הסיפור הזה עם בלאט קצת גדל עכשיו

לברון חושב סן אנטוניו

In כללי

lebron cavs3

בראיונות האחרונים אחרי משחק חמש התבקש לברון להגיד את דעתו של סן אנטוניו. והוא חרג מהברכות הסטנדרטיות של כבוד למנצחים ואמר משהו כמו ״שזו הדרך שכדורסל צריך להיות משוחק. חסימות, מסירות, כולם נוגעים בכדור״. היה משהו בשבחים שלו שנשמע מאד אמיתי. הייתה לי לפחות תחושה שהוא באמת התפעל.

עכשיו ברור שלברון בא לקליבלנד לא כדי לבנות קבוצה על פני כמה שנים אלא עם תכניות לקחת אליפות מיידית. זה לא מוריד מחשיבות הזיקה שלו למקום – כי קונטנדרית הוא יכול לקבל בכל מקום. אבל נראה שהפעם זו קבוצה שלברון לפחות משקיע יותר זמן בבניית קונטנדרית יסודית יותר.

לווייד וללברון הוא חבר פחות או יותר כי הם חברים והיה צריך להתאים לכך איכשהו שיטה. במהלך הגמר אמר סטיבן א. סמית׳ בESPN שלברון רוצה לשחק אם כרמלו אנטוני – בניו יורק, במיאמי או מקום נוסף.

זהו שלא. לברון רוצה עכשיו כדורסל קבוצתי אמיתי. כשכוכבי הקבוצה הם רכז וסמול-פורוורד ופיבוט. בעצם קבוצה די דומה לסן אנטוניו. מה שממחיש את גודל ההזדמנות של בלאט.

37 Comments

איציק 7 באוגוסט 2014

הכל נכון, רק מה תפקידו של בלאט בפאזל? להביא מים? הוא באל לבנות קבוצה לשנים מתוך הרכב צעירים מוכשר וכזה שרוצה ללמוד. ומה הוא קיבל? קבוצת וטרנים שבדרך נס תחזיק שנתיים ולא רואה אותו ממטר. אני לא בטוח שהוא יכול מהר להרויח את הכבוד שלהם, כי הם באו עבור לברון ולו הם רוכשים כבוד. זה נראה כמו קבוצה אינסטנט לניסיון אחד, שאם לא יצליח הכל יתפרק, ואם יצליח עדין הרוב יתפרק, ובלאט לא יקבל כמו במכבי שנה נוספת לבנות קבוצה מאפס. יש לו חבל קצרצר וקבוצה עם המון ניסיון, רגלים עייפות, ללא מגנים גדולים ובלי הערכה אליו. קשה… קשה…

דורפן 7 באוגוסט 2014

העובדות הן שלברון נתן לספואלטרה גיבוי כל הזמן

איציק 7 באוגוסט 2014

ומה עם כל השאר? מילר, לאב… ובמיוחד גריפין. אם לא ילך מהר עם הקבוצה הזקנה האם הקרדיט של החברות תחזיק מעמד?

גיל 7 באוגוסט 2014

למה ניסיון אחד? לאב יחתום ל5 שנים ולברון נשאר כנראה לזמן רב. בלאט יקבל לפחות שנתיים לעבוד בשקט ואלא אם הם יהיו ממש גרועים אני לא רואה איך יפטרו אותו. הציפייה הריאלית בהרכב הזה שלא שיחק מעולם יחד היא גמר המזרח כרגע. אם באמת הכל יתחבר אז יש להם סיכוי ליצור שושלת אבל זה יקח זמן.

איציק 7 באוגוסט 2014

לאב יחסית צעיר, אך מילר, מטריקס, עוד אחד שברח לי שמו ואולי רי אלן, זו גריאטאיה שיכולה לתת עוד שנה בהתקפה אך לא בהגנה. מצד שני, תמורת לאב מישכנו את כל העתיד בכך שמעבירים את הצעירים המבטיחים ובחירות דראפט עתידיות.

גיל 7 באוגוסט 2014

התקפה זו לא הבעייה שלהם ואם הם יעזבו או יפרשו לא יהיה מסובך למלא את החיסרון שלהם. הם לא אלו שמפרידים בין קליבלנד לאליפות.

איציק 7 באוגוסט 2014

זו ממש בעייה למלא מקום של ידיות כאלו, במיוחד במאני-טיים. ניסיון זה משהו שלא מביאים מהיום למחר, זה משהו שקונים בזמן, בכישלונות ובשכר לימוד. תוסיף לכך שלברון אוהב לשחק איתם, קיבלת למה יהיה קשה למלא את מקומם.

גיל 7 באוגוסט 2014

אין בדיוק מה למלא כאן. ריי אלן שחקן די גמור וראינו את זה בפלייאוף האחרון עם אפס השפעה. מילר שחקן חביב אבל לא משהו שלא ניתן למצוא בשוק.

איציק 7 באוגוסט 2014

אז למה מביאים/מנסים להביא אותם? צוות הווי ובידור ללברון. אז עדיף לתת צ'אנס לצעירים ולבנות את העתיד במקום לחפש את ממלאים את מקומם בעוד שנה. גם לבלאט זה יהיה טוב יותר. ללמד משחק זו המומחיות שלו.

גיל 7 באוגוסט 2014

כי לא אומרים לא ללדברון. זה כתוב בחוקה של הליגה.

איציק 7 באוגוסט 2014

זו הבעייה הגדולה של בלאט!!!
זה יכול להיות בעוחריו.

גיא ד 7 באוגוסט 2014

קבוצה של ווטרנים זה קצת הגזמה, לאב ,וויטרס וארווינג צעירים (כולם באזור 23-25) ולברון גם לא סבא.

אלעד 7 באוגוסט 2014

בלאט זכה להיות זה שיבדוק ויודיע לעולם אם קווין לאב באמת כזה טוב, או שיש סיבה שהוא לא ראה פלייאוף עד היום. אם יסתבר שהוא כוכב של קבוצות קטנות – קצת בעיה.

עופר פרוסנר 7 באוגוסט 2014

איציק – מה לדעתך מבחינת בלאט יהיה כישלון? אם לא ייקח אליפות? אם לא יגיע לגמר? אם לא יגיע לגמר המזרח?

איציק 7 באוגוסט 2014

הכישלון יהיה מה שהבוסים שלו או לברון יחליטו שזה כישלון. כנראה שזה אי הבאת הטבעת. אני חושב כך כיוון שמביאים שחקנים זקנים כמו מילר והמטריקס, שאצלם אם לא עכשיו אז אף פעם, וצריך להרכיב הכל מחדש.
מבחינתי, כישלון של בלאט זה לא להתחיל את השנה השנייה. לצערי זה איכשהו קשור לפסקה הקודמת.

עומרי 7 באוגוסט 2014

קבוצה די דומה לסן אנטוניו?
קווין לאב לא מסוגל לשמור על מספרי 5 וגם לא על 4 דומיננטיים (גם אם נשאר משהו בטנק של ורז'או ספק אם זה יספיק). הוא קלע שלשות טוב לגובהו (37%) אבל לא בדיוק ריי אלן מבחינת תנועה וצריך את הכדור ביד כדי להיות אפקטיבי.
קיירי אירווינג הוא BALL HOGGER עם אייקיו כדורסל מוטל בספק שכשל להביא את הקאבס לפלייאוף במזרח החלש עם סגל די מבטיח סביבו.

אלו לא מספרי 2 ו-3 של אלופה.
הטרייד הזה יוצר ציפיות לא ריאליות לאליפות מיידית שדווקא עלולות להזיק ליכולת של בלאט לממש את החזון שלו.

גיל 7 באוגוסט 2014

אני מסכים איתך לגבי לאב אבל אירווינג שחקן מצוין. הוא היה לא מעט פצוע וחסר מוטיבציה אבל אני חושב שבקבוצה הנוכחית הוא דווקאט יפרח. ודווקא עדיף שלברון יחזיק פחות בכדור. ככה הוא לא יתעייף כל כך.

עומרי 7 באוגוסט 2014

אתה הפסיכולוג מבינינו, אבל נראה לי בעייתי לצפות ששחקן שחסר מוטיבציה בשנת חוזה, כאשר הוא הפנים של קבוצה מוכשרת למדי, פתאום ימצא אותה כאשר הוא נדחק להיות מס 3 בהיררכיה לראשונה בחייו, ובגיל צעיר מדי.

גיל 7 באוגוסט 2014

למה 3 בהיררכייה ולא 2? בכל מקרה, לא נראה לי שהמיקום בהיררכייה חשוב. כשהקבוצה מנצחת אז כולם מבסוטים. עכשיו הוא חתם ל5 שנים אז הוא לא הולך לשום מקום בקרוב. לא היה לו עם מי לשחק כמעט וגם אז הוא נתן 21 נקודות ב6 אסיסטים. הוא דווקא הצלע הפחות בעייתית בסיפור בטח עם בלאט.

עסק שחור 8 באוגוסט 2014

אני מסכים עם עומרי. הוא לא שחקן חכם במיוחד ומוסר רק בלית ברירה. לדעתי הוא
Poor man's westbrook
מעניין אותי לראות איך הוא יסתדר בהיררכיה החדשה.

גיל 7 באוגוסט 2014

נראה אם בכלל לברון יכול לשחק כדורסל כזה וקליבלנד היא סימן שאלה בשלב זה. ההגנה שלהם על הנייר רכה ואם שיקגו תתחבר ורוז יחזור להיות רוז אז שיקגו לדעתי הפייבוריטית במזרח.

לגבי בלאט, זו אכן הזדמנות גדולה אבל צריך למתן קצת את הציפיות. בנבא קשה לבנות קבוצה שתתחבר תוך שנה אחת (אני לא מדבר אפילו על להתקרב לרמה של הספרס שזה חלום רחוק). אין כמעט זמן לאימונים במהלך העונה כמו באירופה והוא עדיין צריך להסתגל לנבא. יש משהו קצת לא הוגן בציפיות ממנו אבל אני מניח שהוא יקבל לפחות שנתיים של שקט. מה שכן, לברון שוב מוכיח עד כמה הוא צבוע. הוא מדבר במכתב שלו כמה סבלנות נדרשת ומצד שני מפגין מאוד חוסר סבלנות כלפי וויגינס שלפי דעתי זו טעות לתת לו ללכת.

אסף 7 באוגוסט 2014

לברון עוד לא הרשה לאף קבוצה שלו לשחק הגנה שהיא פחות ממעולה.
לא רואה סיבה שזה יקרה הפעם.

גיל 7 באוגוסט 2014

מה זה לא הרשה? עם כל הכבוד ללברון הוא רק שחקן בודד ולבד הוא לא יכול לעצור את ההתקפה. אני חושב שתהיה להם הגנה טובה אבל זה יקח זמן.

גיל 7 באוגוסט 2014

ואגב, זה העולם שבו אנחנו חיים. הייתה לנו אחת האלופות הגדולות והמרגשות אי פעם ודיברו עליהם בדיוק שנייה וחצי ומאז זה רק לברון ולברון. אדם סילבר אולי שמח על העניין בליגה בתקופה מתה אבל זו עוד הוכחה לזה שאנשים חיים בפרומו ארוך.

ליאור מסרק 8 באוגוסט 2014

כל כך נכון. אולי במקום אלף דיווחי שטח על כל שביב מידע בESPN יראו בשידור חוזר את הגמר? שנראה שוב איך כדורסל היסטורי נראה.

או שינתחו מעט לעומק יותר את אותו גמר בפרספקטיבה של כמה חודשים אחרי. משהו שיזכיר שכן ראינו משהו יפה.

אבל עדיף משהו חדש שלא ברור משמעותו רק שהוא מבטיח עתיד כביכול "מרגש ומרתק" אך שבסופו יהיה עוד קדימון למה שיבוא אחרי. קליבלנד תהיה מעוניינת בעוד מישהו. ואז. הו אז. רק חכו. רגע. בשביל לחכות עוד רגע אחד. רגע לא חשוב שיהיה בLIVE.

מיטש 7 באוגוסט 2014

לברון אוהב כדורסל, לברון מבין כדורסל, ומבחינתו דיויד בלאט הוא גאון אירופאי, שעשה נסים בליגות של האירופאים, שהצליח עם נבחרת רוסיה, שלמד בפרינסטון, והוא בהחלט נותן לו צ'אנס. לא יילך אחריו באש ובמים, אבל לפחות כרגע יש לו את כל הסיבות להאמין בבלאט.
אגב, אפרופו הטרייד, וויגינס הוא פספוס והפסד אמיתי לקליבלנד, אבל בנט לא ממש, ואין ספק שקווין לאב שווה את המאמץ.

איציק 7 באוגוסט 2014

מאיפה אתה יודע מה לברון חושב על בלאט? אם יש לך לינק, אשמח לקרוא. עד עכשיו לא שמעתי שום דבר בנידון.
מצד שני, שמעתי מה בלאט חושב על לברון ;)

גיל 7 באוגוסט 2014

למה אין ספק שלאב שווה את המאמץ? הסטטיסטיקות שלו מצוינות אבל הוא עדיין לא היה בפלייאוף פעם אחת וגם ההגנה שלו בעייתית. וויגינס יכול להיות אחד הגדולים אי פעם ותחת לברון יכל להתפתח בלי הרבה לחץ עליו. למה שלברון לא יעזור לפיתוח שחקן וגם יהנה ממנו? זה לא שלברון מחר פורש. גם אם זה היה לוקח שנתיים שלוש הפוטנציאל כאן הוא בשמיים וגדול יותר ממה שיהיה להם עכשיו לדעתי.

ד"ר רזי הופמן 7 באוגוסט 2014

בלה בלה בלה
הכל לברון לאב ועוד בלה
אף אחד לא מתייחס פה לדייב בלאט ולאיכויות המוכחות שלו.
מה? הוא שום דבר? כל כך בולט שפה בארץ לא יודעים פרגן…
לדעתי בלאט יעשה בקבוצה הזו ניסים ונפלאות ונראה את קליבלנד מגיעה השנה לגמר המזרח ואולי גם לגמר מול סאן אנטוניו. ריי ומילר עוד יתנו את הנקודות שלהם מהספסל וההגנה בחסות לברון לאב וורזאו עוד תגרום להרבה מבקרים לאכול את הכובע או לתרץ שהדברים הוצאו מהקשרם! זו הנבואה שלי.
לבלאט יש עוד המון זמן עד פתיחת הליגה. בזמן הזה הוא יאמן אותם, יקנה להם שיטה ויבנה תרגילים שמנצלים את הכשרונות של כולם. הוא ינצל את זה שלאב מוציא שומר גבוה החוצה מה שיאפשר חדירות של שחקנים אחרים לצבע והמון נקודות קלות. חכו ותראו איזו קבוצה זו תהיה.

איתן 7 באוגוסט 2014

זה פשוט לא יכול להיות, מישהו עובד עלינו! בלאט הולך לאמן בגמר האנ.בי.אי. אין דברים כאלה.

שי 7 באוגוסט 2014

דווקא היה פעם דבר כזה. רמז: כדורגל אירופאי =)

איציק 8 באוגוסט 2014

מתי בלאט אימן בכדורג האירופי ;)

7even 8 באוגוסט 2014

LOL תגובת גלורי האנטר מכביסטית קלאסית

S&M 8 באוגוסט 2014

כדורסל קבוצתי יקל על לברון להתבלט, יותר ממשחק שכונתי של אחד נגד חמש.

אין סיבה שלברון לא ייתן לבלאט כבוד. ספואלסטרה היה פחות מוכר ובעל קבלות מבלאט, ומעולם לברון לא חתר תחתיו.

לדעתי, קליבלנד טעתה בטרייד שעשתה כדי לקבל את לאב. הטרייד נעשה תוך התעלמות מזהות המאמן. ניראה שהם לא לקחו בחשבון את העובדה שיש להם ביד מאמן קולג' כמו בלאט, שהיה מוציא מהצעירים יותר ממאה אחוז. קליבלנד הייתה מקבלת תוצרת יותר גבוהה משחקנים צעירים, ובונה זהות לעשר שנים. מעניין אותי מה הייתה עמדת לברון בשאלה. קשה להאמין שלא שאלו אותו, או שזה אפילו היה תנאי שלו במעבר לקליבלנד. אני מנחש שזו דרישה שלו לקבל קבוצה מוכחת ולא פוטנציאלית בלבד.

איציק 8 באוגוסט 2014

מסכים פרט להשוואה בין בלאט לספאלסטרה. ספאלסטרה היה מוכר ב-NBA כעוזר מאוד מוצלח ומוערך. לכן ללברון היה קרידיט לתת. זה לא אומר שהוא לא יתן קרדיט לבלאט, אבל בלאט מבחינתו מוכר הרבה פחות.

גיל 8 באוגוסט 2014

מה זה מעניין מה עמדת לברון בשאלה? הוא זה שקובע שם הכל כרגע. וויגינס היה היחיד שלא הוזכר במכתב החזרה שלו וקליבלנד הפכה מ"לא נעשה טרייד על וויגינס" ללשלוח אותו לשלום בלי שום מצמוץ תוך דקה.

Matipool 8 באוגוסט 2014

סליחה על הקטנוניות אבל לברון חבר במיאמי לוויד ובוש ורצה לשחק עם ( לא אם ) אנטוני בניו יורק .

Comments closed