הניצחון על האל. נדמה לי שגיגס נשאר

דווקא בהרכב שבחר גיגס הוא נראה כמי שנמצא בתהליך

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

כמובן שזה נהדר כששחקן מבקיע צמד בהופעת הבכורה שלו ביונייטד, וג׳יימס ווילסון עשה מאמצים יפים בכדי להשיג זאת. אבל אם נהניתי שוב משחקן צעיר – זה כמובן ינוזאי. קצת אירוני שהשחקן הכשרוני ביותר במגרש הוא גם זה שעבד הכי קשה. שום דבר חיובי לא קרה בלעדיו עד שנכנסו ואן פרסי וגיגס.

קגאווה ופלאיני לא היו טובים. לאחד חסרה פיזיות מינימלית ולשני יש רק פיזיות. עוד עניין לא חשוב: החוליגן -דייויד מיילר שדרך על ינוזאי במשחק ידידות חסר חשיבות – לא מבין באיזה סרט הוא לא מורחק. ואם השופט לא ראה – אז בועדת המשמעת.

זה נפלא לראות גם לוחם גדול מסיים את שירותו ומקבל את התודה המגיעה לו כפי שקיבל נמניה וידיץ׳.

ומה לגבי גיגס וקאריק? נתרכז כמובן בגיגס. כמעט כל האגדיים שבאגדיים בשחקני יונייטד קיים את משחקו האחרון מבלי שהקהל מודע לכך – דנקן אדוארדס וג׳ורג׳ בסט ואריק קנטונה ודייויד בקהאם וכריסטיאנו רונאלדו. נדמה לי שבובי צ׳רלטון כן הודיע שזה משחקו האחרון. סקולס בשנה שעברה היה יוצא מהכלל – אבל בפרישה הראשונה גם הוא לא סיפר לאיש. אז אין לדעת גם לגבי גיגס.

אבל דווקא משהו בהרכב שלו היום אמר לי שהוא נשאר. נדמה לי שבשני משחקיו הראשונים קיווה מאד לנצח. אולי חשב שתפקיד המנג׳ר הקבוע אפשרי. היום, כשהרכיב את ווילסון ולורנס, הראה שהוא מתחיל איזשהו תהליך שנדמה לי שיהיה חלק ממנו. והתחושה שלי היא שאם לא יאמן לצד ואן חאל אז ישחק אצלו. אולי כפי שואן חאל החזיר את רייקארד לאייאקס הגדולה שלו.

נאום סיום העונה של גיגס – אני מתקשה להגדיר אותו – לא איזה מופת רטורי – לא משהו מעבר ליחסים הבסיסיים בין מקצוענים לקהל – אבל חשוב. דווקא אחרי עונה כזו – חשוב.

ולפני המשחק עסקתי בוידיץ:
centurion

ראיתי את אחד המשחקים הראשונים של וידיץ׳ באולד טראפורד. הוא הגיע לקבוצה שוקעת בדרך לעונה שלישית ברציפות בלי אליפות. זה היה מול ווסט-האם באולד טראפורד ויונייטד ניצחה 0-1 משער של ואן ניסטלרוי – שהוחזר להרכב אחרי ספסול די ממושך. בסיום אותה עונה החלו לשחק כמה שחקנים חדשים – ואן דר סאר, פארק ופטריס אברה. שנראו רכש צנוע מאד לעומת הרכש היקר של צ׳לסי. בקיץ נמכר ואן ניסטלרוי והובא מייקל קאריק. וזאת הייתה הכיתה של 2005-2006. לא שחקני בית, לא מנצ׳סטרים ורק אחד מהם בריטי.

היום וידיץ׳ יופיע בפעם האחרונה באיצטדיון הגדול. בעונה הגרועה ביותר זה דור. אבל זו באמת סתם אנקדוטה במורשת שלו. אני מוצא את סמלי שאת שני רגעי השכחה היחידים בעונה הזו – כשיונייטד נטלה את היתרון פעמיים מול באיירן – הביאו וידיץ׳ ואברה. זה לא הספיק והעונה כולה הייתה לא טובה. לא אופתע אם גם לאברה וקאריק ואולי אפילו ראיין גיגס זו תהיה הופעה אחרונה.

הכיתה של 2005-2006 סחבה את יונייטד לשנותיה המצליחות ביותר – לא הטובות ביותר – תחת פרגוסון. חמש אליפיות בשבע עונות, שלושה גמרים אירופאים בארבע עונות. ולהבדיל מהאליפויות של פרגוסון מלפני אותה בצורת הם עשו זאת בתקופה בה הם לא הקבוצה החזקה כלכלית בבריטניה אלא מספר 2 ואחר כך 3.

הם לא היו מבריקים ויפים כמו גיגס-בקהאם-סקולס אבל יכולת לבקש מהם הכל. להמשיך להצליח באירופה כשרונאלדו עוזב. להבקיע שערים מההגנה בעונה שעברה כשזרם השערים מהקישור התייבש. לתמוך בכוכבים שבירים כמו נאני, ברבטוב, צ׳יצ׳ריטו או ואן פרסי. לסבול את חוסר היציבות הכרונית של וויין רוני. פאביו קאפלו פעם כינה את יונייטד ״מכונת מלחמה״ והתכוון אליהם. נמניה וידיץ׳ לא בדיוק היה הגנרל שלהם. הוא היה הצנטוריון. אכזר כשצריך. מוביל בדוגמא.

דווקא הוא? שחקן סרבי שנרכש מרוסיה? עברתי פעם במקרה בעיר בה גדל – אוזיצה בדרום מערב סרביה. המקום המזעזע ביותר שראיתי אישית במזרח אירופה וראיתי כמה. וידיץ׳ היה בנו של פועל נחושת ומפעל הנחושת התמוטט מאז. מוידיץ׳, כמו מאברה וואלנסיה מאוחר יותר, למדתי משהו חשוב על כדורגל מודרני. את רוח הקרב לא תקבל משחקני הבית אלא מאלו שעשו את הדרך הקשה ביותר להגיע לבית.

רבע הכוס המלאה
הרגע של מכבי ת"א

120 Comments

אריק 6 במאי 2014

יפה! ידע להסתיר את החסרונות שלו ויש לו לא מעט בצורה טובה וידע לחוש מה עומד לבוא בצורה יוצאת דופן.

Matipool 6 במאי 2014

חוץ מאשר כשהוא ראה לפניו את טורס ..

Matipool 6 במאי 2014

אופס .. לא ראיתי את התגובה של רד סוקס למטה לפני שכתבתי את זו .

אריק 6 במאי 2014

כל פעם שאני מתחיל להצטער בשבילכם אתם מחזירים אותי לתלם.

אריק 6 במאי 2014

נדמה לי שוידיץ מוביל 5 או 6 אפס על טורס, אגב.

יואב 6 במאי 2014

כמו שכתבתי בפוסט אחר-פוסט שהוא שירה.
״יכולת לבקש מהם הכל״, אין נכון מזה ואין מדויק מזה כדי לתאר את וידה.

ליאב 6 במאי 2014

הסיפורים אומרים שוידיץ' רצה לעזוב את יונייטד די מהר לאחר שהפך לאחד הבלמים הטובים בעולם. אומרים שזה בגלל שאישתו שנאה את העיר מנצ'סטר ותמיד חשקה במעבר לאיטליה.

אני מוריד את הכובע בפניו על עונותיו במועדון והלחימה הבלתי מתפשרת. אני פחות מעריך אותו על מה שעשה בעונה האחרונה – להצהיר כבר בינואר שהוא עוזב את המועדון וחותם בקבוצה אחרת זה מעשה לא מכובד, במיוחד ממי שמשמש קפטן הקבוצה.

שתי הפסקאות שכתבתי לעיל קרו/ לא קרו בשל אינוכחות פרגוסון:

ליאב 6 במאי 2014

הועלה חלקית.. וידיץ' נשאר כל השנים כי פרגוסון העריך אותו מאוד וכל הזמן נתן לו את התחושה הזו. אני מעולם לא אהבתי את לקיחת סרט הקפטן מפרדיננד, לא בגלל שפרדיננד היה קפטן אידיאלי, אלא כי לא נהוג לא להעביר את סרט הקפטן משחקן פעיל בקבוצה לשחקן אחר. ההחלטה של וידיץ' לעזוב העונה מקובלת ומבורכת – הוא עשה את שלו ואינו מתאים לרמות האלה. התזמון של העונה לא היה קורה לעולם אם פרגוסון היה עדיין בסביבה ורק מוכיח כמה הוא, כמו יתר השחקנים הבכירים, לא ספר את מויס.

הרגע המעניין של המשחק היום הוא שזה ככה"נ משחק הבית האחרון של גיגס וכתוב שהוא יהיה בסגל. לך תדע, אולי יעלה את עצמו מהספסל ויבקיע גול כדי לשמור על הרצף.

ניק 6 במאי 2014

ליאב, כשלשחקן נגמר החוזה ניתן להחתים אותו כבר בינואר לשנה הבאה. אינטר בצד מבחינתם לא רצו לחכות, כי מן הסתם משהוא אחר היה חוטף אותו, וגם וידיץ צריך מקום עבודה שנה הבאה וכשהגיע ההצעה אין סיבה שהוא יסרב לה.
לא רואה כלום פסול. הא עדיין המשיך לתת מעצמו ונראה סהכ לא רע מאז (בטח יחסית לכל הקבוצה)

ליאב 6 במאי 2014

ניק, אתה לא צריך להסביר לי את המובן מאליו. הצד של אינטר בנושא זה לא רלוונטי לדיון.
עצם ההודעה על כך שהוא עוזב בסוף העונה בשלב יחסית מוקדם (דצמבר) וכל חצי העונה האחרונה מאז שחתם באינטר נראית כאילו שהוא מתייחס לזה כמסיבת פרידה, זה לא חיובי. כמו שאומרים אצלנו – עשה שכונה.

אני לא חשבתי שמויס היה מתאים, אבל הרבה מאוד שחקנים חגגו בתקופה שהיה ועשו מה שרצו, כולל אקט שלא מראה שום מחויבות למועדון כמו ההודעה של וידיץ' על עזיבה (עוד לפני החתימה באינטר).

ניק 6 במאי 2014

אבל הוא חתם על חוזה בינואר. אם הוא לא היה מודיע על זה, אינטר הייתה מודיעה או הנהלת היונייטד. אי אפשר להסתיר דברים כאלה בסוד.
אולי טכנית הוא הודיע על העזיבה לפני ינואר אבל ברור שהכל היה סגור כבר אז, פשוט טכנית אי אפשר להחתים אותו לפני.
ואני ממש לא מסכים שהוא עשה שכונה אחרי זה. הוא נראה יחסית לאחרים די סביר ובכל מקרה זאת הרמה שהוא מציג בשנתיים האחרונות.

דורפן 6 במאי 2014

אני גם חושב שהעזיבה הייתה לא אידיאלית. הוא עצמו המשיך לשחק במחוייבות – אבל המסר בשורות היה גרוע מאד.

חז 7 במאי 2014

דורפן, יונייטד נסחרת בבורסה. לאור חוקי הכדורגל האירופי וזה שהשחקן והקבוצה לא רוצים להישאר באי ודאות, מרגע שחתם על החוזה חייבים להודיע על כך לטובת המשקיעים.

red sox 6 במאי 2014

העזיבה של וידיץ' את הפרמייר ליג מסמנת אולי את קצה הדרך בקריירה של אחד מגדולי השחקנים בשנים האחרונות.
אני מתכוון כמובן לפרננדו טורס.

אריאל גרייזס 6 במאי 2014

מעולה!

יוסי מזרחי 6 במאי 2014

הוא מסיים עם אליפות אחת כמדומני ומה הוא יוכל לספר לנכדים?
שבאחד על אחד הוא ניצח את ווידיץ כמה פעמים?
יחסית לכמעט מאה מליון שעברו דרכו בערכי מכירה, זה לא מי יודע מה,אבל אחרי הכל הוא שיחק את רוב הזמן בדרג השני והשלישי של הליגה. בליברפול.

אריק 6 במאי 2014

כמו שכתבתי למתי טורס לדעתי על 0 אפילו גרארד עם קצת מזל ייקח אליפות לפניו.

שי 6 במאי 2014

מאז שהוא הפסיק לכבוש ארון הגביעים של טורס התחיל להתמלא – הוא אפילו היה מלך השערים של היורו האחרון למען ה'. אז למרות ההנחה המקובלת שהוא "איבד את זה", אולי הוא יודע משהו שאנחנו לא יודעים…

טוב, אפילו לא בתור בדיחה. אבל הוא כן יפרוש עם כמעט כל תואר אפשרי.

red sox 6 במאי 2014

"מאז שהוא הפסיק לכבוש… הוא אפילו היה מלך השערים של היורו".
יוגי ברה, מאחוריך.

שי 6 במאי 2014

אל תיתן לעובדות לבלבל אותך חביבי.

אסף THE KOP 7 במאי 2014

מבחינת תארים מקומיים לוידיץ אכן יש יותר תארים. יחד עם זאת, הוא תמיד עשה במכנסיים מול טורס ויש גם את העניין הפעוט הזה שטורס הוא אלוף עולם ואלוף אירופה.

יוסי מזרחי 7 במאי 2014

צריך לדעת איפה להיוולד,ובזה טורס גדול מווידיץ.
בהיביט האישי, זה עלה כמעט מאה מליון ונתן קרוב לאפס וזה עלה בסביבות שמונה מליון והיה לחלק מהמכונה של סיר אלכס.
עלות תועלת? אתה מבין לבד.

אסף THE KOP 7 במאי 2014

לליברפול הייתה תועלת רבה מהמכירה של טורס.

יוסי מזרחי 7 במאי 2014

אתה מתחמק.

אסף THE KOP 7 במאי 2014

חלילה.
זה היה צעד גאוני למכור את טורס.
רגע לפני הנפילה ומיצוי, שלא לומר סחיטה, של צ'לסי.

אמיר ענבר 7 במאי 2014

כמה אגדות נולדו על הרגע ההוא ב-1-4 שטורס חטף מווידיץ' את הכדור.

סימנטוב 6 במאי 2014

חיכיתי לפוסט היום במיוחד אחרי שציינו שאולי גם גיגס ישחק, והוא כמובן לא איכזב.
הם תמכו בשחקנים השבריריים השאלה היא כמו הכוחות באו מהם וכמה מהכוחות הוצאו / נימצאו ע"י הסר
זוכר שבאחד המשחק כשראשו מדמם מתאקל והשדרן שואל אם הוא מרגיש את המכה באולפן ובביתי צחוק מילא את החלל. לוחם שלא מתפשר אני כבר מתגעגע.

בר שושני 6 במאי 2014

הסר אמר פעם באיזה ראיון, שהיו אימונים שבהם הוא היה מבקש מוידיץ' לתקל ולהגן באינטנסיביות פחותה כי הוא חשש מפציעות לשחקנים שממול, ושוידיץ' אמר "בסדר" אבל לא ממש ביצע. "אני חושב שהוא נהנה מזה" אמר הסר בחיוך.

שחקן עצום ובאמת התגלמות הרוח של יונייטד – עצמה, נחישות ואמונה.

גיל 6 במאי 2014

זה רק מוכיח שאין מה לדאוג ששחקנים לא ירצו לחתום בקבוצה כי שחקנים כמו וידיץ' או אברה או קאריק יש לא מעט, רק שרובם לא מגיעים למיצוי הפוטנציאל שלהם בקבוצה. כל מה שצריך זה למצוא מאמן טוב שיבנה קבוצה כמו שצריך.

no propaganda 7 במאי 2014

לפחות לגבי וידיץ אתה טועה. הוא היה בלם ענק. עכשיו יש אולי 1-2 בלמים בעולם שמגיעים לרמה הזאת.

רוני יעקוב 6 במאי 2014

אני לא זוכר הרבה בלמים שהגיעו לרמה של וידיץ'
טרי,פייול,ראמוס
כולם נוגחים מצוין ומשחקים מלוכלך
נראה לי שהפסיקו ליצר אותם

edgecator 6 במאי 2014

דורפן, נהדר. אברה, פרדיננד, וידיץ', קאריק, פלטשר ופאקינג ראיין גיגס (שלגביו אני עדיין בהכחשה). לא להאמין שהיום עשויה להיות ההופעה הביתית האחרונה של כל אחד ואחד מהם.

edgecator 6 במאי 2014

או שלא. איזה הרכב!

אריק 6 במאי 2014

סימנטוב ועכברי מילואים אחרים – מי זה לורנס?

סימנטוב 6 במאי 2014

הוולשי הבא (?) הוא קצת נעלם בכמה השאלות אבל יש לו טכניקה גבוה כפי שאפשר לראות בגול הזה…
https://www.youtube.com/watch?v=bYWKBTq5r9w#t=60

אריק 6 במאי 2014

אחד בימין אחד בוולה אחד בשמאל בפריצה, ועוד מטל קארלייל מי צריך רכש??

סימנטוב 6 במאי 2014

לא חסרים שחקנים עם פוטנציאל פריירה (X2 שהשחקן והשוער), אקמנגי, אפילו ברמבי (הבן של), האחים קין. הקבוצה השנייה נראית נהדר בשבועות האחרונים הניצחון בחצי הגמר נגד הקבוצה ההיא היה מרשים (שער נהדר של פריירה ), הם האלופים וגמר נגד צ'לסקי…

k700 7 במאי 2014

הבן של בארמבי עזב את הקבוצה השבוע, הוא שוחרר.

סימנטוב 7 במאי 2014

בלאדי הל…

איתמר 6 במאי 2014

לא בטוח שנזכה בעתיד לראות מרכז הגנה מופלא כמו שהיתה השלישיה ואן דר סאר,פרדיננד ווידיץ׳ בשיאה.
השלישיה הזו הצליחה להסתיר הרבה מהבעיות שהיו קיימות כבר בשנים ההן ונחשפו בשנים האחרונות.
מתוך הביוגרפיה של פרגוסון :
Vidic was a dour, uncompromising sod. He was a proud Serb. In 2009, he came to see me to say he might be getting called up. 'What do you mean, called up?’ I said, alarmed. ‘Kosovo. I am going,’ he said. ‘It’s my duty.’ He had the eyes for it.

קורא 7 במאי 2014

לצערי שוער כמו ואן דר סאר לא יגיע ליונייטד בקרוב בגלל דה חאה, שהוא אולי שוער מעולה אבל ממש לא שוער בסגנון ההולנדי שיודע גם לבנות משחק ולשחק עם הרגל.

אנשים לא מבינים כמה זה היה חשוב ליונייטד וכמה החסרון של סגנון השוערות הזו משפיע על כל המשחק של יונייטד, אפילו אם דה חאה הוא שוער טוב.

אמיר ענבר 7 במאי 2014

קודם כל, דה חאה לא יודע לשחק עם הרגל? מה?

שנית, אם ואן חאל אכן מגיע ומביא אתו את מאמן השוערים שמלווה אותו הרבה זמן, דה חאה הולך לשמוע הרבה מאוד על זה שהוא צריך "לשחק כמו ואן דר סאר", ממה שאני קורא…

סימנטוב 6 במאי 2014

וילסון! וואו…

איתמר 6 במאי 2014

יופי של פוסט!

בני מחדרה 6 במאי 2014

לפני שמביאים בלם, לפני שמביאים מגן שמאלי, לפני הקשרים המרכזיים ואפילו לפני שמחתימים מאמן… אולי יעשו סדר שם בצוות הרפואי ובכל מי שאחראי לחוסן הגופני של השחקנים שלנו? עוד פעם גונס נפצע.. מה יהיה?? אנחנו הקבוצה עם כמות הפציעות הגדולה בעולם, שחקנים נעלמים מהסגל למשך תקופות ארוכות פעם אחר פעם, הרבה יותר מבקבוצות אחרות ולא נראה שיש לזה סוף ואין לזה קשר לשיטות האימון של מויס.. גם אצל פרגי

Yair 6 במאי 2014

אנחנו לא הקבוצה עם מס׳ הפציעות הגדול בעולם, אפילו לא בליגה האנגלית. ואני לא מכיר אף רופא/פיזיותרפיסט או מכשפה שיוכל לעזור לפיל ג׳ונס אם הוא ימשיך לזרוק את עצמו לתיקולי פוטבול כאלה

בני מחדרה 6 במאי 2014

העונה וגם בעונות הקודמות, הרכבים שלמים ישבו בחוץ לתקופות ארוכות. הרבה יותר משאר היריבות שלנו. אי אפשר לומר שלמערך הרפואי אין אחריות לזה

בני מחדרה 6 במאי 2014

נו? איפה צלסי? ליברפול? סיטי?
״שמח״ שאתה מתנחם בארסנל וטוטנהם..

Yair 6 במאי 2014

אני לא מתנחם בכלום, רק מראה לך ששום דבר לא מיוחד בצוות הרפואי או בחוסר המזל של היונייטד, שחקנים נפצעים גם בקבוצות אחרות.

כספרי 7 במאי 2014

ארסנל שנים הקבוצה הכי פצועה…מאז שוונגר הגיע לשם.

יוסי מזרחי 6 במאי 2014

ג'ונס צריך טיפול בשכל או בהבנה של מה שאפשר וצריך לעשות ומה לא ובעיקר מתי.
לא פיזיו ןלא בטיח. פסיכיאטר.

סימנטוב 6 במאי 2014

וילסון! וואו…

גור אילני 6 במאי 2014

בלם מעולה, מאלה שמורידים לך את המורל כבר כשהם עומדים במנהרה (ומשאירים את הצ׳אפחות לאחרי שריקת הפתיחה)

סימנטוב 6 במאי 2014

וילסון שער בהופעת בכורה בקבוצת הנוער כשהיה בן 15, יש לו חמישייה נגד ניוקסל. השנה היו לו משחקים כמה משחקים נהדרים, במיוחד נגד וולבס (הקבוצה של גדול הזמרים רוברט פלאנט שהוא גם VP בקבוצה)

צרפתי 6 במאי 2014

דקה 60, לא להאמין, אני נהנה…

סימנטוב 6 במאי 2014

וילסון!! וואו…

טל המנצ'סטרי 6 במאי 2014

ווילסון (במקור) אחד כנראה בהופעה האחרונה שלו במדי יונייטד ולאחר שהשיג כל דבר אפשרי בקריירה שלו, הלוך וחזור ויותר מכל שחקן בריטי אחר
ווילסון חדש בהופעת בכורה חלומית שלו במדי יונייטד
ושניהם תוצרת בית

אין יותר יונייטד מזה, המועדון המרגש ביותר בעולם.

יוסי מזרחי 6 במאי 2014

ראית את חמש הדקות אחרי המשחק? כאלה לא רואים במקומות אחרים.
ומה יותר יפה מווילסון שמחליף את ווילסון?

טל המנצ'סטרי 7 במאי 2014

ראיתי, התרגשתי. בשנות ה 70' היה נהוג בסיבוב תודה על הדשא במשחק הביתי האחרון שהשחקנים היו מחזיקים באנרים של תודה לאוהדים. בהתחשב ששנות ה 70' ברובן היו כושלות על הדשא וגם העונה הזו, היה מקום להחזיר את המסורת ההיא גם כן :-)

סימנטוב 6 במאי 2014

United’s flag is deepest red
It shrouded all our Munich dead
Before their limbs grew stiff and cold
Their heart’s blood dyed it’s ev’ry fold
Then raise United’s banner high
Beneath it’s shade we’ll live and die
So keep the faith and never fear

We’ll keep the Red Flag flying here
We’ll never die, we’ll never die
We’ll never die, we’ll never die
We’ll keep the Red flag flying high
‘Cos Man United will never die

Best 6 במאי 2014

גדול הבלמים של יונייטד מאז יאפ סתאם, בואנ'ה, זו אחלה סוגייה – מי מהם היה גדול יותר?
אתמול בעקבות מאזן הספיגות העצום של ליברפול פשפשתי בארכיון הטבלה האנגלית בשנים האחרונות, ב2008 ו-2009 ספגנו 22 ו-28 שערים בלבד! כבשנו באותה עונה (שספגנו 22) רק 68 שערים, ההגנה פשוט הביאה את התואר עם הטריו אדווין – ריו – וידה, כמובן שגם אברה בשיאו תרם המון.
כיום יש שוער מצוין, אבל אין בלם מוכח, יש רק פוטנציאל ובלם טוב אבל לא יותר מזה (אוונס).
כמובן שאין מגן אחד ראוי ומוכח.
ברגע שנחזק את עצמנו ב-2 קשרי אמצע שגם יתרמו למשחק ההגנתי (כי הגנה זה לא רק זהות הרביעייה האחורית), תהיה לנו קבוצה מדהימה כי אנחנו מפוצצים בכישרון בחלק הקדמי – ממאטה הגאון, רוני, ואן פרסי, וולבק, יאנוזאי (וואו איזה משחק היום, קוסם), זאהה המוכשר…

אבל היום למי אכפת מקצועית, זה היה עוד יום סופר מרגש בהיסטוריה של מנצ'סטר יונייטד.
עוד תואר, פחות תואר, כן ליגת אלופות, לא ליגת אלופות, הקבוצה הזו כ"כ מרגשת, ואין דבר יותר חשוב לאוהד כדורגל מהרגש.

דוניה 6 במאי 2014

קצת יומרני המשפט הראשון שלך כשלצידו שיחק כנראה גדול בלמי הפרמיירליג (או לפחות אחד מהשניים- טרי). ריו היה האלגנטי ביותר שיצא לראות (כן, כולל קנאבארו), אל תיתן לשלוש עונות הפציעות האחרונות שלו להטעות אותך.
מה שכן, וידיץ' שחקן הגובה הטוב ביותר שראיתי בחיי.

Best 6 במאי 2014

אין ספק שריו בטופ של הטופ, אבל עדיין בעיניי נמניה היה הבלם הכי גדול בעשור האחרון בפרמיירליג.
להוציא את העונה הנוכחית (כמו כל יתר הקבוצה להוציא אולי 2-3 צדיקים בסדום), וידה נתן עונות עצומות ובכל פעם שנעדר ראינו כמה הוא חסר, אפילו אשתקד (ממוצע הספיגות איתו/בלעדיו היה מדהים עד כדי מגוחך).

אנדר 7 במאי 2014

יש לך כשל לוגי במשפט. אי אפשר להיות יותר אלגנטי מקנאבארו

no propaganda 7 במאי 2014

בקנבאואר

חז 7 במאי 2014

כמה שאתה טועה. פרדיננד שיחק כ"כ קרוב למרכז המגרש, הטיפול שלו בכדור היה נפלא לבלם. כל מה שפיקה מתיימר להיות, פרדיננד היה בפועל.

אנדר 7 במאי 2014

לא חלקתי לרגע, ועם זאת, לי לפחות – לא זכור בלם קלאסי ואלגנטי יותר מקאנאברו. חוליית התנקשות של איש אחד סטייל בונד. (יכולת אפילו לחשוב שמהבקבוק שמקבלים מאנשי הצוות באמצע המשחק הוא לוגם מרטיני)

סימנטוב 6 במאי 2014

בבעיטת העונשין לקראת הסוף נזכרתי בגול במרחק דומה נגד בלקבורן היו הימים… הזמן לא עוצר לשנים פחות שיערות (בקרב הזה אני מוביל) כשעלה קראתי עליו בעיתון וכיום אני צופה בו במחשב (במבחר שפות) הוא רץ בסביבות עשרת אלפים ק"מ במדים ואני קצת פחות לשירותים ולמטבח.
יאנוזאי כישרון ברמת הוואו, איזה שחקן, איזה שחקן!
וילסון קילר

סימנטוב 6 במאי 2014

לשנים=לשנינו

טל המנצ'סטרי 7 במאי 2014

הגול ההוא של גיגס נגד בלקבורן במחזור האחרון ב 93 רק היה לשער השני ולא לכיוון הסטרטפורד אנד, זה דווקא היה פאליסטר שכבש בדקה ה 90 מבעיטה חופשית גם כן ולצד הזה…היו ימים.

יואב מקטמון 6 במאי 2014

על פיל ג'ונס אמר הפרשן האנגלי שמדובר ב – sheer stupidity.
מסכים איתו לגמרי.
הסיום היה מרגש כמובן. לא סתם עוד יום בהיסטוריה…
אני רק מקוה שלא נגיע בטעות לליגה האירופית!
נתראה בעוד שלושה חודשים בערך, עם מנג'ר חדש, שחקנים חדשים ותקוה מחודשת.

חדש בשכונה 6 במאי 2014

ממשחק למשחק אני משתכנע שינוזאי הולך להיות מהגדולים ביותר. ממש מזכיר את תופעת רונלדו, אי אפשר להוציא ממנו כדור, יוזם ויוצר. סביבו תיבנה, בלי ספק יונייטד הבאה. בכלל, צודק מי שכתב שבחלק הקדמי יש ליונייטד ים כשרון. מה שצריך כעת זו בנייה של החלק האחורי עד וכולל הקשר האחורי בונה המשחק והקשר האחורי הגרזן.

איתמר 7 במאי 2014

האם יש כאן שותפים לרעיון שלי לנסות את פלאיני בעמדת הבלם ?
הוא ישלוט בכדורי הגובה
יש לו טכניקה לא רעה
הוא כוחני
הוא עשוי להתפתח כמחליף המושלם של וידיץ׳

zen 7 במאי 2014

אני בהחלט שותף לרעיון שלך, הוא יכול להיות בלם מצוין.

באברטון.

אריק 7 במאי 2014

רווילסון זה נחמד וטוב, שמח בשבילו אך שבע מאקדות כדי להתלהב מדי. ינוזאי הוא הדבר האמיתי. כשרון יוצא דופן.

אסף THE KOP 7 במאי 2014

כמעט כמו סטרלינג.

אריק 7 במאי 2014

בנקודת הזמן הזאת סטרלינג אפילו טוב יותר. אם שניהם ימצו את הפוטנציאל במלואו ינוזאי יגיע הרבה יותר רחוק. בעיקר עכשיו כשהוא החליט שהוא לא אנגלי… סטרלינג נהדר וקר רוח שלא תבין אותי לא נכון.

אסף THE KOP 7 במאי 2014

שנה שעברה סטרלינג היה חלש והפסיד כל מאבק.
השנה גם זה השתנה.

קרי, הוא למד כל הזמן.

מעניין מה הוא יסגל לעצמו בהמשך ואני לחלוטין לא בטוח שינוזאי יגיע רחוק יותר.

יוסי מזרחי 7 במאי 2014

אתה מגדיר מחדש את המונח "שמחת עניים".

אסף THE KOP 7 במאי 2014

מקום שני.
ליגת האלופות.
מגמת שיפור.
על מה אתה מדבר ?

יוסי מזרחי 7 במאי 2014

אני לא משוה בין השניים כי אני לא צריך.
סטרלינג הוא שחקן אדיר, ומי שלא מכיר בזה, לא מבין כלום.
ובכל זאת הוא קרוב לשיאו (שעוד יגיע), אבל אף אחד לא יבנה קבוצה שלמה סביבו.
מסביב לינוזאי כנראה שכן.
יחי ההבדל הענק.

אסף THE KOP 7 במאי 2014

לבנות קבוצה סביב שחקן זאת בעיה.
כי מה קורה אם הוא חלילה נפצע או סתם רוצה לעבור לריאל ?

עדיף שחקן מצוין שהוא חלק מארסנל קטלני.

יוסי מזרחי 7 במאי 2014

אסף, אתה קצת מיתמם.

אסף the kop 7 במאי 2014

דווקא לא.

אסף THE KOP 7 במאי 2014

*** Offtopic ***

באופן מפתיע, הקבוצה של השייחים נמצאה אשמה בעבירות על הפייר-פליי הפיננסי והוטלו עליה סנקציות בקשר עם השתתפותה בליגת האלופות בשנה הבאה וכן קנס כספי בגובה התקציב של מחצית קבוצות הפרמייר ליג.

עכשיו, יש דיבור שהצעצוע של חליפי המדבר יערערו על העונש, יחד עם זאת הם עשויים לקבל עונש מחמיר יותר לרבות הרחקה מליגת האלופות.

מאידך, גם אברטון יכולה לערער על קולת העונש שהושת על גאוותה של אבו-דאבי ולדרוש את הרחקתה מליגת האלופות (במקרה זה, היא תשחק ליגת האלופות, יחד עם ליברפול, צ'לסי וארסנל).

רוצה לומר – גם למנצ'סטר יונייטד יש אינטרס בהרחקה של השכנים הרועשים מליגת האלופות. במקרה זה, לדעתי גם יונייטד תשחק בליגה האירופאית.

האם לדעתכם על יונייטד, אברטון וטוטנהם לערער על העונש המגוחך שחטפה הקבוצה "ההוגנת" של גאלגר ?

*** Offtopic ***

אריק 7 במאי 2014

לא! הכל צריך להיות מוכרע רק על המגרש.

matipool 7 במאי 2014

מה זאת אומרת "הכל צריך להיות מוכרע רק על המגרש" ?
ואם מישהו הגיע למגרש כשהוא עובר על הכללים , עושה מה שבראש שלו ופחות או יותר שם זין על כולם ?
להעניש כמה שיותר חזק כולל הרחקה לעונה מליגת האלופות ( גם את האחרים שעברו על החוקים כמו פ.ס.ז וכו' ) למען יראו וייראו אבל כמובן שזה לא יקרה כי אופ"א לא תרצה ליגת אלופות בלי כמה מהקבוצות החזקות והעשירות ביותר .

no propaganda 7 במאי 2014

לגבע פסז', עדיין לא הוכח שהם עברו על משהו.
לגבי בסיטי את צודק כמובן.

wazza 7 במאי 2014

לגבי פסז' אל תשכחו שהשם משפחה של היועץ המשפטי של החברה שקנתה אותם בשביל קטאר הוא – פלאטיני (הבן)

אריק 7 במאי 2014

מתי טם מישהו שיקר, מכר, היטה על המגרש אפשר לשנות תוצאה. אבל ברגע שקבותה גמרה בטופ 4 ושיחקה כל העונה מבלי לדעת שמקומה בסכנה אסור להעניש עבור מה שזכתה השנה. אפשר להעניש מראש למה שתקבל שנה הבאה כבמהלך הזמן הנתון העונש ידוע

תוהה בדרכים 7 במאי 2014

התקנות היו ידועות שנים מראש. אפשר לא להסכים איתן, אבל זה לא נפל בהפתעה על אף אחד.

אריק 7 במאי 2014

יש משהו שלא היה ידוע בתחילת העונה?

יוסי מזרחי 7 במאי 2014

בשום אופן לא.
זה ענין בין הרשויות (פיפ"א) לבין דייר שלא עומד בכללים. בטווח הנראה לעיין הוא בטח יעבור דירה…..

דורפן 7 במאי 2014

העונש צריך להיות קשור לעבירה – עוצר העברות נראה לי הכי נכון.

יוני (המקורי, מפעם) 7 במאי 2014

רונן, אחלה טור בעיתון. רק משהו לגבי גאוגרפיה, דקה היא 1/1440 מהזמן שלוקח לכדור הארץ להקיף את השמש? אולי לא חושבים שמישהו קורא את זה…

דורפן 7 במאי 2014

חחח… ראיתי. את הטעות שלי. התכוונתי לסוב על צירו.

בני תבורי 7 במאי 2014

מתחבר מאוד לאמירה לגבי וידיץ'. לוחם שסיים את שירותו ועוזב כגיבור. איפה הוא ואיפה אואן וטורס החמדנים.

תוהה בדרכים 7 במאי 2014

וידיץ' שיחק בקבצה שהייתה בטופ של הטופ, כך שלא הייתה לו סיבה לעזוב.

אואן וטורס בזמן העזיבה שלהם, שיחקו בקבוצה טובה אבל לא כזו שמתחרה כמועמדת מובילה על כל התארים.

אואן מילא, הוא בכל זאת שחקן בית של ליברפול כך שאולי אתה מצפה ממנו לנאמנות שאתה לא מצפה משחקנים אחרים. טורס הוא שחקן בית ואוהד של אתלטיקו מדריד. מהזווית שלו, מהמעבר מאתלטיקו לליברפול מבטאת חמדנות יותר מהמעבר מליברפול לצ'לסי.

תוהה בדרכים 7 במאי 2014

"מבטא" כמובן.

בני תבורי 7 במאי 2014

אל תקשקש, אואן וטורס עזבו אך ורק בגלל כסף. התארים לא היוו שום שיקול. אואן הגיש רשימת דרישות להנהלת ליברפול שכללה גם החלפת מאמן. כל דרישותיו נענו ובכל זאת עזב. לגבי טורס, הבחור קעקע על זרועו YNWA עוד כששיחק באתלטיקו ואותיות אלה גם הופיעו על סרט הקפטן שלו באתלטיקו. לפעמים צריך לבדוק עובדות, לא רק להתאים אותם לאג'נדה שלך.

תוהה בדרכים 7 במאי 2014

הקישקושים הם שלך ורק שלך.

טורס אמר מספר פעמים בעצמו שהוא אוהד אתלטיקו מדריד ורק אתלטיקו מדריד.

http://www.theguardian.com/football/2011/feb/05/fernando-torres-liverpool-chelsea

פה הוא מסביר את המעבר שלו בזה שפשוט הקבוצה לא הייתה מספיק תחרותית.

The new owner, John Henry, has the right ambition to get things back to what they were, but they need time. Maybe they will need the time while I'm at my best age to play football. I explained my situation to them, my feelings, and was honest and face to face. But wWhen you have an opportunity to play for a team who have a chance of winning the Champions League and the Premier League, and you are the right age to do that and compete with the best, you can't say 'no'. To call me a 'traitor' makes no sense. I played three very good seasons there, and left them with massive money, scored lots of goals and put in good performances. I helped the sale process as well. But I have to think about my career, and this is a step forward

הוא לא שונא את ליברפול אבל הוא לא היה מוכן להקריב סיכוי להישגים בשביל להישאר דם.

אם אואן קיבל כל מה שהוא רוצה ובכל זאת עזב, סימן שקבוצה אליה הוא עבר יכלה להציע לו אתגר מקצועי גדול יותר (בדיעבד הוא טעה, אבל ככה הוא חשב בזמן אמת).

ובכל מקרה הטענה שלך היא מופרכת, פשוט מכוון שוידיץ' לא עמד באותה סיטואציה. זאת העונה הראשונה הממש גרועה של יונייטד בתקופתו שם והוא כבר מעדיף לעזוב.

יוסי מזרחי 7 במאי 2014

ווידיץ עוזב כי הוא מבין שהוא כבר לא הטוב שבטובים ואולי מה שיש לו היום זה לא מספיק, ושככל הנראה בתהליכים שיעברו על הקבוצה הוא עלול להידחק הצידה.
זה בסדר לקבל החלטה שמערבת גם את השכל.
.
העזיבה שלו לא באה כי יונייטד עברה עונה גרועה.זה לא שיקול רציונאלי,כי לפי ההגיון הזה(שלא קיים כאן כאמור) בעונה הבאה יהיה טוב יותר ולכן הטיעון הזה לא מתקיים.
.
יפה ששחקן בסדר הגודל שלו יודע לרדת מהבמה בראש מורם ומבחירה ולא להיות מגורש כמו אחרים שלא עזבו בזמן, אצלנו ואצל אחרים.

תוהה בדרכים 7 במאי 2014

http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/liverpool/8304519/Torres-Im-an-Atletico-fan-I-never-kissed-the-Liverpool-badge.html

I only want to score goals and do my job. When I was born in Madrid, I was not a Liverpool fan or a Chelsea fan. I was an Atletico fan. I still am. They're the only badge I will kiss

גיים, סט, מאץ'.

בני תבורי 7 במאי 2014

ואכן לא אכזבת. בהחלט ציפיתי ממך להביא ציטוטים ממסיבת העיתונאים של טורס ביום הגיעו לצ'לסי.

תוהה בדרכים 7 במאי 2014

כי הכניסה שלך לראש של טורס זה הרבה יותר אמין ממה שהוא עצמו אומר.

גאון מבוזבז אותה.

תוהה בדרכים 7 במאי 2014

"אתה" כמובן.

כספרי 7 במאי 2014

סליחה על הבורות. מה פירוש: YNWA?

אסף the kop 7 במאי 2014

You never wark again

אסף the kop 7 במאי 2014

Work

יוסי מזרחי 8 במאי 2014

ברצינות,??!
אם זה נכון,זה גרוע מבגידה.

ליאב 7 במאי 2014

כמה כישרון יש לינוזאי, כמה כישרון. פשוט לא ייאמן שזה שחקן תוצרת מחלקת הנוער. תענוג לחשוב ביונייטד לא שילמה עליו דמי העברה. טוב שגיגס יצא עם האמירה לגביו – הברוטליות ששחקנים יריבים מפגינים נגדו יחד עם התעלמות השופטים, מזכירה את מה שרונאלדו עבר בתחילת דרכו, רק עם הבדל קטן – ינוזאי פחות פרובוקטור.

נאום גיגס – לא נראה שיש בו עומק מעבר למילות הפרידה מוידיץ'. אני בטוח שאדם במעמדו בקבוצה, יודע פרטים לגבי מה הולך לקרות, אבל כמו שדורפן אמר, הגדולים ביותר פרשו/ עזבו מבלי שנדע באופן ברור שזה היה משחקם הרשמי האחרון ביונייטד.

סימנטוב 7 במאי 2014

מיילר נוראי. הוא נולד ככה או שזה מראסיה של פארדו?
יאנוזאי בוגר מחלקת הנוער אבל הוא גם בוגר מחלקת הנערים של אנדרלכט (ומחלקת הילדים בבריסל…)

יוסי מזרחי 7 במאי 2014

וחדר הילדים אצל ההורים ו..

ליאב 7 במאי 2014

יוסי :-)

די מוזר שלא פתח עם מאטה אתמול, אבל כנראה שתכנן מראש שמכיוון שהקבוצה ממילא לא משחקת על משהו משמעותי, הוא ייתן הזדמנות לכל הסגל. אתמול הלך טוב, מול סנדרלנד פחות.

אריק 7 במאי 2014

ואן חאל עם גיגס כעוזר! יכול היה להיות טוב יותר אבל בנקודת הזמן הזאת בהחלט מצויין.

סימנטוב 7 במאי 2014

ידעתי שיום יבוא ואבין למה אני כל כך אוהב את זיגי סטארדאסט ;)

https://www.youtube.com/watch?v=rTcT13Q3Eo4

סימנטוב 7 במאי 2014

הולך להיות שמח עם ואן חאל

https://www.youtube.com/watch?v=U-Uu4S1Bdn0&feature=youtu.be

יוסי מזרחי 8 במאי 2014

סימנטוב.
יש לו סיכוי טוב מפני שבפועל הם יצטרכו להבין אנגלית הולנדית במקום אנגלית סקוטית.
חוץ מזה, הוא כנראה פרנואיד ובטח איש בוטה, אבל אחרי הצפיה אני מתחיל לחשוב שאולי זה מה שצריך שהרי גם עם הגנבים מאמריקה הוא יתנהג באותה דרך ובאותו סגנון, ןלך תדע, להזיק (יותר ממה שכבר נעשה)זה לא יזיק.

אנדר 7 במאי 2014

עוף טופי — (off topic)
הליגה האנגלית גמורה, שמישהו (דורפן? אל תחמיץ הזמנות פז. עונה כזאת לא תחזור ב20 השנים הקרובות לפחות!) יכתוב על מה שקורה פה בספרדית..קשה להירדם!

Comments closed