היום הראשון של ואן חאל

רוצה לראות אותו מחליף תפקודים ורוצה לראות אותו מקדם צעירים. לרכוש עוד סופרסטאר זה נחמד

lvg

דעתי על הגלזרים היא שהם לא טובים אבל גם לא טפשים. וביצירת כל המהלך של ואן חאל עם רכש הם הצליחו ליצור התלהבות גדולה לקראת העונה. כשכמובן הופעת נבחרת הולנד במונדיאל לא הזיקה. אבל במציאות בינתיים הצטרפו הררה ושואו ועזבו פרדיננד ווידיץ׳ וכנראה גם אברה. מסתבר שמכרו את כל המנויים במהירות הגדולה ביותר מאז יש 76,000 מקומות באיצטדיון (ו-55 אלף מנויים)

לוק שואו הוא כנראה שחקן זול יחסית. כמו במקרים של ווין רוני וריו פרדיננד אתה רוכש שחקן לכעשור שלם או יותר. למרות שחשוב לציין: כיום גם שחקנים שמחליטים להשאר מנצלים את הקרבה לסוף החוזה וערכם בשוק ההעברות כדי לשדרג את משכורתם. שוב ווין רוני הוא הדוגמא. אנדר הררה הוא שחקן שיונייטד רצתה כבר בשנה שעברה וכנראה ואן חאל אישר את המשך המגעים ורכישתו.

עכשיו יש גל שמועות – לא אתייחס גם לאלו הנראות רציניות יותר וגם לאלו הנראות רציניות פחות – ונראה שיבואו עוד שחקנים. במיוחד כשהמצב הכלכלי של הקבוצה השתפר מאד בעקבות העיסקה עם אדידס.

*

אני מקווה שמסע הרכש לא יהיה גדול כל כך. השמות המוזכרים גדולים כל כך שאפילו אם שניים מהם יגיעו זו תהיה המחשה לכמה כוכבי כדורגל לא כל כך אובססיבים לעניין ליגת האלופות. זה לא הכי לטעמי ואני מקווה שהרכש שיגיע יהיה בסופו של דבר כוכב אחד ואחר כך שחקן או שניים מהצעירים של הנבחרת ההולנדית. זה מספיק לעונה בה יונייטד משחק רק בזירה המקומית. אולי עדיף להשאיר כמה אפשרויות לשנה הבאה. ואם תהיה תחושה שיונייטד התקדמה מספיק ויכולה לעשות קמפיין מוצלח בליגת האלופות – אולי עדיף לחכות עם הרכש. לראות האם לואן פרסי נותרו כוחות ברגליים והאם ווין רוני משתלב היטב בשיטה של ואן חאל.

בעיקר הייתי רוצה לראות מה ואן חאל עושה עם שחקנים קיימים. ראשית, דווקא עם שחקנים וותיקים.  עם כמה וותיקים אפשר לדבר על שינוי תפקוד ואן חאל אוהב להשתמש ב-4-3-3 לסוגיו. ואן חאל החליף להרבה אנשים תפקוד בקריירה ובהצלחה גדולה. ההתייחסות שלו למגינים-קיצונים היא די גמישה ולעתים נראה לי שהוא מתייחס אליהם כתפקיד אחד.

לכן העמדות שבהן יש תחושה שחייבים לרכוש להם שחקנים – מי יודע אם אין פתרון פנימי? פלאיני ברוטציה של הבלמים וואלנסיה ברוטציה של המגן הימני לא נראים לי תסריט בלתי אפשרי. אפילו הייתה לי שיחה לפני כמה ימים עם מישהו על מצב הכשרון באנגליה. אמרתי לו שאשלי יאנג הוא דוגמא. לקחו בחור עם כל היכולות להיות מגן ימני ברמה עולמית (כושר, יכולת התקפית שמספיקה למגן, בעיטה מרחוק) והחליטו שהוא טוב מספיק להיות קיצוני התקפי פורץ הגנות. שכאן הוא רחוק מרמה עולמית.

אבל הכי חשוב הוא מה יעשה ואן חאל עם שחקנים צעירים. ממי שעשה את תומאס מולר וקלרנס סידורף אני מצפה שיעשה מאדנן ינוזאי אחד השחקנים הטובים בעולם. לא מחר אבל בתוך שנתיים-שלוש. גם ניקי פאואל וג׳יימס ווילסון ואולי תום לורנץ אמורים להבנות ממנו. ובעצם גם עם ריאן גיגס כעוזרו ואולי יורשו יום אחד. אני מסתכל דווקא על קדנציות של ואן חאל שלא נחשבות הצלחה עצומה – ברצלונה ובאיירן. מה שהוא השאיר מאחריו – בשיפור אצל שחקנים (שוויישטייגר כקשר מרכזי) או בדרכי העבודה של הקבוצה (צ׳אבי למשל) – העמיד את הקבוצות הללו לשנים ארוכות.

עוד עשר קטנות - יואב ויכסלפיש
פרסי "סיינפלד" לספורט הישראלי

104 Comments

דן 16 ביולי 2014

"אפילו הייתה לי שיחה לפני כמה ימים על מצב הכשרון באנגליה. אמרתי לו שאשלי יאנג הוא דוגמא". לא ברור עם מי קיימת את השיחה.

דורפן 16 ביולי 2014

זה היה עם מישהו

תוהה בדרכים 16 ביולי 2014

רונן,

בשניים וחצי חלונות ההעברה האחרונים, יונייטד הוציאו קרוב ל170 מיורו נטו (רכישות פחות מכירות) על רכש. מלבד אולי PSG ומונאקו, לא נראה לי שיש קבוצה אחרת שמתקרבת להוצאות כאלו.

רק לשם ההשוואה ברצלונה (עם הרכש של סוארז) עומדת על אזור 90 – 100 וריאל על בערך 70 מיליון. באיירן על פחות מ20.

רוצה לומר, מסע הרכש הוא כבר גדול מאד. אתה מבלבל בין שמות לבין עלות.

דורפן 16 ביולי 2014

איפה נכתב אחרת? ובסופו של דבר רק מי שנכנס משחק. אז כנראה הנתונים הללו מושפעים ממעט כסף נכנס – כי נדמה לי שגם ניימר היה שחקן יקר. בכלל מקרה ניימר מוכיח שהסכום שמוסרים לנו הוא סתם מה שמתאים למסור – רכישות כוללות בונוסים, לא כוללות, כוללות סוכן, כוללות תוספת כעבור כמה שנים, מזומן, תשלומים… ממש אין לדעת.

תוהה בדרכים 16 ביולי 2014

כתבת שאתה מקווה ש"מסע הרכש לא יהיה גדול כל כך". הוא כבר אחד הגדולים בהיסטוריה.

דורפן 16 ביולי 2014

מה שמוסיף לתקוותי.

תוהה בדרכים 16 ביולי 2014

לא הבנתי את הקטע של "רק מי שנכנס משחק" (לא בציניות, באמת לא הבנתי).

בחישוב שלי הערכתי את עסקת ניימאר לא על פי המספר הרשמי אלא ב20 מיליון יורו יותר, אבל ניימאר היה השחקן היחידי שברצלונה הביאה בעונה שעברה. תוריד מהעלות שלו את המכירות של טיאגו ווייה ותקבל סכום מאד נמוך ביס לקבוצה כמו ברצלונה.

קבוצות האחרות גם מוכרות שחקנים בהמון כסף, יונייטד לא.

דורפן 16 ביולי 2014

שבסופו של דבר את מי מכרת אין לזה משמעות לגבי ערך הקבוצה (ככל שכספי העברה מבטאים ערך) – ערך הקבוצה הוא אלו שמשחקים. לא אלו שמשחקים פחות אלו שנמכרו.

אלו שנמכרו משמעותיים להערכה כספית או חשבונאית של הקבוצה – לא מקצועית.

תוהה בדרכים 16 ביולי 2014

נכון, אבל זה מבטא את הוצאות הרכש שדנים עליהם כל כך הרבה.

ברמה העקרונית, לרכוש שחקן ב40 מיליון יורו זה בדיוק אותו דבר כמו למכור שחקן ב40 ולרכוש ב80. אנשים נוטים להתעלם מזה.

אני מבין שבהימנעות "רכש גדול" אתה מכוון לשמות / גאלקטיקוס ומעדיף שחקנים שיהיו אולי פחות כוכבים, אבל יתאימו וישתלבו יותר טוב בקבוצה. אני הסתכלתי על זה יותר מהכיוון הכלכלי, הרי מעשית שואו עלה בערך כמו אלכסיס.

דורפן 16 ביולי 2014

אין פה שום עניין בצד הכלכלי מבחינתי.

תוהה בדרכים 16 ביולי 2014

"170 מיליון יורו נטו" כמובן.

ולפחות על פי הדיווחים, הפער רק אמור לגדול עד סיום חלון ההעברות.

אריק 16 ביולי 2014

יש ליונייטד את הקטע של לשלם לקבוצה ולקנות שחקן ולא לאבא של השחקן, אני מניח שאם מחשיבים אבות אז ברצלונה עם אלכסיס ניימאר סניור ניימאר גוניור וסוארז השקיע יותר.

תוהה בדרכים 16 ביולי 2014

מצד שני ליונייטד יש נטייה לשלם 40 מיליון יורו על מגן שמאלי בגיל העשרה שנתן עונה אחת סבירה בקבוצת מרכז טבלה, שזה משהו שדי מעלה את הוצאות הרכש.

ברצלונה אכן הוציאו יותר, אבל הם גם מכרו שחקנים במעל 100 מיליון בתקופה המדוברת, כך שבנטו ההוצאות שלהם נמוכות משמעותית. וזה כולל את אלכסיס שהגיע ב2011, כך שהוא נכנס לרשימת הנמכרים ולא הנרכשים.

זכותה של יונייטד להוציא את הכסף שהיא מרוויחה. גם ברור שבעונה כל כך קריטית עבור המועדון, צריך להוציא קצת יותר.פשוט צריך להיות מודעים לעובדות: מסע הרכש הנוכחי של יונייטד הוא מהגדולים בהיסטוריה.

ירוק 17 ביולי 2014

תוהה, ברצינות ובלי טיפה של ציניות – היית חסר כאן במהלך המונדיאל.

אדם 17 ביולי 2014

יש הבדל מהותי בין הוצאות והכנסות לבין סכומי רכישה. בעצם מה שאתה אומר זה שזה בסדר הסכומים המשוגעים שריאל ובארסה מריצים כי יש להם ם מלא שחקנים שהם לא צריכים שגם אותם הם יכולים להריץ בשוק במחירים הזויים. אני לא מקבל את הטענה הזו.
לדעתי, במקרה של מסע רכש, לשחרור שחקנים אין בהכרח תפקיד בדיון

גלעד בלום 16 ביולי 2014

קראתי שוואן חאאל רצה את אריאן רובן וזה סירב לו, זה נכון? אתם בכלל רוצים את רובן ביונייטד? יש לזה סיכוי? אני סתם שואל כי אני חולה עליו, יותר מעניין בעיני שיבוא להחזיר אותכם לגדולה מאשר עוד אליפות סתמית בבאיירן

דורפן 16 ביולי 2014

הוא אמר שואן חאל הציע לו וטוב לו בבאיירן והוא סירב. בגילו גם אני מאמין שלעונת ליגת אלופות יש משמעות. חוץ מזה שהוא כבר שיחק באנגליה והתקשה לשמור על הרגליים עם השיפוט שם.

גיל 16 ביולי 2014

מסכן ואן חאל אין לו דקה מנוחה, שלא לדבר על חופש מכדורגל. אין תנאים סוציאליים טובים למאמנים בימינו?

אריק האחר 16 ביולי 2014

נראה לי שקשה לו בבית אם האשה.
מסכנים שחקני יונייטד הוא ידרוש מהם
אותו מוסר עבודה.
אין יותר פאבים.

אריאל גרייזס 16 ביולי 2014

לאשה קשה איתו, אתה מתכוון. יומיים הספיקו לה

zen 16 ביולי 2014

אברה לא חתם על חוזה חדש ממש לפני חודשיים?

דורפן 16 ביולי 2014

חתם וביקש לעבור ליובנטוס עכשיו

מוסא 16 ביולי 2014

אוף טופיק:
רונן, כבעל תודעה היסטורית, בוודאי תעריך את ריקוד הנצחון הגרמני בשער ברנדנבורג, בהשתתפות שורלה, גצה, ויידנפלר, קרוס ועוזריהם (קלוזה). כך הולכים הגאוצ'וז – וכך הולכים הגרמנים:
https://www.youtube.com/watch?v=0iDEMGT_gQk

Leonidas 16 ביולי 2014

ובערוץ הספורט תירגמו האימבצילים את זה לכך הולכים הגברים וכך הולכים הגרמנים ואף אחד מהחכמים שם -אלי אידיס, מירי נבו ,נדב יעקובי ושגיא כהן לא עלו על זה… ממש ; money for nothing…

glen מצטרף לטור דה פראנס 16 ביולי 2014

זה מבורך ומחווה לישראלים שחושבים שיש כרמניה אחרת (אין)

רגג 16 ביולי 2014

לא הבנתי מה הבעיה בקטע? סך הכל עקיצה לכיוון הארגינטנאים, וגאוצ'ו היא לא ממש מילת גנאי.
אם נבחרת אנגליה היתה עושה את זה הייתם מקבלים את זה אחרת.

glen מצטרף לטור דה פראנס 16 ביולי 2014

ובכן מדובר בתכונה גרמנית ידועה וישנה שמיתממים כמוך מדחיקים. לא מספיק לנצח ועליונות אינה שווה כלום, אם אינך משפיל את המנוצח. אני אישית חושב שזאת תוצאה של תסכול מיני אבל זוהי כבר פסיכולוגיה בגרוש.
ואכן
הצחקת אותי עם אנגליה.

רגג 16 ביולי 2014

אויש נו באמת. אתה מדבר כאילו שרפו שם את הדגל של ארגנטינה. סך הכל ריקוד נחמד ועקיצה לכיוון הנבחרת שניצחו בגמר, ממש "השפלה".

austaldo 16 ביולי 2014

איזה בולשיט, בחיי – כאילו הגרמנים הם הראשונים בעולם שעושים דאחקות על היריבים שלהם. כאילו הישראלים אחרי שבפעם הראשונה והאחרונה עברו את אוסטרליה לא שרו שארוק בחור יפה וכולנו ביחד נביא לו בתחת. והשחקנים של אותה ארגנטינה לא עמדו עם כמה עשרות אוהדים ארגנטינאים ושרו את שיר המונדיאל שלהם שכולו הקנטות ועלבונות לברזילאים.
כשזה כל ניבחרת אחרת אז זה חמוד ומצחיק ומשעשע, אבל כשזו ניבחרת גרמניה אז זה בגלל שקפץ להם ההיטלר, נכון?

עילאי בעל הטיפ 17 ביולי 2014

+88

באבא ימים 17 ביולי 2014

88 זה מה שאני חושב שזה?

glen מצטרף לטור דה פראנס 17 ביולי 2014

אהההה ככה גרמנים הולכים וככה גאוצוס. איזה מזל שהם לא שרו על יהודים. כן כן יורקים עליכם וזה רק גשם. הכותב אגב עובד 8 שנים עם בוס גרמני וכמה גרמנים. ולא ממש צריך ריקוד אידיוטי בשביל להבין את זה גם בקרב הנאורים שבהם. ואגב מי שמשווה לישראל אוסטרליה פשוט הזוי. השיר הגרמני כולו לאומנות , לא קללות ולא נעליים. כנראה לא ניסיתם להבין את עומקו מרוב חוסר הבנה מה ההבדל בין לאומיות ללאומנות. טוב, תמשיכו ללכת…

glen מצטרף לטור דה פראנס 16 ביולי 2014

אני אהיה בחוף המערבי לשמחתי ותחסך הבושה ממני. יונייטד וריאל מדריד עוד שבועים בביג האוס. בו היה מתהפך בקבר אם היה מבין במה מדובר. הייתי מסהיר לו שזה מין באקייז מול נוטרדם בביג האוז.

כספרי 16 ביולי 2014

אתה מדבר על המשחק הטיפשי הזה עם הקסדות וכריות הכתפיים…או על זה עם המקלות מטאטא והיריקות?

glen מצטרף לטור דה פראנס 16 ביולי 2014

לא. משהו שקרוי פה סוקר

דורפן 16 ביולי 2014

איך שדברים מתפתחים עוד תמצא את עצמך בחולצה הצהובה עם עוד כמה פורשים

glen מצטרף לטור דה פראנס 16 ביולי 2014

כן מחר בסנטאטיין לכיוון גרנובל. דיי מטורף.

אריאל גרייזס 16 ביולי 2014

איזה כיף לך. עכשיו שסימנתי וי על מונדיאל, אולי זה הדבר הבא שצריך לעשות

אריק 16 ביולי 2014

משחק מטופש לא נראה לי שיש לו ממש סיכוי לתפוס.

אביאל 16 ביולי 2014

דורפן – שאלה, יש לך לדעתך סיכוי שנראה השנה אצל יונייטד מערך כמו 2-3-5 לדוגמא ? או שזה פשוט לא עובד בליגה האנגלית ?

אריאל גרייזס 16 ביולי 2014

יש ליונייטד בכלל שלושה בלמים ששווים הרכב ראשון בפריימרליג עם העזיבה של וידיץ' ופרדיננד? אני שואל ברצינות

ד"ר רזי הופמן 16 ביולי 2014

איזה פחד!

אביאל 16 ביולי 2014

ג׳ונס-אוונס-סמולינג זה לא כל כך גרוע, מה גם שבטח יונייטד יקנו עוד בלם, אמרו אז שואן חאל רוצה להביא את דה פריי איתו.

ניק 16 ביולי 2014

גונס או פלאיני יכולים לתפקד על תקן הבלם הקדמי, ולעזור בלחץהנעת כדור לקשרים.
אוונס יכול לדעתי לתפקד לא רע אם יהיה לידו בלם טוב, הוא היה ממש טוב בתחילת דרכו כששיחק ליד וידיץ כשזה היה בשיאו.
מה שכן "בלם טוב" צריך לקנות, כי אין.
וסמולינג צריך להיות מחליף, ממש לא שחקן שאפשר לבנות עליו להרכב

תוהה בדרכים 16 ביולי 2014

אין הרבה בלמים ברמה בשוק. אני גם חושב שהמונדיאל הוכיח שוב ש"הגנה" זה הרבה יותר טקטיקה ועבודה קבוצתית מאשר יכולת אינדבידואלית של שחקנים.

אריאל גרייזס 16 ביולי 2014

אני ממש לא בטוח ששואו זה מחיר נמוך. אנחנו מדברים פה על מגן שמאלי, שחקן שההבדל בין וורלד קלאס לבין קצת פחות מזה מבחינת תמורה הוא לא כזה גדול. כסף כמו שנתנו לו נותנים למי ששם 15-20 שערים בעונה. תוסיף לזה שהוא צעיר מאוד ולך תדע אם הוא קרוב ללהיות שווה את הכסף הזה

גיל 16 ביולי 2014

אל תדאג, ואן חאל מוציא משחקנים הרבה יותר מכל אחד אחר.

no propaganda 16 ביולי 2014

בתור אוהד של קבוצה שפילים לאם משחק בה אני מאוד לא מסכים.

אריאל גרייזס 16 ביולי 2014

פיליפ לאם היה בדיוק הדוגמא שלי ליוצא הדופן שמעיד על הכלל. אין הרבה פיליפ לאם בעולם. למעשה, זה שחקן של פעם-פעמיים בדור. כל דור יש מגן אחד-שניים ששווים את משקלם בזהב. מאלדיני, רוברטו קרלוס ובטח אני מפספס עוד אחד או שניים.
אבל, אלא אם אתה חושב ששואו כל כך טוב שהוא יכול להפוך לפיליפ לאם (שאתה צריך להיות ממש מנותק לדעתי כדי לחשוב שאתה יכול לדעת את זה על ילד בן 18 ששיחק בקבוצה קטנה), האם יש מגן ששווה כזה סכום?

no propaganda 16 ביולי 2014

1. אני לא חושב ששואו אפילו בכיוון של לאם.
2. אני כן חושב שאם הוא יהיה שחקן הרכב 12 שנה ביונייטד אז זו עסקה משתלמת עבורם( לא בטוח שזה יקרה).
3. לדעתי דוד אלאבה שווה כסף כזה, הוא לא פיליפ לאם אבל הוא וורלד קלאס.

רז 17 ביולי 2014

זה די מוזר לדעתי שלוק שואו שווה כמו פבריגס… למרות שהוא רק בן 18 זה הימור הרבה יותר מדי גדול בשביל לבזבז כזה סכום… הייתי נותן עוד איזה שנתיים כדי להבין אם הוא באמת מתאים ליונייטד ושווה את הסכום

דורפן 17 ביולי 2014

הזלזול בעמדות המגן הימני והשמאלי (קרגר: מגן זה בלם או קיצוני כושל) הוא עוד אחד מהסימנים לכשלון של הכדורגלן האנגלי.

matipool 17 ביולי 2014

"אף אחד לא רוצה להיות גארי נוויל".. (-:

אריאל גרייזס 17 ביולי 2014

כדורגלן אנגלי כמו שואו?
זה בכלל לא עניין של זלזול, זה עניין של עלות מול תועלת. באותו מחיר כמו שואו אפשר להביא את אלכסיס סאנצ'ז, שחקן שהתרומה שלו על פני שחקן מחליף (מה שקוראים בבייסבול VORP – value over replecement player) גדול בהרבה מאשר זה של מגן שמאלי מצוין. אתה משלם בכדורגל בשביל גולים, זה המצב. 30 מיליון פאונד על מגן בן 18 שלא קרע זוג נעליים זה פשוט לא הוצאה נכונה של כסף. סתם בתור דוגמא, באותה מידה אפשר היה לקנות ב-20 מיליון את מורנו של סיביליה (אני לא אתן את לואיס גוסטבו שצ'לסי עכשיו קנתה באותו סכום, כי הוא מבוגר יחסית), כמה עודף ערך יש לשואו עליו?

דורפן 17 ביולי 2014

המאניבול לא עובד בכדורגל. אפשר כמובן להביא את סנצ׳ז – אבל אז למחוק את ההשקעה במאטה. אני בהחלט דוגל בשיטה שאם צריך מגן שמאלי קונים מגן שמאלי. למרות שאפשר כמובן להביא סנצ׳ז, למכור את מאטה ולהביא בכסף הזה מגן שמאלי.

לגבי כסף – היסטורית לקנות אנגלי מאד מבטיח בגיל צעיר השתלם ליונייטד. הם נשארו שנים רבות ואז ההוצאה פר-שנה משתלמת מאד. למרות שכמובן ייתכן שיש מציאות גדולות יותר בחישוב רב שנתי.

לטענתך מצאת דרך לחסוך שבעה מליון פאונד בהבאת שחקן ספרדי בן 22? ייתכן. ואתה טוען שזה מייצג ערך יותר טוב גם אחרי שיקולי גיל, שיטת התשלומים לסביליה וסאות׳המפטון, התאקלמות לליגה, ערך מסחרי. גם ייתכן, אבל לא סיפור כזה גדול.

אני לא באמת חושב שאתה חסיד של ניהול קבוצה בכדורגל בצורה כזו.

השאלה היחידה היא אם שואו שחקן טוב או לא.

כסיפוביץ 17 ביולי 2014

רונן
הנושא של מאניבול בכדורגל לא עובד משום שכבר כולם רצים עם העדר או מסיבות אחרות? [כלכליות, תרבותיות וכאלה]

אולי היה פוסט על כך ואשמח אם מישהו יפנה אותי לשם. מאוד מעניין.

דורפן 17 ביולי 2014

הוא לא עובד משום שאין שום סטטיסטיקות לכימות יכולת השחקן. אנשים מתחילים לצטט לי כמה קילומטרים מסי רץ במונדיאל כשארבע משחקים הוא הכריע בחצי תנועה.

גם אם הייתה סטטיסטיקה אמינה ספק אם היה עובד כי הפערים הכספיים קיצוניים מדי. כי המטרה הכספית של כל קבוצה שונה.

כסיפוביץ 17 ביולי 2014

בעניין מסי אני מסכים מאוד [ראה הפוסט שכתבת על ד"ר גיי ביחס למסי].

אני אנסה לחדד.
האם בעולם מעוות של כלכלה דורסנית וגניבת דעת ושחקנים אי אפשר ללכת על מבנה יותר זול אך יעיל.

מגינים בעלי קילומטרז גבוה והרמות מדויקות.
קשרים שחילוץ הכדור שלהם באחוזים גבוהים וכנ"ל המסירות.
וכמובן שלא יהיו נציגים של נייק או אדידס.

דבר אחד בטוח שהמשחק מאוד דינמי ביחס לספורט אחר אז מאוד קשה לצפות את היכולת של שחקן בהתאם לשינויים במגרש, וזמן החסד למאמנים בדרך כלל הוא חודשיים אז מאוד קשה לבנות לטווח ארוך.

אמיר המקורי 16 ביולי 2014

איזה כיף, תם לו המונדיאל והגיע הזמן לדבר על הדבר האמיתי, השדים האדומים! אין ספק שרוח חדשה נושבת בקרב האוהדים והאחראי היחיד לציפיות שמתעוררות שוב הוא ההולנדי.
הנה כמה הערות לדברים שכתב דורפן:

1.אני מלא תקווה שההולנדי לא יאמץ ולו בטעות את המלצת בעל הבלוג ויעסיק את האדון פלאיני כבלם לעת מצוא, די היה לנו עם האיטיות והגמלוניות שלו בקישור!
2.לוק שואו יעשה את העבודה לשנים רבות,אבל,30 מיליון פאונד?! בשליש מהמחיר אתה מביא את דני בלינד תוצרת משודרגת עוד יותר משואו ואחד השחקנים הוורסטיליים שראיתי לאחרונה עם טכניקה ברמה הגבוהה ביותר.
עדיין מקווה שיגיע, יש מקום לשניהם…
3.חסרים לי 2 שחקנים נוספים באמצע, בונה משחק וגרזן , חייב להודות הררה הספרדי הוא נעלם גדול כנראה לרובנו וגם אם הוא שחקן טוב כפי שאומרים לא לשכוח את השנה הראשונה הקשה להסתגלות כך שלבנות עליו בלבד זה לא ראוי.
4.אמנם בסוף אבל מבחינתי זה היה אמור להיות הסעיף הראשון, היכן הם 2 הבלמים שאנו חייבים?!עוד חודש מתחילה העונה ואם סמולינג גונ'ס ואבנס כבלמים עדיף שהיא לא תיפתח (:
5.אה כן…ומתיי ימכרו כמה מהמאכזבים הגדולים של העונות האחרונות ויכניסו כמה מיליונים יפים לקופת הרכש…..

כספרי 16 ביולי 2014

את דני בלינד הוא יביא רק בתור העוזר שלו…כוונתך לדיילי…

אריק האחר 16 ביולי 2014

כשחשבתי את מי ואן חאל ישפר השם הראשון שקפץ לי
היה פיל גונס.
הוא יכול לשחק בכמה עמדות.
קצת ליטוש פחות פראות ויש יופי של שחקן .
השני כמו שרונן כתב הוא ינוזאי קצת יותר פיזיות
לימוד קבלת החלטות נכונה ויש שחקן מהטופ העולמי.
מענין מה הוא יעשה מסמולינג יאנג וולנסיה.

ליאב 16 ביולי 2014

הדבר הכי מעניין בעונה הקרובה (וזה למעשה יוכרע כבר בימים הקרובים) זה כמה אמון ואן חאל ייתן בשחקני הסגל הקיים. נכון, סיימו במקום ה-7 בעונה האחרונה והכושלת, אבל עדיין סגל חזק מאוד עם שחקנים טובים מאוד. כרגע, העמדות היחידות שמטרידות אותי הן שני הבלמים.

איכשהו, אני חושב שלגזור את דינו של הקישור האחורי (במיוחד של פלאייני) בלי לתת סיכוי זה לצאת להרפתקאה כלכלית. פלאייני הוא אמנם שחקן שאני לא מחבב במיוחד, אבל ברור לי שהוא צריך לקבל הזדמנות ראויה לתקן את הרושם לגביו.

עוד נק' מעניינת – מי יהיה הקפטן? כל סצנריו שרוני לא הקפטן הוא מבחינתי סטייטמנט משמעותי לגבי פגיעה אנושה במעמדו בקבוצה.

אריק 16 ביולי 2014

צריך לראות אם איזה קבוצה רוצה את מויס ואז לדחוף לה את פלאייני ואולי גם את יאנג שינסה אותו בתור מגן ימני או שוער מצידי.

ד"ר רזי הופמן 16 ביולי 2014

אני נרגש מאד מההשעה של יונייטד ומההגעה של וואן חאל.
הציפיות שלי לא בשמיים מקבוצה שאיבדה את ווידיץ ואברה. אני רוצה תואר אחד. אליפות או גביע. באמת אסתפק בגביע בתור התחלה.
אחרי שנה ארורה כמו שהיתה השנה לא נהיים בררנים.
לא יודע עד כמה רחוק אתם זוכרים את היונייטד. בשנות השמונים כשפרגי הגיע הקבוצה די קירטעה בין השליש השני לשלישי של הטבלה כשהכוכב היה בריאן רובסון הבלתי נשכח ממש כמו גורגי בסט 10 שנים לפניו.

ד"ר רזי הופמן 16 ביולי 2014

התכוונתי 10-15 שנים לפניו

רוני יעקוב 16 ביולי 2014

כל כך מרענן לראות את ואן חאל ביוניטד, אחרי מאמנים אפורים כמו פרגי ומויס
השאלה היא האם האיש יספק לאוהדי היוניטד את הכדורגל היפה שאוהדי היוניטד כל כך עורגים לו
לפי איך שהולנד שיחקו לא כדי להעלות ציפיות
אופטימיות זהירה

matipool 17 ביולי 2014

אני לא אוהד יונייטד כמובן אבל להגדיר את פרגי כ"מאמן אפור" ?
עדיף שאוהדי יונייטד יגיבו .

shouthport 17 ביולי 2014

לפי מה שפרגי עשה לליגה כנראה הוא התכוון ל50 גוונים של אפור

סימנטוב 17 ביולי 2014

:)

מתן 18 ביולי 2014

לקרוא לפרגי אפור זה הדבר הכי הזוי שאפשר להגיד. יש לי כל כך הרבה מה להגיד על המשפט ההזוי הזה אבל אני פשוט לא יודע מאיפה להתחיל

שלו 16 ביולי 2014

אשלי קול יהיה העונה כנראה מגן ימני…

שלו 16 ביולי 2014

יובה תבדוק בעונה הבאה האם כסף באמת קונה הכל…

כסיפוביץ 16 ביולי 2014

לא הבנתי שלו
לא היה דיבור על זידאן?
דווקא אלגרי?

שלו 16 ביולי 2014

דיבורים ביובה / איטלחה יש הרבה,
אלגרי זאת תשובה לעומק השבר הכלכלי.
יובה כנראה לא רוצה לעשות מהפך בסגל השחקנים.
ולכן הביא מאמן של הנהלה.
יעשה מה שיגידו לו.
בליגה היא תנצח מספיק, כי "ידאגו" לזה,
באירופה היא תקבל מקלחת קרה, כי היא לא קבוצה מספיק טובה.

בני 16 ביולי 2014

רונן אתה לא רוצה רכש גדול. אבל אתה לא חושב שקשר 50-50 ברמה הגבוהה ביותר זה קריטי?
וגם בלם משמעותי זה נראה לי חובה, בכל זאת איבדנו צמד בלמים שבשיאם היו אולי הטובים בעולם.
עומד לי הלשון שמות אבל אני אתאפק לבקשתך…
לגבי הקישור ההתקפי אני בהחלט מסכים שלא כדאי להתפרע למרות שהלב עדיין מת להתחדש במשהו נוצץ…
כדאי לקחת בחשבון שאם יונייטד לא לוקחת אליפות השנה (מה שמאוד מסתבר) יתכן שדווקא ההילה שואן חאל מביא איתו מהמונדיאל תאפשר לו להחתים היום שחקנים שבשנה הבאה יהיה קשה להביא אותם.

בני 16 ביולי 2014

נ.ב
אשמח אם תענה בתגובה.
אשמח יותר אם תענה בפוסט נפרד…

דורפן 17 ביולי 2014

אני מצפה שיידע למצוא שחקנים לא מפורסמים ולא יקרים שמשחקים ברמתם של שחקנים מפורסמים יותר. כפי שפרגוסון מצא את וידיץ׳ ואברה. לא חושב שמאמן כמו ואן חאל צריך להתקשות בכך.

אריק 16 ביולי 2014

אין צורך ברכש גדול ונוצץ אפשר להסתפר בדי מאריה, רויס, וידאל הומלס, מנגלה וסטרוטמן בינואר.

כספרי 16 ביולי 2014

רק לא ד"ר מנגלה

matipool 17 ביולי 2014

אני דווקא אוהב את ההתחלה של ואן חאל .
הוא לא מעוניין בוידאל ..

אריק 17 ביולי 2014

אנחנו לא יודעים כלום הכך השערות בלתי מבוססות לחלוטין.

בני 16 ביולי 2014

אריק אתה צוחק?
או שתסביר לי מה זה כן רכש נוצץ?

אריק 16 ביולי 2014

אלו השחקנים האפורים שבונים את הסגל, כוכב נומץ אפשר להביא את חאמס.

כסיפוביץ 16 ביולי 2014

חאמס כבר לא איתנו.
הוא נבלע במובלעת המדרידאית

Yair 16 ביולי 2014

לא מדברים עם חאמס נקודה

כסיפוביץ 16 ביולי 2014

אוף..יאללה שיתחיל כבר.
אחת העונות המעניינות תהיה השנה בפריימרליג.

אופיר 16 ביולי 2014

השאלה האמיתית מבחינתי היא מתי אריק יצא סופית מהארון כאוהד ארסנל.
אריק, עזוב כבר את החלאות האלה!

אריק 16 ביולי 2014

אל תתבלבל… יש לכם אחלה קבוצה… אבל בסוף תאכלו אבק.

matipool 17 ביולי 2014

אם חדירה מגיע , אני צופה עונה גדולה מאד לארסנל .

זהבי לך לליברפול 16 ביולי 2014

לגבי הרכש של יונייטד בינתיים:
תנו לי לבזבז65 מיליון ליש"ט
אנדר הררה ולוק שואו זה לא מה שהייתי עושה איתם

אריאל גרייזס 17 ביולי 2014

אכן. באותו כסף בערך צ'לסי הביאה את פברגאס ודייגו קוסטה וארסנל את סאנצ'ז וכנראה חדירה (אני בכוונה לא נכנס לרכש של ליברפול כדי שלא יגידו שאני לא אובייקטיבי) – נראה לי טוב בהרבה

עצמות עצלות 17 ביולי 2014

אני אשאיר את זה פה:

https://www.youtube.com/watch?v=Ac7Bk7fhbb4&feature=youtu.be

שׁווה צפייה!

ציפיתי לוואן חאל לפני שצפיתי בזה. עכשיו אני לא יכול לחכות.

סימנטוב 17 ביולי 2014

מרתק!!

עצמות עצלות 17 ביולי 2014

מאוד! וזו גם תשובה לבורוביץ׳. אחרי שצופים בזה די ברור שיש חשיבות למאמן ולצוות המקצועי (אני חושב שמויס נפל בהבנת משמעות הצוות במועדון כמו יונייטד). הוא גם בעל חוש הומור לא רע. השנה יהיה שמייח.

סימנטוב 17 ביולי 2014

can't wait!
יהיה מרתק

סימנטוב 17 ביולי 2014

את חשיבות המאמן ראינו בשנה שעברה :(

D! 17 ביולי 2014

מצטרף – מרתק ביותר. ואפילו יותר שזה הגיע לפני המונדיאל עצמו.

דורון 17 ביולי 2014

בול כמו הגישה של אלי אוחנה

סימנטוב 17 ביולי 2014

:)

אשר צבי (הירש) גרינברג 17 ביולי 2014

אדידס מגיעים רק שנה הבאה.
שברולט כבר פה.

מתן 18 ביולי 2014

וידאל, רויס והומלס. תביאו לי שניים מהשלושה ותעצרו את מסע הרכש מבחינתי

בני מחדרה 18 ביולי 2014

דורפן, שים לב שואן חאל לא לקח חודש חופש לאחר המינוי שלו אלא הגיע ישר אחרי שסיים עם המונדיאל. עייפות או לא, הוא הבין יותר טוב ממויס שצריך להשקיע במקום העבודה שלו…

Comments closed