס של אוהד שיאמן את הקבוצה מאמן שבאופן כל כך ברור, פשוט לא מספיק טוב?

לא לפטר אותו היום זה מצב דומה למישהו שיש לו בעיה רפואית ומנסה לדחות את ההליכה לבדיקה אצל הרופא, מתוך פחד מה עלולים להגיד לו. כאילו המצב ישתפר אם יתעלמו מהבעיה.

ההסבר היחיד שלי הוא שמויס הוא מינוי אישי של פרגוסון ולהודות בכך שהמינוי שלו היה טעות גדולה, זה בעצם להודות שפרגוסון טעה.

אריאל גרייזס 26 במרץ 2014

אחד הדברים שהכי קשים לאנשים, וזה למדתי בתור שחקן פנטזי הרבה שנים, זה לצמצם הפסדים. בחרת שחקן מסוים בהרבה כסף והוא לא נותן את התפוקה שציפית – אתה ממשיך להרכיב אותו ולקוות שבסוף הוא יתן את התפוקה הזאת. זה לא רק ששמת עליו הרבה כסף, זה גם החשש שאם תזרוק אותו, מישהו אחר יקח אותו והוא פתאום יפרח שם ואתה תצא טמבל.
אחד הדברים שאני אוהב בליברפול הנוכחית זה שאין להם בעיה לצמצם הפסדים. למרות המחיר שהם שילמו על אנדי קארול, לא היתה להם בעיה לזרוק אותו קיבינימאט אחרי עונה וחצי כשברור שהוא לא מתאים. אותו דבר דאונינג. מצד שני, צ'לסי ממשיכה שלוש שנים אחרי לשלם כסף לפרננדו טורס שמבזבז מקום על המגרש, כי הם שילמו עליו 50 מיליון.
יונייטד חייבת לצמצם את ההפסדים עכשיו, אבל זה פשוט קשה. אז ממציאים הסברים ללמה לא לעשות את זה בדמות של רוח מועדון ושאר ירקות

תוהה בדרכים 26 במרץ 2014

בלא מעט תרבויות כדורגל אחרות, להאשים את המאמן זה דווקא הפתרון הקל / ברירת המחדל.
ליונייטד יש באמת אתוס של סבלנות גדולה ביחס לעבודת המנג'ר.

לא מקרי שאצל יונייטד, שתי הדמויות הכי חשובות ומזוהות עם הצלחת המועדון לאורך השנים, הם מנג'רים: באזבי ופרגוסון. ליברפול עם שאנקלי ופייזלי, חולקת את אותם ערכים.

מצד שני, מי בכלל זוכר מי היו המנג'רים שלקחו את רצף חמשת האליפויות אירופה של ריאל מדריד? זוכרים את די סטפנו, פושקש וחנטו. זה אתוס אחר של מועדון.

הנקודה היא שכל הערכים הללו רלבנטיים במצב שבו המנג'ר הוא מספיק טוב מבחינה מקצועית והערך המקודש של "סבלנות" יפתור את הבעיה. הוא לא יפתור אותו במקרה של מויס.

גיל 26 במרץ 2014

איזה מזל שאנחנו לא מנהלים קבוצות על כמו בפנטזי.

אריאל גרייזס 26 במרץ 2014

שלא תבין לא נכון, ברור שאני מאמין שיש אתוס של סבלנות. וברור שאני מאמין שהאוהדים מאמינים באתוס הזה.
אבל כשמול האתוס הזה עומד מאמן כל כך גרוע ובעיקר – כל כך חסר אונים ויכולת להתאים את עצמו, אתה חייב לשאול את עצמך איך אפשר להמשיך להאמין בו. התשובה שלי היא שלהודות בטעות היא הדבר הכי קשה בעולם וזאת הסיבה שיש די הרבה אוהדים שרוצים עדיין שמויס ישאר מאמן

גיל 26 במרץ 2014

הבעייה היא שאתה ואחרים קובעים כ"עובדות" שהוא כל כך גרוע ולכן מגיעים למסקנה השגויה שאחרים שתומכים בו לא מוכנים להכיר בטעות. יש כאלו שחושבים שהוא לא כזה גרוע ויש נסיבות שונות שמובילות לעונה הגרועה הזו שלא תלויות בו. מגוחך לגמרי לומר לאחרים שהם לא מוכנים להודות בטעות כשהטעות היא שלכם בהערכה. רק אחרי שמויס יקבל הזדמנות אמיתית לבנות קבוצה אפשר יהיה לדעת עד כמה הוא טוב או רע ולזה צריך לפחות שנתיים.

אריאל גרייזס 26 במרץ 2014

מה שמשעשע אותנו זה שאתה מאשים אותנו בדיוק בחטאים שלך. אתה אומר שאנחנו "קבענו". למעשה, אנחנו ראינו משחקים ושינינו את דעתנו (אני למשל חשבתי שמויס זה מינוי טוב בהתחלה) בהתאם למה שראינו.
אתה, לעומת זאת, קבעת שצריך לתת למויס זמן ושום עובדה בשטח, אפילו אם מויס היה מוריד את יונייטד ליגה, לא היתה משנה את דעתך.
ועל זה נאמר, הפוסל – במומו פוסל

תוהה בדרכים 26 במרץ 2014

מאיפה מגיעה השטות הזו על ל"בנות קבוצה"? אפשר לחשוב שכל מאמן חדש שמגיע למועדון מביא עשרה שחקני הרכב חדשים.

כמעט כל קבוצות הצמרת באירופה החליפו מאמנים בקיץ. אף אחד מהם לא "בנה קבוצה חדשה". רק אצל מויס זה משמש תירוץ.

גיל 26 במרץ 2014

אני מדבר על עכשיו, לא מה שהיה בעבר. אם מישהו משנה את דעתו בקשר למשהו זה מחייב מישהו אחר לשנות את דעתו? זה חסר הגיון לגמרי. אנשים מגבשים דיעות על סמך מה שהם רואים ומפרשים אותה בצורה מסוימת. לומר שהפרשנות שלך נכונה יותר רק בגלל ששינית את דעתך זו דיעה מאוד מתנשאת. ואכן אני ואחרים אמרנו שצריך לתת לו זמן כשרובנו דיברנו על טווח של שנים ואנחנו עדיין מחזיקים בדיעה זהה. דיעה הגיונית ביותר שאתה קובע בשחצנות שאסור לנו להחזיק. וכשמויס יוריד אותם ליגה אז נדבר. אני עוסק במציאות, לא בפנטזיות של אוהדי ליברפול.

גיל 26 במרץ 2014

נכון, אף פעם לא בונים קבוצות. מאמנים מגיעים לקבוצה והיא עובדת על אוטומט כשהיא משחזרת בדיוק את העונה הקודמת. בכלל לא צריך מאמנים, זה סתם משהו מיותר.

תוהה בדרכים 26 במרץ 2014

כן, מאמן מגיע לקבוצה אלופה, לא מביא עשרה שחקני הרכב חדשים, בכל זאת מוציא 70 מיליון פאונד, והקבוצה לא יורדת למקום שביעי ולמצב שבו אוהדים שלה מקבלים בהבנה תבוסות ביתיות ליריבות היסטוריות.

ככה זה עובד בערך כל קבוצה שהיא לא יונייטד של מויס.

edgecator 26 במרץ 2014

גיל, ראיתי שבפוסט על הדרבי כתבת שעודף ההגבהות הוא תוצאה של שחקנים שבורחים מהכדור. זאת, בעוד שמדובר – וכן, זו עובדה – בטקטיקה אהובה במיוחד על מויס עוד מימי אברטון. זו דוגמה מובהקת (אחת מיני רבות, אגב) לטענה של אריאל. להגיד שאתה מתעסק במציאות זה, איך לומר, לא מדויק.

גם מצחיק כשאתה מדבר על התנשאות, בעודך טוען שההסבר שלך "מורכב" יותר לעומת הסברים אחרים, שאני יכול רק להניח שהם, לשיטתך, פשטניים.

גיל 26 במרץ 2014

אף קבוצה אלופה לא שיחקה פחות טוב בעונה שאחרי האליפות לאורך כל ההיסטוריה? מויס בטח גם אחראי לרצח ארלוזורוב.

edgecator, איך אתה יודע שאלו ההוראות של מויס? לי דווקא נראה די בבירור שהם פשוט לא מסוגלים להכנס לרחבה בדרך יצירתית ובוחרים בפתרון הקל ברוב המקרים. בעיניי זה מעיד על חוסר ביטחון.

ואכן, הסבר שמפיל את כל האחריות על אדם אחד כשיש בפרוש הסברים אחרים משלימים הוא פשטני. אני אשאל אותך אחרת, אותם שחקנים אלופים שכולם מאשימים את מויס בדרדור שלהם, שכחו לשחק כדורגל? מויס נתן לפרדידנד הוראה מיוחדת לבהות בכדור במקום לרדוף אחריו? שחקנים שמחמיצים מול השער עושים את זה בגלל מויס? ההאשמות שלו הן חסרות פרופורציות ולכן הפשטנות בעיניי.

תוהה בדרכים 26 במרץ 2014

מצב נתון: קבוצה שזכתה באליפות בפער של 11 נקודות (וגם זה אחרי הורדת הילוך רצינית במחזורים האחרונים) מחליפה מאמן, שומרת על הסגל, מביאה חיזוק בעלות של 70 מיליון פאונד נטו ויורדת למקום שביעי.

אין ספק שההאשמה של מויס במצב הזה זהה להאשמה שלו ברצח ארלוזרוב. אין שום הבדל. שתי האשמות מופרכות כמעט באותה מידה.

ולשאלתך, מעניין לבדוק מתי בהיסטוריה של ליגה בכירה באירופה קרה מצב שבו האלופה ירדה ישירות מהמקום הראשון לשביעי. אני מניח שזה קרה לאלופות החד פעמיות בגרמניה או צרפת, זה בטח לא קרה בשנים האחרונות למועדון מבוסס בסדר גודל של יונייטד.

גיל 26 במרץ 2014

לא, זה לא מצב נתון ואתה עוסק בדמגוגיה. שחקנים שהיו זמינים שנה שעברה לא היו השנה חלקים גדולים של העונה, הכושר שלהם השתנה וגם היריבות הן לא אותו דבר. אין ספק, בעיוות המציאות אתה אלוף.

edgecator 26 במרץ 2014

גיל, מחד יש לך את מויס, שתומך במשחק רווי הגבהות עוד מימי אברטון. מאידך, יש לך כמה שחקני התקפה מצוינים שממקסמים את היכולות שלהם במשחק מאוזן שמתנהל ברובו על הקרקע. זה חשבון של כיתה א'.

ונניח שאלו לא ההוראות של מויס, למרות שאין לי שמץ של מושג איך אפשר להגיע למסקנה הזו. בהינתן שהשחקנים לא *מסוגלים* להיכנס לרחבה בדרך יצירתית, האם זו לא אשמת המאמן, שאחראי על התוויית הדרך הזו וככל הנראה לא מבצע את תפקידו כפי שצריך? כשיש לך שחקנים שהוכיחו בעבר למה הם מסוגלים, ולפתע פתאום לא יודעים מה לעשות על המגרש (לשיטתך) לאורך עונה שלמה – האשמה העיקרית, גם אם לא בלעדית, היא במי שמדריך אותם.

לעניין הפשטנות: ראשית, תער אוקאם. לכל הפחות, הנחת המוצא שלך לעולם לא צריכה להיות שהסבר מורכב יותר הוא הסבר נכון יותר. שנית, וזה העיקר, אין בהכרח שום דבר מורכב בהסבר שאתה ואחרים מספקים. לייחס את המצב לכמה גורמים זה נחמד, אבל לטעון שהשחקנים איבדו את הביטחון, שצריך לרענן את ההגנה הזקנה ושפרגי השאיר חור במרכז המגרש זה קל ופשטני כמו לטעון שלמויס אין מושג מה הוא עושה. השאלה היא, כמובן, עד כמה מנומק ההסבר שעומד מאחורי הטענות, ויש די והותר ניתוחים של גדולים וטובים ממני וממך שעומדים על שלל הטעויות שמויס מבצע. אז בוא נימנע מלסווג עמדות לפי מידת מורכבותן.

גיל 26 במרץ 2014

אתה באמת חושב שהם לא משחקים על הקרקע כי מויס אמר להם ככה? זה נראה לי חסר הגיון. אני דווקא רואה ניסיונות לשחק על הקרקע אבל הם הרבה פעמים מאבדים את הכדור או לא מתואמים. למויס יש חלק בזה ללא ספק אבל הוא לא האשם היחיד פה. שחקנים משחקים בחוסר ביטחון וזה ברור לכל מי שצופה במשחקים. להתעחם מזה עושה בדיוק מה שאתה יוצא נגדו. אתה לא רואה איך אחרי גול שהם סופגים הם אובדי עיצות פתאום? או כשהם מובילים הם נסוגים אחורה ומנסים לבזבז זמן? אלו סימנים מובהקים לחוסר ביטחון. אתה ואחרים נדבקתם למויס ומאשימים אותו בכל כשהוא לא זה שמשחק בפועל. אני שואל שוב, החמצות מול השער או חורים בהגנה הם אשמת המאמן? הוא מתמודד אם מה שיש לו פחות או יותר ונדרש חריש עמוק. נשםופ אותו אחרי שהוא יעמיד קבוצה כלבבו ויאמן אותה שנה.

גיל 26 במרץ 2014

ואגב, הפשטנות היא לחשוב שמאמן חדש יכול להכנס לנעליים של מאמן מיתולוגי ששלט ביד רמה כמעט 30 שנה ולקבל אותו יחס מההתחלה. יחסים בין מאמן לשחקנים נבנים עם הזמן ויכול להיות שהשחקנים לא מגיבים טוב אליו מסיבות שונות, פסיכולוגיות ומקצועיות. צריך לתת זמן למאמן ליצור את האווירה הנכונה. כאמור, גם לפרגוסון זה לקח שנים.

תוהה בדרכים 26 במרץ 2014

לא אין פה טיפת דמגוגיה, יש אמת פשוטה שאתה לא מסוגל לקבל, פשוט כי אתה לא מסוגל להודות בטעות שלך.

אתה כנראה (שוב) בונה על כך שבשלב מסוים ימאס לאנשים להסביר לך את המובן מאליו ותוכל לכתוב את המילה האחרונה. זה כנראה יצליח לך גם הפעם.

אתה כמו זה שנוסע נגד כיוון התנועה וחושב שכגולם השתגעו. לחשוב שלמויס- ההבדל היחידי מהעונה שעברה- יש חלק גדול במצב של יונייטד זו "דמגוגיה" ו"עיוות המציאות"..

גיל 26 במרץ 2014

פסיכולוגיה בגרוש, קביעת "עובדות" בצורה חד צדדית, ניסיון בכוח להשמיץ צד בדיון, חוסר יכולת לקבל שלאחרים יש דיעה שונה מבלי לקרוא להם בשמות. להמשיך או שזה מספיק בשביל דמגוגיה?

תוהה בדרכים 26 במרץ 2014

טקטיקת הדיון הרגילה שלך.

עונים לך ענין. אתה הוא זה שמגיב לגופו של אדם, מאשים את כל מי שחושב אחרת ממך ב"דמגוגיה" ו"פשטנות". לצד השני נמאס והוא בכל זאת נותן תגובה עם נימה אישית. ואז אתה מנצל את זה לבכיינות הרגילה כאילו תוקפים אותך ולא מקבלים את דעתך.

לא עובד יותר.

גיל 26 במרץ 2014

יש לך באמת קשיים מובנים בלוגיקה בסיסית. להצביע על דמגוגיה בטיעונים שוב ושוב לא מהווה התקפה אישית. לא ענית לעניין בכלל אלא רק השמצת כרגיל (ואתה גם מודה בזה) ועיוותת את המציאות כמו שרבים כבר העירו לך על זה. לטעון ששום דבר לא השתנה משנה שעברה זו דמגוגיה מהסוג הכי גרוע. ליברפול ממש אותו הדבר למרות אותו סגל ואותו מאמן, אכן "עובדות" בלתי ניתנות לערעור. אתה מתדיין מהסוג הכי גרוע כי לא חשוב כמה מצביעים על הכשלים בטיעונים שלך אתה מייד תוקף את הדובר.

אריאל גרייזס 26 במרץ 2014

תוהה, בשם הפועל כפר סבא אני רוצה שתתנצל!
וגיל, אני תוהה לפעמים אם כשמישהו מציג ראיות שסותרות את התזה שלך, אתה אומר לו שהוא מקובע.

תוהה בדרכים 26 במרץ 2014

לא, המתדיין הכי גרוע זה אתה: שילוב קטלני עקשנות, התעלמות פונדמנטליסטית מהמציאות וחוסר הבנה מוחלטת בספורט.

לכתוב שכל השחקנים שרק בעונה שעברה זכו באליפות קלה, בלי יוצא מהכלל, פתאום שכחו לשחק כדורגל / איבדו לחלוטין את המוטיבציה ולמאמן אין שום חלק במה שקורה לקבוצה, זה "פשטני" ו"דמגוגי" הרבה יותר מלטעון שהמאמן פשוט לא עושה עבודה טובה.

להצביע על הנסיגה האדירה בתוך עונה אחת ביכולת של קבוצה (כאשר הסגל העונה רק התחזק על הנייר) ולהצביע על ההבדל העיקר בין שתי העונות- המאמן- כסיבה מרכזית לכך, זו "דמגוגיה" רק יקום החלופי שבנית לעצמך.

מחוץ להיגיון שלך, כולם- תקשורת, אוהדים ויריבים- מתעסקים במויס כסיבה המרכזית לנפילה של יונייטד, כנושא המרכזי שצריך לדון בו.

הלוואי שהיית נרשם לפורום של יונייטד באנגלית ומגן ככה על מויס. היית מתגעגע לתגובות החלביות שאתה מקבל פה, מאנשים שחלקם הגדול הם בכלל לא אוהדי יונייטד והנושא עבורם הוא מעניין כדיון ספורטיבי אבל עד כדי כך קרוב לליבם.

גיל 26 במרץ 2014

אריאל, כשיציגו עובדות כאלו נדבר. למה כל פעם כשסותרים מה שאומרים מאשימים מיידית את הצד השני שהוא לא מקבל את העובדות? ממש משטרת מחשבות יש כאן. זו בדיוק הבעייה בדיון הזה. צד אחד משתלט על הדיון ומכנה בשמות צד אחר ולא מכיר אפילו בלגיטימיות של הצגת הטיעונים שלו. כאילו אסור למישהו לחשוב אחרת ממך.
.
תוהה, אתה שוב ושוב רק מוכיח עד כמה אתה דמגוג. מעולם לא כתבתי שלמאמן אין שום חלק במה שקורה. כשכותבים שקר כל כך ברור, אל תתפלא שאף אחד לא לוקח ברצינות את השטויות שלך מלבד כמה אומרי הן שרק מחפשים להשמיץ מי שמעז להביא דיעה בזכות מויס. עוד הוכחה לדיקטטורה של הבעת הדיעות כאן מצד חלק מהגולשים.

אחד 26 במרץ 2014

עזבו שטויות.
השאלה החשובה היא מתי הפועל סוף סוף יפטרו את רן בן שמעון.

יעקב 26 במרץ 2014

סוף סוף עובדות מול ברברת ,ציונות ושאר ירקות

אריק 26 במרץ 2014

הטלגרף הראשונים שהפנימו כבר לפני חודשיים יאמר לזכותם

זורק מילה 26 במרץ 2014

wow לינק פצצה.אהבתי בעיקר את התמונה שממחישה כמה שחקני באיירן (זה נכון גם לגבי בארסה) קרובים אחד לשני ואילו מנגד שהכדור אצל יונייטד המרחקים עצומים בין השחקנים בשל פילוסופיית המשחק המדהימה,הגאונית והמיושנת של מוייס – בואו נטווח את הרחבה בהגבהות ואולי בטעות יכנס איזה גול מחמישים הרמות,וזה שיש לו מקדימה את רוני,ואן פרסי,מאטה,ינוזאי,קאגווה והרשימה עוד ארוכה – שחקנים שרק תיתן להם לשחק משחק מסירות מודרני והכדור כבר יגיע לשער.

אבל למה להפריע לתומכי מוייס הבודדים שנשארו עם 31 עובדות שמנגד אפשר רק לעצום עיניים ולהתפלל לעתיד טוב יותר תחת מוייס החסר מושג ?

אביעד 26 במרץ 2014

כשאתה מבקר את מוייס על פילוסופיית המשחק המיושנת שהנחיל ליונייטד, אתה זוכר שזו הייתה הפילוסופיה של היונייטד של פרגוסון אשתקד? כי אני זוכר לא מעט דיונים שהיו לי על המשחק הרחב של יונייטד מול המשחק הצר של דורטמונד ואחרות. דיונים לפחות מ-2011.
ולגבי הפילוספיות המיושנות של מוייס: באברטון הקיצוניים שלו אשתקד היו מיראלאס ופיינאר, שהם לא בדיוק הקיצוניים הקלאסיים שבוחר מאמן שחייב הגבהות. והוא גם העביר עונות עם חוליות קישור נטולות קיצוניים (למשל פלאייני-ארטטה-בילאלטדינוב-נוויל) או שיחק לא מעט עם טים קייהיל כתשע מדומה לפני שגוארדיולה מונה למאמן ברצלונה.
אגב,מוייס כבר שיחק כמה פעמים עם מאטה-ואן פרסי-ינוזאי-מאטה מקדימה. ולא דרש ממאטה וינוזאי להיצמד לאגף, ולא הכריח אותם לשחק על הגבהות, ובכל זאת היה חרא כדורגל. אז אולי יש כאן משהו עמוק יותר מ"מוייס חסר המושג"?

זורק מילה 26 במרץ 2014

שפרגי היה על הקווים משחק האגפים הוביל למשהו,רוצה לומר,לא העיפו סתם כדורים לרחבה כמו בעידן מוייס והתפללו אלא בעידן פרגי עשו מהלכים דרך האגפים (חיתוכים,מסירות בק דור,דאבל פאסים שמשאירים שחקן פנוי לגמרי באגף להרמה מדוייקת בדגש על מדוייקת).ההרכב של מאטה-ואן פרסי-ינוזאי-מאטה לא נותן כלום שאתה מבקש מהם לעשות דברים שהם לא מצטיינים בו,ולא בהרכב שציינת אי אפשר שמוייס לא ידרוש מינוזאי או מאטה להיות באגפים כי אחרת מי שם?איפה 2 קשרים דפנסיביים? לכן לתת למאטה לשחק באגפים ולא באמצע זה כישלון מראש.עזוב אותי ואת דעתי,ואן פרסי דיבר בעצמו אחרי ההפסד המביך לאולימפיאקוס על אותם דברים טקטיים.

אני אשמח לשמוע ממך דבר אחד (חוץ מינוזאי שגם אותו הוא כבר הספיק להעלים),אני מדגיש רק אחד,שאתה לוקח ממוייס מהעונה הזו.תן לי דוגמה אחת למשהו ראוי שהוא עשה ביונייטד וניתן להסיק שהוא מסוגל להצעיד את האימפרייה הזו קדימה אחרי עידן פרגי.

אתם (הבודדים שעוד נשארו)נאמנים למוייס נאמנות עיוורת שאין לכם שום בסיס עובדתי להאמין שהוא מסוגל לתת עבודה טובה בשנים הבאות.אם כבר השנה הוא רק הוכיח ההיפך, שקבוצה כמו יונייטד הוא לא מסוגל ולא ראוי לאמן.אני אפילו לא מדבר על אי זכיה באליפות,אלא על התפרקות טוטאלית של כל הקבוצה והתבטלות מוחלטת מול קבוצות 1 – 9 שעד עתה ב 13 משחקים מתוך 16 ניצחון אחד (כמובן שעל ארסנל שלי) וסה"כ 7 נקודות מתוך 39.זה הזוי.

אביעד 27 במרץ 2014

הבעיה בביקורת על אי השיבוץ של מאטה באמצע היא שכרגע נמצא שם וויין רוני. אם תזיז את רוני הצידה לטובת מאטה, תהיה ביקורת על ההזזה של וויין רוני (שלא לציין את העובדה שוויין רוני עשוי מאוד לא לאהוב את זה ולדרוש לעזוב. מלכוד שמוייס נתקע בו מתחילת הדרך שלא באשמתו).
משהו ראוי שמוייס עשה – חילופי הדורות התחילו. מוייס ספסל את ריו וגיגס להרבה יותר ממה שפרגוסון עשה. כמות הפעמים שהיונייטד עלתה ללא וידיץ' או פרדיננד גדלה. וזה עוד בעונה בה אוואנס היה פצוע לא מעט.
מוייס גם נתן לוולבק לשחק רוב הזמן בחוד ולא באגף וקיבלנו חזרה שחקן שגרף ההתקדמות שלו נעצר בשנה שעברה.
הבעיה במשחק האגפים של היונייטד השנה לעומת אשתקד היא לא היעדר מהלכים מתוחכמים או תרגילים. אתה מקבל מזה השנה בדיוק מה שקיבלת אשתקד. הבעיה היא שכאשר כדור נכנס השנה לרחבת היריב מהצד, יש הרבה פחות שחקנים של היונייטד ברחבה ולמעשה זה הרבה יותר קל ליריב להרחיק. הפתרון הכי קל הוא להאשים את מוייס בזה. רק שאני לא בטוח. האם באמת נכון לטעון שמוייס נותן הוראה לקישור ולבלמים שלא לעלות למעלה? למה? מה ההגיון? תאהב את מוייס או לא, הבנאדם עשה אי אילו דברים בכדורגל ואני לא בטוח שנכון להתייחס אליו כאילו הוא נטול מושג לחלוטין.
נראה לי יותר נכון לטעון שיש בעיה של חוסר ביטחון. שהשחקנים שלנו לא בטוחים מספיק בעצמם בשביל לעלות להתקפה ולנטוש את עמדות המוצא שלהם. וחוסר ביטחון כזה מגיע בעיקר מהעובדה של סר אלכס לא המנג'ר מאשר במי שכן נמצא שם. ואם זה המקרה, לא בטוח שמוייס האיש הנכון, אבל גם לא בטוח שזה היה או יהיה אחרת עם מישהו אחר. ייתכן בהחלט שהמשמעות של החלפת מוייס כרגע היא לשים פלסטר ירוק במקום כחול על רגל שבורה.

גור אילני 26 במרץ 2014

יש לי 31 סיבות למה לא לקחת רעיונות מצהובונים שמחפשים פיטורים בתור לחדשות.

אריק 26 במרץ 2014

לקרוא לטלגרף צהובון לא ממש מראה על בקיאות…התנשאות מיותרת.

red sox 26 במרץ 2014

כשאוהד כותב קוהרנטי ורציונאלי ולא שופך אמוציות מהבטן, זה תענוג לקרוא. או כמו שאני תמיד אומר, זה שיש לך את היכולת להביע רעיון ב100 מילה לא צריך למנוע ממך לכתוב 1000.

רן 26 במרץ 2014

למה לצחוק על לי מרטין ?
הביא לנו גביע (בעקבותיו אתגם את המחזיקות)

באבא ימים 26 במרץ 2014

לגבי הנקודה הראשונה – מישהו יכול לציין דוגמה של מאמן שדחה את ריאל בגלל שמאמנים לא שורדים שם לאורך זמן?

מתי 26 במרץ 2014

ההצלחה תלויה מאוד בסיטואציה ובהתאמה לתפקיד. מויס, למרות שהופכים אותו פה לאיזה מרק יוז, עשה באברטון תקופה לא רעה. זה לא היה אבסורד לחשוב שהוא יצליח ביונייטד אבל זה לא מסתדר ולא בושה להודות בזה. הודג'סון הוא דוגמא מצוינת – התאים לפולהאם, לליברפול ממש לא.

אביאל 26 במרץ 2014

דורפן – האם אין כאן סכנה להתאהב בקונספט של מאמן לטווח ארוך על חשבון תארים (ונגזר מכך גם שיקולי תקציב) ? כמו שאריק אמר, האם לפטר מאמן אחד (שכשל מאוד העונה, בכל פרמטר, באמת בלי להראות איזה תקווה לשיפור) הופך את יונייטד לצ׳לסי או ריאל מדריד מבחינת היחס למאמן ?

יש שיראו בתפיסה הזאת, שהיא אנטיתזה לכדורגל המודרני כקיצוניות הפוכה עם אותן השלכות.

כספרי 26 במרץ 2014

הטעות היחידה של מניו היתה שהם החתימו את מויס לחמש שנים. אני חושב שלפטר מאמן ועוד באמצע העונה זה אידיוטי. אבל ראבק לתת חוזה לחמש שנים למישהו שהוא לא פרגוסון (או וונגר) זה מוגזם תנו שנתיים, הולך יופי ממשיכים לא הולך מביאים חדש. העונה הבאה תהיה עונת המבחן של מויס בוא נודע על האמת אפילו גארדיולה או מוריניו לא היו מוציאים הרבה יותר בעונה הראשונה אחרי הסר עם הסגל הנוכחי…

מנחם 26 במרץ 2014

אתה באמת חושב שגווארדיולה או מוריניו לא היו מעמידים קבוצה שהיתה סוגרת מקום בטופ 4? שהם לא היו יכולים להתמודד ראש בראש לפחות עם ארסנל/ליוורפול/ צ'לסי חסרת מוריניו? כן, פרגוסון הותיר חלל גדול אבל אם היה מגיע מאמן עם נוכחות מרשימה הוא לא היה נותן מיד את כל מה שפרגוסון נתן אבל הוא כן היה נותן הרבה מאוד, ובאספקטים מסויימים היה יכול לתת גם הרבה דברים טובים שלא היו לפרגוסון.
אחד הכשלים הכי נפוצים אצל מי שמגן על מויס מוביל אותם להאדרת יתר של פרגוסון. הסגל של יונייטד שווה בהערכה שמרנית מקום 2-4 עם מאמן מצויין, אפילו בעונתו הראשונה. וגם מקום ראשון אמור להיות סביר יותר ממקום חמישי עם מישהו כמו מוריניו או גווארדיולה, בטח ממקום שביעי. פרגוסון הוציא נפלאות מהסגל הזה, מאמן טוב בעבודה סבירה לא היה זוכה אולי בכתר בפער 11 נקודות, אבל גם לא היה מפסיד אותה בפער של 20-25.

דוד 26 במרץ 2014

לא לפטר אבל בהחלט לפתוח את הכיס!
יש בעיות בהגנה ובקישור ובקשר בין הקישור להתקפה
למה כל הזמן 'מויס מויס' ולא משפחת הבעלים היהודית המנוולת
מה היה חסר בהתקפה שבזבזו על ואן פרסי
הקנייה של מאטה היתה כדי לרצות את האוהדים ולא מתוך מחשבה לטווח ארוך (לא טוב היות השחקן הספרדי לבדו. חייב שיהיה לו מישהו להתמסר איתו)

אריק האדום 26 במרץ 2014

אני חושב שהמצב לא כזה רע, בכל זאת הסגל הזה, פחות או יותר (בעיקר פחות) דרס את הליגה שנה שעברה, וזה לא שהקבוצות האחרות התחזקו יותר מידי.
ליונייטד יש שלד טוב ומוכח. צריך לעשות שם הצערה אבל שזה יהיה חכם, בהדרגה, פרגי-like.
ייתכן והבעיה באמת במויס, בעיקר בעובדה שהוא לא יודע איך לאכול את המועדון הגדול הזה. ואולי הוא באמת צריך להבין שהוא לא חייב להבין בהכל. פרגוסון לפי הסיפורים לא העביר אימונים כלל.
מויס צריך להביא לידו אנשי מקצוע טובים. כנראה שאלו שיש כרגע לא מספיקים. לא יקרה כלום אם הוא יחזיר כמה מאלו שהוא התפטר מהם שנה שעברה.
לגבי השחקנים:
בשער: דה-חאה
מרכז הגנה: פיל גונס ופלאיני (כן כן, תחשבו על זה – יש לו את כל הנתונים להיות בלם אדיר+ראיית משחק של קשר)
מגינים: הבעיה הכי גדולה של היונייטד, אבל זו הבעיה של כל העולם כרגע. נשאיר את זה לקיץ (או פתרון של לשחק עם 3 בלמים, ללא מגינים).
קישור: קגאווה (חושב שחייבים ללטש אותו) ומאטה במרכז. נאני וולנסיה בצדדים. פלטשר מאחורה.
התקפה: החלק הפחות בעייתי. רוני זה רוני. את ואן פרסי הייתי מוכר לאחת הספרדיות, גוזר קופון (רק בגלל הפציעות) ומביא את זלטן (הקנטונה של מויס, בפוטנציאל). וולבק כמובן.
חוץ מזה יש עוד הרבה שחקנים איכותיים בקבוצה (עדנאן יוזנאי יונזאי יונזאי).
המצב לא כזה פקק… צריך רק לסדר את השורות ולכבוש את היעדים הבאים:
מנצסטר
אנגליה
אירופה
(לא בהכרח בסדר הזה…)

אריאל ש. 27 במרץ 2014

אריק, מסכים שזה מתבקש לשים את פלאיני בתפקיד של בלם קדמיקשר אחורי. גם לשים את קגאווה כקשר מרכז שדה נשמע מצויין. מה שמטריד אותי אבל בקושי עלה בדיון פה הם רמזים בתקשורת האנגלית על כך שמוייס עומד בפני כמעט מרד בחדר ההלבשה, מעניין מה הסיבות לכך. זה מסביר יותר מהכל את חוסר המאמץ שרואים מחלק מהשחקנים ואת חוסר הביטחון הבולט.
יש לי גם תחושה שפלאיני לא נקלט מבחינה חברתית בקבוצה. לא מוסרים לו כשהוא פנוי, מייבשים אותו יותר מדי פעמים עם הכדור במצבים בלתי אפשריים, אני חושד שהסיבה האמיתי לחוסר ההצלחה מסתתרת עדיין בחדר ההלבשה וכל הספקולציות שעולות פה הן חלקיות במקרה הטוב.

אריאל גרייזס 26 במרץ 2014

רק לגבי הנושא של בניית קבוצה עם מאמן חדש, אני רוצה לציין את זה:
צ'לסי – מגיע מאמן חדש, מקבל סגל קיים ומוסיף לו שחקן משמעותי וחצי – מתמודד על אליפות.
סיטי – מגיע מאמן חדש, מקבל סגל קיים, לא מוסיף לו אף שחקן באמת משמעותי (מקסימום נגרדו) – מתמודד על אליפות.
אברטון – מגיע מאמן חדש, מקבל סגל קיים, מוסיף לו שחקן וחצי משמעותיים – מתמודד על מקום בליגת האלופות.
יונייטד – מגיע מאמן חדש, מקבל סגל קיים, מוסיף לו שחקן וחצי משמעותיים – יסיים את העונה עם ~35 נקודות פחות משנה קודם.
אז כן, אולי מויס פשוט צריך שחקנים אחרים לגמרי. אולי. הבעיה העיקרית שאני רואה היא חוסר דרך. כששנה שעברה ברנדן רוג'רס סיים באותו מקום כמו שנה קודם, ואפילו בלי גביע ליגה או מקום באירופה היו בודדים בלבד שחשבו שהוא צריך ללכת הביתה, כי ראו שיש לו שיטה ודרך.
אצל מויס אין דרך ואין שיטה (אלא אם בלהגביה כדורים לרחבה אפשר להגיד שיטה). זאת הבעיה האמיתית – לא הכשלון. אפילו לא זה שחוטפים שלישיות מליברפול וסיטי או שמפסידים בבית. אין שום טביעת אצבע של מאמן. אני לא חושב שצריך עוד 30 משחקים או רכש ב-100 מיליון כדי לגלות שזה יהיה בדיוק אותו דבר גם שנה הבאה.

זורק מילה 26 במרץ 2014

אבל למה שוב אתה מפריע להם עם עובדות?

ויש לך טעות,מדובר על רכש בשנה הבאה ב 200 מיליון פאונד,מפחיד לחשוב כמה זה יוצא ביורו.תוסיף את זה ל 70 מיליון פאונד שכבר קיבל השנה ותקבל יונייטד שבשנה הבאה היא לא פחות מגרסה נוצצת של סיטי/פ.ס.ז/ריאל מדריד.

יוסי מזרחי 27 במרץ 2014

זה בדיוק לב הענין, במקום לשפר את הסגל או לפחות לתחזק אותו על פני כמה שנים(אם נסתכל לאחור), אנחנו בפני או לפני מצב של מאסת תיקונים גדולה בבת אחת.
זה מקור הצרות.
המחשבה שמוייז אולי פחות טוב ממה שקיוו או לא מתאים או כל מה שתרצו היא נקודה נוספת במכלול ולא עיקר הבעיה.
קשה להתעלם מהמצב ומכמה נתונים מעיקים על העונה הזו, אבל אם נסתכל בלי אמוציות למרות שזה קשה, התמונה ברורה וקשה בעת ובעונה אחת, והיא פתירה ללא ספק.
בעוד שנה שנתיים יצטרכו חלק מאיתנו, אני מאמין שהמתנגדים למוייז, לקחת חלק מהדברים חזרה, לא כי הוא יתגלה כאיזה שהוא עילוי אלא כי תנאי הקיצון של היום ישתנו ונכנס כולנו לפרופורציות.

edgecator 26 במרץ 2014

אני ממש לא מתומכי מויס, אבל בעיניי זו לא השוואה הוגנת. לקבל את יונייטד פוסט-פרגי זו סיטואציה קשה ומורכבת, שלא זכור לי שמנג'ר אחר נתקל בה בשנים האחרונות. having said that, הייתי רוצה מאמן שיידע להתמודד עם המצב הזה בצורה טובה יותר, ובטח לא יהפוך קבוצה אלופה לחבורת שחקנים שמשוטטים על הדשא במקום לשחק כדורגל. כתבתי כבר בעבר – במקום לשלוט בסיטואציה, מויס נכנע לה לחלוטין. זה לא מנג'ר של מנצ'סטר יונייטד.

אריק 26 במרץ 2014

תוהה. הניתוחים שלך גפ בכדורגל וגם לגבי הדיונים עם המגיב ההוא מאוד מדוייקים.

גיל 26 במרץ 2014

נו, עכשיו התחלנו בהאשמות אנונימיות, פחדן וגס רוח.

יוסי מזרחי 27 במרץ 2014

אריק, אתה נופל לאותה נקודה שעליה אתה מתלונן על "ההוא".
חבל, כי "ההוא",תורם לדיון הזה לא פחות מאחרים ואני מתבטא בעדינות.

אריק 27 במרץ 2014

יוסי, מה אתה רוצה ממני? ציינתי לתוהה שהניתוח שלו היה מדוייק.
אני לא מגיב לגיל, כי זה מתיש אותי. אני לא פה להתווכח זה לא מעניין אותי, כן לנהל דיון. אני ממאי עומד פה מול הקנטות ואנשים שהמציאו יוזרים כדי לנאץ אותי, לא מזיז לי. עכשיו הנחשול הוא איתי, כי כולם הבינו שצדקתי ופתאום טל ואחרים מרגישים מותקפים. כולה דיון על כדורגל. הויכוח עם גיל הוא תמיד אותו ויכוח שנגמר באותה צורה וכבר עברו בערך 50 מגיבים שעברו את זה איתו. לי לא בא.
להאשים את תוהה שאין לו תרבות דיון? נו, באמת.

גיל 27 במרץ 2014

עכשיו אתה גם הקדוש המעונה? אולי במקום להתלונן על הקנטות ונאצות של אחרים תראה מה עושים פה למי שמעז להביע דיעה אחרת. ולא, לא כולם הבינו שצדקת כי אין מה להבין פה אלא יש מקום להביע דיעות שונות בהתאם למצב. ובהחלט לתוהה אין תרבות דיון, תסתכל על התגובות שלו אליי רק שנוח לך להתעלם מהן כי הוא בדיעה שלך. כאמור, הבעייה כאן היא ניסיון להשמיץ ולבטל את הלגיטימיות של כל מי שחס וחלילה לא מקבל את התיזה שלך במקום להתייחס עניינית לטענות.

אופיר 26 במרץ 2014

אוהדי יונייטד שוגים בחלומות כשהם מדמיינים את "מהפכת הקיץ" הגדולה.
אף קבוצה בעולם לא מחליפה 10 שחקנים בקיץ אחד, וקבוצה שמביאה 4-5 (כמו טוטנהאם בקיץ האחרון) בדרך כלל תתרסק בחודשים הראשונים.

יותר מזה: רוב הסגל שלכם סופר-איכותי, ואין שום סיבה לגעת בו. יש, לעומת זאת, עמדה אחת (משמעותית מאוד) שאם תבצעו בה חילוף – תחזרו להתמודד על האליפות באופן מיידי.

מגיב טרחן שנהנה לשמש תמיד את פרקליטו של השטן, וחושב שכולם נהנים כמוהו מהשעשוע המפוקפק של ויכוח סרק שאינו נגמר – נותר לי רק להסיק שחייו הפרטיים הם לא משהו מהחומר שעושים עליו סרטים.

זורק מילה 26 במרץ 2014

לגבי הסיפא שלך, למזלך אתה לא אוהד NFL כי מה שקורה כאן בדיוני כדורגל זה כלום לעומת הדיונים אודות פוטבול אמריקאי. למזלי אני יצאתי מהסיטואציה מולו בזמן…. משאיר את העבודה לאחרים.

אריק 26 במרץ 2014

הכי כיף ביציע. טרול מטורלל שכמוהו ובכל זאת לא אוהב שמכניסים חיים פרטיים זה, לדעתי, נמוך מדי.

זורק מילה 26 במרץ 2014

ראית שהזכרתי שם כלשהו או בטח ובטח חיים פרטיים של מישהו ?

אני פשוט מאסתי בדיוניים סיזיפיים.

אריק 26 במרץ 2014

זה היה לאופיר. הדיונים האלה איומים כל פעם אותו ויכוח עם קורבן אחר שזוכה בסוף לביקורת על אופן התדיינותו.

עירן 26 במרץ 2014

להבנתי אתם מפספסים משהו.
בכל דיון יש לפעמים צורך באתנחתא קומית. קוראים הרבה טיעונים רציניים ואז נחמד למצוא אתנחתאות קומיות משובצות פה ושם (במקרה הזה הן משובצות בנדיבות).
אם תראו את זה ככה, תצליחו אפילו להנות מהן.

גיל 26 במרץ 2014

הפחדן והדוחה הוא אתה. יש כאן מהקהלה של מגיבים משמיצים שלא מסוגלים לקבל דיעות שונות משלהם ותוקפים ועושים ניתוחים פסיכולוגים כל מי שמעז להזכיר להם אחרת. חבל מאוד שהאתר כאן הדרדר ומשמש במה לטוקבקים ברמה של תינוקות.

ירוק 26 במרץ 2014

ה"מקהלה" הזו מורכבת מכמה אנשים שמגיבים כאן עשרות תגובות בשבוע, ורק איתך הם רבים.

אני ממש לא מצדיק ירידות לפסים אישיים, ולפעמים אחרים באמת "מתחילים" – אבל כמביט מהצד אני יכול להגיד לך שאתה לא פעם יורד לפסים אישיים/ניתוחים פסיגולוגיים גם כן.

גיל 27 במרץ 2014

מעולם לא ירדתי לפסים אישיים בלי שהותקפתי קודם וגם אז אני לא עוסק בפסיכולוגיה בגרוש של המגיבים.

זורק מילה 27 במרץ 2014

ירוק

1 – אני לא השתתפתי בחגיגה היום,אומנם יש לי עבר עשיר איתו אבל כיום,למעשה מספר חודשים,יש ביני לבין הבחור המדובר הסכם של "שלום קר" והבנה שאני לא מגיב להודעות שלו,והוא לא מגיב לשלי,וזה מחזיק מעמד יופי.יותר מזה אני מעריך אותו מאוד שלאחר עשרות בקשות שלי הוא אכן הסכים לכך.

2 – אנחנו בבלוג ספורט,וספורט מה לעשות מעורר אצל חלקנו,אם לא רובנו,אמוציות.יש כאן (רק הערכה שלי) טיפה מעל 100-150 משתמשים וכותבים קבועים שמפוזרים בכל האכסנייה ,ודי הגיוני שיווצרו קליקות חיוביות או שליליות בין חלק מהכותבים כאן.

3 – בהתאם לסעיף 2 , הפתרון האישי שלי הוא שלי יש הסכם "שלום קר" עם 3 כותבים כאן,וזה מעולה.פתרון אולטימטיבי,לדעתי לפחות.ממליץ לכל היתר לאמץ את הגישה הזו,כי בסופו של דבר כולנו אנשים בוגרים ואיכותיים כאן.

ירוק 27 במרץ 2014

מקבל, זורק, אתה צודק.

לפעמים זה פשוט מפריע – אני אמנם משתתף בדיונים לעיתים ולא באופן קבוע (כמוך למשל), אבל אני אוהב לקרוא אותם, גם כשהם "מתלהטים". במרבית הפעמים אני גם אוהב לקרוא את הזווית של גיל. קשה לי להבין למה צריך להגרר לויכוחים ילדותיים וירידות אישיות (עקיצות ברוח טובה זה בהחלט בסדר מידי פעם) לפעמים, זה סתם הורס. אז לפעמים גובר עליי הצורך להעיר.

שלום קר זה נחמד, אבל יותר טוב שכולם יתדיינו באופן מתורבת. למשל, השלום הקר בינך לבין תוהה מעצבן אותי, אני מתגעגע לדיונים שלכם :) דורש סולחה…

יוסי מזרחי 27 במרץ 2014

אני עונה לך ודרך הדברים גם לגיל.
אף אחד לא יכול להניח שהוא בסדר והשני לא.
ירוק
אני מגיב כאן די הרבה הן כמותית והן לאורך זמן, ורק על כדורגל בהקשרים של יונייטד.
חבל שאנשים כאן שיש להם מה להגיד,לא נמנעים אקטיבית מלערב כל מיני הערכות על אישיות של כותב אחר.
זה נכון לגבי מרבית הכותבים והפנית המבטים רק לכוון של גיל היא אי אמירת אמת. לשם הבהרה: אני מצדד בדעות ובעמדות שמציע גיל.זה לא מוריד מכך שאני נהנה לקרא את כולם ולהתווכח עם חלקם.
הירידה לפסים אישיים היא טעות של כולכם, גיל ,אריק, זורק וכל שאר החברים בשירשורים וגם מסביב.

יוסי מזרחי 27 במרץ 2014

אוי העריכה… הדברים כוונו לירוק.

ירוק 27 במרץ 2014

מסכים, יוסי.

עידן. 26 במרץ 2014

גיל- בשיא הרצינות ובלי לנסות לפגוע מעניין אותי לשואל.

אריק, אופיר, תוהה בדרכים, זורק מילה- כולם מהמגיבים הקבועים והוותיקים באתר. קריאה של ההודעות שלהם גם מעלה שהם ללא ספק מבינים בספורט, יודעים להתנסח וכמעט תמיד מקיימים דיונים ראויים ופוריים (גם עם אלו שלא מסכימים איתם).

האם העובדה שהגעת בפוסט הזה לפסים אישיים עם כל אחד מהם (ולעניין זה אציין שאני לא אוהב את המקום אליו הגיעו ההודעות האחרונות שלהם) לא גורמת לך לחשוב שאולי גם לך ולהתנהלות שלך בתגובות יש חלק בעניין?

גיל 27 במרץ 2014

תראה לי איפה בדיוק בהתנהלות שלי מוביל להתקפות אישיות ברמה של גנון? והם לא רק רבים איתי אלא אם כל אחד אחר שלא מסכים לדעתם ורבים פשוט נמנעים מלהגיב להם מחשש שיתחילו להשמיץ אותם.

אמיר המקורי 26 במרץ 2014

אני קורא את התגובה של טל המנצ'סטרי ודיי נדהם,האמת סוג של עזות מצח ואולי אני טועה וזו רק התפכחות אמיתית?!
במשך שנה ויותר היה בלתי אפשרי לכתוב תגובה כלשהי על החידלון של הקבוצה בקישור בהגנה ובכלל על הסר וההחלטות שלו השנויות במחלוקת בלי לקבל ביקורת קשה מטל בסגנון של איך אתה מעז לבקר את הגדול מכולם ואת שחקניו המצטיינים.
והנה מגיע לו היום טל ומסביר לנו(לנו הוא מסביר את כל מה שידענו וכתבנו כבר עונותיים ויותר!)מה הליקויים וכמה השחקנים בינוניים ואיך הסר השאיר למויס סגל שמיצה את עצמו סחוט כלימון.
טול קורה מבין עיינך אמרו חכמינו,ואני אומר תיהיה ישר עם עצמך ותכתוב טעיתי זו לא בושה לטעות זו בושה לא להודות בטעות.

יוסי מזרחי 26 במרץ 2014

אמיר:
אני מניח אמיר, שאתה קורא את הדברים שלי. מכאן שאתה יודע שהאמירה בלתי אפשרית בהקשר של ביקורת על סיר אלכס, לא תופסת לגבי כולם ויש גם הבדלי סיגנון.
אני לא נמנעתי מלבקר מעשים או מחדלים (על פי הבנתי) של סיר אלכס,ואני לא הייתי לבד,אלא שהבדלי הסיגנון גרמו לכך שהיו כאלה יותר ישירים וכאלה שפחות.
הדברים שלי נאמרים בהקשר רחב ולא נכון לרצות לקבל התנצלויות ממי שאו משנה עמדה או מחזק דברים שאמר קודם ברמת חריפות פחותה.

טל המנצ'סטרי 27 במרץ 2014

אמיר המקורי

לבקר את פרגוסון גם אני ידעתי לעשות, כשהיה על מה ובכבוד
ולא כפי שאתה הצטיינת לעשות, רמיסה וזלזול מוחלט בו ובשחקנים וכאילו הם חייבים לך משהו (הם לא)
אתה ממשיך בסיסמאות השחקנים הבינוניים וכשבהודעות קודמות התיאורים שלך לגביהם היו כאלה מבישים, של גלורי האנטר מהשורה הראשונה, כולל למנג'ר ושחקנים שהביאו מכל טוב. זה אתה, זה הסגנון שלך, אני בז לזה.
אני יודע שיהיה לך קשה להבין אבל דברים לא עומדים במקום, בעונה שעברה מייקל קאריק נתן עונת שיא, זה לזכות השחקן וכזה שנמצא במערכת מאז 2007 וגם אם לא נחשב לקליבר של הטופ וכפי שאתה מצפה שהסגל של יונייטד יהיה מורכב ממנו, בשטח הוא היה שותף בכיר להצלחות הכי גדולות של המועדון, זה לזכות השחקן וזה לזכות פרגוסון שהביא אותו וידע להשתמש בו.
העונה יש ירידה דרסטית ביכולת של קאריק, זה לא כי הוא פתאום לא שווה, שחקן "בינוני" וזה גם לא בידיים של מוייס, ירידה טבעית בכושר של שחקן וכשאי אפשר כל הזמן לטפס למעלה, חלק מהמציאות.
כמו קאריק ככה ואן פרסי(תוך כדי עונת פציעות) ואחרים.
הגדולה של פרגוסון הביאה לכך שהסגל שעמד לראשותו המשיך להילחם ולהצליח גם אחרי שנים רבות של הצלחה, הצליח לשמור על הרעב ויותר מזה, הצליח להחזיק לתלם אחרי מכה מנטלית קשה של איבוד אליפות בשנייה האחרונה של העונה וזכייה מחודשת באליפות עונה לאחר מכן, הישג עצום של קבוצה נהדרת (וכזו שמורכבת משחקנים מהטופ של הטופ ושחקנים ראויים וגם אם לא הכוכבים הגדולים ביותר בעולם) ומנג'ר אגדי.
דברים לא עומדים במקום ונפילת מתח, מיצוי, ירידה ביכולת של מספר שחקנים, התחלה חדשה עם מנג'ר חדש, דברים שהולכים קשה יותר וכל השאר, כל אלה לא הופכים עכשיו את פרגוסון ללא בסדר וגם אם הוא בחר לא לחזק מספר עמדות והרי בעונה שעברה מי בכלל חשב שעמדת הבלמים תהפוך להיות כזו שצריכה להתחזק מחדש, וידיץ' הודיע על רצון לעזוב בעונה שעברה? ריו פרדיננד למרות שכבר היה מעבר לשיא היה נראה בעייתי במיוחד כמו שנראה העונה?לא! אבל דברים לא עומדים במקום!
זה לא הופך את השחקנים ביום אחד ללא שווים או לא בסדר, גם לא את פרגוסון וכפי שהסגנון שלך מכתיב לך, לחפש לתלות מישהו ללא הפסקה כי וואלה, אתה לא נהנה מהכדורגל העונה וגם מוייס לא אשם בכל דבר שזז בקבוצה מתחילת העונה.
יש מציאות טבעית, אף אחד לא יכול היה לצפות את כדורי השלג שהיא יצרה, מתמודדים איתם, זה הכל, בסבלנות ובהבנה.
אני מתאר לעצצמי שיהיה לך קשה להבין את מה שכתבתי, בכל זאת כתבתי על כדורגל ולך אין יותר מדי קשר לענף וזה בסדר, אתה תמשיך לזלזל ולא להעריך ולהוקיר את מי שנמצא במערכת של יונייטד אלא אם כן הם מביאים לך דאבל בכל עונה, אני אמשיך אחרת.

אמיר המקורי 27 במרץ 2014

טל,

כפי ששיערתי אתה מסוג האנשים שמיותר להעיר/להאיר להם,שבוי ומאוהב בדעות של עצמך,מה ששכחתי והבנתי על המשחק לא תדע לעולם!
זו ההתכתבות האחרונה ביני לבינך,(אתה כרגיל תגיב אתה הריי לא יודע להישאר חייב זה האופי שלך )אין סיכוי קל שבקלים שאיי פעם אקרא שוב את דעתך הלא מלומדת.
כשתלך כמוני אחרי מועדון 26 שנה "במדבר" תוכל לבוא ולפקפק בנאמנותי לקבוצה,כבר כתבתי(ושוב לא הפנמת)טול קורה מבין עיינך!

טל המנצ'סטרי 27 במרץ 2014

אמיר המקורי

אתה הגבת לגופו של אדם ולא לגופו של עניין ואחרי זה אתה בא בטענות כשאני מגיב לך באותה המטבע…
אני אשמח אם לא תקרא ולא תתייחס לדברים שאני כותב, אני מעדיף להתדיין עם כאלה שמבינים את המשחק ואוהדים את הקבוצה.
כשפעמיים בחיים שלך תעזוב בית ומדינה ותלך לגור שם, במנצ'סטר, בגלל הקבוצה, בשביל הקבוצה, בכדי להיות הכי קרוב שאפשר ולגעת, אז תדבר איתי על מי הלך במדבר…

יואב 27 במרץ 2014

טל,
מדובר באפליקציה שמעולם לא כתבה כאן מילה טובה על הקבוצה שהיא ״אוהדת״.
שורה במטריקס.

אביעד 26 במרץ 2014

שני דברים שהתעלמו מהם:
1. בניכוי המשחק ההזוי מול פולהאם, יונייטד אשתקד הגביהה יותר פר משחק מאשר השנה. ריווח המשחק על חשבון קירבה בין שחקנים? מאפיין בולט של יונייטד של פרגוסון בשנים האחרונות. אז לא, זה לא מאפיין (בהכרח) הכדורגל של מוייס (שהפגין כמה דברים מאוד יצירתיים באברטון בשנים האחרונות, אבל למי אכפת).
2. להשוות את התפקוד של יונייטד פוסט פרגוסון לתפקוד של צ'לסי פוסט בניטז, סיטי פוסט מאנצ'יני ואברטון פוסט מויס? השוואה לגיטימית, אבל כזו שמתעלמת לחלוטין מהצל הענק של סר אלכס. לא זוכר מצב בכדורגל המודרני בו מנג'ר עוזב קבוצת על כל כך מתוקשרת (על כל הממעויות הנלוות) אחרי קרוב ל-30 שנים.
לא ניתן היה לחזות איך בדיוק זה ישפיע ועל מי ולהתעלם מזה בניתוח היכולות/חוסר היכולות של מנג'ר כזה או אחר זה שטחי ופשטני.

סימנטוב 26 במרץ 2014

1. מפתיע לא ידעתי
2. יפה כתבת!

גיל 26 במרץ 2014

אל תפריע להם עם עובדות אביעד. הרי ברור שמויס נתן הוראה להגביה וזה חלק משיטת המשחק שלו.

לגבי 2 מדויק לגמרי. לחשוב שזה שמאמן משתנה והמצב נהיה רע יותר זה רק בגלל שהמאמן השתנה ולא כל הדינמיקה בקבוצה שיש לה שני צדדים לפחות הוא פשטני ביותר.

edgecator 26 במרץ 2014

כן, גיל. זה ברור ששחקנים עושים על המגרש, או לפחות מנסים לעשות, את מה שהמאמן אומר להם. זה או זה, או סאבוטז'. תבחר.

גיל 26 במרץ 2014

אבל לא ברור שיש בכלל הוראה להגביה או לא.

D! בארץ הקודש 26 במרץ 2014

זו גם שיטת אימון – לא לתת הוראה איך המאמן רוצה לראות הכדורים נעים בהתקפה שלו.

לתת חופש לשחקנים הקריאטיביים לקבל את ההחלטות לפי איך שהם רואים את המגרש כל פעם מחדש.

אביעד 27 במרץ 2014

אדג', חשבתי על זה הרבה בהקשר של ההגבהות מול פולהאם – פשוט לא נראה לי הגיוני שמוייס נתן הוראה רק להגביה. לא נראה לי הגיוני שאם ניתנה הוראה כזו, אז שחקנים כמו מאטה, רוני וינוזאי עשו אותה בצורה מוחלטת, בלי לסטות מזה בכלל.
מה שיותר נראה לי הגיוני זה חוסר ביטחון כולל שאליו נגררו השחקנים ואז אחד אחרי השני הם הלכו לפתרון הקל – להעיף כדור לרחבה כמה שיותר מהר. זה טיעון שהוא גם לא מושלם, הוא פשוט נשמע לי יותר הגיוני מהחלופה.
אם נוריד את המשחק הזה, נגלה שאצל פרגוסון הגביהו המון. יותר מאשר אצל מוייס. זה אומר שמוייס ירש סגל שבנוי על הגבהות ושחקנים שרגילים לכך. זה לא אומר שאי אפשר לשנות את זה, אבל זה אומר שזה מאוד לא קל.

edgecator 27 במרץ 2014

אני לא רואה שום סיבה הגיונית להניח שלשחקנים יהיו פחות בטחון מול פולהאם מאשר בכל משחק אחר. גם קצת מוזר לי שניכוי המשחק הזה מוריד את ממוצע ההגבהות פר משחק אל מתחת לזה של השנה השעברה, אבל אני מאמין לך.

אתה כמובן צודק שגם בשנים האחרונות של פרגוסון, סגנון המשחק היה בנוי, בין השאר, על כמות נאה של הגבהות. זה לא היה בהכרח כדורגל יפה לעין – אבל זה היה כדורגל, והוא היה יעיל. ומה ראינו לאורך העונה? שחקנים שדורכים אחד לשני על הרגליים, מבצעים שוב ושוב את אותן פעולות צפויות, פחות מסירות קצרות בכלל וקדימה בפרט, כמות כמעט אפסית של ניסיונות מצד השחקנים להביא לידי ביטוי את היצירתיות שיש להם במשחק על הקרקע, מרבית השערים שמגיעים ממשחק פתוח הם תולדה של הברקה חד-משחקית של שחקן בודד או טעות בהגנת היריב. אמת, אלו דברים שאפיינו את הקבוצה גם בעבר, אך לא במינון הזה ובטח שלא בדרך הזו.

גיל 27 במרץ 2014

אדג', כשהתוצאות לא טובות והתקשורת עוסקת במיקרו ניהול של הקבוצה אז גם משחק נגד פולהאם הופך ללא פשוט ומלחיץ. מה שאנשים לא קולטים זה שאת הדינמיקה של הפסדים לא קל להפסיק וזה מעגל שמזין את עצמו עם כל הפסד או תוצאה לא טובה. זה קשור למאמן ולשחקנים כאחד ואי אפשר להאשים רק את המאמן בזה שהוא לא מוציא מהשחקנים מה שפרגוסון עושים. מספיקה ירידה מסוימת ברמה שתוביל לירידה בביטחון שמובילים לעוד ירידה ברמה וחוזר חלילה. בלי להתיחחס לדינמיקה המורכבת הזו כל ניתוח של העונה יהיה חסר.

wazza 26 במרץ 2014

קצת באיחור אמנם אבל אלו הם שני הסנט שלי לגבי המשחק, אני חושב שהשחקנים שלנו נלחמו בגבורה ועשו באמת תא כל מה שהם יכולים בשביל להשיג את המטרה העיקרית שלנו העונה בהשאלה מסר אלכס
"To stay alone on the f@$%ing perch"

פה איתמר 26 במרץ 2014

מסכים ++
וכאוהד, אני גם העדפתי את לוני בתחילת הדרך שנתן לגרנט 4 שנים על פני פיטורים ומינוי הולנדי מעופף באמצע השנה שבאו מאוחר יותר.

אדם 26 במרץ 2014

נזכרתי בפוסט שלך מלפני כמה שנים שנגע בויתור של ברסה על איברהימוביץ'.
הרוח של הדברים הייתה שברסה הוכיחה שהיא מועדון גדול בכך שקיבלה החלטה קשה לוותר על זלאטן אחרי שנה.. למרות רכש שעלה קרוב ל-70 מיליון יורו, כי היא ראתה שזה פשוט לא זה.
אני חושב שיונייטד צריכה לעשות את אותו הדבר. מוייס קיבל סיטואציה לא אופטימלית- החליף מאמן אגדי, סגל עם בעיות בקישור המרכזי וההגנה, מנכ"ל חדש והחלפת צוות אימון. האמת היא, שהייתי סולח על הכל אילו רק… אילו רק היינו מזהים סוג של שיטה ודרך ביונייטד של מוייס.. והאמת העצובה היא שאין שם כלום..

עוד משהו… מה עושה את פיל ניוויל, ניקי באט ופול סקולס לראויים לאמן במנצ'סטר יונייטד? מילא אם היה להם ניסיון באימון זה היה מובן.. אבל זו לא זילות לתת לשלושה חסרי ניסיון לאמן במועדון בסדר הגודל הזה חרף העובדה שהיו שחקניי עבר בו?

טל המנצ'סטרי 27 במרץ 2014

ניקי באט ופול סקולס מאמנים באקדמייה, בריסרב, בדיוק כמו שבראיין מקלייר, מיק פילאן וסולשיאר עשו לפניהם ומיד לאחר שתלו את הנעליים.
מתחילים מלמטה, מה הבעיה בזה? והרי צריך להתחיל מאיפשהו וכשהם עוד בזמן ששיחקו כדורגל השלימו את כל התעודות הדרושות בכדי להתחיל לאמן.
לגבי פיל נוויל, בשנים האחרונות וגם מהיותו הקפטן של אברטון, היה יד ימינו של מוייס, "המאמן על הדשא", גם הוא השלים את כל מה שנדרש בכדי להתחיל לאמן בימיו כשחקן, הוא עוזר כחלק מצוות האימון של מוייס עכשיו ביונייטד (כמו גם גיגס)אז מה הבעיה בזה?
איזה ניסיון אימון יש לגארי נוויל וכשרוי הודג'וסון החליט לצרף אותו לצוות האימון של הנבחרת?
כמה מנוסה היה בראיין רובסון וכשטרי וונבלס החליט לקחת אותו כיד ימינו ב 96?
מה רע בלהכניס כאלה שעד לא מזמן שיחקו כדורגל, כאלה שהם חלק מהד.נ.א של המועדון ולשלב אותם במערכת האימון?

וזה לא שרק ביונייטד עושים זאת, בכל מקום שמתנהל נכון וגם כזה שמשלב מסורת חיובית (ליברפול)
אז גם בזה לחפש פגמים בכוח?

אדם 27 במרץ 2014

הדוגמאות שלך נכונות.. מצד שני תמיד ניתן להתווכח על מקרים דומים:

1. בראיין רובסון אימן לאחרונה את נבחרת תאילנד.. הוא לא בדיוק הצלחה.
2. פול פירס, אלן שירר, פול אינס, גארת סאותגייט וטוני אדאמס הם חלק מהדוגמאות הנוספות שעולות לי בראש על מאמנים חסרי ניסיון שכשלו עם הקבוצות שלהם (נראה לי שכולם ירדו ליגה עם קבוצותיהם.. פירס משום מה מונה למאמן אנגליה הצעירה ונכשל לעלות משלב הבתים פעמיים רצוף בטורנירים).. זולה, ויאלי ורוד חוליט הם גם דוגמאות לכשלונות.

הנקודה היא כזו.. מועדון שטוען ל-state of the art facilities צריך שיהיה לו את אנשי המקצוע המובילים בתחום.. המינויים של ניוויל, באט וסקולס לא מבוססים על כישורים אלא על קשרים וזה בהחלט סותר את הסטנדרטים שיונייטד הציבה לעצמה… אולי מעידה על כך העובדה שגארי ניוויל וואן פרסי בחרו לרשום את ילדיהם במחלקת הנוער של מנצ'סטר סיטי ולא זו של יונייטד..

טל המנצ'סטרי 27 במרץ 2014

אדם,

לבראיין רובסון גם היו הצלחות עם מידלסברו, גם תקופה יפה בחלקה עם ווס ברומיץ אליבון.
אתה מתכוון אני מניח לסטיוארט פירס, קיבל את הנבחרת הצעירה של אנגליה לכמה קדנציות, חלקן בצלחה חלקית.
אלן שירר, היה מאמן חירום לכמה חודשים בלבד בניוקאסל, ירד ליגה והעדיף לחזור לכורסת הפרשן הנוחה.
פול אינס התחיל נהדר את קריירת האימון שלו למטה, במאקספילד, עשה עבודה טובה, עלה ליגה ואז קיבל את ההזדמנות בבלקבורן, לטעמי הוא פוטר מהר מדי, מאז קריירת האימון שלו מדשדשת. סאותגייט גם הוא, עבודה לא רעה במידלסברו, לצערי הוא קיבל את הנבחרת הצעירה של אנגליה עכשיו.
טוני אדמאס היה עוזר בפורטסמות', אימן בליגות נמוכות, עצוב שמועדון כמו ארסנל לא מצא לו מקום במועדון.
זולה עשה עבודה יפה עם ווטפורד, חוליט גם הגיע לגמר הגביע האנגלי עם ניוקאסל, ויאלי..זה לא היה בשבילו.
אתה יודע מה ההבדל בין כל השמות הללו לאלה שהזכרת בהקשר של יונייטד?ניקי באט, סקולס, פיל נוויל, הם מאמנים באקדמיה או חלק מצוות אימון ולא מנג'רים, יש הבדל עצום בין 2 התפקידים!

חוץ מזה, אתה מכיר מנג'רים או מאמנים שהתחילו את התפקיד כשהם היו כבר מלאי ניסיון? אני לא והרי צריך להתחיל מאיפשהו,לא?

פיל נוויל ולא גארי הוא זה שבחר לרשום את הילד שלו במחלקת הנוער של סיטי, חשבת אולי שזה בגלל שהעדיף שהילד שלו יתפתח במקום שבו לא יגידו לו כי הוא התקדם בגלל שאבא שלו עובד במועדון?

אני שמח שביונייטד יש שושלת של שחקני עבר שממשיכים לעבוד במועדון כמאמנים, שחקנים גדולים שיכולים לנסות ולהעביר את הידע שלהם לדורות הבאים, זה מרגש, זה הכי חיובי שיש
ואני באמת לא מבין על מה אתה מלין בהקשר הזה.
ולמה שפול סקולס למשל לא יתפתח בתחום האימון, יצליח ויעלה לגדולה למשל?

סתמאחד 27 במרץ 2014

מסתבר שבימים הקרובים יתקיים משאל בין אוהדי יונייטד (בעלי המנויים מן הסתם) באשר לכרזה ״the chosen one" ועל פי התוצאות תתקבל ההחלטה האם להסיר את הכרזה או להשאירה.
אמש בסיום המשחק גוננו סדרנים על הכרזה ומנעו את הסרתה.
התוצאות יבהירו מה חושבים אוהדי יונייטד על מויס וזו תהיה הפתעה עצומה אם במשחק הבית הבא הכרזה עדיין תתנוסס ביציע.

פורנוהוליק 27 במרץ 2014

הכרזה הזו היא משהו ביזארי ביותר. משהו בסגנון של איזה משטר טוטליטרי שמנסה לשכנע את הנתינים שהשליט הוא כל יכול וראוי להערצה. מויס עצמו צריך היה לדרוש שיורידו את הדבר הזה כי זה רק יכול להוציא אותו רע וזה נושא לאין סוף בדיחות וחיציי סרקאזם.
מה הצעד הבא? לדרוש מבאי תאטרון הבלהות שיסתפרו כמו הנבחר?

אריק 27 במרץ 2014

זה לא קשור למויס. לא בהכל הוא אשם וגם לא כל כך למועדון. מסתבר שמדובר בנסיון מטומטם ללעוג למוריניו.
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2590158/Manchester-United-chose-David-Moyes-keeping-banner-now.html

guss 27 במרץ 2014

קרלס פויול. שתי מילים, כמה שאני חושב על זה יותר, שמתאימים ליונייטד כמו כפפה ליד.
חישבו על זה לרגע. וכן, הוא כבר מבוגר, וזה לא פויול של לפני שנתיים-שלוש. אבל מדובר בהתאמה מעולה ליונייטד ולו במקביל.
פויול יכול להביא למרכז ההגנה את מה שכל כך חסר לה השנה- מנהיגות, לוחמנות, אחריות, ניסיון. אחרי דור וידיץ-פרדיננד, יש ליונייטד בלמים צעירים שעוד לא התבשלו לרמות הגבוהות באמת. פויול עדיין מספיק טוב כדי לייצר שתי עונות מעולות. להביא סדר, לייצר אחריות, ללמד את הצעירים על מה זאת הגנה. ומה שכל כך חסר- מנהיגות על המגרש, לחימה ללא פשרות.
מבחינתו זו גם התאמה מעולה. אחרי עידן ברצלונה הוא לא צריך להוכיח כלום לאף אחד. מצד שני, אני לא רואה אף קבוצה מהדרג הראשון באירופה לוקחת אותו בגילו. האם מישהי אחרת משמונה הקבוצות שהגיעו השנה לרבע גמר הצ'מפיונס תציע לפויול להצטרף? אין סיכוי. ביונייטד הוא יכול למצוא בית שצריך אותו, במיוחד על מה שהוא יכול לתת (ועם הבנה על מה הוא כבר לא יכול לתת). הקהל יחבק אותו מהשנייה הראשונה. גם העובדה שבעונה הבאה יונייטד לא תשחק בצ'מפיונס, וכנראה אפילו לא בליגה האירופית משחקת דווקא לטובתו, ותאפשר לו לתת עונה מלאה בלי העומס של 2 משחקים בשבוע.
אם אני מויס, אני מתקשר מחר בבוקר לפויול ומציע לו את השכר שהוא מקבל כיום בברצלונה. ואומר לו שאני נותן לו את המפתחות של ההגנה על המגרש, הוא יהיה המאמן ההגנתי בשטח.

No One 27 במרץ 2014

לפעמים בתקופות כאלו צריך לקחת צעד לאחור,לנשום עמוק ולשיר את ההמנון של אוהדי מנצ'סטר סניף אוהיו

MY baby takes the morning train…

אביעד 27 במרץ 2014

אדיר!!!!!!!!

פורנוהוליק 27 במרץ 2014

דורפן, לא כתבת סיבה אחת בזכות מויס. כתבת על דרך של מועדון, הרושם, המודל. שום נקודת אור לגבי מויס עצמו. אפילו כתבת "אני לא תומך במויס, אני תומך בדרך".
אם הפתרון האמיתי הוא רכש והחלפת שחקנים, ואז הכל יהיה טוב, אז המאמן מיותר.
אין לדעתי שום דרך של מנצ'סטר יונייטד שהיא נעלה על זו של מועדונים אחרים. ההצלחה בעשורים האחרונים נזקפת כולה לפרגוסון, להגדלת האיצטדיון, לתזמון ההצלחה (ליגת אלופות) ובקהאמניה. מנג'ר היסטורי וימבה כסף. אלמלא פרגוסון, לא מן הנמנע שדרך המועדון הייתה ממשיכה בניסוי וטעיה במינוי מאמנים עד היום.
אם מנצ'סטר יונייטד תתחיל להוציא כסף גדול, היא תחזור לצמרת ללא ספק. סיטי עשתה את זה, זה לא הפך את מנצ'יני למאמן ראוי. גם תרנגול עיוור וכו'.

אביעד 27 במרץ 2014

אני לא חושב שהטיעון הוא שהדרך של יונייטד "נעלה". נדמה לי שהטיעון הוא שהדרך של יונייטד עדיפה ליונייטד.
אם היונייטד תשפוך כסף היא אולי תחזור לצמרת ואולי לא, אבל היא בוודאי תאבד משהו מהמסורת של המועדון שעד כה עבד טוב במשך אי אילו שנים. אז אולי משהו בדרך של היונייטד יהיה חייב להשתנות or else. אבל לא נראה לי מוגזם לטעון שצריך לחכות קצת יותר משנה לפני שמחליטים לשנות משהו שעבד שבמשך כמה וכמה עשורים.

פורנוהוליק 27 במרץ 2014

המשהו שעבד במשך כמה עשורים כבר השתנה – שמו פרגוסון והוא פרש.
על איזו מסורת אתה מדבר? של לתת למאמן 6 שנים או של שימוש נרחב בשחקני בית? יוניייטד כבר שנים לא מעלה שחקן אקדמיה משמעותי. ואם המסורת עליה אתה מדבר היא לתת למאמן שנים להוכיח את עצמו ואז או שיצליח או שלא – בכבוד. זה רק יוסיף עניין ופיקנטריה לליגה אבל אני לא מאמין שמויס יעבור את השנים הללו בהצלחה .
אחרי פרידה מפיגורה כמו פרגוסון היו צריכים להביא מישהו קרוב אליו ברמה – מוריניו , גלדיולה, הידינק, שם מוכח שמשדר תארים. הלכו על סוג של הודגסון. אם רוצים למדיך ולגבות אותו – בבקשה, אבל יצטרכו לגבות אותו בהרבה הרבה כסף. בלי זה זה לא ילך

סינקופה 27 במרץ 2014

הדבר היחיד שהתאים ליונייטד בכל שנות פרגוסון היה נצחונות. כל שאר דיבורי "דרך המועדון" הוא ניסיון מאולץ. פרגוסון ניצח בכל הדרכים- אסטרטגית- לתת לבקהאם, לנווילים ולגיגס את הצ'אנס, טקטית- להוריד את סקולס לקישור, לשחק עם שלושה במרכז(בשנים מסויימות) וגם כלכלית- להביא את מלכי השערים של אנגליה או שחקן השנה בגרמניה. הכל כדי לנצח. לא משנה באיזה סגנון ובאיזה צורה. ניצחון.

עכשיו מנסים להגיד שיש דרך אחרת, של סבלנות…ביונייטד…דרך שלא נבחנה יותר משנת דור. פרגוסון ידע לצאת מכל המהמורות והשינויים כי ידע להשתנות. בניגוד לונגר שנשאר עם דרך חסרת מטרה. יונייטד ידעה לנצח משחקים ולהביא תארים. בלי הנצחונות אין דרך כי המטרה לא הושגה.

כל השאר זה דרך אחרת להגיד "אנחנו מיוחדים".

גיל 27 במרץ 2014

אתה מתעלם לגמרי מזה שפרגוסון עצמו נהנה מהדרך הזו בזה שלקח לו 7 שנים להגיע לאליפות הראשונה. אז כן, יש דרך שהוכיחה את עצמה.

סינקופה 27 במרץ 2014

גיל, רק שאף אחד לא ייתן למויס 7 שנים. כי הכדורגל השתנה. כמו שלא הבטיחו לפרגוסון אחרי השנתיים את הראשונות את קראקה ואת רובן סוסה כדי "להתניע את התהליך". אז הדרך היא "אנחנו נותנים למאמן שלנו טיפה עוד שתי חלונות העברות". כל כך שונה מכולם.

גיל 27 במרץ 2014

אני בהחלט מסכים עם זה אבל אני חושב ששנתיים זה זמן סביר לבחון מאמן.

אריק האחר 27 במרץ 2014

גיל
קראתי היום מאמר של ניר קיפניס בגלובוס
השורה שלא יוצאת לי מהראש ואני מצטט
״בדקה ה 89 אתמול בדרבי של מנצסטר התרחש אירוע מכונן
שכמעט נסתר מן העין.
יונייטד תקפה במטרה להציל אם לא את המשחק אזי את כבודה
וזכתה בקרן.
חואן מאטה ניגש אל הכדור.
קרנות של יונייטד בשלהי משחק הו זיכרון בלתי נמנע עוד לפני
שמגובה הכדור לרחבה הוא נושא עמו מזכרת מאותן קרנות
בתוספת הזמן ההיא מול באיירן .
אלא שמאטה בניגוד למצופה משחן יונייטד בפיגור הלך לאיט
אל עבר נקודת הקרן אף אחד מהשחקנים לא האיץ בו.
יונייטד נפרדה רשמית מהרוח ההיא״.
בלי קשר לשאלה ולוויכוחים שרצים בפוסטים לאחרונה
האם לפטר את מויס או לא.
מה שאותי מטריד נורא שכל כך מהר נפרדנו מהרוח ההיא.
מי לדעתך אחראי לכך???!!!

cookie-monster 27 במרץ 2014

בנושא הזה אני תוהה אם רוני היה מנסה את הבעיטה מחצי מגרש אם בקס לא היה בקהל.
לדעתי לא.
רק הנוכחות שלו הקפיצה איזה משהו ברוני.

גיל 27 במרץ 2014

גם בזה מויס אשם? אולי הוא היה צריך לתת להם שיחת מוטיבציה לפני המשחקים נגד ליברפול והסיטי כדי להסביר להם את החשיבות שלהם.

ברצינות, לבנות תאוריה שלמה על זה ששחקן לא שיחק מספיק מהר כשההפסד וודאי זה לא חכם.

אריק האחר 28 במרץ 2014

גיל
פיספסתה את הנקודה .
שאלתי ולא לדם הויכוח או בציניות .
מי האחראי האמיתי לאיבוד הרוח המיוחדת של יונייטד.
השחקנים ( השלד העיקרי) הם אותם שחקנים מצוינים של
דנה שעברה.
מויס מאמן שהוכיח את עצמו באנגליה.
הקהל נותן קרדיט לאורך כל התקופה.
הירבות נשארו פחות או יותר אותו דבר.
ובכול זאת אנחנו מרוסקים ( באופן יחסי למה שהורגלנו בשנים האחרונות)
ברור שלעזיבת הסר והתבגרות חלק מהסגל יש השפעה.
אאבל אני מדבר על נקודה חשובה אחרת
נראה שרוח ומסורת המעודן אצל חלק מהשחקנים נעלמה
ועל זה אני שואל מי אחראי??

גיל 28 במרץ 2014

אריק, אני לא אוהב לדבר על רוח המועדון כי זה מושג מאוד מעורפל שלא ברור מה הוא בדיוק אומר. יש ירידה ביכולת שנובעת מעזיבת הסר. אנשים הגיבו לא טוב לעזיבה שלו ולקבלה של מויס ולכולם יש אשמה בזה. אף מאמן לא יכול לקבל את הסמכות של פרגוסון מייד אחרי שהוא עוזב אבל לדעתי, ההיררכייה ברורה. אם שחקנים לא מקבלים את הסמכויות של המאמן החדש אז יש עם זה בעייה ואולי הם לא צריכים להיות שם. עכשיו, אני לא חושב שרובם עושים משהו בכוונה, אלא שדבר אחד מוביל לשני. אתה משחק גרוע ומפסיד ואז יוצאת לך הרוח מהמפרשים. זה טבעי ואין נוסחת פלא או איזה נאום חוצב להבות שיכול להחזיר את היכולת במכה אחת. זה תהליך שצפוי היה לקרות ולכן צריך להיות סבלני אליו.

אריק האחר 28 במרץ 2014

לדם/ לשם
דנה/שנה

Comments closed