וילה. הקהל אמר את דברו

הקהל אמר את דברו

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

הקהל באולד טראפורד דחה בבוז את המחאה בגיבוי התקשורת של מטס מטוס קל עם שלט הקורא להדחתו של מוייס. הקהל הזה, מיעוט מספרי קטן בתוך האהדה העולמית של הקבוצה, לא רוצה שום שינוי תרבותי במנצ׳סטר יונייטד. זה לא אומר שהקהל מאוהב במוייס או שהוא לא מאוכזב ממנו. זה אומר שהקהל יודע מהי מנצ׳סטר יונייטד וגם אם מנג׳ר עושה עבודה לא טובה ואפילו אם הוא צריך להיות מוחלף, המראה של איצטדיון צוהל ממיצג עלוב נפש ומעליב נגד איש של המועדון שעובד בכדי להכין את הקבוצה למשחקים מתקבל כראוי. נזרק אל פח האשפה של הצהובונים. שמי שארגנו את זה יילכו לכתוב טוקבקים באינטרנט. שיילכו לאהוד קבוצות שם אוהדים מבזים את השחקנים והמאמנים שלהם. לא באולד טראפורד.

הנה משהו מעניין ששלח לי לוינטל – על אוהד שמתחרט על משהו שעשה פעם:

Pete Molyneux, who raised the infamous "Ta-ra Fergie" banner when Ferguson was in danger of losing his job in December 1989, believes Moyes should be given another season. "Since Sir Matt Busby retired I've seen seven men take up the mantle, and only Ron Atkinson got United playing winning, attractive football in his first season," he said. "Wilf McGuinness, Frank O'Farrell and Dave Sexton never managed it and Tommy Docherty took us into Division Two before finding the magic formula. Now trust me, it was as bad under Fergie as it is today – and for much longer.

מה שנקרא: במקום בו בעלי תשובה וכו׳…

*

שום דבר במשחק הזה לא נותן לי שום סוג של תקווה לקראת באיירן ויונייטד ממשיכה להיות בדרכה המוזרה יציבה. היא כבר תקופה ארוכה מנצחת את כל מי שחלש ממנה ולחלוטין אין לה מה להציע מול מי שחזק ממנה. תמיד אפשר להציע קצת: אני מאד מאד מאד מאד מקווה שההחלפה המוקדמת של קגאווה היא סימן לכך שישחק מול באיירן. ולו בגלל נסיון מצויין שיש לו מול הקבוצה הזו.

מאטה הבקיע ושיחק טוב שזה חשוב מאד. הוא פליימייקר העתיד של הקבוצה וחשוב שיקבל קצת בטחון לקראת הדף החדש בעונה הבאה. זה היה עניין יותר בוער מאשר שער לפלאיני שעוד לא הגיע כי באופן טבעי על פלאיני יש פחות לחץ לכבוש. העובדה שנרכש בשיא המשבר והיה מזוהה עם מוייס קצת שיחקה לרעתו מבחינה תדמיתית אבל בסך הכל האיש הוא נכס. וכן, הוא משחק קצת מנוול.

אבל לקנות שחקנים טובים במחירים של מאטה ופלאיני זו חוכמה קטנה – בדומה לדיבורים על טוני קרוס (זו ספקולציה כל כך פנטסטית שלא יכול להיות שהיא אמיתית אבל אני מציין זאת כי הוא ציין זאת). בעונה הבאה המנג׳ר – זה שיקבל גיבוי להמשיך או אם תהיה החלטה להחליף אותו – יצטרך לקנות בחוכמה שחקנים בכסף לא גדול באגפי ההגנה, במרכזה וגם בעמדות שמסוככים עליה. שחקנים מהסוג של אברה, וידיץ׳ ופארק. כי המצב באזורים הללו רע עד רע מאד.

וזה נכתב לפני המשחק:

gv

אחד הדברים שהיו יכולים להיות מרעננים עכשיו הוא שאם במשחקי הליגה שנותרו יונייטד הייתה משתפת קצת שחקנים עתידיים. הבעיה היא שאין יותר מדי מהם בתוך המועדון. ניק פאואל נמצא בוויגן (6 שערים ב-23 משחקים), אנג׳לו הנריקז נמצא בסרגוסה (5 שערים ב-15 משחקים בלה ליגה)  – שניהם בני פחות מעשרים אז אולי יש כאן משהו. אגב, בבה עדיין שייך ליונייטד ויש לו העונה מאזן מכובד של 9 שערים ב-22 משחקים בקבוצת תחתית בליגה העליונה של פורטוגל. זה משמח אותי כי זה סיפור יפה ונחמד לראות שהוא הפך, לפחות על פי הסטטיסטיקה, לכדורגלן מקצועני לגיטימי.

מי שנמצא בתוך המועדון הוא מגן בשם גיירמו וארלה. הוא בן 21 ושיחק באורוגוואי הצעירה וזה מעלה בעיה שהתייחסתי אליה בעיתון השבוע. היופי של טורניר המכללות בכדורסל, בעצם כל כדורסל ופואבול המכללות, הוא שהוא נותן בימה לשחקני גילאים אבל עם הלחץ והיוקרה של ספורט מקצועני. הכדורגל מאבד אינספור כשרונות בתפר הזה שבו שחקן לא מתאים לקבל דקות בקבוצה גדולה ואם שולחים אותו לקבוצה קטנה הוא קצת מאבד קשר עם המועדון. ואז הוא מוצא עצמו לא משחק בגילאים קריטיים. זה שחקן שלא הייתה לי כל בעיה לראות אותו משחק ואפילו אשם בטעויות במחזורים שנותרו. אגב, צ׳רני אקנגמה, קשר בלגי בן 20, הוחזר השבוע מקרלייל אבל הוא כמעט לא שיחק שם אז קשה לי להאמין שזה בכדי לשחק היום. אבל אם כן. בברכה! שחקן צעיר זה מסוג הדברים שמפזרים מצב רוח רע ובנושא שחקנים צעירים לדייויד מוייס יש רקורד שאין חולקים עליו.

נדמה לי, בחוכמה גדולה בדיעבד, שאם היה משאיר הרבה מהצעירים באולד טראפורד ומשחק איתם הרבה השנה היה נמצא עכשיו בלחץ קטן יותר. למרות שאני לא נאיבי: אם היו עכשיו שלושה צעירים שעשו עשרים הופעות אנשים היו מציינים זאת כנקודת אור אבל הרבה אנשים היו מבקרים את זה כולל אנוכי! אני בעד בניית קבוצות בתהליך נכון תוך כדי זכיות בטרבלים עם 130 שערים בעונה.

הציניקנים אגב יגידו שעדיף לסיים שביעי מאשר חמישי או שישי (המקום השביעי כבר מחוץ לאירופה בגלל המצב בגביע האנגלי). מה שיאפשר לשחק בשנה הבאה בסגל קטן יותר ולהמנע ממשחקי יום חמישי. לעומת זאת הליגה האירופית יכולה להיות בדיוק בימה מתאימה לשחקנים מהסוג שציינו כאן. אני בדיעה שאסור לוותר אבל בעד סגל קטן בשנה הבאה. איך עושים זאת? משתפים צעירים ואומרים להם לא לוותר!

תהיה היום איזשהי מחאה עם מטוס באולד טראפורד. כמובן שלגיטימי למחות נגד מוייס. יש תחושה אמיתית של רבים שהוא צריך לעזוב, בצד תחושה, כמו שביטאתי אני שמנצ׳סטר יונייטד גם בתקופה קשה ביותר צריכה להצמד לעקרון של סבלנות מרובה. אבל בעניין המחאה: אני מעדיף מטפחות לבנות כמו במדריד. לפחות זה ספונטני ולא מקודם, אם לא ממומן, על ידי צהובונים.

*

אגב צעירים. הכיתה של 92 קנתה את סולפורד. כלומר חמישה מהם. בקהאם בונה קבוצה במיאמי. כמה סמלי לחיים של כולם.

תשאלו את ארטי
הנמר הזקן והטוב

126 Comments

Gil - Zimbabwe 29 במרץ 2014

Are you watching the 20 / 20 cricket? Netherland almost surprised SA, can you believe it? the 20 / 20 is the best idea that happened to the cricket

סימנטוב 29 במרץ 2014

אולי זה מה שנותר מהעונה הזאת לתת קצת דקות לצעירים. את אקנגמה העבירו להגנה השנה קיוויתי לראות אותו יותר בקישור.
יהיה נפלא אם בבה יצליח, זה משבוע
https://www.youtube.com/watch?v=-duf6JDAMGs
אני לא בטוח שצהובונים מימנו את המחאה הייתי הולך על אריק ;)

wazza 29 במרץ 2014

אריק זה הטייס

red sox 29 במרץ 2014

מדויק לגמרי לגבי המטוס והמטפחות.
איך אג'נדת הצעירים מתיישבת עם הערתך לגבי ינוזאי לפני שבוע-שבועיים שאולי לא נכון לשתף אותו הרבה כרגע בגלל גילו?

דורפן 29 במרץ 2014

הכוונתי לכמות ההופעות. לא בטוח שכדאי לשתף אותו כל שבוע

red sox 29 במרץ 2014

למה בעצם? איזה נזק ייגרם לו? ולמועדון?

Matipool 29 במרץ 2014

על השאלה הזו נותנים בד״כ את הדוגמא של מייקל אואן שהקריירה שלו התקצרה וסבלה מפציעות ואיבוד מהירות בגלל השימוש המאסיבי בו מגיל צעיר .

דורפן 29 במרץ 2014

האמת אי אפשר לדעת. מסי נפצע לא מעט בתחילת הקריירה והייתה ביקורת על כך שהוא משותף קצת יותר מדי. אני משער שזה אינדוודואלי.

צ'לסקי 29 במרץ 2014

ניק פאוול הוא העתיד של יונייטד חד משמעית,ואתה מטעה בכל המסגרות הוא כבש יותר מ-10 שערים,פלוס 4 באירופה.הוא כבר מנוסה מספיק.

אריק 29 במרץ 2014

אז שרוסלר הגיע ווויגאן החלה לשחק טוב הוא עולה מהספסל בדרך כלל. אבל בהחלט הוא נראה כמו מישהו שעשוי להצליח.

תוהה בדרכים 29 במרץ 2014

תיקון אחד- סארגוסה משחקים בליגה השנייה.

והערה אחת לגבי מויס,

בלי קשר לוויכוח אם הוא צריך לעזוב או להישאר, ברור לגמרי שבמידה והוא היה זר היחס התקשורתי אליו היה גרוע בהרבה. תראו את היחס שקיבל וילאס-בואס כמאמן טוטנהאם, שהציפיות ממנה נמוכות בהרבה.

no propoganda 29 במרץ 2014

אבחנה יפה!
נחמד לדעת שזה לא רק אלינו.

טל המנצ'סטרי 29 במרץ 2014

תראה את היחס שארסן ונגר מקבל וגם אחרי שנים טובות של חוסר הצלחה, רק בשבוע שעבר, רגע לפני משחק ה 1000 וכולם יצאו מגדרם בכדי לחלוק לו כבוד (בצדק) ואת הכבוד הוא הרוויח.
בואש, אני לא חושב שהיה צריך לפטר אותו אחרי חצי עונה, גם לא ראיתי איזה יחס תקשורתי יוצא דופן לרעה לגביו, מה שכן, המון שחקני רכש בכסף גדול הגיעו למועדון בזמן הקצר שהיה שם ומכאן גם הציפיות שגדלו וכשטוטנהאם לא ממש הבריקה לאחר מכן.

דורפן 29 במרץ 2014

היחס בטוטנהאם הוא תוצאה של תרבות החרב המתהפכת שהמועדון הזה הביא על עצמו. כשזורקים עצם לחלקים הברברים בקהל כך הם מתנהגים. כל מאמן שהיה ממונה בגיבוי של פרגי היה מקבל את אותו יחס. וכפי שציינו פה – ראה מקרה וונגר. אין שום קשר לבריטיות.

מנחם 29 במרץ 2014

מישהו שבקיא בהיסטוריה של ריאל מדריד יכול להאיר את מקור המנהג הזה? כל מה שאני יודע הוא שהוא די ותיק

מנחם 29 במרץ 2014

(המנהג לנופף מטפחות לבנות כאות מחאה)

סתמאחד 29 במרץ 2014

מתוך ויקיפדיה:
In Spanish football or in bullfighting, it is a common sight to see supporters waving white handkerchiefs as an expression of deep emotion. It is used both positively, in admiration of an exceptional performance by a team or player, or as a negative sign of disgust at an especially bad performance
מתוך ״וזרח השמש״ של המינגוויי :
הוא נעץ את הסכין שוב,והפר כשל,נפל,פירפר והתקשח.אחיו של רומרו,שהחזיק בקרן הפר בידו האחת ובסכין בשניה,הרים את מבטו אל תא הנשיא.מטפחות התנופפו בכל רחבי הזירה.הנשיא הביט למטה מתאו ונופף במטפחתו.האח חתך את האוזן השחורה והרצועה מהפר המת ודהר איתה אל רומרו.הפר שכב כבד ושחור על החול,לשונו בחוץ.נערים רצו לעברו מכל חלקי הזירה ונעמדו סביבו במעגל.הם התחילו לרקוד מסביב לפר.

wazza 29 במרץ 2014

De Gea; Rafael, Jones, Vidic, Buttner; Young, Fellaini, Fletcher, Kagawa; Mata, Rooney.
Bench: Amos, Giggs, Chicharito, Carrick, Nani, Welbeck, Januzaj.

אריק 29 במרץ 2014

השתפרת עם קאגווה מאז ששוחחנו. יפה!
שנאמר – קאגווה 3 נקודות.

wazza 29 במרץ 2014

אין לך טיסה לתפוס? ;)

יוסי מזרחי 29 במרץ 2014

ןהמשכיל בעת ההיא ידום.

אריק 29 במרץ 2014

פרט…

צור שפי 29 במרץ 2014

עמוס זה דני עמוס?

wazza 29 במרץ 2014

האח האובד בן עמוס, יש לו גם אח שחקן ראגבי (לדני)

רוני יעקוב 29 במרץ 2014

מה היתרון בלעלות עם קגאווה ומאטה,הרי הם משחקים על אותה משבצת
לא יותר חכם לעלות עם ינוזאי במקום קגאווה?
כנראה שהגאון יאנג לקח לינוזאי את הפינה

סימנטוב 29 במרץ 2014

שומרים קצת את יאנוזאי (עייפות)

ניק 29 במרץ 2014

מה עם התייחסות לזריקת האחריות העלובה של מויס לכיוון פרגי? "גם פרגי לא היה מצליח עם הסגל הזה"
מויס מתחיל לאבד את הראש גם מחוץ למגרש

אריק 29 במרץ 2014

זה ממש הרגיש לי שהוא רוצה להיות מפוטר.

ליאב 29 במרץ 2014

תראו איזו חוליית התקפה איכותית וכשרונית עלתה היום ועדיין, הקבוצה נראית פשוט נורא.

יאיר אלון 29 במרץ 2014

אני חושב שזו הייתה מחצית טובה. יתרון מוצדק.

אריק 29 במרץ 2014

נדמה לי שיונייטד מנצחת גם העונה הזאת עם הדפקט העיוור בראש המערכת בכל המשחקים שקאגווה עולה בהרכב. גם בליגה וגם באירופה. האם הוא עד כדי כך עיוור?

ג'וג'וסיאן 29 במרץ 2014

יפה. סופסוף מאטה! (ברקע just my imagination של הרולינג סטונס. הטלוויזיה על מיוט)

גיל 29 במרץ 2014

ההתקפה מתחברת וסוף סוף גם תרומה מהקישור. ההגנה כרגיל זוועתית ובנס לא נגמר 4-4. באיירן מזילים ריר לקראת המשחק הזה.

יואב 29 במרץ 2014

רוני זה העוגן לשנים קדימה. וואט א פלייר.
קגאווה ומאטה עם ניצוצות של מבריקות.
ינוזאי זריז כמו הרוח.

אולד טראפורד אמר את דברו היום. אני לא נכנס לעניין מוייס(לא ממש מטריד אותי כרגע), אבל הקולות והתמיכה במוייס, מחממים את הלב. ברמה האנושית והבסיסית ביותר. u n i t e d זאת לא רק מילה.

טל המנצ'סטרי 29 במרץ 2014

כמה דקות לפני פתיחת המשחק, עוד לפני שהשחקנים עשו את דרכם לכר הדשא, דיוויד מוייס נכנס פנימה בדרך לספסל, איצטדיון שלם קם ומחא לו כפיים.

כשלשמי האולד טראפורד עלה מטוס עם הכרזה של מוייס החוצה,איצטדיון שלם הראה מה זה קלאס אמיתי כשכיבד ולא ביזה את העומד בראש המערכת,
שר למוייס, גם במחצית השנייה
stand up for david moyes
וגם
every single one of us loves david moyes

אפשר לחשוב שמוייס לא מספיק טוב בכדי לקחת אותנו בחזרה לצמרת ולתארים, לגיטמי, אפשר גם להתווכח על "אשם" יותר במצב או לא אבל בכדורגל יש דברים שהם הרבה מעבר לתוצאה על הדשא.

חוסר הקלאס של אלו ששילמו במיוחד בכדי להעלות מטוס לשמיים ולהביך את המנג'ר שלנו, אוהדי המקלדת למינהם בכל מיני פורומים ברחבי הרשת שמטנפים, מזלזלים בגועל נפש,חוסר כבוד ושמחה לאיד כנגד מישהו משלנו, כשלא היה, אין ולא יהיה להם מושג מה זו יונייטד באמת, היום הם קיבלו שיעור מאלף מאותם אוהדים שאשכרה הולכים למשחקים ונותנים כתף, עדוד לאיש שרוצה בטובת הקבוצה והמועדון "לא פחות" מאותם אוהדי מקלדת וכורסאות מפונקים וחסרי כבוד והבנה שיונייטד, מאוחדים זה דווקא ברגעים הפחות נעימים ולא רק כשמלקקים את הדבש.

מאוד חששתי מתגובת האוהדים היום במשחק, גם בגלל האמירה של מוייס שלא אהבתי לגבי העובדה שגם פרגוסון היה מתקשה העונה עם הסגל הנוכחי.
בגלל התקשורת שעושה הכל בכדי להגביר את הלהבות (תקשורת שתמיד היתה אנטי יונייטד וכזו שגם פרגי סבל ממנה בכל פעם כשהיינו קצת למטה) בגלל שלפעמים חשבתי, יכול להיות שכל המטנפים בפורומים למינהם, הם הרוב השפוי?
קיוותי לתגובה חיובית כלפי מוייס, קיבלתי תגובה פי כמה וכמה יותר מרגשת!

גם אם זה לא יצליח לנו עם מוייס בסופו של דבר וזה יכול שלא להצליח, כל הגלורי האנטרס שלא מסוגלים היו לחכות אפילו פחות משנה קשה יותר ומיהרו לטנף את המנג'ר של הקבוצה, זה יהיה כתם ואות קין על המצח שלהם לעולמים.
אם זה יצליח לנו עם דיוויד מוייס, לתמיד זה יהיה תקוע להם בגרון ובמיוחד שהקבוצה תזכה בתארים.

יונייטד, זה הרבה יותר מכדורגל מהנה ותוצאה טובה על הדשא כי המסורת, מה שהיא מייצגת, זו דרך חיים, דת ומי שלא הבין זאת עד כה, לעולם לא יבין זאת ולעולם לא יהיה חלק במשפחה הזו שלנו.

היה גם משחק, זה פחות חשוב לי ברגע זה וכשזלגה לי דמעה כשראיתי לאחר המשחק את מוייס נעמד מול הסטרטפורד אנד, מוחאים כפיים האחד לשני.

We'll never die

יואב 29 במרץ 2014

לפנתאון…

אריק האדום 29 במרץ 2014

Unites is a life , the rest are mere details

יוסי מזרחי 29 במרץ 2014

אמיתי מהלב, אמת המשלבת ריאליות ותיקוה . העיניים נוצצות, ואל תשאל למה…..

ניק 29 במרץ 2014

טל הבעיה לדעתי היא שאתה חושב שאם אוהד (כמוני) קורה לפיטורי מויס הוא עושה זה בגלל שהוא לא יכול להתמודד עם שנה קשה. זה (לפחות מבחינתי) ממש לא המקרה.
אם הייתי רואה דרך, שיטת משחק, פילוסופיה, הפיכת מספר שחקנים לטובים יותר, הצלחה ברכש – הייתי מוכן לסבול גם מקום 12.
אם למאמן יש חזון אז בוודאי ששווה להשקיע שנתיים בכדי להגיע לשם. אבל בשום שלב מאז מינויו מויס לא הראה שיש לו איזשהיא דרך שאליה הוא רוצה להגיע, איזשהוא רעיון לאיך מנצסטר יונייטד שלו צריכה להראות..
הכל מקרי, אין הרכב קבוע, אין היררכיית שחקנים, עושים רכש בלי לחשוב, אף שחקן שדה לא התקדם השנה וכל הקבוצה נראית כבויה וחסרת חשק (וכו' וכו').
לקבל תבוסות בבית, לנצח משחק אחד מ15 נגד קבוצות במקומות 1-9 ולשבור הרבה שיאים שליילים- אם כל זה אפשר לחיות, אבל כשברור שזה מה שהולך לקרות כל עוד הוא שם, מבחינתי מחייב שינוי. גם אם זה נוגד את העקרונות שלנו. מותר להגיד סליחה- טעינו.
זה שאתה מצליח לראות בדמיון שזה כן ישתפר ויראה אחרת עם הזמן, אז באמת כל הכבוד על האופטימיות. אני לא רואה את זה. וזה בטח לא הופך אותי לאוהד פחות נאמן ממך או מתומכי מויס אחרים

גיל 29 במרץ 2014

למה זה ברור שזה לא ישתפר תחתיו? שום דבר לא ברור ושינויים לוקחים זמן. גם פרגוסון אגב שיחק עם ההרכב לא מעט ואם הקבוצה נראית רע אז לא היית רוצה לראות שינויים? בהגנה אין לו ממש אופציות לשינוי כך שלא ממש משנה מה יעשה ובהתקפה השילוב של רוני ומאטה היום היה מצוין ונראה מה יהיה כשואן פרסי יחזור.

טל המנצ'סטרי 29 במרץ 2014

ניק

אתה יכול לקרוא לפיטורי מוייס, לגיטימי ובטח כשאתה מנמק זאת עניינית אבל יש כאלה, "אוהדים" שאשכרה שמחים לאיד בכישלון של יונייטד, אולי אפילו רוצים בה ובכדי שמוייס יפוטר, שמטנפים וגם אם רק דרך המקלדת, מישהו שהוא משלנו בסופו של דבר ורק כי וואלה, הקבוצה כבר לא מנצחת כפי שהיו רגילים ברוב השבתות.
את זה אני לא יכול לסבול, לזה אני בז, קריאות הגנאי נגד מוייס, מטוס שעולה לאוויר (וכשהכרזה שעליו מתרסקת לה 90 דקות לאחר מכן)זה משהו אחד שאני לא מקבל, הודעה כמו זו שלך, עם זה אין לי שום טענה או בעיה, להיפך, עם זה אני יכול להתדיין, לדסקס ולהתווכח בכיף עד מחר.

דורפן 29 במרץ 2014

טוב – הקדמת אותי כי אני מחכה לסוף המשחק לכתוב.

סימנטוב 29 במרץ 2014

אכן קלאסה בקהל

הנבל 29 במרץ 2014

אסטון וילה זה לא באיירן ֚הם לא סיטי ֚ והם בטח לא ליבירפול.

וכמה סמלי זה ֚ שצ׳יצ׳ריטו הבקיע ויאנוזאי כיכב.
ואם נאני היה במערכה אני בטוח שהוא היה תורם במשהו יפה גם כן ֚ כדי להבהיר למויס עד כמה עוור הוא בראיית עומק הסגל שיש לו ביונייטד.

קראתי הבוקר שמויס טען שסר אלכס היה מתקשה העונה עם הסגל הזה ֚ מר.מויס ֚ חשוב לי להזכיר לך שלסר אלכס היה סגל עם ממוצע גילאים זה ואפילו גבוה יותר ובתקופות שהאנגליות היו חזקות באירופה ֚ ועדיין הוא לא התדרדר לכדי מאבק על כרטיס לליגה האירופאית…

גיל 29 במרץ 2014

צ'צ'יריטו קיבל המון הזדמנויות בשנתיים האחרונות ומאוד איכזב. ינוזאי שחקן צעיר ולא יציב. גם הוא קיבל הרבה הזדמנויות ולפעמים הצטיין כמו היום אבל גם היה הרבה פחות טוב. לא צריך להסתנוור מכמה דקות טובות. ואם המאמן כל כך עיוור, איך זה שהם משחקים?

יוסי מזרחי 29 במרץ 2014

קראתי את החלק השני של דורפן ואני חלוק על ענין אחד.
לא נוכל להמנע מקניה בכסף גדול ואולי פה ושם לא ריאלי בגלל הסיטואציה הלא נוחה, אבל כשזה יגיע עם רכישות נניח נורמליות ועם החזרה מהשאלות ופרידה מאחרים, אני מתחיל לחכות לפתיחת העונה הבאה….

דורפן 29 במרץ 2014

אני מעריך שתהיה רכישה אחת גדולה ואולי עוד אחת אם ואן פרסי לא ירצה להמשיך. מגן ימני ומגן שמאלי וקשר דפנסיבי ואולי עוד בלם (אם גם פרדיננד יעזוב) יצטרכו לקנות במחיר סביר. וזה אפשרי

יוסי מזרחי 29 במרץ 2014

רונן, היש לך צל צילו של ספק "אם פרדיננד יעזוב"?? אני מוכרח להגיד לך שאני כמעט נדהם…
וברצינות, רכישה מרכזית בקישור האחורי ועוד בלם מהשורה הראשונה. זה יצטרך לבוא בכסף גדול.
מגינים, אני מניח שדעתך משקפת את המציאות(שיימוס קולמן כדוגמא), ואחר כך עיבוי בהתקפה. ולדעתי צפוי להתפנות הרבה כסף גם ממכירות וגם ממשכורות.

דורפן 29 במרץ 2014

אני לא יודע מה מצב החוזה שלו. כנראה שעל פי מדיניות פרגוסון הוא על חוזה לעונה ובאמת יעזוב. מצד שני להבדיל מוידיץ׳ הוא לא הודיע שהוא עוזב. הייתי מצפה שיודיע עכשיו.
בכל אופן לגבי הבלמים אינני בטוח אם הם כל כך רעים או חשופים. אבנס וג׳ונס יודעים לשחק וסמולינג בעמדה הזו בלבד הוא לא אסון. רפאל מתחיל לעלות לנו בטעות כל משחק וזה מדאיג. אם הייתי שם כסף גדול הייתי שם אותו דווקא על מגינים. שני מגינים מעולים גורמים לכל שיטת משחק להיראות טוב.

יוסי מזרחי 29 במרץ 2014

החוזה שלו מסתיים בסוף העונה הנוכחית.
ובכל מקרה, הקישור האחורי ראשון.
אוף הציפיה הזו לדברים שיקרו….

אריק 29 במרץ 2014

חייבים לעשות רכש לשנה הבאה אבל אסור להכנס לסחרור.

אריק 29 במרץ 2014

מחאה סרת טעם. היה לי ברור שהקהל יגיב בבוז.
גם השלט למויס לפני שעשה משהו חסר טעם, אבל לפחות חיובי.
מויס צריך ללכת, אבל לא זאת הדרך.
אני מקווה שיש תוכנית כבר להמשך שכוללת מאמן אחר.

ניצן נ. 29 במרץ 2014

לאיפה נעלם לוינטל? הטורים שלו חסרים.

bb 29 במרץ 2014

מצתטרף לשאלה.

דורפן 29 במרץ 2014

המסר הזה יועבר לו

שלו 29 במרץ 2014

אני רואה יונייטד העונה (לא מספיק), וקורא הרבה מהתגובות כאן.
ונכון שיש את העניין האמוציונאלי, היונייטד נתנה עונה רעה מאוד בכל סטנדרט. אבל ככה לא מנהלים עסק. בטח לא מועדון. בצורה אמוציונלית.
מויס למרות מה שאומרים עליו, כנראה מבין משהו בכדורגל, והשחקנים של היונייטד אם אאסוף ציטוטים של מגיבים רציניים כאן לאורך השנים האחרונות, כבר הרבה זמן מעבר לשיא. הלימון הזה נסחט כבר כמה עונות יותר מדי. האמת צריך קצת "צניעות" לקחת הרבה אוויר ולנסות לבנות קבוצה חדשה.
ישנם שלושה ארבעה שחקנים שחייבים להישאר, והשאר צריכים להבין שהמאבק על ההרכב ייפתח בסוף העונה.
מה צריך לעשות? צריך הגנה חדשה, מקצה עד קצה.
צריך קישור כמעט חדש, צריך אופציות בהתקפה.
הייתי מתחיל בשני בלמים וקשר אחורי, מוצא שני מגנים שישלימו אותם, ואז בודק איך שחקני הסגל הנוכחי משלימים את ההרכב ומה חסר לי.
אני מניח שמוייס יודע את זה…
הייתי חושב על פויול כשחקן ספסל ותיק.
הייתי חושב על בנעטיה כבלם.
בעיקר הייתי פותח את ההרכב לתחרות אמתית.

צריך לעשות חריש עמוק בליגות האירופאיות השכנות ולהבין שזה יעלה כסף,זה הכל.

ליאב 29 במרץ 2014

הצטערתי שלא נעשה ניסוי במהלך המשחק הזה של שלישיית בלמים, כי אני חושב שזה יכול להיות פיתרון לצורך מזעור נזקים במשחק נגד באיירן. מצד שני, גם שלישיית קשרים אחוריים – פלטשר, פלאייני וקאריק לפני וידיץ'/ פרדיננד וג'ונס יכולה לנסות לרכך את המכה שכנראה נחטוף.

לגבי ההערה על קניית סלפורד סיטי ע"י שחקני מחזור 92, בקהאם לא יליד מנצ'סטר רבתי, אלא נולד וגדל בלונדון, כך שזה לא באמת מוכיח משהו לגביו. גיגס, האחים נוויל, סקולס ובאט גדלו באזור.

טל המנצ'סטרי 29 במרץ 2014

ליאב

סמולינג פצוע, אוונס פצוע, ריו פרדיננד לא יוכל לשחק 2 משחקים מלאים תוך שלושה ימים. במצב הזה בלתי אפשרי לנסות איזה ניסוי של שלושה בלמים ביחד וגם אם היו כשירים, זמן קצר מדי ואולי אפילו הימור גדול מדי כשמתכוננים למשחק ומעבר לזה, זה לא הסטייל של יונייטד, האובר הגנתיות הזו.

ליאב 30 במרץ 2014

לא הסטייל של יונייטד??? כשפרגוסון רצה גביע, כל האמצעים קידשו את המטרה. תן לי להתבנקר מולם ולגנוב גול. כשהסיכוי היחיד לראות את יונייטד בליגת האלופות בשנה הבאה מוטל כולו על כתפי המשחקים האלה, ממש לא אכפת לי איך ישחקו.

ואגב, ליברפול במקום הראשון בליגה. הבחילה, אוי הבחילה.

טל המנצ'סטרי 30 במרץ 2014

מתי פרגוסון התבנקר ולגנוב גול בשביל לזכות בגביע?
יופי שלא איכפת לך איך הם ישחקו, מה לעשות שיונייטד לאורך השנים לא משחקת עם שלושה בלמים וטוב שכך ומעבר לזה, מציאותית אי אפשר היה לשחק ככה אתמול וכפי שרצית לראות, פציעות אתה יודע…

אבו צ'יצ'ריטה 29 במרץ 2014

אני חושב שכדאי היה לנסות גם שלישית קשרים אחורים, כמו שהצעת, ובנוסף גם שבעה בלמים, אם אפשר. אני עדיין סבור שזו טקטיקה סבירה לקראת הגרמנים ימ"ש (אפשר לותר על קשר אחורי לטובת בלם נוסף בהתאם להתפתחות המשחק)

אמיר המקורי 29 במרץ 2014

בהמשך לדיון בין רונן ליוסי מזרחי:

1. חוליית ההגנה כולה חוץ מדה חאה וג'ונס צריכה להיות מוחלפת/משוחררת! וידה אברה ריו סמולינג ובאטנר צריכים לעזוב , רפאל(ואני אומר זאת כבר שנתיים)אינו מגן קלאסי וגם אינו חזק מספיק פיזית צריך להישאר כמחליף של המגן הימני הבכיר.
2.קישור – צריכים לעזוב: נאני קלברלי ויאנג שמאכזבים כבר זמן רב ובעקביות, קאריק צריך להישאר בסגל אבל רק כגיבוי ובשום אופן לא כבחירה הראשונה להרכב.
3.בחוליית ההתקפה אני מעריך שואן פרסי יישאר ואם זה המצב ישחררו את האפונה הירוקה(הוא בעצמו יבקש לעזוב…),מצב זה שההולנדי נשאר הינו חיובי אבל גם מהווה בעיה, לא ניתן יהיה לסמוך על כשירותו לעונה מלאה וגם רוני נוטה להיפצע מידי עונה כך שחייבים עוד חלוץ ברמה גבוהה אבל אז נוצרת כמובן בעיה של ההיררכיה.

עידן. 29 במרץ 2014

דורפן- אני לא אוהד מנצסטר אז לא ממש אכפת לי אם מויס ישאר או לא, אני כן חובב כדורגל ולטעמי צריך לפטר אותו כי הוא מאמן חלש שאיבד את אמון השחקנים ומוציא מהם הרבה פחות משהם מסוגלים לתת.

זכותך להחזיק בדעה שלך וזכותם של אחרים להחזיק בשלהם. מה שכן, הטענות שלך, של יוסי, של טל- כאילו אם מישהו בעד פיטורי מויס עכשיו אז הוא אוהד מקלדת או לא מבין את המסורת של יוניטד- היא גישה מאוד מתנשאת לטעמי.

העובדה שאתם תומכים עד הסוף במאמן שכרגע כושל לא הופכת אותכם לאוהדים יותר טובים מאחרים.

דורפן 29 במרץ 2014

תראה – להפוך אותי למתנשא זה קל. צריך רק לכתוב. להמציא איזה שם משתמש וללחוץ Send. יש רק קצת בעיה עם המסורת של יונייטד. שמה לעשות בעניין תמיכה במאמנים היא מסורת מתנשאת. לא עממית. ומתעלמת מהרבה מאד הצבעות אינטרנט שכבר נעשו. ואפילו מאנשים שהוציאו 800 פאונד על מטוס. זכותם כמובן של אוהדים להזכר איך תמכו בפרגי בכל השנים הקשות אבל שעכשיו צריך להעיף את מוייס עוד לפני סוף השנה. הזכות לזכרון בחברה דמוקרטית היא מוחלטת.

אריק 29 במרץ 2014

רונן. מסורת זה יפה אבל איפה מויס ואיפה פרגי? ליברפול כמיטב המסורת נתנה לסונס 6 שנים ואולי היום אחרי 20 שנה סופסוף מתאוששת.

דורפן 29 במרץ 2014

אריק –

א. קל להגיד את זה עכשיו. אני קצת סקפטי לגבי כל אלו שנזכרים איך תמכו בו בשלוש שנים מתחת למקום עשירי. אבל ניחה – זה שהוא יצא מזה לא אומר שמוייס ייצא מזה.

ב. אני אומר שגם עם מוייס נכשל וייכשל שנה הבאה – יונייטד צריכה לשדר שהיא המועדון בו מנג׳ר מקבל לפחות שנתיים. היא צריכה לשדר שהתפקיד הזה הוא בעל סיכויי ההצלחה הטובים ביותר שאפשר. שאוהדים ויציעים לא מפטרים מנג׳רים. ושאוהדים כמובן דנים – אבל תמיד תומכים כשהשופט שורק.

לגבי סונס בליברפול. הוא לא הסיבה לכשלונות בשנים אחרי שעזב. להיפך – מחלקת הנוער שלהם הייתה במצב מצויין. וכפי שאתה רואה – רודג׳רס הוא לא תוצאה של עבודת קודמיו. הוא תוצאה של בסך הכל שנה וחצי של עבודה. אז אם מוייס ייכשל ויגיע מישהו אחר – יוכל להצליח. כפי שלא צריך להסיק מפרגי על מוייס לא צריך להסיק מעשרים שנה של מועדון אחד על עשרים שנה של מועדון אחר.

אריק 29 במרץ 2014

זה קצת לטחון מים, אבל הרקורד של מויס ופרגי שונה לחלוטין בהגיעם לתפקיד אבל בוא נתקדם. אני חושב ששנה זה מספיק כדי לראות שמויס לא יצליח. לפעמים צריך לשנות גישה לטובת המועדון, זה לא אומר שהמאמו הבא יהיה מחוייב להביא תוצאות מיידיות, הוא פשוט יצטרך להיות מאמן טוב ולהראות שיפור וכולנו יודעים שאם כך יהיה הוא ישאר לטווח ארוך.
פיטורי הוג'סון לא פגעו במסורת של ליברפול, חוסר ההצלחה פגע הרבה יותר. BR יכול להיות רגוע.

דורפן 29 במרץ 2014

אז אני יכול להבטיח לי שביום שיונייטד תפטר חלילה – תוך כדי עונה. או תהיה לא סבלנית זה היום בו התקשורת מבינה שאפשר לשלוט במועדון. ההתנגדות של הקהל היום לשלט היא אמירה קריטית.

דורפן 29 במרץ 2014

אריק – אני אוסיף עוד משהו – לגבי העניין שנגרם נזק ארוך טווח.

האם הוא קנה שחקנים לא טובים? הוא קנה שניים שיועילו לנו. אם כבר יש ביקורת שלא קנה יותר.

האם הוא לא קידם שחקנים צעירים (לדעתי הסיבה המרכזית שפרגי בטח בו) הוא קידם אחד והאחד הזה בסדר גמור.

האם הוא שרף שחקנים? לטענתך, וגם קצת לדעתי, לא השתמש מספיק בקגאווה. אבל קגאווה לא נראה לי שבור או משהו. כשהוא משחק הוא בסדר. אני חולק עליך עד כמה הוא טוב – אבל הוא טוב.

נזק כלכלי? בוא נהיה צינים – אולי הגלזרים ייאלצו למכור וכלכלית המצב ישתפר.

אלמנט ההרתעה – ככל שזה אמורפי – הנה נתון הזוי. יונייטד מובילה את הליגה בחוץ העונה. אז הרבה קבוצות עדיין מפסידות לשם שלה.

אז צריך להפריד בין כך שאימן גרוע לבין נזק ארוך טווח. אם בכלל הוא התנהג בזהירות מופלגת מדי ולא חזה את הבאות לגבי איכות השחקנים הקיימים. אבל האפשרות של המועדון לעמוד בשנה-שתיים קשות היא ממש קלה. והרווח ממסר של נאמנות למאמן קיים הוא גדול מאד לטווח הארוך.

לגבי מוריניו – מאמן שאני מאד אוהב ולא רציתי שיבוא. מוריניו מעולם לא היה מנג׳ר במובן הפרגוסוני. במובן הזה נדמה לי שרק מוייס ווונגר החזיקו בתפקיד ששלט לחלוטין על מועדון. אז מוריניו פירושו היה שינוי כולל בעבודת הקבוצה. כנראה שפרגי לא רצה לבצע זאת. אני חושב שתכנן זאת עבור קירוש – עם הוא עצמו כדירקטור אוף פוטבול. אבל ההחלטה על מנג׳ר כולל – בלי קשר לזהותו – היא החלטה שהוא לא רוצה לעבוד. אין לי בעיה עם זה.

אריק 29 במרץ 2014

הגבתי לך ויצא שזה למטה.

wazza 29 במרץ 2014

אריק אני מאוד מעריך את הדעה שלך למרות שאני חולק עליה ועל כן אם תוכל להגיד לי את מי היית רוצה במקום מויס ושהיה יכול לעשות עבודה יותר טובה? (בבקשה שזה לא יהיה מוריניו)

זורק מילה 29 במרץ 2014

לאודרופ?ואן חאל?

אריק 29 במרץ 2014

אני אוהב את מוריניו ויש לו אופי שמאוד מתאים, לא מבין את הטענה שהיה דורש להוציא מיליונים מאותם אנשים ששוכחים שמויס הוציא כבר המון והם מצפים שיוציא עוד הרבה יותר.
חוץ מזה, זה בעיה, אינני יודע את מידת זמינותם של סימונה וקלופ, אבל אם הם פנויים, זה די ברור שכדאי למהר ולהחתימם.
אני לא רוצה את ון חאל הוא לא מתאים ליונייטד לדעתי.
שמתי עין על שון דייץ' אבל זה מוקדם מדי עבורו.

זורק מילה 29 במרץ 2014

סימאונה לפני חודשיים האריך חוזה עד 2017, באותו הזמן קלופ האריך עד 2018

ואן חאל לא מתאים? אתה לא רציני.

פלאמיני! י!

אריק 29 במרץ 2014

אתה צודק בכל מה שאתה אומר אם אכן מויס יפוטר בתום השנה הבאה לא ייגרם עדיין נזק יותר מדי משמעותי, אני אפילו אולי מסכים שאם אין מועמד רציני זמין שאפשר לסגור איתו, אז עדיף לחכות שנה.

אריק 29 במרץ 2014

רוברטו מרטינז

זורק מילה 29 במרץ 2014

למה מרטינז חתום באברטון לשנה אחת?

אגב,לוקח את לאודרופ,ואן חאל,מרטינז (אם הוא פנוי)לבארסה any day במקום המאמן הנוכחי של בארסה,שכמו מוייס,בן אדם נחמד מאוד,אבל הוא לא מתאים למערכת כזו ולאימפריה כזו.

רוני יעקוב 29 במרץ 2014

חברים אחרי ה 1-4 הזה אני רוצה לראות איך פפ ישן הלילה……..

מה כל כך אסון במחאת המטוס?,
באיירן מינכן,סיטי,צ'לסי,בארסה,ריאל,פ.ס.ז.והיוניטד החליפו מאמנים השנה,בקיצור שבע מקבוצות הצמרת בעולם החליפו מאמן השנה
באיירן כבר זכתה באליפות ועוד חמישה קבוצות נמצצאות במקומות 1-3 בליגה שלהם
הקבוצה היחידה עם קריסה טוטאלית היא היוניטד ,קבוצה שפשוט התפרקה לחלוטין
למה זה לא לגטימי להאשים את מויס גם עם שלט?
ולגבי המושג "רוח יוניטד"
אני מאמין בזה כמו שאני מאמין במפלצת מאגם המפלצת מאגם לוך נס
אם אחרי 8 חודשים של כשלון האוהדים העלו מטוס אז עם עוד שנה של כשלון האוהדים ישלחו שלט על חללית
ועיצה קטנה לאוהדי ארסנל
המטוס פנוי כרגע

wazza 29 במרץ 2014

כי חוץ מהשפלה של מויס אין לו שום פואנטה

אמיר ענבר 29 במרץ 2014

רונן, אני תוהה.

בפוסט שלך לפני כמה ימים דיברת על זה שמנצ'סטר יונייטד צריכה לדבוק במודל שעובד עשרות שנים. אני לא ממש בטוח שאפשר להגדיר אותו כך, לאור העובדה שהוא עבד מעולה עם שני מנג'רים והרבה פחות עם כל השאר, בין לבין, וזה הרבה מאוד בין לבין, אבל ניחא.

העניין הוא שהפעם האחרונה שהמודל הזה נוסה, היתה לפני כ-25 שנה (אם אני מחשב את השנים הפחות טובות של פרגוסון – דווקא אחרי שנה וחצי ראשונות טובות, חרף מה שכתבת. הבעיות התחילו כאשר באמת פירק את הסגל ובנה אותו מחדש, משהו שמויס עוד לא הגיע אליו). הכדורגל השתנה המון בתקופה הזו, גם אנחנו, אם כי היה גורם אחד שהשאיר היבטים מסוימים קצת אחרים מאשר במקומות אחרים – וקראו לו אלכס פרגוסון.

האם מנצ'סטר יונייטד של 2014, פוסט פרגוסון, יכולה וצריכה להמשיך להתבסס על דרכי עבודה לפיהן עבדה לפני עשרות שנים? אני לא יכול להגיד כיצד בדיוק הדברים עבדו אז, אבל ממה שאומרים, למועדונים היתה באופן כללי הרבה יותר סבלנות בזמנו. מי יודע מה היה קורה אילו פרגוסון היה מנג'ר רגיל ועוזב אחרי כמה שנים מוצלחות. אולי כבר היינו "זורמים" עם העולם ודומים יותר למועדונים אחרים בהיבט הזה.

הדברים שלי, באופן טבעי, אינם מיועדים לאנשים שמשוכנעים שמויס האיש הנכון או עדיין חושבים שיש סיכוי גבוה לכך, אלא למפקפקים, שלא לדבר על אלה שדי בטוחים שהוא לא האיש הנכון – ועדיין רוצים בהישארותו. כתבת שבליברפול רואים מה אפשר לעשות בשנה וחצי, אבל ליברפול היא גם דוגמה למה עלול לקרות כאשר אתה מתחיל ליפול, במיוחד כשסביבך יש גורמים עם יותר כסף – וכיום יש באנגליה ובאירופה כמה כאלה.

לטעמי, התמזל מזלנו ומויס לא הוציא הרבה כסף בקיץ, בזמן שבינואר הביא שחקן נהדר גם אם הוא לא יודע ממש איך להשתמש בו. כבר מדברים על השקעה של 100-150-200 מיליון פאונד בקיץ (חשבתי שאנחנו לא מביאים מנג'ר כמו מוריניו כי הוא בטח ירצה להשקיע המון כסף אז הבאנו משהו חסכוני יותר…), ואחרי שראיתי את מויס מתפקד במשך שנה, אני באמת לא רוצה שהוא יהיה האיש שיוציא את הכסף הזה. כי אנחנו לא סיטי ולא צ'לסי ולא סן ז'רמן וגם לא ריאל. הכסף הזה לא יחזור, אי אפשר יהיה "למחוק" אותו כהשקעה גרועה אם הוא יביא שחקנים לא מספיק טובים/מתאימים. ואז נוצר בור מסוים שממנו אפשר לחזור מהר ואפשר גם לא לחזור הרבה זמן.

אני לא חושב שיש "ערך", או איך שלא נבחר להגדיר את זה, שצריך להיות מעל מראה עיניים והסקת מסקנות. ניהול טוב זה גם לדעת מתי לחתוך. העולם – כולל מנג'רים אחרים – לא יסתכל ויחשוב שהתקלקלנו. הוא יבין. גם כך הוא עומד ומסתכל בתדהמה במה שקורה. חוץ מאוהדים של ארסנל או ליברפול שממש שמחו כשמינינו את מויס. הם סתם מחייכים.

אגב 1, מויס בר מזל, לטעמי. ממה שאומרים אוהדים, במשחקים האחרונים גוועו שירי התמיכה בו. הטריק (היחצ"ני לפחות חלקית) עם המטוס החזיר את השירים למענו לא בגלל האיש, אלא בגלל הסיטואציה המטופשת עם המטוס. שיחד עם מטוס מקביל שהציע יחסי הימורים על חזרתו של פרגי, מסכם את עונת הקרקס שלנו.

אגב 2, מצאתי את הדברים של מויס הבוקר בנוגע לזה שגם פרגי לא היה מצליח יותר עם הסגל, ממש מבישים. כמי שאחרי כל משחק רע "לוקח אחריות", הוא טוב מאוד בזריקת אחרים מתחת לגלגלי האוטובוס. וזה בלי קשר לכך שאני לגמרי לא מסכים עם הדברים.

אגב 3, ברור לכם שהבומבה האחרונה של העונה הזו היא אליפות של ליברפול מיד אחרי הפרישה של סר אלכס. זה מתחיל להרגיש לי בלתי נמנע. כן, אני מאמין בסיפורי אגדות.

זורק מילה 29 במרץ 2014

+ 1.000.000

ואכן עולם הכדורגל השתנה,הכדורגל השתנה ,המציאות השתנתה,יונייטד השתנתה,ולראיה יונייטד :
1) שוברת את הבנק השנה ומשלמת על שחקן 45 מיליון אין לו מה לחפש ביונייטד כל עוד רוני שם (תופס לו את העמדה) ובאגף מאטה לא שווה גם 20 מיליון
2) משלמת השנה לרוני את השכר הכי גבוה בשוק כיום.

אריק 29 במרץ 2014

מצויין.

איתמר 29 במרץ 2014

+10000

דורפן 29 במרץ 2014

אמיר – אתה מגזים לגבי מה שאמר. הוא אמר שגם פרגוסון היה מתקשה עם הגיל של הסגל והיה נותן על כך את הדעת.

במקום שאני ראיתי את זה בתוך מרכאות נכתב כך:
"People are aware there is a squad that is a bit more ageing, so I think it would have been a tough season for whoever was in charge of Manchester United this season.

"And I actually think if Sir Alex was here this year it would be difficult for him as well and I'm sure he would be aware of it.

כלומר הוא אמר שפרגוסון היה מתקשה עם הסגל הזה והיה נותן על כך את הדעת. אלו לא דברים אידיאלים אבל אפשר לראות את הפער בין תרגום למציאות. ואולי לא רק תרגום – כי חלק מהעיתונים הלונדונים השמיטו מהציטוט את ״היה נותן על כך את הדעת״ – כי ברור לחלוטין מה הם מחפשים.

אמיר ענבר 29 במרץ 2014

אני לא חושב שאני מגזים. מהדברים שלו אני מבין שגם לפרגוסון היה קשה להצליח עם הסגל הזה ושבנוסף הוא היה נותן את הדעת על כך, כשהחלק של נותן את הדעת לא מבטל את הקושי בהצלחה עם הסגל. אבל האמת שזה לא משנה אם זה פרגוסון או מוריניו או גווארדיולה – כי הוא כן אמר בבירור ובלי השארת מקום לפירושים שכל מנג'ר היה מתקשה. זו גניבת דעת לטעמי כי כל מאמן טוב ומתאים (כי מויס מאמן טוב, הוא רק לא מתאים) היה מוציא הרבה יותר. בחייאת, אנחנו מאחורי אברטון.

שזה, אגב, סיפור מדהים. ללא ספק, 11 שנים הן לא 26, ועדיין – אברטון המודרנית היא לגמרי המועדון של מויס. הוא בנה אותו מחדש קצת כמו שפרגוסון בנה את יונייטד מחדש והעזיבה שלו אמורה היתה לכאורה להוות טלטלה עצומה. ולא רק שיש להם אחלה עונה, הם גם מראים שמנג'ר מסוגל להשפיע מהר מאוד על סגנון משחק של קבוצה. והם לפני יונייטד, עם האליפות ועם ינזאי ועם מאטה וגם עם פלאיני…

דורפן 29 במרץ 2014

בהחלט אפשר להבין שפרגוסון היה ניגש לתהליך בניה מחדש. אבל לא ראיתי את זה מוקלט. אבל כותרות של ״פרגוסון היה נכשל באותה רמה עם הסגל הזה״, היו במקרה טוב לא מדויקות, אבל בוודאי מגמתיות.
אני חושב שהוא מספיק מתקשה עם הכדורגל כרגע מאשר הנסיון לצייר אותו כגונב דעת, לקח את המועדון בפרוטקציה ועוד כל מיני שטויות במיץ עגבניות. הוא מתנהג בצורה מאד מכובדת תחת לחץ.

לגבי אברטון. לפעמים זה קורה. ראינו את זה בבניטז אחרי הויה. וכנראה שזה המצב במרטינז אחרי מויס. מרטינז לגמרי לא ביטל את העבודה של מוייס אלא הוסיף עליה. זה לא מקרה שלא קרה בעבר.

תוהה בדרכים 29 במרץ 2014

רונן,

בכל הדיון הזה, נקודת המוצא שלך היא תמיד שמויס הוא מנג'ר טוב ולכן כל דבר חיובי שקורה, אתה מייחס ליכולות שלו כמנג'ר (הבנייה של אברטון) וכל דבר שלילי, לגורמים חיצוניים שמונעים ממנו להראות את היכולת שלו (בעיות בסגל וכו').

אולי אברטון מצליחים יותר בלעדיו, לא בגלל היסודות שהוא הניח אלא מכוון שמנג'ר יותר טוב ממנו פשוט עושה עבודה הרבה יותר מוצלחת? אולי כל הסיפורים על ההצלחה שלו באברטון נופחו מעבר לכל פורפורציה?

אני יודע שהרבה אוהדי אברטון חשבו כך (עוד לפני העונה) ושמחו לראות אותו עוזב.

אני שואל האם האפשרות הזו בכלל קיימת מבחינתך.

תוהה בדרכים 29 במרץ 2014

רק בשביל לחזק את הנקודה, למה "היסודות" שהניח פרגוסון, לא עוזרים למויס ביונייטד?

דורפן 29 במרץ 2014

שיהיה ברור – הוא עושה הרבה טעויות השנה.

אבל ראשית – אברטון תסיים במקום אחד טוב יותר או מקום אחד גרוע יותר או באותו מקום כמו בעונה שעברה. אז לא קרה פה מצב שבא מישהו וביצע מהפכה כללית – שינה יסודית את הדברים – והפך מועדון מגרוע לטוב. הוא שיפר במשהו (יהיה שיפור בנקודות).

שנית – הוא נכנס לסיטאוציה שבעצם שום דבר לא מכין אותך אליה. היה עושה מהפך בסגל ולא זוכה באליפות? היו אומרים למה נגעת בסגל מנצח. לא עשה מהפך (כיום אנחנו יודעים שהאופציה הגרועה מהשתיים) – גם לא טוב. זה שהוא מנג׳ר טוב זה ברור. זה ברור כי הוא סיים שנים ארוכות במקום טוב בטבלה. זה גם ברור משום שאלכס פרגוסון ראה בו מנג׳ר טוב והוא יודע. רק שכאן לא מספיק ״טוב״ אלא צריך מעולה. כי יונייטד בנויה על מנג׳רים. הוא גם ביצע הרבה מאד רכישות מעולות לאברטון – ארטטה, ביינס – והייתי רוצה לראות אותו עושה דברים דומים ליונייטד. כרגע הוא קנה שני שחקנים בכסף רב שמשחקים טוב יחסית – אבל זו לא חוכמה.

הדבר היחיד שאני אומר – שמגיעה לו תקופה ארוכה כי זו דרכה של יונייטד. דרך מוכחת. דרך שצריך לשדר שדבקים בה.

אני גם אומר שאלו שאומרים היום שאצל פרגוסון הם ראו את העתיד ב-1986 או 1987 א. לא היו אז. ב. לא זוכרים טוב ג. היו כבר אז מומחים עצומים בזיהוי מגמות בכדורגל – וגם עשו את זה בלי לראות משחקים בטלוויזיה! בקיצור בולשיט. מי שקורא לפיטוריו היום היה קורא גם לפיטורי פרגוסון. מה זה אומר? שלא בטוח שאם למוייס יש עונה נוראית עכשיו זה תמיד יהיה כך.

ואני גם אומר שיותר משאנשים רוצים שיונייטד תכשל – שזה לגיטימי. אנשים רוצים שתשתנה. כי היא עומדת שם כמעין התרסה על השיטה של 3-4 הפסדים ויש גיבוי למאמן. הפרשנים משתלחים כי הם יודעים שזה משפיע. המנג׳ר מפוטר והפרשנים יוצאים גדולים. יש הבדל מאד יסודי אפילו מספרד. בספרד למועדונים הגדולים לפחות יש שני עיתונים לטובתם והיתר לרעתם. ליונייטד יש רק עיתונות לונדונית אנטי. (יש עיתונות במנצ׳סטר – אבל היא לא רלוונטית.. פרגי חיסל אותה :-) )

ועוד דבר שאנשים לא מבינים שבמקומות שיש חילופי מאמנים קבועים – יש מנהל מקצועי שאחראי על הקבוצה באופן כללי. כרגע אין את זה ביונייטד. זכור לי למשל מקרה שטוטנהאם מינו את חואנדה ראמוס כי היכולת של סביליה העידה שהיא מנוהלת על ידי גאון כדורגל. אבל אז התברר לה שראמוס הוא באמת רק ״מאמן קבוצה ראשונה״ ולא הבין אפילו את היקף התפקיד (זה אמר לי מישהו אינסיידר). אז כדי שיונייטד תתחיל לעבוד עם מאמנים לטווח בינוני השינוי הרבה יותר מקיף מאשר להחליף את מוייס באמצע עונה. כמובן שלגיטימי להחליף בקיץ אבל לא הייתי עושה זאת.

הייתי דורש ממנו (פרגוסון הוא היחיד שיכול, כי הבעלים הם אנשי פוטבול אמריקאי) להראות מה השינוי אותו הוא מתכנן חוץ מרכש.

דורפן 29 במרץ 2014

ודבר אחרון. מה שעשתה לו ההנהלה החדשה בקיץ בשוק ההעברות גבל בהתעללות. בערך שלוש-ארבע פעמים סגרו על הקשר המרכזי שרצה. וזה התבטל. קונטראו התחרב בשלומיאליות. וכשאתה רואה את מי התכוון לרכוש בהחלט אי אפשר לומר שהוא לא היה בכוון הנכון. להנהלה – שגם התחלפה – גם יש קשר להישגים. אז היא לא בדיוק במצב בו היא יכולה להחליט שרק הוא אשם.

אמיר ענבר 30 במרץ 2014

אני לא חושב שיש משהו מכובד בלומר אחרי מופע ההגבהות נגד פולהאם ש"צריך אינטליגנציית כדורגל כדי להבין את צורת המשחק הזאת" או לומר שלשום (בערך, לא אחפש את הציטוט המדויק) ש"מי שמבין יודע שאנחנו בתהליך בנייה מחדש". לא, כרגע אנחנו עם אותה קבוצה, בוגרת בשנה, ומנגד מחוזקת בכמה שחקנים.

מויס התחיל בצורה מכובדת, אבל ככל שעובר הזמן והוא צריך לתרץ יותר ויותר, זה נהיה הרבה פחות מכובד. ומה שנאמר במסיבת העיתונאים בשישי בהחלט כבר היה ברמה של גניבת דעת – גם בבנייה מחדש וגם בעניין זה שפרגוסון היה מתקשה עם הסגל. וכן, זה נאמר, בוא לא נתחבא מאחורי זה. אני בכלל חושב שפרגוסון היה לוקח אליפות עם הסגל הזה, ואתה יכול לצטט אוי בעניין.

לגבי אברטון, אולי זה קורה כשאתה ממנה דמות נכונה. או לפחות לא שוגה כל כך במינוי.

תוהה בדרכים 30 במרץ 2014

כמו בהרבה מקרים, גם פה הדיון הוא בעצם על סיבה ומסובב.

אתה מניח שהצלחה של פרגוסון היא הצלחה של השיטה. אני חושב שהיא הצלחה של פרגוסון ספציפית ונכשלה בעבר תיכשל בעתיד עם הרבה מאד מאמנים אחרים.

אי אפשר לנהל מועדון רק על פי עקרונות היסטוריים, צריך לבחון כל מקרה לגופו. לצורן הדיון, אם המנג'ר של יונייטד היה קלופ, אז גם במקרה של תוצאות כל כך גרועות, עדיף היה לתת לו עוד זמן, מתוך ידיעה למה הוא מסוגל. במקרה של מויס, מה שהוא מראה היום, זה פחות או יותר מה שהוא הראה באברטון.

וגם אם אתה מניח שהוא מסוגל לקצת יותר (נניח מאבק על הטופ 4), תקרת זכוכית כל כך נמוכה לא מצדיקה זמן כמעט בלתי מוגבל במונחי כדורגל מודרני והתפשרות על הווה כל כך אפור.

אני גם חושש שיש לך טעות בסיסית לגבי איך שהעולם החיצוני תופס את המצב ביונייטד היום. אף אחד לא יראה בפיטורים של מויס אחרי עונה כזו כמהלך נמהר או כביטוי של אימוץ הערכים של צ'לסי. הרי באף מועדון גדול אחר באירופה (כולל ליברפול שזו הדוגמה הכי קרובה מבחינת אתוס וערכים) מויס לא היה שורד יותר מחצי עונה. להפך, אנשים רואים בעובדה שבכלל יש אפשרות ריאלית שהוא יקבל עוד עונה, כסיבה ללעג על יונייטד.

לפחות ההתרשמות שלי, (בהכללה כמובן) אין שום מסע תקשורתי נגד יונייטד. להפך, היחס התקשורתי לאורך רוב שלבי העונה היה מאד סלחני ביחס לתוצאות ולציפיות מועדון כמו יונייטד.

אני יודע שבעתות משבר יש נטייה טבעית לנסות להתאחד מול אויב חיצוני, רק פה זה ממש לא המקרה שמצדיק גישה כזו. ברצלונה נשחטו העונה יותר מיונייטד בתקשורת וזו קבוצה שמגיעה לאפריל עם סיכוי ריאלי לטראבל. הביקורת שמויס ויונייטד מקבלים היא מוצדקת לחלוטין.

דורפן 30 במרץ 2014

מה זה כדורגל מודרני? התיישרות עם רומן אברמוביץ׳? מה השתנה בכדורגל המודרני שלא היה שם קודם? במה לא הוכיחה עצמה הנאמנות למאמנים? ברצלונה עברה ליותר יציבות בעמדת המאמן – ונבנתה מכך.

מה השיפור העצום לכדורגל שהביא שיטת החלפת מאמנים אחרי כשלון קצר מועד? מי המועדונים שנניח פעם עבדו ביציבות גדולה, עברו לחשיבה לטווח של עונה והפכו למועדונים טובים יותר? אולי צ׳לסי היא הדוגמא אבל נדמה לי שהיה שם פנקס צ׳קים.

מי הכוכבים שבאמת לא חותמים במנצ׳סטר יונייטד שזה לא עבור מועדון שמשלם לא פחות? כלומר אומרים ״אני ממשיך בלברקוזן או אפילו אתלטיקו בגלל הצ׳מפיונס. אני ראיתי את סיטי מחתימה יופי של כוכבים לפני שהייתה בצ׳מפיונס.יאיא טורה למשל. אני רואה את סוארז בליברפול. כל הדיבורים על שחקנים בכדורגל המודרני לא יבואו – עורבה פרח.

בקיצור מהו הכדורגל המודרני הזה שכולם אומרים שצריך להתיישר לפיו. ברצלונה לא מתיישרת. באיירן לא מתיישרת. האם סן ז׳רמן היא הדוגמא?

תוהה בדרכים 30 במרץ 2014

"כדורגל מודרני" (והתייחסת לזה בעצמך לא מעט פעמים) הוא כדורגל הרבה פחות שוויוני ומכוון לטובת המועדונים הגדולים. מזווית של יונייטד, אין דין מקום שביעי בליגה האנגלית של שנות ה80 כדין מקום שביעי בליגה האנגלית של שנת 2014. בטח שמדובר על קבוצה שרק בעונה שעברה זכתה באליפות בקלות.

באיירן מינכן פיטרה את ואן חאל עונה לאחר שהוא הוביל אותה לדאבל מקומי ולגמר ליגת אלופות ראשון אחרי עשור. היא מינתה במקומו אתי יופ היינקס. זו דוגמה ממש גרועה להמחיש את הנקודה שלך.

אתה כל הזמן לוקח את הדיון הזה למקום את עקרוני במקום להתייחס נקודתית לשתי שאלות פשוטות:

1. האם דיויד מויס הוא מנג'ר שיכול להוביל את יונייטד למקום שאליו היא שואפת ואמורה להיות, מתוקף השם שלה, מעמדה וכוחה?

2. במידה והתשובה לשאלה הראשונה היא שלילית, מה הטעם לתת לו עוד עונה?

הרי בפרספקטיבה היסטורית של מועדון כמו יונייטד, השאלה האם דיויד מויס קיבל עונה אחת או שתיים, היא למטה משולית. שאלת טריוויה בחידון שלך בשנת 2040.

דורפן 30 במרץ 2014

התשובה שלי היא שאני לא יודע. התשובה שלי היא שלא ידעתי אם רודג׳רס מתאים עד תחילת העונה הנוכחית. התשובה שלי שלא ידעתי לגבי פרגוסון. אנשים נזכרים בהרבה דברים שהם ידעו אז ורק שכחו להגיד. אני נזכר שלא ידעתי. אני יודע שעכשיו זה נראה לו טוב – ושדעתי בעניין שווה לא הרבה.

והכי חשוב – כל הצעה למנג׳ר לאמן את יונייטד בעתיד צריכה להיות מגובה בכך שתפקיד המנג׳ר ביונייטד נבחן בבניית סגל. נבחן בשנתיים. כן – זה המועדון שנותן לך להכשל.

לגבי האסון במקום השביעי, ראה ליברפול, ראה ברצלונה ב-2003. ממש התמוטט הכל בברצלונה משנה בלי צ׳מפיונס. בתוך שלוש שנים היו הקבוצה הטובה ביותר של המאה הזו, ואז הלכו ועוד שיפרו את העניין הזה. ראה יובה. ואל תגיד לי שתיפול מהכסא אם מילאן תהיה אלופת אירופה עוד חמש שנים. דברים מוזרים מזה קרו. אז גם אם מוייס ייכשל עוד עונה – המשמעות תהיה עונה כושלת אחת נוספת. ארסנל וליברפול ואפילו סיטי וצ׳לסי לא יפתחו פערים דמיוניים.

חוץ מעונה רעה וקצת כסף שום אסון לא נגרם. נחתמו חוזי ספונסרשיפ ענקיים. הוחתמו שחקנים טובים. נשמר שחקן מרכזי. הקבוצה הראשונה נוהלה רע. הרבה מאד והרוב באשמתו – הרבה גם באשמת הנהלה שחירבה הרבה מהרכש שתכנן.

כל ההנחה שכמה הפסדי בית מביכים ואי העפלה לצ׳מפיונס (באופן ביזארי יונייטד מובילה את טבלת החוץ – אבל זה יכול ללמד אותך שלא המון צריך להשתפר) ימוטטו את המועדון הכי עשיר ואהוד בבריטניה היא קצת היסטרית. סבלנות היא משהו שבהחלט יונייטד יכולה להרשות לעצמה.

וברגע שיהיה לחץ נוראי – הגלייזרים ימכרו. קטאר תקנה. ואז כל חובבי הכדורגל המודרני יבואו על סיפוקם. מכיוון שאתה דואג נורא כלכלית ליונייטד מעונה בלי צ׳מפיונס. בשניה שהגלייזרים יגידו ״מוכרים״ יונייטד תהיה קבוצה עם כוח כלכלי דמיוני.

תוהה בדרכים 30 במרץ 2014

אתה מגיב לטיעונים שמעולם לא העלתי.

לא טענתי שיונייטד לא יכולה לעמוד- כלכלית או מכל בחינה אחרת- בעונה אחת, אפילו שתיים חלשות. ברור שמועדונים גדולים יכולים לעמוד בתקופות פחות טובות ולהחזיק מעמד.

הטענה שלי היא מאד פשוטה: דיויד מויס הוא לא מנג'ר מספיק טוב ולכן אין שום טעם והיגיון לתת לו עוד זמן מכוון שכל דקה שהוא במועדון מהווה נזק ומונעת מיונייטד ללכת לכיוון שאליו היא צריכה ואמורה.

אתה צודק בכך שהכיוון שבו מועדון נמצא יכול להשתנות במהירות, אבל הוא לא משתנה מעצמו. צריך לקבל החלטות נכונות בכדי לייצר את השינוי הזה. להשאיר את מויס בתפקיד זו לא החלטה כזו.

יש לך גם גישה שהיא מוזרה בעייני לפיה אי אפשר להעריך איך מויס יצליח בתפקיד שלו בראיה עתידית, כאילו אנשים לא ראו את אברטון משחקים בעשור האחרון.

הכדורגל של אברטון תחת מויס היה סביר ברמה התוצאה, אבל מיושן, מגיב ולא מתאים לקבוצות גדולות. כדורגל שהוא הקצנה של נקודות התורפה של הכדורגל של יונייטד תחת פרגוסון בשנים האחרונות, רק בלי הקטע של המנטליות המנצחת. הכדורגל הזה לא רלבנטי לרמות הגבוהות נכון ל2014. הכדורגל של ברנדון רודג'רס תמיד היה כדורגל הרבה יותר מתקדם ויוזם ואפשר היה לראות את זה גם בתקופתו בסוואנסי.

טוני פוליס או אלרדייס הם מנג'רים מעולים לקבוצות תחתית שרוצות להישאר בליגה. אף אחד לא רואה בהם מועמדים למועדון עם שאיפות לצמרת, פשוט כי ברור שהכדורגל שלהם לא מתאים לקבוצה גדולה.

דורפן 30 במרץ 2014

תוהה – מקבל את מה שאתה אומר על אברטון. רק מבקש עוד שנה להשתכנע סופית….

תוהה בדרכים 30 במרץ 2014

אני גם לא מבין מה ההבדל העקרוני והמוסרי, בין עונה אחת ושתיים.

למה מנג'ר חייב לקבל שתי עונות. למה לא שלוש, ארבע, חמש?

תוהה בדרכים 30 במרץ 2014

למה אתה חושב שתראה ממנו כדורגל שלא ראית ממנו ב12 עונות האחרונות?

אני מתנצל על המשפט הרן בן שמעוני, זה לא רק ענין של תוצאות, אלא גם של דרך. אצל ליברפול בעונה שעברה ראית כיוון חיובי ולא במעט משחקים כדורגל טוב, שלא התבטא מספיק בתוצאות. הבעיה של יונייטד היא שהכדורגל יותר גרוע מהתוצאות.

דורפן 30 במרץ 2014

תוהה – ההבדל הוא כזה.

אילו לא היו חילופי מאמנים רגילים בתולדות הכדורגל. א. הוחלף מנג׳ר אחרי 27 שנים. משהו חסר תקדים בהיסטוריה המודרנית. ב. ניתנה למוייס קבוצה אלופה. תסכים איתי שאיש לפניש נה לא אמר ״תעיפו את כולם. אין להם מושג בכדורגל״. בסיטואציה הזו מוייס וההנהלה בחרו באופציה הלא נכונה. הם בחרו כמעט לא לגעת בסגל. או נכשלו בגלל החלפת מנהל הקבוצה באדם חסר נסיון. זו הייתה טעות של כולם. טעות שהתעשתו ממנה בינואר עם רכישת מאטה. אבל גם הוא נרכש יותר בצעד אופורטיונסטי (ןנכון) של ״זה מה שיש עכשיו בשוק״. עכשיו יש שוק של קיץ לתקן את הטעות הקרדינלית ההיא.

העונה הקרובה מתחילה במצב הרבה יותר ברור ובסיטואציה מאד נורמלית. הקבוצה הקודמת – בין אם הייתה גרועה מלכחחילה, בין אם כל מאמן לוקח איתה אליפות בטלפון – היא מתה. צריך להתחיל מחדש. אם בסיום העונה הזו אין שום התקדמות לעומת העונה, אפילו רף של חזרה לליגת האלופות הוא הגיוני, אז אין התקדמות. אם יש התקדמות עד האמון צריך להמשיך.

העונה הספציפית הזו הייתה נעלם הרבה יותר מדי גדול והטעות שעשו לגבי הנעלם הזה רחוקה מאד מלהיות רק של מוייס. אפשר לראות למשל שבענייני סגל הוא לא טעה. פלאיני לבדו פותר הרבה מאד בעיות (בתחילת העונה גם קבוצות קטנות ריטשו את הקישור של יונייטד). מאטה הוא רכישה לא רעה. רוני חזר לעצמו וולבק השתפר מאד וינוזאי נראה מעולה לגילו. אם היה עושה מסע רכש והיית אומר את מי לעזאזל הוא קנה – דבר אחד. אני חושב שיש הסכמה שלא קנה מספיק. אני חושב שיש הסכמה שהרכישות שנכשלו היו בדיוק הרכישות הנחוצות.

החדשות הרעות הן רבות יותר – קאריק דעך מאד. ואן פרסי גם. פרדיננד וידיץ ואברה דעכו. רפאל נראה טוב לתקופה ודעך. מואלנסיה ויאנג הוא לא הצליח להפיק דבר. פרגי עם ואלנסיה הצליח להפיק הרבה, עם יאנג גם הוא לא. הוא גם איבד מעשית – קצת בהחלטה שלו – 35 משחקי הרכב ראשון בין גיגס לסקולס. אלו אגב בדיוק הנקודות החסרות של יונייטד – הנקודות הביתיות מול הקטנות שאותן סקולס היה מביא בעיניים עצומות. מול סיטי הפסידו גם 3 מ-4 האחרונים עם פרגוסון ובמשחקים לא פחות חד צדדיים.

איפה שהוא גם נכשל לחלוטין השנה – גם עם סגל לא סגל הוא היה צריך להראות יותר טוב בעיקר במשחקים גדולים.

אבל המון מזה הוא בדיעבד. אני חושב שאם היה מנקה את האוורוות בקיץ הוא היה מואשם במגלומניה.

גיל 29 במרץ 2014

אמיר, אתה חושב שאברטון הייתה מצליחה בלי תשתית מעולה שמויס הכין? יכול להיות שהגיע מאמן חדש והוסיף כמה דברים אבל אי אפשר להתעלם מזה שהוא לא מגיע לקבוצה שהיא טאבולה רסה בדיוק כמו שמויס לא הגיע לקבוצה כזו. רק בשנים הבאות ניתן יהיה לבחון האם השנה הזו של אברטון לא הייתה יוצאת דופן ואם באמת הוא מאמן כזה טוב. כנ"ל לגבי מויס.

אמיר ענבר 30 במרץ 2014

אין לי ספק שלמויס יש קשר ישיר להצלחה של אברטון העונה ושהוא יצק שם יסודות מצוינים. אבל אי אפשר להתעלם מזה שהנה דוגמה לכך שעזיבה של "ראש השבט" לא מביאה לנפילה מיידית כמו אצלנו, והנה דוגמה לכך שמאמן מסוגל להשפיע מהר מאוד על סגנון המשחק של הקבוצה. וזאת, גם כשאני לוקח בחשבון שהשאלה סופר איכותית כמו לוקאקו נתנה לאברטון חלוץ ברמה שאולי לא היה בעידן מויס (עם כל הכבוד ליעקובו).

בדיוק כמו שאין לי ספק שלמויס יש אחריות עצומה על הכישלון של מנצ'סטר יונייטד העונה (ואני לא אחד שמרבה להשתמש במלה כישלון בספורט, היא פופולרית מדי לטעמי) וזו בהחלט שנה שצריכה לגרום לנו לשקול מחדש את קיבלנו את ההחלטה הנכונה ואם עלינו לדבוק בה. זה מותר, זה לגיטימי, גם במנצ'סטר יונייטד. העונה הזו מספיק גרועה בשביל זה.

אני חושב שהדבר שהדהים אותי יותר מכל לאורך השנה היא כמה שמויס נראה בוסרי. הוא ממש לא אמור להיות כזה, אבל זה כאילו שהעלייה לרמת המועדונים הגבוהה ביותר החזירה אותו לבית הספר. זה שיש דברים שעליו ללמוד, היה ברור. אבל זה כאילו שהוא התחיל מאפס.

גיל 30 במרץ 2014

אתה לא חושב שיש הבדל בכל זאת, בין עזיבה של מאמן כמו מויס שעזב מועדון מסדר גודל בינוני ובלי הרבה ציפיות לעזיבה של המאמן הכי מעוטר בהיסטוריה? כל מאמן אחר היה חווה נפילה, בטח עם הסגל הקיים. שנה אחת לא אומרת בהכרח הרבה על יכולות של מאמן ולכן ההגינות מחייבת שנבחן את הדברים לפחות אחרי עוד שנה.

כמו שרונן כתב, פיטורים בשלב הזה יהיו טעות קשה כי כל מאמן אחר ירגיש שאם הוא לא מביא תוצאות מיידיות הוא בסכנת פיטורין ואז בקלות נכנסים לרכבת של החלפת מאמנים וסיחרור שקשה לצאת ממנו. מעדיף שנה-שנתיים קשות ובנייה לשנים מאשר מאמני אינסטנט.

אמיר ענבר 30 במרץ 2014

אני לא יודע איך להגיב באופן מדויק בשרשור אז אעשה את זה כאן.

אין שני מועדונים זהים ואין שני תפקידים זהים ואין שני סיטואציות זהות. אבל במידה רבה, יש דמיון בין העזיבה של פרגוסון לעזיבה של מויס. שניהם נפרדו ממועדון בו היו פרק זמן ארוך, ארוך מאוד בסטנדרטים של הכדורגל כיום בוודאי. שניהם נפרדו ממועדון ששיפרו ובעצם בנו מחדש, שכל המערכות שם הן "שלהם". שניהם סחטו מהמועדונים שלהם את כל מה שאפשר. אז כן, יש מקום לתהות למה אחד עבר בינתיים את ההליך הזה ורק פרח, והשני קמל בטירוף. עד כדי כך, שאנחנו הולכים לסיים את העונה אחרי אברטון, שזה כבר ממש מוגזם. אולי זה בגלל שהם עשו מינוי נבון והמינוי שלנו לא כל כך מוצלח?

שנה לא אומרת בהכרח הכל על יכולות של מאמן, אבל תלוי מה קורה בה. היתה לי הרבה הערכה למויס באברטון, ואחרי המינוי שלו חשבתי שיהיה בסדר, חשבתי שאולי אפילו הוא יוכל לשדרג כמה שחקנים שנראה היה שפרגוסון כבר לא יודע מה לעשות איתם. אבל התוצרת – ועזוב את התוצאות או את המיקומים, אני מדבר על עבודת מאמן, על איך שהקבוצה נראית, שזה דבר חשוב לאור העובדה שהוא מעביר את האימונים – פשוט עלובה. גם בהתבטאויות שלו, זה נורא מזכיר את החצי שנה של רוי הודג'סון בליברפול. כמו הודג'סון, הוא נראה כמי שפשוט לא שייך למקום ולא יודע מה לעשות עם כל הטוב הזה שנפל עליו (ועליו נפל הרבה יותר טוב מהודג'סון…).

אני לא מאמין שיש תסריטים שחייבים ללכת לפיהם, כמו עם הראש בקיר. צריך לתת שנתיים למנג'ר, צריך ככה, צריך ככה. האם מויס ישתפר? ייתכן מאוד שכן, הוא לא יכול להיות גרוע יותר ממה שהיה השנה. האם פתאום יהפוך למאמן מודרני וחדשני? סיכוי קלוש. האם אי פעם יהפוך למנג'ר ברמה שאנחנו שואפים אליה? זו תהיה טרנספורמציה מדהימה, אולי הגדולה בהיסטוריה. לא הכי סביר. לכן לא מפריע לי לחתוך אחרי שנה. אם זה זועק מכל כיוון שזה לא נכון, זה לא נכון.

גיל 30 במרץ 2014

אמיר, מעבר לזה שיש הבדל מהותי בין מועדון כמו היונייטד שנאבק כל שנה על תארים למועדון חביב כמו אברטון שכמעט לא נאבק על כלום, עדיין 26 שנה לא שקולות ל9. יותר מזה, מויס לא אחראי למה שפרגוסון עשה ואם אתה מאמין כמוני שבהתחשב בזה שאין מסע קניות גדול התשתית הקיימת שמאמן נכנס אליה חשובה צריך דווקא להעריך יותר את מויס שנתן למחליף שלו סגל עם שלד בריא ואיתן. מכיוון שלקח לו זמן לבנות אותו יש סיבה להיות אופטימי שבהנתן מספיק זמן יוכל גם להציב ביונייטד קבוצה תחרותית.

למה נראה לך שנדרשת טרנספורמציה מדהימה כדי שיצליח אצל היונייטד? אם אתה מאמין שהוא עשה עבודה טובה באברטון ולא שכח פתאום לאמן או לבנות קבוצה אז אפילו שנה אחת גרועה לא יכולה להרוס את זה. כשמגיעים למועדון כמו יונייטד יש תקופת הסתגלות מסוימת ומאמנים טובים לומדים מטעויות. ההתקפה נראית לא רע בתקופה האחרונה ואת רוב ההגנה צריך להחליף אם שיפורים בקישור. אם כל המערכת תעבוד בהרמוניה והבעלים יפתחו קצת את הכיס ולא יתנהלו בשלומיאליות כמו שעשו בקיץ שעבר אז נראה קבוצה הרבה יותר טובה שנה הבאה.

Danny -Long Island 29 במרץ 2014

אני חושב שגיגס בקישור ביום שלישי.

edgecator 29 במרץ 2014

אני מאוד לא מתחבר לרוח הדברים שעולה מהפוסט והתגובות. כל מחאה היא לגיטימית וחסרת משמעות אם איננה פומבית. אני לא יודע מה מומן ע"י צהובונים ומה לא, ולכן אניח ששום דבר. דורפן, אתה מוזמן להעמיד אותי על טעותי.

האוהדים שארגנו את המטוס לא שונים מהאוהדים שתלו את הבאנר ומסרבים להוריד אותו. בשני המקרים מדובר באנשים שאוהבים את המועדון ומעוניינים אך ורק בטובתו. ההבדל הוא בהגדרת טובת המועדון. אלה חושבים שפיטורים של מויס הם התשובה, אלה חושבים ששנה נוספת היא הצעד הנכון. כמובן שכל עמדה היא לגיטימית, וכמוה גם הבעתה. אין בזה שום דבר משפיל, מבזה או חסר קלאס. מטוס קל לא שונה משריקות בוז או מטפחות. בכל מקרה זה לא נעים, וכזו היא מחאה. לא נעימה.

בטוחני שגם מויס מעוניין בטובת המועדון ומחויב כלפיו לחלוטין. חלק מהמועדון, כפי שנאמר כאן. אבל מויס לא עובד בהתנדבות, או אהבה כלפי המועדון שיש סיבה להניח שהיא גדולה יותר מזו של המוחים. הוא מכין את הקבוצה למשחקים כי זה תפקידו. האוהדים לעומתו לא מקבלים שום תמורה חומרית בעבור אהדתם. ים של רגעי אשר? ודאי. המועדון נותן המון לאוהדים, כפי שהם נותנים לו. אלה הם יחסי הגומלין בין קבוצה מצליחה וקהל אוהדיה. בהבעת עמדה שלא מתיישבת עם אג'נדת הרוב אין שמץ של היעדר תמיכה במנצ'סטר יונייטד, אלא הצהרת אי אמון בדייויד מויס. מויס הוא לא יונייטד ויונייטד היא לא מויס.

אוהדי מקלדות? למי שהשקיע ממרצו וכספו בדבר אכפת ככל הנראה מהמועדון, לא פחות מלכל אחד אחר. אין שום דבר בלתי סביר בטענה שהאתוס של המועדון יכול לעמוד לו לרועץ במקרה המסוים הזה. בטח ובטח שאין שום סיבה להניח שמי שלא טוען כך מבין את המועדון ודרכיו טוב יותר ממי שכן טוען כך. אוהדים שונים רואים את הדברים באופן שונה – זה לא אומר שאלה חלק מהמשפחה והשאר לא.

איתמר 29 במרץ 2014

מעולה

דורפן 29 במרץ 2014

בשום מקום לא נכתב שזה מומן. נכתב בגיבוי התקשורת – הם סיקרו כל השבוע את האוהדים החשובים מאד אלו בתקווה גדולה לסקר יציעים חלוקים בשבת באולד טראפורד. הם קיבלו תשובה.

הכל כמובן לגיטימי בעולמנו. גם מי שקיללו את פרגי מחוץ לאיצטדיון – בסך הכל אוהדים יקרים. שלהבדיל מפרגי לא מקבלים משכורת אלא רק באים ממקום של אהבה. ממש אוהדים מרגשים.

edgecator 29 במרץ 2014

אני לא מוצא את השקילות בין הדברים. מעבר לתוכן המחאה וצורתה, היחס לו זכאי לפרגוסון (בתור מי שקיבל משכורת במשך שלושה עשורים, כמובן) הוא לא קנה מידה לכלום – פשוט כי הוא עצמו כזה. זה לא אומר מן הסתם שצריך להימנע לחלוטין מביקורת.

לגבי תגובת הקהל – אני שמח עליה, ולא הייתי מצר אם הייתה שונה.

דורפן 29 במרץ 2014

מכיוון שכל בר דעת יודע שמי שקיללו את פרגוסון הם אחוזון שבאחוזון מבין האוהדים (גם אם יש מי שחושבים שהשאיר סגל לא טוב) – המשקל שנותנת לכך התקשורת היא השקילות.

התקשורת לא רוצה בכשלון מנצ׳סטר יונייטד כמו שהיא רוצה שתהיה כמו כולם. שכשהתקשורת לוחצת – היא תביא למחאה, או לפיטורי מאמנים וכיוצא בזה. וזה המקום שיונייטד צריכה להמשיך להיות בונקר תקשורתי ולעשות דברים בדרך שלה.

אמיר ענבר 30 במרץ 2014

התקשורת היתה הרבה יותר רכה עם מויס העונה מכפי שהיתה עם מאמנים אחרים. אם לדייק, עם מאמנים זרים. אוהדי ליברפול עדיין לא שוכחים איך התקשורת נתנה חבל ארוך מאוד להודג'סון בחצי השנה שלו באנפילד, בה הוא נראה כמו עב"מ.

מויס הוא ההודג'סון שלנו, אבל יש גבול כמה אפשר לשתוק לנוכח הבלוף ועכשיו גם העיתונאים – לא רק הצהובונים, גם האיכותיים – מתחילים לטפטף את זה שאולי הוא פשוט לא האיש הנכון. אי אפשר להאשים אותה בזה.

אמיר המקורי 30 במרץ 2014

בנושא הערתך "לאוהדי המקלדת" כל הכבוד לך!בהחלט נגעת בעצב החשוף והבעייתי,יש כאן קבוצת מגיבים שאם דעתך שונה מהם אתה אוטומטית מקוטלג כאוהד לא מספיק טוב/נאמן.
בוז גדול להם!

עירן 30 במרץ 2014

אמיר,

כתבת מעולה בכל התגובות כאן.

הבעיה שטל המנצסטרי ואחרים יסווגו אותך תכף כ"אוהד הצלחות" ויוסי יסביר לך, בנימוס רב ובדרכו הנעימה, שטרם ראית די כדי לגבש דעה כל כך מוצקה נגד מויס ותמיד צריך עוד סבלנות.

אריק כתב כאן שמויס נראה כמי שקיבל טלפון מאראלה ממפעל הפיס וזה מתאים למה שאתה כתבת.

אחרים כותבים שפשוט צריך לראות את המשחקים. הקבוצה, גם עם רוני, מאטה וואן פרסי, לא מגיעה להרבה מצבים וממשיכה בהגבהות.

כל אלו, שלהבנתי רוצים בהצלחת יונייטד כמו אחרים כאן, מקבלים כאן מדי פעם "שטיפה" על כך שהם לא מספיק מסורים.
לכן טוב לראות גם כתיבה כמו שלך.

עניין אחרון – רק אני שמתי לב שדורפן, שדיבר בתחילת הכשלון על צורך במתן תקופה של 5 שנים למנג'ר, כי "זו דרכה של יונייטד", ירד עכשיו ל – 2 ?

edgecator 29 במרץ 2014

בנושא התקשורת דעתי כדעתך. לא סתם הדיסקליימר בתחילת התגובה :)

טל המנצ'סטרי 30 במרץ 2014

כמה סיבות על למה כן לתת למוייס כסף לרכש בקיץ:

1. כשהגיע לקבוצה מיד חיפש לחזק, לתחזק במקומות הדרושים, מגן שמאלי, עמדת מרכז הקישור, כלומר טביעת עין טובה לגבי הבעיות בסגל. זה שהכל ירד לטימיון, לטעמי, רוב האשמה מונחת על מי שניהל את המשאים ומתנים, אד וודוורד, מי שהחליף את דיוויד גיל בתפקיד וכשזו היתה הפעם הראשונה שהתנסה ברכש שחקנים.
* הרכש שכן הצליח להביא אומר המון גם כן, לאן מוייס מכוון בעתיד הקרוב.

2. אני לא מכיר הרבה מנג'רים שהיו מקדמים שחקן צעיר בן 18 עם אפס ניסיון (יאנוזיי) ודווקא כשמצפים מהם להביא תוצאות אינסטנט ובמיוחד כשהעונה החלה לא טוב. כלומר למרות הלחצים לתוצאות מיידיות, למוייס היה את האומץ להריץ כישרון צעיר וגם על חשבון שחקנים מנוסים ונחשבים יותר.

3. מוייס ואולי בפעם הראשונה באמת ביונייטד כולל תקופת פרגוסון, "הצהיר" ויין רוני זה האיש המרכזי שלי. "החזרה לחיים" של רוני העונה וכשהוא יהיה איתנו עד סוף הקריירה, זה מספר המון על יחסי ה man – management שיש למוייס ודווקא עם מקרה של פסיכי דוגמת רוני.

4. לשמור על הציביון של יונייטד, הציביון המקומי וזה בא לידי ביטוי גם באנשים שמוייס הביא לצידו וגם אלה שמשחקים על הדשא.
לצידו יש את פיל נוויל וראיין גיגס, אנשי יונייטד מבטן ולידה, החשיבות של העניין במועדון כמו שלנו היא עצומה. זר לא יבין אותה.
על הדשא, ובכן, רק בדרבי האחרון, למרות התוצאה הכואבת, 6 בריטים שיחקו בהרכב, 2 מתוכם שחקנים שצמחו באקדמייה (בסיטי היה רק אנגלי אחד, בשער) זו המורשת של באזבי, זו המורשת של פרגוסון, אני לא בטוח שהמוריניואים למינהם היו מתחשבים או שזה היה משחק תפקיד עבורם, אצל מוייס כן, ראינו זאת גם באברטון.
אני רוצה שהציביון הזה יימשך לעולמים כי זו יונייטד,יש לזה חשיבות גדולה הרבה יותר וגם יותר מעונה נכשלת מבחינת ריצה לאליפות או זכייה בתארים, זה הבסיס להצלחה, זה העוגן וכל מנג'ר זר אחר היה עושה מה שאנחנו רואים שנעשה בצ'לסי, ארסנל וסיטי, אני לא רוצה להיות שם.

אני יכול לכתוב גם על דני וולבק שעשה העונה קפיצת מדרגה גדולה בכל הנוגע לבגרות שלו, על שהוא, מוייס, מהר מאוד חיפש להצעיר בשטח את מרכז ההגנה כשאוונס וסמולינג קיבלו את המושכות על פני וידיץ' ופרדיננד ועוד דברים שאולי כרגע הם קטנים יותר ולא באים לידי ביטוי בשטח אבל לאט לאט אלו הם שמרכיבים את השלם שיהיה חזק הרבה יותר.
אני גם יכול למצוא את הסיבות לעובדה שדברים בכל זאת לא נראו טוב על הדשא, תוך כדי תנועה, למשל, עונת פציעות איומה ביותר.
אתמול בפעם המי יודע מה ראינו ציוות אחר במרכז ההגנה, זה משפיע לרעה אבל האם זה היה באשמת מוייס? או ששוב נאלץ להתמודד עם הפציעות?!
ואן פרסי, שחקן העונה בעונה שעברה, החסיר יותר חודשים מאשר היה כשיר, נאני, אחד המנוסים והכשרונות הגדולים של הקבוצה, כמה זמן הוא היה כשיר העונה, חודש?
גם אני לא אהבתי לשמוע את הדברים של מוייס לגבי העובדה שגם פרגי היה מתקשה עם הסגל הזה, לא מתאים, ועדיין, יש אמת בדברים
ובטח אם גם פרגוסון לא היה מחזק ברכש את הקבוצה בקיץ והיה מתמודד עם מכת הפציעות הזו.
מי שמתעלם מהבעיות שיש בסגל, מהבעיות שנוצרות תוך כדי תנועה וכשהן לא היו בעיות שתלויות במוייס אלא מציאות שנכפתה עליו, פשוט משקר לעצמו כששבוי בהשקפה צרה במיוחד לגבי הלך הדברים.

השילוב של לשמור על הזהות של יונייטד, החשיבות של כן, אצלנו דברים מתנהלים אחרת ולא בגלל יהירות (אשכרה טימטום של מי שמתרץ זאת ביהירות) אלא בגלל הבנה שככה בונים הצלחה לטווח ארוך ולא, קו המחשבה הזה זה לא משהו שעבר מן העולם ורק כי בפעם האחרונה שהיינו סבלניים זה היה לפני 25 שנה, יש דברים שלא משתנים ולא חייבים להשתנות, הדברים הללו הולכים יד ביד.

להפוך להיות מנוהלים עם אקדח על הרקע סטייל טוטנהאם, לזה אנחנו תמיד יכולים להגיע, כבר היום. לשמור על מועדון ותרבות שמתנהלים אחרת, את זה קשה יהיה להחזיר אם בכלל וברגע שנאבד זאת.

האולד טראפורד אמר אתמול את דברו לא רק בגלל מטוס שעלה לשמיים,בולשיט אם מישהו חושב שהקהל שנמצא שם שבוע אחר שבוע אחר שבוע ומוציא ממיטב כספו בכדי לקנות מנויים הוא כזה שאפשר לסובב אותו על האצבע הקטנה של מפגן יחצ'נות משולב עם כמה אוהדים מפגרים.
האולד טראפורד אתמול עמד על הרגליים ושמר על האיש שמוביל את הקבוצה עם ראש מורם וגם ברגעים הקשים יותר.
להיות הוגנים, נאמנות, אלו הן לא מילים גסות, הנאמנות של פרגוסון היתה בסופו של דבר זו שהובילה אותנו לשיאים הכי גדולים בהיסטוריה של המועדון (הנאמנות לקאנטונה למשל ודווקא כשזה היה בשפל האישי הכי גדול בחיים שלו, זו החוכמה, שם לתת את הכתף, שם להיות הוגנים ואפילו כשהאיש טעה) אבל גם הוא לא הלך עם הראש בקיר כעיוור אלא ידע מתי לחתוך, לטובת המועדון, לטובת הקבוצה. ככה יהיה עם מוייס וכרגע אנחנו עדיין לא בשלב של לבוא ולהיפרד יפה כי צריך להיות הוגנים עם האיש, להבין את הקשיים, להיות פיירים עם המציאות וכשלא הכל היה תלוי בו, לדעת להיות סבלניים גם כלפי הטעויות שהוא עשה ולתת לזה הזדמנות אמיתית ולמען הצלחה עתידית כי ככה יונייטד מתנהלת לאורך כל השנים, עוד לפני פרגוסון.
גם המנג'רים הכי נכשלים שהיו לנו בעבר, הם קיבלו לפחות עונה וחצי, רון אטקינסון קיבל 5 וחצי שנים, טומי דוקרטי קיבל את הסבלנות גם כשירדנו ליגה כי גם אז היו מספיק הוגנים לדעת כי לא הכל היה באשמתו אלא מציאות שהתפתחה תוך כדי תנועה וכזו שהלכה גם נגדו וכשלא הכל היה תלוי רק בו.

למי שאין את הסבלנות הזו, מי שלא מעריך את הדרך הזו שבה יונייטד מתנהלת, מי שבז לדרך הזו, רוצה לשנות אותה, מי שלא מסוגל לעבור עונה או 2 ללא תארים, זה אחד שלא מבין את המהות של מנצ'סטר יונייטד וכשהיא הרבה יותר מרק תוצאה על הדשא.

אריק האחר 30 במרץ 2014

טל
כתבתה יפה ומהלב.
יש עוד המון בעיות והדרך ארוכה .
לא בטוח שמויס הוא האיש ( ורציתי אותו מאד בתחילת השנה )
נראה מה יהיה בסוף העונה אם ההנהלה חושבת כמוך.
מסורת יש בשפע ביונייטד שלנו.
כסף גם.
ההצלחה תגיע .
נראה מי יביא אותה.

סימנטוב 30 במרץ 2014

1. אם רוצים את המסורת של המועדון בה המאמן הוא החזק (לטעמי) אין מנוס מלהטיל גם עליו אחריות גדולה משציינת . התפקוד שלו בקיץ היה לקוי ומטריד, אין מקום להלם בקו"ם ברמות האלה.
2. מסכים וכל הכבוד לו
3. עשה עבודה נהדרת! 300K לשבוע עוזרים אבל העבודה שלו עם רוני נפלאה.
4. כמוך אני רוצה שהצביון הזה ימשך. לא יהיה קל הכסף הגדול יגיע אל הנוער בזמן זה או אחר. על כל יאנוזי יהיה לנו פוגבה אלה הזמנים
תגובה נהדרת ומושקעת ולכן תודה.

טל המנצ'סטרי 30 במרץ 2014

אריק האחר

מסכים לכל מילה.

סימנטוב

אני לא מחפש להוציא את מוייס נקי מטעויות, הוא לומד את יונייטד וזה בית ספר אחר לגמרי וכזה שאי אפשר להכין אליו מראש, גם לא כאלה שאימנו במועדונים גדולים יותר מאברטון (אומנם לא בהקשר של קבוצה אבל כן נבחרת כמו אנגליה ומנג'ר אדיר כמו קאפלו, גם הוא נפל תחת הלחץ והציפיות, הוא להרכב הנבחרת בגביע העולם בחר להציב חלוץ ספסל מאסטון וילה העונה לשם הסקי, מטורף, לא? עם כל הניסיון וכל הרזומה שלו וחזינו נפילה מבישה שכזו ככה שאין תעודת ביטוח לגבי אף אחד) בטח לא כשצריך להיכנס לנעליים הכי גדולות בכדורגל העולמי ולכן אני מקבל את הטעויות בהבנה,בסבלנות ובתקווה שמוייס ישתדרג כמנג'ר, אין סיבה שלא והרי לא מדובר באיזה מישהו שרק עכשיו הגיע למקצוע, הוא איש ראוי שגם פרגוסון הגדול ראה בו מישהו כזה ששווה לתת לו את ההזדמנות, על רקע מקצועי תחילה ומעבר לגבי אחד שיתאים יותר למהות המועדון.
אם דיוויד גיל היה זה שמלווה אותו בקיץ, אני בדעה שדברים היו נראים אחרת וזה לקח שנלמד ושיתוקן, דברים לא עומדים במקום ביונייטד וגם לא כשצריך לתקן טעויות.

גם רוי קין וגם ריו פרדיננד בזמנו נעזרו בחוזה הכי יקר דאז וכשהיו במשא ומתן על המשך הדרך, אני לא חושב שאפשר לטשטש את התרומה האדירה שלהם להצלחה של יונייטד לאחר מכן אבל אני מאמין שיש מעבר וגם לכסף, אם רוני מאוד היה רוצה לעזוב, גם חוזה מנופח יותר ואלף טפיחות על השכם לא היו עוצרים מבעדו, ראה מקרה רונאלדו. יש מעבר ורוני הודה כי מוייס לחץ לו על הנקודות שהפריעו לו בשנים האחרונות וסוג של ריפא אותן.
אני לא מאמין שהשינוי החיובי שרואים ברוני העונה לעומת העונה שעברה זה רק עוד קצת כסף בתלוש המשכורת.

סימנטוב 30 במרץ 2014

סך הכל הסברת את דבריי :) לא חושב לרגע שרוני לא ראוי הוא נותן את כל כולו על המגרש בכל משחק אותי הוא מדהים וציינתי שהעבודה שלו עם רוני נפלאה. אני כן מתקשה לקבל חלק החלטות שלו (לדוגמא לעלות את קלברלי בדרבי כשיש לו משקולות על הרגליים בנקודת הזמן הנוכחית – במיוחד אחרי המשחק ביוון שם הוא היה נואש) קל להסתכל מבחוץ ולהשליך על ההחלטות שכבר נעשו אבל אותי זה מטריד ואני רק מקווה שהלימוד יעשה לקראת ההמשך.

Gil - Zimbabwe 30 במרץ 2014

All what happened to Moys and united was just un lucky. To play against all the top teams first games of the season as a new manager of the champion it's more pressure than any other job in the world football, one or two bad results and from that point it was snow ball. Add on that key players injured and you are receiving average team
I am sure that he will know what to do for next season, I
am trusting him at least until round 15
But I am sure that he will win Bayren and we will be in the semi final.

אריק 30 במרץ 2014

אני חושב שאולי צריך תקופה של פיטורין כדי שאוהדי הערכים ימצאו קבוצה אחרת. אנחנו שאוהדי כדורגל ואוהבים כדורגל מכיתה א נשאר לאהוד כדורגל. יהיה סינון טבעי שבו אוהדי הערכים יאלצו למצוא להם קבוצה אחרת. (;

דורפן 30 במרץ 2014

אין בעיה – רק תן לנו לקחת את החולצה והסמל. :-)

זה לא פייר – כי יש המון קבוצות שמשחקות כדורגל טוב. למעשה אנחנו רואים אחת כזו פעמיים בשבוע. יש רק קבוצה אחת או שתיים שדבקות במאמנים כמו יונייטד.

אריק 30 במרץ 2014

מה שאתם רוצים רק תקחו את מויס.

ליאב 30 במרץ 2014

ליברפול במקום הראשון בליגה. יכול להיות תסריט גרוע יותר לעונת ההתאקלמות פוסט עידן פרגוסון?

חייב לומר שאיכשהו הצלחתי ליהנות בצורה מסוימת מהשליש האחרון של המשחק נגד וילה. הכדורגל היה נאיבי, חביב ובעיקר משוחרר.
אני לא מאלה העומדים על הרגליים האחוריות בעד מויס, ההיפך הוא הנכון, אבל כשאני מסתכל על כמות הפציעות של הסגל ובעיקר התזמון שלהם, אני לא יכול לחשוב על עונה של ביש מזל כמו זו.
יותר מדי שחקנים שהחבר'ה שפה מגיבים שולחים אותם לעזאזל לא שיחקו העונה יותר מדי ואני עדיין חושב שהם שחקנים שטופ או לפחות קרובים לטופ העולמי: נאני וצ'יצריטו הם המרכזיים שביניהם.

אני מסתכל על הפרוספקס של הקבוצה ואני אופטימי – זאהה יחזור, כך גם פאוול. צריך סבלנות. אני מאמין שגם אם מויס לא האיש הנכון עבור יונייטד, בסגל הזה עדיין יש עוצמה שלא מביישת אף אחת מקבוצות הטופ 5 האירופאיות. אני יודע שזה אולי יצחיק חלק, אבל אני ממש לא חושב שהסגל של צ'לסי, ארסנל וליברפול עולה על זה של יונייטד. רק לסיטי בליגה הזו יש סגל מטורף א-לה פ.ס.ז', ריאל מדריד, באיירן וברצלונה, אבל זהו.

במיוחד בגלל זה, אני ממש לא מת על עריפת הראשים בקיץ בכל הקשור לשחקנים. אני חושב שזה מאוד ברור שבהגנה יש צורך בחריש עמוק ואולי עיבוי של קשר אחורי נוסף שישחק עם פאלייני (כן, כן, פלאייני, הוא מלוכלך, מעצבן, אבל יכול לשחק שם וגם לא רע) ויגובה ע"י פלטשר וקאריק מהספסל.

קישור קדמי והתקפה? תהיו רציניי. כמה כישרון יש בהתקפה של יונייטד. תראו כמה שחקנים מדהימים יש לנו בסגל. עוד שחקן יצירתי אומר שצריך למכור את נאני/ קאגווה או שניהם ובכל מקרה הגיעה העת להעיף את ולנסיה ויאנג.

Comments closed