בעצם כמו בשנה שעברה

המהירות שוב ניצחה את הפוזשן באותו איצטדיון

pos

הנה לכם חתיכת אירוניה.

בשנה שעברה ניצחה המהירות את הפוזשן 0-4 באיצטדיון הזה (ו-0-7 בסיכום). מהבחינה הזו כלום לא השתנה. שוב 0-4 למהירות על הפוזשן. באיצטדיון הזה ובסיכום 0-5. באיירן, כמועדון, מצאה את התרופה לפוזשן קיצוני, ואז עברה לפוזשן קיצוני. הייתי אומר לזרוק את האחראי לכלא. אבל הוא כבר שם.

נ.ב. אני חוזר למסקנה שלי מהדיון שהיה אחרי ליברפול-סיטי. אין כמעט שאלה לגבי עליונות השמירה הלוחצת בעומק המגרש. שגווארדיולה הוא ממיישמיה הגדולים ביותר. אבל שיטת התקפה צריך להתאים לכלים שלך.

ליברפול באנגליה, ליברפול בישראל
רעש לבן

125 Comments

Yair 29 באפריל 2014

בלתי נתפס שבאיירן עם הסגל הזה לא הצליחה לכבוש שער ב180 ואפילו לא הגיעה למצב במשחק המכריע, לחשוב שגצה נכנס רק בדקה ה70 כשהכל כבר גמור, פפ התרסק.

לאנצ׳לוטי אומנם עמד התקציב הגבוה בעולם הכדורגל אבל הוא נתן פה חצי גמר מושלם.

red sox 29 באפריל 2014

זה היה פחות בלתי יאומן כשזה קרה לברצלונה?

Martzianno 29 באפריל 2014

רגע…
אז ריאל הקבוצה הכי טובה בהיסטוריה?
כי היא ניצחה את באיירן שהיא הכי טובה בהסטוריה, שניצחה את בארסה שהכי טובה בהסטוריה.
לא ככה?

חכם בלילה 29 באפריל 2014

עוד אירוניה: הכושר האדיר של באיירן בתחילת העונה הפיל אותה. ברגע שבאיירן זכתה באליפות היא חוותה נפילת מתח אדירה. הקבוצה ששיחקה היום ולפני שבוע היא לא אותה קבוצה של לפני חודש-חודשיים.

ועדיין, משחק מושלם של ריאל.

חכם בלילה 29 באפריל 2014

והתרסקות מושלמת של ההגנה של באיירן, כולל השוער. גם במצבים ניחים, גם במתפרצות. ונוייר היה יכול לעצור את הראשון והשלישי.

דורפן 29 באפריל 2014

חכם.
בדיעבד, הליגה הגרמנית היא כנראה לא דוגמא לכלום. פתאום גם ברור למה יונייטד הרבה יותר טובה מול באיירן מאשר מול אברטון או בוודאי ליברפול, ועם וולבק ורוני היו מדוייקים הייתה אולי מדיחה אותה. מאותה סיבה שהיא רצחה את לברקוזן והפסידה לטוטנהאם וניוקאסל.

למרות שאני מסכים שבאיירן נחלשה במהלך השנה.

אנדר 29 באפריל 2014

לא אישי, אבל זה דיעבד רק למי שבחר לעצום עיניים לנוכח חולשתה הקיצונית של הבונדס ליגה ולהיסחף בזרם הכללי. אוהדי הליגה הספרדית בעיקר התריעו ושוחחו על כך כבר מתחילת העונה. ראה בתגובות של תוהה בדרכים, זורק שורות וגם שלי בין היתר.

איתי 29 באפריל 2014

ושל מסניף טורים כמובן…

אריק 30 באפריל 2014

גדול!!

דורפן 29 באפריל 2014

מכיוון שכתבתי על חולשתה של הבונדסליגה די מזמן – זה אחד הדברים שלא טעיתי בהם השנה…. נדמה לי שכבר אחרי יונייטד-לברקוזן כתבתי שקיבלנו תשובה אם זו בונדסליגה או ״באיירן ודורטמונד״. אחרי רכישת לבנדובסקי לחלוטין מחקתי את הליגה הזו מהדירוגים שלי.

אנדר 29 באפריל 2014

נו, כתבתי : "לא אישי" :)

סימנטוב 29 באפריל 2014

!
ואין מה להוסיף

אדם 30 באפריל 2014

אני חושב שאתה ממעיט מידי בערכה של דורטמונד. אם קלופ, גנדוגן ורויס ישארו הם ידברו חזק גם שנה הבאה. אסור לשכוח שכל השנה הזו הם היו פצועים, אפילו יותר מארסנל. הבונדסליגה והלה-ליגה מאוד דומות במאפיינים שלהן.

גיל 29 באפריל 2014

וטוב שכך! מהירות ויצירתיות ינצחו אידיאולוגיות קיצוניות של החזקה בכדור בלי קשר לניסיונות הבקעה. עכשיו נראה אותה מפצחת את המוריניוניזם בגמר.

משה 29 באפריל 2014

המוריניוניזם של ז'וזה או של סימאונה ?

אנדר 29 באפריל 2014

של סימאוז'ה :)

(ניראה שהם מפרים טקטית אחד את השני, ועוד מעזים להנות מזה)

גיל 29 באפריל 2014

זו אכן שאלה הרת גורל.

יוסי מזרחי 29 באפריל 2014

הטיקי טקה או האפליקציה הבאוורית שלו, ראה והראה מה הוא שווה מול מי ש לא מפחד משליטה של 70-80 אחוז בכדור וכן 563 פסים קצרים(ומדויקים) בין הבלמים.
כאשר השיטה הזו משתלטת עליך ולא תמיד יש את מסי בכושר שיתן גולים מכל מצב ואתה עומד מול קבוצה שה-DNA שלה אומר שצריך להגיע כמה שיותר מהר לרשת של היריב, זאת התוצאה.
במצב כזה אתה רואה מה באמת שווה ההגנה שלך שלא רגילה שהיריב מכתיב קצב ואירועים, ובאיירן את פני המציאות.
באיירן לא יכלה לפרוץ את ההגנה המתוגברת של ריאל, מתוגברת בקישור אחורי חכם,יעיל ושיודע שלפניו משחקים שלושה אצנים שצריך רק לתת להם לרוץ והיא לא הצליחה לסכן את ריאל אפילו פעם אחת. את הבגדים של קאסיאס לא צריך לכבס.
נכון ששלוש מהארבע באו ממצבים נייחים אבל ההבדל בין מי שמחפש לתת גולים והרבה לבין מי שרואה באחזקת כדור והנעה שלו את חזות הכל, היה ברור לכל מי שראה את מה שאני קורא לו הטבח באליאנס ארינה.

יוסי מזרחי 29 באפריל 2014

צ.ל. : ובאיירן ראתה את פני המציאות

יוני 30 באפריל 2014

יוסי, יפה דרשת!

האחות של זידאן 29 באפריל 2014

מסכים עם כל מילה, חוץ מהסיומת:
..שיטת התקפה צריך להתאים לכלים שלך. וליריבה.

ההתפרקות של באיירן היום נובעת ממשחק התקפה אימפוטנטי. מה שקרה לבארסה ב-5 שנים, קרה לבאיירן תוך שנה. אי אפשר ללחוץ כל כ"כ גבוה ועם כ"כ הרבה שחקנים מול קבוצה שבנויה החל מהשרוכים ועד הג'ל בשביל לשחק מתפרצות. זה פשוט פשע כדורגל. פפ הביא לבאיירן את היהירות של בארסה, וזו התוצאה.

דורפן 29 באפריל 2014

בארסה לא הפכה לאימפוטנטית התקפית. היא הפכה לרכה מאד בהגנה והשנה סובלת מעונה (יחסית) חלשה של מסי. השיטה הייתה מושלמת לקבוצה עם מסי ואיניאסטה והמזג שלהם. את הכלים ההתקפים של באיירן היא כנראה עיקרה.

ברסלוניסטה 29 באפריל 2014

חותם עלל כל מילה. מספר תיקונים בהגנה ומזל בקביעת המאמן ובארסה חזרה על הסוס.

אנדר 29 באפריל 2014

שאלה : היית רוצה את פפ בחזרה? (תחשוב לפני שתענה..)

Rodrik Harlaw 30 באפריל 2014

בתור אוהד בארסה, בוודאי שכן. יותר מכל מאמן אחר.

דורפן 29 באפריל 2014

הם לא צריכים מזל בבחירת המאמן. ראיתי פעם דיון באולפן לפני קלאסיקו ושם מישהו אמר לעשות את גווארדיולה ״הפרגוסון של בארסה״. הם צריכים למנות אותו עד הפנסיה וזהו.

ברסלוניסטה 29 באפריל 2014

לא יודע, זו שאלה די מבלבלת. מצד אחד, שנות פפ היו היפות בתולדות המועדון (והכדורגל בכלל, לטעמי). מנגד, חשוב לדעת להשתנות ולהתקדם הלאה.

אנדר 30 באפריל 2014

אני איתך רונן. רוצה שיפול ויקום איתנו שם. שיהיה הפרגוסון שלנו. שימציא עצמו מחדש שם. זה המקום שלו

האחות של זידאן 29 באפריל 2014

כשמסי משחק לא צריך יותר מזה.

בארסה לא הצליחה לייצר תכנית חלופית מול בונקרים חזקים. אם המשחק מתפתח בצורה של סגנון כלשהו, תגובה אליו וחוזר חלילה, בארסה נתקעה במקום, אולי בגלל ובזכות מסי. פפ ידע את זה ולכן הביא את זלטאן, אבל חזר מהר מאוד אחורה לאותו סגנון, ולשיטה בה plan B היה פשוט plan A קיצוני יותר. יותר הגבהות, לחץ יותר גבוה, יותר מסירות, אבל אותה כמות מצבים מינימלית.

אומנם המדגם הוא די קטן (כי אין הרבה קבוצות שהעמידו ויכלו להעמיד משחק הגנה איכותי כ"כ), אבל נראה שעם הזמן היריבות למדה את בארסה הרבה יותר מאשר היא למדה איך להתקדם. גם עם מסי זה (לא תמיד) מספיק.

שי 29 באפריל 2014

אכן. המצב היום הוא שגם בהפועל טימבוקטו יודעים בדיוק איך ברצלונה משחקת ומה מאפיין כל שחקן. אישית הייתי רוצה לראות פעם את מסי מוצב בימין וניימאר באמצע, זה היה נותן להגנה היריבה משהו לחשוב עליו.

אנדר 30 באפריל 2014

עונה שלמה אני מקווה לזה

חכם בלילה 29 באפריל 2014

אפשר לשחק גבוה כשהחזקת הכדור שלך מושלמת, כמו שהיתה לבארסה של פפ בשיאה, אבל היום באיירן איבדה כדורים על ימין ועל שמאל.

אנדר 29 באפריל 2014

אני לא חושב שלחיות ולמות על השיטה שלך זו יהירות. הם השיגו הכל בכל מסגרת עם השיטה הזאת וזכותם המלאה (ואולי הם אף מרגישים חובה נפשית בתור אידאולוגים של שיטה – אני מדבר על מסי צ'אבי ואינייסטה) למות איתה מות גיבורים, עד שברסה תמציא עצמה מחדש.
ברסה לחצה גבוה בכל מגרש ולרוב דרסה.

כמובן במינכן זה סיפור אחר. אלו לא הכלים של ברסה ולא האידאולוגים של ברסה ופפ פגע בבאיירן ובעצמו. ללא ספק

האחות של זידאן 29 באפריל 2014

אלה ענייני סמנטיקה. בשורה התחתונה גם התאוריה שלי יכולה להיזרק לפח כי למרות הביקורת שלי מדובר באחת הקבוצות המצליחות בהסטוריה, ואותה בארסה רק לפני חודש דרסה את ריאל מדריד אצלה בבית.

לא חושב שבמקרה של בארסה היה איזשהו צורך במות גיבורים. הרי תודעתית הם עדיין הקבוצה אולי הגדולה בהסטוריה למרות שכבר תקופה ארוכה יחסית שהם נתקעים באירופה שוב ושוב באותה צורה. היהירות באה לידי ביטוי במחשבה ש"יש לנו את מסי (ואינייסטה), אז הכל מקדימה יסתדר", ולזרוק עוד עשרות מיליונים על התקפה כשברור כבר שנים שההגנה פשוט מפוררת. אולי זה בלתי נמנע, אבל בארסה איפשהו נפלה שבי בהצלחה הכ"כ עצומה שלה.

לא יודע עד כמה אפשר לקשר את זה לבאיירן ולתקופה הקצרה שפפ שם.. :)

אנדר 29 באפריל 2014

גם אצלי, תודעתית הם הגדולים בהיסטוריה. (ואני בכלל גדלתי על אבי רצון וכדורגל איטלקי) בלי קשר למצבם הנוכחי.

ד"א מול הסיטי הם לא ניראו תקועים ויכולת לראות חידושים במשחק כאשר מסי יורד לעמדה אחורית יותר והכדורגל היה מהיר יותר.

ברור שלפציעה של ואלדס בשלב הקריטי הזה הייתה השפעה מורלית עצומה עליהם (ובטח מקצועית כן?) וברור שהם צריכים ריענון. אבל יש לי עוד תחושה שהם ימציאו עצמם מחדש בגילגול הנוכחי, בצורה קצת אחרת.

ואת הקישור לבאיירן ופפ אתה עשית יקירי :) (אני התייחסתי לדבריך על ה'יבוא' של השיטה למינכן

האחות של זידאן 30 באפריל 2014

גם אני גדלתי על הכדורגל האיטלקי (בלי אבי רצון), ואני עדיין שם. לעד כנראה..

אני חושב שהייתה איזשהי נק' זמן בה כל העבודה של טאטא החלה לסגת ובארסה חזרה לנק' ההתחלה (או נק' הסיום הקודמת שלה). כל מיני דברים חדשים שטאטא הביא איתו (יותר מהירות, כדורגל יותר ישיר, יותר משחק בגובה וכו') החלו להיעלם ובארסה חזרה לאותה מתכונת ישנה של "בואו נעמיס עוד ועוד על הקישור, נגיע ל700% אחזקה בכדור ונצא בתופים ובמחולות".

אחרי סיטי אכן היה נראה לי שהם באמת המציאו עצמם מחדש, ואז, איך אומר ג'ון קרי, "פוף".

אני מצטרף לתחושה שלך לגביהם. בסופו של דבר הם משחקים בליגה בה ימשיכו לצבור 80+ נק' בכל מקרה, ולא נראה שמסי או אינייסטה הולכים לשום מקום. כל עוד הם שם גם (וגם ניימאר כמובן), גם דרעק מדופלם כמו סנדרו רוסיי לא יצליח לדפוק את העסק.

הקישור לפפ נועד כדי לא לברוח לחלוטין מנושא הפוסט.. ;)

D! 29 באפריל 2014

גוארדיולה הולך אחרי בחלומות שחורים וערבים רעים ומטיל אימה וטרור. מנחוס.
ברצלונה לא מחפשים מחליף לטאטא???

וודר 29 באפריל 2014

גם אני חשבתי על זה תוך כדי המשחק, עד כמה שני החצאים דומים אבל…אני גם עדין חושב שהשיטה של המהירות בראיה לטווח ארוך לא יכולה להפוך קבוצה לגדולה כי לא תמצה לעולם את מלוא הפוטנציאל שלה.
יכול להיות שזה טוב לשלבי נוק אאוט, אבל גם אז כמו שראינו זו פעם צ'לסי פעם אינטר פעם באירן ןפעם ריאל.
שלוש עונות מורניו שיחק ככה עם ריאל 3 עונות שבהן זכה באליפות אחת וגביע אחד. דווקא באלופות יש לו רקורד יותר מוצלח, ושוב אולי כי השיטה הזו טובה בעיקר לשלבים המכריעים האלה.הסיבה היא כשאתה משחק על התקפות מעבר מהירות אתה בעצם נותן ליריב להחזיק את הכדור סוגר כמה שאפשר ובונה על מתפרצות בתקווה שתבקיע ברגע שתגיע למצב. לריאל זה עבד פעמיים מול באירן,אבל הנה מול בארסה היא דווקא הפסידה פעמיים מתוך שלושה על אותה שיטה בדיוק. אני לא יודע כמה נכון להמר על לתת לקבוצה איכותית את הכדור וכנראה שגם אותה קבוצה תבעט יותר לשער ותהיה יותר מסוכנת, ואז עוד להמר שמעט המצבים שאתה תגיע גם הכדורים שלך יכנסו.
מעניין מראות מול מי תשחק ריאל בגמר, כי שתי הקבוצות במיוחד צ'לסי משחקות בדיוק באותה השיטה.

דורפן 29 באפריל 2014

לליגות כמו שהן בנויות בימינו. עם הטיה קיצונית לטובת קבוצות גדולות, כנראה חשוב פוזשן. כי אתה צריך יותר מ90 נקודות לאליפות (באנגליה טיפ טיפה פחות).

Martzianno 29 באפריל 2014

אני דווקא שמח בשביל פפ.
תארו לכם שהיה לוקח אליפות וליגת-אלופות עם כל קבוצה שהיה מגיע אליה.
הוא לא היה לומד כלום ככה.

תומר חרוב 29 באפריל 2014

גם אני שמח. דבר ראשון כי באיירן חזירים ומה שהיא עשתה ועושה לדורטמונד מבחיל אותי. דבר שני, לא סובל את הפוזשן של פפ, סירס לגמרי את הקבוצה הזו.

ואנצ'לוטי הוא אחד האנדרייטדס של הכדורגל, הבנאדם מביא תוצאות מצוינות בכל מקום. דיברו פה השבוע לא מעט על טקטיקות באנגליה ובספרד עם כל מיני השוואות ודיבורים על סימאונה ורוג'רס, על פפ ומוריניו…הלו, טקטיקה זה קודם כל עניין לאיטלקים ובקטע הזה הם גם הכי פרגמטים ודינמיים.

אופיר 29 באפריל 2014

חסכים עם כל חלק של התגובה שלך.

אופיר 29 באפריל 2014

*מסכים*

אריק 30 באפריל 2014

טוב אחרי שישתווה לשנקלי ידברו בו אחרת. מילאן שלונעם כל הכבוד לבארסה היתה הטובה ביותר שראיתי. צלסי שלו היתה נהדרת והוא מתאים עצמו למועדון ולא מתעקש על ההפך.

matipool 30 באפריל 2014

פייזלי ( חבל שפרש כל כך מהר ) .

אריק 30 באפריל 2014

אכן, שזה מפתיע…

בליקי 29 באפריל 2014

קולטים מה זה דרבי מדרידאי בגמר הצ'מפיונס?

ניק 29 באפריל 2014

כן.. מכות, משחק אלים, הצגות, ריצות לשופטים…
רואים את זה מספיק בליגה הספרדית…
תנו לנו את מוריניו נגד הקבוצה שבנה

אנדר 29 באפריל 2014

אדיר. הכי טוב שיכול להיות.

edgecator 29 באפריל 2014

ואיזה טיפש צ'אבי אלונסו.

אסף כלשהו 29 באפריל 2014

לא טיפש, הוא פשוט הבין שאחרי שהוא היה שותף לגמר הגדול בהיסטוריה, וזכה בו, אין שום סיכוי שהוא ישחזר משהו שקרוב לזה אז הוא העדיף לא לנסות :)

ליבר 30 באפריל 2014

לא זוכר שהוא שיחק ב 99

שי ס. 30 באפריל 2014

מושלם!

רוני יעקוב 29 באפריל 2014

האם פפ יתפטר הערב או שבבקנבאואר ידחף אותו בקרוב ?
את המשחק של היום פפ הפסיק כבר בשבוע שעבר ,מאמן ללא שום גמישות טאקטית
מוריניו וסמיונה בוכים הערב,הם רצו את פפ הפריאר בגמר,יתכן שאנג'לוטי לא ישחק להם לידים בגמר

שלו 2 29 באפריל 2014

קצת פופוליסטי לטעמי. אני הייתי מתאר זאת יותר כניצחון המגננה, הפחדנות, הזהירות, חוסר היצירתיות והעקיצות המהירות על ההעזה, ההתקפיות, שליטה בכדור ולקיחת הסיכונים.

יוסי מזרחי 29 באפריל 2014

שלו2,
איזו העזה ,מאיפה ההתקפיות, מי סיפר לך על לקיחת סיכונים?? אתה מדבר על המשחק מהערב או על אוסף סיסמאות??

אני ראיתי שם מגננה חכמה ומושלמת,יצירתיות עילאית במתפרצות ובניצול חולשה של היריב,והכי חשוב, הכל הכל חוץ מפחדנות.
בית ספר של איך משחקים כדורגל.

שלו 2 29 באפריל 2014

אני מתכוון לקבוצות שמקדשות את המשחק ההתקפי ומטרת כיבוש בשערים כמו ברצלונה, באיירן (השנה) וליברפול ודומיהם וקבוצות שמקדשות את הניצחון כמו צ'לסי, ריאל (היום) ואתלטיקו ודומיהם.

דוד 29 באפריל 2014

אני מבין שפפ ורודגרס חזו בכוכבים שיפסידו אבל העדיפו קבוצה מפסידה ויפה מקבוצה מנצחת ולא יפה

אביאל 30 באפריל 2014

שלו 2 – אתה רציני ? אתה רואה כדורגל מאתמול ? באיירן מינכן מקדשת את המשחק ההתקפי ? כבר שכחת לפני ארבע שנים מול יונייטד איך הם שיחקו ? אתה בכלל ראית משחק של באיירן מינכן מחוץ לשנתיים האחרונות ? באיירן יותר מכל קבוצה אחרת בגרמניה ואולי באירופה מקדשת את הנצחון (בדיוק כמו הנבחרת הגרמנית טרום קלינסמן.), ספרת את מספר המאמנים שלה בעשור האחרון ?

ולעניין השני, ריאל ? ריאל מדריד ? מקדשת נצחון ולא דרך ? הקבוצה שפיטרה את קאפלו אחרי אליפות במחזור האחרון רק בגלל שהוא שיחק סגור ? הקבוצה שנפרדה ממוריניו אחרי שזה הוציא אותה מהאפלה האירופית (שש שנים ריאל לא עברה את שמינית הגמר), זה שעזר לריאל להתגבר על היריבה ההיסטורית שלה בשיאה רק משום שהוא זה שמקדש נצחון.

אתה צריך קצת לקחת את הכדורגל בפרספקטיבה מעט יותר רחבה היסטורית.

אביאל 30 באפריל 2014

ובדיוק עכשיו אני רואה מה קריגר אמר בסקיי אחרי ליברפול – צ׳לסי על צורת המשחק של צ׳לסי

"I've done it playing for Liverpool.

I remember going to Barcelona in 2001 in the UEFA Cup and we got a 0-0. We did exactly the same as what Chelsea did yesterday, we went there for our clean sheet. Johan Cruyff said after the game we were a disgrace to football.

Let's not forget that in the seventies and eighties when Liverpool went away they'd go there and do a job to try and get a 0-0. At times they'd play it back to Ray Clemence and slow the game down.

I remember with Rafa Benitez playing against Chelsea, we played them at their own game. We slowed the game down, played direct football, never got caught on the counter-attack and never risked playing a ball into Stevie (Gerrard) or Xabi Alonso, as they had Duff, Robben and Drogba for the counter-attack.

There was frustration after the game. We heard Liverpool fans afterwards on radio phone-ins and whatever, but you've got to not be complaining so much about Chelsea and think you may come up against this again – how are we going to go about it and try to get the result?

You can't complain and say 'we don't play like that'. We've done it before and been successful at it.

You can't complain. Lots of teams have done it, we've done it, so get on with it and try to find a way to fix it.

לך ולכל אוהדי ליברפול ״ההתקפית״ – עונה אחת של ליברפול ואצלהם הדרך ההתקפית היא הראשונה במעלה, שנתיים של התקפיות של באיירן והיא קבוצה שהדרך חשובה לה יותר מהנצחון, טיפת רצינות.

JOSH 30 באפריל 2014

ריאל מדריד היא הקבוצה שכבשה הכי הרבה שערים בליגה הספרדית, בה משחקת גם ברצלונה (עם משחק חסר בנוסף לכל), הכי הרבה בליגת האלופות ולמיטב ידיעתי גם בגביע הספרדי. ובכלל מדובר בקבוצה הכי פורייה מבין כל הליגות הבכירות – יותר מבאיירן, יותר מברצלונה, ויותר מליברפול.
אני מעריך שזה הופך אותה לכזו שמקדשת את המשחק ההתקפי ומטרת כיבוש השערים. אני גם דיי בטוח שזה הופך אותה לקבוצה שמקדשת את הניצחון כי בכדורגל המטרה היא לכבוש שערים.

דוד 30 באפריל 2014

בגביע לא (ברסה יותר)

איציק 29 באפריל 2014

אני עדיין חושב שאנצ'לוטי לא עשה כלום. הוא מאמן קבוצה עם התקציב הגבוה בעולם וניצח קבוצה מליגה פח. נראה אותו לוקח אליפות אירופה עם המבורג.
האמת, נוק-אוט רציני. גוארדיולה התרעם על כך שריאל מדברים כאילו הם כבר עלו לגמר, אז הם גם עשו. הבעייה היא לא שריאל ניצחה. זה יתכן. הבעייה היא שגוארדיולה לא איתגר את ריאל בכלום, לא הפתיע, לא הציב בעיות חדשות. גוארדיולה מראה שיש לו פילוסופיה חד מימדית והוא לא מוכן לסטות ממנה גם אם היא מתאימה וגם אם לא. אם ימשיך ככה, הוא לא יכנס למועדון של הגדולים, ובצדק.

שי 29 באפריל 2014

עם כל הדיון הפילוסופי של מהירות מול פוזשן, שוכחים שבאיירן איבדו את הראש אחרי השער הראשון ודחפו קדימה בלי לחשוב. גם המעבר שלהם מהתקפה להגנה לא היה מספיק טוב – בקבוצה שהייתה הכי טובה באירופה באלמנט הזה של המשחק.
דאנטה היה יכול לשחק יותר טוב, אבל זה לא חדש אצלו. עצם העובדה שכ"כ הרבה מתפרצות ייצרו מצב בעיטה או סחטו מצב נייח היא לא רק תולדה של הסגל הנדיר של ריאל, אלא גם של הגנה אובדת עצות. נוייר היה צריך לצאת מהשער משהו כמו שלוש פעמים!

אביאל 30 באפריל 2014

שי – לבאיירן יש ניסיון במעמד (שלושה גמרים בארבע שנים), בוא נסתכל על צ׳לסי לפני שנתיים באותו מעמד, משחק שני מול ברצלונה בקאמפ נואו, 2-0 לברצלונה, ג׳ון טרי, הקפטן והבלם המוביל מורחק באדום – מה זה אומר לאבד את הראש ? למה צ׳לסי השוותה ל2-2 למרות שהיא בעיקר המשיכה להתגונן מול ברצלונה ? כי היא האמינה ! וזה היופי בכדורגל, שהכל יכול להיות, שיונייטד לוקחת מבאיירן מינכן את גמר ליגת האלופות בדקות הסיום, זה לא תירוץ.

שי 30 באפריל 2014

הכל נכון, וזה בדיוק מה שהופך את איבוד הראש של באיירן לכ"כ מוזר מבחינתי. בדקות אחרי השער הראשון ראיתי קבוצה שיוצאת קדימה בלי תוכנית, וזאת הייתה הקבוצה האחרונה בעולם שזה היה אמור לקרות לה. אלופי אירופה, שבאים לשחק על שליטה במשחק ויודעים שגם מפיגור מוקדם הם יכולים לחזור.
זאת התמיהה וזה אכן גם היופי, כמו שאמרת.

שלו 2 29 באפריל 2014

עכשיו שאלה אמיתית רונן, מה יכולה לעשות קבוצה, טובה ככל שתהיה, נגד בונקר? ועוד בונקר של שחקני על. באמת מה? (בלי ציניות)

דורפן 29 באפריל 2014

הנבחרות הטובות של הולנד (והכדורגל הזה הוא בסופו של דבר הולנדי) תמיד החזיקו כמה בועטים טובים מרחוק בכדי לפרוץ את הבונקרים.

ניק 29 באפריל 2014

לביירן יש בועט מדהים מרחוק- קרוס.
אבל אסור לבעוט מרחוק בקבוצות של פפ.

אביאל 30 באפריל 2014

ניק – לא רק קרוס, רובן, שווינשטייגר, ריברי וגם מולר כולם כבשו ויודעים לכבוש מחוץ לרחבה, ראינו את זה בעונות הקודמות.

סוזה 30 באפריל 2014

זו בכיינות. המטרה בכדורגל היא להבקיע גולים.
ריאל לחצה בהרבה חלקים מהמשחק וגרמה לטעויות של באיירן, היא רק ניסתה לעשות את זה עם כמה שפחות סיכון…

ניק 29 באפריל 2014

ובלי לקחת כלום מאנצלוטי שבאמת עושה עבודה מדהימה בריאל חייבים להזכיר את האיש שמצא את הפתרון לטיקי טקה ובעצם בנה את היסודות לריאל של היום(הן מבחינת חומר שחקנים והן מבחינת שיטת המשחק של המתפרצות). האיש הזה הוא מוריניו כמובן.
כמה מעניין יהיהי לראות אותו נגד קבוצתו לשעבר.

גיל 29 באפריל 2014

מוריניו מצא פתרון אחד והיינקס מצא פתרון מרהיב הרבה יותר.

ניק 29 באפריל 2014

נכון, אבל מוריניו הוא זה שבנה את ריאל הנוכחית.
ואגב פה ההבדל בין אנצלוטי להיינקס.
אנצלוטי הגיע לריאל והבין שיש לו קבוצה מצויין ביד וזרם עם מה שהשאירו לו, כמובן עם השיפורים שלו (בייל, די מריה באמצע).
מנגד בא פפ לקבוצה שידעה לכבוש בכל צורה אפשרית, לקח מספריים גדולות וחתך לכל השחקנים את הביצים ואמר להם מהיום לא מבקיעים עד שהכדור לא עובר אצל כל אחד 3 פעמים.

והכי גרוע שפפ גרם לי להיות בעד קבוצה ספרדית, השם ירחם.

רוני יעקוב 30 באפריל 2014

כל מילה בסלע

ישיק 30 באפריל 2014

באמת כל מילה. לא סובל את ריאל ועדיין קיוויתי שהם יעצרו את משחק המסירות המשמים וחסר התכלית של פפ. לבאיירן הייתה קבוצה אדירה בשנתיים האחרונות… איזה הבדל בין חצי הגמר בין הקבוצות לפני שנתיים שהיה תצוגה התקפית מרהיבה לחצי הגמר הזה…

JOSH 29 באפריל 2014

בכל העולם השתגעו מברצלונה ולא הצליחו לפצח אותה, ומוריניו היה הראשון.
במובן מסוים היינקס כנראה הושפע ממוריניו. הסגנון שבו הוא שיחק עם באיירן מול ברצלונה לא כזה שונה מזה ששיחק מוריניו מולה.

אין לי מושג איך, אני מעריך שזו אשמת התקשורת בארץ, אבל למוריניו נדבקה תדמית אפורה מידי. ריאל שלו שיחק כדורגל מדהים רוב הזמן, גם מול ברצלונה.

יניב 30 באפריל 2014

ליתר דיוק… חוס הידינק היה הראשון.

רוני יעקוב 30 באפריל 2014

נכון מאוד

אביאל 30 באפריל 2014

בדיוק.

JOSH 30 באפריל 2014

הידינק הפסיד לברצלונה (אלא אם זכרוני מטעה אותי), מוריניו באמת פיצח אותה. גרף השיפור של ריאל מול ברצלונה תחתיו היה מדהים.

אביאל 30 באפריל 2014

josh – הידניק לא הפסיד, 0-0 בקאמפ נואו ו1-1 בגשר ולא לשכוח כמה פנדלים של נשרקו ושופט נוורגי אחד.

JOSH 30 באפריל 2014

הזיכרון שלי הטעה אותי.
כנראה שזה שילוב של חוסר החיבה שלי לשני הצדדים – צ'לסי וברצלונה. חבל, כי את הידינק אני דווקא מחבב..

no propaganda 30 באפריל 2014

היינקס ממש לא הושפע ממוריניו. הוא הושפע מקלופ. קלופ ודורטמונד פירקו בצורה הזאת את באירן במשך שנתיים. היינקס פשוט ישם את זה מול בארסה.

יואב לוי 29 באפריל 2014

ניק- כמה שיפורים:בייל. לא אמרת כלום..

בייל על כל מאה מליון היורו ששולמו עבורו, הוא מט סנדלרים לניסיונות ההשתלטות של באיירן על אירופה. עם עוד חלוץ על שנה הבאה, ריאל תפרפר את היבשת עוד זמן מה.

matipool 30 באפריל 2014

כבר התחילו השמועות על סוארז ב-70 מיליון פאונד .

גיל 29 באפריל 2014

ואולי המסקנה הכי פשוטה היא שפשוט קשה לשמור על רמה אחידה וגבוהה לאורך עונה שלמה, במיוחד כשרוב העונה לא נמדדים מול קבוצות ממש טובות.

סימנטוב 30 באפריל 2014

ללא ספק. אוריאל דסקל הנפלא הופיע היום אצל לונדון וקירשנבאום, בעקבות המאמר שלו על כמות המשחקים והשוחקת של השחקנים כיום.
http://www.calcalist.co.il/sport/articles/0,7340,L-3629823,00.html

אנדר 30 באפריל 2014

פשוט מעולה. ואחרי זה עוד באים לשחקנים כמו מסי בטענות, מדוע הוא ניראה שחוק ועייף בגיל 26. אולי בגלל שרק בקיץ הוא טס משהו כמו 150 אלף קילומטר ?!

no propaganda 30 באפריל 2014

המסקנה היא שמאמן צריך להביא את הקבוצה לשיא במאני טיים.

martzianno 30 באפריל 2014

ספר את זה לפרנק ווגל….

גיל 30 באפריל 2014

קל לומר אבל בהתחשב בעייפות ובפציעות קשה ליישם.

no propaganda 30 באפריל 2014

אתה צודק, אלה בעיות שקרו להרבה קבוצות אבל דווקא באיירן עשתה רוטציה כל העונה והגיעה כמעט בלי פצועים.

יניב 29 באפריל 2014

שנת הקטנצ'יו.

JOSH 29 באפריל 2014

גווארדיולה גאון כדורגל, אומן של טקטיקה ומהפכן לא קטן, אבל הוא לא מאמן גדול.

זו קביעה קיצונית ודיי יהירה ומוזרה בקריאה ראשונה (גם קצת חוכמה בדיעבד ונטייה לזיכרון קצר, כי הוא הרי הביא את באיירן לעונה היסטורית בליגה), אבל אי אפשר להיות מקובע ובו זמנית להיות מאמן גדול. אין מאמן באמת אגדי בהיסטוריה שלא שינה והתאים את שיטת המשחק שלו לפי מה שיש לו.
גווארדיולה לקח שיטה שהגה, יחד עם עוזריו, במקום מסוים ועם חומר מסוים של שחקנים, וכמעט העתיק אותה לחלוטין בקבוצה אחרת, עם חומר שחקנים שהפיקו ממנו את המירב בשיטת משחק שונה. הוא אדם של תיאוריה, ומבצע פחות טוב – אני באמת ובתמים לא רואה אותו מצליח בקבוצה שאינה היסטרית והיסטורית, עם חומר שחקנים כמו שיש לליברפול למשל, או קבוצה כמו דורטמונד, או איטלקית שאינה יובנטוס (או יובנטוס עצמה בזירה האירופית), או איזו אתלטיקו בניגוד למאמנים כמו מוריניו, קלופ, סימאונה וכד'.

דורפן 30 באפריל 2014

גווארדיולה הוא מאמן שמאמן שש שנים במצטבר והוא ייזכר כמאמן מהגדולים בדורו. הייתה לו שנה לא טובה.

איציק 30 באפריל 2014

אני לא בטוח שזו שנה רעה. לשבור כמעט כל שיא אפשרי וחצי גמר צ'מפיונס זו לא שנה רעה. ציפו ליותר אך זה לא כישלון. מה שכן, אם יתברר שהוא מאמן של סיגנון אחד, שכבר נמצאה לו תשובה ראויה, אז עוד כמה שנים הוא יזכר כאפיזודה חולפת ולא כאחד הגדולים.

JOSH 30 באפריל 2014

לא הייתי קורא לו אפיזודה חולפת, כי מדובר באדם שהביא לשינוי בכדורגל כולו במובן מסוים (גם מוריניו כזה, למרות שלא ממש זוכרים לו את זה היום), אבל גם לא מאמן גדול.
שום – אדם של תיאוריה. כמו מומחה בייעוץ לזוגיות שלא מסוגל להחזיק קשר של יותר מחודשיים.

אביאל 30 באפריל 2014

גווראדיולה לא הגה שום שיטה, הוא שיכלל את השיטה של ברצלונה שאותה הביא בכלל קרויף מאייאקס ומיכלס – אכן על בסיסה בנויה ברצלונה ומחלקת הנוער שלה ויחד עם שלוש-ארבע שנתונים יוצאי דופן (צ׳אבי, מסי, אנייסטה, בוסקטס וכו׳) הצליחו להוציא אותה לפועל בצורה מדהימה.

אנדר 30 באפריל 2014

אתה יודע, כדורגל באופן כללי זה לא פיזיקה גרעינית. צריך לדחוף כדור לשער. אז במקרה הזה לשינויים ולשכלולים שהוא ביצע בטוטאל פוטבול כן אפשר לקרוא שיטה, ואפילו כך נהוג בעולם.

אביאל 30 באפריל 2014

אנדר – קרויף אמר לפני שנים שהדרך הטובה ביותר לא לספוג היא להחזיק את הכדורגל אצלך ברגליים – נראה לי שזה מסכם את הטיקי-טאקה.

אני חושב שגם את תשאל את גווראדיולה הוא יגיד לך שהוא המשיך וכמו שאמרתי שיכלל את השיטה שעל ברכיה הוא גדל והתחנך גם בתור שחקן וגם בתור מאמן במערכת של ברצלונה.

אוהד נ. 30 באפריל 2014

והוא גם אמר את הדברים האלה בצורה מאוד ברורה במסיבת העיתונאים של יום שני.

אנדר 30 באפריל 2014

וגם אני אמרתי. מה לעשות שגם בעולם ההסכמה הכללית היא לקרוא לזה שיטה ולשייך אותה לפפ. לא צריך להיות קשה מידי ולהתעסק בסמנטיקה. אמרתי לך – אם כבר, הכדורגל הוא עסק די פשוט

no propaganda 30 באפריל 2014

גוארדיולה ללא כל ספק המציא משהו מאוד חדש בכדורגל. הבעיה שחוץ מזה הוא לא עשה כלום. ברגע שלמדו את המשהו החדש, הוא נהייה לגמרי חסר אונים. ייתרה מכך, הוא גם לא טוב בדברים אחרים שחשובים למאמן כמו לקניות שחקנים טובים שהקבוצה צריכה(מזל שבבאיירן לא שואלים אותו) או אפילו לבחור את ההרכב הנכון.

בר שושני 30 באפריל 2014

אני לא מכיר שום דבר – שום תופעה, שום המצאה, שום רעיון, שום תיאוריה, שהיא לא שכלול של כלמני דברים שהיו עוד קודם. אפילו איינשטיין כשכתב את תורת היחסות הפרטית, הסתמך על עקרונות שהציב גליליאו, ועל עקרון קביעות מהירות האור שהוא אחת המסקנות של ניסוי מיכלסון-מורלי.

הציפיה הזאת, שדברים יופיעו בלי שום הקשר היא לא סבירה. אין שום תופעה בעולם שאינה קשורה במה שהופיע קודם, שהיא לא שיפור, שינוי, ואריאציה על- וכד' של משהו שהופיע קודם לכן.

יואב 30 באפריל 2014

אני תמיד מתמוגג משמחת החיים של רונאלדו, שכבר השיג הכל בחיים אבל עדיין מתרגש כמו ילד מעוד שיא סטטיסטי.
רונאלדו הוא כל מה שיפה ומרגש בכדורגל.

Drazick 30 באפריל 2014

כולנו חיים כדי להירשם בהיסטוריה.
זו הדרך המשמחת ביותר לזכות לחיי נצח.
הוא פשוט עושה את שלו בנידון :-).

נ.ב.
לפעמים דווקא מציק שהוא מאדיר את זה כל כך.
שכן כדורגל לכאורה הוא קבוצה ולא שחקן.

יואב 30 באפריל 2014

לתחושתי בלבד, he can't help it.
כמו ילד בחנות הפתעות, כל הזמן מגורה.

ניק 30 באפריל 2014

אם לא מסי הוא כבר היה מזמן מפסיק להתלהב עד כדי כך…
מצד שני יש לו דרייב בלתי נתפס לנצח כל משחק ולהוכיח לכולם כמה טוב הוא.. לא זוכר שראיתי דבר כזה בכדורגל, רק בכדורסל – אצל קובי בריינט

שייזינגר 30 באפריל 2014

בשיטה של פפ, אם יש ירידה בכושר, במוטיבציה או בבטחון, רואים את זה. לא כל קבוצה יכולה לנצל את זה. אבל כשהם פוגשות יריב עם שיניים, והדברים לא מסתדרים, והאומנות נראת כמו קשקוש.

כשכמות המפגשים נגד קבוצות חזקות היא כל כך קטנה, קשה לגזור משהו ממש חד על העניין הטקטי-אידיאולוגי.

פפ אימן שתי קבוצות בחייו. שניהם מהחזקות ביותר בהיסטוריה של המועדונים האלה. מועדוני ענק. הוא הגיע להישגים אדירים בזמן קצר. אבל כמות המבחנים הקשים, כאלה מול קבוצות על אחרות, מאז 08 כשמונה למאמן בארסה, בערך משתווה לעונה אחת פלוס פלייאוף בNFL.

וזה נכון לגבי כל מאמני קבוצות העל באירופה בשנים הללו. כך שביחס לקבוצת מאמנים שנבחנה מעט פעמים הוא בדרג העליון. אבל זה עדיין לא אומר שהוא נבחן הרבה. וכך גם השיטה שלו. היא צלחה מעט פעמים אבל יותר פעמים מאשר נכשלה.

קשה לגזור מזה משהו מוחלט. הייתה הקצנה בשיטה בעונה שאחרי הניצחון הקליל בגמר מול יונייטד בגמר הצ'מפיונס.

כמו להקה שהוציאה כמה אלבומים מצליחים ומתחילה להתנסות- בגלל שעמום או בגלל אמונה שזו האמונות שלהם. יש כאלה שאוהבים את השיטה, יש כאלה שסולדים ממנה. אבל בסוף, ספורט זה לא מוזיקה- יש תוצאה והיא אובייקטיבית.

מה שבטוח שהליגה הגרמנית היא לא משוואה לכלום. באיירן הפעילו שריר כשקלופ ניצח אותם, ובימים אלה הם מעלימים את דורטמונד מהמפה.

נדמה לי שמה שבעל הבלוג אמר פעם על הליגה הספרדית ועל בארסה- האי תחרותיות כתוצאה מהאי שיוויוניות בסוף יפגעו בהם- נכון היום על באיירן. שחוסלה היום על ידי "הדורטמונד" של בארסה.

MOBY 30 באפריל 2014

מוריניו משאיר אחריו קבוצות בריאות.
משום מה את זה לא זוכרים לו. סיפורים כבר יש לנו לגמר איקר הקדוש חוזר למסיבה הגדולה של השנה ועוד יש מונדיאל….

אביאל 30 באפריל 2014

חוץ מאינטר.

בני מחדרה 30 באפריל 2014

דורפן, כאוהד יונייטד ואחרי אתמול וכל מה שבקנבאואר אמר עליו.. אולי עכשיו? פפ???

ניק 30 באפריל 2014

אני בתור אוהד יונייטד מתפלל שזה לא יקרה!
וחשבתי ככה גם ישר אחרי שפרגי פרש.
פפ צריך לעשות קצת קילומטרג לפני שהוא יבוא אלינו ובעיקר להוכיח שהוא יכול לאמן בעוד שיטות חוץ מהטיקיקאקה.
אם הוא מנסה לייצר את השיטה הזאת אצלנו יש מצב טוב שהעונה של מויס עוד תתברר כהצלחה

פטריק כרגיל 30 באפריל 2014

וואו, לא מספיק הקילומטרז' שעשה על פרגי בפעמיים שהם נפגשו. לא יפה להזכיר את הרעידות של הסר אבל זה שפפ לא הזיע בחליפה? גם לא בלונדון? לא נוח.

מה שכן, וימים יגידו, אבל אם ההפסד אתמול ב-א-מ-ת פגע בו, הוא יצטרך שנה הבאה ללמד את קאריק ויאנג איך נותנים פס.

בני מחדרה 30 באפריל 2014

חח… מה שבטוח זה שקלברלי יככב עם המסירות לרוחב :)

הארכיון 30 באפריל 2014

הבעיה שבגמר ריאל תפסיד 1-0 לצ'לסי וחבל…
אם היו מנצחים בקושי זה היה יותר טוב להם

ריקו 30 באפריל 2014

כדורגל זה משחק של מומנטום. ביירן איבדה את המומנטום לפני חודש וחצי.. ביירן של לפני חודשיים היו עוברים את ריאל, למרות משחק ההגנה המושלם של ריאל. יותר מידי שחקנים היו מתחת לרמתם. ריברי לא מסוגל לעבור שחקן או לסיים דאבל פס אחד נורמאלי ועסוק בלריב ולתת סטירות לקרבחל, שוייני נעלם לגמרי, מולר עסוק בלצעוק עם כולם, וכ"ו.
השחקנים איבדו הרבה מהביטחון שלהם בשבועות האחרונים ורואים את זה בכל פעולה כמעט. פפ נכשל בלהביא את הקבוצה לשיא באפריל – הם היו בשיא מוקדם מידי, ואיבדו את המומנטום ואת הכבוד שהקבוצות היריבות היו נותנים להם.
השיטה של פפ והפוזשן לא נכשלה, היא הייתה טובה לפני חודשיים, והיא עדיין שיטה שתנצח את רוב המשחקים, אבל היא מאד תלויה בביטחון וברמת השחקנים שמשחקים אותה.

רומן 30 באפריל 2014

הפיפי קקה מת ונקבר, אני טוען את זה מאז אותו ערב בזיוני בסטנפורד ברידג שגרם לי להבין שכל מה שפחצלונה השיגה עם אוננות הכדור שלה, היה למעשה תרמית אחת גדולה.

תודה לפרופסור מוריניו שמצא את התרופה למגיפתה פיפי קקה.
התצוגה של אנצלוטי אתמול היתה פשוט תצוגת מופת.

היה פה איזה בלוג על זה שמוריניו וגוארדיולה הם המאמנים המשפיעים ביותר..
אמרתי כבר שם ומה עם אנצלוטי?!
גוארדיולה מאמן בינוני מינוס, לצערי ההשפלה אתמול היתה היום ההכי קשה ב29 השנים האחרונות של מצסטר יונייטד…..

אריאל ש. 30 באפריל 2014

אני חושב שמה שקרה אתמול בלילה ומה שעובר על באיירן מאז הזכיה באליפות וכנראה גם מלפניה הוא מרד של המועדון בשיטת המשחק של גווארדיולה. ההידרדרות התחילה בביקורת של בקנבאור על כך שהסגנון הזה מבריח צופים ומשם העסק התחיל להתפרק. אני חושב שבמועדון קלטו שעם כל ההצלחה, הם נראים כמו ברצלונה של גווארדיולה עם שחקנים גרמנים ויש להם יותר מדי גאווה מכדי להיות העתק של קבוצה אחרת.

איתי 30 באפריל 2014

קצת פרגון לריאל מדריד על עמידה מצוינת. שני מהלכים ענקיים של אנצ'לוטי העונה:
1) דני קרבאחל – שסוגר הרמטית את האגף הימני עד קו האמצע. מגן אדיר ותגלית העונה באירופה לטעמי(יחד עם טיבו).
2) אנחל די מריה כקשר שמאלי עם מודריץ' ואלונסו. כולם שכחו איך כבר דיברו עליו בלשון עבר כשבייל הגיע. עשה סוויץ' פנטסטי עם תרומה הגנתית מפתיעה ביותר. הוא לא החוטף הכי טוב באחד על אחד, אבל העובדה שהוא שורף ספרינטים לכיוון קווי מסירה מייצרת המון חטיפות לריאל ומתפרצות למרחקים קצרים יחסית.

ועוד החלטה גדולה של חצי הגמר – ההעדפה של קונטראו על מרסלו. הוא הקשה מאוד על משחק העומק של רובן וכבונוס גם בישל גול גדול לבנזמה.

חכם בלילה 30 באפריל 2014

הטיקי-טאקה לא מתה, כשמבצעים אותה היטב זו עדיין שיטת משחק מרהיבה וגם, כן, מאד יעילה. הבעיה היא שנמצאה (ליתר דיוק מוריניו המציא) שיטת משחק שמנטרלת אותה, ואת זה פפ לא השכיל להפנים.

העניין הוא שאת שיטת הנגד לטיקי-טאקה – ציפוף מאסיבי מאחור ויציאה למתפרצות קטלניות – אפשר לבצע רק אם יש לך שחקני על בקבוצה, גם הגנתית וגם התקפית. כי נגד קבוצות לא מספיק טובות הגנתית ראינו שבארסה וגם באיירן מצליחות לפרוץ גם את הבונקר. ואם אין לך סילונים עם יכולות על טכניות לא תצליח לצאת קדימה מול הלחץ שקבוצות הטיקי-טאקה מפעילות אחרי איבוד כדור (כשהן משחקות טוב, לא כמו בארסה של טאטה או באיירן של אתמול).

מה שיפה בשיטת הנגד זה שהיא עושה שימוש בטיקי-טאקה כנגדה (כמו אייקידו או ג'יוג'יטסו). הולכים אחורה ונותנים לקבוצה של פפ ללכת קדימה, כולל ההגנה, גבוה באופן כמעט מגוחך, ואז, בהנחה שההגנה עומדת בגלי ההתקפות, משחילים את פפ עם מתפרצת קטלנית שמנצלת את המרווחים העצומים מאחור. כל עוד החזקת הכדור של הפפ-טים מושלמת וכמות איבודי הכדור מינימלית זה מצטמצם לשתיים-שלוש מתפרצות במשחק (וראינו שגם ככה מוריניו הצליח לסיים עם ריאל משחקים בתיקו או אפילו ניצחון מינימלי נגד בארסה. כשהחזקת הכדור כבר לא מושלמת, והלחץ אחרי איבוד כבר לא קטלני, וההגנה קצת רעועה באופן כללי, אז מקבלים תבוסות כמו באיירן בארסה בשנה שעברה וריאל-באיירן השנה.

הבעיה הראשונה של פפ היא שהוא לא עשה בשיטה התאמות לחומר השחקנים שיש לו בבאיירן. שוויני וקרוס ומולר ומנדג'וקיץ פשוט שחקנים שונים מצ'אבי, אינייסטה, בוסקטס ומסי. הם פחות טכניים והרבה יותר מתאים להם סגנון המשחק של היינקס. אפילו רובן וריברי, למרות הדריבל הכמעט מושלם שלהם, פחות מתאימים לטיקי-טאקה בעיקר כי הם אוהבים לכדרר יותר מדי ולא מוסרים מספיק מהר. בליגה הגרמנית זה הספיק לעונה ששברה את כל השיאים, אבל כנראה שהרמה של הליגה הזו היא לא אינדיקציה.

הבעיה השניה של פפ היא שהוא לא השכיל למצוא פתרונות לשיטת הנגד גם כשהוא מוביל קבוצת טיקי-טאקה מושלמת. כבר לפני שנתיים היה ברור שהטיקי-טאקה זקוקה לעדכון גרסה, לפחות בכל מה שקשור למשחקים נגד קבוצות על, ופפ פשוט לא עשה כלום בעניין.

no propaganda 30 באפריל 2014

טוב אחרי לילה ללא שינה, אני מקווה לזה לא יצא מסורבל מדי:

קודם כל אני רוצה לבחון את ההחלטה הניהולית להחתים את גוארדיולה.
להנס הייתה הזדמנות להחתים את המאמן הכי מבוקש וזאת כאשר המאמן שלו אמור לפרוש בסוף העונה( אולי היה ניתן לשכנע אותו להישאר עוד עונה אבל לא יותר מזה ) אז זאת הייתה החלטה כמעט מתבקשת.
בסופו של דבר גרם למעבר חלק בין מאמנים ובאיירן לקחה אליפות בקלות למרות הירידה ברמת הכדורגל שלה.
הצד השני של המטבע הוא שכתוצאה מהמהלך באיירן ויתרה על גדולה היסטורית וכנראה כבר לא תיקח את האלופות שנתיים ברציפות.
מאוד מאכזב אותי שגוארדיולה מסרב ללמוד, אפשר לראות את זה בציטוט הבא שלו אחרי המשחק:The reason for the defeat is that we didn’t do enough with the ball. זה עדיין לא אומר שאין לנו סיכוי לקחת את ליגת האלופות בעונה הבאה אבל בשביל שניקח נצטרך לא לפגוש את ריאל צ'לסי ודורטמונד.

לפני צמד המשחקים כתבתי שגוארדיולה לא יעלה עם המערך הכי חזק שלו כלומר זה שפתח בגמר אשתקד. הוא עשה את שתי הטעויות הסטנדרטיות שהוא עושה כל העונה. במשחק הראשון הוא הציב את ראפיניה כמגן ימני וחטף 3 מתפרצות מהצד שלו עד שלא החליף אותו.
במשחק השני הוא הציב את קרוס במקום מרטינז בקישור האחורי וגרם למשחק פתוח מרחבה לרחבה שזה הסגנון שריאל הכי אוהבת. כמובן שגם פה במחצית הוא פתאום ראה מה הוא עשה והכניס את מרטינז אבל זה כבר היה הרבה יותר מדי מאוחר.

אני לא חושב שצריך לפטר את גוארדיולה(וזה למרות שאני מאוד רוצה בכך, בכל זאת יצר הנקמנות על ההריסה של הקבוצה), צריך לתת לו עוד הזדמנות, למרות שכמעט ואין סיכוי שהוא ייקח אותה, כי בסה"כ הוא מאמן עם פוטנציאל וגם כי לפחות כרגע לדעתי באיירן לא יודעת את מי היא רוצה בתור מחליף ואין טעם סתם להכנס לסחרור.

יש לנו עדיין גמר גביע לשחק, קשה לי להאמין שנזכה אבל אני מאמין שזה אפשרי, בכל זאת רק משחק אחד, אולי ייסתדר. וגם אם נפסיד אולי זה ייגרום לפפ לרצות להשתפר ןלהיות מגוון יותר אז מהגמר הזה אפשר רק להרוויח.

mia san mia

D! 30 באפריל 2014

חיכיתי לסיכום שלך.
ומסכים איתו מאד. מצער שאי אפשר להיפטר מפפ, רק כי לא ברור את מי להביא במקום. הבעיה שאני לא חושב שזה יתרום לכלום להשאר איתו חוץ מלתחרותיות בליגה, כי קלופ עם סגל מלא ומוכן יתמודד עם באיירן ועוד קבוצות ילמדו לשחק את המשחק.
אבל בעיקר מצער כי הכדורגל הזה נוראי לצפייה. אני מקווה שלפחות יכתיבו להכניס כמה שינויים לגישה הזו.

אברי 30 באפריל 2014

רונן.
העובדה ש 3 מתוך 4 השערים באו ממצבים נייחים ולא מהתקפות מהירות מאתגרת את הפרשנות שלך

Comments closed