נאני הולך (ומרקוס רוחו בא)

שחקן שהרים תרומה אדירה

 nani

קצת פופולארי היה לרדת על נאני בשתי העונות האחרונות ועכשיו – קצת סר טעם – והנה כמה נקודות שמסכמות לדעתי את פועלו ביונייטד. 

1.  על השחקן הזה חתומה אליפות –  זו של 2011. האליפות ההיא הושגה למרות יכולת חוץ רעה – אבל בזכות ניצחונות בית על כל הגדולות. ובכל המשחקים ההם נאני בישל או הבקיע. היו לו תשעה שערים והוא הוביל את הליגה עם 14 בישולים באותה עונה. גארת׳ בייל נבחר לשחקן השנה עם שבעה שערים ושני בישולים. שחקן שרשומה על שמו אליפות אחת הוא שחקן רב זכויות ביונייטד.

2. הוא לא הבקיע המון – 40 שערים אבל הוא נטה להבקיע ולבשל שערים גדולים. תראו את לקט ההבקעות הזה שלו – תמצאו שם ייצוג יפה לארסנל, לטוטנהאם, הוא בישל את השער ההוא לרוני מול סיטי במשחק בו גם הבקיע. גם מול ליברפול וצ׳לסי הוא כבש. הוא היה שחקן של משחקים גדולים.

3. הוא בעט פנדל במוסקבה במצב של החטאה-הפסד. זה הפנדל הכי קשה לבעוט בדו קרב פנדלים ובגיל מאד צעיר כשחקן שנה ראשונה והוא השחיל אותו.

 4. הוא בא עם כל ההשוואות לרונאלדו – אותו תפקיד, מאותו מועדון ומאותה מדינה – סיטואציה לא פשוטה.

5. הגולים שלו היו יפים ובשיאו היה שחקן נהדר לצפיה.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

6. הוא התעלל המון פעמים בארסנל. מאד אהבתי כשהיה מתעלל בארסנל כשזו הייתה מתהדרת ״בכדורגל יפה״.

7. הסיפור האישי שלו נהדר. לראות ילד שננטש על ידי הוריו ואומץ על ידי אחרים הופך לכדורגלן בינלאומי נפלא ומתעשר – זה סיפור נהדר.

8. הכי חשוב: פרגוסון הסביר פעם איך נאני חזר מהמתים להיות שחקן מרכזי. השחקנים ביקשו שנאני יחזור להרכב. אז כל הדיבורים על אגואיזם הם שטויות. נאני הוא מאלו שמנסים את המבצע האישי כי זו העבודה שלו.

לא אגדת מנצ׳סטר יונייטד כי היו לו תקופות לא טובות די ממושכות. אבל את יונייטד עוזב שחקן שהרים לה תרומה אדירה. גם יפה שהוא חוזר לספורטינג.

*

וכמובן  מרקוס רוחו הצטרף. לא רגע אחד מוקדם מדי – בעונה בה וידיץ ופרדיננד עוזבים הוא קריטי. יש עוד רכישות קריטיות וקריטי לשלוח עוד מספר שחקנים לדרכם. כי לא ייתכן שואן חאל ידבר על ״מכה מורלית״ בגלל הפסד לסוונסי. יונייטד לא חייבת לזכות באליפות השנה אבל היא חייבת להפסיק לרחם על עצמה ולחזור לגישה של ״הפסד לסוונסי. לא נעים. קורה״. וכשואן חאל יסיים לשקם את הקבוצה ויונייטד תהיה שוב חזקה – תהיה לי פינה חמה בלב בשחקנים שרוצים להגיע אליה עכשיו.

הממציאים הגאים של מקלחת הגטורייד
הבלדה על אדם ג'מילי - שחר דלאל

44 Comments

MIKE 19 באוגוסט 2014

רוחו הוא לא מגן?

דורפן 19 באוגוסט 2014

מגן-בלם

תוהה בדרכים 19 באוגוסט 2014

לא לי ברור הקטע עם נאני.

הוא דשדש ביונייטד בעונות האחרונות, אבל הוא שחקן מוכשר בגיל טוב ולא חסר שחקנים שלא מצאו את מקומם בקבוצות גדולות ירדו דרג ברמת המועדון, מצאו את עצמם מחדש ועשו קריירה גדולה- פורלן, ריקלמה, רוסי, ולה, קייחון, ג'ובאני דוס סנטוס ואחרים.

באקלים הנוכחי לא ברור לי איך לא נמצאה קבצה (סביליה, ויאריאל, שאלקה פיורנטינה, נאפולי, בדרג הזה) שתשים עליו את ה10 מיליון יורו.

מוזר מאד.

דורפן 19 באוגוסט 2014

אני חושב שהוא מושאל… אולי רוצים לשקם אותו כדי למכור או אם יחזרו ל-4-4-2?

מבחינתו זה מצב טוב – חוזר לקבוצה שהוא גדל בה אבל עם משכורת של יונייטד לשנה הזו.

גם ספורטינג היו חייבים תמורה של שחקן – כי הם לא רואים כמעט גרוש מהמכירה של רוחו.

אליקו 19 באוגוסט 2014

למה לא רואים כמעט גרוש? הוא לא עלה ליונייטד 20 מיליון יורו?

edgecator 19 באוגוסט 2014

לפי מה שהבנתי, 75% הולכים לחברה שמחזיקה באותו אחוז מהכרטיס שלו, ועוד 20% לספרטק מוסקבה, קבוצתו הקודמת.

דורפן 19 באוגוסט 2014

כמו שכתבו מעליו 75% הלכו לאיזשהם נוכלים שהחזיקו בו וגם ספרטק מוסקבה לקחה חלק ממה שנשאר

omer 19 באוגוסט 2014

למה זה לא ברור?

אני מסכים עם רוב הדברים שדורפן רשם, אבל בשנתיים האחרונות נאני שיחק 22 משחקי ליגה בלבד הוציג יכולת רעה (גם בנבחרת).

תוהה בדרכים 20 באוגוסט 2014

לא ציפיתי שנאני יגיע לריאל על תקן גאלקטיקו, אבל לא חסר קבוצות באירופה שהוא יהווה חיזוק מצוין עבורן, במחיר (לפחות על פי הדיווחים) לא בשמיים.

הוא שחקן מוכשר מאד, בשיא הקריירה, לא עבר פציעות קשות, לא הד קייס. אין סיבה להניח שבקבוצה שתתאים לו סגנונית ותבטיח לו מקום בהרכב, הוא לא יוכל לשחזר את היכולת מהשנים הטובות ביונייטד.

זה לא משחק מחשב וברור שכאשר שחקן נמצא בסיטואציה לא טובה עבורו, זה ישפיע על היכולת והביטחון שלו. למישהו יש ספק שנאני בכושר טוב הוא שחקן עדיף בהרבה על אדם לאלנה שעלה 26 מיליון פאונד?

omer 20 באוגוסט 2014

אני לא חולק עליך. אפשר למצוא לא מעט שחקנים פחות מוכשרים ממנו בקבוצת הביניים.

אבל בעולם הכדורגל המוטו המוביל הוא: what have you done for me lately??

לכן חאמס נקנה ב80 מיליון, רוחו ב20 (מישהו בכלל חשב שיש לו סיכוי להגיע לקבוצה בסדר גודל של יונייטד לפני המונדיאל), לאלנה ב26 וכו' ואילו לנאני אין ביקוש.

תוהה בדרכים 20 באוגוסט 2014

קאגווה הוא דוגמה נוספת לשחקן כזה. הוא לא "וורלד קלאס", אבל אין ספק שבסיטואציה יותר מתאימה עבורו, הוא יראה הרבה יותר טוב. הוא אותו שחקן שפירק את באיירן של היינקס.

אהד 20 באוגוסט 2014

ההשאלה שלו לליסבון טובה עבור כל הצדדים. מנצסטר לא ויתרה עליו מצד אחד (מדובר בהשאלה לשנה) ותוכל לקבל אותו עם יותר ביטחון בשנה הבאה (או למכור אותו בסכום יפה כשיהיו קופצים). ליסבון קיבלה שחקן כמעט בחינם לשנה ונאני כמובן יוכל להראות את היכולות שלו בלי לחשוש מהספסל.
צריך לזכור עוד משהו – הרבה פעמים סכום ההעברה הוא לא מה שמרתיע אלא השכר של השחקן. 10 מיליון יורו עבור נאני זה בסופו של דבר 20, בגלל שהוא משתכר 130 אלף לישט לשנה ומחזיק בחוזה ארוך טווח.

edgecator 19 באוגוסט 2014

לקרוא לדיבורים על אגואיזם שטויות זה, טוב, שטויות. שחקן שאף פעם לא היה מודע לגבולות היכולת שלו, וכתוצאה מכך חירב אינספור מהלכים גם בימיו הטובים – הגם שאין ספק שהסיטואציה עם רונאלדו לא תרמה לכך. לא אשכח כמה הוא הטריף אותי באותה עונה, תמיד טענתי שהוא יכול היה לסיים אותה עם כמות בישולים כפולה. אבל כמובן שנזכור את הרגעים היפים, גם אם לא רק. וכן, גם את אותו פנדל.

אגב, זוכרים איך כולם חשבו בשנה שעברה שנפטרנו סופסוף מאנדרסון? אני מקווה, הן בשביל נאני והן בשביל המועדון, לעונה טובה שלו.

דורפן 19 באוגוסט 2014

בעשרים דקות אחרונות במשחק לחוץ הוא מבקש את הכדור כדי להשתחרר ולבעוט. זה עדיף מכל השחקנים הקבוצתיים שרק רוצים לא להיות חתומים על איבוד כדור. והעובדה ששחקנים הבינו שהוא שחקן של אחוזים. שאתה משלם במה שנראה שטויות עבור הברקות גדולות.

יונתן פ. 19 באוגוסט 2014

אם כבר מדברים על אחוזים, אני משוכנע שאם הייתה סטטיסטיקה של "אחוז הבעיטות מחוץ למסגרת", נאני היה "מוביל" את הפרימירליג ב 5 שנים האחרונות בפער גדול.

גם אני בתחושה שעשית מעט רומנטיזציה לנאני. למרות 2011 הגדולה שלו, שכולנו מודים לו על כך, אני חושב שקצת מוגזם להגיד שהאליפות הזו רשומה על שמו. כשאני נזכר בשנה הזו המחשבה שעולה לי זה "למה הוא לא יכל לשחק גם בשאר הזמן ככה?".
בסופו של דבר, אחד השחקנים עם אינטיליגציית משחק היותר נמוכות ששיחקו אצלנו, וחבל כי כשרון ברגליים ברור לכולם שיש לו.
עדיין, מודים לו על התרומה והשנים במועדון ואמן והוא יצליח להעלות את הקריירה שלו חזרה על הסוס.

דורפן 19 באוגוסט 2014

לפעמים צריך שחקנים שלא מפחדים שיגידו עליהם שהם אגואיסטים ולא את אלו שמוסרים לרוחב כשחייבים גול

edgecator 19 באוגוסט 2014

נכון. אבל בטרייד-אוף, נאני בעיקר היה בצד הלא נכון.

יעקב 19 באוגוסט 2014

שחקן עם רמת משכל ויכולת קבלת החלטות מהנמוכות שנראו ברמות הגבוהות .יחס הצלחה באחוזים של אחד לעשר

גיל 19 באוגוסט 2014

הרבה כישרון, מעט מדי ליטוש. חבל שזה מגיע לסיטואציה כזו שהוא עוזב אבל שחקן שלא תורם באופן קבוע לא צריך לשחק בהרכב. מקווה שימצא את מקומו בספורטינג.

אבי גרפינקל 19 באוגוסט 2014

אז למה הוא לא מיצה את הכישרון שלו? הרי אין שם בעיה אקוטית של פציעות / גיל / אלכוהול / חיים פרועים / חוסר משמעת וכו'.

אודי 19 באוגוסט 2014

כי חוץ מעונה וחצי, הוא לא ידע לעשות את האיזון בין קבוצתיות לבין אגואיסטיוט מיותרת. אבל אומרים פה שלהיות אגואיסט זה טוב, אז מה אני מבין.

dave 19 באוגוסט 2014

and also smashed arbeloa's lungs

dave 19 באוגוסט 2014

(but scored 2 beautiful goals vs bayern, (what didn't help

אבי 19 באוגוסט 2014

תמיד אהבתי אותו

אודי 19 באוגוסט 2014

נשמע כמו משהו שהסוכן שלו מנסה למכור למועדונים שמתלבטים אם לקנות אותו.

יוסי מזרחי 20 באוגוסט 2014

צריך לאחל לו הצלחה ואני מקוה שחזרתו לספורטינג תשקם את הקרירה. בסך הכל הוא פוטנציאל אדיר שלא מומש ולדעתי הוא אחד הנפגעים מעזיבתו של קיירוש (שהיה המאמן בפועל ועיצב יותר מכולם את יונייטד של אותן שנים) שהמליץ על הבאתו.
בכל מקרה, העזיבה שלו קצת מאוחרת לשני הצדדים, ובעולם מתוקן יותר אצלנו בקבוצה, יתכן והקרירה שלו היתה שוב על המסלול,אולי כמועמד לחזרה לקבוצה.
בכל מקרה שיהיה לו בהצלחה מכל הלב.

סימנטוב 20 באוגוסט 2014

קיוותי שיצליח, כישרוני וירטואוזי כנראה שהעזיבה של קיירוש באמת עצרה אותו. שיטת המשחק שלנו שונה עם ואן חאל וצריך להמשיך הלאה.

יורם אהרוני 20 באוגוסט 2014

אתמול ב"ישראל היום" כתבת על ניסוי מעניין עם טטריס. חבל שאין דיון על כך כאן.

א.לוי 20 באוגוסט 2014

אני זוכר ממנו משחק או שניים טוב

wazza 20 באוגוסט 2014

אחד המשחקים שראויים לאזכור- רבע גמר ליגת אלופות 2010 עם 2 גולים אדירים https://www.youtube.com/watch?v=MptApGxDzB8
לי תמיד הייתה הרגשה לגביו שעם חיווט קצת יותר נכון הוא היה יכול להיות שחקן יותר טוב (או מרגש כמו שקוראים לזה פה) מרונאלדו), הוא מושאל לשנה אז נקווה שנראה אותו בחזרה אצלנו מממש אפילו חלק מהפוטנציאל

חז 20 באוגוסט 2014

השער הכי גדול שלו היה מול ארסנל שבכלל נרשם כעצמי של אלמוניה. מה שהוא עשה שם בין שני שחקנים גורם לך לתפוס את הראש כ"כ הרבה פעמים.
למי שפספס/לא זוכר: http://www.timsah.com/Manu-Arsenali-Nani-ile-vurdu-1-3/Z0T0TBjTbad

הבעיה עם נאני, שעם כל הכישרון, אני יכול לחשוב על מהלך קבוצתי אחד שכולל אותו ב6 שנים. השוויון בקומיוניטי שילד מול סיטי ב2012. זה מתמצת את כל הבעיה.

יאיר 20 באוגוסט 2014

אני חושב שמנאני בהחחלט אפשר לחוש תחושת אכזבה גם אם זכורים לנו ממנו רגעים יפים.

אצלי הוא חרוט בזיכרון כזה שהגיע על תקן רונאלדו החדש ומהר מאוד הבנו שכריסטיאנו הוא לא. אבל אחרי שהסתגל לליגה האנגלית כן הפך לשחק הרכב טוב (לדעתי זה היה בשנים 2010 ו-2011) ואז הגיעה דעיכה ממנה לא הצליח להשתקם עד כה.
כלומר הוא הגיע למעמד טוב מאוד (לא הייתי אומר שהאליפות חתומה על שמו אבל כן היה בורג מרכזי) ואז במקום לעשות קפיצת מדרגה לרמת וורלד קלאס (לא חייב להיות כריסטיאנו או מסי כן, אלא פשוט שחקן וורלד קלאס כמו שהיו יש את וידאל, בייל, שווינשטייגר, פלקאו ואחרים) חלה רגרסיה והוא הפך לשחקו מאוד לא יעיל.

נראה שמקרה קצת דומה הוא צ'יצ'ריטו שפשוט ויתר על תקופת ההסתגלות ומהר מאוד הוכיח שהוא חלוץ מצוין. היה נראה שאם ישמור על גרף התקדמות נכון בהחלט יוכל להיות חלוץ מוביל ביונייטד ואז גם כן באה נסיגה ביכולת או אי הבעת אמון מצד המאמנים וכיום הגענו למצב שהוא לא נחשב ליותר מחלוץ שלישי (כלומר לא שדרג את המעמד שלו מאז שהגיע) ואוהדים לא יבכו אם יעזוב.

יאיר 20 באוגוסט 2014

נ.ב.

גם בעולם היום של החתמות גדולות וסגלים מפוצצים ואין לי ספק שצריכים להשקיע הרבה כסף כדי להיות קבוצה בטופ של אירופה אני לא חושב שיונייטד צריכה לתת תחרות לבארסה וריאל בשחקני העל שהיא תרכוש מדי קיץ.
אלא לחזור ולהצליח להפוך את אותם נאני וצ'ציריטואים לשחקני הרכב לגיטימיים במאבק האליפות באנגליה ובשלבים המאחורים בצ'מפיונס ליג.

z 20 באוגוסט 2014

אך נאני נאני…מהלקט ניתן לראות ש 80 אחוז מהגולים הם של אותו המהלך (ודווקא הגול מול צלסי כשבעט לרשת העליונה והגול מול ארסנל כש נע על קו הקרן ואיכשהו הצליח להקפיץ מול השוער לא נכללו…)
כזה הוא נאני, כש הצליח לחתוך מהאגף לאמצע ולהביא אחת מה טוב, אבל כשלא הצליח לבצע את מהלך הדגל שלו אז נאדה. זכור לי במיוחד המשחק מול באזל כששוב ושוב (ושוב) ניסה לעבור דרך 3 שחקנים ויותר ודי חירב את הערב.
טונות של כישרון ווירטואוזיות, כנראה שגם בנאדם מאוד נחמד, אבל מוח כדורגל לא מהגדולים שהמשחק ידע , לפחות נכון לעכשיו.

אריק 20 באוגוסט 2014

זזהו. ניצלנו. רוחו בא!

zork 20 באוגוסט 2014

נאני (וולנסיה) הוא מסוג השחקנים הכישרוניים אבל הלא מלוטשים שרק פרגוסון היה יכול להפוך לחומר לאליפות ולאלופות.
לשאר המאמנים אין הרבה מושג מה לעשות עם היהלומים הללו.

חז 20 באוגוסט 2014

להכניס את נאני וולנסיה לאותה קטגוריה זה כמו להשוות בין באלוטלי לטל בן חיים.
סט היכולות שלהם כ"כ שונה שזה מדהים. אחד כישרון בלי שכל השני עבודה בלי כישרון.

אגב, גם פרגי לא בדיוק הפך אותו לחומר לאליפות. סה"כ נאני נתן כמה חודשים טובים ב2011 ואח"כ נפצע. כוכב כמו ג'רמי לין.

wazza 20 באוגוסט 2014

איזה טל בן חיים?

חז 20 באוגוסט 2014

אחלה רעיון. כמו להשוות בין טל בן חיים החלוץ וטל בן חיים הבלם. אחד כישרון בלי שכל. השני עבודה בלי כישרון.

גיסנו 20 באוגוסט 2014

מצחיק שהזכירו פה את טל בן חיים, כי כשאני רואה את נאני (וגם את אשלי יאנג לצורך העניין) אני מיד חושב עליו.

המון כשרון, נתונים פיזיים טובים (נאני אמנם קצת נמוך אבל מהיר וזריז וגם די חזק) – אבל על כל מהלך מוצלח הוא ייתן 15 גרועים.

פעם בכמה זמן ייתן משחק מדהים שבו הכל מתחבר לו, ותהיה בטוח שהנה זה בא, הנה הכל הסתדר ומעכשיו הפוטנציאל סוף סוף יתממש, רק כדי לגלות בשבוע העוקב שהמשחק הטוב הוא הוא הסטייה מהתקן.

כנראה שהוא תפור למידות של קבוצה כמו ספורטינג יותר מאשר ליונייטד. קצת חבל אבל שיהיה לו בהצלחה.

no propaganda 20 באוגוסט 2014

האליפות של 2011 רשומה על וידיץ ופרדיננד, נאני היה שחקן הרכב טוב+ לא יותר מזה.

יואב 20 באוגוסט 2014

הפנדל במוסקבה נתן לו המון אשראי אצלי.
אגב, כל ארבעת החדשים באותה עונה כבשו בדו קרב-אנדרסון, טבז, האגריבס ונאני.

ליאב 20 באוגוסט 2014

האמת על נאני דומה לגורלם המקצועי של שחקני כדורגל רבים. הוא פשוט איבד מבטחונו וזה הלך והתדרדר מאז שפרגוסון פרש. יש לא מעט שחקנים כמוהו שההבדל בין היותם שחקנים טובים לכאלה שמביאים תארים זה מאמן שיודע לעשות בהם שימוש מירבי, ופרגוסון היה כזה. מויס לא היה כזה ולואן חאל אין באמת רצון לנסות לחלץ את נאני, צ'יצאריטו ועוד מהבינוניות שעטפה אותם. הפיתרון הוא פשוט מאוד והוא קורה, החלפת שחקנים בדם חדש.

יאיר 21 באוגוסט 2014

אבל כבר אצל פרגי חלה אצלו דעיכה גדולה

Comments closed