היה היתה סאות׳המפטון

כנראה לא היה צריך אותה

In כללי

so

היה היתה סאות׳המפטון.

מה הם עשו בסדר? הם שיחקו לא פעם בסדר. גידלו שחקנים יותר בסדר.

מה הם עשו לא בסדר? שיחקו לא פעם בסדר. גידלו שחקנים יותר מבסדר.

ליברפול לקחה שלושה שחקנים, יונייטד לקחה כנראה את השחקן הקצת יותר מבוקש וטוטנהאם לקחה את המאמן. לפחות באנגליה מעולם לא ראיתי שחיטה יותר יסודית של קבוצה. אולי מאז אייאקס לא ראיתי שחיטה שכזו. אין לי מושג איך זה להיות אוהד סאות׳המפטון אחרי קיץ כזה. זה לא מצב ״שמוכרים חלק״ או מצב של ״לפחות המאמן נשאר ויש המשכיות״. פשוט שחטו הכל.

אבל אלו רק פרטים. כי ברצלונה לקחה לליברפול את סוארז ויונייטד מן הסתם צריכה בכל זאת להשקיע במותג, וטוטנהאם דווקא פנתה לואן חאל, לפני שרצו אותו קצת למעלה יותר בשרשרת המזון. והקבוצות שלקחו לסאות׳המפטון הן רק חלק ממירוץ החימוש.

השורה התחתונה היא שהשוק החופשי אמר שהוא לא צריך את סאות׳המפטון. כמובן שצריך קבוצות שישחקו נגד הטופ-3 או הטופ-5 או הטופ-6 – כמה שלא תמתחו את המושג הזה – אבל אי אפשר למתוח את זה עד סאות׳המפטון. סאות׳המפטון חזקה מדי לא צריך.

הפתרון? יש המון המון המון פתרונות.

א. תקרות הוצאות.
ב. חלוקת הכנסות. למרות שכזו יותר נדיבה מבאנגליה ספק אם אפשר ליישם בכדורגל. גם ככה הגדולות באנגליה בוכות שקושרים להן את הידיים.
ג. ליגה אירופאית.
ד. כל התשובות היפתוטיות ובינתיים היה היתה סאות׳המפטון.

87 Comments

גאזה 28 ביולי 2014

בהחלט, כואב הלב. עוד אני קורא את הפוסט וארסנל לקחה את צ'יימברס. זה המגן הימני השני שוונגר מחתים הקיץ (אחרי דבושי)

gיא 28 ביולי 2014

כנראה שסאניה שווה שניים

no propaganda 28 ביולי 2014

שכחת את צ'מברס שעבר לארסנל :)

זה בעיקר מדהים כי סאוטהמפטון לא סיימה אפילו גבוהה יתר על המידה.

גם לא הייתי מוריד אשמה מהבעלים של סאוטהמפטון שמכרו כל כך הרבה שחקנים. סאוטהמפטון משחקת בליגה האנגלית, היא לא עד כדי כך צריכה את הכסף וגם בניגוד לספרד באנגליה אין חובה לשים סעיף יציאה מהחוזה.

עם מאמנים יש בעיה, בניגוד לשחקנים הם יכולים להתפטר ולכן אי אפשר להחזיק אותם בכח.

מה שכן, אני לא בטוח שסאוטהמפטון יצאו מזה מופסדים(ספורטיבית). בסה"כ הם מכרו את השחקנים במחירים מאוד גבוהים, הרבה מעל השווי האמיתי שלהם. אם יעשו בשכל ולא יקנו בריטים במחירים מופרחים אלא יתמקדו בספרדים וגרמנים אז הם עוד יהיו יותר טובים מהקבוצות שקנו מהם את השחקנים.

בסופו של דבר לוברן הוא אבידה משמעותית והיה ברור שלוק שואו ילך בסוף העונה. ללאנה, צ'מברס ולאמברט הם ברי החלפה בקלות יחסית וישאר עוד המון כסף. העניין הוא להתנהל בחוכמה.

matipool 29 ביולי 2014

לא בטוח שאתה צודק לגבי ללאנה .
אני לא יודע כמה הוא יצליח בליברפול אבל בסאותהמפטון הוא היה הרבה יותר מ"שחקן בר החלפה בקלות" .
למעשה , הוא היה השחקן המרכזי שלהם בעונה האחרונה .

דורפן 28 ביולי 2014

כל שחקן ומאמן הוא בר החלפה – אבל במאסה כזו בקיץ אחד? זה נורא

no propaganda 28 ביולי 2014

1. לא ממש מסכים לגבי מאמן, אבל זה פחות חשוב כרגע.

2. תחשבו שמכבי נתניה הייתה מוכרת את כל השחקנים שלה במחירים שסאוטהמפטון מכרה, לא היית אומר שהם יכולים להעמיד קבוצה טובה יותר לעונה הבאה? אני לא בטוח שסאוטהמפטון תצליח אבל לדעתי בזכות המחירים הגבוהים יש לה סיכוי דווקא להתקדם.

אסף .ג. 29 ביולי 2014

היפותטית זה נכון הבעיה שסאותהמפטון זו לא בדיוק הקב' בעלת השוק שתמשוך אליה כוכבים גדולים הדבר היחיד שאולי אפשרי הוא לפזר את הכסף על שחקני משנה למיניהם או אולי כאלה שזקוקים למקום טוב לשקם בו את הקריירה/צעירים שטרם פרצו ולקוות לפגוע בהימור על חלקם

אריאל גרייזס 28 ביולי 2014

כן, די דרעק העסק

matipool 29 ביולי 2014

אכן .

כספרי 28 ביולי 2014

וזה עוד לא הוצה הכל: ליברפול רוצה גם את ג'י רודריגז וקולם צ'מברס הולך לארסנל…אבל היי רונלד קומאן הוא המאמן שלהם..ורונן מה אתה אומר על המכירה של בבה? 2.4 מליון פאונד מישהו פה גזר קופון (יוניטד שילמו עליו בזמנו 7 מליון!…לדעתי הוא לא שיחק משחק אחד במדי השדים)

חז 29 ביולי 2014

רק להגיד לך שלא רק שהוא שיחק כמה משחקים- שבהם בעיקר העיף כדורים מהאגף ליציע- אלא הוא אפילו הבקיע כמדומני בשלב הבתים באלופות (ובטח גם בגביע הליגה עשה משהו).

יואב בורוביץ' 28 ביולי 2014

מסכים עם כל הנאמר בטקסט. חוץ מזה, הסיינטס גידלו את וולקוט, בייל, אוקסלייד-צ'מברליין, שואו וצ'יימברס. מה בדיוק קורה שם באקדמיה? האם זה צירוף מקרים או עבודה יוצאת דופן (האפשרות השניה סבירה יותר)? הייתי רוצה לקרוא על זה קצת יותר בעיתונות הישראלית (מן הסתם, יש קצת טקסטים על זה בעיתונות האנגלית. אתחיל לחפש).

דורפן 28 ביולי 2014

עבודה פנטסטית באקדמיה. אם זה היה מועדון גדול שלא מוכר אלא משלים דור כזה בשחקני רכש – זה היה נחשב דור היסטורי של שחקנים.

שרון 28 ביולי 2014

יואב,
טקסט של אוריאל דסקל על האקדמיה של ה"סיינתס" מלפני שנתיים.
http://www.calcalist.co.il/sport/articles/0,7340,L-3561269,00.html

גיל 28 ביולי 2014

גועל נפש כדורגל המועדונים היום. אני מת שאיזו קבוצה בכירה יחסית תכריז על פרוק מחוסר יכולת להעמיד קבוצה ראויה בגלל כל המכירות של השחקנים אבל נראה לי שגם במקרה כזה זה לא יזיז לאף אחד.

אילן 30 ביולי 2014

דווקא יהיה יותר נחמד אם איזה קבוצה בכירה (עם עדיפות לאיזה ריאל או ברצלונה) תכריז על פשיטת רגל מרוב קניות.

אביאל 28 ביולי 2014

סאות׳המפטון צריכים ללמוד מאתלטיקו מדריד, כמו ש no propaganda אמר, בכספים שהיא קיבלה היא יכולה למצוא שחקנים טובים בעיקר מחוץ לאנגליה, לעבוד חכם, החוד שלה בר החלפה.

דורפן 28 ביולי 2014

לא עדיף לעבוד חכם ולהשקיע בחיפוש אחרי מיליארדר עם קופת שרצים מאחריו – בכדי להיות מכבסת כספים ויחסי ציבור?

no propaganda 28 ביולי 2014

לא כי צריך לא סתם מיליארדר אלא אחד ממש רציני וזה לא פשוט כמו שזה נראה בעיקר אם אתה מעיר שכוחת אל כמו סאוטהמפטון.

דרך אגב נזכרתי בעוד קבוצה שעשו לה פירוק טוטאלי אפילו יותר מזה של סאוטהמפטון. פורטו אחרי הזכייה באלופות מכרה את המאמן ופחות או יותר את כל השחקנים. בסופו של דבר הם התאוששו די מהר. הבעיה שלפורטו אין מספיק הכנסות בשביל להשתדרג אחרי מכירה כזאת, כי הכסף שהם מקבלים ממכירות זה פחות או יותר כל מה שהם מרוויחים. לעומתם סאוטהמפטון נמצאת במקום שאם הם יעשו רכש חכם, הם יכולים להשתדרג.

מה שכן לא כל כך קל לעשות רכש חכם.

ק. 29 ביולי 2014

גם פורטו, אם כל השחקנים שפרצו אצלה בשנים האחרונות לא היו נחטפים למלתעות הכוחות הגדולים בשוק יכלה להעמיד קבוצה גדולה (על בסיס קב' הטראבל של AVB).
חאמס, פלקאו, הולק, מאוטיניו ועוד הרבה נוספים.

no propaganda 29 ביולי 2014

זה בדיוק מה שאני אומר, אם סאוטהמפטון יצליחו להביא רכש טוב בכסף שהם קיבלו הם יכוליפם להשתדרג עוד ולהתחיל לדגדג את ליגת האלופות.

ק. 29 ביולי 2014

מה שאני אומר זה שהקבוצה גדולה תהיה קבוצת המקור (או זו שזיהתה אלמונים, גם אם לא גידלה). אתה לא יכול להתפתח ולצבור נסיון ומנטליות של קבוצת צמרת אם כל שנה לוקחים לך את השחקנים המובילים, גם אם תקנה שחקנים חזקים יותר.
אותו דבר, אגב, היה לליון בתקופה שהייתה חברה קבועה בנוקאאוט בצ'מפיונס באמצע העשור הקודם. כמה שנים ברצף, כל שנה לקחו לה את אחד משני השחקנים הטובים ביותר, אם היו נשארים – היא הייתה יכולה לעשות את קפיצת המדרגה ולהיות לפחות במשך שנתיים ברמה של טופ 4.

שלו 28 ביולי 2014

איך בדיוק ליגה אירופאית עוזרת?

אנונימוס 29 ביולי 2014

+1

ניינר 28 ביולי 2014

והנה ספרס לקחו להם עוד שני שחקנים. גועל נפש

יניב ג״מ 28 ביולי 2014

מילא גועל נפש, אבל לא בטוח שרודריגז ושניידרלין הם־הם החיזוק שטוטנהם צריכה.
בכל מקרה, עוד לא סגור להבנתי.

D! 28 ביולי 2014

יצאו שמועות שליברפול מעוניינת ברודריגז. זה הסימן למחלקת הסקאוטינג של טוטנהאם להסתער קדימה.

אריק 29 ביולי 2014

אני לא יודע אם שמו לב בליברפול אבל סאותהמפטון סיימה שמינית… עם שואו וציימברס לשנדרליין שהיו מאוד חשובים… רק אומר

D! 29 ביולי 2014

לא היה להם את סוארז אריק

המממממ… בעצם..

ניצן פלד 28 ביולי 2014

מה שעושים בסאות'המפטון בשנים האחרונות מדהים אותי. מצד אחד, ב-2010/11 עוד היו בליגה השלישית! תקופה בה ויתרו לטוטנהאם על 3 מליון פאונד בעסקת בייל כדי לקבל 2 מתוך ה-5 שנותרו באופן מיידי כי היו חייבים את הכסף. וכל זה תקופה קצרה אחרי מכירת וולקט ובייל. כלומר, מועדון שמתנהל בצורה הזויה, מתדרדר מקצועית וקצר בכסף, אבל במקביל מוכר כשרונות גדולים בסכומי ענק.

ומאז? מקום 2 בליגה השנייה, מקום 14 בפרמיירליג, מקום 8 בפרמיירליג, כשהם לא רק מייצרים ומייצאים בזמן הזה או אחריו את אוקסלייד-צ'מברליין וכעת גם את שאו וללאנה, ולא רק מבצעים קפיצות מדרגה מקצועיות ענקיות על הדשא – אלא אפילו שחקן שכבר איננו ילד ונמצא שם כבר כמה שנים הופך לכוכב (למברט), ופתאום גם מבריקים ברכש, ולא רק שעושים עסקאות כמו לוברן (בא ב-8.5, בתוך עונה נמכר ב-20), אלא מנצחים מספר קבוצות במרדף אחר ווניאמה, מצליחים מאוד גם עם ג'יי רודריגז, נייתן קליין, סטיבן דייויס ומגיעים למעמד שהם מחתימים את חלוץ נבחרת איטליה מרומא ומשאילים אותו ליובנטוס, אלא אפילו מישהו כמו מורגן שניידרלין, שנמצא שם כבר 6 שנים (מגיל 19) פתאום נהיה שחקן נבחרת צרפת ושחקן מאוד מבוקש בחלון ההעברות.

מישהו מוכן/יודע להסביר מה בדיוק קרה שם?! הרי זה ממש לא מקרה שמישהו בא ושפך כסף. קרה שם תהליך הרבה יותר עמוק. ומדהים! מישהו יכול לשפוך אור על זה?

אסף THE KOP 28 ביולי 2014

דורפן,

סלח לי, אבל אני חושב שלא העברת את המסר לגבי סאותהמפטון באופן הנכון.

תרשה לי:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%95%D7%91%D7%A5:Buitres_leonados_(Gyps_fulvus)_0.jpg

אריק האחר 28 ביולי 2014

המלך לה טסיה מרוצה מאד .
ניצן התגובה שלך מדהימה מודה שלא
שמתי לה לתהליך שציינת.
פשוט מדהים.

צ'לסקי 28 ביולי 2014

אין מה לדאוג להם,אין צורך לקנות שחקנים דרג ד' ספרדים או גרמנים,מספיק להסתכל על האקדמיה שלהם ולראות שהם ערוכים לחילופי השלטון בעמדות,ריקי לאמרט הלך?סאם גלאגאר יפתח,אדם ללאנה נמכר?הריסון ריד וגיימס וארד פרוס יפרצו קדימה,לוק שואו הלך?מאט טארגט יכנס לנעליו וכך הלאה,זו קבוצה עם אקדמיה מטורפת שכל שנה מייצרת 2-3 שחקנים לסגל הבכיר.רק שימשיכו לקדם את השחקן המקומי ולא לרכוש ספרדים אנונימיים.

דנידין 28 ביולי 2014

עד שעונה אחת מוכרים יותר מידי ויורדים ליגה

no propaganda 28 ביולי 2014

כשיש כל כך הרבה כסף לא צריך ספרדים אנונימיים, אפשר לרכוש שחקנים של סביליה וולנסיה.

תוהה בדרכים 30 ביולי 2014

שחקנים משמעותיים של קבוצות כאלו לא יבואו לשחק שם, אבל בכל מצב, ספרדים דרג ד זו בערך ההגדרה של שחקנים כמו לאלאנה או שואו.

שחקנים כמו לאלנה אפשר למצוא בספרד או גרמניה בכמעט כל קבוצה קטנה.

סימנטוב 28 ביולי 2014

עצוב.
לקבוצות מהדרג כלכלי השני אין ברירה הם לא יכולים להתחרות עם השייחים והאוליגרכים והם קונים את השחקנים מוקדם יותר.
לדעתי גם את האקדמיה של פולהאם יבזזו שנים הקרובות.

ערן (המקורי) 28 ביולי 2014

אני מתרשם שאכן האקדמיה מדהימה אבל בספק איזו קבוצה מסוגל מאמן להעמיד אחרי ששתו לו את כל הכוכבים. אם יקלעו למאבקי תחתית – אני מקווה שלא – יתגלה שהמחיר הספורטיבי היה גבוה מדי, למרות הרווח הכלכלי.
באוהד ליברפול, לא העליתי על דעתי שהיא תהיה כה נמרצת ברכש זה, ואני אישית מאד מרוצה מההחתמות שלה (רק שללאנה יחלים מהר מהפציעה בסיור הזה בארה"ב). אבל גם יכאב לי מאד על הסיינטס אם יינזקו קשות מקצועית.

D! 28 ביולי 2014

כן… לא רחוק היום בו ימאס לראות את המשחקים. למעשה התהליך כבר בעיצומו והעובדה שליברפול מעורבת באופן משמעותי רק גורמת לי ליותר תחושות של קבס. אבל ככה מתנהל כל כדורגל הקבוצות בזמן האחרון. מזעזע.

אריק אמר לא מזמן שאנחנו ג'אנקים ואיך שתתחיל הליגה נחזור לראות. זה נכון אבל אני רואה את היום מתקרב שבו כבר לא יהיה כזה כיף.

למה לא להגביל פשוט את כמות השחקנים שקבוצה יכולה לקנות (או למכור) בחלון?

תומר חרוב 28 ביולי 2014

לכל מי שממליץ לסיינטס פשוט לקנות בחכמה. שפאקינג ליברפול-צ'לסי-סיטי יקנו חכם, הם כבר עשו הכי חכם שאפשר, הם אשכרה גידלו ילדים לשחק כדורגל ממש טוב.

אביעד 28 ביולי 2014

מעניין מה ההשפעה של המכירה הסיטונאית על אלו שלא עזבו. קליין, רודריגז ואחרים.
באופן כללי, מכירה סיטונאית כזו מתמרצת שחקני דרג ביניים לבוא לסוטון בתור קרש קפיצה לקריירה, אבל במקביל ממשיכה למנוע מהם לטווח ארוך – כל מי שיבוא מצפה לעזוב למעלה כמה שיותר מהר.
אי אפשר לפתור עזיבה כל כך המונית ב"רכש חכם" וזהו. צריך גם זמן בשביל ששחקני הרכש יתאקלמו לליגה, יתחברו אחד עם השני וכו'.

כסיפוביץ 28 ביולי 2014

יאפ. העסק מסריח

אסף THE KOP 28 ביולי 2014

אני רק שאלה.

ברצלונה היא לא הקבוצה שנאסר עליה לרכוש שחקנים ?

איש הפח 28 ביולי 2014

נאסר עליה, מתישהו, בנקודת זמן לא ברורה בעתיד.

D! 28 ביולי 2014

הנבלות עושים עסקים בחסות מסך העשן שבעזה

סימנטוב 28 ביולי 2014

תמורת ביטול עסקת הטיעון של מסי הם יכולים לרכוש שחקנים…

רן 28 ביולי 2014

מישהו כאן עדיין באמת אוהד קבוצה כלשהי והוא בן מעל 20?

זה הרי מגוחך. הליגות קיימות בשביל המהמרים ושחקני הפנטזי. הקבוצות הן פיקציה וככל שהן יותר עשירות הן יותר דוחות.

matipool 29 ביולי 2014

אתה רציני ?
כמעט כולנו כאן .

כספרי 29 ביולי 2014

אני עדיין תקוע עם הקבוצות שלי מגיל שבע…ושכחתי מתי הייתי בן 20…ככה זה מפגר מנטלית (אני אפילו הולך למשחקים בליגה הישראלית…)

dorigil 28 ביולי 2014

אני אוהד ליברפול היחיד שחושב שלהפוך לסאות'המפטון משודרגת זו לאו דווקא ההחלטה המבריקה ביותר…?

אודי 29 ביולי 2014

לא היחיד. הקיץ הזה לא הציף אותי באופטימיות לגבי העונה הקרובה

matipool 29 ביולי 2014

ממש לא היחיד .
אני עדיין מחכה לשם הגדול שיעזור לי להחליק את המכירה של סוארז .

D! 29 ביולי 2014

מתי, קצב נקודות דומה לזה של שנה שעברה גם יחליק את כל העניין.

matipool 29 ביולי 2014

D – לא אמרת כלום ..

D! 29 ביולי 2014

אני יודע

dorigil 28 ביולי 2014

פוסט נהדר וההתחלה שלו – שירה.

טל המנצ'סטרי 29 ביולי 2014

אלו הם אותם בעלים, אותה הנהלה שלפני שנתיים וללא כל סיבה מקצועית פיטרה בגסות את נייג'ל אדקינס, לכן אולי כדאי להסתכל על סוג קבלת ההחלטות שלא מחוייבת במציאות מצד מי שמנהל את המועדון ולאו דווקא בגלל איזו רעה חולה בהקשר של גובה משכורות, חלוקת הכנסות או ליגה אירופאית (חס וחלילה)
סאות'המטון לא היתה חייבת למכור את כל השחקנים שמכרה עד כה הקיץ, יחד עם זאת עם גם עשתה כמה עסקאות טובות מאוד מבחינה כלכלית.
לקבל 16 מיליון פאונד מארסנל על ילד שלא רק שעוד לא התגלח, לקבל עוד איזה גרוש וחצי על חלוץ בן 32 וחצי שמעולם לא היה קורע רשתות מדופלם ברמה הזו ולפנות מקום בסגל לחלוץ אחר, אלו הן לא עסקאות רעות מבחינתה (כלכלית או מקצועית) ולכן גם כשמתסכלים מעט פנימה לגבי כל עסקה ועסקה, יש פה היגיון ולאו דווקא איזה כיפוף ידיים ואין ברירה.

cookie-monster 29 ביולי 2014

לא הייתי קוראת להנהלת מועדון שמייצר כל כך הרבה שחקנים כמקבל החלטות "לא מחויבות המציאות" – שזה אגב ביטוי שלגמרי נמאס לי ממנו בתקשורת הישראלית.

הם עושים משהו נכון. או שלא היו מייצרים כל כל הרבה שחקנים, או מרוויחים עליהם אם זה מה שהם בוחרים לעשות.

כולם קיבלו הנהלה של ארסנל שבסדר לגמרי בלי יותר מדי שאיפות
לגביעים ותארים, כל עוד הם בצ'מפיונס, לא ?

טל המנצ'סטרי 29 ביולי 2014

cookie-monster

אני עושה הפרדה בין מה שעושים שם נכון ומצויין, האקדמיה
לבין הבחירות האחרות וכפי שציינתי, החל מהפיטורים הלא מובנים של אדקינס והלאה במכירת חיסול הזו.
לא יודע מה הקשר לתקשורת ישראלית אבל מכירה של כל-כך הרבה שחקנים במכה של מספר שבועות, מבחינתי זה לגמרי לא מחוייב במציאות, שום מציאות, גם לא של קבוצה בסדר גודל של סאות'המטון.

cookie-monster 31 ביולי 2014

מבחינתי זה לא קשור למציאות משום סוג שהוא.
זה קשור ללאיפה המועדון רוצה ללכת ומה המטרות שלו.

ואם המטרה שלו זה להשיג כסף תוך שהשארות בליגות הגבוהות באנגליה זה איך זה שונה מארסנל שהמטרה שלה הרה מאד זמן היתה מינימליזם כספי הכרחי כדי להשאר טופ 4

טל המנצ'סטרי 31 ביולי 2014

לא הבנתי את ההשוואה לארסנל, היא עם מטרות אחרות לגמרי, היא מביאה 60,000 לכל משחק ביתי ולמחירי כרטיסים היקרים באירופה (ביחד עם צ'לסי),
זה בסיס כלכלי אחר לגמרי לבנות עליו תוכנית מקצועית (ביחד עם שאר הגורמים).

גם לרצות ולהשיג כסף בכדי להישאר בפריימיר ליג אפשר מבלי למכור 7 שחקנים בפחות מחודשיים.

שלו 29 ביולי 2014

כדי לטפל בתופעה (הפערים הכלכליים, והקפיטליזם החזירי) צריך לשאול מה מניע אותה.
מניע את התופעה הריכוזיות, כאשר יש מפעל אחד נחשב (ליגת האלופות), וכמות הקבוצות שמייצגות מדינה נע בין שתיים ארבע, כמות השחקנים הטובים מעדיפים להתרכז סביב קבוצות אלו.
נסתכל על הליגות המקומיות לאורך הזמן.
נוצר קיטוב בין אלו שמסוגלות לעמוד בתחרות, לבין דרג הביניים.
בליגה האנגלית יש כיום כארבע עד שש קבוצות שמתחרות על המקום באלופות, בגלל שהליגה עדיין יחסית בריאה.
בגרמנית יש קבוצת על אחת ועוד אחת שקרובה אליה.
בספרדית יש תמיד שתיים מעל הליגה ועוד שלוש שמצליחות לשרוד את התחרות.
הפורטוגזית משתפרת בזכות תחרות יחסית ובזכות כך שאין שם קבוצות על.
האיטלקית מתפרקת לחלוטין, מילאן פושטת רגל, אינטר מחליפה בעלים בגלל מחסור בכסף, יובנטוס עברה קיץ קשה, אחרי עונה שבה לקחה את הליגה בהליכה והמרחק בינה לבין היריבות באירופה רק גדל. היא לא מסוגלת לתת פייט היום לאף קבוצה רצינית באירופה. קבוצות דרג הביניים מצליחות להשיג הישגים טובים מהקבוצות הגדולות בהרבה פחות כסף אבל באירופה אין להן מה למכור.

ללכת עם הרעיון הזה קדימה, כלומר ליגה אירופית, יחסל עוד קבוצות שהיום עוד שורדות.
נניח ארבע נציגות אנגליות, מי הן?
צ'לסי, סיטי, ארסנל, ליברפול ויונייטד (זה כבר חמש…)
מספרד?
ריאל, בארסה, אתלטיקו ולנסיה, סיביליה? (עדיין חמש…)
הרעיון ברור, קבוצה שלא תהיה בליגה האירופאית נידונה להתפרקות, או לפחות להידרדרות.

אז מה,
כמו שצטט אניגו מונטויה את ויזיני:
"כשמשהו משתבש צריך לחזור להתחלה".

גביע אירופה לאלופות – מי משתתף? אלופות! מפתיע, נכון? בנוסף אלופת אירופה שתנסה להגן על תוארה.

גביע אירופה למחזיקות גביע? מי משתתף? מחזיקות גביע ומנצחת השנה הקודמת, מפתיע?

גביע הירידים / אופ"א …
תחרות של שלוש, ארבע נציגות ממדינה.
כמי שראה את התחרויות הללו, הן היו טובות לאין שיעור מליגת האלופות והליגה האירופאית של היום.

תחשבו על השנה הבאה כך:
ליגת האלופות – ריאל, אתלטיקו, סיטי, באיירן, יובה, פ.ס.ז'…
לא נפקדת אף קבוצה ראויה ויש מספיק מאלו.

בקיצור לשחקנים יהיו מספיק קבוצות לבחור לשחק, ולא רק 10 – 12 קבוצות על אירופאיות…

D! 29 ביולי 2014

שלו,
זה נשמע הגיוני.

מדי.

ויקטור מורוז 29 ביולי 2014

+1 על ציטוט מהנסיכה הקסומה.

יוסי 29 ביולי 2014

לואי ואן חאל טייק 1:

http://sports.walla.co.il/?w=/3825/2770306

טל המנצ'סטרי 29 ביולי 2014

יוסי,

אלו היו הדברים של ואן חאל ותראה איזה יופי בתקשורת הצהובה, כרגיל עיוותו את הכל

"We have to see if the selection is in balance and how we can improve it. Not only by training but also transfers. I am always looking first to my players because the players are the most important thing in the club. When you look at the quality of your players you see Rooney, Van Persie, Hernandez, Mata, Welbeck, Fellaini,Herrera – a lot of players can play this system. So with this system, two strikers can play, the No 10 can play, two midfielders can play, so the specialists become the wingbacks.”

Q. so is it easier to follow Moyes than Fergie

“I don't agree. I had to follow Bobby Robson at Barcelona. In that year he won three titles. I had to succeed him. I don't think that is a problem. When there is success you also have a very good squad. Now I have to follow and the squad was broken, I think. It is not in balance, I have already said that. It is more difficult to succeed in a difficult situation than a fantastic situation" a

יוסי 29 ביולי 2014

תודה על ההבהרה טל. אני לא מרבה לקבל את המידע מהתקשורת הזרה.

באמת חבל, אתר "וואלה ספורט" עוד נחשב הכי נורמלי בעיניי.

אריק 29 ביולי 2014

קיבלו מעל 100 מיליון על שואו, לאלנה,לוברן, ציימברס ולמברט. יכולים להחליף ואפילו להתחזק. דווקא זה נראה כמו ביזנס לגיטימי.

D! 29 ביולי 2014

זה נכון שעל פניו יותר קל להחליף את כל החמישה מאשר את סוארז

ששון 29 ביולי 2014

מכיוון שהזכרת את סאות׳המפטון אני חייב לציין שמתיו לה טסיה הוא אחד הכדורגלנים הגדולים בהיסטוריה.

כספרי 29 ביולי 2014

ללא ספק…אחרון הג'ורג' באסטים

אריק 30 ביולי 2014

טוב, אני יודע שזה רק משחקי אימון.
א-ב-ל, איזה הבדל ממשחקי האימון האומללים שנה שעברה.
אז כן חסרים ליונייטד קשר מרכזי ובלם (1?) כדי להיות ממש תחרותית.
אבל הקבוצה הזאת חזקה מאוד. מאטה, רוני, ון פרסי, הררה – אתמול קאגווה הראה שהוא עדיין שחקן נהדר כמספר 10, ינוזאי, בהחלט מתאים כחצי – חלוץ. אז עוד קשר מרכזי – ברור שוידאל הכי מתאים ונראה שיבוא, אבל גם אם לא, יבוא מישהו אחר.
ובלם – וכאן חשוב נסיון, עדיפות למירנדה. ויש ליונייטד שוב קבוצה תחרותית. אז כן לשיטה של ון חאל גם קוארדדו עדיף על רפאל וגם סטרוטמן יושב בול, אבל אלו יכולים לבוא גם בקיץ הבא. בנתיים אולי סופסוף יבוא מישהו מהאקדמיה להגנה.

D! 30 ביולי 2014

אריק, אני חייב להגיד שאחת הסיבות העיקריות שהייתי שמח עם מויס היה ממשיך עוד קצת היא כדאי לקרוא אותך פה. חבל… אתה מאבד את זה

אריק 30 ביולי 2014

מצטער, אם אתה רוצה חומר קריאה קליל ומהנה, אני יכול להפנות אותך לזה:
https://uk.eurosport.yahoo.com/news/premier-league-gerrard-slip-led-worst-three-months-064325963–sow.html

אגב, אני לא חובב של "שמות גדולים" אבל חובב גדול של "משני משחק" או "מכריעי משחק" אני לא בטוח שרוג'רס לגמרי מבין את החסך שיש לו בעניין זה. אבל החלון עוד ארוך.

D! 30 ביולי 2014

פעם הבאה תקצר את הלינק ככה אולי אפול בפח של הללחוץ עליו

הנה http://tinyurl.com/

ולעצם העניין – לא היית כלכך קליל בעונה שעברה אבל הציניות שהבאת הייתה מרעננת פה.

מסכים איתך לגבי הגישה של BR. אני לא יודע אם הבעיה היא שבאמת אין שחקנים בשוק שיכולים להחליף את מה שלואיס תרם לקבוצה או שהוא חי באזו קונספציה.
אני בכל מקרה מקווה לעונה טובה שבה נסיים בין שלוש הראשונות. זה הולך להיות קשה בטירוף אבל לפחות נדע איזה סוג של מנג'ר יש לנו. ואם אפשר ללכת איתו הלאה לעשור הקרוב

matipool 30 ביולי 2014

אני מאד מקווה שרודג'רס מבין את זה .
הוא חייב להביא את "השחקן שובר השוויון" . רויס ? וידאל ? ( חלומות באספמיה ) .
מצטרף ל-D ( אולי תגלה את השם הפרטי ? ) . חבל נורא שמויס לא ממשיך . גם בשביל יונייטד וגם בשביל לקרוא את אריק .

אריק 30 ביולי 2014

מתי ו-D, בני אומר שאין כדורי בדולח אבל קשה לי לראות אתכם בנקודת הזמן הזאת בין 4 הראשונות.
סטאריג בלי סוארז כשהוא חושב שהוא הכוכב זה מתכון לאסון, סטרלינג, קוטיניו מרקוביץ ולאלנה זה לא מספיק FIRE POWER.
וההגנה לא התחזקה מספיק בעייני. יהיה לא קל. התנהלות הרכש לא ברורה לי מרקוביץ, לאלנה, לאמברט ואוריגי ואמרה זה 70 מיליון פאונד – הם לא יתנו ביחד חצי מהאסיסטים או הגולים של סוארז להערכתי או שבערך זה. לוברן – רכישה טובה. אבל בגדול הקבוצה בנתיים בנקודת הזמן הנוכחית נחלשה מאוד, ולדעתי, תתקשה להתקרב לקצב השערים משנה שעברה. אבל יש עוד חודש. מבין את הצורך להרחיב את הסגל אבל צריך גם מישהו שייתן 25 גולים הסבירות יחסית גבוהה אפילו שזה יעלה הרבה כסף. ולאבצי זה לא התשובה.

D! 30 ביולי 2014

מתי – גיא זה בסדר (פעם הייתי פה בכינויים אחרים כולל שמי, זה לא סוד גדול)

אריק – הניתוח שלך תואם את שלי. לכן אני "מקווה" לסיים בין השלוש. אני בכלל לא חושב שאליפות צריכה להיות המטרה שלנו העונה אלא המשכיות וכן, אנחנו צריכים למצוא דרך לחפות על האובדן של לואיס – 25 שערים לא מתחילים אפילו לתאר את מה שהוא היה עבור המועדון הזה בעונה שעברה.

אני מקווה ש-BR לא שוגה באשליות שהוא מאמן ענק שיכול להחליף את לואיס בטקטיקה, אסטרטגיה וגידול שחקנים צעירים או לחילופין שאני מקווה שהוא צודק בזה שהוא מאמן ענק.

אני אישית חושב שזה בין לבין ולכן אנחנו צריכים עוד "משנה משחק" כמו שקראת לזה. השאלה מי יסכים לבוא ומי יתאים למערכת ומי פנוי.

matipool 30 ביולי 2014

אריק – אוריגי מושאל לליל , כך שאי אפשר לספור אותו בכמויות השערים והאסיסטים . לאמברט מיועד לספסל ולמשחקי גביע הליגה , כך שגם הוא לא יהיה פקטור גדול במספרים .
לדעתי , רודג'רס בונה הרים וגבעות על מרקוביץ' . מקווה שלא נתאכזב .
ברור שיגיע עוד חלוץ מוכח במקום רמי וכנראה שגם מגן שמאלי .

אריק 30 ביולי 2014

אגב מויס, ג'ים וויט שבדרך כלל אהבתי לקרוא אותו, הפך שנה שעברה לבלתי נסבל בנסיונתיו להגן על המנג'ר העלוב ההוא.
הנה, בניגוד לכה רבים פה, האיש לא רואה בעובדה שטעה כאילו חשפו את השקר שלו ולעולם לא יתייחסו אליו באותו אופן, הוא פשוט מודה בטעות, כמה פשוט.
https://uk.eurosport.yahoo.com/blogs/jim-white/louis-van-gaal-everything-david-moyes-wasn-t-115047522.html

תוהה בדרכים 30 ביולי 2014

קיץ גדול עבורם במידה והם יתנהלו נכון- בסך הכול מכרו שחקנים בינוניים בסכומים מופרכים.

הנקודה המרכזית פה היא שסאות׳המפטון הייתה בעונה שעברה קבוצה בינונית במקרה הטוב שכל ייחודה היה סגנון משחק מודרני שלא מקובל בקבוצות מסוגה בפרמיירליג. זה ייצר הייפ מופרך סביב השחקנים והמאמן שלה.

הבעיה היותר גדולה שלה היא שקומאן הוא מאמן נוראי.

תוהה בדרכים 30 ביולי 2014

וערה נוספת אגב הטור של דורפן בעיתון היום.

נקודת המפתח במרבית ההעברות המוזכרות שם היא סעיפי שחרור. אנחנו חיים בעידן שבו 30-40 מיליון יורו הם לא סכומים גבוהים עבור הקבוצות המגה עשירות, מה שכמעט מנטרל לחלוטין את הכוח של הקבוצות הפחות חזקות כלכלית במידה ויש סעיפי שחרור.

במידה ואין סעיף שחרור, ניתן להחזיק את השחקן בכוח או לחילופין לפחות להוציא עליו סכום מופרך (ראה המעבר של חאמס רודריגז לריאל).

זו בעיה גדולה במיוחד בספרד שם חייבים להכניס סעיפים כאלו בחוזים של שחקנים.

אני יודע שבצרפת אסור להכניס סעיפים כאלו בחוזים. אולי זה משהו שאופ"א צריכה לשקול בשביל להגן על הקבוצות הפחות עשירות.

סימנטוב 30 ביולי 2014

הנסיך האדמוני שעשה תפנית של 180 מעלות והולך לעבוד כפרשן מול הזרקורים? האנרגיות שנעצרו כמנהל על המגרש יוצאות… צילו של הסר?

shouthport 31 ביולי 2014

מה הוא כתב עכשיו?

סימנטוב 31 ביולי 2014

הצטרף לשידורי המשחקים כפרשן

גילי 11 באוגוסט 2014

כותבים על סאותהמפטון שלי ורק עכשיו גיליתי??
אז ככה, ישנם שני אוהדים בישראל של הסיינטס ואני אחד מהם (איציק אלפסי יכול להעיד על כך "גשם באלפסי " הבלוג הזכור לטובה של איציק עוד כשלמד בסאותהמפטן והייתי מתכתב איתו )
העלה כאן ניצן פלד באחת התגובות שאלה מצויינת ואנסה לתת תשובה על כך.
הקבוצות האנגליות שמשחקות בפרמיירליג נוטות באופן טוטאלי להתעלם משחקנים שמשחקים בליגות נמוכות ומעדיפות להחליף ביניהן את הסגל ולחילופין להביא כדורגלנים מחוץ ליבשת.
סאותהמפטון לא שונה מהם , אבל מה ? בעודם נודדים בין הליגות השלישית והשניה הם קונים את למברט שהיה מכונת שערים בליגות הנמוכות, את רודריגז שהיה מכונת שערים בברנלי , שניידרלין שירד עם שטרסבורג ליגה , והשאר מהאקדמיה המקומית.
אבל מתי הקבוצות הבכירות רואות את השחקנים הללו ? רק כשהם משחקים בפרמיירליג..
לגבי המכירה של הכוכבים ? לא מתרגש מזה. לוק שאו לא כזה מלהיב וציימברס לא שיחק הרבה העונה כך שלא מבין את ארסנל . לכל סיר יש מכסה ואני מקווה שהסיינטס השנה יסיימו במקום השביעי לפחות.

Comments closed