עדן בן בסט למשל

גם כשעובדים נכון כסף לא פרופוציוני למוצר הוא נזק

In כללי

ggg

בגלל שסיקרתי את נבחרת הנוער באליפות אירופה השבוע נחשפתי למצאי הדי דל שיש לנו בשחקנים. והנה משהו שלא משמח אותי – ודווקא לא קשור לנבחרת הזו.

לנבחרת ישראל אין כרגע ולו שחקן אחד בפרמייר ליג, באיטליה או בגרמניה. תומר חמד עבר לאלמיירה אז יש שחקן שאמור לפתוח את העונה בספרד. חוץ מזה מכל השחקנים שייצגו את ישראל ב-12 החודשים האחרונים שניים שייכים לקבוצות בלגיות, שניים לקבוצות סקוטיות, שניים לקבוצות שוויצריות. היחידים מלבד חמד שמשחקים בליגה חזקה בהרבה מהישראלית משחקים אחד בקבוצה יוונית, אחד בקבוצה הולנדית אחד בקבוצה צרפתית ואחד בקבוצה אנגלית מהליגה השניה. אפשר להוסיף את אוואט בליגה השניה בספרד.

ובתוך הסיטואציה החלשה הזו מוציאה מכבי תל אביב 700 אלף יורו – כסף שיש לה בזכות משאביו האישיים של מיטש גולדהאר – על רכישת עדן בן בסט ששיחק בקבוצה צרפתית. ורק להבהיר: בן בסט לא ישב שם על הספסל אלא שיחק 32 פעמים.התוצאה: שחקן אחד פחות מהמצאי הדל ישחק מול יריבות רצינית. ייתכן מאד שגם התחרותיות בליגה הישראלית תקטן.

חלק מבעלי הקבוצות בכדורגל הישראלי גורמים נזק לכדורגל הישראלי כי הם בעלי קבוצות גרועים, אינטרסנטים, חסרי הבנה וכיוצא באלו. אבל גם כשעובדים נכון כסף לא פרופוציוני למוצר הוא נזק.

80 Comments

יאיר בן עמי 26 ביולי 2014

אז אם היית יועץ של גולדהאר היית אומר לו לוותר על רכישת הטובים ביותר שכספו יכול להרשות וכדי שקבוצות אחרות יהיו לא פחות טובות משלו?

ודרך אגב – מומלץ להקשיב (לא רק לשמוע) לראיונות של קרויף וגולדהר. הליגה המקומית באמת מעניינת אותם, אבל לא כמטרה ארוכת הטווח.

דורפן 26 ביולי 2014

לא – אבל הייתי ממליץ לליגה הישראלית להגביל בתקנות א. את הפערים. ב. את היחס בין הוצאות להכנסות אמיתיות.

מכביסט טירון 26 ביולי 2014

ההכנסות של מכבי הן הגדולות בליגה, וזכור לי שראיתי כתבה בהארץ שבה מראים שיעקב שחר וגולדהאר משקיעים באותו סדר גודל, וההבדל בתקציבי הקבוצות הוא בהכנסות. מחלקת השיווק של הקבוצה עושה עבודה נהדרת, המנויים סולד אאוט ומכירות המרצ׳נדייז מכניסות הרבה כסף למועדון. אני בטוח שהשנה, לפחות עד עכשיו, יענקלה הוציא הרבה יותר כסף על רכש מגולדהאר.

מכביסט טירון 26 ביולי 2014

הנה הכתבה המדוברת:
http://www.haaretz.co.il/sport/israel-soccer/.premium-1.2381320
כפי שנית לראות, גולדהאר משקיע 30 מליון בעוד יעקב שחר משקיע 22 מליון, אך יש לזכור שהוא הבעלים של טויוטה ישראל המהווה ספונסר של הקבוצה, כך שבאופן מעשי הא משקיע יותר.
ההכנסות של מכבי תל אביב הן 70 מליון, בעוד ההכנסות של חיפה, השנייה בליגה, 44 מליון.
יש לזכור שלמכבי תל אביב אין ספונסר בגלל הדרישות הגבוהות שלה מבחינה כספית, ובנוסף יתכן שהשנה תעלה לליגת האלופות, כך שהפוטנציאל עוד גדול.

גיא זהר 27 ביולי 2014

הייתי מציע לך לא להסתמך על אדון בוקר. אם שחר היה משקיע את הסכומים הללו בעשרים שנותיו כספונסר של הקבוצה ( וזו המילה הנכונה כל הקבוצות הללו רשומות כעמותות ואין להם בעלים) כבר מזמן הוא לא היה בכדורגל. תקציבי הקבוצות, כולל מכבי הרבה יותר נמוכה ממה שמופיע בבקרה ( הערבויות עוברות משנה לשנה).

קפטן קוקי 28 ביולי 2014

גיא – נכון ולא נכון.
אתה צודק בכך שהתקציב של מכבי תל אביב הוא כבר שנה שנייה ברציפות לא 100 מליון ש"ח, אלא פחות. הסכום הזה הוא רק טייטל, דימוי, שמתבסס על מציאות אבל כבר לא ממש מייצג אותה נאמנה, אלא בתודעה של האוהדים (והתקשורת, מסתבר. במיוחד זאת בעלת האינטרס). בוקר ידוע בזה שהוא אוסף פריטי עובדות ומצרף אותן לסיפור יותר גדול שנוח לו איתו.
בכל מקרה, ההשקעה של שחר לאורך השנים היא עצומה, והיא בעיקר עקבית. כשגאידמק השקיעה 100 או 120 מליון ש"ח בשנה אחת הוא הפך למשוגע האוליגרך, ובית"ר הפכה לקבוצת ה100 מליון. כנ"ל מכבי עם גולדהאר, גם כשלפי כל המידע וכל ההצהרות הסכומים נמוכים ביותר השנה (אגב, אוהד הכדורגל הממוצע לא מסוגל להבין את ההבדל בין תקציב לבין השקעה). גם אם שחר לא השתגע באף שנה בסכומים של 80 או 90 מליון שקל, הוא השקיע סכומים גדולים מאוד מדי שנה. מדובר על עשרות מליונים, שגם אם הם לא מתקרבים ל100 מליון, הם עדיין עשרות מליונים. חשוב לזכור את זה.

קפטן קוקי 28 ביולי 2014

אני לא מבין.
מצד אחד אנחנו רוצים שחקנים באירופה, ושמחים כששחקנים יוצאים לשחק בליגות נחשבות והקבוצות מקבלות עבורם דמי העברה גבוהים.
מצד שני, אנחנו מתבאסים על היחלשות הליגה.
מצד שלישי, אנחנו לא רוצים שהקבוצות שלנו יוציאו את הסכומים שהם מרוויחות על שחקנים כי זה פוגע בשוויוניות. ואם זה על שחקנים ישראלים זה בכלל לא בסדר, כי זה מחליש את הכדורגל הישראלי.
אבל רגע, מצד רביעי אנחנו רוצים לראות את הקבוצות הישראליות מצליחות באירופה, ואנחנו זוכרים שיש מגבלה על זרים ושצריך להביא כאלו שבאמת ישדרגו את הקבוצות.
מצד חמישי, אנחנו גאים בהתנהלות האירופית של קבוצות כמו מכבי תל אביב או מכבי חיפה, גם מבחינה עסקית וגם מבחינת סטנדרט האימונים וכו', שהולכים ומשתפרים מדי שנה (במגמה כללית).
מצד שישי (מדובר בעצם הנדסי מורכב) אנחנו מתייחסים לשחקנים ששיחקו בקבוצות שוליות בליגות אירופיות (חזקות או חלשות, רובן ממילא חזקות משלנו) וחזרו לארץ כאל כאלו שויתרו לעצמם, נכשלו, חלשי אופי ולא מקצוענים.
מרוב צדדים אני כבר לא מבין מה כולם רוצים.
בעיני, אנחנו צריכים להיות גאים שקבוצה ישראלית יכולה לשלם סכומים גבוהים לשחקנים ישראלים שאמורים לשפר אותה. אנחנו צריכים להיות גאים שקבוצה שיש לה סיכוי גבוה יחסית להתמודד בזירה האירופית מושכת שחקנים ומאמנים, זרים וישראלים, שאחרת היו משחקים בקבוצת אמצע טבלה ומטה בליגה חזקות יותר.
אנחנו צריכים להיות גאים שהצלחה מקצועית מגיעה הרבה בזכות עבודה שיטתית ויסודית בהרבה זירות, ולא רק בגלל איזה אוליגרך ששופך הרבה דגים אבל שומר את החכה לעצמו. אנחנו צריכים לדרוש מיתר הקבוצות להפסיק להתבכיין ולנסות לאמץ את הסטנדרטים המונחלים על ידי הקבוצות המובילות והנהלותיהן, במקום להתעסק במי האפסיים של חדלי אישים וגנגסטרים לעת מצוא שנמצאים יותר מדי בכדורגל שלנו.

R 26 ביולי 2014

גולדהאר רוצה להגיע לליגת האלופות. לשם כך הוא מתחזק בנקודות שהוא צריך ולא במקומות שסתם בא לו. בישראל היום אין שחקנים שיכולים לשדרג את הקבוצה ולכן הוא פונה לישראלים בחול ועובדה שרובם לא רוצים לחזור כי הם לא מוכנים לחזור לישראל. לבוא ולהגיד שגולדהאר מזיק לענף יהיה לא הוגן, לא הוא קובע בשביל בן בסט אם לחזור או להמשיך בצרפת.

גיל 26 ביולי 2014

הבעייה לדעתי היא בשחקנים שמעדיפים פעמים רבות כסף קל, חיים נוחים וגם דקות משחק בארץ מאשר בחו"ל. אני לא חושב שתקרת שכר רלוונטית במקרה הזה.

יורם אהרוני 26 ביולי 2014

לא הבנתי את הטענה, רונן. מכבי תל אביב לא העבירה אליה את בן בסט כדי להחליש את באר שבע או מכבי חיפה, אלא כנראה כדי להגדיל את הסיכוי שלה להגיע לליגת האלופות ולזכות שוב באליפות בישראל. אם יעלו לליגת האלופות זה יכניס הרבה כסף למועדון. אם לא יגיעו לאירופה בשנה הבאה זה יהיה נזק כספי גדול. מכבי חיפה לא הגיעה השנה לאירופה וזה יוריד אותם מאד בדירוג ויקשה עליהם בעתיד להגיע להישג משמעותי בגביעי אירופה

דורפן 26 ביולי 2014

לא הטענה היא שכשיש כסף להחזיר מחוץ לארץ שחקנים שיכולים לשחק בחוץ לארץ, אז למרות הכוונות הטובות הכדורגל הישראלי נחלש.

מור 26 ביולי 2014

למה לא להגיד שהליגה הישראלית מתחזקת?
למה לא לנסות לשפר את מה שיש לנו?

הליגה הישראלית לא יכולה להגיע לרמות של הליגה הבלגית/שוויצרית?
מדובר במדינות עם מספר תושבים קרוב לשל ישראל ככה שמה שנותר לנו זה רק להשקיע בליגה וזה מה שגולדהאר עושה, הוא שואף להתקדם ולהגיע כמה שיותר רחוק, אם בעלי קבוצות אחרות יעשו זאת הרי זה מבורך.

דורפן 26 ביולי 2014

מור – אין בעיה לטעון שזו המטרה. אבל זה ישאיר אותך עם נבחרת ישראלית חלשה מאד. כזכור שוויץ ובלגיה כלל לא מתבססות על הליגה שלהן לנבחרת.

אריק 26 ביולי 2014

אבל אם הליגה הישראלית תהפוך להיות כמו הליגה הבלגית או השוויצרית זה יחזק גם את הנבחרת.

גיל 26 ביולי 2014

ומה הבעייה עם נבחרת חלשה? עם כל הכבוד לפסטיבל סביב הנבחרת, היא משחק מעט מאוד והעפלה לטורניר גדול היא חסרת חשיבות בראייה כוללת. עדיף שיהיה כדורגל טוב כל שבוע מאשר פעם בחצי שנה.

מור 26 ביולי 2014

להגיד לך את האמת? הנבחרת לא מעניינת אותי בשיט.
מאז שכל מאמן התחיל לזמן שחקנים ללא שום קשר ליכולת שלהם (בו שהר? באמת?) אני כבר איבדתי עניין בנבחרת.
הליגה מעניינת אותי הרבה יותר.

שלו 26 ביולי 2014

אני באמת לא מבין עד כדי כך בכדורגל, לכן שואל את אלו שכנראה מבינים הרבה יותר.
מי שמסתכל מבחוץ על סגלי ליגת העל, יכול לראות הבדל מהותי בין הקבוצות, למשל כמו בין ריאל ובארסה מול שאר הספרדיות?
האם מכבי תל אביב נמצאת במצב בו היא מגדילה כל שנה את הפער או שבעצם השנה חיפה ובאר שבע צמצמו בקיץ והתחזקו משמעותית לעומת העונה הקודמת?
לדוגמה באיטלקית זה נראה כאילו יובנטוס הזדקנה בשנה, נחלשה בעמדת המאמן ובאופן כללי מעבר לשיא, מצד שני רומא נראית כאילו התחזקה מאוד יחסית. אינטר קצת התחזקה (לא באופן משמעותי) נאפולי פחות או יותר נשארה באותו מצב ומילאן מחלשת מעונה לעונה. פיורנטינה נראית כמו מי שמצליחה להתייצב סביב מקומות 3-5 ברמת העוצמה.
איך זה נראה אצלנו?

אזי 26 ביולי 2014

מכבי תל אביב, מכבי חיפה והפועל באר שבע מחזיקות סגלים יותר חזקים באופן מובהק משאר הליגה.

אריק 26 ביולי 2014

דורפן, הגבלת הפערים איך? תקרת שכר? תקרת שכר אפשרית רק בליגה בה כולם שואפים להגיע, לא ליגת משנה.
בכלל לא ממש ברור לי מה אתה מנסה להגיד. אתה חושב שאם לבן בסט הייתה אופציה טובה בעונה הקרובה בחו"ל הוא היה חוזר לישראל? אם כן אז תחשוב שוב.
כל ליגיונר שחוזר זה בגלל שהוא לא ברמה של הליגות הבכירות. עדיף את בן בסט משחק עם מכבי באירופה (צ'מפיונס או ליגה ארופאית) מאשר יושב על הספסל בחו"ל, כי שוב, אם היה לו משהו טוב בחו"ל הוא לא היה חוזר..

דורפן 26 ביולי 2014

בן בסט היה מספיק טוב לשחק בחוץ לארץ. לליגה הישראלית הוא אולי מסייע, כוונותיו של גולדהאר בוודאי טובות – אבל השורה התחתונה שאם נבחרת ישראל היא מטרה – זה מזיק לה.

יש עוד ליגות שמזיקות לנבחרת שלהן. למשל הפרמייר ליג. אבל שם האוהדים מקבלים ליגה נפלאה על חשבון הצלחת הנבחרת. אפשר לטעון שב-46 חודשים מתוך 48 זה עדיף להם. לא חושב שזה המצב בישראל

Adam 26 ביולי 2014

יש לי שאלה, איך זה למשל שבליגה הבלגית אין הגבלה על מספר זרים ובכל זאת יש נבחרת בלגית מצויינת? האם ההבדל בין בלגיה לישראל או אנגליה לשם הטיעון היא העובדה שטיפוח הנוער שם הוא פשוט יותר טוב? בישראל יש רק 5 זרים בכל קבוצה ועדיין יש נבחרת ישראלית חלשה, אז הבעיה היא יותר בשורש, בטיפוח הלקוי, במאמנים שהם לא ברמה מספיק גבוהה וכו'.

אלכס דוקורסקי 26 ביולי 2014

מבלי לבדוק, רוב שחקני הנבחרת הבלגית משחקים מחוץ לארצם. הליגה המקומית של בלגיה חלשה למדי ונציגותיה במפעלים האירופיים לא מצליחות להגיע להישגים משמעותיים כבר זמן רב למדי.
נבחרת בלגיה נחלשה מאוד בעצמה מתחילת שנות ה-90 ועד להופעת דור השחקנים הצעיר הנוכחי. לאור זאת, טענתך בדבר ההבדלים באימון הנוער בהחלט נכונה. כנראה שבעקבות חוסר ההצלחות של הנבחרת החליטו לשנות שם משהו, ושחקניה המעולים של הנבחרת הזו, שעוזבים לחו"ל בגיל צעיר, הם התוצאה של ההשקעה.

אריק 26 ביולי 2014

אני ממש לא חושב שזה פוגע בנבחרת. זה ממש לא נכון. שחקן שמשחק בקביעות עם קבוצה ישראלית באירופה זה לא פוגע בנסחרת. שוב, אם לשחקן יש אפשרויות טובות בחול הוא לא חוזר לכאן. הייתה תקופה שרוב הנבחרת היו לגיונרים – לאן הגענו?

אייל 27 ביולי 2014

אני חושב שהבעיה של הנבחרת היום היא לא כמות הליגיונרים שקטנה אלא העובדה שלא משתפים שחקנים על בסיס יכולת אלא פוטנציאל, כלומר: בקמפיין האחרון שיתפו המון ליגיונרים שכמעט לא ראו דקות משחק בקבוצות שלהם ולא לקחו שחקנים ״חמים״ שהיו טובים בישראל דוגמאת וורמוט וזהבי ששותפו באופן מלא רק לקראת הסוף ובן שהר הוא דוגמא מצויינת לשחקן שלא שווה הרבה אבל היה סביבו המון רעש והוא שיחק, אותו דבר עם דמארי שרק לקראת הסוף קיבל יחס

אריק 26 ביולי 2014

אגב, שחקנים ישראלים טובים בליגת העל בישראל זה טוב לליגה הישראלית.

יניב פרנקו 26 ביולי 2014

בגדול כן – השאלה היא ברמת המקבץ -אם רוב הכדורגלנים הישראליים הטובים יתנקזו למקום אחד רמת התחרותיות תרד משמעותית .
בליגה שגם כך מתחילה מעמדה נמוכה במונחי איכות וכמות זו בעיה.
לאוו דווקא להצלחת נבחרות.

אריק 26 ביולי 2014

אפשר לדעתך לטעון שגולדהאר קנה את כל הישראלים הטובים? עובדתית הוא קנה פחות ליגיונרים מב"ש ומחיפה.
הטענה שלך נכונה למקרה של גאיידמק, לא גולדהאר.

יניב פרנקו 26 ביולי 2014

התייחסתי לטענה שלך -לא למקרה הנוכחי .
כרגע אנחנו עוד לא שם -אבל יש פה מגמה ואם זה ימשיך על ציר לינארי תהיה לנו בעיה (מעבר למאזן הדברים).

יניב פרנקו 26 ביולי 2014

מה גם אריק שאין דין ליגיונר ששיחק בליגה איכותית ומובילה כדין שחקן שחזר מהליגה המולדבית או בסוף קריירה.

אריק 26 ביולי 2014

תסכים איתי שכל ליגיונר – אבל כל ליגיונר – היה מגיע למכבי אם גולדהאר היה רוצה. כרגע הגיע רק אחד (שפונגין לא נחשב). מליקסון, ברדה, בניון לא במכבי.
איזו מגמה אתה רואה כאן?

יניב פרנקו 26 ביולי 2014

זו בדיוק הטענה גם בפוסט – יש מקבץ מסוים ומעוד של של שחקנים ישראליים שמשחקים באירופה ששווים מקום בליגות החזקות באירופה ואחד כזה חזר השבוע לישראל -כאשר לפחות אחד בוודאות כבר נמצא כאן ולא הולך כי הכסף כאן מעולה .
תוסיף להם מחר את חמד ורפאלוב וגם סגרת את הליגה ברמה התחרותית וגם החלשת את הנבחרת – אנחנו עוד לא שם אבל בדרך

יניב פרנקו 26 ביולי 2014

דרך אגב עם ורמוט שהוא שחקן שכבר לא ייצא לאירופה יעבור למכבי מהפועל אז לתחרותיות זה יעשה פחות טוב אבל לנבחרת יועיל כי אין ספק שבמכבי הוא יעבוד במסגרת מקצועית בהרבה .
ופחות או יותר ברדה ובניון -ימיהם כשחקני נבחרת מאחוריהם ועדיף שיתרמו כאן מאשר כשחקני סגל בליגות כאלה ואחרות .

כצרכן כללי ולא כאוהד קבוצה מסוימת עדיף לך ליגה תחרותית ברמה המקומית ונבחרת חזקה ככל האפשר ואם אפשר גם כמה שיותר שגרירים ברמות הגבוהות ביותר .

אריק 26 ביולי 2014

יניב, אל תשנה את הנושא!
אתה דיברת/רמזת על כך שכל הליגיונרים חוזרים לקבוצה אחת או שתיים ומורידים את התחרות – לזה עניתי לך.
לגבי הטענה של דורפן, שכרכת בה את הטענה הראשונה, נכון שיותר נוח לפעמים לליגיונרים לחזור לארץ לחממה.
אכל:
1. אני טוען שאם הם היו טובים מספיק הייתה להם אפשרות להישאר בחול. עובדה שנאתכו וחמד לא חזרו – בן בסט נפצע ולכן כנראה העדיף לחזור.
2. לשחק עם מכבי באירופה זה לא רע לקריירה שלו ולנבחרת ישראל, בטח אחרי עונה בה היה פצוע.
3. רמזת על ערן זהבי – שחקן שבונים עליו ומוביל את הקבוצה ומתאמן תחת צוות ארופאי לכל דבר – לא פוגע בנבחרת. זהבי אף פעם לא היה שחקן מדהים. היתרון שלו זו החוצפה שיש לו.
4. ברור שעדיף שהנבחרת תורכב מכמה שיותר שחקנים מהליגות הבכירות באירופה – אני פשוט לא חושב שגולדהאר ושחר וברקת פוגעים בזה, אלא רמת השחקנים כאן לא מתאימה.

יניב פרנקו 26 ביולי 2014

נו ברור .כרגע יש רק שחקן אחד בשוק שמסוגל להחזיר סוג מסוים של ליגיונרים.
ברקת אם כל הכבוד לא בליגה של גולדהאר -שחר גבולי -העובדות מראות שלא .
זהבי שחקן נהדר -אם היה משחק מחר בליגה האנגלית או הספרדית אני חושב שהנבחרת בוודאי שלא הייתה נפגעת -יש מצב שהיתה מקבלת שחקן טוב יותר לא רמזתי על שום דבר מעבר .
דרך אגב ליגיונר במצבו של זהבי כשהגיע לארץ לא דומה לעדן בן בסט .

הטריד אוף הוא כזה – אם היו פה 3-4 שחקנים כמו גולדהאר סביר להניח שיותר שחקנים בלבל הכי גבוה של הישראלים היה חוזר לארץ במקבץ מגוון יותר -הנבחרת היתה מפסידה משהו אבל היינו מקבלים תחרותיות ברמה אחרת.

אם תקרא מה שכתבתי למטה -אני בעד 7 זרים בהרכב -זה יוריד את הביקוש המדומה לשחקן ישראלי ויאזן את העסק -בן בסט וזהבי מקבלים פרמיה על כך שהם ישראלים איכותיים בשוק של 5 זרים -השילוב הזה והכסף של גולדהאר יוצר מצב ייחודי.

יואב 26 ביולי 2014

זה לא מדויק שמיטש יכול להנחית כל אחד. הקיץ הזה הוא דוגמה מעולה.
היום, מיטש מתגמל את הראויים(ערן) ומשקיע במידה.
את הסכום שהוא השקיע בעדן, שחר יכול להשקיע בחמד(לדוגמה).
לא רואה איפה התחרותיות נפגעת כאן.

יואב 26 ביולי 2014

יניב,
היום בו מכבי תוכל להעמיד תקציב של חמישים, שישים ללא עזרת מיטש, לא רחוק כל כך.
מה יגידו אז? שאסור להרוויח כסף?
שלא תיהיה טעות, לשם העסק מכוון.

יניב פרנקו 26 ביולי 2014

לא אומרים כלום .
גם היום .
זה המצב -אבל הוא רחוק מלהיות אידאלי .
ודרך אגב כשמכבי תחיה על הכנסותיה נדבר -זה עוד רחוק.

יואב 26 ביולי 2014

אין שום מדינה שבה המצב אידיאלי(מועדונית/מעמדית).
מדוע מצופה דווקא מישראל לפירמידה אחרת?
אני חושב שאני יודע את התשובה אבל אין כוחות להיכנס לזה…

יואב 26 ביולי 2014

נ.ב
לא חושב שהיום הזה מאד רחוק(50, 60).
זה כמובן תלוי התפתחות וגדילה אבל זה ממש לא יעד בלתי מושג עבור מכבי.
בדיוק כמו שמכביסל חיה מהכנסותיה(בגדול).

יניב פרנקו 26 ביולי 2014

ההשערה שלי שבבלוג ישראלי יהיה דיון על מה נכון לכדורגל הישראלי …

יניב פרנקו 26 ביולי 2014

מכבי רגל חיה על כמחצית מתקציבה על תמיכת בעלים -מכבי סל חיה על הכנסותיה ויש לה שריון מובטח להכנסות אלה לשנים כאלה .
אני מסכים שמכבי רגל תגדיל הכנסות בעתיד אבל לתקציב ריאלי שחי על הכנסות ומייצר כזה ווליום יש עוד דרך אם בכלל

יואב 26 ביולי 2014

ההנחה שלי היא שהקנאה לא מרפה. הרי לא היית מסתפק בליגה עם שלוש קבוצות חזקות אבל לא הפועל.
יניב, זה מתיש באמת. התרגלנו לזה מהכדורסל.
יש כאלה שעובדים ויש כאלה שעושקים.
זה מה יש. בסיסי ופשוט.

יואב 26 ביולי 2014

מכבי סל חיה על מה שהיא השיגה בארבעים שנות עבודה ומצויינות.
הפרזיטים לא יקחו לה את זה. הם במקסימום יכולים להבריח עוד קונה פוטנציאלי. לא יותר.

יניב פרנקו 27 ביולי 2014

זה לא קשור להפועל מכבי -אבל אני יכול להגיד לך בביטחון די מלא שהכדורגל כענף לא ייתן לעצמו להגיע למצב של הכדורסל – כרגע אנחנו עוד לא שם – אבל אם זה יגיע למחוזות האלה של דומיננטיות מלאה של קבוצה אחת שתיפגע בתחרותיות ובנבחרת הלאומיות רמת היצירתיות של החלובות והלוזונים תשבור שיאים .

יואב 27 ביולי 2014

האם הדומיננטיות לא שברה שיאים כשחיפה עשתה פה סקוטלנד במשך עשור? על מי מנסים לעבוד פה?
יניב, כל דיבורי הסרק האלה הן לגופה של קבוצה.
אם מכבי תיהיה טובה, היא תייצר שושלות. ולוזון וחלובות רק ידבקו ויכרכרו מסביב למרכז הכח. בדיוק כמו עם שחר רק בהרבה יותר גדול.

יניב פרנקו 27 ביולי 2014

יואב -חיפה רק דיברה -מכבי מאיימת לבצע .

הפועל סל ישבה בליגה ב ועדיין שאר הקבוצות התגייסו לשמר את הפיינל פור ושלל החוקים המגבילים .
אני לא רואה את הענף מוותר ואל תזלזל בחלובות ובכוח של שחר במסדרונות האלה -ברגע שזה יעבור רף מסוים אתה תראה פה רגולציה קשה .

תראה את זה כמחמאה.

יואב 27 ביולי 2014

חיפה לא רק איימה, היא רוקנה מתוכן את נתניה ופתח תקווה ולקחה 7 מ-10.
אני משער שלא הוטרדת אז.
תסביר לי בבקשה מה מכבי עשתה עד כה שכל כך מטריד אותך?
המסדרונות לא מעניינים ולא רלוונטיים. זה גדול עליהם בכמה מספרים.

יואב 27 ביולי 2014

פיינל פור=שיריון.
היום יש שיריון. לא יודע בקשר לעתיד הפיינלפור וזה לא כל כך משנה.
זה יכול רק להשתפר מבחינת מכבי.

תורג'י 28 ביולי 2014

חייב לציין שאני מסכים עם יואב.
אמנם אני טיפה משוחד אבל אי אפשר להתווכח עם העובדה שחיפה לקחה חצי מהאליפויות בהיסטוריה שלה בתוך עשר שנים אבל כשמכבי לוקחת שתיים רצוף – זה פוגע בתחרותיות.

יואב 28 ביולי 2014

תורג׳י,
זה ברור. דיון לגופה של קבוצה.
בסדר, התרגלנו. שינבחו.

D! 26 ביולי 2014

גם אם יש אמת בטענה שלך. וכמו שניסחת אותה בתגובה לאריק (6) יש בה אמת, זו לא הבעיה של ישראל.

הבעיה שלנו, מלבד חוסר נכונות לעבוד קשה (כמו שטל בן חיים האמיתי הראה – עבודה קשה יכולה לקחת אותך רחוק מאד) ובעיית התאקלמות מוזרה ביותר (משום שעשרות אלפי ישראלים במקצועות אחרים מסתדרים מצויין בחו"ל) היא שאין מסה מספקת של שחקנים שיוצאים להתאמן במקומות מקצועיים ומקצועניים.

היום אפילו יש לכלכך הרבה שחקנים דרכון זר שזו לא צריכה להיות בעיה. כשמאה שחקנים בני 21 יצאו לליגות שניות ומשניות במקומות אחרים הכדורגל פה יתקדם.

כמובן שקודם כל רצוי שאלו שנמצאים פה יעלו את הרמה שלהם. אני דווקא כן חושב שבטווח הארוך גולדהאר משפר את המצב כי בקבוצה שלו דורשים יותר. היום גם במקומות אחרים פחות "מתביישים" לדרוש יותר.

יאיר בן עמי 26 ביולי 2014

רק עוד הארה חשובה – הדבר האחרון שאפשר לומר על גולדהאר זה שהוא מחליש את הכדורגל הישראלי, או הליגה הישראלית וזה לאור ההשקעה המטורפת (במושגים ישראלים שהיו עד השנתיים האחרונות) במחלקות הנוער והילדים של מכבי תל אביב.

עם עוד 8-12 (אולי פחות) שנות השקעה כזו יגדלו בישראל כדורגלנים ברמה גבוהה בהרבה מעדן בן בסט… אני חושב שזה דווקא טוב לנבחרת ישראל, אז אולי גולדהר עושה בכל זאת משהו טוב לנבחרת.

יניב פרנקו 26 ביולי 2014

הליגה הישראלית צריכה לפתוח את שעריה לזרים ולהקטין את מספר הקבוצות בליגת העל – הכדורגלן הישראלי בניגוד לכדורסלן הישראלי אינו זקוק להגנה שכזו (גם החוק הרוסי מיותר בעיני- אבל בכדורסל יש דומיננטיות שאין בכל ליגה).
ברגע שקבוצה ישראלית תוכל להביא 6-7 זרים להרכב ועוד 1-2 לסגל היא לא תצטרך להשקיע סכומים בלתי פרופורציונליים בישראלים – סאגת דמארי היא הוכחה שהכדורגלן הישראלי מתומחר גבוה מדי .

מבנה הליגה מעודד את הכדורגלן הישראלי בשכבת הביניים שלו להישאר או לחזור מהר מדי לארץ – במדינה שבה כדורגלן מוכשר אינו יכול לצאת בגיל מוקדם לליגות זוטרות ולהשתפר זו בעיה כפולה -הכדורגלן הישראלי פורץ מאוחר מדי וחוזר מהר מדי -זו דרך אגב סיפור הקריירה של עדן בן בסט.

the dove 27 ביולי 2014

אם תקטין את הליגה אזי תגדיל את הסיכויים של הפועל תל אביב לרדת ללאומית

יניב פרנקו 27 ביולי 2014

או לסיים קרוב לצמרת – מקום 9 בליגה של 12 קבוצות זה ממש אמצע טבלה

יואב 26 ביולי 2014

גם בהנחה(המופרכת בעיני) שנבחרת ישראל היא דבר חשוב, זה לא מדוייק.
וכתב יפה אריק לפני.
עדן היה נשאר אם היה לו ביקוש. הרוב המוחלט אמר ליורדי לא.
חשוב יותר לשחקן לשחק, מאשר להיות רשום. גם לנבחרת ישראל זה יועיל יותר. ראיתי איך היא נראתה כאשר שיחקו בה ליגיונרים על הנייר.

איציק אלפסי 26 ביולי 2014

רונן, קראתי כתבה מעניינת בוואלה על הנבחרת ההונגרית שהשתתפה בטורניר ועל כך שאחת הסיבות לדעיכה של הכדורגל המקומי היא חוסר העניין היחסי בענף. מצוטטים שם עיתונאים הונגרים שאומרים שכדורמים, למשל, הוא ענף הרבה יותר פופלארי ובגלל זה הונגריה היא מעצמה בתחום. אני מודה שהיה לי מוזר לשמוע שבמדינתו של פושקאש לא מייחסים מספיק חשיבות לכדורגל – עד כמה זה מדויק?

דורפן 27 ביולי 2014

הכדורמים פופולארי יותר לצפיה בנבחרת הלאומית כי המדינה אלופת העולם (וגם זכתה במחצית מדליות הזהב האולימפיות בהיסטוריה) והכדורגל בשאול תחתיות. מלבד העובדה שהכדורגל הוא טורניר נוער, וטורניר הכדורמים הוא אליפות אירופה לבוגרים. למשחקי מוקדמות של הנבחרת הבוגרת כשיש סיכוי מגיעים 60 אלף צופים.

לכדורגל מייחסים חשיבות גדולה – וכל הזמן מקימים אקדמיות ואיצטדיונים ויש תכנית (שמיושמת) לשיפור המגרשים בכל המדינה (הממשלה אפילו מואשמת שהיא מבזבזת על זה יותר מדי). אם תהיה איזשהי הצלחה הוא יחזור להיות פופולארי מהכדורמים ובהרבה. לכן לא הייתי אומר שהכדורגל נכשל בגלל חוסר עניין, אלא שיש חוסר עניין בגלל שהוא נכשל.

למה היא נכשלת? זו קצת חידה בעיני. שמעתי רק הסבר אחד הגיוני – שלא יכול לבדוק את טיבו – והוא שהמאמנים מסרבים להתעדכן, לא יוצאים לחוץ לארץ ללמוד ולא יודעים שפה זרה אפילו. אבל כשלון בהיקף הזה – בעצם כל השכנות שלה, כולל כל רסיסי יוגוסלביה טובים ממנה כבר שנים. תמוה מאד.

כספרי 26 ביולי 2014

אבל מה זה לעומת המכירה של בבה לבנפיקה ב2.4 מליון פאונד? ככה עושים עסקים

ניינר 26 ביולי 2014

רק בישראל כל מיני כישלונרים יוצאים לחו'ל, מתבזים עונה שתיים על הספסל וגוזרים קופון עם החזרה לארץ לאחר שנכשלו טוטאלית

אריק 26 ביולי 2014

רק כדי להבהיר, אני לא טוען שלא עדיף נבחרת ישראל מורכבת מ-11 שחקנים שמשחקים בקביעות בליגות הבכירות באירופה.
אני חושב שאין כרגע שחקנים שמסוגלים לכך. מי שחוזר זה מי שאין לו אופציות טובות בחו"ל.
אגב, עונה טובה עם מכבי באירופה שווה יותר מעונה בקבוצת תחתית בצרפת.

ערן (המקורי) 26 ביולי 2014

רונן,
הטיעון שלך נגד חזרת ליגיונרים, כפי שציינת, הינו היחלשות הכדורגל הישראלי. והסברת שהכוונה לנבחרת (ברור שהליגה לא נחלשת כאשר חוזרים אליה שחקנים איכותיים, ובמיוחד מאחר והם מתפזרים במספר קבוצות- מכבי אפילו צנועה השנה בכמות הרכש לעומת חיפה ובאר שבע).
ובכן, מאז עידן נילסן המנוח, כולל דור הזהב שקיבל מהשמיים שלמה שרף (שחקנים נפלאים שגם כיכבו בליגות רציניות) הנבחרת רק והולכת ונחלשת, בטח מבחינת איכות המשחק. הישגים- לא היו 40 שנה, אז זה לא מדד. לשייך חולשה זאת אל שיבת ליגיונרים- יהיה מוטעה מאד בעיניי.
ולמעלה מכך: רוב השחקנים שלנו מהווים באירופה הרצינית רק זנב לאריות, במקרה הטוב, ועם הרבה מזל. והשאלה שלי: מי תורם יותר לנבחרת- ערן זהבי אשר מגיע מיובש מהספסל של פלרמו או זה שמבקיע 29 שערים בעונה מעמדת הקשר במכבי? לכן הפעם אני לא מסכים עם הטיעון שלך.

כסיפוביץ 26 ביולי 2014

דאבור, מליקסון, בן בסט, רפאלוב, חמד, זהבי, ועוד אחד שהחליט משום מה להתיישב במנצ'סטר סיטי לפני זמן מה [אומרים שהוא היה משו משו]..

בנתיים דאבור ורפאלוב שורדים ומליקסון רואה את הסוף..
אפילו כמה שנים טובות בליגה הבלגית של כל אחד ואבחנה של מאמן מצליח היו בונים סוג של שלד לא רע.

שלומי 27 ביולי 2014

דורפן, אני לא מבין משהו.
מצד אחד אתה אומר שנבחרת מצליחה באמת נבנית על שלד של קבוצה מובילה, וכרגע נראה שגוטמן מנסה (ולא בהצלחה יתרה), לבנות את השלד הזה על מכבי.
מצד שני, אתה נגד חזרה של שחקנים לליגה הישראלית ובמיוחד לקבוצה שעליה נבנה השלד.
בן בסט בחר לקחת הימור מושכל ולנסות להגיע לבמה האירופית הגדולה מכולן באמצעות מכבי. מאחל לו שיצליח ;)

רונן דורפן 28 ביולי 2014

שלומי – רק להבהיר. בניית נבחרת על שלד של קבוצה מצליחה – אם הקבוצה משחקת בליגה ברמה גבוהה (נניח באיירן וגרמניה, ברצלונה בספרד ולדעתי אפילו אם היא לא הקבוצה החזקה במדינה אבל חזקה מספיק). אם לא, זו גם אפשרות, אבל במקרה כזה עדיפים תמיד שחקנים שמשחקים מול הרמות הגבוהות יוותר. והנקודה לגבי עדן בן בסט – הוא שיחק בצרפת!

גיסנו 27 ביולי 2014

ג'ורדי קרויף אמר כבר הרבבה פעמים שהיות ויש לו מקום רק ל 5 זרים, כלומר כ 85% מהסגל הם ישראלים, אז הוא קודם רוצה אצלו את הישראלים הטובים ביותר שהוא יכול להביא.
העובדה שאין שחקנים בליגה שגם יכלו לשדרג את מכבי וגם היה ריאלי לצפות שיגיעו, מביא לכך שנוצר מירוץ מטורף אחרי הלגיונרים וערכם עלה כנראה מעבר לריאלי.
מה גם שבחו"ל משכורת של 300-400 אלף יורו לעונה היא בינונית ומטה (תלוי במועדון) כך שקבוצה בארץ צריכה להשקיע יותר מזה כדי להביא שחקן טוב.
בן בסט כנראה חזר כי לא רצו אותו, אני האמנתי שיקבל הצעה קוסמת יותר אבל שילוב של תנאים דרקוניים של המועדון וכן עונה חלשה אחרי פציעה (שאגב קרתה לו בנבחרת, אירוני משהו לאור רוח הפוסט) הביאו לכך שכנראה שהתועלת המקצועית שלו במכבי תהיה גדולה יותר.

העובדה שיש לנו הרבה פחות ליגיונרים ובטח ובטח שלא בליגות הבכירות היא אשמה משולבת של השחקנים והסוכנים – הסוכנים דחפו שחקנים לא מספיק טובים ולא מספיק בשלים לקבוצות שגדולות עליהם, השחקנים בתורם לא מספיק טובים / לא מספיק מקצועיים / יותר מדי מפונקים, ולכן מועדונים נהיים חשדניים יותר ביחס לשחקנים ישראלים לאור התוצאות שאלו שכבר היו שם מנפקים.

בלגיה כפי שציינו כאן הגיעה בתוך 10-12 שנים ממעמד של נבחרת נלעגת בלי אופק לזו שכל אירופה רודפ אחרי הכוכבים הצעירים שלה. ספרד הפכה בתוך 10 שנים מלוזרית נצחית לאחת הנבחרות הגדולות אי פעם. כשירצו לעשות כאן תהליך אמיתי ולא לקצר תהליכים אז יהיו לנו גם הרבה לגיונרים בליגות בכירות. במקום זה מסתמן שהולך להיות קרב משולש מעניין העונה בליגה הישראלית, וכנראה שהאליפות של מכבי הפעם לא תהיה בפער דו ספרתי ;)

ולגבי הכספים – בכדורגל של ימינו אי אפשר להצליח בלי כסף. כשמכבי ת"א/ חיפה / הפועל ב"ש לא ישלמו שכר גבוה, שוב תהיה בריחה של כל הכשרונות לחו"ל לעונות מחפירות והליגה פה תהיה משעממת ממש.

תומר חרוב 27 ביולי 2014

במקרה בן בסט צריך לזכור שמכבי אבדה את דאבור, הטוב יותר מבן בסט, לליגה לא חזקה בהרבה, כך שהשליטה שלה בשוק הישראלי היא בהחלט רמה אבל לא אבסולוטית(וגם היו שחקנים נוספים שסירבו לה).

הבעיה היא שקבוצות הביניים לא מייצרות מספיק כישרונות כי לא נותנים מספיק הזדמנויות לשחקנים נוער ויש רעה חולה שקוראים לה חריג גיל. שחקנים בני 19-20 משחקים מול בני 16-17 במקום להיות מקצועני ושה פוגע

תומר חרוב 27 ביולי 2014

במקום להיות מקצוענים וזה פוגע בהתקדמות שלהם.

מור 27 ביולי 2014

לכן צריך להחזיר את ליגת המילואים, זה מושלם להתפתחות של שחקנים צעירים.

תומר חרוב 27 ביולי 2014

לא חושב שמסגרת לא תחרותית תעזור יותר. מה שצריך זה לבטל את החריגה לאלתר, מי שאין לו מקום בקבוצת הבוגרים ירד לליגה נמוכה, מה שקורה בכל מקרה שנה אחר כך.

גיסנו 27 ביולי 2014

ליגת המילואים מיותרת. לרוב הקבוצות אין סגל מספיק רחב ומה שקורה זה פשוט ששחקני הסגל הבכיר משחקים עוד משחק מיותר, מתעייפים (כי ברוב הקבוצות אין אימוני כושר ראויים) ונפצעים והרמה יורדת. יוצא מהר מאוד שמי שלא מקבל צ׳אנס בליגת העל לא משחק גם בליגת המילואים כי בניגוד לגביע הטוטו זה נתפס כמפעל שיש לו שמץ של חשיבות.

שגיא 27 ביולי 2014

והכל מתבסס על ההנחה שאם יהיו יותר ליגיונים בליגות בכירות, אז הנבחרת הישראלית תצליח יותר.
הנחה חסרת כל ביסוס בנוגע לנבחרת הישראלית. אפשר להגיד שזה עובד בקרואטיה ובשוויץ, אבל אי אפשר להסיק מכך שום דבר על ישראל.
כבר היו לנו נבחרות מלאות בליגיונרים שלא הגיעו לשום מקום.

איש הפח 27 ביולי 2014

נראה לי שניתן להניח בדיוק את ההיפך: ככל שיש יותר לגיונרים ככה נפגעת הרמה של הנבחרת.

עופר פרוסנר 27 ביולי 2014

קודם כל צריך להפריד בין "הנבחרת הישראלית"' ל"ליגה הישראלית". הביטוי הכדורגל הישראלי הוא לא מדויק מספיק כי בין שני הדברים האלה אין חפיפה. הליגה האנגלית היא הכי חזקה – הנבחרת לא משהו. הנבחרת ההולנדית שיחקה פעמיים רצוף שבעה משחקים במונדיאל – וכרונינגן עפה נגד אברדין השבוע בליגה האירופית.

זה שני דברים שונים – ואם השאלה היא מה טוב לליגה הישראלית – אז אין ספק שכמה שיותר שחקנים בכירים שיחזרו לארץ: תראה מה שברדה ובוזגלו עשו לבאר שבע – העלו את הממוצע הקהל שם בכמעט 100 אחוז. ולא לדבר על כמות הקהל שהגיעה למשחקי חוץ. לנבחרת יכול היה להיות נכון להתבסס על מכבי תל אביב – שזה מה שאני הייתי עושה – פלוס כמה שחקנים ממקומות אחרים. אבל אני מודה שלי לא ממש אכפת אם הנבחרת תצליח או לא, ואני חושב שרבים כמוני – בטח כשמדובר בהשוואה להצלחת הקבוצה שהם אוהדים.

שגיא 28 ביולי 2014

+1

וגם…בסופו של דבר, הצלחה בכדורגל תלויה בעיקר באימון השחקנים בשלב הילדים והנוער. ככל שרמת האימון שם תהיה גבוהה יותר, כך יהיו לנו יותר שחקנים טובים ואז גם הליגה תרוויח וגם הנבחרת.
לשם כך, צריך לעודד אנשים כמו גולדאהר שבאים, משקיעים כספים שהולכים גם למחלקות הנוער ובעיקר מבינים שהידע נמצא בחו"ל ומביאים אותו לכאן.
כל מיני הצעות של הגבלות כאלה ואחרות רק יבריחו אנשים כמוהו מכאן ואז כולנו נסבול.

יואב הצהוב 27 ביולי 2014

זה מדהים איך אתם מפחדים ממכבי. כל מהלך, בכדורגל או כדורסל, מתפרש בפני חבורת הפוחדים כאפוקליפסה ספורטיבית. צאו מזה כבר, אתם מציקים.

JOSH 27 ביולי 2014

בישראל יש רק קבוצה אחת שהיא באמת קבוצה של כסף של הבעלים שלה.
קוראים לה עירוני קריית שמונה, ובשנה האחרונה נראה שהפועל באר שבע מתקרבת.
לכן להגביל קבוצות מעבר לפיירפליי הפיננסי של אירופה זה סתם דבילי, כי שתי המרעננות האלה יקרסו בזמן שהרמה הכללית סתם תרד.

עד שיש כאן מישהו שבאמת עובד נכון אומרים שהוא הורס. מכבי מתנהלת באופן שמתקרב משנה לשנה לעבר איזון – התקציב נותר סביב אותו מספר בזמן שההכנסות מתעצמות. לפי גלובס בעונה שקדמה לקודמת, עונת אליפות עם אוסקר, ההפסד התפעולי של חיפה היה אפילו גדול משל מכבי.

בכלל, מצחיק שמתייחסים למכבי ככה בהקשר של בן בסט. בחלון הנוכחי הפועל באר שבע רכשה ליגיונר מהליגה הצרפתית ששיחק באופן עקבי וליגיונר מהליגה הבלגית האנדרייטד בארץ. מכבי חיפה רכשה ליגיונר שהיה שחקן רוטציה בקבוצה שעלתה לפרמיירליג ושחקן בונדסליגה.

D! 28 ביולי 2014

רונן, איזושהי מילה על הנצחון ההודי באנגליה?
והמערכה הנבזית והמרושעת שהאנגלים פתחו בה בטסט הנוכחי?

אריאל גרייזס 28 ביולי 2014

לדעתי יש פה בלבול בין סיבה למסובב. בן בסט שחוזר לארץ זה בגלל שהוא לא מספיק טוב לאירופה ולכן נבחרת שמורכבת משחקנים מסוגו היא חלשה. אתה חושב שאם בן בסט היה מקבל מקום קבוע בהרכב בליגה גדולה ושכר בהתאם, הוא היה חוזר לארץ? אין סיכוי. הכדורגלן הישראלי לא טוב מספיק וזהו.
אני גם לא אוהב את הביטוי ״מחיר לא פרופורציונלי״. יש מחיר שוק. אם לא היה משתלם לגולדהאר לשלם את הסכום הזה אז הוא לא היה משלם אותו. אם הוא שילם אותו אז כנראה שזה מה שבן בסט שווה לו.

רני 28 ביולי 2014

על מה אתה מדבר זו עונה פיננסית – במקום את דמארי ב1.6 מליון יורו הביאו את בן בסט בחצי מחיר (וגם המחיר הזה מותנה בעליה לליגת האלופות).

Comments closed