נובמבר

אני אוהב כשכבר נובמבר. וזו לא תחילת עונה. ואין את פיתויי הקיץ השונים. והספורט לגמרי נטו. 

אני אוהב כשמנצ'סטר יונייטד נראית כל כך טוב. ובתוך עשר דקות המשחק גמור. וכשגארי נוויל הוא כמעט קיצוני ימני אני יודע שהיא נראית טוב. אני אוהב את המבט של כריסטיאנו כשהוא מבקיע. הארכי-אגואיסט שוחה בטבעיות בתהילתו. מבט הילד-שגנב-את-כל-הסוכריות על פרצופו. 

אני כמובן אוהב כשאנחנו ראשונים כי צ'לסי מפסידה, ובמיוחד לטוטנהאם, אותה אוהדים כמה חברים טובים בלונדון. אני אוהב כשהבריונים השכונתיים נופלים בדרבי מקומי. כמו ארסנל בווסטהאם או מילאן באטלנטה. 

אני אוהב לראות ספורט בבאר מולי בלומ'ס בתל אביב. עם הגולים האנגלו-סקסיים בארצנו. בירה, מסכי ספורט עם משחקים שונים, ערוב נהדר של מבטאים מכל ההמיספרות. ובחוץ קו החוף של תל אביב כשהים סוער. אני בכלל אוהב לראות שני ענפי ספורט במקביל. זו אומנות ספורטיווית לא פחותה מזו משל השחקנים על המגרש. מחייבת אותך להבין בניואנסים של ענפי ספורט שונים. 

ואני אוהב את ריקוד המלחמה של נבחרת ניו זילנד בראגבי ואני אוהב מאד כשאנגליה מובסת. ועוד בביתה, 41-20. 

אני אוהב מאד את התקריבים בשידורי הראגבי. זה משכנע אותי תמיד שהתיקולים הם יותר עוצמתיים מאלו שבפוטבול. אבל אני אוהב מאד התקריבים בשידורי הפוטבול. לטעמי אלו לאו דווקא המצלמות שעושות אותם כל כך מרשימים. אלא מערכות הסאונד שנותנות לנו את הצליל היפהפה של התנגשויות קסדות.

אני גם אוהב כשקבוצה משיקגו, השיקגו ברס בNFL כרגע, נמצאת חזק בתמונת האליפות. כי אין אליפות לעיר שיקגו שלא זכורה אחר כך לשנים רבות. 

אני אוהב את התוכנה הזו שמאפשרת עכשיו לראות בחיבור מהיר המון דברים בספורט מכל פינה בגלובוס. אבל אני גם אוהב משחק כדורגל גדול בישראל. כמו מכבי חיפה בטדי. דבר אחד עדיף בכדורגל ישראלי על זה באנגליה: כשיש כבר משחק גדול, הקבוצה האורחת מביאה כמות גדולה של אוהדים, והיציעים מחושמלים יותר.  

ואז אני רואה את הכדורסל. ואני לא אוהב מכבי תל אביב.    

 

הבלוג מביע אמון באלכס פרגוסון
הדברים הגרועים ביותר בהפסד לסאות'אנד

10 Comments

יואב 6 בנובמבר 2006

ביזיון

רונן דורפן 6 בנובמבר 2006

יואב יקר: הבלוג מאחל בהצלחה לאוהדי מכבי תל אביב מבין הקוראים במשחקי אליפות המדינה, גביע המדינה ומשחקי גביע אירופה בהם היא מייצגת למעשה את כל המדינה.
שיהיה חורף חם בהיכל

פאול בוימר 8 בנובמבר 2006

יונייטד אכן משחק טוב,לעיתים אפילו מלהיב,בודאי בהשוואה לשלוש ארבע השנים האחרונות,בין השאר בעקבות העזיבה של רוד ויצירת המשולש ההתקפי המהיר והקטלני של סהאה,רוני ורונאלדו – משולש איכותי שנופל רק מהשלישיה רונאלדיניו,מסי ואטו.סוד ההצלחה של יונייטד כרוך בחופש שניתן וינתן בעתיד לשלישיה הזו והאופן שבו פרגי ישתמש בהם (זכור לדראון האופן שבו פרגי שלח את רוני לאגף שמאל במשחק נגד בנפיקה לצרכי הגנה וביטל בכך את יתרונותיו ההתקפיים)ועדיין חסרונו של קשר אחורי זועק ומונע מיונייטד לשוב אל ימי הגדולה שלה.מה דעתך על היינצ'ה כקשר אחורי זמני ?בנוסף יונייטד קצרה מאוד בחלוצים וההיסטוריה של סהאה ואף של גיגסי מוכיחה שבקרוב מאוד יוניטד תאלץ להסתדר בלעדיהם משום שקשה לראות את שניהם מתמידים לאורך זמן ללא פציעות.צריך לקוות שרוסי יחזור בינואר ויזכה לדקות משחק.וכמובן שצריך להתחיל ולחשוב על מחליפים לנוויל,סקולס,גיגסי וואן דר סאר.
אני אוהד הפועל אבל בימים שמכבי פגיעה ונואשת אני מסרב בתוקף לשנוא אותה.
אני ממליץ על שתי תוכנות נוספות :VGO ו-PPMATE שאפשר להוריד אותן מאתר הזה.שתיהן מוצלחות יותר מזו מה-TVU.
http://www.project2046.com/index.php?id=1

מאיר 8 בנובמבר 2006

אני אוהב את סאותנד יונייטד (ולפני שאתה אומר שהגביע הזה לא חשוב, תנסה להיזכר מי מחזיקה בו, ושים לב שרונלדו ורוני שיחקו אתמול).
אני אוהב כשארסנל מנצחת באולד טראפורד.
והריקוד הניוזילנדי המפגר הזה, נו באמת.
אבל בעניין מכבי, צ'לסי ואנגליה – אני איתך.

שרון רזניק 8 בנובמבר 2006

אני אוהב את מה שכתבת ובמיוחד על/את גארי נוויל.
אך יותר מכל את סולשאר,אוי אולה גונאר סולשאר!

אגב,אתה בטוח שבאנגליה אין כאלה כמויות של אוהדים של הקבוצות האורחות?!

רונן דורפן 9 בנובמבר 2006

לשרון רזניק – קבוצות אורחות באנגליה מקבלות בדרך כלל כ1000-2000 כרטיס. ומלבד באזור ההוא אסור לאוהד להיכנס למגרש בלבוש שהוא לא נייטרלי או קשור לקבוצה האורחת. אם אתה מעודד את הקבוצה האורחת מכל יציע אחר – אתה מורחק מהאיצטיון.
כאוהד יונייטד אני מכיר את התחושה. יונייטב מבקיעה. אתה מקבל צרבת בנסיון להדחיק את השאגה. ואז אתה מסתכל סביב לראות עוד כמה אנשים נושכים את פנים השפתיים.

שרון רזניק 11 בנובמבר 2006

וואו זה מדהים! תודה!(מה לא היתי נותן בישביל הצרבת הזאת…)
אבל מה הסיבה שאתה חייב לשבת עם אוהדי קבוצת הבית? כרטיס לאוהדים אורחים עולה יותר? או שהם פשוט אוזלים במהירות האור?

רונן דורפן 11 בנובמבר 2006

לא – אבל הם נמכרים על ידי הקבוצה האורחת עצמה – ובדרך כלל על בסיס נאמנות – כלומר מי שרכש מנוי. בשוק השחור הם לרוב יקרים יותר

לירן קינו 1 בפברואר 2007

Hello, hello, we are the Busby boys; Hello, hello, we are the Busby boys; And if you are a City fan surrender or you'll die; We all follow United

עופר קדוש 6 בפברואר 2007

מר דורפן היקר .
אני לא מאמין ,לכמות השטויות שאתה כותב ,ועוד מטעה קוראים תמימים בנתונים לא נכונים .
בכל מגרשי הפרמייר כמות ההקצבה לקבוצות החוץ עומדת לפחות על 3000 ,ובמספר מגרשים ניתן אף להכפיל את ההקצבה ,את האוירה במשחקים גדולים באנגליה ,אתה בכלל מעיז להשוות לאוירת הכאילו בארץ העאלק כדורגל? למה , על מה ? בגלל הפירוטכניקה ? ,שטויות במיץ ,הרי הקהל פה לא דוחף קבוצה כשצריך ,ובניגוד גמור למולדת ,משתתק כשצריך אותו ,קהל החוץ יכול להתערבב עם הקהל המקומי לפני המשחק בפאבים , ולגבי אוהד אורח שיושב ביציע ביתי ,תגיד ,ראית בארץ אוהד חיפאי שיקפוץ בגול של קבוצתו כשהוא ביציע צהוב? דורפן -אן לך מושג ,ניסיון ההתנשאות שלך מעורר בי בחילה -אתה ממציא דברים שלא קיימים ,ומנסה להטעות קוראים -בושה

Comments closed