נחתם בנשיקה (על בחירת מייקל סאם)

לטלוויזיה היו חודשים לביים את האירוע. הם בחרו להראות בן מנשק בן

In כללי

michael_sam

לקראת סוף הדראפט – כשנכנסו לסיבוב השביעי – ציינו הפרשנים דבר ידוע. בחירה בסיבוב השביעי לפעמים פוגעת בך. כי כשאתה פרי אייג׳נט אתה יכול לנסות להתקבל למועדון שהכי מתאים לך ולא להיות כבול לקבוצה מסויימת. אבל טוב שנבחר. אם לא היה נבחר היה מתגנב החשש. לאו דווקא לסאם עצמו שיודע שלא הרשים במבדקים. לשחקן הבא שהיה אומר לעצמו ״סאם התעסק יותר מדי בעניין היציאה מהארון״. הכי חשוב בעניין הזה: עכשיו יש לסיינט לואיס יש את כל הלגיטימציה לא להחתים אותו. הם עשו את שלהם – השקיעו בחירת דראפט. אמרו לו שמבחינתם הוא לא בלגן. שמו את עצמם במקום שיש להם את כל הזכות המוסרית לא להחתים את ההומוסקסואל המוצהר הראשון. וזה לא יהיה ביג דיל אם יקרה.

קבוצה עמוקה בעמדה שלו, אגב. לדעתי זה לטובתו. הם יודעים שהוא רק שחקן רוטציה.

אל תשוו לג׳קי רובינסון. ג׳קי רובינסון נלחם להיות סמל. פי ווי ריז קם אחרי כמה משחקים והלך וחיבק את רובינסון. האנשים הללו שינו את אמריקה כשהם משלמים מחירים אמיתיים. מייקל סאם הגיע חמוש. גייסות הטלוויזיה מאחריו. חוזי הפרסום כבר בכיס. אמריקה של אובמה הייתה מוכנה עם המסר. הטלוויזיה הכינה את הרגע במדוייק במשך כמה חודשים. יכלה להכין פודיום מחוץ לביתו עם קהל אוהדים או כל מיצג אחר. בחרו להראות שני גברים מתנשקים. אין כאן מסר אמורפי כמו ״נבחר שחקן עם נטיות מיניות אחרות״. יש כאן תמונה ברורה יותר: בן שמתנשק עם בן נבחר לליגה הכי קשוחה.

כמו בבחירה של אובמה – סדרות טלוויזיה מכשירות את השטח. כמה שנים אחר כך מגיע הדבר המעשי.  גם כאן – נשיקות של גברים בסדרות טלוויזיה הן עניין של העשור האחרון. הליברליזם קובע עובדות בשטח. יש ליברליזם יעיל. ספורט מקצועני הוא משלט חשוב מאד שנופל בממלכת הצד החשוך של הימין. נחתם בנשיקה.

עשרות שחקנים הומוסקסואלים מסתובבים בליגות. הרבה מהם טובים בהרבה מג׳ייסון קולינס או מייקל סאם. הם רואים את הכסף שהשניים הללו עושים. אנחנו קרובים מאד ליציאה של סופרסטאר אמיתי מהארון.

22 Comments

גיל 11 במאי 2014

שנה שעברה דיברו על ארבעה שחקני NFL שהתכוונו לצאת ביחד מהארון וככה להקטין את הלחץ על כל אחד בנפרד אבל בסוף הם לא יצאו. אולי עכשיו זה ישתנה. זה באמת כבר לא אישו והתקשורת בכוח מנסה לעשות מזה סיפור גדול יותר ממה שזה. ברגע שהעונה תתחיל זה לא יעניין כמעט אף אחד.

עומרי 11 במאי 2014

חושב שעשרות?
נראה לי קצת מוגזם.
מסכים שאחרי הפיוניר סאם זה כבר לא אישיו. הליברליזם היצוק הזה, ישיר ולא משחק משחקים, הוא המורשת התרבותית והחברתית הגדולה של עידן אובמה.

אגב חידה – באיזו סדרה הופיעה לראשונה נשיקה בין גברים?

גיל 11 במאי 2014

אם אתה מסתכל רק על 53 השחקנים שבסגל הסופי של 32 קבוצות ולוקח אחוז שמרני של 2% הומוסקסאולים בחברה אז זה יוצא יותר מ30.

דורפן 11 במאי 2014

ועוד כדורסל, בייסבול והוקי. ברור שיש כמה עשרות

דורפן 11 במאי 2014

אולי ב angels in america?

עומרי 12 במאי 2014

פאקינג דוסון קריק!

בלינדר 12 במאי 2014

נדמה לי שבסדרות בריטיות היו נשיקות בין גברים עוד לפני דוסון קריק

עומרי 12 במאי 2014

כן אבל נושא הפוסט הוא תרבות אמריקאית..
גם בישראליות אגב (פלורנטין)

אדם בן דוד 12 במאי 2014

מלרוז פלייס

martzianno 12 במאי 2014

השניים האלה עושים כסף.
אלה שיבואו אחריהם הרבה פחות.
סופרסטארים ממילא עושים כסף ויש להם הרבה יותר מה להפסיד.

אריאל גרייזס 12 במאי 2014

סופרסטאר שיצא מהארון יעשה המון המון כסף

אבישי 12 במאי 2014

יפה שכבר לא עושים עניין מזה שהוא מנשק גבר לבן.

אריאל גרייזס 12 במאי 2014

יחסים אינטר-ריישאל תמיד בעייתים כשהאשה היא "מהגזע הבכיר". תראה בארץ כמה רעש עושים כשאשה יהודייה הולכת עם בחור ערבי אבל לאף אחד לא אכפת מהיהודים כשקורה הפוך. גם בארה"ב, גבר שחור עם אשה לבנה היה (היום הרבה פחות, אם כי תלוי במדינה) אישיו רציני, אבל לא בכיוון ההפוך. זה עניין כמעט אבולוציוני.
במקרה הזה אין אשה ואין התרבות, אז זה אף פעם לא יהיה אישיו.
דרך אגב, ב"סיקס פיט אנדר" היתה בדיוק מערכת יחסים כזאת.

zen 12 במאי 2014

דווקא ליהודים יש בעיה קשה עם גברים יהודים שמתחתנים עם נכריה, תהיה מוסלמית או הינדו. העניין עם נשים יהודיות שהולכות עם גוי נובע יותר מהרכושנות שעדיין קיימת כלפי נשים ולא מסיבות תיאולוגיות.

דורפן 12 במאי 2014

ליהדות יש יותר מבעיה. היא קובעת שילדים במקרה הזה לא יהיו יהודים – סנקציה קיצונית מאד בימים עברו. לא יודע אם התאולוגיה הקדימה את הרכושנות או להיפך.

zen 12 במאי 2014

אם אני יוצא מנקודת הנחה שילדיי ירצו להקים בית בישראל, זוהי סנקציה חריפה גם בימינו, שהרי הם יהיו מוגבלים בנושא הזה. לפחות עד שימסדו נישואים אזרחיים פה בארץ.
כל זה בלי להתחשב בנושא שיש אנשים שיהדותם, וכחלק מזה- ההמשכיות שלה, חשובים להם.

אריאל גרייזס 12 במאי 2014

מה שמדהים במה שקורה באמריקה בימים אלו זה הכיוון ההפוך כמעט שאליו כל העסק הלך. היה שדרן או פרשן טלוויזיה שהביע את דעתו השלילית על נישואי גייז – לא דיעה שהיא לא לגיטימית בשיח או כזאת שמבטאת הומופוביה (לפחות על פני השטח) – והוא אולץ להתפטר.
כל התבטאות אנטי גייז, אפילו קטנה, היא עילה לסילוק מהציבוריות ולינץ' כולל.
יש יגידו שזה מוקצן, אבל זה בסדר – זה בסך הכל תזוזה של מטולטלת שבסוף תחזור לאמצע אחרי שכולם יתרגלו. סם הוא כבר לא משהו מיוחד בכלל

אדם בן דוד 12 במאי 2014

ומה המצב אצלנו?
חוץ משחקניות כדורסל- יש מישהו שיצא מהארון?
(ובכלל יש הרבה יותר סלחנות ללסביות).
הכורגלן היחיד (שאני זוכר) שיצא מהארון היה באנגליה וגם הוא התאבד.
מה לגבי טים דאנקן? הרי אישתו עשתה לו אאוטינג לפני שנה- אולי הוא ירים את הכפפה?

zork 12 במאי 2014

יש שחקן כדורעף ישראלי בכיר(ברח לי השם) שהוא הומו מחוץ לארון כבר מספר שנים.

ובנוגע לכדורגלן, היום רובי רוג'רס שמשחק בלוס אנג'לס גלקסי מה-MLS הוא השחקן ההומו היחיד בליגה בכירה לדעתי.

urlacher 12 במאי 2014

אני חושב שיש קצת יותר מדי ציניות בנושא
לא שאני יודע איך אתלט הומוסקסואל מרגיש אבל קשה לי עם הזלזול הזה בצעדים שמייקל סם לקח(ג'ייסון קולינס קצת פחות כי הוא כבר לא רלבנטי מבחינת הקריירה שלו,ג'ון אמיצ'י יותר אמיץ בעייני)
למרות התמיכה של המדיה ואובמה וסדרות טלוויזיה זה הוא זה שצריך לקחת את הצעד הזה ולראיה זה כן השפיע עליו לרעה בקומביין ויכול היה למנוע ממנו קריירה מקצוענית בכלל.
זהו צעד חשוב מאוד בדרך לשינוי לא תפיסתי אלא מעשי. הראמס לפי דעתי יחטפו הרבה ביקורת אם והם יחתכו אותו השנה ויעשו בחוכמה אם הם ינסו למצות את הפוטנציאל שלו ולהפוך אותו לחלק אמיתי מהקבוצה.

דוד 12 במאי 2014

בחרו אותו רק בגלל זה, ובגלל שארה"ב הופכת למערב אירופה מהבחינה שאם לא יבחרו אותו יזוהו כהומופובים.
אני מקווה שאתם מבינים למה אני חותר
(אני אדם דתי ומבקש שלא תמחקו אותי מהאתר שלכם בגלל זה)

דורפן 21 במאי 2014

השאלה אם אתה גם מומחה לפוטבול מקצועני. כי לא היה בהיסטוריה שחקן שהיה שחקן ההגנה של העונה במחוז המכללות שלו שלא נבחר גבוה בדראפט.

Comments closed