פאריס סן ז׳רמן

באביב הם אמורים לעשות מלחמה

In כללי

psg

יש המון קווי דמיון בין צ׳לסי לסן ז׳רמן ברמת הבעלות והמשאבים וכל זה.

אבל יש הבדל אחד מהותי. ברמת ציפיות השחקן.

שחקן שחותם בצ׳לסי חותם לשחק בליגה שהיא תחרות קשה מאד. עם 10-12 משחקים גדולים בשנה רק מבית.

שחקן שחותם בסן ז׳רמן חותם לשחק בליגה בלי תחרות. הוא אמור לקחת חופשה מהטיול של קבוצתו בצרפת ולהתעלות למלחמה מתישהו באפריל.

 

99 Comments

אופיר 8 באפריל 2014

זהו? בשביל זה אני משלם על "דה באזר"??

דורפן 8 באפריל 2014

זה כמו אתר הארץ – שלח כסף ותקבל את המשך המאמר

אופיר 8 באפריל 2014

:-)

רוצה את האמת בפנים? הייתי עושה את זה.

אנדר 8 באפריל 2014

טוב, זאת אחת התגובות הטובות שקראתי פה.

D! בארץ הקודש 9 באפריל 2014

תודות לגוגל גם בהארץ לא צריך לשלם
אבל מצטרף לאופיר – גם אני הייתי עושה את זה

אחד 9 באפריל 2014

פרט בבקשה(לפעמים יש להם כתבות מעניינות )

אחד 9 באפריל 2014

מי היה מאמין שדורטמונד יצאו מאוכזבים אחרי המשחק אתמול. למרות שאם השלישי היה נכנס אז אנצ'לוטי היה מכניס את רונאלדו וסוגר את הסיפור.

אחד 9 באפריל 2014

זה במקום הלא נכון

יוסי מזרחי 9 באפריל 2014

אחד,
אם השלישי היה נכנס, שום דבר לא היה עוזר לריאל. גם לא רונלדו ומסי יחד.

no propaganda 9 באפריל 2014

הייתי מסכם את המשחק ב:
איך מחיטריאן הרס את הקמבק הגדול בכל הזמנים.

b 9 באפריל 2014

no propoganda,
הקאמבק של לה קורוניה נגד מילאן ב2004 היה גדול יותר

matipool 9 באפריל 2014

יכול להיות שבדורטמונד יש מי שמצטער על זה שהם גנבו לנו את מחטיריאן ?

no propaganda 9 באפריל 2014

למה הוא היה גדול יותר?
3:0 בבית זה יותר טוב מ4:1.

אבל אני מוכן לקבל את זה כי מילאן הייתה אז קבוצה ענקית.
מצד שני דורטמונד עצם המחשבה שקירצ' ויוג'יץ' עשו לריאל בית ספר גורמת לי לחייך כל הבוקר :)

b 9 באפריל 2014

הם בכל זאת ניצחון 4:0 את אלופת אירופה, שהייתה גם ככה קבוצה שקשה להבקיע מולה.
אני חושב שהזמן עושה את שלו במקרה הזה

גורביץ' 9 באפריל 2014

חחח

edgecator 8 באפריל 2014

ספורטאי שמקדש את הכסף וזונח את הדבר הזה שאנשים קוראים לו ערכים זה סביר ומאוד הגיוני, אפשר כבר להוציא את הנושא הזה מהשיח. אבל ספורטאי שמקדש כסף על חשבון תחרותיות הוא בקושי ספורטאי.

udi 8 באפריל 2014

כל כך נכון. וגם זלאטן

יואב בורוביץ' 8 באפריל 2014

פסז כנראה לא שווה יותר מרבע גמר- כפי שהגיעה בעונה שעברה- שזה לא מעט, אגב. פסז קבוצה טובה אולי אפילו טוב מאוד עם כמה כוכבים אבל עדיין לא מספיק עמוקה. יש לה כמה שחקנים שפחות מתאימים לרמות הכי גבוהות.
אבל אני לא חושב שהטיול בליגה הצרפתית הוא זה שמונע ממנה להתקדם יותר (לא פוסל זאת לחלוטין אבל לדעתי זה יותר הסיבות האחרות. זלאטן עדיין חצי קבוצה שם והיום הוא לא שיחק. וגם בלעדיו, היא הייתה קרובה מאוד להעפיל לחצי הגמר. ואז כנראה לא היינו קורעים על הטיול בליגה הצרפתית- לא שזו ליגה טובה, היא ממש לא).

אהד 9 באפריל 2014

פסז הרבה יותר טובה מצלסי מבחינת כישרון. הבעיה שלה היא המאמן. יצא לי לראות את משחקיה בליגה הצרפתית, ואיך נאמר בעדינות, התצוגה שלה דומה לזו של קבוצות אמצע טבלה בליגת העל. שעמומון אחד גדול.

תוהה בדרכים 9 באפריל 2014

נו באמת. שהאנגלים מנצחים משחק אחד זה בגלל שהליגה שלהם חזקה ושהם מפסידים זה גם בגלל שהליגה שלהם חזקה והם עייפים למשחקים באירופה. טיעון קלאסי שאי אפשר להפסיד בו. מעניין שאף אחד לא מסביר את ההצלחות של הספרדיות בתירוץ הזה.

בסך הכול היו לנו פה שתי קבוצות טובות ודי שוות ברמת שבעיקר נהינו מהגרלה טובה והכרעה על שערי חוץ משער בדקות הסיום. לא יותר ולא פחות.

PSG אוברייטד ביחס למה שעשו מהם, אבל לא בגלל הליגה שלהם, אלא בגלל שיש להם לצד מספר שחקנים איכותיים, גם לא מעט חורים. מקסוול, אלכס, מוטה, לבאצי, וראטי רחוקים מאד מהטופ של הכדורגל האירופאי והם כולם שחקני הרכב. גם הכוכבים שלהם- זלטאן וסילבה- מעולם לא עשו יותר בליגת האלופות.

לגבי צ'לסי, אני לא יודע איך זה נראה מתוך המגרש, אבל לפחות בטלוויזיה, סטמפורד ברידג' אחד האצטדיונים הביתים באירופה מבחינת המבנה שלו ובמשחקים גדולים שהקהל גם טורח לעודד, זה מסוג הדברים שעושים את ההבדל של מילימטרים שמכריע מאבקים כאלו.

תומר חרוב 9 באפריל 2014

חולק עליך לגבי וראטי. שחקן מעולה, בסך הכל ילד.

תוהה בדרכים 9 באפריל 2014

לא יודע לגבי העתיד, נכון להיום הוא רחוק מלהיות שחקן שיכול להוביל מרכז שדה של קבוצה עם שאיפה לזכות בליגת האלופות.

תומר חרוב 9 באפריל 2014

הוא מוביל מרכז שדה של קבוצה שהייתה רחוקה פסע מחצי גמר.

הוא ואלקנטרה שיחקו פה בקיץ ואלקנטרה הרבה יותר מוכשר. אבל בניגוד אליו, וראטי לא הלך לבזבז את השנים החשובות שלו על הספסל אלא קיבל את ההזדמנות להוביל קבוצה והוא עושה את זה.
צריך לקחת גם בחשבון ששחקנים מסוגו מגיעים לשיאם בגיל קצת מבוגר יותר, פירלו הוא האב טיפוס שלו ווראטי יירש אותו.

תוהה בדרכים 9 באפריל 2014

כתבתי על היכולת שלו נכון להיום, לא בראיה עתידית.

לגבי "פסע מחצי הגמר", זה נכון. מצד שני, עם הגרלה יותר קשה, לא בטוח שאפילו לרבע הם היו מגיעים וגם ברבע הם היו יכולים לקבל הגרלה הרבה יותר קשה.

יוסי מזרחי 9 באפריל 2014

אנדרסון? זצ"ל.

תוהה בדרכים 9 באפריל 2014

רק להמחיש את הנקודה. אם קבאני היה מנצל את המצב שלו, היו מסבירים לנו שלצרפתים יש יתרון בגלל שהם יכולים לטייל בליגה שלהם, לשחק במינימום מאמץ ולתת לשחקנים לנוח, בזמן שצ'לסי צריכה לירוק דם באבק מול ביריוני סטוק.

הארכיון 9 באפריל 2014

רק שכחת ל ציין את 2 המשקופים של צ'לסי- חוכמולוג…

תוהה בדרכים 9 באפריל 2014

לא גאון שכמוך, לא שכחתי את המשקופים של צ'לסי ולא כתבתי שהיה להם פחות או יותר מזל.

כתבתי שמאבקים כאלו מוכרעים על מילימטרים ואפשר לבנות תיאוריות שלמות על ניצול של מצב אחד, תיאוריות שתמיד יתאימו לעמדה שאתה רוצה להאמין בה מלכתחילה (במקרה הזה על חוזקה של הליגה האנגלית).

בעונה שעברה גאוני כדורגל בנו תיאוריות שלמות על שני גולים בזמן פציעות, אחד מהם מנבדל של מטר ארבעה שחקנים. מה ההבדל מהעונה? כולה ההחמצות של מחטריאן.

באבא ימים 9 באפריל 2014

אני מבין זה נאמר רק כדוגמה אבל צריך לעדכן את הדימוי. טוני םוליס לא גר כאן יותר וסטוק של מרק יוז היא קבוצה די רכה שסופגת לא מעט שערים. אמור מעתה ״בריוני ווסטהאם״.

edgecator 9 באפריל 2014

תוהה, אולי זו שאלה פתוחה, אבל זו שאלה. אתה לא יכול להתכחש גם לחשיבות של מומנטום תחרותי לעומת היעדרו, וגם לרלוונטיות של שמירת כוחות לעומת תשישות פיזית או מנטלית.

תוהה בדרכים 9 באפריל 2014

זו בהחלט שאלה וכמי שלא היה ספורטאי מקצועני, אני לא יכול לשפוט מה נותן יתרון יותר גדול- יכולת לשמור מאמץ לאירופה או מוכנות יותר גדולה למאבקים קשים, כתוצאה מליגה חזקה יותר.

לי יש בעיה עקרונית עם זה שהטיעון תמיד מסובב לטובת הליגה האנגלית: שקבוצה אנגלית מצליח באירופה זה בגלל שהליגה החזקה נותנת לה יתרון. שהיא נכשלת, זה בגלל שהליגה החזקה מוציאה ממנה מאמץ גדול מידי. ברמת הטיעון, זה ממש לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.

בדיוק אותו עיקרון שלפיו מצב שבו ברצלונה, ריאל או באיירן מבקיעות הרבה שערים, זה בגלל שהגנות שמתמודדות מולן הן חלשות. לעומת זאת, שליברפול וסיטי מבקיעות הרבה שערים בפרמיירליג, זה בגלל שהן קבוצות התקפה אדירות וברנדון רודג'רס הוא התגלות השנייה של ריינוס מיכלס.

ברור שהפרמיירליג חזקה יותר מהליגה הצרפתית, אבל אני כופר בבסיס התיאוריה שהיא שהליגה האנגלית היא כול כך חזקה. היא לא. היא גם לא הליגה הטובה באירופה.

edgecator 9 באפריל 2014

אני לא דורפן ולכן לא אדבר בשמו, אבל לי נראה שהתיאוריה שהוא העלה נשענת על הדוגמה הרלוונטית היחידה. לייחס כל אמירה לאנגלופיליות זה ממש הפוסל במומו פוסל.

תוהה בדרכים 9 באפריל 2014

OK, אז קבוצות ספרדיות גברו על קבוצות אנגליות משהו כמו 14 מתוך 15 המפגשים האחרונים בשלבי הנוק אאוט באירופה. להוציא מקרים בודדים (כמו ריאל-יונייטד בעונה שעברה) המאבקים אפילו לא היו צמודים במיוחד.

למה לא משתמשים בתיאוריה הזו להסביר את המאזן הבלתי יאומן הזה?

תוהה בדרכים 9 באפריל 2014

ואני מעלה שוב תהייה שכבר הצגתי בנושא אחר: איך אף אחד לא מסביר את כמות השערים של ליברפול וסיטי בחולשת ההגנות בפרמיירליג?

edgecator 9 באפריל 2014

אני חושב שגם מי שטוען שהליגה הספרדית תחרותית פחות מהליגה האנגלית, רואה פערים קטנים הרבה יותר בתחרותיות מאשר אלו שבין האנגלית לצרפתית. כך שהספרדיות גוברות על האנגליות כי הן פשוט יותר טובות, אבל צ'לסי לא בהכרח טובה יותר מפ.ס.ז'.

edgecator 9 באפריל 2014

לגבי שערים והגנות – אני חושב שסיטי, ליברפול, ברצלונה, ריאל ובאיירן הן כולן קבוצות התקפה פנטסטיות (מי יותר, מי פחות). זה לא סותר את הטענה לגבי חולשת ההגנות. אבל אני מדבר רק בשם עצמי.

תוהה בדרכים 9 באפריל 2014

אבל עניין התחרותיות, מעבר לכך שהוא משתנה מעונה לעונה (רק בעונה שעברה קבוצה לא גדולה מאד של יונייטד זכתה בקלות באליפות בפער דו ספרתי), מעלה שאלות של סיבה ומסובב: האם התחרותיות נובעת מחוזקן של יתר הקבוצות או מחולשתן היחסית של קבוצות הצמרת.

הרי עד ההשתלטות הקטארית, הליגה הצרפתית הייתה התחרותית ביותר מבין הליגות הבכירות באירופה, עם אלופה משתנה וחדשה כמעט בכל עונה.

זה לא שצ'לסי מתקשה באנגליה, אבל מפרקת קבוצות באירופה. למרות הגרלה מהאגדות לכול אורך הדרך, היא כבר הפסידה שלושה משחקים.

תוהה בדרכים 9 באפריל 2014

לגבי ההגנות, זאת בדיוק הנקודה: אף אחד לא מייחס את המספרים של ליברפול וסיטי לחולשת ההגנות באנגליה, למרות שברור שהן קבוצות התקפה פחות טובות ומוכשרות באיירן, ריאל וברצלונה.

אני מקבל את העובדה שרוב הכותבים פה הם אוהדי כדורגל אנגלי וכותבים על מה שמעניין אותם וקרוב לליבם ולכן כל משחק של ליברפול מקבל שלוש-ארבע כתבות בזמן שלאתלטיקו מדריד (סיפור הרבה יותר גדול, עם פוטנציאל לעונה המדהימה בהיסטוריה המודרנית של הכדורגל) לא התייחסו מאז אוקטובר.

כאוהד ברצלונה אני מקווה שלא היום יהיה התאריך שבו סוף סוף מישהו יתייחס אליהם, אבל אתה מבין את הנקודה: זכייה שלהם בליגה הספרדית העונה תהווה אולי הישג הגדול ביותר בהיסטוריה המודרנית של הכדורגל. זכייה בדאבל (כולל אירופה) תהיה ההישג הגדול ביותר בהיסטוריה של הכדורגל בכלל. ואין פה שום הגזמה. ובכל זאת, אפס התייחסות. מקבל.

אבל הוגנות בסיסית בדיון, מצב שבו לא הכול תמיד מסובב לטובת הליגה האנגלית, זה המינימום.

edgecator 9 באפריל 2014

זה לא משנה מה הסיבה ומה המסובב, יש מצב נתון שבו ליגה X תחרותית יותר מליגה Y. ובשביל לזכות באליפות, צ'לסי צריכה לעבוד הרבה יותר קשה מפ.ס.ז'. זו המציאות.

edgecator 9 באפריל 2014

אני לא יודע לגבי גודל ההישג, זה נשמע לי קיצוני אבל אני לא אכנס לזה. בגדול אני נוטה להסכים איתך למרות שאני בעצמי לוקה באנגלופיליות קלה, אבל עד כמה שזכור לי, דורטמונד קיבלה בשנה שעברה דווקא לא מעט התייחסות. אז אולי זה קצת יותר אקראי ממה שאתה חושב.

תוהה בדרכים 9 באפריל 2014

אין ויכוח שהליגה האנגלית חזקה מהצרפתית, אני חולק על התפיסה שהתחרותיות באנגליה העונה מעידה על חוזקה של הליגה. אני חושב שעצם העובדה שקבוצה מצחיקה כמו טוטנהאם נמצאת במקום חמישי-שישי כל העונה וקבוצה כמו ניוקאסל בטופ 10, מעידה על זה. זו ליגה שיותר ממחצית הקבוצות בה שוות ירידת ליגה מבחינת הרמה שלהן.

אני חושב שהעובדה שקבוצה כמו ליברפול הולכת להבקיע יותר ממאה שערים בעונה, היא תעודת עניות לרמת הליגה. כי ליברפול, עם כל הכבוד (ויש ואני מאחל להם לזכות באליפות) היא לא באיירן, ברצלונה או ריאל, אלא קבוצה די מוגבלת מבחינת רמת הכישרון שלה.

לגבי אתלטיקו. לזכות באליפות בספרד, מול ברצלונה וריאל הנוכחיות, בליגה שדורשת 95 נקודות בשביל זכייה וכל זה במקביל לריצה מקסימלית גם בגביעים, זה פשוט הישג שלא יאומן.

לשם ההשוואה, דורטמונד מעולם לא הצליחה להתמודד בשתי חזיתות, אתלטיקו התמודדה העונה בשלוש. דורטמונד גם משחקת בליגה פחות חזקה והרבה פחות עמוסה (דבר מאד משמעותי עבור הקבוצות הפחות עשירות שהסגל שלהן קצר יותר), רק עם יריבה אחת גדולה שלא הייתה בעונה טובה ובלי הצורך לשמור על רמת היציבות שאתלטיקו שומרת עליה העונה.

היתרון של דורטמונד מבחינת יחס ציבורי נובע מכך שהכדורגל שלה יותר יפה והתקפי, אבל זה לא רלבנטי שבאים לנתח את ההישגים עצמם.

edgecator 9 באפריל 2014

לא השוויתי בין דורטמונד לאתלטיקו ברמת ההישגים, פשוט נראה לי שזו דוגמה יפה להתייחסות לתופעות שלא מגיעות מהכדורגל האנגלי. אגב, אני גם חושב שחלק גדול ממה שאתה מגדיר כחוסר הוגנות קשור למאבק הצמרת הדי נדיר שיש השנה באנגליה בשילוב עם העונה הרעה של יונייטד. אם תסתכל לצורך העניין על העונה הקודמת, לא היו הרבה נושאים לא שגרתיים ומעוררי עניין בספירה של הכדורגל האנגלי (עד הפרישה של פרגוסון כמובן). השנה יש, ויכול להיות שזה מגמד עבור הכותבים את מה שקורה בספרד או במקומות אחרים. זה נראה לי לגיטימי.

לגבי הליגה האנגלית – מסכים.

תוהה בדרכים 9 באפריל 2014

כתבתי- זה לגיטימי מתוקף העובדה שזכותם של כותבים (ועוד בהתנדבות) לכתוב על נושאים שמעיינים אותם וקרובים לליבם.

הטיעון על מרוץ האליפות באנגליה לא מחזיק מים, מכוון שבספרד הוא צמוד ודרמטי אפילו יותר, אבל זכותו של כל אחד לכתוב על מה שהוא רוצה.

edgecator 9 באפריל 2014

תוהה, כוונתי הייתה שהפער בין ההתעסקות בליגה האנגלית לליגות אחרות גדל באופן מעריכי בהתאם לרמת העניין היחסית שהן מעוררות. למשל, אם מירוץ האליפות מרתק באותה מידה בשתי הליגות, הפער גדול יותר מאשר במצב שבו הוא מרדים באותה מידה. לדעתי זה תהליך טבעי, לא רק אצל כותבי דה באזר ולא רק בספורט. ולכן בנקודה הזו זה הופך ללגיטימי אפילו יותר.

בכל מקרה, תחשוב על זה ככה – למה שאתלטיקו תעניין את אוהדי ליברפול בעונה כזו בלתי נשכחת עבורם? האם לדעתך ליברפול מעוררת השנה יותר עניין אצל בלוגרים אוהדי אתלטיקו? (ושוב – אני לא משווה בין ההישגים שהן עוד יגיעו אליהם העונה או לא. לאוהדים זה בכלל לא משנה).

תוהה בדרכים 9 באפריל 2014

כן, רק שזה לא אתר שאמור להתעסק ספציפית בליברפול או כדורגל אנגלי בכלל.

מצד אחד קצת מוזרה האובר התעסקות בליברפול מבחינת כמות הטורים שמוקדשים לה, על כל משחק. אתה יודע, סיפור יפה שהולך ומתפתח, אבל לא מצדיק שלוש-ארבע כתבות על כל משחק. בטח שאתה רואה את היקף הסיקור שמקבלים נושאים אחרים.

מצד שני, זכותו של כל אחד לכתוב על מה שמעניין אותו והאתר הזה לא מתיימר לסיקור מאוזן של כל תחום, כל ליגה, כל קבוצה. בטח שמדובר בכותבים בהתנדבות שבאמת כותבים על נושאים שקרובים לליבם.

יותר מפריעה לי המהות (יענו מה כותבים) מאשר היקף הסיקור (יענו כמה כותבים). ההאדרה של הכדורגל האנגלי זו תופעה שמאפיינת את כל תקשורת הספורט, אבל פה אתה מצפה לגישה קצת יותר מעמיקה וביקורתית.

גורביץ' 9 באפריל 2014

תוהה, לגבי התחרותיות –
אני לא יודע אם ראית צ'לסי נגד קריסטל פאלאס במחזור הלפני האחרון, רמה לא הייתה שם, אלא קבוצה קטנה שנלחמת על החיים שלה בבית מול האוהדים, ויודעת לשחק על היתרונות היחסיים שלה, שזה בעיקר כח ואגרסיביות, וטחנה את המועמדת לאליפות עד אותו רדע, כן הייתה שם.
אם החבורת גמדים של בארסה היו משחקים על בסיס קבוע בליגה האנגלית, הם היו מנצחים פעם, פעמיים -שלוש רצוף ומפסידים פעם בכמה משחקים לאיזה סטוק, שבאה לשרוף את הדשא בבית, וזה יותר ממה שאפשר להגיד על הליגה הספרדית, שמול הגמדים של בארסה משחקים גמדים אחרים, מאד טכניים וטובים לכשעצמם, אבל אין להם סיכון לקחת נקודות מבארסה.
היחידים ששיחקו איתם אגרסיבי, גם הביאו קבלות – אתלטיקו של סימאונה, ששינתה פאזה מאתלטיקו הנאיבית של החמישיות, ותראה את התוצאות.
חבל שבליגה הספרדית לא משחקים ככה יותר

תוהה בדרכים 9 באפריל 2014

גורביץ',

אם קבוצת שחקני דרג ב מהליגה הספרדית עם מאמן מהליגה הספרדית כמו סיטי עושה באנגליה קצב של קרוב ל90 נקודת ושל 100 שערים בעונה, מה גורם לך שברצלונה תתקשה?

צ'לסי לא מתקשה בגלל חוזקן של היריבות, אלא כי היא קבוצה נטולת התקפה או יצירתיות במרכז השדה. היא יכולה להתמודד בעזרת טקטיקה הגנתית, מצבים נייחים ומתפרצות מול קבוצות שיוזמות מולה, היא חסרת אונים מל קבוצות שנותנות לה להתקיף.

מלבד צ'לסי, אל תעז בכלל להשוות את הקבוצות הנחותות טקטית באנגליה לקבוצה כמו אתלטיקו מדריד.

אתלטיקו לא משחקים כדורגל אנגלי – משחק חסר סדר וארגון במהירות 100 קמ"ש מרחבה לרחבה. הם משחקים שילוב של כדורגל איטלקי-דרום אמריקאי. משחק שיש בו מאפיינים של לחימה ואגרסיביות, אבל מתבסס על סדר וארגון, לא ריצה מרחבה לרחבה.

אל תבלבל בין ה"לחימה האנגלית" לבין משחק הגנה אינטיליגנטי. בליגה שבה ליברפול וסיטי יבקיעו מעל 100 שערים בעונה, מגוחך לחשוב שברצלונה תתקשה.

אבישי 9 באפריל 2014

תוהה, כשאתה כותב שדאבל של אתלטיקו יהיה ההישג הגדול בכל הזמנים, אתה בעצם מחזק את הטענה שהליגה הספרדית פחות תחרותית ופחות חזקה.

אחד 9 באפריל 2014

בקשר להישג של אתלטיקו באלופות – אם הם יעברו את ברצלונה זה יהיה מרשים ( ואני מחזיק להם אצבעות ) , אבל צריך לזכור שהיה להם הרבה מזל בהגרלה – הם קיבלו בית קל יותר מכל קבוצות הדרג הראשון ( למרות שהם בכלל היו בדרג שני ), לקחו בקלילות מקום ראשון שסידר להם הגרלה נוחה בשמינית, וקיבלו קבוצה מפורקת( אני מאמין שהם היו עוברים כל קבוצה אחרת שהיו מגרילים מלבד אולי ארסנל, אבל מילאן הייתה האופציה הכי קלה )

אחד 9 באפריל 2014

*אולי ארסנל וסיטי

תוהה בדרכים 9 באפריל 2014

אבישי,

הפוך גוטה. זה הישג כל כך גדול בגלל שהיריבות שלה כך כל חזקות וכל כך יותר עשירות ממנה.

יש הבדל בין לסגור פערי איכות על הנייר במפגש נוק אאוט לבין להתמודד בכזו הצלחה לאורך ליגה של 38 מחזורים שבה צריך 95 נקודת בשביל לזכות באליפות.

אחד,

מילאן הייתה בטוח הגרלה יותר קשה מגלאטאסריי ואולימפיאקוס, לדעתי גם מהקבוצות הגרמניות מכוון שמילאן לפחות לא הייתה מתפרקת בבית בצורה כזו.

עד השלב הזה, ההגרלה שלהם יותר קשה משל צ'לסי. המאזן של צ'לסי כולל שישה ניצחונות, תיקו אחד ושלושה הפסדים. של אתלטיקו, שבעה ניצחונות ושתי תוצאות תיקו, אחת בקמפ נואו והשנייה עם הרכב שני במשחק חסר חשיבות מבחינתה.

ק. 9 באפריל 2014

גורביץ',
עם כל הכבוד למלחמה של קריסטל פאלאס ודומותיה (לא אומר שלא), התיאוריות על קבוצות ספרדיות שפותחות רגליים בעיקר מגיעות ממי שלא רואה משחקים מספרד.
אם היית רואה – כל משחק של 3 הראשונות בחוץ מול הקבוצות הבאסקיות, מול סביליה, במגרש של אספניול – היית רואה אינטנסיביות ואגרסיביות לא פחות משל אתלטיקו עצמה (שיותר מוכשרת ומאומנת) או של קריסטל פאלאס. המשחק האחרון שבארסה לא נתקלה בו באגרסיביות ואינטנסיביות של היריבה הוא בחוץ מול הסיטי (ומשלב מסוים ב-7:0 שניצחו אח"כ בליגה).
כמו שתוהה אמר – ההבדל הוא שבבארסה וריאל יש הרבה יותר כשרון מבצ'לסי מול צפיפות שכזו. זה הכל, כל השאר זה מיתוסים שכיף להאחז בהם.

תוהה בדרכים 9 באפריל 2014

ק,

אנשים גם לא מבינים שהעובדה המשחק הוא פחות מהיר ויותר סטטי, לא הופך אותו לקל יותר. להפך.

לברצלונה הרבה יתר קשה להתמודד מול קבוצה שמחזיקה עשרה שחקנים מאחורי הכדור מאשר איזה קבוצה אנגלית שתרוץ אליה במאה קמ"ש.

זו הסיבה שלשחקנים כמו סילבה, טורה, פאברגאס או מאטה הרבה יותר קל במשחק האנגלי. בספרד יש לך הרבה פחות שטח לבצע פעולות, גם אם המשחק הוא פחות מהיר ופיזי.

אנשים לא מבינים שטקטית הליגה הספרדית היא בפער הגדול הטובה באירופה היום. אתה מבין את זה כאשר מאמן כמו פוצ'טינו (פוטר במצב שהקבוצה שלו הייתה במקום האחרון בליגה הספרדית) מגיע לאנגליה ונראה כמו עילוי.

אבישי 9 באפריל 2014

מבלי להמעיט בכלל מההישג של אתלטיקו, בסופו של דבר הפרמטרים על פיהם אתה מעריך את חוזקה של ליגה הם סובייקטיבים. האם לפי טיבה של הקבוצה הטובה ביותר בה? האם לפי מספר המועמדות הריאליות לתואר? האם לפי פרמטר לגיטימי אחר?
לא רלוונטי להניח מה צ'לסי/סיטי/ליברפול/ארסנל (בכוונה אני משמיט את יונייטד אבל זה נושא בפני עצמו) היו עושות בליגה הספרדית או מה היו התוצאות של ברצלונה/ריאל/אתלטיקו באנגליה כי זה מצב היפותטי וכמות המשתנים (עומס, תנאי מגרשים, עומק סגלים ונגזרת של זה – פציעות) שישפיעו גדולה מדי.

אחד 9 באפריל 2014

תוהה,
אתה באמת חושב שפורטו וזניט קבוצות טובות יותר משאלקה ובאזל?

בקשר למילאן, אולי אתה צודק, אבל בכל מקרה המבנה של התחרות בליגת האלופות פחות או יותר מבטיח שהקבוצה שסיימה במקום הראשון בשלב הבתים תגיע לפחות לרבע, והבית של אתלטיקו היה קל באופן שערורייתי – הקבוצה שעלתה מהמקום השני עשתה זאת עם 6 נקודות…

אבישי 9 באפריל 2014

תוהה, אני אשלים את התגובה הקודמת שלי ואטען שלדעתי חוזקת הליגה היא פועל יוצא של חלוקת ההכנסות שבה (וכמובן גם של גודלן). מסכים איתך שמבחינה טקטית הליגה האנגלית סבלה מנחיתות שנבעה משמרנות בריטית ונאמנות עיוורת למשחק הפיזי ול-4-4-2, שמנוטרל בקלות יחסית על ידי היכולת הספרדית (שנובעת מיתרון טכני) להחזיק כדור במשחק צפוף. אבל תסתכל על המגמות, הטכניקה מהליגה הספרדית זולגת לאנגלית, אבל הפיזיות האנגלית לא זולגת בחזרה. כתוצאה מכך הקבוצות האנגליות הופכות רב גוניות יותר וקשות יותר לפיצוח.

תוהה בדרכים 9 באפריל 2014

אני חושב שהן בערך באותה רמה (אם כי פורטו בחיים לא תתפרק בבית כמו שאלקה), אבל ההגרלה של אתלטיקו בנוק אאוט יותר קשה.

זה לא רק הרמה שלך בליגה, זה גם אופי ומסורת. אתה יודע כמוני, שאין מצב שמילאן תפסיד 6-1 בבית במשחק נוק אאוט באלופות (בחוץ כן).
הקבוצות הגרמניות הן לא חלשות, אבל יש להן את הנטייה להתפרק מול יריבות עדיפות.

תוהה בדרכים 9 באפריל 2014

אבישי,

כסף הוא חשוב. אבל הוא לא חזות הכול והוא רק משתנה אחד במשואה.

במשוואה הזו, לאנגלים היום יש רק כסף. אין להם שחקנים מקומיים, יכולת ייצור שחקני בית, מערך סקאוטינג או יכולת אימון. הכול הם צריכים לייבא.

לפני עשר שנים, היתרון הכלכלי האנגלי היה פחות גדול, אבל כך גם היו הפערים ביכולת האימון או יכולת ייצור השחקנים. לפני שלושים וארבעים שנה, לאנגלים היה פחות כסף, אבל הם ייצרו (בטח כבריטניה) הרבה יותר שחקנים מהספרדים. היום ספרד יכולים להעמיד חמש נבחרות יותר חזקות מאנגליה.

מסוף שנות ה70 ועד ההרחקה מאירופה, האנגלים שלטו בגביע האלופות למרות שכמעט לא היו להם זרים מחוץ לאי הבריטי ולמרות שדווקא שחקנים בריטים בולטים יצאו לשחק בקבוצות עשירות מחוץ לאנגליה. הם שלטו באמצעות סגנון משחק, מאמנים ברמה גבוהה ושחקנים מקומיים. בדיוק מה שהספרדים עושים היום.

אבישי 9 באפריל 2014

תוהה,

אתה צודק שאין להם יותר מדי שחקני בית, או תכניות אימון וטיפוח צעירים ולכן הם נאלצים לייבא, אבל בשורה התחתונה, הם משתמשים בכסף כדי לייבא והליגה (אין ויכוח לגבי איכות שחקני הבית או הנבחרת) מרוויחה מזה ומתחזקת.
בסופו של דבר גם השמרנות הנאיבית מתפוררת וזה מחלחל. אתה כבר רואה את הניצנים בדמות מאמנים טקטיים מעולים כמו ברנדון רודג'רס, שחקני בית טכניים (בנוסף לפיזיות) כמו ראחים סטרלינג, אדם ללאנה, בארקלי. נכון שאלו ניצנים, אבל המגמה כבר קיימת.

בני תבורי 9 באפריל 2014

תוהה,
כמות הפוסטים על ליברפול כאן היא תוצאה ישירה של כמות אוהדיה מבין הכותבים. אין כאן כל קונספירציה שמטרתה לאתגר את שלוות נפשך. מייסד ובעלי דה באזר הוא אוהד מנצ'סטר יונייטד שכשל באופן חמור בגיוס כותבים השותפים לו באהדה.

ניק 9 באפריל 2014

תוהה,
לגבי האמרה על אתלטיקו וההישג הכי גדול בהיסטוריה-
קצת מוגזם לדעתי .
אם נסתכל על ליגת האלופות לא חושב שזכייה שלהם תהיהי מרשימה יותר מזכייה של פורטו למשל.
אז אתה תמיד טוען שלפורטו הייתה הגרלה קלה והיא ניצלה חולשה של ליגת האלופות, אבל אתלטיקו קיבלה הגרלות מאוד נוחות עד הרבע. לא רואה סיבה שזכייה של אתלטיקו תהיהי משמעותית גדולה משל פורטו.
לגבי הליגה- דווקא השנה אם ליברפול תזכה זה יהיהי הישג לא פחות דרמטי. אתלטיקו אמנם צריכה להתמודד עם ריאל וברסה אבל היא עדיין הקבוצה ה3 הכי טובה בספרד, גם מבחינת סגל וגם בפועל כל העונה.
לליברפול יש את הסגל ה5 הכי טוב באנגליה (תכלס 6 כי לטוטנהאם יש סגל מעולה על הנייר רק בלי שאף אחד יחבר אותם), והם סגרו פער דו ספרתי אם אני לא טועה. אז גם פה נקודתית בראייה של ליגה ההישג יהיהי לא פחות גדול.
הדבר שכן נותן לאתלטיקו יתרון בטיעון זה העובדה שהם רצו ב3 חזיתות. פורטו גם עשתה את זה אבל ברור שהליגה הספרדית קשה בהרבה מהפורטוגלית ולליברפול הייתה מנוחה מאירופה,
אבל עדיין- ההישג הגדול בהיסטוריה המודרנית? לא יודע

תוהה בדרכים 9 באפריל 2014

ניק,

בהשוואה בין אתלטיקו וליברפול, תזכור את העובדות הבאות:

1. היריבות של אתלטיקו יותר חזקות.

2. הנחיתות התקציבית שלה מולן הרבה יותר גדולה משל ליברפול.

ליברפול לא יכולה להוציא את הסכומים של קבוצות הנפט או יונייטד, אבל היא עדיין יכולה להוציא עשרות מיליונים על רכש.

מאז הגעתו של סימאונה, אתלטיקו הוציאו מינוס 60 מיליון יורו על רכש. מינוס. והיא נמצאת בטבלה מעל קבוצה שרק הקיץ הוציאה כמעט 200 מיליון והיא הקבוצה היקרה ביותר שנבנתה אי פעם.

3. כמו שציינת בעצמך, אתלטיקו מתמודדת בכמה חזיתות. וזה לא רק ליגת האלופות, היא גם שיחקה עשרה משחקים בגביעים המקומיים. לשם ההשוואה, ליברפול שיחקה שלושה משחקים מחוץ למסגרת הליגה.

כלומר, מינימום, אתלטיקו תשחק 17 משחקים העונה יותר מליברפול.

לגבי גודל ההישג: לא זכורה לי קבוצה, שהתמודדה בכזו הצלחה בכמה חזיתות, עם כזו נחיתות תקציבית ותחרות כל כך חזקה מבית.

בני 9 באפריל 2014

ניק,
אתה צוחק נכון. ברצלונה של השנה מנצחת את כל אחת מהקבוצות שפורטו עברה עד לזכיה באלופות עשר פעמים מתוך עשר. לעבור את ברצלונה לבד יהיה הישג יותר גדול ממה שפורטו עשתה. שלא נדבר על זה שהיא תצטרך לעבור לזכיה עוד שתי קבוצות שכל אחת מהם ברמה גבוהה יותר ממה שהיה ב2004 (אלא אם כן מנצ'סטר עוברת את באיירן).
לדעתי זכיה באליפות ספרד של אתלטיקו הוא הישג הרבה יותר גדול מאשר אם היא עצמה תזכה בצ'מפיונז. אם היא תעשה את שניהם, זה יהיה הישג שקשה למצוא סופרלטיבים בשבילו

no propaganda 9 באפריל 2014

זה טב ויפה אבל זה דיבורים באויר, אתלטיקו כנראה תסיים את העונה כלברקוזן הספרדית. הרבה מחמאות, 0 תארים.

צחי 9 באפריל 2014

ואם כבר הזכרת את דורטמונד…
יחידת הקרב האדירה הזאת,שגרמה לריאל עם כל מליוני היורו שבה,
להיראות למשך מחצית וחצי כמו קבוצת תחתית טבלה מהליגה הלאומית,
הרחקות ליציעים ,פאניקה שהזכירה את המטכ"ל שלנו במלחמה ההיא,
וקלוז-אפים מדהימים של השחקנים העשירים שפשוט בשוק מוחלט מנחיל הדבורים שרץ אחריהם בלי הרף(מה זאת המהירות הזאת???),נתנה אתמול
הופעה לפנתיאון שגורמת לך לחשוב , מה יש בקלופ הזה ששחקנים מתים בשבילו על הדשא – פשוט מדהים(הופעה שלטעמי חייבה התייחסות)
ונתנה תוקף אדיר להתבטאות שלו כלפי ברצלונה – אכן,זה לעזאזל כדורגל!

אבישי 9 באפריל 2014

צחי, שתף, איזו התבטאות?

צחי 9 באפריל 2014

"אם הייתי ילד שצופה בבארסה , הייתי עובר לטניס"
לדעתי,אם היה לו ספסל עמוק ועוד כוכב וחצי בסגל ,
לא רק שהם היו עולים , אלא התבוסה הייתה מהדהדת יותר ,
והיה ניתן להמשיך את הלחץ עם חילופים של שחקנים שגססו אתמול אחרי 60 דק',אבל זה בעולם של אילו…

עוד מתן אחד 9 באפריל 2014

אני חושב אין קבוצה בטופ העולמי שלא לוקחת את וראטי ולבאצי…

עכשיו אני חושב שהליגה הספרדית טובה יותר מהאנגלית בטיב הקבוצות אבל מספר הקבוצות שמתמודדות על המקומות הראשונים גדול יותר באנגליה מאשר בספרד ולכן יש יותר משחקים "גדולים" שבהם צריך להתעלות, חשוב לשם לב שאיכות הקבוצות בליגה האנגלית יותר שוויונית מאשר בספרד,גרמניה,צרפת ואיטליה.

בכל מקרה אני חושב שהבעיה האמיתית של האנגליות באירופה היא הכדורגל הפיזי יותר לעומת כל הליגות באירופה ולכן גם כמות הפצועים והעייפות ממכות עולה ופוגעת בהן באירופה.
צריך לשם לב שקבוצות של מוריניו למשל תמיד בנויות על שחקנים אתלטים ופיזים מאוד בנוסף לסגל ארוך ולכן גם מצליחות לרוץ בצמרת כמעט תמיד.
חשוב לראות שמנצסטר סיטי לא משחקת כדורגל ענק אבל יש לה עוגן אתלטי ופיזי מאוד בדמות יאיא טורה וכן סגל ענק שתמיד מוכן ויש מקום לרוטציות אין סופיות, המקום היחידי שאין לסיטי אורך בסגל הוא ההגנה ולכן גם רואים שזוהיא החוליה החלשה שלהם.
קבוצה כמו ארסנל שיכולה לרוץ לאליפות בכל ליגה אחרת לעולם לא יכולה לרוץ בליגה האנגלית שם השחקנים שלה רכים מידי ותמיד חשופים לפציעות ושהיא משחקת גם באלפות אז היא לגמרי קורסת…

יש (אולי) שלוש קבוצות שיכולות לרוץ לאליפות בליגה האנגלית מחוץ לאנגליה אחת היא באיירן השניה היא ריאל והשלישית היא סאן ז'רמן לשלושת הקבוצות יש סגל ארוך מאוד ושחקנים מאוד פיזים ועדיין אני לא בטוח לגבי באיירן וסאן ז'רמן.

אחד 9 באפריל 2014

אם לשפוט לפי העונות האחרונות, באיירן משחקת יותר טוב באנגליה מאשר בגרמניה.

תוהה בדרכים 9 באפריל 2014

– על מה אתה מדבר? ארסנל יכולה לרוץ לאליפות בגרמניה או ספרד?

– אם מסי נשאר בריא, ברצלונה סוגרת את האליפות באנגליה באפריל. סיטי (הקבוצה הכי טובה באנגליה) נראו ליד ברצלונה בכושר בינוני כמו חטאפה. אתלטיקו זה בעצם צ'לסי עם התקפה ומרכז שדה יותר חזק, וגם היא יותר טובה מכל קבוצה אנגלית.

אם קבוצות באנגליה לא מצליחות להתמודד עם אגווארו, סילבה או סוארז, מה גורם לך לחשוב שהן יכולות להתמודד עם מסי ואינייסטה?

אולי מוריניו (כמו סימאונה) יכול באמצעות טקטיקות מאד הגנתיות, אבל מה לעשות שזה רק שני משחקים בעונה מתוך 38.

– איזה עומק יש לסיטי מחוץ להתקפה? מילנר? רודוול? חאבי גארסיה?

– לקבוצות האנגליות אין יותר פציעות מלקבוצות אחרות. תבדוק את מצבת הפצועים של דורטמונד למשל. אפילו לריאל היו היום ארבעה שחקני הרכב פצועים.

אבישי 9 באפריל 2014

בליגה האנגלית אין מצב שמסי יישאר בריא עד ינואר.

תוהה בדרכים 9 באפריל 2014

כי ידוע שמעולם, בכל ההיסטוריה של הכדורגל האנגלי, לא היה מקרה ששחקן נשאר כשיר עונה שלמה.

מזלה של ליברפול שסוארז לא שמע על התיאוריה שלך.

איציק 9 באפריל 2014

תוהה,
נשארו עוד כמה מחזורים, תהיה בשקט ושלא ישמעו אותך בקשר לסוארז.
מעבר לזה, הליגה האנגלית היא לא הכי טכנית, אבל היא הכי פיזית הדורשת מאמץ פיזי גדול מכל שאר הליגות.
הליגות הכי ברוטאליות עד כמה שאני מבין הן דווקא הדרום אמריקאיות.

איציק 9 באפריל 2014

אני ממש לא בטוח במה שאתה אומר. יתכן (ואפילו קרוב לודאי) שכשמעמידים קבוצה מול קבוצה למשחק בודד אז ברצלונה טובה יותר. כשמדברים על עונה, אני לא בטוח שברצלונה מסוגלת לעמוד בעומס הפיזי ובקצבים של ליגה אנגלית. זה מתיש פיזית ונפשית. לא פעם היו דיבורים שצריך להקטין באנגליה את העומס. צריך להיות שם כדי לדעת.
אתן לך דוגמא מעולם אחר. הזמינו את קורטנאיטיס בזמנו לתחרות שלשות ב-NBA. מספר שבועות לפני היה איתו ראיון באולם בו התאמן במיוחד לתחרות. שאלו אותו כמה הרחקת קשת השלוש משפיעה עליו. הוא אמר שיש השפעה מינורית, הבעיה שלו זה לזרוק 25 פעם בדקה. הוא לא מצליח להתרגל לקצב הגבוה. אני חושב שזה ההבדל בין ספרד לאנגליה, לא הטכניקה או איכות השחקנים, כי אם העמידה בקצב ובאינטנסיביות.

תוהה בדרכים 9 באפריל 2014

לא מצליח להבין את ההיגיון הזה.

האם השחקנים שמשחקים היום בהצלחה באנגליה הם גזע נדיר של חייזרים אמידים למאמץ? או אולי חבורת לוחמים שחושלה בחינוך ספרטני מגיל 3?

רוב מוחלט של השחקנים הבולטים בפרמיירליג או הגיעו מהליגה הספרדית או שהם שחקנים לטינים. למה סילבה, יא יא טורה, סוארז, אגוארו, מאטה, פאברגאס (בתקופתו באנגליה) וכו' יכולים להתמודד עם המאמץ הזה והשחקנים של ברצלונה, לא? הרי המאמץ הוא אותו מאמץ לכולם.

באנגליה, ברצלונה לא תצטרך לעשות 95 נקודות בשביל לזכות באליפות, כך שהיא דווקא תוכל להרשות לעצמה לעשות הרבה יותר רוטציות.

איציק 9 באפריל 2014

אתה מדבר על בודדים. אני מניח שאחרי עונה או שתים ברצלונה היתה מתאימה את עצמה לתנאים.
מה שאני אומר זה שאת צ'לסי אתה יכול לשים עכשיו בכול ליגה באירופה והיא תהייה בצמרת הגבוה עם סיכוי גבוה מאוד לאליפות בכל אחת מהן מהשנה הראשונה (כולל ספרד, אולי פרט לגרמניה כי באיירן מעל הליגה). לעומת זאת שים את ברצלונה, ריאל, או באיירן בליגה האנגלית ובשנה הראשונה הן לא תתמודדנה על האליפות, כי אם רק בשנה השנייה או בשלישית.

תוהה בדרכים 9 באפריל 2014

אתה מציג טענה חסרת בסיס כאילו היא עובדה בדיון.

אין שום סיכוי בעולם שקבוצה נטולת התקפה או יצירתיות כמו צ'לסי תתמודד על האליפות בספרד, עם כמות הנקודות שנדרשת בשביל לקחת שם אליפות. אתלטיקו בנויה דומה לצ'לסי, אבל לאתלטיקו יש מרכז שדה יותר חזק ובעיקר התקפה שכבר נתנה מעל 50 שערים העונה.

באיירן, ברצלונה או ריאל זוכות כולן באליפות אנגליה וזה אפילו לא יהיה קרוב. אין שום קבוצה אנגלית שלאורך 38 מחזורים יכולה להתמודד עם כוח האש שלהן.

איציק 9 באפריל 2014

בא לא נסכים…

matipool 9 באפריל 2014

תוהה – קשה להגיד על צ'לסי שחסר לה יצירתיות במרכז השדה כשיש לה את הזארד , וויליאן , אוסקר וברקע גם את למפארד וסאלח .
הבעיה שלה היא מחסור בחלוץ וניצול מצבים .
מפחיד לחשוב מה יכול לקרות שם בעונה הבאה עם קוסטה או לחילופין אם היה להם את סוארז .

תוהה בדרכים 9 באפריל 2014

ואגב, יא יא טורה- למרות הממדים והיכולות הפיזיות- מבחינה הגנתית, הוא שחקן לא ממושמע, די רך ובעיקר עצלן. זו אחת הבעיות של סיטי בהתמודדויות מול קבוצות מהטופ האירופאי.

matipool 9 באפריל 2014

תוהה – לגבי ההערה בנוגע לכך שבאנגליה מייבאים הכל ולא מגדלים יותר שחקנים :
לקבוצה שנמצאת כרגע במקום הראשון באנגליה יש שישה שחקנים אנגלים בהרכב שמחציתם גדלו במועדון ועוד 3-4 שחקני בית בסגל המורחב . כשג'ו אלן משחק ( די הרבה ) אז זה כבר שבעה בריטים בהרכב .
כמה עוד קבוצות בטופ 3 של הליגות המובילות באירופה יכולות להציג נתון כזה ?

no propaganda 9 באפריל 2014

באיירן מינכן:
שחקני בית: שוויני, לאם, מולר, קרוס, אלאבה( לא גרמני אבל בכל זאת), קונטנטו
גרמנים נוספים: נויר, גצה, בואטנג, באדשטובר

דורטמונד: גרוסקרויץ, שמלצר, רויס, הומלס, דורם, בנדר, סאהין, גונדואן, פרידריך, קירצ' ויש עוד כמה צעירים

שאלקה: דרקסלר, גורצקה, מייר, הוגר, נוישטאדר, הובדס, פאהרמן

בארסה: ואלדס, פיקה, פויול, בוסקטס, בארטרה, פאברגס, צאבי, אינייסטה, אלבה, מונטויה, טיו

ריאל: קסיאס, דייגו לופז, ארבלואה, צ'אבי אלונסו, יארמנדי, איסקו, קארבחאל, חסה,ראמוס

אתלטיקו: ויה, ראול גרסיה, חואנפראן, קוקה, גאבי, אדריאן

יובנטוס: פירלו, בונוצ'י, בארצאלי, קייליני, מרקיזיו, בופוון, אוגבונה, אוסבאלדו, פלוסו

לרומא יש 5 שחקנים: טוטי, דה רוסי, דסטרו, פלורנצי, דה סנקטיס

לנאפולי יש רק את מאגיו

בקיצור ליברפול לא עומדת במבחן הזה טוב כל כך מול קבוצות צמרת מליגות אחרות.

matipool 9 באפריל 2014

נו פרופגנדה – שחקני הרכב . לא סגל .
מה זאת אומרת לא עומדת טוב במבחן הזה ? מי עומד יותר טוב ?

no propaganda 9 באפריל 2014

באיירן – 7-8 גרמנים בהרכב, 5 שחקני בית
בארסה – 7 ספרדים בהרכב, 6שחקני בית
שאלקה 7
אתלטיקו 5
דורטמונד 6
יובנטוס 5
רומא 4
ריאל 4

ליברפול במקום טוב באמצע, אבל לא משהו מיוחד.

תומר חרוב 9 באפריל 2014

עם זלאטן הם עולים. בהליכה*.

*כי זלאטן לא רץ.

אבישי 9 באפריל 2014

לייק,

זלאטן הוא מסוג האנשים שילכו בתחרות ריצה ואיכשהו עדיין יגיעו ראשונים.

גיל 9 באפריל 2014

הכנה למשחק מחר?

פראליה 9 באפריל 2014

תצוגת כדורגל מרגשת כמיטב המסורת בברידג',האופי של הקבוצה נשאר יציב לאורך השנים, מעבר ליכולות האלתור הבלתי נתפשות של מוריניו גם הודות לשלד שנשמר, היום אבדוק לעומק אבל התחושה שלי שאף קבוצה לא חזרה בצ'מפיונס יותר מצ'לסי מפיגור בלג ראשון.

אחד 9 באפריל 2014

מי היה מאמין שדורטמונד יצאו מאוכזבים אחרי המשחק אתמול. למרות שאם השלישי היה נכנס אז אנצ'לוטי היה מכניס את רונאלדו וסוגר את הסיפור.

צחי 9 באפריל 2014

מי שראה את המשחק
ולגבי רונאלדו – השערה לא רצינית

איציק 9 באפריל 2014

יש איזו קבוצה ישראלית בכדורסל שהמון שנים הצליחה (וגם השנה עדיין לא נכשלה) באירופה. זאת רק מהסיבה שהליגה בארץ מאוד חזקה ומכינה אותה לאירופה. מזל ששאר הליגות באירופה חלשות וכך לקבוצה הישראלית יש יתרון מובנה בהכנות, כפי שנאמר, קשה באימונים, קל בליגה האירופאית.

כסיפוביץ 9 באפריל 2014

פריז שמריז…
אתמול בדורטמונד היה אחד המשחקים הטובים השנה באלופות עם תצוגה אישית מהספרים של רויס.

אני מתחיל לחשוב ברצינות על גרמניה בבקיץ ומתעורר שטוף זיעה בעודי אוכל נקניק חזיר מעושן.

הארכיון 9 באפריל 2014

הליגה הספרדית קשה מאוד כי כדי לזכות באליפות אסור לאבד כמעט נקודות ובליגה האנגלית עם כל האינטסיביות מול 5-6 קבוצות חזקות יש כל כך הרבה איבודי נקודות ולכן חוזק מבטיח אליפות בטוחה.
חוץ מזה, שבליגה האנגלית יש 10 קבוצות שהן ברמה של של ליגה שנייה בספרד (נוריץ', ברומיץ', האל וכל הקבוצות שחוטפות רביעיות במפגשים מול קבוצות תחתית. ניוקסל?), אז די לקשקש על חולשת הליגה הספרדית, כי משחק חוץ בבטיס לא פחות קשה מהטיולים באנגליה…

בני 9 באפריל 2014

מובלעת הנחנה בפוסט. הנחה שקרה משהו יוצא דופן שצריך להסביר אותו. הבעיה שלא קרה כלום. צ'לסי ופס"ז נמצאות באותה קבוצת איכות פחות או יותר. צ'לסי נצחה אותה על שערי חוץ בדקה ה87. למה צריך לחפש סיבה מעבר להסבר הפשוט- כששתי קבוצות שוות פוגשות אחת את השניה אחת מהם תעלה ואחת מהם תודח. וזהו

bb 9 באפריל 2014

+1
אפשר לחשוב שזה היה טיול קליל בפארק עבור צ'לסי.
כמו שכתב תוהה למעלה-אם קבאני היה מבקיע את ההזדמנות הגדולה שהגיע אליה ופסז' היו עולים, מה היה ההסבר אז? שצ'לסי עייפים ממאבק האליפות שלהם?

ק. 9 באפריל 2014

צודק, וככה גם היו סך השערים וסך יחסי הכוחות בשני המשחקים.
חוץ מזה שזו השנה הראשונה מבין 3 שנות הנפט של פסז' שהם מבטיחים אליפות מעשית בשלב יחסית מוקדם (אולי כי הם התאמצו והציגו יכולת יותר טובה בצורה עקבית יותר ולא נחו עד אפריל?…)

b 9 באפריל 2014

תוהה,
אני נזכר בפוסט של גרייזס מהשבוע שעבר. השימוש באינטנסיביות/חוזק של הליגה האנגלית כתירוץ להכל היא מעולה, לך תפריך את זה עכשיו

תוהה בדרכים 9 באפריל 2014

נכון, זאת בדיוק הנקודה שלי: טיעון שלא ניתן להפרכה.

אני לעולם לא אתווכח עם כותב אחר על מה הוא מעדיף ברמה האישית. העדפות לסגנון משחק או תרבות כדורגל הן סובייקטיביות לחלוטין.

מה שלא סובייקטיבי זה בחינת איכות הכדורגל, גם אם הקריטריונים למדידה לא מושלמים. התואר של "הליגה הטובה בעולם" זה לא משהו שמחליטים עליו במחלקת שיווק של ערוץ טלוויזיה או בגלל שעיתונאים נורא להאמין בזה. זה תואר שאתה צריך להרוויח אותו על המגרש. והיכולת של הקבוצות האנגליות בשנים האחרונות, פשוט לא מצדיקה את התואר הזה.

לזרוס חולון 9 באפריל 2014

אני בכלל חשבתי שזה יותר משוואת הבלוג-
יונייטד לוקחת אליפות=הליגה האנגלית החזקה בעולם.
יונייטד לא לוקחת אליפות=הליגה האנגלית התחרותית בעולם.
ועל כן שהיונייטד תמיד…
השנה בגלל שיונייטד לא מתמודדת= אז גם חזקה גם תחרותית.
ומה תגיד על הפאלאס האלה שיורדים ליגה ומנצחים את מוריניו, אין לך כאלה בספרד. גם כשיש. אל תציק. מה, התחברת לערוץ 5 בניינטיז? הם פה עם צעיפים אנגליים עוד מימי מאץ' אוף דה דיי מהאייטיז/סבנטיז בערוץ הראשון. אוהדי כדורגל אמיתי, אותנטי, אנגלי וגם מה משה סיני.
לך תתעסק לאנשים בנוסטלגיה הישראלית שלהם.

Comments closed