יומן אליפות של הניינרס (הדראפט). בוחרים הגנתי, קונים התקפי

מומחיות בבחירות התקפיות הם בינתיים עוד לא הראו

ch

 זה הדראפט הרביעי של ג׳ים הרבאו וטרנט באלקה -ואפשר לראות סימנים ברורים:

1. מלבד קולין קפרניק קשה להגיד שהם הוציאו עד היום נשק התקפי גדול מאיזשהו דראפט. בין היתר בגלל נטייתם לרצות דראפט גדול ולא לבצע עיסקה שהיא לפעמים מתבקשת כשיש לך הרבה בחירות – לצרף כמה לחבילה ולהחליף אותה בבחירת טופ-10. אני לא יודע אם הדעיכה של פרנק גור תקרה השנה – אבל הניינרס חיכו עד הבחירה ה-57  – קרלוס הייד מאוהיו סטייט – לנסות להתכונן אליה. שינוי סגנוני אין כאן. והניינרס יתבססו על ניגוח קו ההגנה של היריב בליינמנים ורצים חזקים.

2. הם ממשיכים לא להאמין בדראפט בכדי להעמיק את מצבת הרסיברים – ששנה אחר שנה פוגעת בהם בשלב מסויים של העונה. כמו בשנים קודמות (מריו מנינגהאם, אנקואן בולדווין) הניינרס ביצעו עיסקה על רסיבר בכיר והפעם זה סטיב ג׳ונסון מבפאלו. רסיבר של די הרבה תפיסות – 4-5 למשחק כבר כמה שנים – אבל תופס טאצ׳דאונים גדול באנד זון הוא לא. שתי העונות האחרונות הסתיימו בערך עשרה יארד מהאנד זון – כשלקפרניק יש בערך אופציית מסירה אחת והיריב סוגר אותה.

3. כשהם הלכו על בחירה גבוהה להגנה בשנים האחרונות – הם לרוב קיבלו שחקן שתורם:  אלדון סמית׳, אריק ריד, כריס קאליבר. הם הלכו על חיזוק הסקונדרי – ג׳ימי וורד שהוא סטרונג סייפטי אבל אל תתפלאו לראות אותו יותר נגד המסירה.

4. חוץ מזה שתי בחירות בינתיים  – מרכוס מרטין וכריס בורלאנד – על פי הדווחים – מתבססות על הנחת עבודה שהNFC מערב יהיה בית של פוטבול מלוכלך ואלים. לא הייתי ממהר לפסול הנחה כזו.

5. לנקודות 1, 2 ו-3 צריך להוסיף הסתייגות. הניינרס בחרו על החשבון שנה שעברה – שחקנים פצועים שהיו אמורים להבחר גבוה יותר. על פי הדווחים טנק קרדין צריך להיות נשק הגנתי מדהים השנה. לגבי הצד ההתקפי.: קווינטון פאטון (רסיבר) הספיק להיות מעורב בפרשה שכמעט סיבכה את קפרניק (ונראה שהוא יוצא ממני נקי לגמרי) ומרכוס לטימר (ראנינג בק) אומר שאחרי שנה הוא עוד לא בריא. הניינרס כבר הלכו על עוד פרוייקט כזה – ברנדון תומאס.

בינתיים אני סבלני עם הטריק הזה.

 

וגם ניצק'ה הגיע
בעיני המתבונן

41 Comments

ליאו 10 במאי 2014

קרלוס הייד צריך לומר תודה שייצא לו ללמוד את משחק הריצה מהבק הכי אינטליגנטי בליגה. הריצה של גור של 50 יארד נגד סיאטל זה נטו הכרת היריב וקריאת ההגנה

גיל 10 במאי 2014

רק בעולם לא שפוי כמו שלנו הדראפט מרכז כל כך הרבה תשומת לב, יותר רייטינג מכל משחקי הנבא ביחד.

דורפן 10 במאי 2014

כי הדראפט מכריע עונות

גיל 10 במאי 2014

אני לא בטוח. אבל זו לא הנקודה. אין לאנשים שום יכולת להעריך מה יצא מהשחקנים בדרפאט והדיבורים האינסופיים עם כל גיליונות הציונים פשוט מגוכחים. למשל הדראפטים של סיאטל בשנים האחרונות קיבלו ציונים נמוכים והם בנו דרכם קבוצה אלופםה.

דורפן 10 במאי 2014

לציוני הדראפט אין משמעות ואין משמעות לדעת את חשיבותו כשהוא נערך. אבל הוא חשוב. אבל מעולם לא קראתי בסוף העונה סיכום דראפט…

עורב סגול (בעל 3 עיניים) 10 במאי 2014

היצע וביקוש.
82 משחקי NBA בעונה לקבוצה אל מול 4 חודשים בלי אף מסירה או תאקל..

גיל 10 במאי 2014

מה הקשר? פה מדובר באירוע ספורטיבי אמיתי ואילו הדראפט הוא לא משחק.

גיל שלי 10 במאי 2014

הרבו היה מאמן קולג כמו קרול ולשניהם יש סגנון דומה בדראפט ובבניית הקבוצות

ניינר 10 במאי 2014

אני מאמין שבאלקה והארבו יודעים מה הם עושים.
מוכן גם להתערב שג'וני פוטבול הולך להיות באסט. אם היה לו שמץ סיכוי הבחירה של הבראונס חסלה גם אותו.
יאללה עוד ארבעה חודשים!

סימנטוב 10 במאי 2014

אפרופו מאמנים התאוששת מפיטורי ג'קסון? (גוד דאמיט)

ניינר 11 במאי 2014

סימנטוב-לא! והסיפור הזה מאד מעצבן אותי….

גלן 10 במאי 2014

חשבתי לא להסכים איתך אבל כשהתופס השני הכי טוב בליגה הולך לשבת שנה בחוץ על מריחואנה יש מצב שהוא נועד להכשל.

תוהה בדרכים 10 במאי 2014

הבחור שיצא מהארון נבחר?

דורפן 10 במאי 2014

לא – אבל היו רק שלושה סיבובים – יש עוד ארבעה והוא מיועד ממילא להיות סיבוב 4-5

דורפן 10 במאי 2014

אגב – היה גרוע מספיק במבחנים השונים כך שאם לא ייבחר אי אפשר יהיה להאשים איזשהי אפליה.

עורב סגול (בעל 3 עיניים) 10 במאי 2014

המבחנים האלה מפלים

צחי 11 במאי 2014

מייקל סאם. נבחר על ידי סנט לואיס בסיבוב השביעי. בקרוב מועך את קאפרניק.

אח שלו 10 במאי 2014

כל הבחירות של הניינרס השנה מצוינות בעיני.

ג'יימי וורד לא יהיה סייפטי "פותח", אלא ישחק בחבילת הניקל נגד המסירה כסייפטי שלישי/CB, והוא יהיה מעולה בזה.

קרלוס הייד חיה רעה, והוא יחליף את אם כל החיות הרעות (גור) בבוא הזמן.

והכי חשוב בעיני: הטרייד על סטיבי ג'ונסון עושה שכל בעיקר בגלל קאפרניק. התכונה הכי טובה של ג'ונסון זה שהוא משתחרר מהר מהליין אוף סקרימג'. בדיוק כמו קרבטרי, הוא מציג את עצמו ל-QB מהר. זה פותר את הבעיה הכי גדולה של קאפרניק – שהוא טוב בלמסור למטרה הראשונה שלו אבל לא טוב בלהתקדם ב"קריאות" ולעבור למטרה מס' 2, 3 ו-4. ג'ונסון מנצח באותו סגנון של קרבטרי, ושניהם מעולים בשביל קאפרניק.

שחר ד. 11 במאי 2014

מסכים בהחלט עם כל הקביעות שלך, היה להם אחלה דראפט.

גל ד 11 במאי 2014

עושה שכל? הביטוי הזה באמת השתרש?

בליקי 11 במאי 2014

יכול להיות שאני טועה, אבל לא ראיתי שבוחרים בועטים בדראפט. מישהו יכול להאיר עיניים?

שחר ד. 11 במאי 2014

יש עמדות שבד"כ לא בוחרים בדראפט (סנטר, פולבק, בועטים, לונג סנאפר) בגלל שהחשיבות שלהם לקבוצה היא קטנה יותר או שההבדלים לא מספיק משמעותיים (בועטים מתאימים לקטגוריה השניה).

בועטים בד"כ נבחרים בסיבובים האחרונים (השנה הראשון שנבחר היה פאנטר בסיבוב השישי ע"י שיקאגו) ואין פה שינוי מגמה, בטח היסטורית.
הסיבה שבגללה זה קורה היא שבד"כ ניתן למצוא בועטים טובים מאד "ברחוב" בגלל הכמות היחסית שלהם ביחס לשאר העמדות (יש רק 32 בועטים עם חוזה בכל עונה, 64 אם אתה סופר פאנטרים), למרות שיש כמובן חריגות, והבועטים האיכותיים ביותר נבחרים מוקדם, כמו סבסטיאן ג'נקאוסקי שנבחר בסיבוב הראשון.

גיל 11 במאי 2014

על מה אתה מדבר שלא בוחרים גארדים או סנטר? סנטר נבחר במקום ה16 ואלו עמדות חשובות. קיקרים פחות חשובים כי פשוט יש רק אחד מהם לרוב בקבוצה ואין בעייה למצוא אותם בסיבובים מאוחרים אבל קיקרים טובים נבחרים לפעמים גבוה ואפילו בסיבוב הראשון.

שחר ד. 11 במאי 2014

לא אמרתי שלא בוחרים בכלל, אמרתי שהם נגררים לסיבובים האחרונים – למרות שהשנה הטרנד לגבי הסנטרים השתנה (על גארדים בכלל לא דיברתי).

וכמו שאמרת, קיקרים טובים נבחרים גבוה, אני ציינתי את ג'נקאוסקי.

שחר ד. 11 במאי 2014

סליחה, באמת כתבתי "לא בוחרים" צ"ל "לא בוחרים גבוה".

גיל 11 במאי 2014

הנה, הראמס בחרו בסאם כך שהוא נשאר במיזורי.

עומרי 11 במאי 2014

מחלקת ניו אינגלנד של דה באזר עסוקה בכסיסת ציפורניים לקראת מחזור הפריימר ליג היום אז רק נציין שאין חדש תחת השמש – בליצ'ק שוב מפקיר את שאריות הפריים של בריידי (שירוויח השנה משמעותית פחות מחבר'ה כמו מאט סטאפורד, מאט ריאן וג'יי קאטלר) ומבזבז בחירת סיבוב שני יקרה על קווטרבק, לאחר שרק בנובמבר סירב למגוון הצעות (על פי דיווחים) של תופסים מוכחים תמורת ריאן מאלט.

גלן 11 במאי 2014

אני חושב שהבחירות של הניינרס סבירות ותוא לא. אני לא רואה את הייד מחליף את גור, מכסימום חלק מ"ועדת רצים". אין לו אינטיליגנציה לכך, אין לו דוברביליטי לאורך משחק וחלק גדול מההישגים שלו בשנתיים האחרונות נובעים מהשיטה של מאייר עם ברקסטון מילר כאיום שני שפותח את ההגנות. אם כבר הניינרס, בתהליך התכנסות קלה לפוקט ולא הפוך. מה שכן יש בבחירה הזאת משהו מעניין כי אם זה ה RB מס' 1 בדרפט, כבר ברור שהמקצוע לפני סמי-הכחדה או עד שיבוא איזה גאון טקטי חדש.
ובצער רב וביגון קודר אני חושב שבאמת הברס בחרו הכי נכון מכלם ובצער לא פחות מזה אני מכריז, על דעת עצמי בלבד, שה NFC NORTH במצטבר בחר הכי נכון רק שכמו תמיד הליונס הכי פחות טובים גם בזה.

גלן 11 במאי 2014

השנה תכננתי יומן 8:8 שלא היה רחוק מה- 7:9 . במבט ראשון לקראת הסתיו יומן 6:10 או 5:11 נראה לי סביר בהחלט. ועם זאת, סביר שעד אוקטובר כבר אחזיק אצבעות לטנקינג שיוביל אונו לג'יימי וינסטון.

urlacher 11 במאי 2014

גלן אני אשמח לשמוע הסבר מדוע הברס בחרו הכי נכון מכולם לפי דעתך.
אני חושב שבחרנו טוב אבל הראמס והטקסנס נראה לי יצאו עם החיזוק הכללי הכי טוב לקבוצה שלהם

גלן 11 במאי 2014

הניואנסים מהרמס והטקסנס באמת קטנים והם מתבטלים בשקלול הפוזיציה (אל תשכח איזה מקום הטקסנס והראמס בדרפט וזה שלראמס שתי בחירות בסבוב הראשון). תחושתי היא שמה שחסר במסננת ההגנתית של שנה שעברה ועמדות נוספות, התמלאו טוב מאד ולא מעמדה של בחירה מ-10 הבחירות הראשונות. ה CB הוא כנראה הטוב מכלם ודיי בטוח המוכן מכלם (כולל גילברט). לפגישות עם מר רודג'רס אתם תבואו חזקים וזה עשוי להכריע (למרות שהם שיפרו את המסננת שלהם גם).

urlacher 11 במאי 2014

אותי שכנעת :)
אני רק מקווה שהמציאות תתיישר להיגיון הזה
חוצמזה אברון לא בחירה טובה מספיק בעינייך? אם לא לצרף למגהטרון את הרסיבר הכי טוב בדראפט הזה, כמו שדובר רבות לפניו, אז למה לא לצרף את ה TE התופס הכי טוב בדראפט?

גלן 11 במאי 2014

כמו שכתבתי- דרפט לא רע של הליונס אבל אפשר היה יותר ונראה לי ששאר הקבוצות בצפון התחזקו יותר.
אברון דווקא בסדר (כתבתי בפוסט אחר ואני מרגיש שנהנה ממנו) וזה לפחות ניסיון מעניין. אבל לתפיסתי זהו סדר הבעיות של הליונס לפי חומרה בעונה שעברה:
1. מאמן שלא השרה רוגע ושלווה ולא יצר ארגון מתפקד בחצי השני של העונה.
2. סטפורד לא יציב. הוא לא ישתפר לדעתי במ"מ. זה מה יש!
3. אין סקונדרי משמעותי בהנחה שרודגרס קאטלר וברידגווטר בריאים.
4. קאלוין צריך עזרה או מה קורה שנפצע.
5. לא מספיק דומיננטים נגד ריצה.

בעייה 1 נפטרה מעצמה , בעיה 2 לא היה ספק שלא תפטר, בעיה 3 בעצם לא טופלה בכללואיתה היה צריך להכנס בכל הכח בדרפט 4. אברון בהחלט במקום כחלק מהפתרון. בדיעבד לא הייתי שובר קופה בשביל ווטקינס או אבנס ו 5- אני מאמין שהשתפרנו בבחירות המאוחרות.

ואגב, אם ביצענו גניבה תזכור שכתבתי פה… לקחנו שחקן הגנה בסבוב ה 5 בשם ריד שהוא נראה לי משכמו ומעלה. איש עם פוטנציאל סבוב 2-3 (הרוב שמו אותו במוק דרפט ב 3-4 והם דבילים) ולמה לא לקחו אותו לפנמי תשאל?
כי הוא מפרינסטון!!!! מושבת פרסי הנובל. בקיצר בחור מבריק שאחד הסקאוטים טען שבגלל שיש לו כ"כ הרבה אופציות קריירה הוא לא ישקיע בפוטבול… מקווה שהם טעו ואני צדקתי.
בסניור בול הוא היה נפלא ואם גנבנו משהו מתחת לרדאר זה הוא.

רועיש 11 במאי 2014

לדעתי שנת מבחן לקולין C (שאני אישית מאוד אוהב), אם בשנה שעברה התקבלו התירוצים שלא היה לו למי למסור השנה כבר אין.
יש לו את קרבטרי בריא בולדווין אחרי עונה טובה מאוד וג'ונסון שאם ישאר בריא מטרה טובה מאוד בשביל WR3.
חוץ מורנון המעולה יש גם 2 תופסים צעירים "על הספסל".
שלא נדבר על קו התקפה שנותן לו המון זמן ופרנק גור שתמיד אפשר לסמוך עליו.
אם גם השנה נסיים מקום 31 במסירה אפשר לוותר על הארכת חוזה (שאין לניינרס מקום בקאפ בשבילה) ולחפש מחליף.

דורפן 11 במאי 2014

תפנה את זה לגרג רומן

רועיש 11 במאי 2014

מסכים שהיתה הרגשה במהלך העונה שההתקפה תקועה על אותם מהלכים ולפעמים זה נראה רע.
אני רק חושב שעד עכשיו קאפ ניצח משחקים עם איברים מתחת למותניים…..הגיע הזמן לנצח משחקים עם האיברים שמעל.

7even 11 במאי 2014

מקום בקאפ:)

urlacher 11 במאי 2014

הבעיה הכי גדולה של הניינרס היא ששאר הקבוצות בבית שלה עובדות בערך אותו דבר…סיאטל לא צריכהיכולה לעשות יותר מאשר להחתים את מי שזכו לה בסופרבול בעוד הראמס וגם אריזונה עיבו את ההגנה בדראפט הזה

CK7 11 במאי 2014

אכן המגמה נשמרת – המסקנה של הניינרס (באלקה+הארבואו) היא שהם לא יודעים לנבא האם ה WR שבדרפט אכן יצליחו בליגה והם בטח שלא מוכנים לעשות מעשה בופאלו ולשלם הרבה על פרוספקט מבטיח כמו סאמי וואטקינס. הרעיון (שאפשר להתווכח עם הוא באמת עובד) זה לקחת WR ותיק כזה שאתה אולי יודע מהו יכול לתת ויותר חשוב אפילו, לדעת מה הוא לא יכול/יודע לתת.
מסכים מאוד עם 'אח שלו' על פי רוב הניינרס לא צריכים איזה סילון ג'קסון כזה שרץ עמוק דאון-פילד אלא רסיבירים קשוחים יכולים ליצור הפרדה תחת ההצקה והמקום של הריצ'רד שרמנים. עוד צריך לזכור שכבר אחרי ההחתמה של ברנדון לויד היה ריח כזה של אין טרייד רציני. אותו לויד (אם יצליח להכנס ל 53 רוסטר) הוא בהחלט מטרה גדולה באנד-זון שיוכל לסייע בצוותא עם סטיבי ג'ונסון (שהוא החלט רסיבר טוב – בטח ובטח עבור בחירה בסיבוב רביעי) לניינרס לעבור את סיאטל (שהרי זו המטרה הברורה והמיידית).
מאי וריחות הדרפט עברו ונשארו בסך הכך 4 חודשים – לא רע – נסיים בקריאה הישנה GO NINERS – TWO BETTER

austaldo 11 במאי 2014

סטיבי ג'ונסון הוא אולי תופס מוכשר אבל גם דביל עם פה גדול במיוחד. אני כבר מחכה לטראש טוק שלו עם ריצ'ארד שרמן.

והוא תמיד יזכיר לי את הקטע הזה:
http://www.youtube.com/watch?v=N1NwW3GCn7k

CK7 11 במאי 2014

נכון בהחלט – אם לא בביצועים במגרש אז אולי בטראש-טוק הוא יצליח להוציא את שרמן ( דרך אגב הCB הכי משתכר ב NFL) מהריכוז

Comments closed