הגביע הזה בארצות הברית הוא שלנו

וגם פריצת דרך בתחום השיפוט

לא שער מתאים!

למען האמת ליברפול שיחקה טוב יותר וייתכן שרחים סטרלינג עשה שירות גדול למנצ׳סטר יונייטד בכך שהמחיש שאי אפשר ללכת לעונת פרמייר ליג רק עם הבלמים הללו. אבל עניין נוסף שואן חאל מביא איתו הוא מזל. הוא קיבל פתיחה של 5-6 משחקים קלים יחסית ומכיוון שאני מעריך שיהיה שכר לימוד מסויים במעבר לשיטת הגנה מאד שונה, אני מקווה שהיא לא תעלה ביותר מדי נקודות.

המשחק כמובן היה קשה יותר מהקודמים, אולי בגלל היריבות ואולי בגלל שבליברפול, כמו יונייטד, רוב השחקנים סיימו את המונדיאל מוקדם. קגאווה, נאני וצ׳יצ׳ריטו לא שכנעו אותי שהם יישארו בקבוצה. במיוחד שלשלושתם ערך סביר בשוק ההעברות – או בכסף או כחלק מעיסקת החלפה (למרות שעיסקאות החלפה הן נדירות). ודבר נוסף שהמשחק חשף הוא שהקישור המרכזי צריך עוד שחקן גם אם יש עכשיו שלושה שחקנים מאחריו. בין היתר כי עוד לפני שמדברים על פציעות גם לאנדר הררה אולי תהיה תקופת הסתגלות לפרמייר ליג.

 אני מודע כמובן לכל השמות שנזרקים לחלל האוויר. אבל השאלה אם אולי במקום שמות נוצצים לא עדיף שהבלם והקשר המרכזי יגיעו עם נסיון פרמייר ליג מסויים.

*

אחד הדברים שהאמריקאים יצטרכו לעשות אם הם רוצים להפוך לאומת כדורגל מרכזית היא לקנות שערים. לא גולים אלא בעצם את המסגרת הזו שלתוכה מבקיעים אותם. השער גרם למקרה מוזר – בו שופט אישר שער מכדור שחזר למגרש מכך שהוא פגע בחלק מהקונסטרוקציה שמאחרי הקורה.

אבל אהבתי את מה שקרה אחר כך. השופט הרביעי פסל את השער וכששאלו אותו אם השתמש בטלוויזיה אמר שהוא פסל את השער על פי מראה עיניים אבל רק בדק בטלוויזיה אחר כך. שזה יכול להיות פתרון גדול לבעיות הכדורגל. השופט הרביעי יסתכל בטלוויזיה, יחליט,  ואחר כך יגיד שראה בעצמו.

 

ההחלטה המטופשת של המנהלת
תבוסה שאין להרבות בחשיבותה

54 Comments

יורם אהרוני 5 באוגוסט 2014

כנראה שכדי שהכדורגל יצליח יותר בארה"ב הוא צריך לדאוג לכך שהסקור יהיה גדול יותר (ביטול הנבדל?, הרחקת שחקנים לפרק זמן קצוב בכרטיס צהוב?) וגם שיהיה קשר בין הסקור לסטטיסטיקה. איזו סטטיסטיקה משמעותית יש בכדורגל? החזקת כדור? הכנסות כדור לרחבה? בעיטות למסגרת? לכולן קורלציה עלובה למדי לתוצאה הסופית של המשחק.

דורפן 5 באוגוסט 2014

אולי אתה צודק לגבי סטטיסטיקה – לגבי סקור אני לא בטוח. אין דבר שהם יותר אוהבים מנו-היטר בבייסבול או דו קרב פיצ׳רים שנגמר 0-1.

והכדורגל מצליח באמריקה. אני חושב שהשאלה הזו כבר מאחרינו. האם יתפוס מקום בין ארבעת הגדולים – נראה שכן. האם יהיה הכי גדול? זה לא.

יורם אהרוני 5 באוגוסט 2014

הם אוהבים גם משחק פוטבול שנגמר ב-3:0? אמר לי פעם כדורסלן אמריקאי ששיחק בישראל כי הפוטבול האמריקאי והסוקר התחילו פחות או יותר מאותה נקודה אבל בפוטבול נקטו אמצעים כדי להגדיל את הסקור. נתנו לטאץ' דאון ערך של 6 נקודות, הוסיפו נקודה בונוס, המציאו את שער השדה…

דורפן 5 באוגוסט 2014

אין להם בעיה עם תוצאת פוטבול או כדורסל נמוכה – למרות ש-0-0 ממש לא מתרחש בפוטבול.

בני תבורי 5 באוגוסט 2014

נכון, אבל ראיתי פעם 3:3 שזה היה נורא.

משה 5 באוגוסט 2014

ואם ייתנו 6 נקודות לכל שער זה ישנה להם ? זה קצת לעבוד על עצמנו, לא ?

יורם אהרוני 5 באוגוסט 2014

תוספת לחוקה של "3 קרנות- פנדל!"

תוהה בדרכים 5 באוגוסט 2014

ארצות הברית היא מדינה ענקית, בלתי פורפורציה למדינות הכדורגל המובילות (מלבד ברזיל).

המשמעות של זה שגם אחוז מתעניינים קטן יכול לייצר כמות צופים (וכסף) מכובדות מאד. בין זה לבין ענין אמיתי המרחק גדול מאד.

נשאל זה כך. מבין ה"אוהדים" של יונייטד שבאו לראות אותה במסע הזה, כמה יזהו שם שחקן בקבוצה (רונאלדו לא נחשב)? כמה מהם יודעים באיזה מקום הקבוצה סיימה בעונה שעברה או יודעים מי זה לואיס ואן חאל?

בעבודת שיווק טובה, אפשר למלא באמריקה איצטדיון גדול במשחק בין ריאל ליונייטד. באותה מידה אפשר גם למלא באנגליה מגרשים במשחקי NFL או NBA. אתמול, בלי חודשים של שיווק מראש, ראינו המון מקומות פנויים במשחקי בין שתי הקבוצות הגדולות של הכדורגל האנגלי. זה ביטוי הרבה יותר מהימן של כמה זה באמת מעניין שם מישהו.

דורפן 5 באוגוסט 2014

קודם כל – גם אני חשבתי כך אבל מסבתר שלא הוציאו למכירה את כל האיצטדיון – ומכרו חמישים אלף כרטיסים בעשרים דקות – אולי כי יום שני. זה המשחק היחיד בטורניר שזהות המשתתפות הייתה ידועה רק יומיים מראש.

ושנית – הידע של אוהדים בארצות הברית עצום ואני אפילו אגיד שהפרשנות שאני רואה בשידורי הפרמייר ליג מארצות הברית טובה מזו שמקבלים מאנגליה. היא הרבה יותר אובייקטיבית ובינלאומית. שלא לדבר במונדיאל – גם גרמנים שראו איתי שידור אחד אמרו שהם נדהמו כמה זה טוב.

אבל שלישית – לא בעיה למכור איצטדיון כמעט מלא בארצות הברית לכל עניין שהוא. מביאים את אקוואדור לשחק עם הונדורס וממלאים איצטדיון.

העליה בעניין בארצות הברית היא דרמטית ואמיתית אבל למשחקים הללו אפשר היה למכור איצטדיונים מלאים גם לפני 20 ו-50 שנה.

תוהה בדרכים 5 באוגוסט 2014

אתה צודק בעניין מילוי האיצטדיונים. זה בדיוק כמו שממלאים בקלות אולמות ואצטדיונים באנגליה במשחקי NBA וNFL. זה לא ביטוי של עניין אמיתי ועמוק.

האנשים שמשדרים את המשחקים ברור שמבינים. האמריקאים מקצוענים ולא תמצא שם דני נוימן שמשדר שנים את האירועים הכי גדולים רק כי הוא חבר של פוליטיקאי. הכוונה שלי היא לאוהד הממוצע שבא לראות את המשחק.

מצד שני, ארצות הברית היא מדינה של יותר מ300 מיליון תושבים וגם כמות מתענינים קטנה שווה לא מעט אוהדים ולא מעט כסף.

גיל 5 באוגוסט 2014

נכון מאוד. מאז שESPN והרשתות הגדולות התחילו לשדר כדורגל באופן קבוע השידורים מעולים והידע של אנשים עצום. כדורגל לא יהיה הספורט הכי פופולארי אבל צריך כבר לדלג על השאלה הטיפשית מתי הוא יתפוס בארה"ב.

אורן29 5 באוגוסט 2014

במגבלות העובדה שהכדורגל כן תופס בארצות הברית, שתי הערות:

1) לעניין הסטטיסטיקה: גם אני חושב שהסטטיסטיקה שיש היום בכדורגל לא מלמדת כמעט על כלום. לדעתי הפרטית, אנשים מחמיצים את הקירבה של הכדורגל לראגבי (או פוטבול אמריקאי), ואת העובדה שכדורגל הוא משחק שמשוחק קדימה, כשמטרת הקבוצה היא להתקדם עד כמה שאפשר לכיוון שער היריב, ואז לבעוט אליו. סטטיסטיקה שתספור צבירת מטרים לקבוצה ולשחקנים, ומצד שני- מניעה של צבירת מטרים של הקבוצה היריבה. תוכל ללמד אותנו הרבה מאד על מהלך המשחק, ואולי אפילו על התוצאה שלו.

2) לענין השינויים בחוקה שאולי יגרמו לאמריקאים לחבב אפילו יותר את משחק הכדורגל- לדעתי, האמריקאים אוהבים משחקים נשלטים, לעתים עד כדי אבסורד (יש לי אנקדוטה שקשורה לאחד ממשחקי פלייאוף ה NBA האחרונים שראיתי, אבל זה ארוך מדי). כדורגל הוא משחק זורם, שבו להוד רוממותו המאמן השפעה קטנה מאד על המתרחש במגרש. אם מסתכלים על זה ככה, אחד או יותר מהשינויים הבאים (או שינויים ברוח דומה) יוכל לעזור לאמריקאים לחבב יותר את משחק הכדורגל:

א. יותר חילופים במשחק

ב. יותר הפסקות תוך כדי משחק- חלוקה לרבעים למשל, או 2-3 הפסקות יזומות בכל מחצית.

ג. שימוש בשחקני ספסל בחלקים מסויימים במשחק. למשל- החזקת שוער ו/או בועטים מיוחדים לפנדלים, מה שלא יצריך חילוף שוער נוסח ואן חאל ברבע גמר המונדיאל האחרון. או מוציאי חוץ יעודיים. דברים כאלה.

אלה רק הצעות, לא בהכרח כאלה שאני חושב שהם טובים למשחק, אלא כאלה שמכוונים לדעתי ל"רוח האמריקאית".

עמי ג 5 באוגוסט 2014

למה צריך לחבב את הכדורגל רק על הילידים בארה"ב?
ומה איתנו?

חוקי הכדורגל צריכים שינוי עמוק ויסודי כדי שעיקרון המיקריות וחוסר ההוגנות שבו יופחת.
וגם כדי שקבוצות חלשות לא יוכלו לעשות בונקר ולהרוג את המשחק.

אורן29 5 באוגוסט 2014

לגבי האמריקאים אתה צודק, ויותר מכך- יש משהו חיובי מאד במשחק שתלוי בשחקנים שעל המגרש, ולא בגאון שעל הקווים. זה יותר אנושי, ולדעתי זה סוד הקסם של הכדורגל- העובדה שבסופו של דבר, הכוכב האמיתי הוא זה שעל המגרש, גם אם יש לא מעט מאמנים גדולים ומפורסמים.

כתבתי פעם תגובה ארוכה בנושא אצל מישהו אחר בדהבאזר. אני אמחזר שתי פסקאות ממנה:

כדורגל הוא ספורט אנגלי. כל כולו נאיביות של "משחק הוגן", שקל כל כך לפרוץ אותה. תחרות הבקעת שערים? הבה נהפוך אותה לתחרות של אי ספיגת שערים. מערכת ענישה מגוחכת שכוללת שתי סנקציות- כרטיס צהוב וכרטיס אדום? הבה נהפוך את הכדורגל לבושידו, נגרור אותו לקרב אלים וננצח. זמן משחק ברוטו מתוך הנחה שכל הנוגעים בדבר רוצים לשחק כמה שיותר? הבה נמציא שלל שיטות לגנוב זמן, תוך ניצול מערכת הענישה המגוחכת. שהטוב מבינינו ינצח? הבה נרמה ונתחזה, וננצל את העובדה שהשופט הוא אחד (עם שני שופטי קו רחוקים), ואנחנו 20 שחקני שדה.

חלק מהפתרונות ממש קל: במקום צהוב למבזבז הזמן- העברת הכדור לקבוצה היריבה. במקום חילוף השחקנים שהפך לטקס בפני עצמו- חילוף על חשבון זמנה של הקבוצה המחליפה (שימצאו את הזמן ויחליפו צ'יק צ'אק). התחזויות? כל שחקן פצוע מוצא מן המגרש לחמש דקות שלמות, יחד עם הפוצע. כרטיס אדום- יוק. במקומו- כפיית חילוף ע"י השופט אם שחקן כלשהו אלים באופן עקבי או יוצא דופן. אם יש יותר משלושה שחקנים אלימים לאותה הקבוצה- טאף לאק, נגמרו החילופים, אבל השחקן יוצא החוצה.

אלטמן 6 באוגוסט 2014

כדי שהכדורגל יצליח יותר בארצות הברית, צריך לדאוג לדבר אחד בלבד – איך לשלב פרסומות בזמן המשחק. בארץ אולי רגילים לראות טיקר רץ על המסך, בארצות הברית פחות רואים פרסומת של שלושים שניות על המסך בזמן משחק ויותר שידורים עתידיים ותכנים לאחרי המשחק..
כולם מודעים לפוטנציאל השיווקי של הכדורגל (והמונדיאל האחרון הוכיח את זה) ושיש יותר ויותר אנשים שרוצים לראות משחקים.

oded 5 באוגוסט 2014

מה שאני אוהב במין האנושי זה האופטימיות, ואסביר –
1. כולם יודעים שצריך לעשות שינויים בחוקת הכדורגל (לפחות נראה לי כך)
2. ברור שפיפא לא יעשו שום שינוי כי זה הארגון הכי שמרני/מושחת/נחשל (שום דבר לא מיותר) בעולם
3. למרות 1+2, כולם ממשיכים להציע הצעות לשיפור
יפה

יורם אהרוני 5 באוגוסט 2014

עודד, אחד מזכרונות הילדות שלי, הוא סרט הקולנוע שראיתי יחד עם אבא שלי, בקולנוע מרכז בתל אביב, על משחקי הגביע העולמי צ'ילה 1962. באותה תקופה כמובן לא הייתה טלוויזיה בארץ וכשנה אחרי המשחקים היו מקרינים בבתי הקולנוע סרט על המשחקים. תמונה שאני זוכר היא של חברי נבחרת ברה"מ מוציאים בידייהם שחקן פצוע, אל מחוץ לגבולות המגרש, ובכך נשארים במגרש עם 10 שחקנים. גם בגביע העולמי של 1966 עדיין היה אסור להחליף שחקנים. עוד קודם, במחשק שאפילו סבתא שלי ראתה באצטדיון, ישראל נגד ברה"מ ב-1956, חודורוב נפצע, ובשעת הטיפול בו מחוץ לקווים, אחד משחקני השדה החליף אותו בשער. אז אם שינו את החוק הזה ובמונדיאל האחרון אפשרו פה ושם הפסקת מים יזומה, אז התקווה לא גזה!…

יוסי מזרחי 5 באוגוסט 2014

ראיתי את הסרט בקולנוע אורגיל ז"ל .

אבו צ׳יצ׳ריטה 5 באוגוסט 2014

עודד – אתה סתם ביקורתי. הכניסו את פס הקצף בבעיטות עונשין, מה עוד אפשר לבקש

oded 6 באוגוסט 2014

צודק
אני חוזר בי

כוכב עליון 5 באוגוסט 2014

אני דווקא כמעט משוכנע שצ'צ'ריטו ישאר. גם כי ואן חאל מודע לבעיות הברכיים של ואן פרסי ואף הכריז שזה לא יפתח את העונה, גם כי וולבק קצת פצוע. לא נראה שכשיש לנו כל כך הרבה עמדות למלא דווקא נרכוש חלוץ חדש. מה גם שצ'צ'ריטו נתן טור סביר ביותר ואף ואן חאל אמר שזה טוב שיש לך שחקן כזה שעולה מהספסל. לגבי קגאווה לאט לאט אני מתחיל להשתכנע שהוא ישאר. דווקא בגלל השיטה של ואן חאל של 3 חלוצים, הוא בהחלט יכול להיות מחליף ראשון למאטה. לגבי נאני אין מנוס מפרידה. גם אין שיפור ביכולתו כבר שנים וגם לא נראה שהוא מתאים לואן חאל.

אריק 5 באוגוסט 2014

קאגווה הוא מס 10. כשון פרסי פצוע הוא שני למאטה. כשבריא גם רוני לפניו. אני חושב שצריך אותו. גםנאת הרננדז. ורק אזכיר שסקולס חושב שלינדארד טוב מינוזאי, גם אותו הייתי רוצה לראות בסגל. בעיקר שון פרסי ווולבק פצועים לא מעט.

אמיר המקורי 5 באוגוסט 2014

ואני לא מבין למה מישהו כולל LVG צריך לחכות לראחים סטרלינג ע"מ להמחיש שצריך בלמים!
גוני אבנס הוא עוד בלם ראוי ליונייטד(לא בלם מוביל..)לעומת זאת ואני טוען זאת כבר שנתיים לגונ'ס ולסמולינג אין עתיד כבלמים או כמגינים ביונייטד,נפלא מבינתי מה מצא בהם הסר,אפילו מרחוק באמצעות המרקע רואים את הליקויים הטכניים של הצמד הזה,סמולינג צריך להיות משוחרר לכל המרבה במחיר,גונ'ס יכול להוות מחליף כקשר הגנתי או בלם לעת מצוא בזמן פציעות…

אבו צ׳יצ׳ריטה 5 באוגוסט 2014

שאלה: יכול להיות שהאיסור על שימוש בטלוויזיה לעזרת השופטים נובע מכך שככל שהשיפוט יהיה מדויק יותר, קשה יותר יהיה להטות משחקים? כלומר, אם היום אפשר לקנות שופט, שיודע שהוא תמיד יכול להמציא פנדל או נבדל אם צריך, הרי ברגע שתהיה בקרה ריל טיים יהיה קשה בהרבה לעשות כאלה קומבינות

מתן 5 באוגוסט 2014

אני חושב שכולנו ידענו שההגנה הזאת לא ראויה לקבוצת צמרת. דרך אגב השערוריה עם השער של רוני זה בושה וצריך להשעות את כל צוות השיפוט. לא יכול להיות שבניגוד מוחלט לחוקים השופטים ייעזרו בטלויזיות. אחרי זידאן ב2006 כמה בכירים בפיפ"א התפטרו, מישהו חושב שבלאטר יעשה משהו? אני בספק

טל המנצ'סטרי 5 באוגוסט 2014

זה היה מבחן טוב וחשוב למערך של 2-5-2 וכשבפעם הראשונה לחצו את קו ההגנה שלנו כמו שצריך.
זה לא היה נראה טוב בחצי השעה הראשונה כשהשלישייה הקדמית של ליברפול לחצה את השלישייה האחורית שלנו.
יש לנו בלמים טובים, צעירים וכאלה שיתקדמו אבל אף אחד מהם לא מוביל כדור רגוע כמו ריו פרדיננד, בסיטואציה כזו אנחנו נצטרך הרבה יותר עזרה מהקיצוניים וממרכז הקישור כי ברגע שעברנו בשלום את הלחץ של הקו הקדמי של ליברפול, היה לנו הרבה יותר שטח ונוח להתקדם.
בחצי ההשעה הראשונה זה לא עבד טוב, לאחר מכן זה השתחרר גם עם ירידה בלחץ מצד ליברפול (קשה לעשות זאת לאורך זמן)
מי שמאוד הרשים כשנכנס במחצית השנייה על חשבון אוונס זה בלקט שהיה נינוח הרבה יותר עם הכדור וגם כשלחצו אותו.
ואן חאל העמיד את הסגל למבחן, מי שלא נבהל וידע להתעלות מעל הלחץ במסע ההכנה הזה היו פלטצר, יאנג, ולנסיה, שלישיית ההגנה, החבר'ה הצעירים בהגנה, כמובן שרוני, וולבק, מאטה.
מי שהלך לאיבוד ולא סיפק את הסחורה, קלברלי, בעיקר נאני ושוב קאגווה.
לפעמים הדברים הקטנים מספרים את התמונה כולה, בשער השלישי, קאגווה קיבל כדור מצויין מיאנג כשהוא לבד על ה 16, לא הצליח להשתלט עליו, זה ברח לו, לינגרד הצעיר קפץ על המציאה וסיים כמו גדול, קאגווה כבר שנתיים מפספס כל הזדמנות שיש לו להגיד, אני פה וקחו אותי בחשבון.
זאהה נוסה כחלוץ במשחק הקודם, הוא לא חלוץ, חבל לנסות להפוך אותו בכוח לכזה, הוא קיצוני וכזה שחייב עוד עונת השאלה.
הכי כואב לי זה על הרננדז, הוא מעולם לא עשה משהו לא בסדר, הוא משלם מחיר על העובדה שהוא לא מגוון כמו האחרים בחלק ההתקפי.
לא יודע אם זה יהיה מספיק טוב עבור ואן חאל, לא יודע אם הרננדז עצמו יסתפק להיות שולייה לעונה נוספת, אם יעזוב זה רק בגלל המציאות שחזקה יותר.
הררה היה פחות אפקטיבי במשחקים מול אינטר ורומא, גם אתמול לקח לו זמן לתת יותר תוצרת אבל כל הזמן בתנועה, כסחן לא קטן, תענוג.
עכשיו נראה מה עם החבר'ה שנשארו בבית, פלאייני ויאנוזיי (יתקשה מאוד במערך של 3-5-2 כשצריך לעשות נון סטופ הגנה אלא אם כן ישחק באמצע) וכשהנדרסון יעזוב בוודאות.

אבי 5 באוגוסט 2014

מה קורה באמת עם ינוזאי, והאם רפאל פצוע שוב?

טל המנצ'סטרי 5 באוגוסט 2014

ינוזאי התאמן במנצ'סטר אחרי החזרה מגביע העולם.
רפאל פצוע, כרגיל.

oz 5 באוגוסט 2014

למה שלא יקנו את דני אלבס? לדעתי יהיה יותר טוב גם מרפאל כמגן וגם מולנסיה כקיצוני. וברצלונה מוכרת אותו בזול

תוהה בדרכים 5 באוגוסט 2014

אתה ראית את דני אלבס משחק בשנה האחרונה?

יש סיבה לזה שברצלונה מוכנה למכור אותו בזול. יש סיבה לזה שאפילו קבוצה ששילמה 60 מיליון יורו על ליצן כמו דויד לואיז שינתה את דעתה והחליטה לוותר עליו.

oz 5 באוגוסט 2014

נכון, היה חלש השנה. אבל כמה מזה קשור לעובדה שברצלונה כולה לא היתה במיטבה? בכל מקרה לדעתי דוקא בגלל שהיה חלש הוא כרגע מוערך בחסר וכדאי לקנות אותו. זה שחקן בן 31 כך שיש לו עוד לפחות שנתיים שלוש טובות לתת, יכול למלא שני תפקידים, ונחשב עד לא מזמן לאחד המגנים הטובים בעולם – אני לא מאמין שתוך שנה הוא נהיה כזה גרוע. ואפשר לחשוב שרפאל או ג'ונס כמגן או ולנסיה היו כאלה גדולים השנה

תוהה בדרכים 5 באוגוסט 2014

הוא לא מבוגר במיוחד (בערך בגיל של לאם) וגם לא עבר פציעות קשות. אני חושב שהבעיה שלו היא יותר מנטלית- הוא פשוט זכה ביותר מידי תארים ועשה יותר מידי כסף. הוא איבד את הרעב והריכוז שנדרשים בשביל להיות מגן ברמות הגבוהות.

בתיאוריה, במצב כזה אתגר חדש יכול להועיל לו, אבל העובדה שהוא עצמו לא מעוניין לעזוב, מוכיחה שזה לא משהו שהוא מחפש. ההיסטוריה גם מראה ששחקנים ברזילאיים (בהכללה כמובן) יורדים ביכולת שלהם בגילאים צעירים יותר בהשוואה לשחקנים ממדינות כדורגל אחרות.

לסיכום, לא הייתי מתקרב אליו אם הייתי קבוצה עם שאיפות. מהזווית של ברצלונה, הייתי מוותר עליו בכל מחיר, העיקר לחסוך את המשכורת.

איתמר 5 באוגוסט 2014

רוני על ואן חאל (וגם על פרגוסון ומויס) :
He's a tough manager but he's been great since he came in. He's given us all a different way of looking at football, which we haven't had before

תוהה בדרכים 5 באוגוסט 2014

"ניסיון פרמיירליג" זה משהו שיש לו משמעות שמדובר ביא יא טורה או אפילו ראמזי- שחקנים שמעבר לניסיון בליגה, יש להם גם את האיכות המקצועית והניסיון ברמות הגבוהות.

אין לעניין הניסיון בליגה שום משמעות שמדובר בשחקנים מקבוצות שיפולי צמרת ומטה. מקרי אשל יאנג ופלאיני ממחישים את זה. הניסיון באברטון הוא חסר משמעות במעבר לקבוצה כמו יונייטד ושחקנים כאלו הם גם לרוב יקרים מאד בהשוואה לשחקנים מחוץ לליגה.

טל המנצ'סטרי 5 באוגוסט 2014

יש יתרון לניסיון בליגה וכשהוא יכול לבוא לידי ביטוי למשל בלדעת להתמודד עם הקצב והפיזיות, משהו שיכול לקחת זמן לשחקן שמגיע מבחוץ.
מעבר מקבוצות שיפולי צמרת ומטה, כמו יאנג או פלאייני, זה דורש כבר לדעת לעשות את השינוי המנטלי של הלחץ ורף הציפיות ופה אין נגיעה להאם יש ניסיון ליגה.
יאנג הגיב טוב יותר (יחסית) למעבר מוילה ליונייטד, פלאייני ולאור העונה האחרונה, לא.
יש כאלה שהצליחו טוב יותר.

no propaganda 5 באוגוסט 2014

הדבר היחיד שלדעתי משמעותי ב"ניסיון פרמיירליג" זה הסתגלות לאנגליה(בהקשר של מדינה, לא בהקשר של כדורגל). חוסר יכולת להסתדר במדינה מסויימת יכול מאוד לפגוע בשחקן. נכון שבעשור האחרון קבוצות( בעיקר הגדולות) כבר קלטו שצריך לעזור לשחקנים בדברים האלה אבל לא תמיד זה מספיק.

כספרי 5 באוגוסט 2014

כל עוד האמריקאים ימשיכו להתעקש על ה"סוקר" ולא לקרוא למשחק בשמו אין סיכוי שלכדורגל יהיה משמעות שם

גיל 5 באוגוסט 2014

נו, איזו שטות זאת. למעשה, המקור של המילה סוקר הוא בריטי והאמריקאים רק חיקו אותם. ככה קראו לכדורגל בבריטניה עד לפני כמה עשורים ולא נראה לי שזה הפריע למשחק שם.

אפשר לקרוא על ההיסטוריה של המילה כאן:

http://www.theatlantic.com/international/archive/2014/06/why-we-call-soccer-soccer/372771/

תiמר 5 באוגוסט 2014

אז אתה מתנגד שוידאל יבוא ליונייטד בגלל שאין לו ניסיון פרמייליג?

בני 5 באוגוסט 2014

זה קצת מזכיר את העונה שעברה הרבה דיבורים על שמות מתאימים ובסוף גורנישט.
מחנה אימון שלם אוטוטו מתחילה הליגה וכולם מבינים שבלי עוד בלם באמת ברמה גבוהה (שוחרר שניים וידיץ' ופרדיננד ולא הובא אף אחד!?) וקשר איכותי צריך המון מזל וגאונות פרגוסונית כדי להיות באיזור האליפות אני עדיין לא בטוח שלואן חאל יש את זה בכל מקרה לא בשביל לסמוך על זה.
זו עונה קריטת אני חושב גם מבחינה תדמיתית לגבי שחקנים וגם לגבי אוהדים "לייט" שלא שומרים על קשר כשהקבוצה לא מצליחה שיש לזה השפעה כלכלית ובוודאי כלכלית עוד עונה מחוץ לצ'מפיונס זו ממש מכה.
אחת מוך החמש יונייטד סיטי ארסנל ליברפול צלסי לא תהיה בצמפיונס שנה הבאה מישהו יכול להעיד שיש לנו סגל יותר טוב משמעותית מאחת שתיים מהן?
וזה בלי להזכיר את טוטנהאם שאורבת מאחור.
בקיצור אני עדיין מחכה להחתמה מכל הבלה בלה ששמענו בקיץ הזה (כמו בקודם…) ובעיקר של בלם וקשר 50-50

גיל 5 באוגוסט 2014

כל הדיבורים על עונה קריטית הם שטויות. גם אם לא יגיעו לליגת האלופות השנה ההכנסות של הקבוצה יציבות ואפילו אם יפסידו כסף זו בעייה של הבעלים לא של האוהדים.

אריק 6 באוגוסט 2014

הנזק יהיה גדול יותר השנה בגלל שיטת תגמול שונה. אבל הסגל טוב בהרבה מזה של ליברפול והם יהיו בחוץ. לא דואג.

אלון 5 באוגוסט 2014

ההולנדים מנסים להתקדם לעבר שימוש בטלוויזיה בשיפוט כדורגל. כל הכבוד

http://www.calcalist.co.il/sport/articles/0,7340,L-3637683,00.html

מנחם לס 6 באוגוסט 2014

השער שבתמונה הוא תוצרת QUIKGOAL, חברת אלומיניום מלונג איילנד שבשנת 1975 הגיעה למחנות הכדורגל שלי וביקשה שננסה אותם. אלה שערים ניידים שאתה מרכיב תוך שתי דקות ללא ברגים אלא 'בריחים' 'הקופצים' לחור כשהוא מגיע כשמכניסית קורה לקורה. השערים היותר קטנים הם צינורות אלומיניום עגולים. כמה ממחנות הכדורגל שלי היו ניידים – הגענו בבוקר לעיר מסויימת, הקמנו מחנה כדורגל, וב-4 אחה"צ עזבנו עד למחרת עם השערים הניידים. הם הציעו לי להצטרף עם השקעה של 100 אלף שאז לא היו לי. הם הפכו למולטי-מולטי מיליונרים כשהשערים שלהם נמצאים היום בכל YOUTH SOCCER בכל חור בארה"ב. אני ידעתי שזה אוצר בלום, אבל זה קרה מיד לאחר מותה של אשתי רינה ז"ל, ולא רק שלא היה לי כסף להשקיע אלא שהייתי שקוע בחובות מעל הראש.
היום השערים שלהם בכל העולם.

גור אילני 6 באוגוסט 2014

כמה בלמים לדעתכם אתם בסגל צריכים כדי לשחק עם 3 בלמים בהרכב? 5 או יותר? אם 6 אז כנראה שאתם צריכים לרכוש מישהו, לא?

דורפן 6 באוגוסט 2014

מכיוון שנראה שמאמינים בטיילר בלקט ומייקל קין – נראה שיספיק בלם אחד כשיש גם את קאריק. השחקן שיותר חסר הוא קישור מרכזי.

גור אילני 6 באוגוסט 2014

אבל אם קאריק משחק כבלם אז החור במרכז הקישור עוד יותר גדול, לא?

גלן 6 באוגוסט 2014

גיגס, אברה, ווידיץ ועכשיו האורד ווב. אתם ממש עושים מהפכה בסגל.

matipool 7 באוגוסט 2014

גדול !
למען האמת , כבר בעונה החולפת לאחר שיקירו פרש , ווב הראה סימני פרידה מיונייטד .

אריק 7 באוגוסט 2014

מתי, נראה שרוגרס מפתח איזה אובססיה… לחוץ?

matipool 7 באוגוסט 2014

יש מצב .
מקווה שהוא יפנה את מרצו להביא חלוץ רציני ולסגור כבר עם מורנו .

אריק 7 באוגוסט 2014

אתה קונה את הסיפור עם פלקאו? יש עתונאי איטלקי די אמין שחושב שזה קורה… יותר מדי שמועות… פותח כל יום בצהריים ויש מפל של שטויות…

matipool 7 באוגוסט 2014

אם להיות ריאלי – אסתפק בבוני .

Comments closed