סנדרלנד לא טיילה

די מאריה הוא שחקן נהדר וסטנדרט עוד יותר חשוב.

אם סנדרלנד חשבה שתטייל במשחק נכונה לה אכזבה (בעיקר במחצית השניה)

בין המחציות חל איזשהו שיפור ביונייטד ממזעזע למאד בינוני אבל עם קצת אחריות של השחקנים. וכדי לא להיות שלילי לגבי כל עניין – כמה שחקנים שיחקו את התפקיד שלהם בסדר. ואלנסיה, טיילר בלאקט ואולי גם פיל ג׳ונס והמחליף מייקל קין. אני חייב לציין שהטלוויזיה בחרה את חואן מאטה לשחקן המשחק – בחירה שאני לא הכי מבין.

מרכז הקישור עם קלברלי ופלטשר ממשיך להיות לא מתאים וקשה לי להאמין שלא צפויה עוד החתמה אחרונה באזור הזה של המגרש. אשלי יאנג מגיע במהירות לרמה בה היה בתפקידו הקודם. סביר שיישאר כדי להיות מחליף. אבל כל זה היה ידוע כבר מזמן.

וזו בדיוק המסקנה: בהנחה שדי מאריה נרכש אז הגיעו בקיץ ארבעה שחקנים ואף אחד מהם לא שיחק. אז למה שיהיה שונה במיוחד? אין מסקנות.

di-maria

היה

ולפני המשחק נכתב בעיקר על די מאריה:
ראיון יפה של גארי נוויל עם לואיס ואן חאל בטלגרף
. ובו ואן חאל אמר ״בונים קבוצה״ ביטוי שאני שונא. אבל הוא תחם את זה בשלושה חודשים וגם הבטיח להביא אליפות והוא ואן חאל. הוא באמת לא אחד שמתבטא כדי ליצור מסך עשן ואני מאמין שהוא חושב שזה הזמן הנחוץ. ולכן אני כרגע מתעצב מהפסדים אבל מסרב להיות מודאג. זה קצת דבילי לחשוב ששינויים כאלו לא לוקחים זמן.

אנחל די מאריה! שוב אני טועה בהערכתי לגבי סיכויי עיסקאות ומה רב האושר בטעות הזו. הוא לכאורה נראה לא שייך ל-3-5-2 אבל אני רואה אותו משחק גם באגף כי הוא עובד מספיק בהגנה וגם שואל את עצמי אם חואן מאטה לא צריך לחשוש למקומו מתחת לחלוצים.

ואן חאל אמר משהו מאד מדאיג אחרי סוונסי. שכל הבטחון שנבנה במסע לארצות הברית נשבר ברגע אחד. בראיון עם נוויל אמר שזה קרה בעצם כבר מול ואלנסיה ששיחקה יותר טוב למרות שהפסידה. ואם הקבוצה במצב בו הפסד לסוונסי שובר אותה הגיע הזמן להתחיל לנקות אותה.

וזה מחבר אצלי משהו בין עיסקת די מאריה לעבודה שלו בנבחרת הולנד. בהולנד הוא ניקה את הנבחרת וקידם המון צעירים בזמן שהוא משאיר רק את המעולים. ואן פרסי, סניידר, אריאן רובן הם היחידים ששמרו על מקומם – ביחד עם דירק קויט. אם אתה לא ברמה של הטובים ממש – עדיף טיילר בלקט

כל שחקני האמצע של יונייטד צריכים לחשוש למקומם. אם אתה לא טוב במיוחד ואן חאל כנראה מעדיף שחקן צעיר שאפשר לעבוד איתו. דני וולבק כבר משוחרר ולדעתי כעשרה שחקנים צריכים לחשוש למקומם – אבנס, רפאל, קאריק, פלאיני, ואלנסיה, קגאווה, צ׳יצ׳ריטו, יאנג (שׁקצת מגיב אבל יש לו בעיה), קלברלי ואפילו מאטה. פלטשר מן הסתם ישרוד אבל גם יכול למצוא עצמו שחקן סגל.

די מאריה הוא שחקן נהדר וסטנדרט עוד יותר חשוב.

סינדרום האוורד קוסל
על עסקת באלוטלי

131 Comments

Danny - Long Island 24 באוגוסט 2014

מרכז שדה חלש, עכשיו יהיו שני קיצונים נהדרים אבל משחקים 3-5-2, אז איך הם משתלבים? טוב, אני לא לואיס…

דורפן 24 באוגוסט 2014

הולנד שיחקה אם סניידר, רובן וואן פרסי בהתקפה של שלושה. זה יכול להיות מאד דומה לדי מאריה, רוני וואן פרסי. מכיוון שברור שדי מאריה הוא רובן ונראה לי שואן פרסי יהיה ואן פרסי. השאלה מי יהיה סניידר…

wiz 24 באוגוסט 2014

אולי יהיה ניסוי:

די-מריה = סניידר
רוני = רובן

נראה לי הוא מסוגל לבצע את התפקיד; מה גם שעונה שעברה בריאל, עשה תפקיד דומה. גם אם לא במדוייק – עושה רושם שהוא יכול לשחק בכל תפקיד מרכז שדה ומעלה.

ואולי הררה ישלם את המחיר

חכם בלילה 25 באוגוסט 2014

אולי כדאי באמת להביא סופסוף את סניידר לתפקיד סניידר!
זה השחקן שיונייטד צריכה במרכז השדה כבר לפחות 5 שנים ונשגב מבינתי למה לא מביאים אותו. הוא סך הכל בפאקינג גלאטסראי, אז מה הבעיה?

martzianno 24 באוגוסט 2014

שחקן פנטסטי. מגיע לו יותר מריאל מדריד.

omer 24 באוגוסט 2014

+1

אנחנו עוד נצטער על כך שנתנו לו ללכת במקום לתת לו את החוזה שהוא ראוי לו

אריק 24 באוגוסט 2014

טוב. מצד אחד אני לא אוהב שבתקנים בכך שזורקים מלא כסף.
מצד שני, הקבוצה לא מאוזנת בטח אחרי עזיבת השחקנים בקיץ. חבל לחסום דקות משחק לווילסון בשביל וולבק וציצאריטו למשל מצד אחד ואין מה לחכות לקשר מרכזי גדול שיבוא מהנוער. אז צריך לנקות.
פעם היה אפשר לעלות עם התאומים כקשרים וביחד עם אושה וגיבסון באמצע לפרק את ארסנל. אבל הימים האלו כבר לא יחזרו. אז אם בלאקט, קין, לינגראד, ינוזאי פרירה ופאול והוולשי שנראה שקופץ מדרגה ישולבו ביחד עם שחקנים כמו די מאריה, זה נהדר. אם יונייטד יתחילו להתםרע מדי בשוק בלי לשלב צעירים, אז באסה.

גיל 24 באוגוסט 2014

שלושה חודשים זה זמן מספיק כדי לאבד אליפות ונראה שהוא מנמיך ציפיות. אבל אם באמת הכל יתחבר כמו שהוא רוצה חזרה לאלופות היא סבירה. ודי מאריה זה שחקן מעולה שאני מקווה שלא יסבול מתסמונת מאטה שנה שעברה.

תוהה בדרכים 24 באוגוסט 2014

אם די מאריה אכן יגיע, יונייטד חייבים להודות על שני דברים:

א. שהעונש של ברצלונה הושעה והם יכלו להביא את סוארז. מה שהכריח את ריאל להגיב ברכישה של חמאס וזה בעצם מה דחף את די מאריה החוצה.

הרי מקצועית אין שום הגיון במהלך הזה מבחינתם פשוט האגו של פרז לא יכל לעמוד בפיתוי.

ב. הרכישה ההזויה של דוד לואיז שכבלה את ידיה של PSG בגלל הפייר פליי הפיננסי.

תוהה בדרכים 24 באוגוסט 2014

מקצועית, קשה לפעמים להעריך שחקנים שמשחקים בקבוצה כמו ריאל. מצד אחד, הם לא הכוכבים הגדולים בקבוצה ולא תמיד מקבלים את הכבוד המגיע להם. מצד שני, בקבוצה כמו ריאל שמאד דומיננטית ברוב המשחקים שלה, אתה יכול לעשות מספרים שקשה יהיה לשחזר בקבוצות פחות טובות.

לדוגמה, על סמך יכולתם בליגה הספרדית, תמיד הערכתי את אוזיל הרבה יותר מדוד מסילבה. כיום, שהם משחקים בתנאים שווים יותר, שיניתי את דעתי.

עדיין, די מאריה חזק מנטלית מאוזיל ובמידה והוא ישחזר את היכולת מהעונה שעברה (עם קצת יותר שערים) הוא יכול להיות השחקן הטוב בפרמיירליג.

במשחק השוטף לאורך 90 דקות, הוא יותר טוב ממישהו כמו בייל לדעתי, הוא פשוט חסר את יכולת ההבקעה שיש לוולשי. אולי כשחקן מרכזי בקבוצה הוא ישפר גם את האספקט הזה.

no propaganda 24 באוגוסט 2014

הסעיף על פסז' נכון אם כי יונייטד עדיין נראית לי יותר אטרטקטיבית מפסז'.

חאמס לא ממש בא על התפקיד של די מריה, נראה לי שהתפקיד שקרוס יקבל יהיה יותר קרוב למה שדי מריה עשה בעונה הקודמת.

לדעתי אתה לא צודק לגבי אוזיל וסילבה אבל בכל מקרה אף אחד מהם לא ברמה של די מריה שהיה השחקן הטוב בריאל בעונה שעברה. הוא בהחלט מועמד בפוטנציה להיות השחקן הטוב בפרמיירליג אם כי יש לי הרגשה שזה יהיה קורטואה( שכמובן לא יקבל מספיק קרדיט על זה ).

תוהה בדרכים 25 באוגוסט 2014

די מאריה לא היה השחקן המצטיין אם אתה מודד עונה שלמה, אבל הוא אולי היה השחקן המצטיין במשחקים הגדולים- שעבור קבוצה כמו ריאל קובעים אם עונה מוגדרת כהצלחה או כישלון.

במשחקים גדולים יש לו שני יתרונות על שחקנים כמו בייל ואפילו רונאלדו:

1. הוא עובד הרבה יותר קשה על המגרש. ובהקשר הזה, ברור שאספקטים כמו תרומה להגנה והאנרגיה שהוא מכניס, הרבה יותר משמעותיים ככל שהיריבה יותר חזקה.

2. יש לו דריבל יותר טוב על שטח קטן, דבר מאד משמעותי מול קבוצות כמו אתלטיקו שמצופפות ולוקחות מבייל ורונאלדו את האפשרות לנצל את המהירות שלהם.

חוץ מלדחוק כדור מול שער ריק אחרי מצבע אישי של די מאריה, אני לא זוכר את בייל עושה פעולה אחת חיובית מול אתלטיקו בשבעה משחקים.

נקודות התורפה של די מאריה הן היציבות והבקעת שערים, אבל מאד יכול להיות שבקבוצה שבה הוא יהיה ה-שחקן הוא ישתפר גם באספקטים הללו.

תוהה בדרכים 25 באוגוסט 2014

ובעיקרון אני חושב שקרוס מגיע כמחליף של אלונסו (בצדק, הוא בירידה גדולה). הנקודה שחאמס לא עובד על המגרש כמו די מאריה ולכן במשחקים מול קבוצות מהטופ האירופאי, אתה לא יכול לשחק איתו בקישור לצד שני שחקנים שאף אחד מהם לא קשר אחורי קלאסי. בדיוק פה עבודת ההגנה וההשקעה של די מאריה היו כל כך משמעותיים עבור ריאל.

זה מאד בלט במשחק השני בסופר קאפ מול אתלטיקו במחצית השנייה, אחרי היציאה של קרוס והמעבר של רודריגז לקישור.

זורק מילה 24 באוגוסט 2014

ב 12 החודשים האחרונים (אוגוסט עד אוגוסט) יונייטד הוציאה 250 מיליון יורו נטו על 6 שחקני רכש שזה 200 מיליון פאונד והיד עוד נטוייה כי יש זמן עד ל 31 לאוגוסט.

פלאיני
מאטה
הררה
שואו
רוחו
די מאריה

מצד שני היא לא מכרה שום שחקן,כך שזה 250 מיליון רכש נטו (ואני לא מדבר בכלל על משכורות – די מאריה לדוגמה עומד לקבל 200 אלף פ0אונד לשבוע),לפחות צ'לסי-ריאל-ברצלונה מוכרות שחקנים בעשרות מיליונים ומקזזות הוצאות רכש.

מויס השבוע בריאיון טען שאשתקד יונייטד ניסתה לרכוש גם את רונלדו-בייל-פאברגאס.בקיץ הנוכחי ניסו לקנות גם את וידאל-רוייס-הומלס-קרוס והרשימה עוד ארוכה.

ככה בלי ששמתם לב,יונייטד נהפכה לסיטי סלש פ.ס.ז.

יונייטד תמיד הייתה ותמיד תהיה buying club

אריק 24 באוגוסט 2014

מכרו את בבה ואברה אני מבקש!
לפחות מה שאתה רואה זה המחיר האמיתי…
ניימאר וסוארז עלו רק שניהם 200 מיליון ואתה יודע את זה. אז מי הפך ל"יותר ממועדון" כמו פסז/סיטי? ותמיד היה כזה?

זורק מילה 24 באוגוסט 2014

סוארז עלה 81 מיליון יורו,ואתה יודע את זה טוב מאוד.במקרה שלו הכסף הלך ישירות למועדון שלו ולא לאבא שלו כמו במקרה ניימאר.

לגבי ניימאר המחיר שלו הוא בין 57 מיליון ל 85 מיליון.

בכל מקרה כפי שציינתי מלכתחילה – לפחות צ'לסי-ריאל-ברצלונה מוכרות גם שחקנים בכסף ענק,אצל יונייטד זה רק חד צדדי.
אני לא בא לעקוץ או משהו,רק שם את הדברים על השולחן.יונייטד קונה בעשרות מיליונים ובניגוד לאחרות לא מוכרת כלום בתמורה.

תנסה להבין פעם אחת מה המשמעות של האימרה – "יותר ממועדון" ואולי תבין עד כמה אתה עושה צחוק מעצמך כל פעם מחדש שאתה מצטט אותה מבלי להבין את המשמעות בכלל.

אריק 24 באוגוסט 2014

מממ.. תזכיר לי את מי מכרו? חוץ מסנצז שנקנה שנתיים קודם באותו מחיר?

זורק מילה 24 באוגוסט 2014

ניסיון

זורק מילה 24 באוגוסט 2014

סאנצ'ס?ססק?יא יא טורה?

סאנצ'ס נרכש ב 27 מיליון ונמכר ב 42 מיליון.

ומה זה מכרו שחקנים שנקנו?כי די מאריה ואוזיל נולדו במדריד?לוקאקו,מאטה,ודויד לואיז נולדו בלונדון?

מה שאתה מפספס זה שבאותן קבוצות קונים וגם מוכרים,ביונייטד רק קונים ולא מוכרים…

אריק 24 באוגוסט 2014

יאיא טורה?
מה עם רונלד קומאן? כמה תרחיק בזמן כדי שיתאים לתיאוריה שהתחלת אותה בקיץ הקודם? גם את אטו לאינטר, לא?
מה שחשוב שהכסף לא ייגנב ממועדונים אחרים.

no propaganda 24 באוגוסט 2014

פאברגאס. את סאנצ'ז מכרו ברווח.
אבל בסופו של דבר ברצלונה וריאל לא באמת שונות מפסז' וסיטי במובן הרכישות ההבדל הוא שהן הרוויחו את הכסף ולא קיבלו אותו מהבעלים. האם זה באמת יותר טוב נשאיר לדיון אחר.

הבעיה האמיתית עם הרכישות של יונייטד היא שלמעט די מריה הגיעו שחקנים שלא שווים את הכסף. רב המחירים ברשימה של זורק פשוט הזוים: מאטה, שואו, פלאיני וגם לגבי הררה כרגע נראה שהוא רחוק מלהיות שווה את הכסף.

זורק מילה 24 באוגוסט 2014

הבלוגר כותב בפייסבוק שלו ובעיתון שבו הוא כותב שבעלי יונייטד לא פותחים את הכיס – לשם כוונה ההודעה שלי. נראה לי ש 250 מיליון יורו ב 12 חודשים,ללא השכר עצמו,זה מעל ומעבר,בטח ובטח שהמועדון לא מוכר כלום בתמורה.

אריק 24 באוגוסט 2014

הרכישות של מאטה ופלאייני מיותרות ויקרות ושל הררה ושואו סתם יקרות על זה אני מסכים כמובן. לגבי הרווח על סנצז הוא קטן ובטח לא מתקרב לחסות את הקניה/מכירה של אטו וזלאטן למשל. אבל הם באמת לא מעניינים אותי

אריק 24 באוגוסט 2014

לא יודע למה התכוונת אבל יצא לך משהו שמתאים לאוהד מרירי של מועדון אנגלי שלא זכה בתואר אינאלו שנים.

זורק מילה 24 באוגוסט 2014

יצא לי רק עובדות.

שי 24 באוגוסט 2014

נקודה יפה של זורק. יונייטד שופכת כסף והיא גרועה בזה. האוהדים מאשימים את מה-שמו-וודוורד, אבל הרכישות גם מעידות על מחסור בניהול מקצועי, שנובע משיטת המנג'ר-הוא-האלהים שקרסה כשפרגוסון פרש.

זורק מילה 24 באוגוסט 2014

שי

ה"גרועה" בזה זו תוספת שלך ושל פרופוגנדה.אני חושב שהרכישות טובות,רק שבכמה מקרים רכשו שחקנים בעמדות לא נחוצות.את בעיית הבלמים והקשרים הדפנסיביים לא פתרו,אלא חיזקו עמדות שגם ככה היו חזקים בהן כמו מאטה ודי מאריה.

אני כתבתי עובדה אחת – יונייטד הוציאה ב 12 חודשים,250 מיליון יורו על רכש (בלי השכר עצמו).וכנראה שעד ה 31 לאוגוסט זה יעבור את ה 300 מיליון.

אביאל 24 באוגוסט 2014

זורק לפי וויקיפדיה, ברצלונה קנו את אלכסיס ב25 מיליון פאונד ועוד 9 מיליון שקשורים להישגים (מתוכם אנחנו לא בדיוק יודעים כמה שילמו בפועל), הם מכרו בסכום שבין 30 ל35 מיליון פאונד (גם כן בהתאם להישגים לארסנל), לא כסף כזה גדול.

אבל נקודה נכונה שמראה את ההתנהלות השערוריתית של יונייטד בשוק ההעברות.

זורק מילה 24 באוגוסט 2014

אביאל עזוב ויקיפדיה,אף פעם אל תסתמך עליהם.

לא כתבתי לרגע שבארסה מכרו את ססק (ללא רווח בכלל,נמכר במחיר שנקנה) או עשו רווח עצום מהמכירה של סאנצ'ס כתבתי שהם מכרו את שניהם בעשרות מיליונים בכדי לקזז הוצאות רכש אחרות שנעשו בקיץ.

בתחום של מכירה ההנהלה של בארסה כנראה הכי גרועה באירופה.

ססק שכבש 42 שערים ובישל 47 שערים ב 3 עונות נמכר ב 36 מיליון…מריאל הוא לא יוצא בפחות מ 60 מיליון,אותו דבר סאנצ'ס.

יונייטד לא מוכרת בכלל,ולא ברור למה.קגוואה לדוגמה יושב או בספסל או ביציע…ועוד משלמים לו מיליונים שכר.יכלו למכור אותו מזמן ב 20 מיליון,אותו דבר צ'יצריטו וכדומה.

no propaganda 24 באוגוסט 2014

אני לא בא להתווכח עם ויקי אבל לפי transfermarket שאני סומך עליו יותר סנצ'ס נמכר לברצלונה ב22.88 מילין פאונד ולארסנל ב33.26 מילין פאונד.

שי 24 באוגוסט 2014

זורק
רכש של שחקן טוב, במחיר הולם, לעמדה הלא נכונה, הוא רכש גרוע, כי הוא לא ישיג את המטרות לשמן הוא נרכש.
שחקן "שווה" כמה שהוא יקדם את הקבוצה שלו. כמה הכנסות יונייטד תפסיד בעקבות העונה האחרונה? 60-70 מיליון נניח?

fred the red 24 באוגוסט 2014

השוואה לא במקום. רכש הוא תוצר עונתי, לפעמים קונים יותר ולפעמים פחות. מה שחשוב הוא היכולת הכלכלית של המועדון להוציא סכומי כסף על רכש מהפעילות העסקית השוטפת ולא מהכיסים העמוקים של הבעלים. במקרה של יונייטד בעל הבית רק מוציא כסף מהקבוצה ומשעבד אותה בתמורה להלוואה. בדיוק ההיפך הגמור מסיטי / צ'לסי / פסז' וכו'.
תוציא את השייחים והאוליגרכים מהקבוצות שציינתי והם לא מגיעות למקום ה-10 בליגה להן (טוב אולי פסז'). תוציא את היהודים מיונייטד וקיבלת מועדון עם קופת מזומנים עצומה והסכמי חסות ארוכי טווח.

edgecator 24 באוגוסט 2014

מדויק.

אביאל 24 באוגוסט 2014

צ׳לסי היתה רווחית לפני שנתיים, ובשלוש שנים האחרונות בכלל ההפסדים סבירים יחסית.

סיטי ופ.ס.ז. מצמצות בהיקפים גדולים.

מה שכן, אכן המצב ביונייטד (פיננסי) יכל להיות הרבה יותר טוב אם הבעלים היו כאלה שלא רוצים להרוויח כסף, אגב אני מעדיף בעלים כזה מאשר מישהו שבא להרוויח כסף מכדורגל.

סירנו 24 באוגוסט 2014

באיזה אתר ניתן לצפות בשידור היום של יונייטד?

נמרוד איתן 24 באוגוסט 2014

אבידה גדולה לריאל.
מעניין יהיה לראות איך הוא ישתלב במערך. אמנם הוא שיחק נהדר באמצע בעונה שעברה אך כמספר 10 קלאסי כמו מאטה אני חושב שיילך לאיבוד.
אם באמת ימלא את התפקיד של רובן במונדיאל, שחקן חופשי כחלק משלישייה קדמית הוא יוכל לפרוח.

בקשר למשחק היום יהיה מעניין לראות את ה3-5-2 אחרי שגם ק.פ.ר מתפרקת עם המערך הזה ונאלצה לשנות אותו במחצית, כמו יונייטד במחזור הפתיחה

זורק מילה 24 באוגוסט 2014

אני רק מחכה שדי מאריה יעבור כבר , לא איכפת לי לאן הוא עובר,רק שיעבור ממדריד.

כאוהד בארסה אין שחקן של ריאל שחששתי ממנו יותר במפגשים מולם.כן,זה כולל גם את רונלדו.האיטריה הזו די מאריה פשוט התעלל בבארסה שנה אחר שנה,משחק אחר משחק.

נמרוד איתן 24 באוגוסט 2014

אני מבין אותך. זכורה ביותר ההופעה ב4-3. באותו משחק אם היה לנו חלוץ אמיתי ולא בנזמה ריאל הייתה מביסה רק בזכות די מריה שעשה כרצונו, וכמובן הגמר גביע.

אחת ההחלטות הרעות של ריאל, ואני לא מבין איך אנצ'לוטי לא התעקש שיישאר

אביאל 24 באוגוסט 2014

פשוט לא ייאמן שריאל מוכרים, את מי שבאמת כמו שאתה אומר תמיד זהר במשחקים מול ברצלונה, במיוחד בכל הנוגע למשחק הלחץ שריאל היו מפעילים על ברצלונה בפתיחה.

שתי פשלות ענקיות של אנצ׳לוטי (או אולי פרז), איסקו במקום אוזיל ועכשיו חמאס (עם כל הכבוד) מול די מריה.

גיסנו 25 באוגוסט 2014

איסקו שחקן מדהים, אם כבר הפאשלה היא להביא את חאמס ב 80 מליון יורו ולהתעלם מנוכחותו של שחקן נהדר כמו איסקו. גם ספרד הייתה נראית פחות גרוע לו דל בוסקה לא היה מוותר עליו רגע לפני הנסיעה לברזיל.

אוזיל היה בדיוק ההיפך מדי מריה – תמיד נעלם מתי שהכי צריך אותו. מלבד אולי משחק אחד באיזה סופרקאפ מול בארסה.

שחר 24 באוגוסט 2014

האם יונייטד תעמוד בתנאי הפייר פלי?

דורפן 26 באוגוסט 2014

בקלילות. ההכנסות שלה עצומות ואין לה שנת הפסד תפעולי ביותר מעשרים שנה.

א.לוי 24 באוגוסט 2014

לא הייתי נסחף לקרוא לבטאון שהוא כותב בו עיתון.

שי 24 באוגוסט 2014

וזה בניגוד ל…?

יוסי 25 באוגוסט 2014

+1000

יאיר 24 באוגוסט 2014

די מאריה שחקן טוב השאלה אם זה לא שוב מקרה בו מוציאים הרבב מאוד כסך על שחקן לא מספיק נחוץ

רוני יעקוב 24 באוגוסט 2014

יש 2 דברים בריאל מדריד שאף אחד לא מבין השנה
המכירה של די מריה שהיה השחקן המצטין בעונה שעברה
והמכירה של לופז השוער שהיה הרבה יותר טוב מקאסיאס בעונה שעברה

omer 24 באוגוסט 2014

את המכירה של לופז אפשר להבין לאור יחסיו עם קסיאס, שהוא סמל במועדון וגם לאור העובדה שבמקומו הגיע שוער שצעיר ממנו ב5-6 שנים, לא פחות טוב ממנו ובמחיר די סביר.

נמרוד איתן 24 באוגוסט 2014

המכירה של לופס בהחלט מובנת. אני גם לא חושב שהיה טוב מקסיאס, כולם זוכרים לאיקר את המונדיאל ואת הטעות בגמר האלופות.
אסור לשכוח קמפיין נקי מספיגות עד הגמר בגביע (כולל שני משחקים מול אתלטיקו), וגם בגמר היו לו כמה הצלות גדולות.
גם בליגת האלופות קסיאס הוא זה שהציל אותנו נגד דורטמונד בגומלין עם הצגה גדולה.

בכללי ההגנה הייתה נראית הרבה יותר טוב כשקסיאס היה בשער מאשר שלופס היה (צמד המשחקים נגד באיירן הם דוגמא נהדרת). לא בכדי בשנה וחצי שלו בריאל לופס כביכול לא זכה באף תואר, בעוד קסיאס זכה בשלושה

אנדר 24 באוגוסט 2014

בין כל זה, מה קורה עם ינוזאי? האם זה לא הזמן להריץ אותו כבר בהרכב?

jm 24 באוגוסט 2014

למה אתה לא אוהב את הביטוי בונה קבוצה?
ואן חאל בה לקבוצה מפורקת שצריכה להיבנות מחדש מהיסוד. אין קסמים בכדורגל – במיוחד למאמנים פרגמטיים ובטוחים בדרך כמו ואל חאל.

דורפן 26 באוגוסט 2014

קבוצה צריך לבנות כל הזמן. אסור לתת לשחקנים את ההנחה הזו של ״עכשיו בונים קבוצה״

ניק 24 באוגוסט 2014

לטעמי הבעיה הגדולה כרגע היא שיונייטד לא מספיקה לקנות שחקנים שהיא לא באמת צריכה.
שנה שעברה הביאו את מאטה, על עמדה שלא הייתה קיימת עד השנה במערך שלנו ובכל מקרה כבר היה שחקן בדיוק על אותה עמדה (קגאווה). השנה זה די מריה. לטעמי הוא ממש לא שווה 70 מיליון וגם אם כן אז התפקיד שלו במערך יהיה השחקן כנף השמאלי בחמישיית הקישור. אם ככה אז למה הביאו את שואו ב30 מיליון לאותה עמדה בדיוק?!

Danny - Long Island 24 באוגוסט 2014

תנו ללואיס זמן, פתאום כולם מבינים בכדורגל יותר ממנו….

אריק האדום 24 באוגוסט 2014

יונייטד איבדה את הנכס הכי חשוב שלה, סר אלכס, ומי שצריך הוכחות קיבל אותן מספיק שנה שעברה. הסר הוציא מהשחקנים שלו 247% בכל משחק והפך כל מיני נגרים לשחקנים גדולים. מהבחינה הזו הוא היה מיוחד ובעיקר יחיד.
ואן חל הוא חצי דרך לתיקון הנזק ושיקום ההריסות, החצי השני זה רכש, למועדון הזה יש יתרון כלכלי אידר (גם על מועדני על, לא על מועדוני כסף קל) והוא מנצל אותו, זה לגיטימי. יש לך כסף תקנה, בלי קשר מאיפה הכסף הזה הגיע.
אם יונייטד שילמו על דה-מריה 70-80-90 מיליון יורו אז זה המחיר שלו, שיעור בסיסי בכלכלה.
יש מוכר, יש קונה, יש מחיר. נקודה.
היונייטד גם הבינו שלא יהיה עוד פרגוסון וצריך לשנות את השיטה, אז עכשיו זה רכש, מצד שני האקדמיה לא תפסיק לעבוד ואנחנו נראה עוד עליות מהנוער לקבוצה הבוגרת.
מה גם שאף פעם לא התיימרנו להיות "יותר ממועדון" ההצלחה חשובה ושילוב של צעירים עם רכש טוב זו הדרך הכי טובה.
ככה שאולי חשבונאית יונייטד הוציאו יותר מאשר הכניסו אבל אם מחשבים את הערך של פרגוסון ליונייטד ומתייחסים אל זה כאל "מכירה" אז 250 מיליון אפילו לא קרובים ל"איזון הספרים".
בגדול אני מסכים עם רונן, יהיה בסדר. אם לא השנה אז שנה הבאה.
ואן חאל יעזוב לפחות עם שתי אליפויות וגביע אירופה אחד.
ואגב אני לא אתפלא אם זה יקרה בדיוק בעוד שנתיים.
קצת פנזטיה:
שנה הבאה חוזרים לאלופות, ה"יהודים" פותחים פנקס מנחיתים את רונאלדו. יונייטד שעד אז תהייה מלוכדת סביב ואן חאל ומשחקת בשיטה ודרך. רונאלדו לא פרימדונה, מתאים את עצמו לשיטה בקלות, תורם את מה שמצפים ממנו ומכאן אף אחד לא יעצור אותנו.

אסף ב 24 באוגוסט 2014

הגישה של "יש מוכר, יש קונה, יש מחיר" קצת מתעלמת מהקיום של סחורות אלטרנטיביות.
אני מסתכל על הרכישה המסתמנת הזאת בשני אספקטים, ואולי כאוהד אני מסתכל על שני האספקטים כחיוביים:
1. לי – כאוהד – המחיר לא משנה. אם זה שחקן שהמאמן רצה, ואם אני מאמין במאמן, מבחינתי שישלמו גם פי 3 (כל עוד יש כסף).
2. אני חושב שיש מסר בחלון הקניות הנוכחי גם לשחקני הקבוצה המשמעותיים – הקבוצה (הנהלה) מוכנה להשקיע כדי להחזיר את הקבוצה למקום הרצוי/ראוי/מיוחל. בעיני זה נותן מקדם שקט למקרה של פתיחת עונה קשה (כפי שמסתמנת עכשיו).

זורק מילה 24 באוגוסט 2014

1 – צודק

2 – המסר הוא שאפשר לקבל מיונייטד סכומי כסף בלתי פרורצינליים בעליל. ריאל אלופי עולם שמצליחים למכור את די מאריה בסכומים המדוברים בטח שיונייטד יודעת שריאל רוצה למכור את השחקן,וחוץ מיונייטד אף אחת לא מסוגלת (פ.ס.ז בגלל הפייר פליי) או לא מוכנה לשלם סכומים כאלה.

שאפו לריאל על עקיצה אדירה את יונייטד

זורק מילה 24 באוגוסט 2014

עקיצה כלכלית כמובן.

מקצועית השחקן וורלד קלאס +++

no propaganda 25 באוגוסט 2014

שנה שנייה ברציפות אחרי שעקצו את ארסנל עם ה50 מיליון ליש"ט על אוזיל.

שלמה 24 באוגוסט 2014

הבעיה היא לא הסכומים שיונייטד שופכת, אלא הדרך שבה היא עושה את זה (או יותר נכון חוסר הדרך) – מתוך פאניקה ואי סדר.

אסף THE KOP 24 באוגוסט 2014

הנכס הכי חשוב שאבד הוא הווארד ווב.

(:

כוכב עליון 24 באוגוסט 2014

כבר שנה שעברה הוא היה מעבר לשיאו

זורק מילה 24 באוגוסט 2014

אגב,לפי קריאה במארקה כרגע – די מאריה יעבור בהרבה יותר מ 70 מיליון יורו – 75 מיליון פיקס + 15 מיליון במשתנים (מספר הופעות+שערים ובישולים+תארים).

מדהים כמה כסף יונייטד הולכת לשפוך עליו.עם השכר ( ברוטו) זה יגיע ל 195 מיליון יורו – הכל כלול סטייל נופש בתורכיה.

http://translate.google.co.il/translate?hl=en&sl=es&u=http://
http://www.marca.com/&ei=SEZrT9SnLtDb8gPu_sTlBg&sa=X&oi=translate&ct=result&amp
;resnum=1&ved=0CEIQ7gEwAA&prev=
/search%3Fq%3DMARCA%26hl%3Den%26rlz%3D1C1_____enIL381IL381%26bi
w%3D1599%26bih%3D800%26noj%3D1%26gbv%3D2%26prmd%3Dimvns

רוני יעקוב 24 באוגוסט 2014

אני אוהב את מה שאני רואה ביוניטד
יש אופטימיות שלה היתה בתקופת מויס ויש תחושה של שיטה מסוימת
ואן חאל לא חושש לעלות צעירים,זה יפה מאוד
איפה כל הרכש ?כולם פצועים?

איתמר 24 באוגוסט 2014

צפית במשחק ?

רוני יעקוב 24 באוגוסט 2014

כן

אריק 24 באוגוסט 2014

הוא צודק! כולם מתנהגים כמו ילדי בר מצווה שזאת עונתם הראשונה… כדאי להרגע נותרו 108 נקודות בקופה…

זורק מילה 24 באוגוסט 2014

אתה התנהגת כך אשתקד מדקה ראשונה במחזור הראשון…

אריק 24 באוגוסט 2014

ההפך בדיוק. זה היה נאיבי לחשוב שסקוטי שלא זכה בדבר יצליח רק בגלל שהוא סקוטי, הבנה מינימלית בפסיכולוגיה וקצת נסיון חיים, הם שהראו לאן זה הולך.

זורק מילה 24 באוגוסט 2014

להזכירך הלכתי איתך יד ביד אשתקד.

אל תעצום עיניים השנה,ואן חאל בינתיים עם רכש גרוע ( השחקנים שהביא מצויינים אבל רובם לא דרושים).בגדול?שום דבר לא השתנה מאשתקד חוץ משהשנה יסיימו מקום 3 או 4 ,מתחת לזה זה יהיה כישלון מחריד.

אריק 24 באוגוסט 2014

שום דבר לא השתנה? הדבר הכי חשוב השתנה!

סימנטוב 24 באוגוסט 2014

זורק, סבלנות שם המשחק ביציע.
שמח שחזרת, תודה אתה מכור :-)

זורק מילה 24 באוגוסט 2014

סימנטוב

אני קופץ לבקר פעם בחודשיים..

אריק

להזכירך עוד לפני שמויס פוטר אני הראשון שכתב כאן שיונייטד צריכים ללכת על ואן חאל…אתה מנגד כתבת שכל דבר עדיף על מוייס (כאילו דה) אבל לדעתך הוא לא הכי מתאים ליונייטד, ודורפן בכלל צידד בגיגס.

ואן חאל מאמן טוב מאוד,אבל הרכש שלו (שוב,שחקנים מצויינים אבל רובם בעמדות שכבר מאויישות טוב) די מאכזב,אם לא יבואו בלמים וקשריים אחוריים גם ואן חאל+מוריניו+אנצ'לוטי+פפ – כולם ביחד לא יעזרו.זו המציאות ידידי.

אריק 24 באוגוסט 2014

רשימת העדפות שלי כללה אז וכוללת היום רק שם אחד.

אריק 24 באוגוסט 2014

אני רואה שהגיעט לכאן הרבה מומחי השקעות. כולם יגידו שיונייטד שיחקה רע. אני דווקא רואה התקדמות. מתחילים להבין מה ון חאל רוצה אבל לא מסוגלים בנתיים.

זורק מילה 24 באוגוסט 2014

בלי רכש של בלמים ובלי רכש של קשרים דפנסיביים אתם יכולים רק לחלום על אליפות.כפי שזה נראה כרגע גם 5 ואן חאלים ו 20 די מאריה לא יעזור ליונייטד.

ככל הנראה,תתמודדו מול ארסנל שלי על מקום בליגת האלופות שנה הבאה,יש מצב טוב שלא רק השנה,אלא גם בשנה הבאה, יהיו לך ימי חופש מימי שלישי רביעי :-)

אריק 24 באוגוסט 2014

לא בטוח שברבים… בלם וקשר הגנתי יבואו לאט לאט העסק יתחבר, אליפות השנה היא לא אופציה, טענתי כך מראש טופ 4 בהחלט כן ולדעתי גם נהיה שם, למרות שפה כבר יודעים שברור שלא נהיה שם.

זורק מילה 24 באוגוסט 2014

השנה צ'לסי אלופה בהליכה (כפי שלוונטל התבטא אשתקד וטעה) . צ'לסי השנה חזקים משהו מפחיד – ההגנה הכי חזקה באירופה בשל ההחזרה של קורטואה והרכישה הענקית של פליפה לואיז. ססק האנדרייטד המטורף בקישור ( 42 שערים+ 47 בישולים ב 3 עונות בבארסה,לא מבין איך מכרו ואם כבר מכרו אז ב 36? הזוי הזוי הזוי) ,ודייגו קוסטה יחורר רשתות. רק סיטי יכולה לאיים,גם זה בספק.

לדעתי צ'לסי השנה טופ 3 באירופה.

אריק 24 באוגוסט 2014

זה ברור. וגם המאמן הכי טוב

no propaganda 25 באוגוסט 2014

צ'לסי גם שנה שעברה הייתה טופ 4-5, הם הקבוצה היחידה(מהטופ) שהשתפרה משנה שעברה בצורה משמעותית.

תוהה בדרכים 25 באוגוסט 2014

צ'לסי לא הייתה קרובה לקבוצת טופ 4-5 בעונה שעברה. פשוט הייתה להם הגרלה מצחיקה בליגת האלופות שאפשרה להם להגיע לחצי גמר.

כמו בכל עונה, אנשים מעריכים את צ'לסי ומוריניו יותר מידי.

no propaganda 25 באוגוסט 2014

אין שום קשר למוריניו, הוא מאמן טוב לא יותר מזה.
צ'לסי לא קיבלה הגרלה קלה יתר על המידה. היא הקשתה על אתלטיקו יותר מברצלונה למשל ופסז' היא קבוצת טופ אירופית לכל דבר.
גם אם נגיד שצ'לסי הייתה הקבוצה הכי חלשה שחצי הגמר(ואם איך שבאיירן שיחקו גם זה תחת סימן שאלה) אז בהתחשב בעובדה שהם ניצחו את פסז' ונראו יותר טוב מבארסה מול אותה יריבה אז הקבוצה היחידה שאפשר לדבר עליה כשהייתה טובה ממנה היא דורטמונד שנתנה פייט טוב לריאל הזוכה בסופו של דבר.

תוהה בדרכים 25 באוגוסט 2014

אתה פשוט ממציא.

צ'לסי נראו עלוב נגד אתלטיקו. הם עשו בונקר במשחק הראשון ונשחטו במשחק השני. ברצלונה היו עדיפים על אתלטיקו במשחק הראשון ופחות טובים בשני.

וזו לא רק ההגרלה הקלה, גם בתוך ההגרלה הזו הם הצליחו להפסיד שלושה משחקים לפני חצי הגמר. קבוצה כמו באזל עשתה להם בית ספר פעמיים.

איתמר 24 באוגוסט 2014

איזו סיבה יש לדי מאריה להגיע לקבוצה בקריסה שכבר עתה ברור שהיא לא תחזור לשחק בליגת האלופות בעונה הבאה ?
אם ואן חאל לא יפתור בימים הקרובים את הבעיות החמורות במרכז ההגנה ובמרכז הקישור אז יונייטד תהיה קבוצת אמצע טבלה סתמית ומשעעמת.
אנחנו מקבלים תשובה לשאלה מי חשוב יותר – מאמן או שחקנים.
ספק אם אי פעם ואן חאל אימן סגל שחקנים כה דל.

זורק מילה 24 באוגוסט 2014

כסף

בריאל הוא מקבל 3 מיליון יורו,ביונייטד 10 מיליון נטו.

זורק מילה 24 באוגוסט 2014

ואגב

הסגל טוב מאוד,רק לא מאוזן בשיט.בקישור ההתקפי ובעמדת החלוצים ליונייטד יש את אחת הקבוצות הכי כישרוניות בעולם,גם בעמדת השוער.

הבעיה היא במרכז ההגנה ובקישור האחורי.מוציאים 250 מיליון על עמדות שגם ככה חזקות וממשיכים להזניח עמדות שאתם חלשים משמעותית אפילו ביחס לקבוצות בינוניות,לא מדבר בכלל על האריות של אירופה.

אלון זנדר 24 באוגוסט 2014

רונן, גם אתה פספסתלדעתי את האמירה החשובה ביותר של ואן חאל כשהוא מסביר את ה'פילוסופיה' שלו. הוא מדבר על מח. השיטה שלו תעבוד כששחקנים יאבדו את הנטייה שלהם לעשות דברים אינסטינקטיביות ויעבדו תמיד לפי השיטה.
זה מעבר מאד קריטי, ולאנגלים יש בעייה גדולה עם זה, בעיקר תחת לחץ הם נוטים לחזור לאינסטינקט (בד"כ כדור ארוך, ע"פי שיחה שהיתהלי עם סיימון קופר).
עכשיו, זה אומר שוולבק ויאנג בדרך החוצה, וכמוהם כל שחקן סתום אחר (כדורגלנית,כמובן). אפילו לרוני תהיה בעייה, אבל ברור שקלברלי לא בליגה הזו, והרשימה לא קצרה. דווקא ולנסיה (יכול להיות מגן שמאלי נפלא בשיטה הזו) במצב טוב, וכל שחקן אחר שיכול ללמוד.לכן גם הנטייה של ואן חאל לצעירים, שיכולים ורוצים ללמוד. אצל כל השאר – למדת את זה תוך חודשיים, טוב. לא? אתה בדרך החוצה. חד וחלק.
גם במשחק ראו שהקבוצה כבר בדרך לעשות את המשחק שלו – רק כשזה מתקרב לרחבה שוב יש חשש, מסירות אחורה ובלגנים. אבל גם לדעתי אין ממה לחשוש. זה ילך וישתפר.

קורא 24 באוגוסט 2014

אתה קצת מזלזל ברוני, אחד ממוחות הכדורגל המבריקים בעידן הנוכחי, והמסירות שלו הן הוכחה טובה לכך. אל תבלבל רקע סוציו אקונומי או טיפשות מחוץ למגרש לבין מה שקורה בתוך המגרש. יש מספיק גאונים שהם גאונים בתחום אחד אבל גרועים בכל יתר התחומים.

עירן 24 באוגוסט 2014

אלון,

מעולה !!!

איתן תבריזלי 24 באוגוסט 2014

בעניין העשרה שצריכים לחשוש למקומם, יש קונים?

יעקב 24 באוגוסט 2014

ולמה אף אחד לא מדבר על ההופעה המבריקה של ר טני בפעם המי יודע כמה

אביאל 24 באוגוסט 2014

לדעתי ואן חאל משליך יותר מדי מכדורגל נבחרות לכדורגל קבוצות, עם כל הכבוד לשיטה של שלושה בלמים, זה לא באמת עבד בפריימר ליג בעשור האחרון, בטח לא בקבוצה שרצה לאליפות או לפחות לכרטיס לליגת האלופות.

גם העניין של הצעירים, בכדורגל נבחרות, שמולך עומדים שחקנים לא מתואמים קל הרבה יותר לסמוך על צעירים, בעיקר בהגנה ונהנים מאוד שיש לך את ואן פרסי-רובן-סניידר מול הגנות לא יציבות ממול.
עוד נקודה לגבי החוד של הולנד במונדיאל האחרון, בפועל שום קבוצת טופ לא יכולה לשחק רק עם שלושה שחקני התקפה, זה לא יעבוד לאורך זמן, מוכשרים ככל שיהיו, קבוצות חוד צריכות שערים בליגה, אין להם הזדמנות שנייה בבית של שלושה משחקים ובשלבי נוקאאוט.

ניק 25 באוגוסט 2014

זה לא עבד כי אף אחד לא ניסה את זה…

בני גלובינסקי 24 באוגוסט 2014

ואן חאל אמר שלוקח לו בכל קבוצה 3 חודשים עד שמבינים אותו. אולי זה טוב להולנד, ספרד או גרמניה. באנגליה הליגה בורחת לך. חזרה לצ'מפיונס זו המטרה (ולא להפסיד ל-MK דונס).

אמיר המקורי 24 באוגוסט 2014

קראתי את הריאיון של גארי נוויל עם LVG, נהניתי, אני מאמין להולנדי וסומך על מילתו וניסיונו הרב ואכן זה יהיה תהליך ארוך ולא קל ועוד נכונו לנו חודשים שאכזבה בצידם.
הנה כמה תובנות על המשחק ובכלל:

1.הכי מוזר בעיניי זה נושא הבלמים, אין אוהד יונייטד שמבין כדורגל או פרשן רציני שלא יודע כי הצמד ג'ונס וסמולינג אינם יכולים להנהיג את ההגנה של המועדון המפואר הזה.
אין מה לעשות הם לא מספיק טובים! בלמים נחמדים לקבוצות שממקום 7 ומטה לא יותר, כמה מוזר שהעמדה הכי בעייתית לא קיבלה מענה כל הקיץ כך שנשארנו עם הצמד הזה+2צעירים חסרי ניסיון.
2.המערך החדש של LVG אינו פשוט לביצוע ודורש זמן לימוד אבל בעיקר דורש שחקנים אינטליגנטיים, איני רואה אותם בנמצא כך שהלימוד יהיה ארוך יותר כי זמן להביא שחקני הגנה מעולים כבר לא נשאר…
3.כפי שציין דורפן וחלק מאיתנו אומרים זאת כבר שנתיים ויותר אין לנו קישור ככול שמדובר באמצע המגרש, לא בפן הדפנסיבי וגם לא בניהול המשחק, פלטשר קלברלי וכל השאר(מלבד הררה שעדיין צריך להראות לנו מה הוא יודע )אינם מספיק טובים ויכולים לשמש כמחליפים בלבד וגם זה לא בוודאות.
4.גם ההתקפה עדיין אינה עובדת אבל יתכן שמצב הקישור משפיע גם על רוני(היה גרוע מאוד הערב)ועל וואן פרסי שעדיין חלוד.
המערך החדש דיי מייתר כרגע את ינוזאי וזו אבדה של ממש לקבוצה,איני יודע באם ינוזאי מסוגל למלא את החלק ההגנתי שואן חל דורש מהקיצונים וזו בעיה כי יכולת הכדרור והפריצה שלו חסרים ליונייטד.

איתמר 24 באוגוסט 2014

באשר לינוזאי יש שתי אפשרויות : או שואן חאל ישנה את השיטה כדי שינוזאי יוכל להשתלב בה (סיכוי קלוש) או שיונייטד תשאיל את ינוזאי לקבוצה אירופאית אחרת, כי אסור לשחקן כמוהו להתייבש על הספסל.

עידוקוליס ליפשיץ 24 באוגוסט 2014

אולי המסקנה יכולה להיות בתחום הרכש?
להשתדל בפעם הבאה ששחקני רכש ישתלבו לפני המחזור ה-3/4

נובלס כחול 24 באוגוסט 2014

שמתי לב לשני דברים היום.
1- שני השחקנים היחידים (שהם לא כנף) שדחפו ועשו הנעת כדור קדימה ביונייטד , הם מאטה וואן פרסי.
קלברלי את פלטשר זה בזבוז של זמן ושל שני מקומות בהרכב.

2- שיטת שלושת הבלמים תעלה לנו ביוקר ,אם לסנדרלנד היה חלוץ ברמה גבוה יותר, היינו חוטפים רביעייה מכל המתפרצות שהיו.

Shutzi 24 באוגוסט 2014

זה בסדר לחכות שלושה חודשים, אבל ביינתיים אי אפשר להוציא יותר מנקודה משני משחקים מול קבוצות מרכז טבלה ומטה (ועוד אחד מהם בבית)??? מה עם שבוע הבא נגד בארנלי? גם נסתפק בזה שהקשינו עליהם???
מה שעצוב זה, שהיום נגד סנדרלנד חלק ממני רצה שתוספת הזמן תסתיים כמה שיותר מהר, כי יותר פחדתי שנקבל גול, מאשר האמנתי שנשים …

הבנת הנקרע 24 באוגוסט 2014

הצעה קטנה – עד שיביאו מישהו לאמצע, יש אפשרות לתת לעוזר המאמן למלא את התפקיד?
ככה לאיזה שנתיים שלוש עד שימצאו מישהו

יניב פרנקו 24 באוגוסט 2014

אני מתייחס לחלק מהתגובות שכבר נכתבו פה – אבל אם יש לך כזה פנקס צקים לבנייה מחדש ויחסית מנקודת הפתיחה של עזיבת פרגוסון החלק הקדמי היה טוב יותר מהקטסטרופה מאחור – אז יחסית לנקודה ההיא ההתעלמות מהרצון המובהק של מוריניו לבוא ולבנות את העסק מחדש היא אולי הטעות הגדולה מכולם .

הוא אולי לא היה מחזיק יותר מקדנציה והוא לא בדיוק המודל לחיקוי של הרבה דברים – אבל לבנות קבוצה חזקה הוא יודע ובכסף שנשפך מאז שהגיע מויס ועד שייגמר החלון הזה הוא היה בונה קבוצת על ובוודאי לא כזו קבוצה לא מאוזנת ורכה בהגנה.

וכן אני יודע שעוד לא נגמר החלון וואן חאל בסופו של דבר יבנה קבוצה מאוד חזקה – אבל אצל מוריניו אני מאמין שלא היה מחיר כה כבד לשלם.

בר שושני 24 באוגוסט 2014

אני מעדיף את הבנייה של ואן חאל – שהיא בנייה שאולי מגובה בכסף גדול אבל חושבת גם על לקדם צעירים, מאשר את הבנייה של מוריניו, שמגובה בכסף גדול וזהו (תזכירו לי איזה צעיר פרץ תחתיו?). זאת בנייה שהיא הרבה יותר "יונייטד" (למעשה, היא עדכון של "יונייטד" וזה חשוב).

לגבי המשחק, אני מסכים עם מי שאמר שנראה גרף התקדמות. הנעת הכדור היתה מעט יותר טובה ותכליתית (במובן שבו, ניסו לדחוף את הכדור קדימה ולא רק מסרו לצדדים כמו במשחק הראשון). אבל הקישור היה מאוד, מאוד, מאוד רשלני בטיפול בכדור – לא רק בדיוק במסירות מול הלחץ של סנדרלנד אלא גם בטיפול בו. יש ליונייטד בעיה עצומה כשהיא משחקת עם מרכז שדה עם פלטשר, או קאריק, או פאלייני, או קלברלי, במובן הזה שדרושות להם שתי נגיעות כדי להשתלט על הכדור, ואין להם את הנוכחות הפיזית והאתלטית בשביל שזה לא יבלוט כחסרון משמעותי.

יונייטד מניעה כוחות בשביל המסירה הנכונה, זו שתחתוך את ההגנה ותעמיד אותה במצב לא נוח, אבל היא כל פעם כושלת בה – בין אם כי המסירה מגיעה מאוחר מדי או כי השחקן שהיה אמור להשתלט על הכדור לא עשה את זה טוב מספיק או כי הוא מסר לשחקן של הקבוצה השנייה, ואז תוך רגע הקבוצה שממול פורצת – והקישור של יונייטד לא מספיק זריז, אגרסיבי – ובעיקר, לא מספיק חכם טקטית, בשביל לעמוד נכון ולעצור את המתפרצות האלה. בכל פעם שסנדרלנד תקפה עם מעט קצב, היא הביכה את הקישור ההגנתי וההגנה של יונייטד. הקישור וההגנה הגיבו – אבל הם הגיבו למה שסאנדרלנד כבר עשתה ולא פעלו כמו שצריך – לחזות את מה שהשחקנים רוצים לעשות ולתקוף אותם שם, לפני שהם פעלו.

אבל זה גרף למידה (וכשרון מועט שיוחלף בקרוב בשחקנים טובים יותר).

יניב פרנקו 25 באוגוסט 2014

השאלה איזה מחיר ישולם גם על השנה הזו שיכולה גם היא להסתיים מחוץ למעגל ארבעת הגדולות ומצטרפת לשנה שעברה .

כוכב עליון 24 באוגוסט 2014

המשחק הזה הוכיח את מה שברור לכולנו, עם כל הכבוד לדי מאריה, שום דבר לא יעזור אם כך ישאר מרכז השדה שלנו. מדהים ששלושה מאמנים ואף אחד לא רואה את הבעיה המרכזית בקבוצה, וממשיכים להביא שחקנים שאולי גדולים בסכומים בטוח מופרכים. אחרי שמוציאים 900 מילארד על די מאריה זה נראה שלנצח נשאר את קלברלי ופלצשר שאני אוהב אותם אבל מה שאפשר היה לעשות עם פרגי עם שחקני בית אפורים וסבירים אי אפשר לצערי לעשות עם שום מאמן אחר.

כץ 24 באוגוסט 2014

נכון לכתיבת תגובתי די מריה בדרכו ליונייטד. מדובר בהעברה הכי משמעותית מבחינת יונייטד (לא רק כספית, אלא בעיקר מקצועית) מאז הרכישה של קנטונה, מדובר בנשק שובר שיוויון.

אני משווה את הרכישה של די מריה לרכישה דומה שביצע ואן חאל ב- 2009, כאשר רכש את רובן.

בדומה לדי מריה גם רובן נתן עונה טובה במדריד ונחשב לאחד משחקניה הטובים של ריאל והעברתו הכפויה הפתיעה רבים. מאז ההעברה של רובן הוא רק הלך והשתפר כל השנים, אין לי ספק שמכירתו לבאיירן גרמה לו לאובר מוטיבציה כדי להוכיח לריאל שהיא טעתה.

בדומה לרובן, גם על די מריה כפן את ההעברה ואין ספק שדי מריה מגיע ליונייטד עם מוטיבציה אדירה להצליח, מדובר ברכישה מדהימה שמציבה את יונייטד בצמרת של הגדולות, כרגע רק מבחינה פיננסית.

כל מה שנותר לאוהדים זה להתאזר בסבלנות כדי שואן חאל ישלים את הפאזל ויביא את השחקנים המתאימים ויבנה קבוצה שתרוץ לכל התארים לפחות ב- 5 שנים הקרובות.

רוני יעקוב 24 באוגוסט 2014

תוספת של דה מאריה וחדירה יהפכו את היוניטד לקבוצה אימתנית

כץ 24 באוגוסט 2014

אני חשבתי יותר בכיוון של די מריה, ווידאל/סטרומן וקואדרדו, אבל כנראה אני אופטימי מדי. העניין כנראה ידחה לחלון ההעברות של ינואר או סוף עונה.

אדם 25 באוגוסט 2014

כולם פה יורדים על פלטשר אבל לפני הפציעה הוא היה קשר אחורי מבריק. הכיסוי שלו היה מדהים וברמה יוצאת דופן. מהטובים שיצא לי לראות.

א.לוי 25 באוגוסט 2014

נכון מאוד

Shutzi 25 באוגוסט 2014

אתם שניכם צודקים. פלטשר היה לפני המחלה קשר אחורי ברמה גבוהה. הבעיה היא שאני בספק, אם הוא כיום, לאחר המחלה הקשה שעבר, מסוגל לחזור או אפילו להתקרב ליכולת הזו. כרגע זה נראה שלא, ואני כותב את זה בצער, כי הוא תמיד היה ויהיה אחד השחקנים הכי אהובים עלי.

wiz 25 באוגוסט 2014

לא ברור מתי סנדרלנד חשבה שתטייל נגד יונייטד…
אם כבר קרה ההפך. חשבה שיהיה משחק קשה, והוציאה נקודה.

גלעד בלום 25 באוגוסט 2014

לא מבין בכסף והתבלבלתי מרוב סכומים בוויכוחים שבתגובות למעלה, בסופו של דבר ה-11 שמשחקים צריכים להביא נקודות, והרבה, כל שבוע (ולפעמים פעמיים בשבוע).

כרגע צ׳לסי (וסיטי שרצה עם אותו סגל כמעט שכבר מוכח) ב2-3 צעדים לפני השאר מבחינת מוכנות ויכולת לקחת נקודות מהקטנות גם ביום בינוני כי הן פועלות כמו מכונה, כל שחקן יודע את התפקיד שלו ויש היררכיה די ברורה מוקדם בעונה.

עם כל הסלידה מהמיוחד הוא יודע למצות את הפוטנציאל של הקבוצות שלו גם אם זה מתפוצץ בפנים אחרי 2 עונות כי השחקנים כבר לא יכולים לראות את הפרצוף החמוץ שלו מול העיניים. דווקא פלגריני הוא קצת אנדר רייטד בעיני, הוא מעמיד קבוצה אדירה בסיטי, ואני מדבר על קבוצה.

וזו היתה הגדולה של פרגוסון, גם עם קלברלי והתאומים ועוד כל מיני פלטשרים ואושיים הוא ייצר אליפויות (לא גביעים מקריים, אליפויות)

כרגע יונייטד לא קבוצה, זה מוקדם עדיין ודי מאריה (ו-וואן פרסי כשהוא לא צל של עצמו) יכולים לשנות את זה, אבל יונייטד לפי שני משחקים בדרך מקום 4-6.

ואף מילה על טוטנהאם :)

זורק מילה 25 באוגוסט 2014

מנפלאות הכדורגל הספרדי :סימאונה מורחק מ 8 משחקים ורונאלדו המתאגרף לא מוזמן אפילו לועדת משמעת על 3 אגרופים לגודין,צפו וראו.

https://www.youtube.com/watch?v=8pgbDKWbElw&feature=youtu.be

תמסרו ד"ש חם ממני לעוזי דן

רוני יעקוב 25 באוגוסט 2014

כל מילה בסלע זורק

סימנטוב 25 באוגוסט 2014

למי שלא בעניינים… אפשר כתוביות לגבי עזי דן?

זורק מילה 26 באוגוסט 2014

אתה הרבה יותר חכם ממה שניסית להציג בהודעה הזו…

edgecator 26 באוגוסט 2014

סימאונה התנהג כמו ערס דוחה ועוד הוסיף חטא על פשע, העונש שקיבל מוצדק לחלוטין. לגבי רונאלדו אתה צודק, אבל אני חושב שזה קשור יותר לעובדה שמדובר ברונאלדו מאשר בריאל מדריד.

זורק מילה 26 באוגוסט 2014

העונש לסימאונה בהחלט מוצדק,לא על זה הלנתי,אלא על זה שרונאלדו אפילו לא עמד לוועדת משמעת (ובספרד מותר להשתמש בצילומי טלוויזיה לאחר המשחק) על סדרת אגרופים שהייתה אמורה להרחיק אותו ל 8 משחקים בערך גם.

ובטח שזה קשור לזה שהוא רונאלדו,אבל בד ובד גם לעובדת היותו שחקן ריאל מדריד.מוריניו שהתנהג הרבה יותר גרוע מערס (כמו סימאונה) באותו מפעל סופר קאפ ב 2012 ועל התקרית אצבע לטיטו ז"ל קיבל הרחקה ממשחק אחד.אם סימאונה היה מאמן ריאל היה מקבל על אותה התנהגות הרחקה ממשחק אחד גם…

כמה שאני אוהב כדורגל ספרדי,אני נחלא כל פעם מחדש שאני רואה עד כמה נשיא ריאל (פלורנטינו פרז) שולט במקבלי ההחלטות בספרד כמו בובות על חוט.

edgecator 26 באוגוסט 2014

אני לא מנסה לטהר את שמו של אף אחד, רק נראה לי שבמקרה הזה פועלים כוחות אחרים ומספיק גדולים בפני עצמם. אין ספק שהקומבינציה בלתי ניתנת להכנעה.

דורפן 26 באוגוסט 2014

זה נכון. אולי אפשר להקל קצת על שחקן (פחות מהווה דוגמא, סערת המשחק קצת יותר ממאמן) – אבל זה לא הגיוני.

זורק מילה 26 באוגוסט 2014

דורפן

שלושתם (מוריניו,סימאונה,רונלדו) התנהגו כמו ערסים מהשכונה.רק חסר היו גם מוציאים אולר ונותנים שפיץ כל אחד לקורבן שלו.שלושתם גם היו אמורים להיות מורחקים לתקופה ארוכה,נניח חודש לפחות אם לא חודשיים.

בניגוד אליך,אני חושב שהמקרה הכי חמור מבין השלושה הוא של רונלדו(3 אגרופים ברצף תוך 5 שניות).זה שהוא שחקן (דוגמא אישית מופחתת,ובסערת משחק) לא אמור להקל עליו (סוארז).

זה שהמאמנים אמורים (לכאורה) לייצג משהו אחר בגלל גילם,תפקידם והחליפה שהם לובשים,לא אומר שהעונש שלהם אמור להיות כבד יותר על אוטומטי.

זה פשוט לא הגיוני שמוריניו קיבל משחק אחד,רונלדו לא זומן בכלל לועדת משמעת,וסימאונה מקבל 8 משחקים בחוץ.זה בעצם כן הגיוני,שני הראשונים עשו עבירה במדי ריאל,וסימאונה במדי אתלטיקו.כנראה זה העונש על שהעז לקחת להם אליפות,גביע, וסופרקאפ בשנה אחת.

דורפן 26 באוגוסט 2014

מצד שני עונש למאמן לא דומה לשחקן. הוא בעצם כן יכול לאמן (אלא אם הורחק מהאיצטדיון). אז עונש הרחקה בסך הכל אומר שהוא עם מכשיר טלפון בשורה גבוהה ביציע – ואני בכלל תוהה למה מאמני כדורגל נמצאים על הספסל (בראגבי הם יושבים גבוה, בפוטבול יש להם נציגים במקום גבוה אבל הם צריכים לנהל המון חילופים). זה כמובן לא סותר את העובדה שרונאלדו צריך להענש.

דורפן 26 באוגוסט 2014

אגב, בעניין אחר שכתבת – כשכתבתי בעיתון שהלחץ על הגלזרים הם עדיין לא קנו לואן חאל שום שחקן. אני בהחלט חושב שהתוצאות זרזו את העניין. העובדה שהוציאו בתחילת הקיץ כספים כדי לקנות שחקנים שבעצם אותרו לרכישה על ידי דייויד מוייס היא מוזרה. אתה אמור לקנות עבור המנג׳ר שכרגע נמצא. מכל מקום אחרי השבוע האחרון קשה להתלונן – גם אם חסר עוד בלם ועוד קשר

דורפן 26 באוגוסט 2014

ולגבי שינג׳י קגוואה. חראם עליו – אבל יש לי חשד שהוא לא יימכר כל כך בקלות כי הוא השחקן האחד שמדפיס כסף עבור המועדון בתנאי שישחק מדי פעם.

זורק מילה 26 באוגוסט 2014

אני מניח שהררה נרכש בהסכמה ורצון של ואן חאל,הרי ההולנדי לא בובה..

חוץ מהררה מי עוד היה ברשימה כבר בימי מוייס?שואו בטוח לא כי רצו את ביינס ורק השנה שואו פרץ באמת,ורוחו (לא בלם אגב…מגן נטו) ודי מאריה רכישות נטו של ואן חאל.

לא רק קגוואה – צ'יצ'ריטו,נאני(אוקיי הושאל אבל כבר לפני שנה יכלו למכור ואאל"ט יונייטד משלמת לו השכר השנה בספורטינג)ויש רשימה ארוכה של שחקנים שהיו צריכים לפחות להשאיל – לקבל קצת מזומנים ולחסוך השכר.

בכל מקרה הגלייזרים הוציאו ב 12 חודשים ה-מ-ו-ן ,וגם משלמים שכר הרבה מעל הממוצע.הם לא הבעיה המקצועית של יונייטד,ממש ממש לא.זו דעתי לפחות.

זורק מילה 26 באוגוסט 2014

ואגב דורפן

אם זה היה תלוי בגלייזרים הדובדבן שבקצפת היה מגיע כבר ליונייטד כבר אשתקד ולפני הרכישות של הקיץ הנוכחי

רונאלדו,בייל – לא רצו להגיע.אפשר באמת להשוות כרגע את ריאל ליונייטד?!
ססק – בארסה לא שיחררה אשתקד
וידאל – ה"כוכב" היחיד שהיה מוכן להגיע אבל יובה לא מוכנה לשחרר
רוייס + קרוס – רוייס רוצה באיירן או בארסה.קרוס? למה שיגיע ליונייטד שריאל בשטח?
הומלס – דורטמונד לא מוכנה לשחרר

רוצה לומר,הגלייזרים עשר.פשוט יונייטד כקבוצה לא מושכת אף אחד,בטח לא שחקני קצפת.העיר יונייטד עצמה לא מציאה ולראייה אלכסיס סאנצ'ס הולך לארסנל רק בגלל שהיא בלונדון ועם ליברפול לא מוכן לדבר בכלל בגלל מיקום גאוגרפי – תחליף בין הערים והוא לא מדבר עם ארסנל.

די מאריה?הגיע רק בגלל נסיבות הזויות שפ.ס.ז לא יכולה ( מי אמר שפלאטיני והפייר פליי זה בדיחה?!?)

הלוואי על כל קבוצה בעלים כמו הגלייזרים.לקחו קבוצה ששווה 700 מיליון והיום שווה יותר מ 3 מיליארד.הם לא מקבלים כאן או בכל מקום קרדיט על כך שהם הפכו את יונייטד למפלצת כלכלית,ראבאק החוזה אימוץ עם אדידס שווה יותר מערך הקבוצה ב 2005.

לדעתי? אתם נובחים על העץ הלא נכון.אם זה היה תלוי רק בהם יונייטד הנוכחית הייתה עם סגל כמו של ריאל.היו מוכנים לשפוך ערימות על הדובדבן,פשוט הדובדבן לא רוצה לבוא.

זורק מילה 26 באוגוסט 2014

צ"ל – העיר מנצ'סטר

רונן דורפן 26 באוגוסט 2014

חשפת תגלית גאוגרפית-תרבותית מדהימה: בערך שלושה קילומטרים ממנצ׳סטר יונייטד שוכן מועדון כדורגל אחר בשם מנצ׳סטר סיטי שהצליח למשוך יופי של שחקנים…:-)

כרגע באמת קשה מאד ליונייטד למשוך שחקנים כשהיא לא בליגת האלופות. זו הסיבה שדי מאריה עלה כל כך הרבה וזו הסיבה שאריאן רובן, שסוגד לואן חאל ולאו דווקא אוהב את פפ, לא יגיע. ובצדק – בגיל 31 הוא לא צריך להיות חלק מתהליך.

הסיבה להוצאת הכספים עכשיו שהחוזה עם אדידס עליו אתה מדבר מותנה בעליה לליגת האלופות וברכישת שחקנים. אדידס לא טפשים לתת לאנשים כסף בלי התחייבויות.

יונייטד שווה היום לדעתי לפחות חמישה מיליארד מסיבה אחרת לגמרי. ערכים של קבוצות לא קשורים כבר להכנסות. הם צעצוע לעשירים ובעולם בו הקליפרס שווים 2 מיליארד יונייטד שווה כמה פעמים יותר. פשוט אין עוד קבוצה עם רמת אהדה כזו למכירה – ברצלונה, ריאל ובאיירן לא נינות למכירה מלאה (למרות שדווקא פלורנטינו פרז רוצה או רצה להפריט את ריאל). אז כשהגלזרים ירצו למכור הם ישיגו מחיר אגדי.

זורק מילה 26 באוגוסט 2014

עוד לא ראיתי את סיטי מצליחה להנחית את הקצפת אצלה – 2 הכוכבים הגדולים היחידים שלה הם הם טורה ואגוארו וגם הם נחתו שם לפני המפץ הגדול.נכון להיום,כלומר ל 2014 גם הסיטי (כמו היונייטד) לא יכולה להביא את רונאלדו,בייל ורשימת השחקנים שציינתי.

עם כל הכבוד – נאסרי,סילבה וכדומה הם ממש לא הקצפת.אפילו לא קרוב.

הקליפרס נמכרו ב 2 מיליארד כי הם יושבים בלוס אנג'לס.אם היו יושבים באיזו סיאטל או פריזר במינסוטה היו נמכרים ב 500 מיליון מקס'.

יונייטד שווה כל כך הרבה כי הגלייזרים עשו פעולות שיווקיות ומסחריות אדירות,לא מבין איך אפשר להתעלם מכך ולא לתת להם קרדיט לפחות על הנקודה הזו.

רונן דורפן 26 באוגוסט 2014

כי כל הפעולה לעצמם. העלאת הערך של יונייטד נובעת מכך שידעו לנצל יותר טוב קהל שבוי להפקת רווחים – הן בחוזי חסות שזה סביר אבל בעיקר בייקור חזירי של המוצר לקהל. לא משיפור הקבוצה. בנוסף הם סיכנו אותה בהלוואת מינוף וזה לא ייסלח. חברה שלא הפסידה כסף עשרים שנים רצופות (היחידה בגודלה בבריטניה) הוכנסה לחובות. וזו לא חברה לייצור מיץ לימון אלא מוסד ספורטיבי=תרבותי של יותר ממאה שנה. זה כמו שמישהו ירכוש את מוזיאון ישראל או את האופרה של מילאנו – ינסה איזה טריק כדי למכור ביותר תוך סיכון העסק כולו. אני לא יריע לו אם הטריק יצליח.

למזלם ירשו את אלכס פרגוסון אחרת כל המשבר הנוכחי היה קורה קודם לכן.

לגבי כוכבי הסיטי. יונייטד מעולם לא רכשה את השחקנים הטובים בעולם. רכישות כמו הרכישות הגדולות של סיטי בהחלט היו מספקות את הקהל. זה לא הקהל של ריאל שדורש רכישות לשם רכישות כדי שהכי טובים יהיו אצלנו. הוא רק דורש רכישות לתיקון ליקויים ברורים. עכשיו המשבר העמיק ובעצם צריך לבנות לקבוצה מסד מחדש. וזה יעלה הרבה כסף בשוק כזה.

Comments closed