אם מוייס יפוטר

ייתכן שקיצו כבר מחושב לאחור

In כללי

yu

אם מוייס אכן יפוטר, כפי שיש כמה דיווחים שאיכשהו נראים כיותר מספקולציה (בדיעבד גם העיסקה עם ׳נייקי׳ היא סימן) למחליף שלו תהיה פריבילגיה שלא הייתה לו. מוייס נכנס לסיטואציה שאליה היה צריך להכנס על בהונות. בדיעבד, הסיכוי העיקרי שלו להצליח היה להתעקש על מהפכה מיידית בסגל הקבוצה. רק שלא היה לו מנדט להתעקש, והיה לו מנהל שלא הצליח להשלים כמעט אף עיסקה.

למנג׳ר חדש יהיה מנדט להכל. ויהיה המון כסף לעשות זאת. וזה יהיה גם הסטנדרט לעתיד לבוא.

ואם בוחנים את המצב בדיעבד – אם היה מבצע מהפכה גדולה בסגל ומסיים במקום הרביעי – זה היה הרבה יותר טוב מעכשיו. אבל ספק אם מישהו היה אומר ״שזה טוב מהעונה הקטסטרופלית של 2014״. כי אנחנו חיים ביקום בלתי מקביל. היו אומרים ״מה פתאום תיקן משהו לא שבור?״

כמו שאתם יודעים: לי אישית אין בעיה שימשיך עונה נוספת. אני לא חושש שההיסטוריה משתנה בגלל עונת משחקים אחת. אני כן חושב שהיא משתנה כשקבוצה משנה משהו מאד עמוק בתרבות שלה וזו הסבלנות. אני גם יודע שגורלות בכדורגל מתהפכים במהירות. רק לפני שנה שמעתי אוהד ליברפול אומר לי ״עכשיו המנג׳ר הזה הביא אותנו למצב שלא מדברים על צ׳מפיונס ליג. אנחנו אפילו מתחת לאברטון״. אז כל הכבוד לג׳ון הנרי, הבעלים של ליברפול, שנתן אמון באיש שלו. גם אם היום כולם נזכרים כמה הם האמינו בו.

אז למנג׳ר חדש יש אולי סיכוי טוב יותר להצליח. ואולי הוא גם יהיה מנג׳ר הרבה יותר טוב. אבל מנצ׳סטר יונייטד משתנה. בגדןל זה היה החשש שלי אחרי אלכס פרגוסון. שאני אמצא את עצמי אוהד משהו שאני לא כל כך מכיר. קבוצה עשירה שממנה מנג׳רים טובים ורוכשת שחקנים טובים וזוכה באליפויות? אולי זה נחמד.

*

ומשהו אחר שלא כתבתי אחרי המשחק היום של אתמול. לפני 11 חודשים אוהדי אברטון הריעו לו במשחקו האחרון. אחרי שכבר חתם ביונייטד. אתמול היו הרבה מהם ששרקו לו בוז. התמונה של ציבור שמכור ללעג היא מבחילה.

אם יש לי נחמה אחת מהסיפור הזה היא שלא היציעים באולד טראפורד פיטרו את מוייס.

350 Comments

wazza 21 באפריל 2014

כל מילה רונן, והיה והשמועה נכונה (בסקיי זה breaking news) היית רוצה את קלופ אצלנו?

דורפן 21 באפריל 2014

אני אתן לך תשובה כפולה:

א. אני חושב שהוא מנג׳ר נפלא שיכול לעשות עבודה נפלאה בכל מקום וגם לעשות אותה בסגנון שאוהבים במנצ׳סטר יונייטד.

ב. אני רוצה שיישאר מאמן דורטמונד. אני פשוט לא אוהב את השיטה הזו שכל מי שמצליח במקום יחסית קטן צריך להיות ״מקודם״. אנשים שואלים אותי למה אני מחבב את מוריניו אבל לא רציתי אותו ביונייטד. אחת הסיבות היא שאני מרגיש שתודעתית הוא האיש של צ׳לסי (גם אם עבר כמה קבוצות)

אדם 21 באפריל 2014

בדיוק!
הייתי מת שקלופ יאמן אותנו וזה הדבר האחרון שאני רוצה. הוא צריך להמשיך את העבודה המופלאה שלו בדורטמונד ובדומה לכך הייתי מת שגנדוגאן יעבור לקישור של יונייטד אבל אני ממש חושב שהדבר הכי טוב לכדורגל הוא שהוא ישאר בדורטמונד

edgecator 21 באפריל 2014

דורפן, האצבע היום קלה מאוד על ההדק. זו תופעה רחבה שיצרה סטנדרט חדש. הרי שנה בכדורגל דהיום שקולה ליותר משנה בשנות ה-80. יונייטד פעלה בעבר מעל לסטנדרט, ותישאר מעליו גם אם מויס יפוטר בסוף העונה. בכל מועדון אחר באותו סדר גודל הוא מזמן היה בבית, אם כי אפשר לסייג קצת בגודל הנעליים שהוא צריך היה למלא.

דורפן 21 באפריל 2014

אני מאד מקווה שאתה צודק. אני הייתי מעדיף לקרוא כותרת שמונה מנהל מקצועי. משהו שמסמן שגם ההנהלה לוקחת אחריות.

אבישי 21 באפריל 2014

אברהם גרנט?

שד אדום 21 באפריל 2014

אפילו לא בתור בדיחה.

צור שפי 21 באפריל 2014

כמי שאיננו אוהד יונייטד – אם השמועות יתאמתו זה יהיה יום עצוב. זה בכלל לא קשור לכדורגל אלא להתפתחויות חברתיות הרבה יותר גלובליות של חוסר סבלנות לתהליכים, קידוש ההצלחה המהירה, עריצות השורה התחתונה. כבר כתבו שכיום לא היה למישהו כמו פרגוסון שום סיכוי לבנות פרוייקט כמו שהוא בנה. כמו שכתבתי – עצוב.

אריק 21 באפריל 2014

עצוב?
מאז 99' לא שמחתי על כותרת כל כך!

אריאל גרייזס 21 באפריל 2014

אני לא יודע מי זה האוהד ליברפול שדיברת איתו, אבל אצל הרוב המוחלט של אוהדי ליברפול היתה אמונה בדרך של רוג'רס.
לגבי מויס, אני מאמין שגם אלו שתמכו בהמשך ההעסקה של מויס בגלל המסורת וכאלו מילים גבוהות, עמוק בפנים נושמים לרווחה כי הם יודעים שמויס פשוט לא מאמן מספיק טוב.

דורפן 21 באפריל 2014

נדמה לי שבערך 116% אחוז ידעו שהוא מאמן גדול וסביר שבין אוהדי ליברפול אפילו יותר. אבל בשלושה מקריים שדיברתי איתם שנה שעברה בבלוג כאן הדיעות היו אחד כנראה, אחד לא, ואחד ״מתאים למצבנו כי כבר איננו קבוצה גדולה״. זה נמוך עדיין ממספר האנשים שידעו שפרגוסון מאמן גדול.

אריאל גרייזס 21 באפריל 2014

תלמד לשאול את האנשים הנכונים..

אריאל גרייזס 21 באפריל 2014

ורק כדי לוודא שאני לא סתם אומר, זה סיכום העונה שלי שנה שעברה:
http://debuzzer.com/greisas/%d7%a9%d7%a9-%d7%a0%d7%a7%d7%95%d7%93%d7%95%d7%aa-%d7%9c%d7%a9%d7%99%d7%a9%d7%94-%d7%a9%d7%a2%d7%a8%d7%99%d7%9d-%d7%a1%d7%99%d7%9b%d7%95%d7%9d-%d7%a2%d7%95%d7%a0%d7%94-%d7%90%d7%93%d7%95%d7%9e%d7%94/

אני מאמין שעונה שלמה פחות שלשה משחקים (מעניין, בדיוק אותה נקודת זמן) מספיקה כדי לדעת מה מאמן שווה ובעיקר האם יש לו דרך. אצל רוג'רס ראו את הדרך מהר מאוד, אצל מויס לא ראית שום דרך

Matipool 21 באפריל 2014

אני חושב שהשינוי בחשיבה של מרבית האוהדים כלפי רודג׳רס היה לאחר חלון ההעברות בינואר 2013 .
ההחתמות הנפלאות בדיעבד של סטארידג' וקוטיניו ביחד עם הכדורגל השמח שהגיע לאחר מכן חוללו שינוי בתפיסה לגביו למרות שהייתה ביקורת על ניהול המשחקים שלו ועל תגובות מאוחרות .
ההתנהלות שלו מול סוארז והקשר המיוחד שנרקם בינו ובין ג׳רארד העלו אותו עוד מדרגה .
מה שקרה לאחר מכן , זה כבר סיפורי פיות ואגדות .

D! 21 באפריל 2014

+1
מסכים, אם כי אני חושב שחלק גדול מהתכונות הטובות שלו ראינו עוד קודם. מה שכן החילופים המהירים של דלגליש והדג'סון יכלו להפוך למדרון חלקלק ככה שמשמח שכרגע יש לנו מישהו שאפשר לרוץ איתו.

אריאל – יש לך שם מעריצים בפוסט ההוא. אפילו לואי ויטון בא להגיב.

ניק 21 באפריל 2014

ואכן הדגש הוא על דרך! אם אפשר היה לזהות איזשהיא דרך ואיזשהוא סממן לאיך מויס היה רואה את יונייטד שלו, אפשר היה לקבל הכל (ויש המון בעונה הזאת), אבל אני לא זיהיתי כלום מ2 אלה ואם נוסיף את החוסר יכולת שלו לקדם ולו שחקן אחד כך שיהיה טוב משנה שעברה ואת ההעברה הגדולה היחידה שביצע שהייתה די מיותרת (אם כל זה שמאטה שחקן ענק) באמת שאין טעם להמשיך

גיל 21 באפריל 2014

ממש לא. אני די בטוח שאלו שתמכו בהמשך ההעסקה שלו מרגישים עצב אם זה יקרה. זה לא קשור אפילו למויס אלא לתרבות ניהולית בסיסית.

el burro 21 באפריל 2014

מה לעזאזל?
האם איזשהו אדם חשב שהעונה הנוכחית תהיה הצלחה?
האופטימים אמרו שהשנה הבאה תהיה המבחן שלו הריאליסטים אמרו שעוד שנתיים.
אם משהו שיונייטד היו צריכים ללמוד מפרגי זה בנייה בנייה בנייה.והשיעור השני הוא הstay calm.
אם ההנהלה תיתן לו גב *אמיתי* והוא יעשה תרגיל הנהגתי כמו להעיף את רוני/ואן פרסי היא תרוויח מאמן טוב ויציב שהשחקנים יודעים שאי אפשר לעשות לו שביתות איטלקיות.
אם יעיפו אותו המנהלים ירוויחו קרקס שמנוהל ע"י שחקנים חולפים ובאים.
השאלה שההנהלה צריכה לענות עליה עכשיו היא מי ינהל את החדר הלבשה, ולזה צריכה להיות תשובה טובה

ניק 21 באפריל 2014

תרגיל הנהגתי?? על רוני?!
רוני קיבל את החוזה הביזיוני בתולדות הכדורגל תחת מויס.
איזה תרגילים הנהגתיים הוא יכול לעשות בדיוק?!

el burro 21 באפריל 2014

להעיף אותו מהקבוצה.
לבנות משהו חדש שהוא בעל הבית.
יונייטד שבוייה בידיו בלי שום הגיון. הוא לא שווה את זה. אוברייטד- הנה , אמרתי את זה

אמיר המקורי 21 באפריל 2014

רונן,

1.אבות רבות לכישלון של 2014,מויס הוא רק אחד מהם וגם הסר לא יוצא נקי מהעונה הזו!
2.גם מעבר לנהר בליברפול חשבו שההיסטוריה אינה משתנה לאחר עונה או שתיים,לקח להם(כנראה…)24 שנה להשתקם!
3.היה ברור שנעבור לעידן אחר לאחר פרשית הסר,אין מה לעשות הדברים דינמיים,גם גוגל ופייסבוק לא היו איתנו עד לפני כמה שנים…
4.עד עתה היונייטד התנהגו באצילות,לא מבין מה בוער כרגע? יש עוד ארבעה מחזורים לסיום העונה אפשר להמתין ותת לא לסיים אותה ולמזער את ההשפלה שבפיטורין במהלך העונה.

אריאל גרייזס 21 באפריל 2014

אם אתה רוצה להשיג את המאמן שמתאים לך, עדיף לך לעשות את זה מוקדם ככל האפשר ולא ליפול לאפשרות שהמאמן שאתה רוצה (קלופ למשל) חותם במקום אחר (ברצלונה, למשל)

no propaganda 21 באפריל 2014

1. קלופ לא יעבור לשום מקום.
2. זה בתנאי שאתה יודע בדיוק את מי אתה רוצה. אחת הבעיות העיקריות לדעתי בהחלפת מאמנים זה שאלה החלטות שנקבעות בשבועות ספורים כאשר זאת אמורה להיות החלטה שלוקחת לפחות חצי שנה.

אריאל גרייזס 21 באפריל 2014

אמרתי למשל, זה יכול להיות גם סימאונה באותה מידה. ואפילו אם זה ואן חאל, אני מניח שיהיו כמה קבוצות שיתחרו על שירותיו

ניקו 21 באפריל 2014

רונן אתה יכול להסביר את ההקשר של עיסקת נייקי, אותה הזכרת, למצב הנוכחי?

בני תבורי 21 באפריל 2014

בקיצור, ברוך הבא מוריניו.

אריאל גרייזס 21 באפריל 2014

זה לא יהיה מוריניו, מוריניו נוהג להישאר שלוש שנים בקבוצות שלו

בני תבורי 21 באפריל 2014

רשמתי לפני באותה רשימה מכובדת הכוללת אמירות שפר כגון: "בנובמבר (2013)יהיו ליונייטד יותר נקודות מליברפול."

אריאל גרייזס 21 באפריל 2014

אתה רוצה לשים את הכסף שלך איפה שהפה שלך?
אולי בעוד שנתיים זה יהיה מוריניו, הפעם אין סיכוי לדעתי ואני מוכן להתערב על זה

אריק 21 באפריל 2014

אני אנסה להיות מאופק, אבל אם זה נכון אז:
יהההההההההההההההההההה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ואל תחזור!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ישששששששששששששששששששששששש!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

D! 21 באפריל 2014

אני דווקא קיוותי בשבילך שיישאר (עדיין מקווה). אחרת לעולם אתה תשמע פה קולות שטוענים שהוא יכול היה להצליח אם היו נותנים לו.

אריק 21 באפריל 2014

מה אכפת לי. אוחי אקבל את הקבוצה שלי בחזרה.

D! 21 באפריל 2014

טוב האמת שקיוויתי לזה בעיקר בשבילי

דורפן 21 באפריל 2014

אריק – אתה לא מקבל שום קבוצה בחזרה. אתה מקבל בעלי קבוצה שלא אמרו מילה לאוהדים מאז 2006 שעכשיו יש להם בטחון לפעול רק לפי אינטרסים שלהם. ואין ספק שהאינטרס של הלקוחות הבינלאומים גבר על זה של האיצטדיון שהייתה לו סבלנות (מבלי להכנס לשאלה המהותית שהיא לגיטימית).

אריק 21 באפריל 2014

זה ברור. כדאי לכם לקחת את האליפות כי אולי אם אכן נכון נוספה מתמודדת

אריק 21 באפריל 2014

רונן. מויס לא מתאים ליונייטד לא היה מתאים ליונייטד ולא יהיה מתאים ליונייטד. מינוי הזוי שצריך לסיים אותו לפני שיהרוס הכל.

דורפן 21 באפריל 2014

אריק – הוא נכשל. אבל מכיוון שלקהל באולד טראפורד לא הייתה בעייה לתמוך בו בהמשך, אני לא ראיתי שום בעיה לתת לו עוד הזדמנות. לא היה שום מרד יציעים נגדו – יש (כנראה) החלטה של הנהלה שהוא לא טוב לה לביזנס. הנהלה שיש לה גם חלק לא קטן בכשלון. מעניין אותי עם אדוארד וודוורד (סחר עם אנשים לא מורשים מבילבאו, איחר בלשלוח את הפאקס של קונטראו) ישלם מחיר.

תוהה בדרכים 21 באפריל 2014

רונן,

אתה מבלבל פה בין שני דברים שונים.

במועדון כמו יונייטד יש אתוס שבזמן משחק עומדים מאחורי הקבוצה ולא יוצאים נגד השחקנים או המאמן. זה לא משנה את העובדה שחלק גדול מאד מאותם אוהדים היו רוצים לראות אותו הולך.

מה שמכוער בהתנהלות של ההנהלה זו יותר הדרך מאשר השורה התחתונה. אם אתה רוצה לפטר, למה לעשות את זה דרך הדלפה מתוזמנת היטב לכל העיתונים (שים לב שזו לא פעם ראשונה שדברים נעשים בדרך הזו) ולא פשוט דרך הודעה מסודרת? ואם כבר הגענו לשלב הזה, למה לא חכות עוד ארבעה משחקים?

אריק 21 באפריל 2014

רונן. אם המסקנה היא שהוא לא מספיק טוב אין שום סיבה בעולם להמשיך את העסקתו. וודורד עשה הרבה דברים טובים ליונייטד בניגוד למויס ולכן יש לי אליו יותר סלחנות,אבל אם ייפשל שוב בקיץ שיילך גם הוא.
ושיקחו איתם את פלאייני.

יוסי מזרחי 21 באפריל 2014

מי שלא מאבד את הקבוצה שלו מרצון לא צריך לקבל אותה חזרה, לא???

אריק 21 באפריל 2014

הקבוצה שששיחקה השנה לא היתה יונייטד אלא צל חיור שהתבוננות בו היתה מהנה כמו ניתוח טחורים ופיסורה. שנה הבאה יהיה הרבה יותר טוב יש סגל מעולה ואם מאמן טוב נאבקק על האליפות.

אביעד 22 באפריל 2014

הקבוצה שלך?!
תתעורר. מנצ'סטר יונייטד הדליפה לתקשורת שמוייס בדרך החוצה, סרבה להגיב ופיטרה אותו אחרי 24 שעות. מסע השפלה עלוב. זה לא הקבוצה שאני או אתה מכירים.

cookie-monster 22 באפריל 2014

גם לא מי שצופה מהצד מכיר.
אם זה קורה אפילו ביונייטד אז אנחנו באמת כבר במאה אחרת

johkoren 21 באפריל 2014

בנוגע לרוג'רס, נכון שהיו כמה אוהדי ליברפול חסרי סבלנות (לא ברור לי מאיםה היא באה אחרי 24 שנה בלי אליפות), אבל מתחילת דרכו היה ניתן לראות שהוא מנסה לשנות את הנתיב בו צעד המועדון. הוא שינה טקטיקה, עשה התאמות למשחק המודרני (דברים שדלגליש והודג'סון לא ידעו לעשות) וניסה להחזיר את הדומיננטיות לקבוצה.
מויס נכנס לסיטואציה בעייתית, אך האתגר הגדול שעמד בפניו היה סגל בעייתי ומזדקן והתאמה של המצב הנוכחי למתרחש בכדורגל העולמי. יונייטד התנהלה בספירה משל עצמה בשני העשורים האחרונים. הדמות של פרגוסון הפכה לכל כך מיתית ששחקנים היו מוכנים למות בשבילו על המגרש ותמיד האמינו ביכולתם לצאת ממשברים בעזרת רוח לחימה ואמונה. הנוכחות של הסר הספיקה ליונייטד בכדי לשמר את הדומיננטיות מול מועדונים חסרי יציבות שמנסים להתחרות בה. הנוכחות של הסר גם תקעה שינוי מקצועי אמיתי שהיה צריך לבוא בסגנון המשחק של המועדון. לטעמי הסר לא עשה מספיק בכדי להתאים את יונייטד למשחק המודרני והראייה העיקרית לכך היא הכישלון היחסי בליגת האלופות לאורך השנים.
מויס היה חייב לנצל את העונה הזאת לשינוי בדרך המשחק של יונייטד. לצערו הוא נכשל ברכש (של השחקנים שכן באו) ולאורך העונה יונייטד לא הפגינה משחק אחד ראוי באמת (למעט אולי הגומלין מול אולימפיאקוס, קבוצה מיניאטורית במונחים אירופאים). לטעמי, אם הבעלים היה רואה כיוון חיובי בכדורגל של הקבוצה מויס לא הולך. מכיוון שכיוון כזה לא היה קיים, אין מנוס מלפטר את המנג'ר ולהביא מישהו שמבין את הלך הרוח בכדורגל העולמי המודרני, וזאת בנוסף לערימת השחקנים שיונייטד צריכים להחליף.
מויס פשוט לא ידע לעשות את ההתאמות מ-25 שנה של כדורגל בסגנון יחסית קבוע למשחק המודרני. בגלל זה ראוי שילך. אחרת גם הבעלים היה מבין שהבעיה בשחקנים ולא במאמן. זה הקשר לרוג'רס, אצלו ראו מהרגע הראשון ניסיון להחזיר את ליברפול לחזית של המודרניות. ככל שהזמן עבר הקבוצה השתפרה וברגע שהגיעו שחקנים מסוימים או שהבשילו שחקנים אחרים התוצאות גם השתפרו. מהרגע הראשון הייתה הבנה שהבעיה אינה במאמן אלא בשחקנים. אצל מויס לא קיבלתי את הרושם הזה.

Matipool 21 באפריל 2014

טור נפלא . כל מילה .
ההתנהגות של אותם אוהדי אברטון ששרקו לו בוז בזויה וגועלית ואותו אידיוט שהתחפש לשטן – הגזמה פראית ושפלות . לא ברור איך אנשי אברטון איפשרו לו לשבת שם מחופש .

wazza 21 באפריל 2014

האוהדים של אברטון יצאו מאוד עלובים, והבחור בתחפושת של מלאך המוות זה כנראה פרובוקציה של חברת הימורים

עמיחי שלו 21 באפריל 2014

דורפן, אני כמעט מרחם עליכם. לגופו של עניין, כפי שכבר אמרתי, יונייטד פשוט הפכה לקבוצה אנושית, ומוייס הוא קורבן של נסיבות היסטוריות, הוא נקלע למקום הנכון, אבל בזמן הלא נכון. כל אחד שהיה בא במקומו לא היה עומד בסטנדרטים של פרגוסון. נכון, מקום שביעי זה הרבה מתחת לציפיות, אבל איך פתאום כולם מדברים על מהפכה אדירה בסגל, כשאותו הסגל פחות או יותר הביא אליפות בעונה שעברה? בשנה אחת כולם פתאום הזדקנו מדי או הסתיידו מדי? הגאונות של פרגי, זו התשובה לכל. זו תמיד היתה

דורפן 21 באפריל 2014

אני מסכים שהוא קרבן. במיוחד שאני קורא פה שהיה חייב לבצע מהפכה בסגל. אני רק חושב מה היו אומרים אם היה מתחיל להרוס קבוצה של פרגוסון.

חוסר המזל שלו וגם הכשלון שלו: שזה לא סחב איכשהו עונה סבירה.

אריאל גרייזס 21 באפריל 2014

מויס הוא הבחור ריבאונד שהבחורה לוקחת אליה לone night stand אחרי שהחבר שהיה לה בחמש שנים האחרונות זורק אותה. אין לו שום מטרה חוץ מאשר להתגבר על הפרידה. רק שחלק מהאוהדים חושבים שהוא "האחד" במקום להבין שגם אם זה ראיין גוסלינג, הוא לא המחליף האמיתי אלא רק ממלא מקום. איתרע מזלו של מויס להיות הבן אדם הזה.

שי ס. 21 באפריל 2014

האמת שלא פעם עברה לי מחשבה כזאת בראש, ולעיתים שאפילו זה נעשה בכוונה

דורפן 21 באפריל 2014

כן – זה משהו שנכתב בפייסבוק כבר לפני כמה חודשים. אז אנלוגיה יפה – אבל לא כל אנלוגיה חייבת להתיישר עם המציאות. קאפלו היה הזה שקיבל את מילאן מאריגו סאקי (אגב, נדמה לי שלפני שיאמן יום בחייו) – ולא הפך לכזה.

red sox 21 באפריל 2014

קרוב, אבל לא מדויק. קאפלו החליף את לינדהולם שאחרי שני עשורים עזב את מילאן סופית. סאקי הגיע במקומו וכשעזב קאפלו לקח את הקבוצה כמינוי קבוע. במשך כל הזמן הזה הוא היה חלק מהמערכת.

דורפן 22 באפריל 2014

זכרתי שהיו לו איזשהם שבעה משחקים איפשהו. לדעתי עבד במילאן בצד המסחרי. מינוי גאוני אגב

אבו צ'יצ'ריטה 23 באפריל 2014

היי זה אני כתבתי את ענין הריבאונד (סליחה שאני קופץ…)

איתמר 21 באפריל 2014

צריך לקוות שפרגוסון לא יהיה חלק ממקבלי ההחלטות באשר למנג׳ר הבא.
אם הגלייזרים יפטרו את מויס ביממה הקרובה ולא ימתינו עד לסיום העונה אז אפשר יהיה להבין מכך שהם עדיין מקווים שיונייטד תשחק בעונה הבאה בליגה האירופית ושמינויו של גיגס כמנג׳ר זמני עשוי לסייע בהשגת המטרה הזו.בניגוד לטענה הרווחת שעונה ללא אירופה תעזור ליונייטד לחזור למאבק על האליפות או לפחות למאבק על מקום לליגת האלופות,הגלייזרים רוצים להגיע לליגה האירופית ולפני המשחק נגד אברטון אף פורסמה ידיעה ב – ESPN על כך שהוצב אולטימטום למויס בנושא הזה.
אם קלופ יגיע ליונייטד תהליך הבנייה של הקבוצה ילווה בכדורגל התקפי שתואם את רוח המועדון.קלופ לא יתרגש מהנוכחות של פרגוסון ביציע וגם בחדר ההלבשה השחקנים יבינו מיד שעומד מולם מנג׳ר שעשה שניים שלושה דברים מרשימים בכדורגל האירופי.
אם הגלייזרים היו מפטרים את מויס לפני כמה חודשים הם היו חוסכים ממנו את ההשפלות שהוא חווה כמעט מדי שבוע.
אומרים על מויס שהוא אדם טוב ואיש של עבודה קשה.
הוא נקלע בעל כורחו למקום שהיה גדול על מידותיו ויכולותיו.

cookie-monster 22 באפריל 2014

מה זה בעל כורחו. הוא אמר "כן" ועבר ליונייטד. הוא קיבל החלטה להמשיך הלאה (וברור שזו לא היתה החלטה בלחץ זמן, ההצעה לא נחתה עליו מ'שום מקום') אחרי שנים על גבי שנים של משרה קבועה במקום קבוע עם תוצאות דומות. רק שזה לא הלך לו.

אריק 21 באפריל 2014

http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/manchester-united/10777985/David-Moyes-to-be-sacked-as-Manchester-United-manager-after-losing-support-of-the-clubs-Glazer-family-owners.html

זה הבחור שפירסם את הידיעה על פרגי ראשון!
אחרי 11 חחודשים של לקום בבוקר לבדוק עם מויס פוטר לפני הקפה!
חג שמח!

D! 21 באפריל 2014

אני חושב שהוא צריך ללכת כמו שחשבתי שהודג'סון היה צריך ללכת – מחוסר התאמה לתפקיד. ובשני המקרים חבל.
אבל לקרוא שהגלייזרים מאוכזבים מהעונה קצת גורם לי להרגיש שגם הם התרגלו יותר מדי לטוב ושכחו איך זה בעולם הקר בחוץ.

אריאל גרייזס 21 באפריל 2014

אם יוניטד היו מסיימים במקום הרביעי, נניח, אז לאמירה שלך היה הגיון. לסיים במקום השישי-שביעי, מחוץ לאירופה עם 6 נקודות מתוך 12 מפגשים מול 6 הגדולות – איך אפשר לא להיות מאוכזבים, בלי קשר למה שהיה קודם?

D! 21 באפריל 2014

כי מבחינתי בעולם נורמאלי וטוב (לא זה כנראה)
קבוצה יכולה מדי פעם לסיים מחוץ לארבע הראשונות.

שוב אני לא חושב שהוא הצליח במשימה שלו – להראות שיש לו דרך לקחת את המועדון שלו קדימה ולכן אני לא חושב שיש להם טעם להחזיק אותו.

אני כן חושב שיש ברעיון עצמו משהו בעייתי.

RAMI 21 באפריל 2014

קבוצה באמת יכולה לסיים מחוץ לטופ 4 אחת לכמה עונות. זה לגיטימי ושום הצלחה לא נמשכת לעד. אבל יש גם דרך שבה אתה מתרסק/נכשל/הולך לאבדון/גומר מועדון/משפיל אותו ואת עצמך. העונה שמויס עשה השנה עם יונייטד היא פשע נגד האוהדים שלה. היו בעונה הזו 2 נק' אור (ניצחון ביתי על ארסנל ומהפך נגד אולימפיאקוס) מול אלוהים יודע כמה רגעי שפל והשפלות.
אם מויס היה לוקח אותם השנה ומסיים מקום 4-5-6-7 אבל הקבוצה שלו לפחות היתה משחקת כדורגל סביר (לא טוב, לא מדהים, רק סביר) זה היה מתקבל על הדעת. הוא לקח אותם לעונה מבחילה ומבישה עם תבוסות ביתיות ל2 היריבות העקריות שלו, ועוד שלל שיאים שליליים.
אישית חשבתי שיונייטד תסיים מקום 3 לפני פתיחת העונה כי היה נדמה לי שמכל האינרציה זה יספיק להם. אחרי חודשיים הבנתי שאין שום סיכוי שהוא מוביל אותם למקום 4 ובדצמבר כבר לא ראיתי פתרון אחר אלא לפטר אותו כי הוא לא מתאים. האיש הוציא 70 מיליון פאונד (בערך) ויסיים מקום 7 תוך תצוגות כדורגל מזוויעות.
למרות שאוהדי יונייטד מרגישים שהם בוגדים במסורת שלהם ועוד שלל קלישאות, מקומו של מויס הוא בבית/לנסות להעלות את מכבי פת בעונה הבאה לליגת העל, אז שיגידו תודה וימשיכו הלאה למאמן נורמלי (ואני ממש לא בעד זה ומקווה שהכל שקרים ושמויס יישאר שם לעוד עשור במינימום)

אלי 21 באפריל 2014

מויס לא היה צריך ללכת, כמו ש הודג'סון לא היה צריך ללכת…
שניהם לא היו צריכים להיות ממונים לתפקיד מלכתחילה.
יש הרבה קווי דימיון ביניהם, כמו העובדה ששניהם זכו בתואר מאמן השנה.
שניהם מאמנים יותר מעשר שנים בלי תואר משמעותי.

להודג'סון יש היסטוריה של כישלונות במועדונים גדולים, הרס את בלקבורן שזכתה שנה קודם באליפות ונכשל באינטר.
עכשיו מויס סגר את הפער מולו ונכשל ביונייטד.

מויס לנבחרת אחרי המונדיאל.
תזכרו איפה קראתם את זה לראשונה.

זברה 21 באפריל 2014

מסכן/טיפש מויס עזב את אברטון והרס את שמו ביונייטד

Shutzi 21 באפריל 2014

יום עצוב בלי קשר לאם קיוויתי שימשיך או לא (קיוויתי שיקבל לפחות עוד עונה, למרות שנכשל בעונה הראשונה שלו).
נקווה לעתיד טוב יותר …

ליאב 21 באפריל 2014

דורפן, דעתי ביחס לקדנציה של מויס ידועה ואני כותב זאת מאז פברואר הכושל, שסימן מבחינתי את החודש שחרץ את גורלו של מויס.

על אף מה שאני כותב, ישנן שתי נק' מצערות במידה והדברים אכן נכונים ויונייטד עומדת לפטר את מויס:
1. פגיעה במורשתו של פרגוסון מכיוון שבסופו של דבר המינוי של מויס היתה ההחלטה האחרונה שפרגוסון קיבל כמי שעומד בראש המערכת.
2. הפגיעה במויס עצמו – אני לא חושב שיש ולו אוהד אחד של יונייטד שייחל לכשלונו של מויס מכיוון שכשלונו הוא כשלוננו. הטרגדיה הספורטיבית של מאמן שצמח מליגות נמוכות, ייצב מועדון מדרג הביניים העליון של הליגה האנגלית ונכשל בעונתו הראשונה כראש המערכת במועדון שהוא חלום עבור כל מאמן כדורגל היא טרגדיה מצערת מאוד. צר לי עליו ובמיוחד צר לי שהכשלון שלו ביונייטד מקבל משנה תוקף נוכח ההתחזקות של אברטון. אני מקווה מאוד שהאוהדים כפויי הטובה של אברטון ידעו להפנים ולהעריך את היציבות שהעניק למועדון הזה ואת הכלים שהביאו את רוברטו מרטינז לעשות עונה כל כך מוצלחת כמו זו.

אני בעיקר מצטער עבור מויס כיוון שאני חושב שאת הטעויות שעשה, הוא בעיקר עשה בימיו הראשונים במועדון – הצוות המקצועי הותיק והמנוסה שהודח, היכולת להתעקש על רכש ראוי ובעיקר אני חושב שלמרות שהכשלון הוא מיוחס בעיקר למויס, אד וודוורד הוא בעל חלק שווה לפחות בכל ההתנהלות המביכה של עונתו הראשונה, וכנראה האחרונה של מויס במועדון.

אם אכן מויס יפוטר, אני מקווה מאוד שהוא יצליח לבנות עצמו מחדש ובעיקר שבעלי קבוצות יזכרו לו את הקדנציה באברטון ולא את זו שביונייטד.

דורפן 21 באפריל 2014

ליאב –
זו הייתה תחושתי. כשלון גדול – אבל אין שום מניעה להזדמנות נוספת. כאילו מה כבר קרה? לא נשחק עונה בצ׳מפיונס? ברצלונה לא היו שנה אחת ב-2004 – לא רואה את הנזק ארוך הטווח שנגרם להם.

הבעיה העיקרית היא בדדיוק כמו שאמרת. עדיף טעות של פרגי (לתקופה, לא לנצח, אבל תקופה זה כמה שנים) מאשר תחושה של הגלזרים החצופים שעכשיו המושכות בידיים שלהם.

ליאב 21 באפריל 2014

אני רק חושב איזה מאמן יהיה מספיק אמיץ לקבל את הקבוצה בסיטואציה הזו וגם לעשות מהפכה בסגל. האמת, זה נראה כמו משימת התאבדות, במיוחד לאור העובדה שכל מי שיירש את מויס יידרש להביא תוצאות מיידיות.

רק בגלל זה אני טוען שלא יכול להיות שהמאמן הבא יהיה מישהו מבחוץ. מישהו מתוך המועדון יקבל קרדיט של בנייה איטית ונכונה. אני חולם שזה יהיה גיגס, אבל גם אקח שילוב של גיגס-נוויל (גארי, לא פיל), אבל זה רק חלום.. במציאות יש גלייזרים שצריכים למכור חולצות במזרח הרחוק ולכן חושבים שכדאי לקחת איזה כוכב.

זו בדיוק הבעיה עם כל בעלי הקבוצות האמריקאים. תרבות הספורט שהם מגיעים ממנה כל כך שונה ממה שמתאים לכדורגל האירופי והאנגלי בפרט. כל עוד פרגוסון היה שם, הגלייזרים לא יכלו לפגוע בו בשל ההישגים. עכשיו יש תחושה שאם הכל יישלט לפי גחמותיהם, המחאה של האוהדים מיד לאחר רכישת המועדון על ידם תקום ותתעורר מחדש. גיגס לאימון הקבוצה

Drazick 21 באפריל 2014

אתה רציני?
דווקא לאמריקאים יש עניין של מסורת ומאמנים שם מחזיקים שנים.
על מה בדיוק אתה מדבR?
אם כבר מנצ'סטר התנהל כמו מועדון אמריקאי.

מויס צריך ללכת מסיבה אחת, הוא לא הצליח לכבוש את השחקנים.
הוא לא הצליח להעמיד דמות דומיננטית שהשחקנים ילכו אחריה.
על כשלונות ברכש, בטקטיקה בבחירת ההרכב וכו' אפשר לסלוח וזה זניח במירוץ הזמן.

אבל מאמן שלא מצליח להפוך את אוסף השחקנים שלו לקבוצה ומקבל מהם את המושכות מרצונם שלהם, אין לו תקווה.

ליאב 21 באפריל 2014

אני רציני מאוד. כל בעלי המועדונים האמריקאים שרכשו מועדונים באנגליה הוכיחו שאין יחס למסורת. המלמחה נגד הגלייזרים היתה על זהות המועדון. הסיבה היחידה שהיא כשלה בזמנו היא בגלל שפרגוסון לא הסכים לשחק את המשחק הזה (והוא גם כתב על כך בספרו).

אין פה שאלה של לסלוח לו או לא. יש פה עניין של הפנמה (ואני מניח שהיא גם נעשתה על ידיו) שהוא לא מתאים לרמה הזו.

Drazick 21 באפריל 2014

פרגוסון יכול לדבר המון.
אבל מאמן בתרבות הספורט האמריקאית הוא דמות משמעותית לארגון הרבה יותר ממה שמקובל באירופה.

הרבה יותר דומה למה שפרגוסון היה עבור המועדון.

לכן, לא זהות הבעלים כמאריקאיים או כל מיני סיפורים שאנחנו מנסים להאכיל את עצמנו כאוהדים בשביל הרומנטיקה הם נכונים.

מויס לא הצליח לייצר קבוצה.
עכשיו יש 2 אופציות, הוא לא מסוגל להנהיג אנשים ברמות הללו או שמקרית הוא נפל על אוסף שחקנים שלא ניתן לעשות זאת עימם.

אין פה תשובה חדה ובטוחה.
יש רמזים לכאן ולכאן.
אבל כנראה שהנטייה של האנשים במערכת היא להבין שאין לו את האישיות הזו שיכולה לקחת מועדון כזה.
דווקא האתוס פה נעוץ בזה ליונייטד לא תמיד היו את השחקנים הכי הכי, אבל היא תמיד הייתה קבוצה, חתיכת קבוצה.
וכאן הוא נופל…

אמיר המקורי 21 באפריל 2014

ליאב,

1. לא אתפלא עם הסר יקבל החלטה ויעזוב את תפקידו הנוכחי בהנהלה, פיטורין של מויס זה סוג של השפלה גם לסר.
2.אוהדי אברטון התנהגו אתמול בצורה בזויה, ממש רחוק מרוח הג'נטלמניות האנגלית, בקרוב מאוד זה יחזור אליהם כבומרנג.
3.למרות שגם אני מאמין שהיה חייב לבצע מיני מהפיכה כבר בקיץ הוא היה בין הפטיש לבין הסדן וחייב את משרתו לסר.
פעולה דרסטית הייתה מתפרשת כהעברת ביקורת על איכות הקבוצה שהסר השאיר לו.

ליאב 21 באפריל 2014

אמיר, מסכים עם סעיפים 2-3 שלך. מקווה שסעיף 1 לא יהיה נכון. שמע, פרגוסון אדם נבון, אולי הנבון ביותר בתחום האימון בספורט. השתיקה שלו בנוגע למויס במהלך החודשים האחרונים היא ממש לא מקרית. אני בהחלט חושב שבחיבור בין הדברים הנכתבים בתקשורת האנגלית ובין השתיקה שלו יש קשר לא מקרי של חוסר שביעות רצון מצדו לגבי הבחירה במויס כיורשו. כך או כך, אני מאוד מקווה שלא תהיינה השלכות כלשהן מבחינת פרגוסון.

אריק האדום 21 באפריל 2014

עכשיו צריך רק שהם ימכרו אותנו לאיזה שייח ערבי ואז נ**** את כל אירופה.
וברצינות, זו כותרת מבאסת. אני חושב שמוייס מנסה עדיין למצוא את הדרך (ראה העובדה שהוא עדיין מחליף הרכב בכל משחק) ולדעתי המינימום שצריך היה לתת לו זה שנתיים.
בכל מקרה, אני חושב שכרגע, לפי התוצאות לפחות, הוא לא מתאים אבל זה לא מדד. הכל צריך להיבחן לאורך זמן.
זו לא manutd, אבל מצד שני מוקדם לדבר על שינוי ומהפך בגישה.
אם המאמן הבא (והלוואי שזה יהיה קלופ והלוואי שיביא נדוניה מגרמניה) יישאר 5-6 שנים לפחות, גם בלי להביא תואר כל שנה, אז אפשר לנשום לרווחה. אם גם הוא יפוטר אחרי שנה-שנה וחצי אז באמת עדיף שימכרו אותנו לאיזה שייח ערבי ואז נ**** את כל אירופה!!

Danny - Long Island 21 באפריל 2014

Moyes lost the dressing room and he "lost" Giggs a while ago, he can't fix that, so: he has to go

תוהה בדרכים 21 באפריל 2014

לגבי קלופ.

למרות שבסופו של דבר זה מסתכם לכדי החלטה אישית של בן אדם שקשה תמיד לחזות, אני מאד אופתע אם הוא יבוא ליונייטד:

– בכל הראיונות שלו בשנים האחרונות הוא מעולם לא נתן תחושה שהוא רוצה לעזוב בטווח הקרוב, אפילו אם אתה מחפש רמזים באותיות הקטנות או דרך הצהרות שאפשר לפרש אותן כלא חד משמעיות לחלוטין.

– ברור שכל קבוצה גדולה / עשירה שחיפשה מאמן בשנתיים האחרונות, לפחות רחרחה אצלו. עובדה שהוא נשאר.

– יש הבדל גדול בין מאמן ושחקן בהקשר של מעבר למועדון גדול / עשיר יותר (אני מסרב להתייחס לסיטי או צ'לסי כמועדונים יותר גדולים מדורטמונד רק בגלל שהיה להם את המזל שאיש עשיר יירכש אותם).

הקריירה של שחקן קצרה יותר, הוא צעיר יותר ולכן גם מערך השיקולים שלו הוא שונה. מאמן מסתכל על הדברים אחרת. רוצה לומר, בניגוד לרושם שמנסים ליצור לפעמים, קלופ לא יושב בוכה בחדר ומחפש שיחלצו אותו מהכלא של דורטמונד. להפך, אני בטוח שהוא רואה בהפיכת מועדון כזה למעצמה אירופאית, כאתגר יותר גדול מלהשאיר במעמד כזה, מועדון שכבר נמצא שם.

תוהה בדרכים 21 באפריל 2014

ספציפית לגבי יונייטד כמועדון, בעבר הוא היה יכול להציע שני דברים ייחודיים למאמן, גם בהשוואה למועדוני העל האחרים:

1. הכבוד והמשמעות ההיסטוריות בלהיות המחליף של פרגוסון. זה כבר לא רלבנטי. להיות המחליף של מויס זה עוד פחות מלהיות המחליף של מרטינו.

2. הסבלנות ביחס לעבודת המנג'ר.

את זה אי אפשר לבטל לחלוטין (במועדונים גדולים אחרים מויס לא היה שורד עם תוצאות כאלו חצי עונה), אבל ברור שגם האתוס הזה נחלש משמעותית לאור איך הדברים נעשים.

no propaganda 21 באפריל 2014

צודק במאה אחוז.

בנןסף גם האינטרס של דורטמונד להשאיר אותו גדול מהאינטרנס שלהם להחזיק כל שחקן שלהם.

תוהה בדרכים 21 באפריל 2014

אלא אם יש לו סעיף שחרור או שהוא מסיים חוזה, אתה יכול להחזיק שחקן בכוח. אתה לא יכול להחזיק מאמן בכוח, מכוון שהוא פשוט יכול להתפטר.

נכון שאתה מצפה ממאמן שללויאליות למועדון שלו, אבל זו עדיין ההחלטה האישית שלו.

no propaganda 21 באפריל 2014

כן ברור, יותר התכוונתי שאם זה יהיה נניח עניין כספי אז הם ימכרו שחקן כדי לממן את המשכורת שלו למשל :)

חדש בשכונה 21 באפריל 2014

אני קורא הפוסט הזה בדיוק אחרי שסיימתי לראות את הסרט על אסון מינכן 1958. אילו ניגודים בין תקופות…. אז, עם התמימות והיום עם המעשיות-לא הולך? חותכים! האם יש עדיין גם כיום מקום לרוח הקבוצה??
עם זאת, אני עדיין זוכר את התקופה שאחרי באזבי וגביע האלופות ועד שהגיע פרגוסון, תקופה בה הוחלפו מס׳ מאמנים כך שזה לא דבר חדש גם ביונייטד ויש מצב שיהיה שיקום עם מציאת מנג׳ר מתאים.

גיל 21 באפריל 2014

זה יהיה מאוד מצער אם יפטרו אותו כי כמו שציינת, משהו בתרבות של היונייטד ישבר ויהיה קשה להחזיר את זה אחורה. כל מאמן יבחן על פי הצלחות מיידיות והקבוצה יכולה להכנס לסחרור שיהיה קשה לצאת ממנו.

בני מחדרה 21 באפריל 2014

רונן,
פיטורי מאמן אחד לא משנים מסורת של מועדון..

אם המאמן הזה היה מתייחס לג'וב יותר ברצינות ולא יוצא לחופשה השנתית שלו אחרי המינוי ומבזבז כמעט חודש של עבודה..

אם המאמן הזה לא היה מחליף את כל הצוות המקצועי שליווה את פרגי בצוות חדש ולא מנוסה..

אם המאמן הזה לא היה מתעקש מתלכתחילה על שחקן שאין סיכוי שהיה מגיע אליו (פבראגס) אלא מנסה לפתור את הבעיות של הקבוצה (אולי מנסה להביא בלם בקיץ? או מגן שמאלי.. אה, נכון.. הוא ניסה את קונטראו בדקה ה-90 כי לא היה זמן בחופשה השנתית שלו..)

אם המאמן הזה לא היה אומר שהוא לא צריך שחקן כמו אוזיל ובגלל זה לא הביא אותו ודקה אחרי זה מביא את מאטה שמשחק כמעט על אותו תפקיד..
אם המאמן הזה לא היה פולט שטויות כמו – המשרה קשה משחשבתי, הסגל הזה לא טוב מספיק..

אם המאמן הזה היה מעלה במשחק אתמול שחקנים שצריך להכין לקראת השנה הבאה…

ובעיקר – אם היינו רואים ד ר ך, איזשהו סגנון משחק שהוא היתווה לקבוצה – אז הקבוצה היתה ממשיכה במסורת ולא מפטרת אותו גם אם גמר במקום 7.. אבל כשעושים טעות – עדיף לתקן מייד ולא לחשוב על "מה יגידו אחרים ואיך תיראה המסורת"… כשיגיע מאמן שיכבד את המסורת – המסורת תכבד אותו..

אריק 21 באפריל 2014

נאה דרשת!

דורפן 21 באפריל 2014

בני, אני חושב שיש הפרזה גדולה. אין שום עדויות שלא עבד קשה. לפי הידוע לי הוא גם הקדיש זמן רב לאקדמיה ואחד הדברים שעשה הוא להיות יותר נוכח באימונים מפרגוסון (אגב – אולי זה לא נכון לעשות) הוא פשוט לא הצליח. לנסות לצייר כשלון ספורטיבי כאיזשהי מעילה באמון זה קצת ילדותי.

בני מחדרה 21 באפריל 2014

רונן,

לא צריך עדויות. מספיק מה שאנחנו יודעים. כל אחד מאיתנו אם היה נכנס למשרת חלומות היה נכנס לאיצטדיון דקה לאחר חתימת החוזה ןלא יוצא משם עד תחילת העונה. חוץ מזה – לא דיברתי רק על החופשה המיותרת שלקח אלא על כל הקונספט – החלטות שגויות וכו. מה לעשות – כשאתה מצליח אתה גאון וכל מה שאתה נוגע בו זהב, כשאתה נכשל – זוכרים כל דבר קטן שעשית..

רונן דורפן 21 באפריל 2014

בני – טוב, מסורת המועדון דווקא הייתה שהמנג׳ר יוצא לחופשה של יינות בצרפות. האוסף אגב נמכר עכשיו. וברצינות – אנחנו לא יודעים אם סתם לקח פטריות הזיה לחופשה או אולי סרטי וידאו. בנאדם צריך לצאת לחופשה – אני חושד בך שאתה שייך להיי-טק הישראלי!

בני מחדרה 21 באפריל 2014

לייק! חח.. דווקא לא מההיי טק.. אפשר לצאת לחופשה אבל לא בתזמון הזה.. מה לעשות.. חוץ מזה שהחופשה היא רק סימפטום לכל הדברים האחרים שנכתבו. הבעיה שלא נלך מדחי אל דחי, עם ואן חאל עסוק במונדיאל נתקע שוב בלי מאמן עד אמצע יולי.

איתמר 21 באפריל 2014

אין ספק שאם יונייטד היתה משחקת כדורגל התקפי ומהנה ועדיין מסיימת במקום 6-7 מויס היה נשאר בתפקידו לעונה נוספת.

רונן דורפן 21 באפריל 2014

מה שאתה טוען שהגלזרים הם רומנטיקנים של כדורגל טוב?

חכם בלילה 21 באפריל 2014

+1000

עפר ויקסלבאום 21 באפריל 2014

דורפן.
פוסט יפה, עם נימה רומנטית בסופו.
ניתוח יפה ונכון, גם אם בדיעבד.
1. האם לקראת, או בתחילת או מהלך העונה רצית " מהפכה " בסגל הקבוצה ?
קראתי את הפוסטים שלך ואיני זוכר שראיתי רצון כזה שלך ( אולי אני טועה. אשמח אם תרענן את זכרוני )
2. האם FAIR PLAY פיננסי – אם יוחל, ואם יצליח – יצליח להחזיר, לדעתך, קצת מהרומנטיקה ותחושת השייכות, שהולכת ואובדת?
האם השיטה תצליח למנוע מעבר של כוכב או מאמן מקבוצות קטנות במדינה א' למדינה ב' ?

דורפן 21 באפריל 2014

פייר פליי יכול לעזור ליונייטד אבל לא בגלל משהו רומנטי – סתם כי זה יעזור לקבוצות המכניסות לעומת האחרות.

אני לא ידעתי שצריך מהפכה בסגל או מהפכה עמוקה בסגל. זו בדיוק הייתה נקודת ההתחלה המסובכת שלו. במהלך העונה זה הפך מאד ברור.

אריק האדום 21 באפריל 2014

אגב… בפעם שעברה שהיו שמועות סביב עזיבה של מאמן של היונייטד (אחד.. אלכס משהו) היונייטד היו חייבים לתת הבהרות בגלל שהם נסחרים בבורסה בארצות הברית.
מה שאומר שגם הפעם הסיפור הזה יהיה קצר?

אלי 21 באפריל 2014

זאת אחת הבעיות.
יש כאן תלונות של אוהדים למה זה נעשה בצורה כזאת.
כמו שציינת הקבוצה נסחרת בבורסה, ובמידה ויש החלטה אז חייבים להוציא הודעה מסודרת בבורסה.
נראה שתוך זמן קצר נדע.

סימנטוב 21 באפריל 2014

יום עצוב.
אני שואל את עצמי מתחילת השנה האזרחית מהי נקודת השבירה שלי עבור פיטורי מויס, ולטעמי זה קשור ברמת התפקוד של הקבוצה ואיך העתיד הקרוב נראה (מאמין שבעתיד הרחוק יותר יהיה טוב, אני תמיד מאמין בקבוצה שלי…) – שיש אור בקצה המנהרה ואותם לא קיבלתי ממויס ועם הזמן נהיתי יותר פסימי לגביו. בשבועיים האחרונים (שבועיים בלי משחק) היה לו זמן להנחיל קצת חוסן למשחק אתמול וזה נראה איום (גם המשחק ומויס אחריו) .
אוריאל דסקל:
"
העובדה שרובין ואן פרסי ופיל נוויל שלחו את ילדיהם לאקדמיה של מנצ'סטר סיטי – אינה סימן טוב לבאות
"
http://www.calcalist.co.il/sport/articles/1,7340,L-3629291,00.html

סימנטוב 21 באפריל 2014

פיל נוויל? WTF

יוסי מזרחי 22 באפריל 2014

העובדה הזו אומרת מה הם חושבים על האקדמיה של יונייטד(לדעתי בצדק מוחלט) ועל היכולות שלה שלא היו מי יודע מה עד עכשיו. האקדמיה הזו, הצוות שבה והקוים המנחים שהיא עובדת לפיהם קבע מישהו אחר. לא מוייז.

יואב 21 באפריל 2014

מפריעה לי מאד ההתמודדות של השחקנים לעונה הזאת ולסיטואציה…
ובהקשר הזה, פרגי היה חסר תחליף. ידעת שלנירפות-יהיה מחיר. ידעת שתחזור חזק יותר.
הוואקום הוא עצום כרגע. עם מוייסי או בלעדיו.

יוסי מזרחי 21 באפריל 2014

אני אומר כאן כמה דברים למרות שאני לגמרי לא משוכנע שהוא יפוטר היום-מחר אם בכלל.
מי שחושב שיונייטד תגיע לאירופה השנה דרך הצלחה במחזורים האחרונים הוא תמים שלא לומר טיפש.
אין לנו מה להציע מהרבה סיבות שחלקן הן מוייז ורובן לא.
.
אני לא רואה מהלך של פיטורי מוייז ללא פיחות קרדינלי או טרמינאלי במעמדו של סיר אלכס בצמרת הניהולית וזה עוד ענין שצריך להלקח בחשבון גם אצל ספקולנטים.
.
מויז נכשל בעונה הראשונה שלו כתוצאה מהרבה סיבות ומהצטברות אירועים שרובם לא בשליטה שלו.
לטעמי לא היתה הערכות רצינית במועדון לום שאחרי סיר אלכס. כולם קיוו שהיום הזה לא יגיע וכולם כולל סיר אלכס, טמנו ראשם בחול.
במבנה אירגוני של מועדון שבו המנגר הוא כל יכול, במיוחד כשקוראים לו סיר אלכס, צריך לדעת שיש מחליף באותה רמה ואותה נוכחות כדי לא לנסות התאמות מתבקשות כמו נניח מינוי חופף בשנתו האחרונה והעברת מושכות הדרגתית, כמו אולי, מינוי מנהל מקצועי וביזור הסמכויות ואולי עוד מהלכים. כל אלה לא בוצעו ואני בספק אם בכלל נשקלו.
נוצר מצב בו מכריזים על המחליף ששמו ריחף שנים קודם כמועמד, ומקווים שיהיה בסדר.
זו התנהלות ניהולית מופקרת של הבעלים ולדעתי גם של סיר אלכס עצמו.
.
כל מי שמתענין בקבוצה הזו, ידע את כל נקודות התורפה שלה בהיבט המקצועי. כל ילד(כמעט כל ילד) יכול היה לזכור שגיל השחקנים לא דורך במקום ויש גם ירידות בכושר (פרדיננד, אברה,קאריק ווידיץ מאז הפציעה ועוד).כולם ידעו שאין לנו מה למכור ברמה הגבוהה באירופה בגלל סגל לא מאוזן שלא להגיד יותר, ואפילו אם היינו עוברים את ריאל.כל מי שמבין קצת כדורגל ראה שאין לנו איזו שהיא עליונות טאקטית ומרבית כוחנו נובע מהאישיות שלסיר אלכס שגם אצלו היו אי אלו חולשות שבאו לביטוי מאז עזב קיירוש
מי שמינה את מויז צריך היה לעזור לו להחליט נכון באשר לצוות מסביב (שלא היה מי יודע מה אם נגיד דברי אמת).
אפשר לדון עוד הרבה מסביב אבל הנקודות העיקריות כבר נטחנו עד דק ואין מה לחדש או להוסיף.
.

צריך גם קצת מזל והמצרך הזה לא היה ברשותנו השנה,(יגידו כמה מגיבים כאן שזה בגלל מויז) החל מהגרלת משחקים איומה ,המשך בסידרת פציעות שלא מהעולם הזה, המשך דרך חילופים לא פחות קריטיים בצד הניהולי שגררו כשלון קריטי במערך הרכש ועוד ענינים אחרים.
.
כשכל אלה מצטברים, אני לא בטוח שגם מישהו אחר ממויז היה מצליח יותר. הקטסטרופה היתה כתובה על הקיר ולא כל כך רצינו לקרא מה כתוב שם. עכשיו אפשר לחסל את השליח.יפטרו את מויז יביאו את, נקרא לו 'משה קוקוריקו' והכל יתהפך לאחור: הסגל יהיה צעיר יותר שחקנים לא יפצעו נקבל שמונה מחזורי פתיחה בלי שום קבוצה משמעותית ועוד ועוד ועוד.
אשרי המאמינים ורחמנות לאווילים.
מויז עצמו הוא מרכיב לא קטן במה שקרה. הוא כנראה היה צריך להיות נחרץ יותר בתחילת העונה באשר לחיזוקים קריטיים. הוא היה צריך אולי לנהוג אחרת בכמה מהלכים. כנראה שכן, ומשלא עשה כך יש לו אשמה רצינית במה שהתפתח ואיך התגלגל כדור השלג הזה.
הוא אחרי הכל רכש שני שחקנים בתנאי אילוץ. את פלאיני(שהיה לפני כן מטרה של סיר אלכס) ברגע האחאון ובסכום יקר יחסית (שעל רקע המספרים שרצים היום בשוק,הם לא מי יודע כמה), ואת מאטה שהובא במהלך מקרי ולא מתוכנן מראש, ועוד יחזיר את כל ההשקעה בו.
צריך לחזור לאחור ולזכור שמסיבה כלשהי לא ביצענו רכש מהותי בשנים האחרונות למעט אולי את ואן פרסי אבל גם זה לא על פי תכנית עבודה סדורה. את יאנג שכולם משמיצים כאן קנה סיר אלכס. בסגל שמוייז קיבל כיכב לו אנדרסון (רק על שחרור שלו לאן שהוא, ראוי מויז לעוד שנה)כך שאפשר אם רוצים, לנתח ולהבין כמה תוצאות על פי התהליכים וסדר האירועים. לא בכולם ימצא האשם ששמו מויז.
.
אפשר לטחון ולטחון.
הסיפור שלנו השנה הוא לא "כשלונו של מוייז" אלא "כשלון המועדון בשנים האחרונות ואי הערכות לעתיד".
מוייז צריך ללכת בגלל הדברים??? אני לא בטוח. ואני לא רואה עדיין את המחליף האגדי שיקים אותנו מעפר רק בגלל שמו הגדול, בלי שיצטרך להפוך את האדמה, מה שמויז כבר התחיל.
אגב זה עוד ענין מענין. אם זה נכון שהוא בדרך החוצה, אז לאותם אסטרטגים שמנהלים את המהלך, צריך להיות ביד,את המחליף. לא מין טלאי לארבע מחזורים ואחר כך נראה, אבל כמו שאמרתי, יונייטד של השנים האחרונות ותכנון מקדים זה לא בדיוק הולך יחד.
.
ומשפט סיום, אולי אני אצטייר כטמבל אבל אני מאמין שהשמועות האלה הן רק שמועות, בוודאי עד סוף העונה הרישמית.

גיל 21 באפריל 2014

נכון מאוד. לדעתי מאוד קל להפיל הכל על מויס כי הוא הדמות הכי ייצוגית. אני רואה בבעלים אשמים הרבה יותר במצב ומה שאתה אומר לגבי תיכנון העתיד מדויק מאוד. לי נראה שפרגוסון לא שיתף הרבה בהחלטה שלו לעזוב עד לרגע האחרון ואז מינוי המחליף היה חפוז. זו כמובן זכותו המלאה להחליט לפרוש אבל לדעתי טוב יעשו אם יחתכו את הקשר איתו ברמה המקצועית כי הצל שלו גדול מדי.

איתמר 21 באפריל 2014

אם מויס היה מצליח העונה לסיים במקום שמוביל לליגת האלופות ויונייטד היתה משחקת כדורגל מהנה אז הוא היה זוכה לשבחים ומקבל את הקרדיט.
מכיוון שהוא לא הצליח אז הוא נושא באחריות לכישלון.
מויס איננו ״דמות ייצוגית״ אלא בעל המקצוע הבכיר במועדון.
סביר שגם מוריניו,כמחליפו של פרגוסון,לא היה זוכה באליפות ואולי אף מתקשה לסיים במקום שמוביל לליגת האלופות אבל בטוח שיונייטד לא היתה נראית כה אומללה.

גיל 21 באפריל 2014

לא בטוח שהיו משבחים אותו. היו אומרים שזו הקבוצה של הסר. אחרי שיבנה קבוצה משלו אפשר יהיה לשפוט. תמיד מי שלא אימן יכל להיות גדול.

רונן דורפן 21 באפריל 2014

אני חושב שפרגוסון תכנן את פרישתו כך. קירוש מתמנה למאמן והוא הופך מנהל מקצועי. הוא אפילו הציע זאת לקירוש. אחרי זה הכל היה כבר אלתורים.

Drazick 21 באפריל 2014

כל זה נכון.
אבל למה מויס לא מצליח לגרום לשחקנים האלה להראות כמו קבוצה?
שתהיה קבוצה חלשה, אבל למה אין מלחמה, אין לכידות?

למה לא רואים פה שחקנים שהולכים אחרי המאמן שלהם.
שבוטחים בו, שאוהבים אותו…

אלו השאלות ששואלים בהנהלה בהאם להשאיר אותו ורק להחליף לו שחקנים.

האי הזה לא מצליח להוציא מאוסף שחקנים יותר ממה שהם.
בסדר, אז האוסף הזה מבוגר, לא מוכשר וכו'…
אבל הוא עדיין נראה הרבה פחות ממה שהוא כי המאמן שלהם לא באמת יודע להוביל אותם.

אלי 21 באפריל 2014

לגבי השמועות:
גם אם אלו רק שמועות, אז כדור השלג גדל למימדים מפלצתיים, מה שמחייב את מויס להכנס לבוס ולשאול אותו מה קורה.
ואז שתי אפשרויות:
1. הוא מפוטר על המקום.
2. הוא דורש להוציא הודעה מסודרת שאלו רק שמועות.

אין עוד אפשרות.

רוני יעקוב 21 באפריל 2014

הרי היו פה נישואים שנקבעו בשמים
מוריניו היה פנוי והציע את עצמו למעדון עם מסורת שלא מפטר מאמנים בקלות,למה פרגי דחה אותו אם מפחד שמוריניו יצליח יותר מדי או באמת שהאמין במויס,זו שאלה טובה
מה האופציות לגבי מוריניו כרגע?
השאלה היא למה שמוריניו יהיה מחויב למיליארדר אשר זרק אותו בשיא ההצלחה שלו בצ'לסי?
לדעתי התפקיד של פרגי כרגע הוא לשכנע את מוריניו להגיע ,היוניטד ישלמו את הקנס על הפרת החוזה שלו ,ופרגי יצא מלך מול האוהדים
מאמן טוב ממוריניו היוניטד לא תמצא
תוך שנה תחזרו לגביע האלופות ואולי תזכה באליפות
זמנים קשים דורשים צעדים דרסטים

כספרי 21 באפריל 2014

עצוב איך שההיסטוריה חוזרת על עצמה…ועכשיו סופית פרגי יכול להגיד שהוא ממשיכו של באזבי. אני מקווה בשביל אוהדי מניו שזה לא ייקח כל כך הרבה עד שהקבוצה תחזור לעצמה

חכם בלילה 21 באפריל 2014

כשחושבים על זה ממש מגרד לומר שפרגי בחר בכוונה מאמן שיכשל כדי להעצים את ההקבלה לבאזבי (ולהאדיר את עצמו בכלל, מה הוא צריך שיבוא איזה מוריניו וייקח אחריו אליפות וכולם יגידו: הנה, עסקים כרגיל). אבל עומק הכשלון של מויס מעמיד גם את סר אלכס, בתור מי שבחר אותו, באור שלילי.

יואב 21 באפריל 2014

יוסי,
כתבת דברי טעם.
אבל שום דבר לא יכול להצדיק כזאת עונה. מאלופה-למקום שביעי. זה חסר תקדים.
הניסיון להפוך את הסגל הזה לשווה למקום שהוא נמצא בו-לא מחזיק.
אף אחד מאיתנו לא דמיין נירפות כזאת ומוייסי, לא היה קרוב בכלל לעצור את הסחף. לא קרוב.

יוסי מזרחי 21 באפריל 2014

לא טענתי כך יואב.
אני רק אומר, שמכלול הנתונים והאירועים רחב הרבה יותר מאמירה כמו : "הכל בגלל מויז".

אמיר ענבר 22 באפריל 2014

נכון, המכלול רחב יותר, והשינוי שמנצ'סטר יונייטד צריכה הוא רחב יותר מרק מנג'ר. אבל הוא צריך לכלול גם את המנג'ר, כי מבחינת הביצועים המקצועיים, זה בהחלט "הרוב בגלל מויס". עבודת אימון איומה.

רומן 21 באפריל 2014

אני מקווה שמויס לא יפוטר.
איך אפשר בכלל לדרוש פיטורים של בנאדם, נראה לי שמהרגע שאתה נכנס למעגל העבודה אתה צריך להיות חלאה רצינית כדי לאחל דבר כזה למישהו.
מויס קיבל חוזה ל6 שנים, לכן הוא גם עזב עבודה נוחה עם קביעות.
זה יהיה פשוט לא הוגן, מטונף ואמריקאי להחריד לפטר אותו עכשיו.
תנו לו לבנות את הקבוצה שלו בקיץ ולא לעבוד עם מחלקה גריאטרית שפרגוסון השאיר לו ותשפטו אותו בסוף העונה הבאה.
אם יונייטד יפטרו אותו אני בהחלט אשנא אותם.

אופיר 21 באפריל 2014

רומן, אני מאמין שרוב האנשים כאן יודעים להפריד בין פיטורין של פועל ייצור עם משכנתא על הראש ואשה בהריון, ובין פיטורין של מיליונר, שימצא עבודה חדשה יום למחרת.

הנזק האמיתי שנגרם כאן הוא לשמו הטוב של מויס, ואם יפוטר לא יקבל הזדמנות לשנות את הרושם. צר לי עליו, באמת נראה איש טוב והייתי שמח אם היה מצליח (ועדיף לא ביונייטד).

חכם בלילה 21 באפריל 2014

לא הוגן לפטר עובד נקיון בשכר מינימום. פעמים רבות לא הוגן גם לפטר סתם אדם מן השורה עם משרה ממוצעת. להגיד שלא הוגן לפטר מאמן שאמנם "עזב עבודה נוחה עם קביעות" (אגב, איזו קביעות?) אבל מרוויח 5 מיליון פאונד לעונה ויקבל גם פיצויים יפים זה מגוחך. האיש נכשל העונה כישלון חרוץ לכל הדעות והויכוח היחידי הוא האם יש להשאירו למען המסורת של יונייטד והאם יש איזשהו סיכוי שהוא יצליח קצת יותר טוב בעתיד (לדעת הרוב לא).

oz 21 באפריל 2014

לא הוגן? וכשמוייס נכנס לתפקיד ומייד פיטר את מייק פילאן, רנה מולנסטיין ואריק סטיל זה כן היה הוגן? גם מה ז"א "תנו לו לבנות את הקבוצה שלו בקיץ"? כלומר כולל לפטר שחקנים שהוא לא רוצה? לפטר שחקנים שיש להם קריירה קצרה ועלולים להפצע/לא להשתלב בהרכב/לרדת בכושר ולהפסיד מליונים זה כן הוגן? למה שהג'וב של כולם יימדד כל הזמן בהתאם לביצועים ורק המאמן יהיה חסין בשם איזושהי מסורת, ויקבל ג'וב עם קביעות ו-5 מיליון לשנה?
אני הייתי מתרשם הרבה יותר מהאתוס של יונייטד אם ההנהלה היתה נעמדת על הרגליים האחוריות ומשאירה את הצוות המקצועי המוערך שנמצא מאחורי הקלעים ומרויח הרבה פחות, לעומת לתת גיבוי מוגזם למאמן כושל

רומן 21 באפריל 2014

אהבתי..
נתת לי הרבה נקודות למחשבה, לא חשבתי על זה..

רונן דורפן 21 באפריל 2014

אוז – אני לא חושב שהוא פיטר אותם. אני חושב שפילן עזב כשהתברר לו שאינו המנג׳ר ומולנסטין הלך להיות מנג׳ר ראשי בכמה קבוצות – נדמה לי שאפילו עבר ברוסיה לפני שחזר לפולהאם. אני חושב שהנקודה כאן הייתה שפילן קיבל, בצדק או לא, אי אמון של פרגי והלך.

אמיר ענבר 22 באפריל 2014

פילן וסטיל הועזבו גם הועזבו על ידי מויס, ולא הלכו מרצון. מולנסטין אולי היה סיפור קצת אחר, אבל זה לא באמת משנה. הנקודה היא שצודק מי שהסביר שגם עוזרי מאמנים ומאמנים הולכים, אז לא צריך להתאבל יותר מדי בשביל המנג'ר. זה התפקיד, אלה החיים שנלווים אליו, וכנראה שהם משתלמים כי רבים רוצים בהם.

oz 22 באפריל 2014

תודה על התיקון. חשבתי שמוייס לא רצה אף אחד מן הצוות הקיים ולכן הם נאלצו לעזוב למרות שרצו להישאר. בכל מקרה הנקודה העקרונית היא שכמו שאפשר לסיים את עבודתם משיקולים שונים, כך גם לגבי המנג'ר.

אין לי שום דבר אישי נגד מוייס ורציתי בהצלחתו, ואינני יודע אבל אני מניח שהאיש יודע הרבה כדורגל ועבד קשה להצלחת הקבוצה אבל לדעתי הוא נכשל ויש לפטרו. בכל מקרה זה נראה לי מגוחך בשביל אנשים פה שאני מניח שחלק גדול מהם כמוני נאבקים לגמור תחודש ולהסתדר עם המשכנתא/שכ"ד להתאבל על כאלה שמרויחים מליונים ועכשיו, במקרה הרע, יישבו כמה חודשים בבית ואז ימשיכו להרויח קצת פחות מליונים

דורפן 22 באפריל 2014

אוז -רק להבהיר. התמיכה באי-פיטורין היא לפחות אצלי בשום צורה לא קשורה לזכויות סוציאליות. מוייס הוא אכן מליונר שאין מה לדאוג לו וכמוהו כל המעורבים. ההתנגדות שלי לפיטורים אחרי שנה היא שהדרך הנכונה לראות מה מנג׳ר יכול לעשות הוא לכל הפחות לתת לו אפשרות לבנות קבוצה. ובטווח הארוך זה יביא לכך שתהיה אטרקטיבי לכל מנג׳ר שתרצה ותוציא ממנו את המקסימום שהוא יכול.

חכם בלילה 21 באפריל 2014

עבורי זה לא יום עצוב בכלל. המינוי של מויס היה טעות מלכתחילה ועדיף לסיים את האפיזודה הזאת כמה שיותר מהר (טוב, אם כבר הגענו עד הנה אפשר למשוך עד סוף העונה, זה כבר באמת לא ישנה כלום).
המסורת של יונייטד לא תפגע בגלל החלפת מאמן אחת אחרי שנה (גם ה'מסורת' הזאת היא הגזמה די מנופחת, תציצו ברשימת המנג'רים של היונייטד ותגלו לא פחות מחמישה מאמנים שעזבו אחרי עונה אחת בלבד) וכפי שכתבו כבר לפני – אם לפחות היינו רואים איזושהי דרך, כיוון, סימן חיובי כלשהו שהבנאדם יודע מה לעשות. אבל כלום.

מבחינתי הראיונות של מויס אחרי ולפעמים גם לפני משחקים היו הסימן הברור ביותר שהאיש לא מתאים לתפקיד. שפת הגוף העלובה, הטון המפוחד, ההתנסחויות התבוסתניות. איך יכול אדם כזה לסחוף אחריו קבוצת כדורגל? איך הוא יכול לגרום לשחקנים להתעלות? שום סיכוי. מבחינתי הראיונות של מויס הם הראיה המרשיעה, לא צריך שום הוכחה נוספת.

אסף THE KOP 21 באפריל 2014

אין לי מושג אם מויס יפוטר או כבר פוטר, אבל אם כן, לדעתי המאמן הבא באולד-טראפורד יהיה פרגוסון או מוריניו.

נ.ב.
מסתבר שיונייטד היא כמו כל הקבוצות.

אנדר 22 באפריל 2014

שששששש לא! אל תצעק את זה בקול….

איתמר 21 באפריל 2014

גארי נוויל בהתייחסות מעניינת ומורכבת : מחד,הוא תוקף באופן חריף ביותר את היכולת שיונייטד הציגה במשחק נגד אברטון ובמשחקים רבים במהלך העונה (תוך שהוא מגחך את האמירות של מויס לאחר המשחק וגם את שיטת המשחק שהוא בחר בה) ומנגד,נוויל מתנגד לפיטוריו של מויס.
http://www1.skysports.com/football/news/29326/9277543/gary-neville-on-david-moyes-man-utd-should-take-different-approach
אולי גארי נוויל צריך להיות המנהל המקצועי של יונייטד.

תוהה בדרכים 21 באפריל 2014

גארי נוויל הוא גם בעל אינטרס אישי בנושא.

בוא נאמר בעדינות מרבית, שניגוד אינטרסים כזה היה גורר הרבה מאד ביקורת במידה והוא היה מתרחש בישראל.

רונן דורפן 21 באפריל 2014

אם אתה אומר את זה בגלל אחיו – אז אני באמת חושב שאין בעיה. כי זה בילט אין והצופה יודע – כמו במקרה האחים ואן גאנדי. – זה בעצם גילוי נאות בילט-אין. זה הרבה פחות חמור מאשר במצב בו הצופה לא יודע שגארי נוויל הוא סוכן שחקנים (אם הוא סוכן שחקנים…).

אמיר ענבר 22 באפריל 2014

גארי נוויל לא צריך להיות ביונייטד וכך גם כל מי שלכוד בימים אחרים ובאיזשהו אתוס שאיתו אי אפשר להתקדם. אנחנו צריכים לנוע הלאה. המינוי של מויס היה ניסיון להמשיך את מה שהיה עם דמוי פרגוסון, רק נחות ממנו. זה לא הצליח, זה לא יצליח.

רוני יעקוב 21 באפריל 2014

אוהדי סיטי הגיעו למשחק עם השלט
Do not fire david moyes

יאיר אלון 21 באפריל 2014

אגב גם המאמן שלהם עם כל הסימפטיה שהוא מעורר לא עשה עונה טובה מספיק.

יאיר אלון 21 באפריל 2014

נשמע מוזר שיפטרו אותו כשאין עוד על מה לשחק העונה… אני מאמין שלא נשמע חדשות מרעישות לפני סוף העונה אלא בעיקר ספקולציות.

רום 21 באפריל 2014

באופן עקרוני לא יפריע לי לראות את מויס מאמן את מנצ'סטר גם בעונה הבאה. אבל אני מנסה להסתכל על זה מנקודת המבט של הגלייזרים הלא פזרנים בלשון המעטה.
בקיץ כנראה תהיה סוג של מהפכה בסגל, משמע לקנות בלם, שני מגנים, קשר מרכזי/אחורי ואולי מחליף לואן פרסי (ואולי עוד). קניות כאלה יכולות להגיע גם לסכומים של 150 מ' פאונד (והפרסומים דיברו גם על 200). לא רואה את עצמי במקום הגלייזרים שם סכומים עצומים כאלה בידיים של מי שלא הראה כמעט כלום חיובי במשך שנה.

רונן דורפן 22 באפריל 2014

ולמה שנקודת המבט של הגלזרים – שגנבו בצורה חוקית את הקבוצה – כל כך מעניינת אותנו?

אופיר 21 באפריל 2014

ראיין גיגס…?!?
לכדי זה הגעתם?

אייל הצפון 22 באפריל 2014

ניסו, לא הלך. ההבדל בין ווינרים ללוזרים הוא שהווינרים מצליחו יותר פעמים להחליט נכון מתי ממשיכים להשקיע בסיטואציה הנוכחית ומתי עדיף לחתוך מהר ולנסות מחדש. הרבה פעמים זה מזל (או כמו שאומרים אצלנו ניחוש מושכל).
מעבר לזה, במצב של חוסר וודאות אנשים (וארגונים) נוטים לעשות מה שהצליח להם בעבר. יש הרבה הקבלות בין מויס לפרגוסון הצעיר, פרט למבטא, מנג'ר בעל נסיון שהצליח עם קבוצה קטנה. סביר להניח שגם המנג'ר הבא יהיה מהאי הבריטי, מהצפון, עם נסיון בפרמיירשיפ והצלחה בקבוצה קטנה.

matipool 22 באפריל 2014

המנג'ר הזה כבר תפוס .
קוראים לו ברנדון רודג'רס .

אריק 22 באפריל 2014

החוזה שלו נגמר בקיץ!!!

matipool 22 באפריל 2014

לא לדאוג .
יחתום בקרוב על חוזה לחמש שנים ( אם אני לא טועה , יש לו חוזה לעוד עונה ) .

אריק 22 באפריל 2014

אני חושב שאתה טועה. אבל אין לי ספק שיחתום.

z 23 באפריל 2014

Please read some wikipedia about these 2 personas

אריק 22 באפריל 2014

אחחח. הקפה טעים הבוקר!!

יוסי מזרחי 22 באפריל 2014

ככה זה כששמים יותר סוכר.
אבל, התמכרות לסוכר היא בעיה אמיתית וחוץ מאשר לצבוע את החיים בורוד, היא מביאה את החיים לצבע אחר.
וכל אנלוגיה לנושא אחר שבכותרות…….
בוקר טוב אריק.

אריק 22 באפריל 2014

בוקר טוב יוסי.

אריק 22 באפריל 2014

רונן, גם אני מתעב חליפות עלוקות מסוגם של בני משפחת גלייזר.
אבל נאלץ להודות שההחלטות שלהם שנגעו לקבוצה עד כה, היו בסך הכל טובות.
גם זאת. אין סיבה עדיין לזרוק את הצעצועים מהעריסה גם אם באופן קצת הזוי ההחלטה האחרונה נראית למישהו שגויה. חמש או שש אילפויות שלושה גמרים אירופיים, שקט לפרגי והשבחת המותג עומדים לזכותם. חליבת הכסף הדוחה שלהם לגנותם אבל אין לה קשר לניהול היומיומי.

רונן דורפן 22 באפריל 2014

קודם כל – בהחלט המצב הנוכחי הוא בגלל הקמצנות שלהם. המנכ״ל שבקמצנות שלו הכשיל את ההעברות הוא האיש שבחברת ההלוואות אישר להם את ההלוואה במינוף.

הדבר העיקרי שהשתנה הבוקר הוא שאתה אוהד קבוצה שמדליפה פיטורים של מאמן ואז ״נמנעת מלהגיב״. זה דבר שלוקח יותר זמן לתקן מאשר את מאזן השערים של שינג׳י קגאווה.

ליאב 22 באפריל 2014

זו בדיוק הנקודה. השתיקה הרועמת של הנהלת הקבוצה ביחס למויס מגעילה אותי. מילא לפטר את המאמן שזה דבר הגיוני כשהתוצאות אינן מוצאות חן בעיני ההנהלה, אבל לתת לתקשורת כמעט 24 שעות של ספקולציות בלי תגובה לכאן או לכאן זה בעיקר להתעלל בגופה במידה ומויס אכן מפוטר. זו לא התנהגות שמצופה ממועדון כמו יונייטד.

דורפן 22 באפריל 2014

ליאב – ואת זה יותר קשה לתקן מכל נזק מקצועי. ברצלונה לא הייתה בצ׳מפיונס ב-2004 וליברפול הייתה כלום לפני שנה. את הדברים האלו מתקנים במהירות. את הפגיעה הזו במוניטין לא.

ליאב 22 באפריל 2014

בדיוק. כתבתי זאת למטה בתגובה לטל, אד וודוורד הוא הכתובת. מהרגע שהחליף את גיל בתפקיד מנכ"ל הקבוצה, יש כשל מערכות בכל התחומים עליהם החשבים עליהם הוא אחראי – רכש, תקשורת וניהול משברים

אריק 22 באפריל 2014

רונן יונייטד עשתה כל כך הרבה דברים מלוכלכים, בדומה לקבוצות אחרות, זה בהחלט לא לעניין אבל אני לא חושד ביונייטד שהייתה קדושה קודם לכן, ולכן קל לי הבוקר לאהוד קבוצה שעושה דברים מאין אלו והמנגר שלה הוא לא מויס מאשר אתמול.

גיל 22 באפריל 2014

בדיוק. ההנהלה בהתנהלות שלה בשנה האחרונה חושפת את פרצופה האמיתי. כאילו רק חיכו שפרגוסון יעזוב כדי להשליט סדר משלהם במועדון. העתיד נראה קודר מאוד כרגע.

טל המנצ'סטרי 22 באפריל 2014

כשהשמועות על פרישה של פרגוסון החלו לצוץ מעל פני השטח, תוך זמן קצר הוא/המועדון הוציאו מכתב רשמי שלו ובזה קטעו את השמועות והפכו את העניין למכובד וענייני.
ההתנהלות הנוכחית של המועדון, של העומד בראשה היא המשך ישיר להתנהלות של המועדון החל מרגע הפרישה של דיוויד גיל, במשאים ומתנים וכל השאר, ניהול חובבני.
חרושת שמועת של שעות שלא עושה כבוד עם מוייס, שלא מוסיפה כבוד למועדון, הצרה רשמית מעורפלת, בושה וחרפה!!
כל מנג'ר שיבוא אחריו (אם וכאשר) יקבל פנקס צ'קים ורכש שמוייס לא קיבל, מקצועית אולי גם באשמתו כשנתן ליותר מדי שחקני סגל "לא שלו" הזדמנות נוספת.
מעבר לזה, אני חושש למה יהיה אם יבוא מישהו חדש וגם הוא יתקשה בתחילה, אם התוצאות והיכולת הטובה לא יגיעו בהקדם, מה אז? עוד פיטורים מוקדמים?
ואם רוצים לפטר עכשיו את מוייס, אי אפשר היה לחכות לסוף העונה ולעשות את זה מכובד יותר, כואב פחות, מביך פחות?
ככל הנראה אין שום תוכנית מגרה אלא מדובר בהחלטה מהבטן, לחץ מבחוץ, כמו דניאל לוי וטוטנהאם ואנחנו יודעים מה שווה התנהלות שכזו.
מדברים על ואן חאל ואני אומר, מאמן שיהיה עסוק בקיץ בגביע העולם עם הולנד ויתפנה רק לאחר מכן לטפל בענייני יונייטד, זו הפיתרון הגאוני?
אני עדיין מחכה להודעה רשמית לכאן או לכאן, המועדון גדול וחשוב יותר מכל פרט אבל גם אם מוייס יילך הביתה ויבוא מישהו אחר, אנחנו נצטרך לעשות בדק בית רציני ביותר ובלי קשר למנג'ר והאם מקצועית הוא מתאים יותר או פחות.

דורפן 22 באפריל 2014

זה מעל הכל פשוט בושה איך שזה נעשה. ויותר בושה מהפסד 0-3 בבית לליברפול.

ניק 22 באפריל 2014

בהנחה שהוא מפוטר היום או מחר אני באמת לא מבין מה אתם רוצים בהקשר של הזמנים. גם כשפרגסון פרש היה איזה יום שלם של שמועות עד שיצאה הודעה רשמית.
השמועות החלו אתמול בצהריים ואם תצא הודעה אחרי יום-יומיים זה הגיוני ותקין.
אם זאת אני כן מסכים שמן הראוי לתת לו לסיים את העונה.

לגבי ואן חל- הוא מאמן מעולה שיודע לבנות קבוצות לטווח ארוך ולדעתי יכול מאוד להצליח אצלנו ולהתאים לנו. זה שהוא עסוק חודש בקיץ במונדיאל לא אומר כלום. הוא היה פנוי כל השנה ואני בטוח שהוא רואה מספיק כדורגל (גם אותנו) בכדי לדעת מה צריך להביא לקבוצה ומאיפה להביא. גם ככה אין אימונים עד אחרי המונדיאל.

ליאב 22 באפריל 2014

ההתנהלות הזו ממש מרתיחה אותי.

לא יודע למה, אבל איפשהו יש לי תחושה שהסיבה שלא יצאו לתקשורת היא בגלל מאבק פנימי בין הבעלים ובין חלק מחברי הדירקטוריון ובראשם פרגוסון, גיל וצ'רלטון. החלטה כזו, במידה והתקבלה, במיוחד כשמדובר על פיטורין 4 מחזורים לתום העונה, היא החלטה שלא פחות ממרעידה מועדון הישגי עם קוד התנהלות כמו מנצ'סטר יונייטד.

ההחלטה הזו, באיזשהו מקום, היא סוג של קבלת החלטה להפנות עורף לפרגוסון ומורשתו ואני לא בטוח שאם הדברים אכן נעשים כפי שהתקשורת הבריטית נהנית לספר ביממה האחרונה, לא תהיינה לכך השלכות הרבה יותר משמעותיות מלבד פיטורי מויס, אולי אפילו פרישה של 3 האנשים החשובים שציינתי לעיל מדירק' המועדון כאות מחאה על התנהלות המועדון.

האמת, ככל שהזמן עובר מאז הקיץ, זה נראה יותר ויותר שהגלייזרים הצליחו לאזן את המינוי של מויס על ידי מינוי בובה כאד וודוורד לניהול המועדון ועכשיו, כשניתן לפגוע בבטן הרכה בקלות בגלל הכשלון, הם עושים בדיוק את מה שהם רצו לעשות באותו הרגע שפרגוסון הודיע להם שהוא מתכוון לפרוש בדיוק לפני שנה, וזה להביא לכך שהשליטה שלהם במועדון תהיה גם בפאן המקצועי.

אני לא בעד מויס ולא הייתי בעד מויס מכיוון שזה ברור שזה לא עובד, אבל לתחושתי הדחה שלו לפני סיום העונה, כשתכל'ס אין באמת על מה לשחק, היא הדבר המטופש ביותר שניתן לעשות במצב כזה.

מילא אם היה מדובר בינואר, אז היו צריכים להפנים שהסיכויים לעלות לליגת האלופות נמוכים עד אפסיים (והם היו כאלה בינואר, אבל אז שיחק עניין התזמון והצורך לתת למויס זמן), אבל עכשיו? 4 מחזורים לסיום עונה כשברור שיונייטד לא תשחק באירופה לא מעט זמן (וגם לא תרד ליגה). שיתנו קצת כבוד, הבן אדם מאמן מכובד. לא יפה.

סימנטוב 22 באפריל 2014

+1 טל, ליאב. למרות שמויס איבד את השחקנים, הוא היה מיסטר נייס ולא זרק נעלים באויר אם אין לך רקורד עם תארים אז תראה שיש לך כח.

ליאב 22 באפריל 2014

יש המון סיבות לכשלון וההתרסקות שלו בתפקיד, אבל מעבר לאלה הלעוסים והידועים (הדחת צוות האימון הקודם, רכש וכו'..), יש שניים שהם באמת מרגיזים – הראשון הוא בתחושה ששידר שההצלחה תגיע כי זו מנצ'סטר יונייטד וההצלחה נדבקת למועדון הזה והדבר השני מבוסס חצי על תחושה וחצי על דברי התקשורת וזה שהשחקנים המובילים במועדון פשוט לא קיבלו את האוטוריטה שלו ולא שמו עליו, זה במיוחד התחדד על רקע הצורך בחילופי דורות במועדון. אני מאוד אוהב את ריו פרדיננד, אבל כששחקן במעמדו (ובמיוחד ביכולת לא טובה שמסמנת שהגיע הזמן לקחת צעד אחורה לתפקיד שחקן סגל או פרישה) חצי צוחק על שמועות הפיטורין וגם כשנכתבות כתבות על כך ששחקנים ותיקים פנו לפרגוסון על מנת להתלונן על מויס, זה לא זה. כל המועדון לא תפקד בשנה האחרונה וזה מאוד ברור שההתנהלות מחוץ למגרש השפיעה בצורה ניכרת על היכולת על המגרש ובעיקר המחויבות של השחקנים במהלך משחקים.

אריק 22 באפריל 2014

בזה אני לא מסכים איתך. תודה תודה תודה לשחקנים אם הם גרמו להפסקת העסקתו של ההזוי.

אביעד 22 באפריל 2014

עכשיו אתה סבבה עם player power. נראה מה תרגיש כשהמנג'ר יהיה מישהו יותר לרוחך שיאכל אותה כי לשחקן מפתח כזה או אחר לא התאים.

אריק 22 באפריל 2014

אביעד אני בסדר עם כל גורם שמעיף את מויס מהקבוצה, נקודה!

סימנטוב 22 באפריל 2014

מסכים

ליאב 22 באפריל 2014

אגב, שימו לב מה פרדיננד כתב אתמול בערב אחרי שהעלה ציוץ עם השיר "Rumors" וחטף תגובות צוננות:

We are in a day and age where players are forbidden from having emotions..and we wonder why the distance between players & fans is widening.

על דברים כאלה אין סליחה. שיעיפו אותו מהמועדון. ביזיון ששחקנים העזו לטפטף דברים כאלה החוצה. כמעט מזכיר את התנהלות המועדונים בלוזון-ליג.

תומר חרוב 22 באפריל 2014

דבר אחד ברור, מויס לא מפוטר בגלל שלא הצליח להעמיד הרכב קבוע או לשחק כדורגל התקפי או שאין סיכוי שבעתיד הוא יצליח ביונייטד. הוא פוטר כי הוא הפסיד לגלייזרים כסף. זה לא קשור לא למסורת של יונייטד ולא למסורת של המאמן בספורט האמריקאי, המסורת היחידה שקובעת היא-מי שמפסיד לך כסף הולך הביתה.בגלל זה גם העיתוי, הפיטורים הם מהלך כלכלי נטו.

דורפן 22 באפריל 2014

נכון. לקהל, גם זה שלא רצה אותו, הייתה סבלנות.

יאיר אלון 22 באפריל 2014

זה בדיוק מה שטענתי בפוסט מדוע כן להשאיר אותו של דורפן…

Drazick 22 באפריל 2014

אתה טועה.
הסיבה שהוא פוטר היא כי הם לא מאמינים שהוא יכול להביא כסף (מה שהוא כבר הפסיד, הוא הפסיד).
כלומר לא יכול להביא הצלחה.

טבעי שאנחנו נחשוב שהם רוצים כסף.
האוהדים והם בעלי אינטרס משותף, הצלחה.
להם זה מביא כסף ולנו זה מביא אושר.

אם הוא היה מראה שבב של סיכוי להביא הצלחה, הוא היה נשאר.
הכל בלשון עתיד.
וכן, האמריקאים לרוב נותנים למאמן לעבוד יותר מאשר באירופה, אז די עם הצביעות בהקשר הזה של הגלייזרים.

תומר חרוב 22 באפריל 2014

מקבל את האבחנה שלך לגבי הכסף שהוא לא ירוויח אבל הצלחה וכסף לא תמיד מקבילים. ונגר מרוויח כסף למועדון שלו ולכן הוא לא מפוטר גם אם לא נחשב מצליח.
האולישייחים של סיטי וצ'לסי במובן הזה כן מחפשים נצחונות, מבחינתם אם לא ניצחת אז אתה הולך הביתה ולא משנה אם המועדון מרוויח או מפסיד.

תומר חרוב 22 באפריל 2014

האמריקאים נותנים יותר זמן למאמן כי הרווחים לא תלויים בהכרח בהצלחה. אין העפלה לליגת האלופות, אין ירידת ליגה, אפשר להתבזות במגרש ועדיין להרוויח אז אפשר גם לתת זמן לתהליכים מקצועיים.

אריק 22 באפריל 2014

הזוי בעיניי שאתם לא מבינים שפרגי גם מאחורי זה.
אני קורא על ביקורי בית שערכן שחקנים בכירים בביתו כדי להתלונן על המצב.

טל המנצ'סטרי 22 באפריל 2014

זה רשמי, תם עידן מוייס ביונייטד.

אריק 22 באפריל 2014

נו אתם רואים עשו את זה כמו שצריך – בטוויטר!!
איזה חוסר קלאס.

ליאב 22 באפריל 2014

גועל. אין לי מילה אחרת לתאר זאת, פשוט גועל.

D! 22 באפריל 2014

טוב, זה הזמן לפוסט חדש עם כותרת חדשה, לפני שהפוסט הזה (וזה של גרייזס) מתעלים על כמות התגובות בפוסטים של ספרד-אנגליה

איתמר 22 באפריל 2014

מויס נכשל מקצועית ביונייטד ואין סיבה להפוך אותו כעת לקורבן ״דרכם הנלוזה״ של הגלייזרים.

oz 22 באפריל 2014

בלי קשר להצדקה או לא של הפיטורים, אני חושב שהביקורת על דרך הפיטורים מוגזמת. הרי בכל מקרה לפטר מישהו זה מצב לא נעים וקשה לעשות את זה בצורה יפה.

ההדלפה אתמול מכוערת אבל חוץ מזה אני לא מבין מה כ"כ רע בהליך הפיטורים. עד לסופ"ש האחרון לא ראיתי מההנהלה שום רמזים למעמדו ולפחות כלפי חוץ היה גיבוי מוחלט. זה שבעתונות היו ספקולציות על מעמדו ועל מחליפים אפשריים זה בלתי נמנע עבור קבוצה שמקרטעת לא משנה מה ההנהלה תעשה. נראה שההחלטה הסופית לפטר אותו היתה אחרי המשחק מול אברטון, כלומר לכל המוקדם ביום ראשון בערב, והגיוני שרצו לחכות כדי להודיע לו לפני שיוצאים לעתונות. היום, כלומר שלישי בבוקר לכל המאוחר הוא כבר קיבל הודעה ויצאה הודעה רשמית אז אין פה תקופה ארוכה שבה רחשו או בחשו או לא נתנו לו לעבוד. הרי אם היו מודיעים כבר בראשון בערב בצורה רשמית גם היו טענות על כך שזה מכוער וישר רצים לפטר בפאניקה וכו. חבל רק שמישהו לא התאפק והדליף על כך אתמול.

אודי 22 באפריל 2014

אל תהרוס להם את האשליה שצריך היה להתנהל איתו בכפפות של משי. כל העונה הזו עם מויס יצרו מעין פיצול אישיות מוזר אצל אוהדי יונייטד, במיוחד אלה שתמכו במויס. משלב מסוים כבר לא היה אפשר לתרץ את התוצאות בכלום, והיה ברור שהוא לא הבן אדם המתאים לתפקיד, ובכל זאת רצו שישאר כי זו "לא הדרך של המועדון." כלומר הם מוכנים שימשיך בתפקיד רק על מנת שלא יגידו שפיטרו מאמן בלי לתת לו צ'אנס, למרות שברור שהוא לא מתאים לתפקיד. עדיף לקבוצה שעזב לפני שגרם נזק גדול עוד יותר.

יוסי מזרחי 22 באפריל 2014

אודי היקר.
אני לא מציע ללכת להכללות. כמה מגיבים כאן שלא ראו את פיטורי מוייז כפתרון הסבירו את עמדתם.
חלק קטן מהתפיסה היתה שאנחנו לא מתנהגים כך. אני מעיד על עצמי, שלא נעזרתי בטיעון הזה כבתורה מסיני,והעמדה שלי נשענה על ניתוח שלי את המציאות ולא על שום דבר אחר, ושום דבר מהדברים שהבאתי לא איבד את ערכו ואת נכונותו, לא בקונטקס הכולל ולא בפני עצמו.
לצערי, אחרי הפיטורים האלה, אני עדיין לא רואה שום שינוי שיבוא כבמטה קסמים.
מה שכנראה קורה כאן הוא תחילת ירידה של MANU מהתרבות הניהולית שאפינה אותה,מהלך שאולי יכניס לגלייזרים עוד כמה גרושים, אבל גם מהלך שיביא ליציאת המשפחה הארורה הזו מהמועדון.

אביעד 22 באפריל 2014

OZ, חצי מעיתונאי הממלכה יצאו עם הספקולציה בבת אחת מיום שני בצהריים. אז מישהו הדליף להם את זה אז. ההודעה הרשמית באה כמעט 24 שעות אח"כ. בזמן הזה, המועדון הסכים לאשר שמוייס "טרם פוטר" אבל סרב להגיב לגבי עתידו.
אז באופן עקרוני, הליך הפיטורים בוצע כך שחבורת עיתונאים קיבלה את ההודעה לפני המנג'ר ואז העבירו עוד יממה כשהם מסרבים להגיב. זה נראה כמו משהו נורמלי?

אבישי 22 באפריל 2014

התגובה היחידה שאני חושב עליה בבוקר ציני כזה היא שכל הנוגעים בדבר כבר ידעו מבעוד מועד, וזה כולל גם את המנג'ר הבא, פשוט חיכו שיחס ההימורים עליו ישתפר.

ניק 22 באפריל 2014

ב2 מילים:
Good Riddance

ליאב 22 באפריל 2014

בניגוד להתנהלות מול התקשורת, היו מהירים מאוד בניהול האתר של הקבוצה – הסירו כל זכר לקיומו של מויס.

אבישי 22 באפריל 2014

לא היה שם יותר מדי. בכלל, אם לשפוט לפי האתר, קבוצת מרכז טבלה ומטה.

אלי 22 באפריל 2014

תראו סטטיסטיקה מצחיקה:
בטבלת מאמני יונייטד בכל הזמנים למויס יש % ניצחונות שני רק לפרגוסון.

כוכב עליון 22 באפריל 2014

יום עצוב להיות יונייטד. עצוב. זה מעבר לדיונים שיש לנו ממאי אם הוא מתאים או לא. זה עצוב כי זה מיותר כרגע. זה מיותר בדרך הזאת. זה פשוט מיותר. לא רוצה לתת כותרות שאנחנו ככל העמים, זה הרבה יותר גרוע, זו התנהלות של קבוצה ישראלית. עצוב

אלי 22 באפריל 2014

אז הנה הסיבה האמיתית לתזמון של הפיטורין:
בחוזה של מויס כתוב שבמידה והם לא יבטיחו השתתפות בצ'מפיונס ליג אז במקרה של פיטורין מויס יהיה זכאי רק לשנה אחת של פיצויים.
ביום ראשון נקבע סופית שהם לא ישחקו בצ'מפיונס שנה הבאה ולכן הוא פוטר עכשיו.

פרשנות שלי: סביר להניח שהם רצו לפטר אותו הרבה קודם אבל לא רצו לשלם לו פיצויים עד תום החוזה הארוך.

דורפן 22 באפריל 2014

כלומר – לא טובת המועדון ולא שמו הטוב לנגד עיניהם. אם היו משוכנעים שצריך לפטרו – הם העדיפו לחסוך כסף. ואחרי שחיכו מסיבות של פיצויים – לא היה להם את הקלאס הבסיסי לחכות עוד שלושה מחזורים

אלי 22 באפריל 2014

דווקא כן טובת המועדון כי ישאר יותר כסף למינוי המאמן הבא או רכישת שחקנים חדשים.
בנוסף, עדיף כמה שיותר מוקדם ע"מ להתחיל לתכנן את העונה הבאה.
כל שחקן (או יותר נכון סוכן) שהיו פונים אליו עכשיו היה שואל האם מויס נשאר לעונה הבאה. אז מה היו עונים לו?
אם היו אומרים לו "כן" אז היו משקרים.
או היו אומרים לו "לא" אז תוך כדי הפגישה הסוכן היה שולח סמס לעיתונאי החצר שלו והדבר היה מתפרסם עוד לפני סיום הפגישה.

אין שום קשר ל"קלאס".

אמיר ענבר 22 באפריל 2014

כיוון בשבועות האחרונים כבר לא היה, ריאלית, מה להציל מהעונה הזו, לא היה טעם לפטר אותו מוקדם. חיסכון של 20 מיליון פאונד פיצויים זה לא משהו שהולך ברגל, גם למנצ'סטר יונייטד. בטח אחרי שהמינוי כבר עלה לנו בעשרות מיליונים מליגת האלופות בעונה הבאה.

ג'רמייקל רוג'רס 22 באפריל 2014

נניח והייתה לי לי קבוצת פורמולה1. וחיפשתי נהג לנהוג בפרארי שלי.. מה הסיכויים שהייתי בוחר בנהג שמעולם לא זכה בכלום?
ההחתמה של מויס הייתה בושה וחרפה ותיזכר ככתם הגדול ביותר בקדנציה של סר אלכס.
חבל שלקח כלכך הרבה זמן להעיף אותו.
אם הינו עושים את זה לפני חצי שנה היינו בצמפיונס.
רק שיביאו מאמן מוכח בבקשה.

אמיר ענבר 22 באפריל 2014

תלוי מי זה הנהג מספר 1 שלך… אם זה מיכאל שומאכר, דווקא הגיוני שתביא לידו את רובנס באריקלו או פליפה מאסה…

רונן דורפן 22 באפריל 2014

סביר שלא היית ממנה את ואן חאל לאייאקס או את גווארדיולה לברצלונה. שזה בסדר – לא חייבים להמר. אבל אז לרוב מקבלים לטוב ולרע את אנצ׳לוטי לשנתיים.

edgecator 22 באפריל 2014

החלטה נכונה שייושמה באופן שגוי. מויס תמיד נראה לי כמו איש מקצוע רציני מאוד, ואני מקווה שיצליח לשקם את שמו במועדון שתואם את מידותיו.

קורא 22 באפריל 2014

אפשר להגיד הרבה דברים על הסגל של מויס, שהוא לא היה מספיק טוב ושאפשר היה לעזור לו בהחתמות, אבל זה לא ממש מצדיק את הרמה הירודה בה שיחקה יונייטד. הקבוצה שיחקה כדורגל איום ונורא שלא מתאים לחומר השחקנים, העפת כדורים קדימה וכדורגל שמתאים לאברטון אבל ממש לא מתאים ליונייטד. זה לא כדורגל שמתאים לרוני, קגאווה, מאטה, ואן פרסי וכל היתר. אני מקווה שבעקבות ההעפה של מוייס ואן פרסי דווקא יישאר והם יקבלו חיזוק נוסף.

Yair 22 באפריל 2014

מצער שצריך לחכות לפיטורים של מאמן (שאני באמת חושב שלא התאים אבל הגיע לו יחס הרבה יותר טוב) כדי שאנשים יבינו שהאויב האמיתי הם הגלייזרים ולא מאמן כזה או אחר.
כאמור, אני לא חושב שמויס היה האופציה הטובה ביותר בשבילנו אבל אם השמועות על כך שמי שבסופו של דבר הביא לפיטוריו הם השחקנים ובראשם ראיין גיגס זה מדאיג מאוד, מה יקרה אם נביא עכשיו את ואן חאל או אפילו קלופ וגיגס יחליט פתאום בעוד חצי שנה שהם לא מתאימים כי האישה שלהם לא מספיק יפה או משהו?

מנצ'סטר יונייטד השתנתה כשהגלייזרים השלימו את ההשתלטות, אלכס פרגוסון הצליח לטשטש את זה לכמה שנים, נראה לאן הולכים מפה

רוני יעקוב 22 באפריל 2014

פשוט לחלק צל"ש לניהול המצוין של הגליזרים,יהודים חכמים
אחרי שפרגי תקע אותם עם מויס הם התחילו בתהליך של חילוץ המעדון מהצרות שפרגי השאיר להם(מאמן גרוע,שחקנים מבוגרים)
1-ניטרול פרגי מתהליך קבלת ההחלטות ביוניטד
2-החתמה מצוינת של מאטה
3-הארכת החוזה של רוני
4-הצהרה כי יש 200 מיליון פאונד להשקעה בסוף העונה
5-פיטורי מויס עם מינימום פיצוים
עכשיו רק שישכנעו את מוריניו להגיע ויש לך שוב קבוצת צמרת כמו שהאוהדים רוצים

רונן דורפן 22 באפריל 2014

הם ניהלו מצויין דבר אחד. גניבת הקבוצה תוך כדי תשלום החובות הממונפים מהכנסות הקבוצה. הם נוכלים חוקיים מעולים שבמעולים.

שחר 22 באפריל 2014

הטעות הגדולה של מויס,שבשלב החתימה הוא לא דרש להשאיר את הצוות המקצועי הקודם רנה מולנסטין, מייק פילאן ואריק סטיל,ונגדרם למערכת זעזוע נוסף על עזיבת הסר.

אמיר ענבר 22 באפריל 2014

האמת היא שאני לא בטוח שזה היה משנה דבר. מויס הוא hands on, הוא מעביר את האימונים בעצמו. במצב הזה, או שמולנסטין ופילן היו צריכים לעשות מה שהוא אומר (מה שלא היה משפר את הכדורגל), או שהם היו מתמרמרים ואז היה פיצוץ. טוב מזה לא היה יוצא. ההחלפה של סטיל בוודס לא יצרה בעיות, כפי שמעידה יכולתו של דה חאה (הנהדר).

חוץ מזה, אני לא מחזיק עד כדי כך ממולנסטין ופילן. ראינו את יונייטד בעידן קיד כעוזר, בעידן מקלארן כעוזר, עם קירוש כעוזר. הכדורגל איתם היה פחות מרשים מהשלושה שהזכרתי.

אודי 22 באפריל 2014

מעניין אם מויס ידע שהוא מפוטר אחרי ההפסד לאברטון. מצד אחד היו לו את המשפטים הקבועים של שיחקנו טוב (למרות שממש לא), אבל הייתה בו מעין כניעה כזו שהייתה שונה מראיונות אחרי הפסדים אחרים – ההודאה ביד של פיל ג'ונס עם חיוך כזה. אולי זו הייתה הקלה שהעונה תכף מסתיימת, אבל אולי אמרו לו שהעתיד שלו יקבע במשחק הזה.

חכם בלילה 22 באפריל 2014

התבוסתנות והכניעות היו גם בראיונות קודמים. מבחינתי זה היה הקש ששבר את גב הגמל – איך יכול אדם עם שפת גוף כזאת לסחוף אחריו קבוצת כדורגל?

היסטוריון של ספורט 22 באפריל 2014

עד הרגע האחרון האמנתי שהוא לא יפוטר.
לא חשבתי מהתחלה שהוא בהכרח המאמן המתאים ברור שגם לדעתי הוא נכשל בגדול ובכל זאת קוותי שהוא לא יפוטר.
כשאתה נותן מנוי לשש שנים אתה בעצם נותן הצהרה שאומרת משהו כאין זה.
"אנו יודעים שלא פשוט להיכנס לנעליים של סר אלכס ,בנוסף אנו גם זוכרים שגם לסר אלכס לקח זמן רב עד שהוא הצליח ,אנו מבינים שצריך לקחת מישהו ולתת לו זמן לבנות את הקבוצה ולכן יש לך את כל הזמן שבעולם (שש שנים בכדורגל זה נצח נצחים ).
בקיצור הכישלון המהדהד לא הצדיק את הפיטורים המוקדמים.
ראשית : היו הרבה מאד נסיבות מקילות.
שנית : ניתן לחשוד שאם הוא היה עובר את מימכן בצ'מפיון הוא היה נשאר.
שלישית : ובקטנה אם כבר לפטר לפחות באצילות בסוף העונה שנגמרת עוד שלושה שבועות …לפחות לתת לו לגמור עונה בכבוד.

מויס הוא לא הסיפור הסיפור היא מנצ'סטר …קבוצה שנתנה זמן והרבה ולכן גיגס בן 41 עדיין שם כנ"ל היה עם סקולס ,נוויל וארווין …אני מאד מקווה שהמועדון לא יהיה העתק של ריאל מדריד שבו ישנם יותר מאמנים מתארים וזאת למרות שיש המון תארים.

שי 22 באפריל 2014

יש לי תחושה שהפיטורים לפני סוף העונה באו כדי לעשות סיבוב על גיגס ולראות איך הוא נוסע.

best 22 באפריל 2014

לאן כבר הוא יוכל ליסוע עם לוח משחקים שכולל את נוריץ', האל וסנדרלנד (הכל בבית) וביקור בפינאלה אצל סוטון?
גם ככה אין על מה לשחק, הריבות לא פרמטר, אתה מצפה לראות משהו חדש ב-360 הדקות הללו?

שי 22 באפריל 2014

זה עדיף על כלום ואפשר לראות איך השחקנים מגיבים אליו, כי זאת הייתה הבעיה העיקרית של יונייטד השנה (ביחס ליכולת בעונה הקודמת).

Yair 22 באפריל 2014

בתור התחלה אני מצפה שירכיב את עצמו בכל המשחקים האלה עד שיכבוש את השער שישמר את השיא של שער בכל עונת פרמייר ליג

ליאב 22 באפריל 2014

לפי מה שאני קורא, הפיטורין האלה נעשו בצורה עסקית מחושבת. הם תוכננו כבר בפברואר, אבל החותמת היא הוודאות של אי עלייה לליגת האלופות בעונה הבאה (כאילו שזה לא היה ידוע) מיד לאחר אברטון. זה אמנם שולי מבחינת המועדון, אבל זה נעשה גם מהטעם של סעיף הפיצויים בחוזה של מויס שמשאיר לו פיצוי של שנת עבודה אחת בלבד במידה והוא לא מצליח לעלות לליגת האלופות.

עוד סיבה מספיק טובה לכך שהגלייזרים ריסקו את המוניטין של המועדון ולא התאפקו לסוף העונה היא שהם רוצים לאותת לכל המאמנים בשוק שהנה, מושכות המועדון פנויות כבר ב-22/4, חודשיים וחצי לפני שמתחילים בד"כ בהכנות לקראת העונה הבאה וכך להציב את עצמם בסיטואציה נוחה של בחירת מאמן ולא בלחץ וגם להשאיר לו מספיק זמן לערוך תוכניות בחודשיים הקרובים לקראת הבנייה המחודשת של הסגל.

אני בעיקר מתבייש על הדרך שהדברים נעשו. נהגו במויס בצורה לא ראויה. יכלו להמתין לסוף העונה.

אריק 22 באפריל 2014

אני קורא שזה מתוך אקט של רחמים, היתה תחושה שהאיש ממש סובל הוא בקושי דיבר והעדיפו להוציא אותו מלעמוד מול כמויות הרשעות והציניות שספג.

דורפן 22 באפריל 2014

את הרשעות והציניות ספג רק בעיתונות. לא באיצטדיון. לכן זה לא טיעון.

כסיפוביץ 22 באפריל 2014

יום עצוב למועדון.
העתיד יקבע אם יונייטד נשארת בתחום המועדונים הגדולים שבונים לאוהדים שלהם מסורת ותרבות או שיונייטד חותכת לקבוצה של האולישייחים והמועדוני הצעצוע שלהם.

לא אוהד יונייטד אבל עד היום המועדון נבדל ממועדונים כמו צ'לסי, ריאל והסיטי באותנטיות שלו.
כולי תקווה שהסמל הזה יישמר בזהותו המקורית

אודי 22 באפריל 2014

איזו אותנטיות בדיוק?

תוהה בדרכים 22 באפריל 2014

אני האחרון שאפשר להאשים אותו באהדה לריאל מדריד, אבל כל כך מגוחך ושחצני לשים אותם באותה סירה עם מועדונים כמו סיטי וצ'לסי ולכתוב שהוא פחות אותנטי מיונייטד.

ריאל מדריד מועדון עם היסטוריה הרבה יותר גדולה משל יונייטד. להבדיל מיונייטד, הוא מועדון שנשלט על ידי אוהדים ולא על ידי איש עסקים (שבמקרה של יונייטד הוא פשוט יהודי אמריקאי ולא יהודי-רוסי או ערבי) והנשיא שלו, גם אם אפשר לחלוק על תפיסת העולם ודרך הניהול שלו, הוא אוהד הקבוצה ברמה שהגיילזרים למיניהם לא יהיו עוד מיליון שנה. ריאל מדריד גם מבזבזת את הכסף שלה, לא של אף אחד אחר.

קצת צניעות.

מנחם 22 באפריל 2014

ריאל מדריד מבזבזת את הכסף של כספי משלם המסים – או בעל חיסכון הבנק – הספרדי (וכך גם ברצלונה), באופן שהוא לא פחות מביש מהאופן שבו עושים זאת האולישייחים למינהם. ממש לא מדובר במועדון שעושה שימוש רק "בכסף שלו".

אריק 22 באפריל 2014

מסכים עד השורה התחתונה, ריאל משתמשת בכספי המלך, הבנקים, האזרחים וכספי זכויות השידור שהם גונבים לקבוצות האחרות.

תוהה בדרכים 22 באפריל 2014

זה לא הנושא, כך שאני לא רוצה להיכנס לזה יותר מידי, אבל ריאל מדריד מבזבזים את הכסף שלהם. יש להם הכנסות הרבה יותר גבוהות משל יונייטד, ואם מחשבים את הנטו (כלומר רכישות פחות מכירות) אני בספק גדול אם הוציאו יותר על רכש מיונייטד מאז קיץ 2010 (כולל).

זה שאתם יכולים לחלוק על שיטת חלקות זכויות השידור במדינות שונות, לא משנה את העובדה שזה כסף שלהם, כסף שהם מקבלים בגלל העובדה שאנשים רוצים לראות אותם בטלוויזיה.

יונייטד מרוויחים מאד מהיסטוריה של הקולניאליזם הבריטי שהשאיר השפעה אנגלית גדולה במדינות מסוימות, השפעה שמתבטאת היום בין היתר באהדה לקבוצות אנגליות בכלל ויונייטד בפרט. אהדה ששווה הרבה מאד כסף. זה עדיין כסף של יונייטד, גם אם הנסיבות שייצרו אותו לא ממש מוסריות.

edgecator 22 באפריל 2014

תוהה, הלכת אחורה עד הקולוניאליזם ולא עצרת ליד התמיכה הממשלתית?

רונן דורפן 22 באפריל 2014

ספציפית ״קולוניאליזם״ זה לא נכון כל כך לגבי כדורגל.
הודו היא מקור הכנסה נמוך לעומת מדינות שלא היו קולוניות – כמו קוריאה, סין ויפן. ארצות הברית הייתה קולוניה אבל לא אחת קלאסית. היא מרוויחה מדומיננטיות תרבותית של השפה האנגלית – שהיא באמת שריד עקיף של האימפריה. אבל באותה מידה צרפת מרוויחה מהקולוניאליזם הכי הרבה שחקני בית בעוד ספרד בעמדה הטובה ביותר לשחקנים זרים.

רונן דורפן 22 באפריל 2014

אבל יש הבדל מריאל מדריד. יונייטד עצמה היא לא קבוצה ממשלתית או אימפריאלית. ריאל מדריד כן. המסורת שלה באמת מפוארת בהרבה – אבל היא החלה מתמיכה ממשלתית.

כסיפוביץ 22 באפריל 2014

תוהה
ריאל היא קבוצה עם היסטוריה מפוארת וארוכה אבל אחד הכוחות השחורים בשבילי בכדורגל העולמי.
אין בה שום דבר אותנטי מעבר לשם המפואר…בשבילי…

הנבל 22 באפריל 2014

אני עם תחושות מעורבות , מצד אחד זה טוב שמוייס הולך כי איכשהו הוא לא "הגאון" שציפינו לראות. אבל מצד שני המועדון מצטרף לרשימת מועדונים (שכוללת את ריאל ,צ'לסי ,בארסה וכו'" שמפטרות על בסיס קבע בלי להיות הוגנים עם המאמן ולתת שתי עונות לפחות. זה אירוני שדווקא סיטי וליברפול העונה מראות איזשהיא דרך וכבוד , האחת השאירה מאמן אחרי עונה יחסית כושלת והשנייה הולכת לתמוך במאמן שהיו לו הכלים לזכות בהכל ולא עשה זאת.

קראתי בגארדיאן , על כך שאחד מסעיפי הארכת החוזה של רוני , אומר שהמועדון חייב להתייעץ איתו בכל רכישה עתידית של שחקן.
אם זה אכן נכון , אני לא רואה למשל את קלופ מגיע ומסכים לזה שאחרי שבחר רשימת שחקנים לרכישה , חלק מהם לא יגיעו בגלל רוני.
זה מזכיר לי מאוד את ריאל מדריד בשנים הכושלות תחת שליטתו של קלדרון ,כשראול החליט מי ישאר ומי יעזוב , שחקנים כאלו הם גידול סרטני שמסוגל להרוג תדמית של מועדון אם לא להרוס את המועדון עצמו.

אוהד 22 באפריל 2014

אני קורא פה הרבה שאנשים אומרים שיונייטד השתנתה וזה לא ה-DNA של המועדון לפטר, אבל אני רוצה גם להגיד, מאיפה אתם יודעים? אולי מויס הוא היוצא מהכלל שמעיד על הכלל. אולי המאמן הבא שיבוא יישאר לעשרים שנה?

ההחתמה של מויס בהחלט סימנה שבכוונה של הגלייזרים להשאיר אותו להרבה שנים במועדון, אבל זה לא עבד כמו שהם רצו. השקעות צריך לבדוק באופן קר ולא בהתייחס למה שהיה עד עכשיו. בנקודת הזמן הנוכחית, המשך ההעסקה של מוייס היה השקעה רעה וזהו, צריך לחתוך הפסדים למינימום.

אריק 22 באפריל 2014

אני חושב שאנשים מחפשים סיבות לאהוד קבוצה שהם פחות מטומטמות מפעם בגיל 7 ראיתי את בראיין רובסון בשער ראשון והוא שיחק בקבוצה שהיה לה "יונה" בשם שזה נראה לי מוזר ומאז אני בעד קבוצה מעיר משעממת בצפון אנגליה, אז הם בונים תיאוריות על רוח המועדון ושאר דברים, יונייטד הוא מועדון חזירי ומושחת בדיוק כמו ליברפול למשל. היא לקחה אליפויות כי היא קנתה את קאנטונה ואחרים ממתחרות ישירות, היא פנתה לשחקנים בחוזה ועוד, אפילו נדמה לי שפעם ראיתי שחקן שלה מתחזה ומקבל פנדל. אז המנהלים שלה פיטרו מנגר איום ונורא כמה חודשים מאוחר ממה שהיה צריך כדי לחסוף 16 מיליון פאונד. אני יכול לחיות עם זה, מה שהיה לי קשה זה לחיות עם המנג,ר המחורבן שהפך את הקבוצה שאני אוהב לבדיחה, זה יותר גרוע בעיניי מלצלול.

אריק 22 באפריל 2014

אופס , זה היה לגרייזס

אריק 22 באפריל 2014

פינת הנוסטלגיה:
http://debuzzer.com/dorfan/15096

כוכב עליון 22 באפריל 2014

בפינת ה"אמרתי לכם"…

אודי 22 באפריל 2014

מצחיק לקרוא

תומר שטרן 22 באפריל 2014

אריק אתה מלך

אופיר 22 באפריל 2014

1000+

את זה שקשה לאנשים להודות בטעות כולם יודעים. זה שהם לא מסוגלים אפילו לשנות את הרטוריקה גם כשביצה מרוחה להם על הפנים – זה כבר מדהים.

אני הימרתי שמויס יהיה הצלחה וטעיתי. המגיב הכי אגרסיבי בדה-באזר (ההוא שאוהב להשתמש במילה "דוחה" כמו ילד בן 4 בכל הזדמנות) נאחז בקרנות המזבח ולא מוכן לקבל את העובדה שאריק צדק בכל מילה בתחזית שלו באופן מפחיד ממש.

רונן דורפן 22 באפריל 2014

אופיר – אתה מתקשה להפריד בין טענה של ״מוייס הצליח״ לבין טענה של ״כל מנג׳ר במנצ׳סטר יונייטד צריך לקבל מספר שנים והזדמנות לבנות סגל״. עבורי העונה הזו הפכה סופית לכשלון בשני המשחקים שלאחר המשחק הראשון של מאטה. ועדיין – אני לא חושב שפיטורי מאמנים הם תרופה ראויה.

עוד קשקוש וקשקוש שחוזר הוא העניין שכאילו מדובר ב״ערכים״ מול ״הצלחה״ כאילו שמדובר על ערכים של בני עקיבה או התנועה לשימור כדור הארץ בבוליביה. הטענה היא שהנאמנות היא שיטה מצליחה. אמרו לי כאן שבהיסטוריה של יונייטד היו פיטורים מהירים. נכון – וזה מה שקרה -מקגיניס פוטר בתוך שנה, אופרל בתוך שנה וחצי בתוך עוד שנה יונייטד היו בליגה השניה.

ואז התעשתו.
דוקרטי קיבל אמון למרות ירידת ליגה – חזר לליגה הראשונה, הביא גביע (תואר ראשון אחרי בזבי) וסיים שלישי. הוא פוטר בגלל ענין חוץ כדורגלני שבמושגי ימינו נראה הזוי אבל אז נתפש כמעשה ראוי. סקסטון קיבל 3 שנים או 4 – סלח לי על זכרוני – סיים במקום השני. הוא לא רצה להמשיך. אטקינסון קיבל חמש שנים – נטע את יונייטד בתוך ה-ארבע הגדולות ושני גביעים. כל מנג׳ר שכן קיבל זמן – הביא בסוף תוצאות עדיפות על אלו שקיבל. סיפור מעניין: אטקינסון אמר למרטין אדוארדס שהוא מרגיש שמיצא עצמו ולא יכול להתקדם יותר. אדוארדס ביקש ממנו עוד עונה.

פרגוסון קיבל אמון על התוצאות הכי גרועות – והביא את התוצאות הכי אגדיות בהמשך.

אני חושב שהמסר הזה נפגע אנושות. המנג׳ר הבא של מנצ׳סטר יונייטד יבין שהוא צריך להצליח בתוך שנה. לזכותו תשחק העובדה שהוא כמובן יצטרך להצליח יחסית למוייס ולא יחסית לפרגוסון. זה העולם – אם המנג׳ר הקרוב יקבל מאה מליון פאונד לרכש ויסיים שלישי יגידו שהציל את יונייטד. אם תאורטית מוייס (או כל מי שהיה מחליף את פרגי) היה מקבל 100 מליון ומסיים שלישי – גם זה היה כשלון (למרות שאולי לא גורר פיטורין).

עוד דבר שנשחק – שביונייטד נכשל מנג׳ר. שחקנים כנראה לא. והנהלה בטוח לא.

גיל 22 באפריל 2014

השורה האחרונה היא החשובה. מדהים לראות כמה עיוורים אנשים למכלול הבעיות של הקבוצה אבל בעידן של סאונד בייטים מה יותר קל להפיל הכל על המאמן?

אריק 22 באפריל 2014

רונן, נדמה לי שבניגוד למנגר שהצליח באופן מאוד מוגבל בקבוצה שהיא בסדרי גודל קטנה מיונייטד לשחקנים מגיע קצת קרדיט, לא?
מה שמדהים שיש פה אנשים שמוכנים להשמיץ את השחקנים שהביאו אליפות כדי לא להאשים מאמן זוועתי שלא קשור ליונייטד בשום צורה או דרך. אבל בעצם כדי לא להודות שטעו.

גיל 22 באפריל 2014

אותי מה שמדהים זה שאנשים עיוורים ליכולת הגרועה של השחקנים כאילו המאמן הוא זה שמחמיץ מול השער רק בשביל להשמיץ אחרים. בקיצור, כל אחד רואה מה שבא לו אבל בניגוד אליך, אותם אנשים שאתה משמיץ רואים תמונה מורכבת הרבה יותר מאשר רק האשמת אדם אחד.

דורפן 22 באפריל 2014

אריק – להשמיץ את השחקנים לא. אבל התגובה של רבים מהם הייתה איומה. אני מדבר על וידיץ שהוא קפטן שעוזב בפומבי באמצע העונה, על קאריק (אולי אני קשה איתו והוא גמור) ועל ואן פרסי שמשחק משחקי כוח. רוני – לא מתלהב מהמנהיגות שלו בתקופה קשה – אבל סביר. ייתכן שנודה למוייס שהשאיר אותו. אבל השווה בבקשה לשחקני צ׳לסי הבכירים שגזלו מהם את המאמן שברא אותם והמשיכו לשחק במחוייבות עצומה.

אז הרבה מהשחקנים לא כיסו עצמם בתהילה בעונה הנוכחית – מלבד כמה. אני לא מתייחס ליכולת אבל לגישה: רפאל, פיל ג׳ונס, אברה, ואלנסיה (אצל שני האחרונים היכולת הייתה לא טובה – אבל אין לי רבע תלונה למאמץ), דה חיאה ודני וולבק (ומוייס טעה איתו – היה צריך להבין שהוא מחוייב בשלב מסויים ולשחק איתו אפילו באגף).

אמיר ענבר 22 באפריל 2014

אני מסכים. ולא שלשחקנים שלנו אין חלק מהאחריות לעונה הזו, בסופו של דבר הם אלה שמשחקים, אבל אנשים מתקשים לקבל את האפשרות שהשחקנים מזייפים כי הם מודרכים ומכוונים לא טוב, שאין להם את הרוח שאמורה לאפיין את יונייטד כי המנג'ר מדכא את הרוח הזו או לא יודע לשמר אותה.

אין מה לעשות, המנג'ר הוא הדמות החשובה במועדון והוא גם זה שאחראי לכל המכלול. אם שני שחקנים לא מרוצים או מתקשים להפגין את שיא יכולתם, יש להם בעיה. אם כל הקבוצה היא כזו, הבעיה היא במנג'ר.

אריק 22 באפריל 2014

רונן כתבתי לכם במאי 2013 שזה מה שיקרא שמויס ייכנס לחדר ההלבשה של יונייטד. זה כל כך ברור לי שאני חושב שלאנשים צריכה להיות הטיה חזקה מאוד כדינלא לראות ששחקנים שלקחו כל תואר אפשרי תחת אותו מאמן וראו עצמם כטובים ביותר לא יקבל מישהו כמו מויס. הוא בחור טוב, צנוע די יבש ומשולל תארים. אני מאמין שהוא איש טוב אבל מנגר שמחליף את פרגי צריך להיות בעל מבנה אישיות אחר לחלוטין כמו זה של אמממ.. אתה יודע מי, הוא היה מחליק לתוך נעלי פרגי בנינוחות ארוגנטית. אגב אותה ארגונטיות שהיתה מנת חלקם של פרגי אטקינסון ודוקרטי. מויס פשוט לא שם. והעובדה היא שהתחזית התממשה אחד לאחד.

דורפן 22 באפריל 2014

אריק. לא. לשחקנים לשמזלזלים לא מגיע שום קרדיט לזלזל באיזה מנג׳ר שלא מונה. ולו בגלל שהוא מונה על ידי אלכס פרגוסון שדי ברא אותם. אם מישהו מהם עשה אפילו סבוט׳זון למוייס הוא צריך לעוף על טיל. אבל זה לא יקרה – כי עברנו לכדורגל מודרני. הם עכשיו יחליטו אם המאמן שמונה מצדיק את המאמץ שלהם,

קבוצות בכל העולם – גם גדולות – הולכות לפעמים על מאמן שלא השיג המון. השחקנים הללו כולם הפסידו לא מעט לקבוצות האפורות של מוייס. וגם ראו אותו לוקח להם אליפות מהיד.

הוא לא אימן טוב העונה. אין שום סיבה לאף אחד מהם לזלזל. פרגי הציב כל אחד ואחד מהם בעמדות מוזרות לאורך הקריירה.

אריק 22 באפריל 2014

רונן הם לא זלזלו פשוט לא העריכו מספיק. קראתי היום סיפור מעניין אצל אודגון שפרה-סיזן באוסטרליה מויס לקח את השחקנים להליכה מגבשת בים, כך הוא עשה עם אברטון כשהיו שם טים קהאיל הראה לו את המקום. זה נגמר בזה שהשחקנים נאלצו להתחבא בתוך איזה סככה וחולצו משם על ידי כוחות אבטחה מהתלהבות ההמון. הוא לא הבין את ההבדל, באנלוגיה של מולנסטין הוא נהג בספינת הקוז כאילו היתה יאכטה. אתה צריך להרוויח את כבוד השחקנים (כמו בכל מקום עבודה), אני לא חושב שהוא הרשים אותם שם. ולא כשאמר שליברפול פייבוריטית ולא כשאמר "אנחנו ננסה… אני מקווה…" פרגי וזוזה לא מדברים ככה גם לא באברדין ובפורטו או במיינץ. מויס לא שם, זה באמת נראה לי נורא ברור.

יוסי מזרחי 22 באפריל 2014

אריק, מי כאן (רק) משמיץ את השחקנים שלקחו אליפות?
מה שהם לקחו בשנה שעברה נותן להם חסינות לשנים קדימה?
ואלה הם אותם שהפסידו אליפות עם 8 פור ושישה משחקים,רק לפני שנתיים, ומה אמרנו אז?
.
הענין הוא שאתה החלטת כבר בתחילת הדרך שהוא לא מתאים, מה שכמובן זכותך לעשות, ומאז אתה לא מסתכל ימין או שמאל וחוזר על המנטרה ההיא, ואתה הוא זה, שמתעלם לחלוטין מכל שאר התנאים הסביבתיים.
אתה רואה במוייז אשם יחיד ומלא לכל מה שקורה, כאשר אחרים, (כמוני וכמו גיל) אומרים שיש גם תנאים מסייעים(או מקלקלים) ונתוני פתיחה כל כך גרועים שלהגיד שלש פעמים ביום "מויז, מויז מויז", זה לא מספיק או לא נכון.
לדעתי הלא מלומדת, גם לא חכם.
.
ואני אומר שוב, בפעם העשרים: מויז נכשל ביונייטד אבל הוא לא יכול היה מלכתחילה להצליח. מה שהוא קיבל היה מצב בלתי אפשרי,שחשף באחת, כמה רעות חולות שלא עלו על פני השטח באופן קטסטרופאלי רק בגלל סיר אלכס ואישיותו. במכלול הדברים מויז אחראי כי הוא בראש המערכת אבל לא אשם כי את מה שציפו לקבל, אי אפשר היה לקבל.

עירן 23 באפריל 2014

יוסי,

הטיעונים נראים לכשעצמם יפה.

יש רק בעיה אחת. אותה תחזית (מדהימה בדיוקה, לצמרות נסיונות ההתחמקות שלכם) של אריק גובתה ביכולת נוראית במגרש ובאה לידי ביטוי בחוסר כל יד מכוונת.

במה אמורים הדברים ? עם אותו סגל ואותן בעיות שאתה מזכיר והזכרת לאורך השנה אפשר היה להביא תוצאות ה-ר-ב-ה יותר טובות.

לפיכך, הכשלון ברור מאד והוא בעיקר של מויס, למרות כל הנסיבות המקילות.

להבנתי גם לא קורה כלום למורשת יונייטד. פשוט הביאו מנג'ר לא מתאים, נהגו עמו בסבלנות מפליגה למרות תוצאות נוראיות ובעיקר יכולת מזעזעת והכי חשוב – תחושת אין אונים מול כל קבוצה סבירה – ובסוף הגיעו למסקנה המתבקשת.

זה בהחלט לא ישפיע על אף אחד אחר. נדמה לי שכל מאמן יודע שהוא צריך להצליח ולכל הפחות להציג טביעת אצבע על המגרש.

דווקא לא חכם לעניות דעתי להמשיך לאחוז בחוזקה בכל אותם הסברים ולגלות אמונה עיוורת ב"דרך" של הקבוצה.

מה כל כך קשה להגיד "טעינו" ?

אופיר 22 באפריל 2014

רונן,

במועדון גדול ועשיר, עם מתקנים מודרניים ומערכת משומנת, מנג'ר בסופו של דבר יצליח – במידה כזו או אחרת (מנצ'יני לקח אליפות, למען השם!). במובן הזה אני מסכים אתך: מויס בסופו של דבר היה מתברג במקום שמוביל לליגת האלופות וגם היה זוכה בגביע אירעי, זה כמעט בלתי נמנע. מה שלא ברור הוא האם אתם חייבים, לטובת האתוס, להקריב שנה או שנתיים נוספות. מכאן זו כבר עניין של השקפה.

אני אוהד של מועדון שהפך את המנג'ר שלו למיתוס שמאפיל כבר על המועדון עצמו, ומשאיר למנג'ר את הבחירה להמשיך או ללכת באופן מנותק מהביצועים של הקבוצה. בכל שנה אותן הבעיות חוזרות על עצמן, ובכל שנה אנחנו מספרים לעצמנו שבשנה הבאה נתקן אותן. שאל אותי האם בדיעבד אני שמח על הסבלנות? לא.

דורפן 22 באפריל 2014

נכון – מוייס היה מצליח להביא תואר וגם זה לאו דווקא היה הופך אותו ליורשו של אלכס פרגוסון. אתה מדבר על מצב של וונגר – אחרי כמעט עשור – אבל אחרי תרומה נדירה למועדון. המצבים הללו מסובכים. אבל גם בעניין ארסנל – אם וונגר יועזב המאמן הבא יידע שהוא מקבל מועדון שייתן לו גב מוחלט. למעשה כרגע מועדון בלי אחר ורע בעניין הזה באנגליה (-:

אופיר 22 באפריל 2014

והאמן לי – אני כבר לא כל כך גאה ב- job security שאנחנו מציעים. מה שאני רואה מונגר מזכיר לי בעיקר את המנטליות של עובדי הנמלים (רגע אחרי קבלת הקביעות). כמה הייתי רוצה להיות סוציאליסט וגם להאמין שזה יכול לעבוד.

שאל אותי אם במקום 5 השנים האחרונות של ונגר הייתי מעדיף שנתיים של אנצ'לוטי ועוד 3 של פפ למשל: איפה חותמים על זה?!

גיל 22 באפריל 2014

המגיבים האגרסיביים היחידים כאן הם אריק והמהקהלה הקבועה שלו שבכל הודעה מנסים להשחיר פני אחרים תוך טפיחה על החזה היהיר שלהם. אריק לא צדק כי למויס לא ניתנה באמת הזדמנות אמיתית להצליח והוא טועה בניתוח שלו של המצב כשהעובדות לא מסתדרות עם מה שהוא חושב. זה לא שמויס הוא הצלחה גדולה אבל יש רבים שחושבים שהוא לא הכתובת המרכזית להאשמה וכל ניסיון לומר את זה מתקבל בתגובות לא ענייניות ופסיכולוגיה בגרוש של המגיבים. חבל מאוד שהאתר כאן הדרדר לרמה כזו של מגיבים שלא מסוגלים לנהל דיון תרבותי בסיסי.

סימנטוב 22 באפריל 2014

אולי לא ניתנה למויס הזדמנות אמיתית ואולי הוא פוטר כי המצב בקבוצה היה קשה ובלתי הפיך…

גיל 22 באפריל 2014

אולי אבל אם נקח את המקרה של פרגוסון, גם לו היו עימותים עם שחקנים בכירים כשנכנס לתפקיד בנוגע לבילויים ושתייה והוא היה צריך לנקות את האורוות. שחקנים צריכים לקבל מרות של מאמן ולהבין את תפקידם בהיררכייה. אם שחקנים מורדים במאמן אז הבעייה בעיקר בהם ולא בו וההנהלה צריכה לתת לו גיבוי. לצערי נראה שיחסי הכוחות השתנו ואני מתקשה לראות מאמן שיחזיק מעמד הרבה זמן מעתה ואילך.

סימנטוב 22 באפריל 2014

גיל מסכים שצריכה להיות היררכייה אך חושש שיש גם אש לא רק עשן וכמות השחקנים עם שהתעמתו עם מויס עברה את המסה הקריטית בה המערכת יכולה לתפקד תחתיו. מעריך את העבודה שלו אם יאנוזאי אפילו עם קלברלי (שלא לומר אנדרסון…) אבל יש יותר מדי שחקנים שכנראה רוצים לברוח אם הוא נשאר. יש כאן trade-off ערכים מול תפקוד של המערכת

סימנטוב 22 באפריל 2014

אם=עם…

דורפן 22 באפריל 2014

סימנטוב – שחקנים שרוצים לברוח כי מינו מנג׳ר לא לרוחם – זה סרטן. שיעזבו ביחד עם מוייס –

גיל 22 באפריל 2014

הכל עניין של הצלחה. אם היו מנצחים אף אחד לא היה מלכלך, ברגע שמפסידים יוצאת כביסה מלוכלכת החוצה. חוץ מזה, נראה לך סביר ששחקנים יודו שהם משחקים מחורבן והם חסרי מחויבות? הכי קל להאשים את המאמן.

סימנטוב 22 באפריל 2014

דורפן, להעיף גם חצי מהסגל זה לוקסוס או צרות רק עשירים יכולים להרשות לעצמם. אני לא חושב שהם מרדו יותר חושב שהם הפסיקו להאמין בו ולא ראו עתיד למועדון תחתיו.
גיל עניין של אמונה במאמן הוא כנראה הפסיד אותם מהר מדי לכן לא הייתה הצלחה.

אמיר ענבר 23 באפריל 2014

שחקנים שרוצים לברוח כי מינו מנג'ר לא לרוחם, זה באמת סרטן.

שחקנים שעבדו איתו, הבינו שזה לא זה ואז רוצים לברוח, אלה אנשים שאולי מבינים כמה דברים בכדורגל ומבינים כמה דברים בחיים ויודעים שאיתו זה פשוט לא עסק.

וכמו שכתבתי קודם. כשזה שני שחקנים בעייתיים, יש להם בעיה. כשזה כל כך הרבה שחקנים, כנראה שהבעיה היא במנג'ר.

גיל 23 באפריל 2014

אמיר, איך אתה יודע מה באמת היה המצב? אף אחד לא באמת יודע ואנחנו ניזונים מהדלפות חד צדדיות שצריך לקחת בערבון מוגבל. כמה קל ללכלך על מנג'ר מפוטר.

עירן 23 באפריל 2014

גיל, להגיד "חזה יהיר" זה דוחה…

עירן 23 באפריל 2014

אופיר, מעולה !!!

יפה לראות כאן את ההתפתלויות גם של טובי הכותבים והמגיבים.

ניק 22 באפריל 2014

חשבתי על איזה נקודה –
הרבה מדברים על זה שהפכנו ממועדון שנותן הזדמנות ארוכת טווח למאמנים לאחד שרוצה הצלחות מהירות ולא מהסס להחליף מאמנים.. תכלס זאת די שטות! 27 שנים לא החלפנו מאמן כי לא הייתה סיבה!! פרגי לא הצליח יותר מדי בשנים הראשונות שלו אבל יונייטד הייתה סהכ קבוצה די בינונית ומה שהוא השיג שם די טעם את הסגל והרמה באותם ימים. אחרי 92 עם כמות התארים הבלתי נתפסת שהוא השיג לא הייתה שום סיבה בעולם לפטר אותו.
הרי גם בעונות הגרועות שלנו סיימנו מקום 2-3.
ככה שכל הראייה הזאת בעצם מתבססת על מקרה אחד ספציפי שברור שהוא יחודי, כי פרגי יש ויהיה רק אחד, ובכל מקרה אף פעם לא באמת הייתה סיבה לפטר אותו

רונן דורפן 22 באפריל 2014

ניק – מאד לא מדוייק. פרגי קיבל קבוצה קבועה בטופ-4 (שהייתה לזה משמעות פחותה באותם ימים – מקום בגביע אופ״א וזהו) והפך אותה לקבוצת חלק תחתון של הטבלה.

אני מכבד את מי שחושבים שדברים השתנו ורוצים תוצאות מהירות. אבל שלא יספרו שהיו תומכים בפרגי.

״הוא לקח קבוצה של מקום 2-4. הפך אותה לקבוצה של 10-13. השחקנים שהוא מעלה מהנוער – לי מרטין וראסל בירדסמור ממש לא משהו. הוא היה טוב מאד באברדין, אבל כנראה שמה שהתאים לסקוטלנד לא מתאים לאנגליה. הביתה״. אגב, זו הייתה דעת רוב האוהדים גם אז. לא היה שום רוב להשארות פרגי.

Drazick 22 באפריל 2014

רונן,
אולי אתה זוכר איך הדמות של פרגוסון נתפסה על ידי האנשים והשחקנים?

הבעיה העיקרית של מויס, לטמעי, היא שלא רואים עליו דמות מנהיג.

אני חושב שעל פרגוסון ויכולת ההנהגה שלו לא היה וויכוח.
אז היה טעם לתת לו זמן.

יכולת מנהיגות היא היכולת של אדם לחולל שינוי התנהגותי ותפיסתי באנשים הסובבים לו.
מויס, בבירור, לא מסוגל, לפחות לא בצורה יוצאת דופן.
ברור שאין פה סיבה להשאירו, כי גם אם יש לו תפיסת עולם נכונה ולגיטימי שיקח זמן להנחיל אותה, אין לו את הכירשוים לעשות כך.

זה משהו שאתם מתעלמים.
כאילו ניתן להשאיר אנשים ולתת להם זמן והם ילמדו את התרגיל.
למויד אין שום יכולת להשפיע על שחקנים ברמה הגבוה.
לא הראה שום סממן של מנהיגות.
ואת זה ניתן לראות גם אם היה מסיים 11 או 3.

דורפן 22 באפריל 2014

דרזיק – שמעת על ווין רוני הצעיר, רוס ברקלי, מיקל ארטטה, מרואן פלאיני שכבש 12 שערים מעמדת הגרזן, לייטון ביינס, טים הווארד – למוייס יש הרבה סיפורי הצלחה עם שחקנים. אני נשאר עם חידה אחת מכל הסאגה הזו: לא ציפיתי שיהיה גאון טקטי. ציפיתי שיונייטד תהיה קבוצה לוחמנית. זה הדבר הכי מאכזב בעונה הזו. אבל כל מי שאמרו שפרגוסון מוציא מסגל של מקום 3-5 אליפות כנראה צדקו.

אריק 22 באפריל 2014

רוס ברקלי ששיחק שלושה משחקים שנה שעברה ורצה לעבוד?
פלאייני שיחק חלוץ שני לא גרזן ולא הפסיק להתלונן על זה.
ארטטה ביינס וגקיילקה – סיפורי הצלחה. הוא היה מאמן טוב לרמה הזאת, לא חושב שמישהו מחולק על זה, אבל זה פשוט עולם אחר לגמרי.

Drazick 23 באפריל 2014

עזוב לגדל שחקנים טובים,
השאלה האם הם מרגישים שהוא דמות משמעותית בשבילם.
כשהם יוצאים למגרש הוא מייצר בהם מחוייבות לקבוצה ולעצמו.

אני לא בטוח…

גלן 23 באפריל 2014

http://www.theguardian.com/sport/blog/2009/sep/23/manchester-city-united-derby-1989

איך אשכח- הייתי במשחק והוא אחד הזכרורים לי ביותר. דוד של חברה שלי שלימד שאז באוניברסיטת מנצסטר ואהד את סיטי אמר לי "זה יותר מדי. עוד ייפטרו אותו". מתברר שזה לא היה מספיק!

סימנטוב 22 באפריל 2014

שנתיים שלוש קריטיות, ההנהלה מסתתרת מאחורי איש הכספים שלה, ההנהלה פוזלת למסך בצפייה שהמניה תעלה, אדום זה צבע שמפחיד אותה כי חושבים על הדיו (בסדר אני מבין שהכסף לא שלי ואני קצת יותר רומנטי) השקעה גדולה נחוצה איך זה יסתדר עם המניה (איפה גלי שלי?). כן נצטרך מנג'ר עם אישיות חזקה…

נימי 22 באפריל 2014

יונייטד עדיין בנויה למערכת יחסים ארוכה.
עם מוייס פשוט לא היתה כימיה וזה הורגש בהמון סיטואציות במשך העונה.
אז אם אין כימיה, למה להתעקש?

יש הבדל ענק בין עקשנות לסבלנות.

דורפן 22 באפריל 2014

נימי – אבל השאלה היא מה גבול הנושא סבלנות

נימי 22 באפריל 2014

רונן, אני חושב שגבול הסבלנות הוא כמובן אינדיבידואלי.
בכל אופן, סבלנות תמיד מצריכה פקטור נוסף לידה, כדי שלא תהפוך לעקשנות.
הפקטור הזה (בהקשר יונייטד ומוייס) יכול להיות דברים שונים כגון דרך, סגנון, שיטה, תארים בקבוצות קודמות, רכש ואופי.

גיל 22 באפריל 2014

גם עם פרגוסון לא הייתה כימיה בהתחלה כשהוא נכנס לתפקיד. ברגע שההנהלה מגבה את השחקנים ולא המאמן סדר היוצרות מתהפך והמאמנים הבאים ידעו שזמנם שאול.

נימי 22 באפריל 2014

עקשנות זה להשוות את מוייס לפרגוסון.
אמנם פרגי לא היה סיפור אהבה בעונותיו הראשונות, אך בהחלט לא היה העדר כימיה כמו במקרה מוייס.
כריזמה לא צצה לה פתאום בגיל חמישים.

גיל 22 באפריל 2014

יש הרבה קווי דימיון דומים שאנשים מדחיקים. מסכים שפרגוסון הוא לא אבל גם פרגוסון לא היה פרגוסון בשנים הראשונות ואת זה אנשים שוכחים.

נימי 22 באפריל 2014

גיל- אתה בהחלט צודק, אני פשוט אומר שבשביל לעשות חביתה צריך ביצים. ואם אין, אז סבלנות או לא, לא תהיה חביתה. (סליחה על המטפורה השכונתית)
;)

איתמר 22 באפריל 2014

פרגוסון בהחלט היה פרגוסון בשנים הראשונות.
פרגוסון הגיע ליונייטד עם 10 תארים באברדין (כולל תארים אירופיים).
אם פרגוסון היה מפוטר מיונייטד הוא היה מגיע לקבוצות אחרות בליגה האנגלית או הסקוטית וממשיך לזכות בתארים מקומיים ואולי אף אירופיים.
זה ההבדל התהומי בינו ובין מויס.

גיל 23 באפריל 2014

פרגוסון לא זכה בכלום בשנים הראשונות שלו עד גביע המחזיקות ב91, איך אפשר לומר שהוא היה פרגוסון?

Drazick 23 באפריל 2014

כי להיות פרגוסות זה באישיות, באופי, בהתנהגות.

םרגוסון הוא טיפוס עם מנהיגות, מויס לא.

גיל 23 באפריל 2014

איך אתה יודע שמויס לא כזה? באברטון הוא דווקא נראה מנהיג וגם פרגוסון לא נראה כזה מנהיג כשהגיע למנצ'סטר.

דורפן 22 באפריל 2014

נימי – אנחנו לא יודעים שהגלזרים מחוייבים למאמנים. אנחנו יודעים שהם לא החליפו מאמן שהוא מכרה זהב בין היתר כדי לחסוך לעצמם כסף.

נימי 22 באפריל 2014

רונן – בהחלט מסכים ואני גם חושש מהעתיד ומהתנהלות הבעלים. אבל, לא יכול להיות שהסיבה לפיטורים היא פשוטה? שזה פשוט ״לא זה״? רק ההתנהלות העתידית עם המאמן/מאמנים הבאים תשפוך לנו אור על הד.נ.א ההתנהלותי לדעתי.. ז״א, אנחנו עדיין לא יודעים בוודאות שזה יהיה דפוס ההתנהגות עם כל מאמן שיבוא.

edgecator 22 באפריל 2014

אני חייב לשאול – מישהו בכלל שקל את האפשרות שהוחלט מה שהוחלט שלא מהיעדר הכרה באתוס של המועדון (גם אם מתוקף חשיבותו הכלכלית, שימור המותג וכו'), אלא מכך שמויס לא נתפס כמי שמסוגל למנף אותו להמשך ההשתייכות לצמרת העולמית?

דורפן 22 באפריל 2014

ההחלטה – דייק כאן תומר חרוב – התקבלה בגלל שמוייס הפסיד להם כסף. לזה הם לא סולחים. זה הדבר היחיד שמעניין אותם. אם היה עושה וונגר – נשאר בליגת האלופות במשך שנים ומדשדש. היו נאמנים יופי.

edgecator 22 באפריל 2014

אני אעתיק שתי תגובות שכתבתי בפוסט של גרייזס, כי זה נופל בדיוק לדיון שלי שם עם תומר:

"מהפיטורין של מויס, אפשר להבין שעבור הגלייזרים היעדר הישגיות = פגיעה כלכלית, כך שנראה לי בטוח להניח שהם מעוניינים בהצלחה מקצועית. גם אם מהסיבות הלא רומנטיות. בוא נראה קודם איזה סכום הם יקצו לחלון ההעברות הקרוב."

ואת התגובה לתגובתו:

"יונייטד הייתה לכל הפחות אחד משלושת המועדונים הגדולים בעולם במשך שנים. להיכשל זה לא להגיע לצ'מפיונס על דרך קבע ולא לזכות בתארים, כשלעשות את זה משמעותו להצליח. ככל הנראה הגלייזרים חזו כישלון עם מויס ולא הצלחה, ולדעתי בצדק. זו לא בהכרח רק העונה הזו לכשעצמה, אלא גם מה שניתן להסיק ממנה לגבי המשך הדרך."

והדגש הוא על תארים. יונייטד פוסט-פרגי היא הרבה יותר מאשר ארסנל פוסט-אותה עונה, הסטטוס שונה לחלוטין וכך גם השווי הכלכלי. יותר מדי עומד פה על הכף מבחינתם.

דורפן 22 באפריל 2014

הגלזרים הם מי שמינו בנקאי השקעות להשלים רכישות שחקנים. אבל היי – פרגי כבר לא צריך להיות מעורב בהחלטות כי מוייס לא אימן טוב, לעומת זאת אברם גלזר – צריך לזרום אותי.

edgecator 22 באפריל 2014

אני לא בטוח שג'ילט והיקס מבינים יותר כדורגל מהגלייזרים. הם עדיין פגעו עם רודג'רס. אגב, חשוב לי להדגיש שאני לא תומך בגלייזרים ופועלם. רחוק מזה. אבל נכון לרגע זה, יש מצב נתון שם בחוץ, והוא כנראה לא יהיה נוראי מהבחינה התוצאתית (יש לקוות). הגלייזרים ימשיכו הלאה, יונייטד תישאר. עד אז אפשר להיאבק כדי לשמר את קידוש העקרונות בשינויים שמחייב האקלים הכלכלי הנוכחי, ולחילופין לנשוך שפתיים.

Matipool 22 באפריל 2014

מי שפגע עם רודג׳רס זה ג׳ון הנרי כמובן ולא היקס וג׳ילט הידועים לשמצה במרסיסייד .

edgecator 22 באפריל 2014

אתה כמובן צודק. אני משתדל להדחיק את הפריחה של ליברפול כמה שאפשר ואלה התוצאות.

edgecator 22 באפריל 2014

ולגבי השווי הכלכלי – אני כמובן מניח, אין לי את הנתונים. אבל זה נראה לי יותר מסביר.

דורפן 22 באפריל 2014

מצטער. השווי הכלכלי של יונייטד לא מעניין אותי. כל נושא הגלזרים הוא גרוטסקי. אנשים שלא הביאו שקל, גנבו מועדון, מקבלים החלטות על בסיס שווי הנכס שגנבו בחסות החוק.

איתמר 22 באפריל 2014

מותר להזכיר שפרגוסון היה גדול התומכים של הגלייזרים והרעיף עליהם שבחים פעם אחר פעם (וגם טען קיץ אחרי קיץ,אולי בהשראתם,שאין בשוק שחקנים ששווה להוציא עליהם סכומי כסף גדולים לצורך רכישתם) ?
הוא לא חושב שהם גנבו מועדון.
בהחלטתם לפטר את מויס (אומנם כמה חודשים מאוחר מדי) הם דווקא הוכיחו שיש להם איזו הבנה בסיסית בניהול של קבוצת כדורגל.

דורפן 22 באפריל 2014

איתמר – אלו אנשים שלא אמרו כלום לציבור מאז 2006 ולא באים לאולד טראפורד. ייתכן שיש להם יועצים – איש לא יודע מיהם. הם לא מבינים בכדורגל. הם מבינים בנושאים שקשורים לכדורגל – כמו קהל שבוי, ביקוש קשיח וכל הקנוניות הללו.

בני תבורי 22 באפריל 2014

תם עידן פרגוסון במנצ'סטר יונייטד.

יוסי מזרחי 23 באפריל 2014

אני לא יודע אם אתה שמח על כך, אבל אני לא בטוח שהעידן הזה נגמר והחדשות מהבוקר מראות שהוא עדיין בצומת ההחלטות, אלא שהירושה המקצועית למוייז, נשארת גם אחרי מוייז, וזאת בעיה.

בני תבורי 23 באפריל 2014

יוסי,
לא לכל מה שאני אומר יש סאב טקסט. מה שכן, אני אוהב לחשוב נגד הזרם ולכן אני אומר שלדעתי עידן פרגוסון ביונייטד נגמר, מינוי מויס היה אקורד הסיום. מעתה הוא על תקן שימון פרס או אליזבט.

גיל 23 באפריל 2014

הנה מה קין חושב על הפיטורים, אבל מה הוא מבין בכדורגל, העיקר שאריק צדק.

http://www.irishtimes.com/sport/soccer/english-soccer/roy-keane-manchester-united-players-should-be-ashamed-1.1770265

אריק 23 באפריל 2014

פשוט יש לי יותר השפעה בבורד.

יוסי מזרחי 23 באפריל 2014

עזוב אותך גיל מהמציאות, העיקר הפופוליזים.

סימנטוב 23 באפריל 2014

מה השאלה ברור גם שהשחקנים וגם המאמן אשמים (גם המאמן הקודם וההנהלה)

גיל 23 באפריל 2014

חלק מהמגיבים פה חושבים שזה לא כזה ברור.

wazza 23 באפריל 2014

גיל עם כמה שאהבתי את קין כשחקן לא הייתי לוקח ביקורת שלו על יונייטד כמשהו קדוש, עם כל מה שהוא סוחב איתו על פרגוסון הוא לא כל כך נייטרלי.

גיל 23 באפריל 2014

להפך, דווקא בגלל מה שהוא סוחב על פרגוסון היית מצפה לשמחה לאיד על הבחירה שלו. בכל מקרה, אני לוקח את המילה שלו ככדורגלן שמבין דבר או שניים בכדורגל.

אבו צ'יצ'ריטה 23 באפריל 2014

אני רק הערה: מבקש להודיע לכל שאני פנוי לאימון קבוצה בעונה הבאה. כישורים: דובר אנגלית ברמת שפת אם (במבטא טוב משל מויס ובטח הסר), ומספר תארים כמו זה שהיה למויס כשהוא קיבל את הג'וב. אני גם יכול להתאים לא רע לשיקולים הפיננסים של הגלייזרים – טרנינג, כובע ומקום בצד המגרש, פלוס בונוס בירה על התארים, ויש מה לדבר

סימנטוב 23 באפריל 2014

http://www.theguardian.com/football/2014/apr/22/alex-ferguson-manchester-united-manager

The decision to fire Moyes was taken in a conference call involving Woodward, the Glazers, Ferguson and the club's other directors on Sunday night, directly after the 2-0 defeat to Everton. The relevant people agreed to discuss the matter again on Monday rather than making an emotional decision but there was already a clear consensus that Moyes had to go.

אריק 23 באפריל 2014

ברור שפרגי החליט, אנשים קצת התבלבלו.

יוסי מזרחי 23 באפריל 2014

אריק,
כתבת קודם שיש לך (יותר) השפעה בבורד, אז תגיד את האמת, סיר אלכס התייעץ איתך לפני שהוא החליט?…

אריק 23 באפריל 2014

אם רק היה מתקשר במאי 2013…

יוסי מזרחי 23 באפריל 2014

סופסוף חיוך אחרי יומיים עצובים.

אייל סגל 23 באפריל 2014

אגב, היתה פעם וריאציה קלאסית אחרת על הסצנה הזאת בעקבות המעבר של רונאלדו לריאל מדריד.

אריק 23 באפריל 2014

טוב, אולי כדאי שתרגעו כולכם…
http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/manchester-united/10781153/Sir-Alex-Ferguson-to-have-a-say-on-David-Moyess-successor-as-Carlo-Ancelotti-heads-United-shortlist.html
פרגי עדיין קובע ובטח מאוד מאוד משפיע, פשוט הבין שבחר לא נכון ובניגוד לכמה מגיבים בדה באזר יודע להודות בטעות.

יוסי מזרחי 23 באפריל 2014

אתה בטוח שזה טוב? כי לפי הירושה שהשאיר ולפי הבחירה הקודמת שלו,לפחות לדעתך, יש כאן איזו שהיא שרשרת החלטות, איך להגיד, בעיתית משהו. לא?

אריק 23 באפריל 2014

אין ספק. אמרתי כל הזמן קולו חייב להשמע חייבת להיות לו השפעה אבל הוא לא צריך להחליט לבד. השאלה מי במועדון יכול לקבל החלטות שקולות? וודוורד?

ליאב 23 באפריל 2014

חברים, זה קל ללכת לכיוון האמירה שלפרגוסון ישנה חלק בכשלון מויס, אבל זה לא בהכרח נכון. פרגוסון לא עבד עמו באופן צמוד וזיהה במויס משהו שחסר היום – עקביות, המשכיות בניית זהות למועדון, טיפוח שחקנים ועבודה קשה. כל אלה הם ללא ספק מרכיבים משמעותיים במועדון שחושב לטווח ארוך כמו יונייטד.

ועדיין.. לפעמים דברים לא עובדים.

מויס לא התאים בגלל מכלול של סיבות, אבל אני לא חושב שהבחירה של פרגוסון היתה שגויה בזמנו. אנחנו חכמים בדיעבד בשל העונה הכושלת, אבל היו יותר מדי שפשוט לא התאימו או היו גדולים על מויס. זה לא נעים לראות שאדם מגיע למשרת חייו ונכשל.

כל זה לא מוריד ממה שבעיקר ניזוק וזה המוניטין של המועדון. מויס יתאושש, אולי לא ברמות שרצה להגיע אליהן, אבל קריירה תמשיך להיות לו. המוניטין של יונייטד נפגם באופן חד משמעי.

ליאב 23 באפריל 2014

כמובן שבפסקה הראשונה הכוונה היא "ועדיין זיהה במויס.."

יוסי מזרחי 23 באפריל 2014

ליאב, סליחה על ההתנשאות המדומה, אבל אנחנו חייבים להסתכל למציאות בעיניים ולהכיר בה לפני שנלך לתכניות תיקון.
ככה זה בחיים.
הכשלון של מויז מורכב מכמה ענינים שלחלקם הגדול אף אחד לא נערך. להגיד שסיר אלכס לא הכיר את מוייז עד לרמת צבע התחתונים זה לא נכון וחוטא לאמת.
מוייז היה המקורב ביותר לסיר אלכס מכל המנג'רים בליגה והיה האיש שסיר אלכס בחר כבר לפני כמה שנים. עכשיו, מותר גם לסיר אלכס לטעות ואם ההנחה שלנו היא שכאן הוא טעה(גם כאן) אז יש לו חלק בכשלון.
החלק המשמעותי יותר בראיתי את הדברים הוא בכך שהמועדון לא נערך לחילופים של סיר אלכס בשום אספקט והוא התנהל כמו בת יענה שטומנת ראשה בחול.
הפרישה תגיע ונסתדר עם זה. אלא שלא, לא הסתדרנו ואם במקום מויז היה מישהו אחר המכה היתה קטנה יותר אבל מכה ועם נזקים.
החלק השני הוא הסגל שעבר למויז. פה אין מה לחדש ולכן נשים כאן נקודה.
ואם אני שומע נכון, שחלק מהשחקנים חתרו נגד מויז ואפילו פנו לסיר אלכס אז הטעויות טבועות בעלבון.
מה היה עושה סיר אלכס לשחקנים כאלה אילו היו מתנהגים כך בזמנו?? אתה יודע ואני יודע.
והוא היה צריך לבעוט בהם בתחת בפומבי ולתת למויז גב. את זה הוא לא עשה ואני חושב שעוד נגלה דברים בעתיד.
עכשיו, אני לא גרופי של מויז ואין לי קשרים עסקיים איתו. אני רק חושב שמי שקיבל את הכבוד להיות מנגר של MANU צריך היה לקבל סיוע גם מבפנים.וכל הסימנים מראים אחרת ואני לא מנקה אף אחד, כולל לא את סיר אלכס מהדברים. והם קשים וחמורים דוקא בגלל מדובר באיש שהפך אותנו למה שאנחנו.נאמנים פצעי אוהב.

היסטוריון של ספורט 23 באפריל 2014

+1000

ליאב 23 באפריל 2014

קראת את מה שהדיילי מייל פרסמו בנוגע למערכת היחסים עם השחקנים. אמנם לא המהימן ביותר בגופי התקשורת האנגליים, אבל בכל זאת ניתן להבין על מערכת יחסים עגומה מאוד ואפילו נסיון הפיכה של חלקם.

כתבתי את זה לפני כן ואומר את זה שוב, גם בלי המידע שפורסם היום בנוגע לטיב היחסים עם השחקנים, לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין שמכל שחקני הסגל היו אולי חמישה שבאמת סרו למרותו – אחד מהם מטעמים כלכליים בלבד, רוני, שהשיג חוזה חלומי.

אם הדברים לגבי כל היתר אכן נכונים, למאמן הבא תהיה עבודה קשה וכן, לסר יש צורך בהתערבות. זה יותר ויותר ברור שהעברת המושכות נעשתה ברשלנות וגם הסר לא נקי. השתיקה שלו במהלך החודשים האחרונים לא תרמה ואם אכן נתן לחלק מהשחקנים לבוא ולהתלונן בפניו, אני מקווה שלפחות היה לו את היושר להעביר את הדברים בעדינות למויס או לפחות להנהלה.

זה עצוב לומר, אבל מצטייר ש-11 ההפסדים בליגה והיכולת הנוראית הם לא מעט בשל מעשה מכוון מצד השחקנים שפשוט רצו להעיף אותו וזה כבר ברמת פוטש. אולי בגלל זה צריך מישהו "רע" כמו ואן חאל כדי לסדר לחלקם את הראש.

נימי 23 באפריל 2014

עירן- מסכים. אני קורא את הבלוג הרבה זמן ותמיד אוהב לקרוא את מה שיוסי כותב (תודה יוסי) ובעיקר מסכים.
הפעם לא כל כך

עירן 23 באפריל 2014

נימי – תודה (רק חבל שמאן דהוא הוריד את התגובה הזו שלי ליוסי…).

גיל 23 באפריל 2014

לא כתוב בשום מקום שפרגוסון רצה בפיטורים הללו ובטח להודות "בטעות". כרגיל המצאות שלך שיתאימו לאג'נדה שלך בלי קשר לעובדות.

Drazick 23 באפריל 2014

אומנם זה אילן די נמוך להיתלות עליו אבל זו בדיוק הבעיה האמיתית:
http://sports.walla.co.il/?w=/7/2739841

מויס פשוט חסר יכולת מנהיגות מספיקה להתמודד עם אוסך שחקנים עם אגו ועוצמה תקשרותית כמו שיש לשחקן במנצ'סטר יונייטד.

כל שאר הדבירם, כמו בחירת שחקנים, טקטיקה וכו', משניים.
זה הדבר החשוב.
למאמן יש בכלל סיכוי להביא את עצמו לידי ביטוי אם ורק אם הוא רכש את ליבם של השחקנים שלו.

עכשיו גיל / רונן וכו'…
כשיש בעיה כזו, מה הייתה עוזרת הסבלנות?
האם שנה הבאה מויס היה מפתח יכולת לתקשר ולהנהיג שחקנים?
זה לא קורה לאנשים בגילאים האלו אם בכלל.

גיל 23 באפריל 2014

אם שחקנים מראש פסלו אותו והתנהגו ככה צריך להעיף אותם מהקבוצה. זה רק מחזק את הטענה שזה פחות הוא ויותר המערכת שלא רצתה לקבל אותו ונתנה לו כלים להצליח. לצערי עם הפיטורים שלו כל השחקנים רק מקבלים חיזוק להתנהגות שלהם וכל מאמן ידע שאם לא ימצא חן בעיניי השחקנים הוא יכול לעוף.

בר שושני 23 באפריל 2014

הנה דוגמא למה שקרה, שבגללו שחקנים לא ספרו את מויס (לא מההתחלה – אלא בגלל ההתנהגות שלו). במהלך השנה, כדי לשפר את האופן שבו ההגנה מתפקדת, דיוויד מויס כינס את חוליית ההגנה שלו (זו שכוללת שחקנים כמו פרדיננד, וידיץ' ואברה – חבר'ה שזכו בדברים, כן), והציג להם קלטת עם המיטב של… פיל ג'אהיילקה מאברטון, תוך שהוא מצפה מהם לשחק באלגנטיות כמוהו.

עכשיו, שוב, לא יודע – אולי היו צריכים להקשיב. אבל גם אתה יודע שלאמן קבוצה זה יותר מלהגיד לשחקן X לעשות Y, זה הרבה מאוד פסיכולוגיה, וברמות האלה צריך גם לדעת להתמודד עם אגו ומשחקי כבוד.

למויס אין את זה. תגיד, אם מחר בבוקר היו מקדמים את אחד העובדים היותר זוטרים אצלכם להיות העוזר של המנהל הגדול, והוא היה מורה לך איך לבצע דברים – הפוך ממה שאתה רגיל – אתה היית מקשיב לו?

איך לדעתך מרגיש פרדיננד, או רוני, או ואן פרסי, כשפיל נוויל מבקש מהם לבצע X או Y? כן, בעולם מושלם מקשיבים לאמת. בעולם הריאלי שלנו לסמכות יש משקל, ומויס, שממילא הגיע מעמדת נחיתות במובן הזה, עשה את כל הטעויות האפשריות כדי לחרבן לעצמו את הסמכות עד כדי כך שבאמת היא נעלמה לחלוטין. ובסיטואציה הזאת, או (א) מעיפים את כל הקבוצה ומשאירים את המאמן, או (ב) מעיפים את המאמן. אני חושב שהקבוצה הוכיחה שעם הרכב (ג'וקי, כמו בסוסים) הנכון היא יכולה לרוץ הרבה יותר מהר.

בר שושני 23 באפריל 2014

יודע למה זה דומה, בעצם? למעבר של מאמני מכללות לאן.בי.איי, ולציפיה שלהם שאם הם יצעקו חזק כמו במכללות יקשיבו להם. במציאות שבה יש כוכבים עם אגו, שבה יש לשחקן אלטרנטיבה – זה פשוט לא יעבוד.

כן, לפרגוסון היתה סמכות ואף אחד לא היה מעיז לעשות לו את זה. אבל לא רק בגלל שהוא פרגי, אלא גם בגלל שהוא לעולם לא היה מכניס את עצמו לברוך הזה. כשהוא עשה את זה (בקהאם..) הוא נכווה.

בשביל פרגי אתה זורק את הכוכב מהקבוצה. לא בשביל מויס.

גיל 23 באפריל 2014

אבל אם לא תתן למאמן זמן לבנות סמכות אז איך תשיג את הפרגי הבא?

בר שושני 24 באפריל 2014

גיל, היוהרה לחשוב שאין לך ממי ללמוד מסוכנת. לא חושב שיש איזשהוא שחקן מקצועני ברמות האלה שבאמת מרגיש ככה. אבל זו בכלל לא הסיטואציה שתוארה. מויס לא ביקש מהם ללמוד איך שומרים משחקנים אחרים, ויש לי הרגשה שאם היה מצפה מהם ללמוד משחקנים אחרים שהם מרגישים שהגיעו לרמתם (של וידיץ', פרדיננד, אברה וכד') – לא היתה להם בעיה.

ללמוד משחקן חיור, אפרפר וחסר קבלות כמו ג'אהיילקה – בחיאת, האיש היה המחליף של המחליף של המחליף של פרדיננד בנבחרת – זה משפיל. גם אם יש מה ללמוד, אני לא חושב שיש מה ללמוד מג'אהיילקה שאי אפשר להראות באופן אחר. גם אם אתה חושב שהמנהל הבכיר שלך לא מבין משהו, אתה תלמד אותו. אתה לא תצפה ממנו לשנן את ספר ההדרכה לעובד המתחיל שכתב המתלמד, ובוודאי שלא תאנח ותגיד לו "הלוואי והיית כמוהו".

השאיפה לאמת היא אחלה דבר, אבל פרדיננד הוא לא פילוסוף הוא שחקן כדורגל. האיך של הדברים חשוב פה לא פחות מה"מה". הרי בסופו של דבר זו כל התורה של פרגי על רגל אחת. הוא אף פעם לא היה טקטיקן גדול, אבל הוא ידע איך לגשת לשחקנים ואיך לדרבן אותם.

גיל 24 באפריל 2014

אפשר ללמוד משחקן מליגת חובבים אפילו אם יש לו משהו שאין לאחרים. אין קשר לקבוצה או להישגים שלו כשחקן. היוהרה לפסול מראש שחקן רק בגלל השם שלו היא החובבנות פה במיטבה. משפיל? מאיפה בדיוק הבאת את זה? זה הזוי לחלוטין. אלו דברים מקובלים בכל ענף ספורט.

אני לא מבין על סמך מה קבעת שהוא אמר להם תהיו כמוהו. יש הבדל בין לומר להם לקחת אספקט אחד של שחקן אחר לבין לומר להם שיהיו כמוהו. לא אני ולא אתה היינו באותה פגישה כביכול ואנחנו לא יודעים מה היה שם אלא רק מהדלפות של שחקנים לכן הייתי לוקח את כל הדברים הללו בערבון מאוד מוגבל.

מעניין אגב שאתה חושב שללמוד משחקנים אחרים ולקבל מרות של מאמן משפילה, אבל אין לך בעייה עם שחקנים שעושים מה שהם רוצים בקבוצה ומדליפים החוצה חומרים מלוכלכים. אני מאוד מקווה שיעיפו את כל השחקנים הללו מהקבוצה כי זה הרפש האמיתי פה. ואכן, פרדיננד הוא שחקן כדורגל. שישחק כדורגל ויתרכז בשיפור השטויות שהוא עושה על המגרש ולא בלכלוך על אחרים. לא ברור לי איך אתה לא רואה כאן ניסיון קלאסי להסיר את האשמה הברורה שיש לשחקנים עצמם למצב.

גיל 23 באפריל 2014

אני לא יודע מה הייתה בדיוק המטרה בהצגה של אותה קלטת אבל זה שמדובר בשחקן פחות מוכר לא אומר שאי אפשר ללמוד ממנו משהו.

אין ספק שצריך לדעת להתמודד עם אגו ומשחקי כבוד אבל אם נקודת המוצא שלך זה שיש לך שחקנים מפונקים שלא מוכנים להקשיב למאמן חדש רק כי הם לא מחזיקים ממנו אז הבעייה בשחקנים לא בו ולא חשוב מי הוא. והוא לא עובד זוטר שקודם אלא מאמן ותיק ומוכח בליגה שעלה בדרגה. קלופ ופפ היו מאמנים מוכרים? למה להם כן מקשיבים? אני לא מבין על מה מבוססת ההנחה שהוא עשה את כל הטעויות האפשרויות והשחקנים לא תרמו לזה כלום. הרי אתה בעצמך אומר שהם לא הקשיבו לו מההתחלה אז איך אפשר לנהל קבוצה ככה? ותאר לך שהיה מעיף נניח את ריו פרדיננד מהקבוצה, כמה עליהום היו עושים עליו שהוא מנסה לשחק משחקי כבוד ולהראות מי הבוס במקום לאמן? בקבוצת כדורגל יש היררכייה ואם קבעו מי שקבעו שהוא המאמן אז צריך להקשיב לו ולתת לו צ'אנס ולא לנסות לחבל כל הזמן במה שהוא עושה.

סימנטוב 23 באפריל 2014

גיל איבדתי אותך, הדברים של בר מטרידים קצת הבנה בנפשות שהוא הפעולות לא היו מזיקות למויס

גיל 23 באפריל 2014

סימנטוב, איך אתה יודע שהוא לא מבין בנפשות מהדלפות מגמתיות נגדו? איכשהוא באברטון נראה שהוא הסתדר מצוין עם שחקנים במשך שנים, אז פתאום הוא לא מבין כלום? אני חושב שקצת הבנה בדינמיקה של הבאת מאמן חדש אחרי פרישה של מאמן מיתולוגי לא תזיק. אני לא אומר שהוא לא אשם בכלל אבל להפיל הכל עליו כששחקנים מראש לא מקבלים מרות ממנו?

בר שושני 23 באפריל 2014

גיל, העובד הקודם שזוטר הוא פיל נוויל. לא מויז. מויז הובא מבחוץ, אבל נוויל שיחק עם יונייטד. הם יודעים "מה הוא".

סימנטוב 23 באפריל 2014

הדוגמא של בר מראה פיקשוש בעבודה עם הנפשות הפועלות. ברור שיש עיוות איפושהו יחד עם זאת זה הדוגמא הזאת הזויה. האמת היא לא לצד אחד אבל הקבוצה מוכחת והמוצלחת וניתנה לו האפשרות להצליח והשורה התחתונה זה לא עבד

גיל 23 באפריל 2014

ברור שיש פקשוש בעבודה עם השחקנים אבל למה זה רק אשמתו? לשחקנים יש לא פחות אשמה אם לא יותר בעניין מסיבות אובייקטיביות (ירידה בכושר, פציעות) או סובייקטיביות כמו אי רצון לשחק תחתיו.

בר שושני 23 באפריל 2014

ובאברטון לא היו לו כוכבים מפונקים. פשוט לא היו. מי היה שם "כוכב מפונק"? יעקובו? מי היה שם סופרסטאר, שצריך היה לדאוג מהכבוד שלו? הווארד? ג'אהיילקה? אחד היתרונות הגדולים של מויס – העובדה שהוא יודע, כנראה, להביא שחקנים לא מוכרים ולשייף אותם לכדי שחקנים משמעותיים, הוא שהם מרגישים שהם חייבים לו את הקריירה.

זה לא ככה ביונייטד, אבל זה לא נראה שמויס עשה שום דבר כדי לתקן את זה. הוא או התרפס בפני כוכבים (ווין רוני) או היה עיוור לחלוטין לעובדה שהם כוכבים. זו פשוט תכונה מחורבנת כשאתה אמור להיות אחראי על פרסונל, ועוד על פרסונל כלכך רגיש כמו שחקני כדורגל, בטח ברמות האלה.

שנאמר, מילא שבא בלי קבלות, אם היה בא עם יכולת לנהל מולטימליונרים מפונקים.
מילא היה בא בלי יכולת לנהל מולטימליונרים מפונקים, אבל היה ממנה עוזרים שיודעים איך לעשות את זה.
מילא שלא היה ממנה עוזרים כאלה, אבל היה שומר על הגיון בסיסי (לדרוש מריו פרדיננד לצפות בקלטת של פיל ג'אהיילקה ולשנן. נו, בשם האלוהים, להיות עד כדי כך עיוור?)
מילא כל זה, אבל היה טקטיקן מזהיר והקבוצה היתה מנצחת.

הוא הגיע מראש בעמדת נחיתות ונכשל, פרסונלית, קודם כל – וכשלא היה לו את המזל או היכולת או הקבלות המקצועיות ביונייטד, גורלו נחרץ. לפיל ג'קסון הקשיבו כי הוא ידע איך לנהל אנשים; ללארי בירד, בגלל הרזומה; אם אין לך אף אחד מאלה, אתה צריך ללמוד מהר, ולקוות שהשיטה שלך תצליח. כמו אצל תום ת'יבודו. אתה לא מתרשם שת'יבס גדול בלנהל אנשים ואין לו רזומה. אבל השיטה שלו מנצחת, אז עכשיו השחקנים שלו מוכנים למות בשבילו. כשגם השיטה של מויס לא הצליחה, זה היה ברור שהוא עף הביתה.

סימנטוב 23 באפריל 2014

גיל ההסבר האחרון של בר ממצה את העניין יפה מאוד לטעמי

גיל 23 באפריל 2014

תשמע, אם יש לך כוכבים מפונקים שלא מקבלים מרות של מאמן אלו שחקנים שלא צריכים להיות בקבוצה. אתה ברצינות מגבה שחקנים שלא רוצים במאמן ולא את המאמן? שים לב מה אתה אומר פה. כשהוא בונה קבוצה סביב רוני אז הוא מתפרס בפניו, אם היה מתעמת איתו או אחרים וחותך אותם מהקבוצה אז היו טוענים שהוא לא יודע לנהל ומה פתאום הוא ככה חותך שחקנים מוצלחים. בקיצור, כל מה שהוא לא יעשה זה תמיד יחשב לגנותו. בפועל, יחסים בין מאמן לשחקנים נבנים עם הזמן ודורשים כבוד הדדי. נראה שהכבוד שהיה פה היה רק מצידו ולא מצד השחקנים אז למה הוא אשם בזה?

והרזומה שלו הראה שהוא יודע לנהל ולבנות קבוצה ולכן צריך לתת לו הזדמנות אמיתית לעשות את זה ותנאים מינימליים שזה אומר קבלת המרות שלו ולאפשר לו להביא שחקנים שהוא רוצה. אם זה לא מתאפשר אז איך אפשר לומר שהוא אשם בלבדית?

בר שושני 23 באפריל 2014

גיל, זה לא היה פוטש מהרגע הראשון. אני לא מגבה שחקנים שלא רוצים להתאמן. אבל אני יכול להבין, ולא יכול לבוא בטענות, לשחקנים שמרגישים שפוגעים בהם ולא מעריכים אותם – שפוגעים להם בכבוד (לך תראה את ג'אהיילקה), כשמפחידים אותם מאמצע השנה ("בשנה הבאה נקנה 6-7 שחקנים" – מה הוא חשב שיקרה? ואל תגיד לי שהוא חשב שחצי קבוצה תשחק טוב יותר, כי זו תהיה הוכחה נהדרת), כשלא יודעים איך לנהל אותם (וזה מאוד חשוב לשחקן, שהוא ירגיש שהצד השני יודע איך לנהל את העניינים. שוב, הדוגמה עם הרכב לא רעה בעיני. מהצד נראה שאין בזה הרבה מעבר ללשבת על סוס ולהחזיק חזק, אבל זה הרבה מעבר לזה. הסוס צריך להרגיש שהרכב משתלט עליו, אחרת הוא דוהר פחות טוב. לא עניין של פוטש, עניין של פסיכולוגיה ודינמיקה קבוצתית).

מויס כשל בכל זה ובמקביל כשל מקצועית – אם היה מצליח מקצועית היו מקשיבים לו למרות כל זה (מה שלא היה קורה, למשל, בצ'לסי – שם מפטרים מאמנים למרות שהם עושים עונות טובות כי השחקנים לא מרוצים).

גיל 23 באפריל 2014

מה בדיוק פוגע להם בכבוד לראות שחקן כדורגל אחר? זו דוגמא קלאסית לשחקנים יהירים שחושבים שהם יודעים הכל. כשפיל ג'קסון שולח את השחקנים שלו לקרוא ספרי ניהול או זן זה פוגע בכבוד שלהם? מה בדיוק מפחיד בזה שאומרים להם שיקנו שחקנים חדשים? באמת שאני לא מבין. מדובר בשחקנים מקצועניים או כאלו שצריכים ללטף להם את היד ולעשות מה שהם רוצים. יש מאמן ויש היררכייה ברורה. ברגע שהם מפירים אותה האשמה היא רק עליהם. מה, הם מוכנים לשמוע רק למאמן מסוג מסוים מאוד?

אי אפשר להפריד את הכישלון המקצועי מחוסר הכימיה וחוסר הכבוד שיש לשחקנים כלפיו (אם כל זה נכון). ברגע ששחקנים החליטו שהם מזלזלים במאמן ולא שומעים לו אז איך אפשר לצפות שיצליחו? אלו דברים שמזינים אחד את השני.

בר שושני 23 באפריל 2014

גיל, בחיאת.

אני מבטיח לך שאם היית מושיב את לארי בירד בן ה-35 בדמדומי הקריירה שלו לשבת וללמוד את המיטב של דטלף שרמפף, הוא לא היה מרוצה, ולא בגלל שהוא סינדרלה עדינה, אלא בדיוק בגלל ענייני כבוד כאלה. לבקש מריו פרדיננד לקרוא ספרים על זן זה בסדר, לשלוח לסקוטי פיפן עותק של "ענבי זעם" זה לא משפיל.

לבקש מג'ורדן ללמוד איך רון הארפר משחק זה כן משפיל. וזה כן פוגע בכבוד. ומי שהיה עושה את זה לג'ורדן (או לבירד, או לשאקיל או לרג'י מילר) – מבקש מהם ללמוד איך משחקים כדורסל משחקנים שלא עשו שום דבר בקריירה שלהם – הם היו חושבים (א) אין לו מושג, ו-(ב) אני לא רוצה לשחק תחת מאמן חסר מושג.

והם היו צודקים לחלוטין. לא בזה שמויס חסר מושג, אלא שככה הוא נתפס בעיניהם בגלל הפעולות שלו והאופן שבו הוא ניהל את הקבוצה.

גיל 23 באפריל 2014

אתה רציני? מאיפה הבאת את זה שאי אפשר ללמוד גם משחקנים פחות טובים? פיל ג'קסון נתן לקובי בריאנט לקרוא מאמר על שחקן קולג'ים ובריאנט חשב שהוא מעניין. איפה בדיוק עובר הגבול? אם בירד או ג'ורדן היו נדרשים לצפות בשחקנים אחרים אז אני די בטוח שלא הייתה להם בעייה עם זה ולמעשה הם בעצמם מציינים שחקנים אחרים שהם למדים מהם. היוהרה לחשוב שאתה יודע יותר מכולם היא הבעייה פה לא המאמן ובכל מקרה, להצדיק שחקנים שלא מקשיבים למאמן זה טיעון שרק מחזק את זה שלא המאמן הוא הבעייה אלא השחקנים. יש היררכייה ברורה בקבוצה והמאמן מעל לכל.

נימי 23 באפריל 2014

+1

נימי 23 באפריל 2014

ל drazick

ליאב 23 באפריל 2014

מכתב הפרידה של מויס – ג'נטלמן אמיתי
http://www.mirror.co.uk/sport/football/news/david-moyes-statement-former-manchester-3446055

אריק 23 באפריל 2014

גיל. זה לא הגיוני לומר השחקנים החליטו מראש. הם בודאי לא החליטו מראש. העובדה היא שמדובר במיליונרים מעוטרים עם אגו בשמיים. למויס היתה התחלה לא טובה הוא לא זכה בכלום וגם לא התקרב לכך. אבל היה לו סיכוי עם היה מראה שהוא נינוח בתפקידו החדש אבל הסיפורים שעולים פשוט לא טובים. נכון שמוריניו הגיע מעוטר לצלסי אבל אי אפשר לשכוח את מסיבת העיתונאים הראשונה שלו. השחקנים העריצו אותו אחרי זמן קצר. מויס לא מתאים לרמות האלה, והאמת, זה היה ברור ואני לא מתרברב זה היה ברור להמון אנשים. ההחלטה לפטר אותו התקבלה על ידי וודוורד צרלטון גיל ופרגי. כך שהנסיונות להאשים את הגלייזרים הם סתם ספין מחשבתי.
לא קרה כלום, עונה אחת רעה שהדגישה את הצריך תיקון.
אני בהחלט אופטימי לגבי שנה הבאה שני קשרים מגן שמאלי בלם ומנגר מוצלח ויש קונטנדרית ראויה ומשמעותית.

גיל 23 באפריל 2014

וכן הגיוני לומר שמויס לא מתאים בלי לתת לו הזדמנות אפילו? אפשר לחשוב שדברים כאלו לא קורים בכל קבוצה. ההבדל היחיד הוא שכאשר קבוצה נכשלת אז פתאום צצים כל מיני סיפורים. מה שקורה זה ששחקנים מרגישים שיש להם יותר כוח עם מאמן חדש ולא חזק כמו פרגוסון ומנסים עליו כל מיני שטיקים ובסוף זה עובד. אין שום דרך לומר שהוא לא מתאים לרמות הללו כשלא ניתנה לו הזדמנות אמיתית להצליח וכל הסיפורים הללו רק מראים את זה.

וכן, האשמה היא בעיקר על הגלייזרים כי הם הבעלים של הקבוצה והמחליטים. לנסות לומר שפרגוסון רצה בזה (להבדיל מהסכים לפיטורין) כשאין שום ראייה לכך זה רק הרהורי לב.

יוסי מזרחי 23 באפריל 2014

גיל, מי אמר שהוא רצה בזה?

גיל 23 באפריל 2014

אריק פה טען שהוא רצה והביא קישור שלא מוכיח כלום.

אריק 23 באפריל 2014

זה לא עניין של רצה או שלא רצה. הוא וגם גיל וגם צרלטון החליטו על הפיטורין עם וודוורד. אלה האנשים הקובעים ביונייטד ולכן הוא היה שותף לפיטורין. זריקת התיק רק על הגלייזרים זה פשוט לא נכון.

גיל 23 באפריל 2014

מאיפה אתה יודע מה הדינמיקה בקבוצה בדיוק? יש לך איזה שהם מקורות פנימיים? גלייזר הם הבעלים והם הכתובת היחידה לנשיאת אחריות. הם יכולים להתייעץ עם מי שהם רוצים והם בטח מקשיבים לפרגוסון אבל הם אלו שמחליטים בסופו של דבר.

גיל 23 באפריל 2014

אין לי מושג על אלו מקורות זה מתבסס אבל זה תומך במה שאני אומר. הוא הסכים שהוא צריך להיות מפוטר. הוא לא רצה ולא דחף, ולא ברור כמה הדיעה שלו קבעה בכל הסיפור.

גיל 23 באפריל 2014

והנה עוד הוכחה שהוא לא זה שהחליט: http://www.espn.co.uk/football/sport/story/301809.html

אמיר ענבר 23 באפריל 2014

לא החליט, אבל תמך. זה לא מספיק? אפילו זה אומר המון, כשמדובר באיש שבעצם מינה אותו ובזה שבשנים האחרונות תמך בכל מנג'ר שאיבד את משרתו…

גיל 23 באפריל 2014

אם הוא לא זה שמחליט אז אין לו ברירה אלא לתמוך כי אחרת ההשפעה שלו בקבוצה יורדת. יכול להיות שהוא הבין שזה כבר סופי ואז אין לו ברירה אלא להסכים.

יוסי מזרחי 23 באפריל 2014

גיל. זה משחק מילים. אם הוא היה אומר: 'לא מוחלט', הוא היה יכול לעצור את התהליך.
להבנתי הוא שותף מלא לפיטורין ובראיה שלי את מכלול הדברים, הוא האשם המרכזי בקטסטרופה הזו, בהכנות לקראתה במינוי של מויז בחוסר הגיבוי (שחקנים שעלו אליו לרגל) ובשותפות להחלטה.

ליאב 23 באפריל 2014

הכרוניקה של התקשורת האנגלית בכל הקשור לכיסוי הסיפור הזה היתה ידועה מראש. מאז שרוי קין עזב את הקבוצה, לא היה להם באמת, אבל באמת סיפור מטונף על מנצ'סטר יונייטד. הפרידה המכוערת ממויס עוד תאכיל אותם הרבה זמן. חכמים במועדון שכולנו אוהבים… איזו פגיעה בתדמית. גועל נפש.

Comments closed