פרשנות לענייני שמועות

למה אני לא פוגע?

vidal

סוכנויות ההימורים השעו את ההימורים על ארתורו וידאל למנצ׳סטר יונייטד. האם זה סימן? אני חושב שזה עשן שאולי מרמז על אש. במקרה אני קצת מכיר את סוכנויות ההימורים. יש רק עניין אחד שגורם להם להשעות הימור – זרימה של כסף לכוון הימור מסויים. אז יש מישהו שחושב שוידאל יעבור למנצ׳סטר יונייטד ומוכן לשים על זה כסף. גם הפרטים שמתפרסמים – נאני וצ׳יצ׳ריטו בנוסף לכסף משקפים עיסקה שיש בה יתרונות לכל חמשת הצדדים. מוקדם יותר הקיץ לא האמנתי בעיסקה הזו בגלל הסכום המדובר. לא שיונייטד לא תוציא כסף כזה על שחקן ברמה כזו – אבל חשבתי שעם כסף כזה אולי ואן חאל יחכה לסטרוטמן אותו הוא מאד אוהב.

אנחל די מאריה זו עיסקה שלא האמנתי בה מההתחלה עד הסוף ועדיין אינני מאמין בה. יונייטד עשתה שתי רכישות יקרות הקיץ ואלו כאבו לגלזרים מבחינה כלכלית. עיסקה שלישית ועוד גבוהה יותר תתכן – אבל לא חשבתי שהיא תהיה בתפקיד לא כל כך נחוץ כרגע. ב-3-5-2 אין כל כך מקום לקיצוני אורתודוכסי. גם לא חושב שדי מאריה כל כך ירצה את יונייטד בלי ליגת אלופות.

מאטס הומלס זו עיסקה שהכשילה אותי. חרגתי מכלל שקבעתי לעצמו לא לכתוב על עיסקאות שטרם קרו – ונכשלתי! למה חרגתי ממנהגי? ואיכשהו חשבתי שדיווחים של העיתונים הרציניים מגרמניה וסביב מועדון כל כך רציני, ושחקן כל כך רציני, חייבים להיות אמינים. זהו שלא.

חואן קואדרדו זו לא עיסקה שהאמנתי בה – כי לכאורה הייתה מעורבת בה גם ברצלונה. לא בגלל שאני חושב שהשחקן יעדיף את ברצלונה (זה גם שיקול אבל כסף ודקות משחק הם שיקול נגדי), אלא בגלל שאם הסוכן מתחיל לנהל תחרות בין מועדונים גדולים אני חושב שיונייטד בדרך כלל תפסיד בסיטואציות הללו.

תומאס וורמאלן זו עיסקה שחשבתי שתתרחש קודם כל כשיש ידיעה על שחקן של ארסנל שעוזב – אז הוא עוזב. ולמרות שלא התלהבתי מהעיסקה, חשבתי לעצמי, שזה שחקן שייתכן מאד שמתאים לשיטה ושימצא שפה משותפת עם ואן חאל. אמנם דיברו על ברצלונה אבל לא חשבתי שברצלונה תלך על וורמלן כפתרון לבעיות שלה בהגנה.

מרכוס רוחו זו עיסקה שאני מאמין שתקרה כי השחקן עושה בלגנים. כששחקן עושה בלגנים צריך מועדון חזק מאד כדי לעצור אותו. ספורטינג היא מועדון לתפארת אבל מכיוון שהיא ממילא מועדון שהתכנית העיסקית שלו היא למכור ולמכור אני מאמין שהם ימכרו.

על דיילי בלינד הופיעה היום ידיעה שהוא נצפה מחפש בית ליד מנצ׳סטר. המממ… עקרונית זו סיבה מאד טובה להאמין בעיסקה מלבד בעיה קטנה. לא ראיתי הוכחות שהוא נצפה מחפש בית ליד מנצ׳סטר. בנוסף לכך ליד מנצ׳סטר יש לא מעט קבוצות שיכולות להתעניין בו. הקשר בין דני בלינד לואן חאל לצרכים של הקבוצה גורם לי כן להאמין שזה אפשרי. אבל שוב, ברקע מוזכרת גם ברצלונה.

כרגע אחוז ההצלחה שלי מאז המונדיאל הוא אפס ממשהו. כי בדיוק אפס שחקנים נרכשו. ואין לי מושג איך להתייחס לשמועות.

*

אבל יש גם ידיעה יפה. יונייטד החתימה מאמן נוער שמוגבל לכסא גלגלים.

הקבוצה שאפשר היה לבנות.
נו, עונה חדשה

47 Comments

עורב סגול 14 באוגוסט 2014

לשמועה על הפסקת אש אתה יכול להתייחס?

דורפן 14 באוגוסט 2014

השמועות הללו מדוייקות מאד מהותית – כלומר יש הפסקת אש – אבל פחות מדוייקות גאוגרפית – כלומר אני משער שאיפשהו בעולם יש הפסקת אש

Zofo 14 באוגוסט 2014

מעולה!

אסף The kop 14 באוגוסט 2014

יש שמועה שסוארז עובר לברצלונה.

דורפן 14 באוגוסט 2014

ברור שזו שטות. ראשית הוא לא שחקן שגדל בשיטה שלה ושנית יהיה קשה להם להאשים את ריאל באחריות לכל הקטטות בקלאסיקו הבא

wazza 14 באוגוסט 2014

אין מצב! סוארז מורחק מכדורגל ולברצלונה אסור להחתים שחקנים

סימנטוב 14 באוגוסט 2014

יש לך זיכרון קצר!

ירושלמי 14 באוגוסט 2014

הקטלונים הצליחו להמיר את העונש וכעת האיסור על קניית שחקנים חל רק על ברצלונה ב'

תוהה בדרכים 14 באוגוסט 2014

מה מסובך להבין? ברגע שאתה מערער על העונש, העונש נדחה עד לאחר קבלת ההחלטה על הערעור.

למה? מכוון שאם העונש יישאר עד סיום הדיונים על הערעור, כבר לא יהיה לערעור משמעות מכוון שהעונש כבר ייושם בפועל.

זה בערך הדבר הכי מובן מאליו שיש, אלא אם אתה מחפש קונספירציות שתואמות את הדעה שלך.

וזה לפני שמזכירים את המובן מאליו: אם הייתה קונספירציה בעד ברצלונה, היא מלכתחילה לא הייתה מקבלת עונש או לחילופין הייתה נענשת יחד עם קבוצות נוספות שהס מלהזכיר את שמן (אחת מהן- קבוצות טופ 3 בספרד- היא זו שהגישה את התלונה לפיפ"א).

יריב 14 באוגוסט 2014

ראיתי היום שהערעור של סוארז נדחה, העונש שלו לא נדחה עד אחרי הערעור. באופן כללי, ההחלטה אם לדחות את העונש עד אחרי הערעור היא החלטה, זה לא אוטומטי.

תוהה בדרכים 14 באוגוסט 2014

כי במקרה של סוארז ההחלטה התקבלה בשלב מאד מוקדם, לא בסוף 2014 – תחילת 2015. אם ההחלטה הייתה מתקבלת רק עוד חצי שנה, לא היה טעם לערער.

היגיון הפשוט: על מה יש לערער, אם ההחלטה מתקבלת רק לאחר שכבר ריצית את העונש? במקרה כזה יכול להיות במצב שריצת את מלוא העונש למרות שיצאת זכאי.

יריב 14 באוגוסט 2014

תוהה, את סוארז לא הציגו בברצלונה בגלל שנאסר עליו להשתתף בפעילות כדורגל (שלא לדבר על זה שנמנע ממנו לשחק נגד קוסטה ריקה, להזכירך הוא לא קיבל אדום וכל הענישה שלו היא על ידי ועדה חיצונית).

זה בהחלט אפשרי, ועם זאת לא תמיד דוחים את העונש. הנוהג המקובל הוא לשקול זה מול זה את הסבירות המוערכת להצלחה בערעור (הצלחה – יבוטל העונש שכבר בוצע) מול הנזק מריצוי חלקי במקרה כזה. במקרה של סוארז הנזק קטן (אך לא אפס) והסיכוי אפסי, אז לא דוחים. במקרה של ברצלונה הנזק גדול (שהרי הערעור מאוד איטי) והסיכוי לשינוי ההחלטה לא רע (שהרי המערכת מאוד מושחתת).

שים לב לתיאור של FIFA, הערעור מורכב (הוא יקח זמן), הוא לא יכול להסתיים לפני תקופת ההעברות (הנוכחית, הפרסום מאפריל), והמועדון ביקש דחיה כחלק מהערעור (סוארז לא ביקש, אני מניח). זו בקשה נפרדת שנידונה לפני הערעור (או לפני הגוף הדן בערעור או לפני הערכאה הראשונה, תלוי במערכת).

http://www.fifa.com/aboutfifa/organisation/news/newsid=2322794/

תוהה בדרכים 14 באוגוסט 2014

ברור שברצלונה היא זו שביקשה לדחות את העונש עד מתן הערעור, אני פשוט כובל על הקביעה שזה ביטוי של שחיתות או העדפה. אני חושב שזה הדבר הנכון וההגיוני לעשות במקרה הזה, מהמניעים שציינת.

אני לא מכיר את הפרטים, אבל ההיגיון הסביר אומר שהיה מסוכן מאד מבחינת ברצלונה וסוארז לבקש לדחות את העונש את קבלת ההחלטה על הערעור, מכוון במצב כזה הם מסתכנים שההשעיה תצא על השלבים היותר מכריעים של העונה. אתה יודע, אם אתה כבר מקבל השעיה של ארבעה חודשים, אז עדיף שמחצית ממנה תיפול על הפגרה והיתר על מחזורי פתיחת העונה.

בדבר אני חולק עליך: אני חשבתי שדווקא במקרה של סוארז היה קייס יותר חזק לטענה על עונש מוגזם. במקרה השני אפשר לטעון שכולם עושים את זה (מה שנכון) או שהחוק חוטא למטרה המקורית שלו (מה שגם נכון), אבל על העובדה שהם עברו על החוק אין ממש ויכוח.

סוארז עשה משהו חמור, אבל שחקנים עשו דברים יותר חמורים, גם במונדיאל (דה יונג, זוניגה), ולא נענשו בכלל.

edgecator 14 באוגוסט 2014

אוף. עכשיו אני אופטימי לגבי וידאל.

איציק 14 באוגוסט 2014

יש שמועות שהשמועות יאסרו ויוצאו מחוץ לחוק. מישהו שמע איזו שמועה לגבי זה?

סימנטוב 14 באוגוסט 2014

:)

Zofo 14 באוגוסט 2014

שמועות או לא ואן חאל החזיר את כח ההרתעה מבחינתי.
לטעמי הקבוצה המעניינת של השנה הקרובה.

היסטוריון של ספורט 14 באוגוסט 2014

אשר לדי מריה אני מסכים שייתכן ובגלל עניין הצ'מפיון הוא לא ירצה לבוא …אבל בעיני
1. הוא כבר זכה בתואר אשתקד ולכן לא את זה הוא מחפש ..הוא מחפש הכרה בה שלא זכה בריאל.
2. בעיני מדובר בשחקן מהטובים בעולם …איני מרבה לראות את ריאל במשחקים שלמים (לא הטעם שלי) אך אני רואה אותה בצ'מפיון בנוקאאוט ובקלאסיקואים מול ברצלונה …כמעט תמיד כשברצלונה פגשה בריאל בחלון הראווה הגדול ביותר בעולם של כוכבים גדולים השחקן שהכי צד את עיני הוא די מריה …בעיני מדובר בשחקן מעולה לא מעורך מספיק (אך …אם הוא רק היה משחק בגמר המונדיאל).
ולכן מבחינות אלה בשורה התחתונה נראה לי שמעברו בהחלט ראלי .

סתם אחד 14 באוגוסט 2014

מסכים לגמרי, בהפסד 4 3 בקלאסיקו (פנדל ואדום שלא היה) הוא עבר 4 שחקנים כמו קונוסים והשאיר לבד את בנזמה שהחטיא כמעט כרגיל, בגמר גביע הוא היה ממש מעולה, ובגמר הצ'מפיון הוא נתן משחק ענק,והוא לא מפסיק לרוץ על כל כדור, מצחיק שבריאל אין לו מקום בטוח בהרכב, יש להם כבר יותר מידי שחקנים טובים.

תוהה בדרכים 14 באוגוסט 2014

בוודאי שמקצועית יש לו מקום, הוא פשוט פחות "גאלקטיקו" בעיני פלורנטינו פרז. הוא אולי היה השחקן המצטיין של ריאל באלופות בעונה שעברה (אם אתה מסתכל על היכולת ומתעלם מגולים של רונאלדו בגראבצ' טיים).

וזו לא רק היכולת שלו בהתקפה, זו האנרגיה וההשקעה שלו בצד ההגנתי (מה שרונלדו ובייל לא עושים).

תוהה בדרכים 14 באוגוסט 2014

ועוד הערה. הטעות השיפוט היחידה בקלאסיקו הזה היה הפנדל שקיבלה ריאל.

תוהה בדרכים 14 באוגוסט 2014

שני כללים ביחס לשמועות על העברות.

1. המקור. באנגליה, אין מה להתייחס, בכלל, לכל ה"דיילי" למיניהם (מייל, אקספרס, מירור, סטאר. לגבי הטלגראף אפשר להתווכח).

אם נשאיר את התיעוב הפוליטי בצד, BBC, גרדיאן וסקיי הם מקורות יחסית אמינים בנושא הזה, אבל גם איבדו מהאמינות שלהם ודברים שנכתבים שם רחוקים מלהיות חצובים בסלע.

2. ההיגיון הסביר.

לדוגמה, מקרה וידאל: מה האינטרס של יובנטוס למכור את השחקן המרכזי שלהם בשבועיים האחרונים של חלון ההעברות, שכבר יהיה בלתי אפשרי להחליף אותו?

לוידאל אין סעיף שחרור שאפשר להפעיל, גם לא נשארה לו רק עונה אחת לתום חוזה. יובנטוס היא כיום לא אחת הקבוצות העשירות באירופה, אבל היא גם לא קבוצה שנמצאת במצב שמחייב אותה למכור. לא יודע, זה פשוט לא מסתדר.

נכון שכסף הוא תשובה להרבה דברים, אבל עזיבה של וידאל יכולה לעלות בדיעבד (דרך ירידה מקצועית של הקבוצה) בסכומים הרבה יותר גבוהים, בוודאי אחרי העזיבה של קונטה.

הדרך היחידה שההעברה הזו תתבצע לדעתי היא במצב שבו וידאל עצמו ממש ילחץ למעבר. וגם אז, לא בטוח שיונייטד תהיה המועמדת היחידה לקלוט אותו. ההיגיון הסביר במצב הזה אומר שיובה צריכה להעמיד אותו למכירה פומבית ולמכור להצעה הטובה ביותר.

איציק 14 באוגוסט 2014

אם להאמין אז רק לסאן!!!

תוהה בדרכים 14 באוגוסט 2014

וואלה, שכחתי את "הסאן". הוא בקטגוריה של ה"דיילים".

כספרי 15 באוגוסט 2014

הסאן זו קטגוריה ייחודית: המיץ של הזבל

תוהה בדרכים 14 באוגוסט 2014

לגבי הומלס, זה היה נון סטורי מההתחלה. לכול אורך הדרך, גם הקבוצה וגם השחקן עצמו הצהירו שהוא לא יעזוב הקיץ.

אם היה לו סעיף שחרור או שדורטמונד היו צריכים למכור מבחינה כלכלית, הסיפור היה יכול להיות שונה.

ענין סעיף השחרור הוא קריטי בעסקי ההעברות בשוק הנוכחי מכוון שהוא לוקח את הכוח לחלוטין מהקבוצה המוכרת.

יאיר אלון 14 באוגוסט 2014

קיץ 2013 ארסנל מגישה לליברפול העומדת בסעיף השחרור של סוארז. ליברפול לא משחררים את השחקן ואומרים אם הם רוצים שייקחו אותנו לבית המשפט.

סעיף השחרור הוא קריטי רק כשהשחקן לא קריטי לקבוצה.

תוהה בדרכים 14 באוגוסט 2014

ממש לא מדויק. ראה מקרי גצה, חאבי מרטינז, אנדר הררה, דייגו קוסטה, פליפה לואיז וכו'. אפילו במקרה המכירה של סוארז לברצלונה היה מעורב סעיף שחרור.

מה שקרה במקרה של סוארז וארסנל זה היוצא מהכלל.

אביאל 14 באוגוסט 2014

אני חושב שיש הבדל בליגות, אם אני לא טועה בספרד זה חוק קבוע לתת לכל שחקן סעיף שחרור, בגרמניה כנראה החוק יותר קשוח ובאנגליה כנראה יש איזה פירצה – כמו שהנרי, הבעלים של ליברפול סיפר בזמנו.

אביאל 14 באוגוסט 2014

תוהה – דווקא זה שקונטה עזב גרם לי להאמין שכנראה יובנטוס הולכת לוותר על וידאל וגם בזמנו היתה שמועה שריאל וצ׳לסי רוצות את פוגבה ומוכנות לשלם 60-70 מיליון.

אבל לך תדע.

Matipool 14 באוגוסט 2014

גם אני לא רואה את האינטרס של יובה למכור את וידאל .

דורפן 14 באוגוסט 2014

ידידי – לא כתבתי שיש ליובה אינטרס למכור או שהיא טובה לכל הצדדים. כתבתי שלכל אחד יש יתרונות – כלומר משהו מועיל בעיסקה. במקרה הזה נאני וצ׳יצ׳ריטו שאני מעריך שכן יצליחו להצטיין בליגה האיטלקית, הם שחקנים לטינים, מביאים תועלת מסחרית עצומה (צ׳יצ׳ריטו) הם לא מבוגרים מדי וכו.

יאיר אלון 14 באוגוסט 2014

בגדול אני מסכים איתך אבל רק אומר.. אולי יובה חושבים גם בלי וידאל יש קבוצה מספיק טובה לזכות באליפות. בצ'מפיונס לא נגיע רחוק אז בוא לפחות נעשה איזו מכה..

משה 14 באוגוסט 2014

אני לא מבין כ"כ את הסיפור עם רוחו ובלינד, למה להביא 2 שחקני רכש (שואו + אחד מהשניים) בכסף גדול על אותה עמדה ? אין ליונייטד עמדות אחרות דחופות יותר ?

משה 14 באוגוסט 2014

בייחוד כשאין אירופה.

Best 14 באוגוסט 2014

משה,
רוחו במקור בלם, בארגנטינה בגביע העולם הוא שיחק כמגן אבל התפקיד הטבעי שלו נמצא במרכז ההגנה.
לא יגיעו שניים מבין בלינד/רוחו, אין מצב כזה.

דורפן,
אתה צודק בגדול לגבי ספורטינג, אבל צריך לקחת בחשבון שיש לה רק 25% מהכרטיס של השחקן, כך שבהחלט אפשר לצפות למלחמה מצידה, למרות שקרוב לודאי שאם באמת נרצה את השחקן, הוא ינחת אצלנו.

גם אני לא מאמין לדיווחים על די מאריה (במיוחד לגביו) וקואדרדו, וידאל…לא כזה הזוי אבל די אהיה מופתע אם יגיע לשדה התעופה במנצ'סטר.

ורמאלן? לשלוח זר של פרחים לבארסה שמנעה מהבלם הבינוני והבין כה פצוע כרוני, ובכלל נחמד מצידם שלקחו את החולדה מליברפול.
לא ברור מה הפטיש בשנים האחרונות של הקטארים מקטלוניה להביא שחקנים בינוניים מארסנל (סונג).

גיל 14 באוגוסט 2014

שוק ההעברות בכדורגל זה כמו הדראפט בNFL. מפטפטים עליו בלי סוף והוא מלא בשחקנים עם פוטנציאל שנותנים תקווה לעונה החדשה ובסוף מגלים שרק מעטים מממשים את ההבטחה בהם.

ניק 14 באוגוסט 2014

ובנושא קצת אחר – אשמח לקבל הסבר לגבי הקשר של המערך החדש שלנו לינוזאי….. איפה הוא בדיוק הולך לשחק?!

דורפן 14 באוגוסט 2014

לדעתי מחליף או באגף אם צריך שינוי או באחת משלוש העמדות הקדמיות. כשינוזאי יהפוך לוורלד קלאס, אם וכאשר, אולי נראה את ה-4-4-2 חוזר.

תוהה בדרכים 14 באוגוסט 2014

מה ההגדרה שלך לוורלד קלאס?

ערן 2 14 באוגוסט 2014

גיגס ;)

אריק האדום 14 באוגוסט 2014

+10000000

ניק 15 באוגוסט 2014

המצב באמת נראה בעייתי – ב3-5-2 הוא יכול לשחק רק מאחורי החלוץ, ככה שזה לא באחד מ3 העמדות ההתקפיות אלא רק באחת ספציפית, וגם שם ברור שמאטה יועדף על פניו.
אז בהנחה שהוא מחליף ראשון, חייבים למכור את קאגווה, כי אין מה להחזיק שחקן כזה כמחליף שני לעמדה אחת ספציפית (כי גם הוא לא יכול לשחק בשום עמדה אחרת במערך הזה)…

שלו 14 באוגוסט 2014

פעם צלפני שנים היה איסור חמור על התעסקות עם מלפפוני קיץ….
איך שהזמנים משתנים.
וסטרוטמן צריך קודם להתאושש מפציעה ולקחת אליפות עם רומא.

סימנטוב 15 באוגוסט 2014

כשוודוורד חזר לאנגליה כשהתחיל המסע היה לי דז'ה וו מהשנה שעברה, בינתיים גם לסקולס יש חששות שהוא לא סוגר עסקאות (לא יודע, לא יכול, מוגבל בתפקידו, אין בכיס, או שכל התשובות נכונות , אין לי מושג)

בני 15 באוגוסט 2014

בעניין די מריה
אחרי כל הסופרלטיבים לואן חאל על המונדיאל בסופו של דבר מול נבחרות ששיחקו מבוקר ושמרני (קוסטה ריקה וארגנטינה לדוגמא) מי שפרץ את ההגנה היה רובן. השיטה אמנם הביאה את הכדור קרוב לרחבה אבל את הפקק שנוצר שם פרץ רובן כשעבר את השומר שלו וחייב את מרכז ההגנה לצאת איליו וכך נוצרו הזדמנויות (לא תמיד שערים…).
יתכן שחסר שחקן כזה ביונייטד שמשחק על הקו ועובר שחקנים באחד על אחד כדי לפתוח הגנות בוודאי בפריימרליג הקשוחה.
זאת כנראה הסיבה שדי מריה וקוארדו באים החשבון.

כץ 16 באוגוסט 2014

נכון לזמן כתיבת תגובה זו, ההתנהלות של יונייטד בשוק ההעברות פשוט בזיונית. אני די בטוח שואן חאל מרגיש מרומה לאור ההבטחות של הגלייזרים להזרמת כספים לרכש.

לואן חאל יש את הנסיון לשמור על קור רוח עד עתה, אולם במידה ויונייטד יפתחו את העונה ברגל שמאל לא אהיה מופתע לביקורת של ואן חאל כלפי הגלייזרים ולא אהיה מופתע אם ואן חאל יסיים את תפקידו מוקדם מהצפוי.

עד עתה וודוורד פשוט כישלון מהדהד ומסיים כל התנהלות מול מועדון/סוכן שממנו הוא רוצה לקנות שחקן על הצד המפסיד. הרי שחקנים כמו וידאל, קואדרדו ודי מריה מחזירים את ההשקעה דרך מכירת מרצ'ינדייס במיוחד בקבוצה כמו יונייטד. לא ברור האם הוא באמת אידיוט שמתקמצן על 5-10 מיליון בשביל לסיים עסקה שיכולה לשדרג את הקבוצה לחלוטין או שהוא מקבל הוראות מלמעלה להכשיל עסקאות.

Comments closed