הליאו מסי שלנו?

אני חושב שדרור קשטן צריך להזמין את בן סהר לנבחרת הבוגרת עכשיו. אני אומר זאת מתוך ידיעה שיש בכדורגל הישראלי עוד צעירים מוכשרים שכבר מככבים בבית"ר ירושלים. וזה שבן סהר צעיר מאד. וזה שאולי רוב הצעירים נכשלים כשמעלים אותם מוקדם מדי לבוגרים. אבל מאמנים גדולים הם מהמרים. על כל ריאן גיגס או בקהאם אלכס פרגוסון העלה לבוגרים איזה טים מאדג' או קית' גילספי או לוק צ'דוויק כזה.

 לבן סהר יש משהו ברזומה שמצדיק את ההימור הזה. בן סהר כבר כמה שבועות מקבל הזדמנויות מג'וזה מוריניו לשחק בכל מיני מסגרות. זה לא הסקאוטים של טוטנהם ולא מאמני הנוער המעולים של דורטמונד שחושבים שיש בו משהו. זה מוריניו. מוריניו לא מבזבז זמן על שטויות ולא בונה קבוצות ולא חסר לו כסף. הדבר היחיד שהוא מחפש בשחקן צעיר זו האפשרות שיהיה בסגל של צ'לסי.

תמיד אפשר להיות חכם ושקול  ולהגיד "שהילד לא קרע זוג נעליים". זה קו מחשבה מצויין: הוא מבטיח לך את הכבוד של השחקנים הוותיקים ושל הבכירים והשמרנים בתקשורת. והשמרנים יהיו פה גם מחר. אבל  יש מאמנים שרוצים יותר מזה בחיים. יש מאמנים שמחפשים את הווין רוני הבא. ובשביל זה הם מוכנים גם לטעות.

שיתאמן עם הנבחרת. שישחק 20 דקות כשמתאפשר או כשמהמרים על כל הקופה.  נכון, אולי בסופו של דבר הוא יהיה רק שחקן מוביל בכדורגל הישראלי ולא ליאו מסי. אבל גם עומר גולן ויניב קטן כבר לא בטוח יהיו.

רפא בניטז
עוד שני סימנים לכך שישראל היא לא מדינת כדורגל (טור מתחסד)

7 Comments

פאול בוימר 15 בנובמבר 2006

הסכנה הגדולה היא שבן סהר יהפוך ללי שארפ ולא לראיין גיגס.
תן לילד להתפתח באופן טבעי.כרגע הנבחרת לא זקוקה לו.

רונן דורפן 15 בנובמבר 2006

פאול. אני לא מסכיםץ המסלול הרגיל של להתפתח בנבחרת הצעירה. ואז לחזור לארץ ולהיות מושאל בזמן הצבא להפועל תל אביב (ומוריניו יגיד לכתב ידיעות שהוא סומך על המאמנים שם)יוציאו עוד בניון. בכוונה השתמשתי בדוגמא של מסי. נכון שהסיכוי להגיע לרמה הזו לשחקן הישראלי הוא על גבול האפסי. אבל צריך להתחיל לחשוב בגדול. אנגליה זימנה השבוע שני בני 18 לנבחרת הבוגרת למשחק ידידות. גם אנגליה לא צריכה אותם.

פאול בוימר 15 בנובמבר 2006

הלוואי שמסהר יצא עוד בניון.
ואל תשכח שקשטן לא זיהה את הפוטנציאל של סהר בעת שזה שיחק בנוער של הפועל וקשטן אימן את הבוגרים.לכך אני מצרף את מה שהתרחש בעונת הדאבל של הפועל ואת הדרך הנוקשה מדי,שלא לאמר הצעקנית,שבה נקט קשטן כנגד מי שכונו אז "התינוקות של קשטן".אם כבר סהר זקוק למאמן שיתן לו חופש ולא יאיים על הרעננות שלו בצייקנות טקטית.
יהיה מעניין לגלות בעוד חמש שנים לאן הגיע סהר של צ'לסי ולאן הגיע בן שושן של בית"ר.(הסיכוי של סהר להגיע לאחת מקבוצות הבת של צ'לסי במסגרת דיל כזה או אחר גדול מהסיכוי שבן שושן ימצא עצמו בולנסיה או ברומא או בליברפול)

גיל 15 בנובמבר 2006

צודק 100%, מה עוד שיש לו ניסיון לא מבוטל במשחקים מכריעים בנבחרת הצעירה. הוא יכול לשחק במשחקי ידידות ולהשתפשף לאט לאט.

אמיר 15 בנובמבר 2006

מדובר עדיין בחתול בשק. הבעיה של ישראל אינה בחלוצים צעירים מוכשרים, הייתי רוצה לראות קודם לכן את טוטו תמוז ובן שושן, וקולאוטי הוא חלוץ שכבר שנים רבות לא היה לנבחרת. לא ייתכן שבמשחק בית קשטן עולה עם שלושה קשרים דפנסיביים – במיוחד וואליד באדיר שכבר אינו מתאים לרמות האלה.

קשטן משחק באופן שמאוד מזכיר את השיטה של גרנט, עם שלושה שחקנים בעלי אופי התקפי, ההבדל היחיד הוא שלגרנט היתה אינטואיציה לגבי השקנים הנכונים בהרכב הראשון, במיוחד בהגנה, והיום קשטן די פישל בעניין הזה.

חוכמה בדיעבד זה לבקר את קשטן על ההרכב ואין בכוונתי לעשות כן – הרבה יותר מפריע שמראש הוא עלה במטרה לגנוב גול, ועוד יותר שכשהוא גנב גול הוא לא הפעיל לחץ על מרכז המגרש של קרואטיה שהיתה מבולבלת עם שוער חסר בטחון.

לגבי בן סהר- עם כל הכבוד המילואים באנגליה אלו משחקים ברמה מאוד נמוכה, משחקים שם בעיקר שחקנים מתוסכלים שלא משחקים בהרכב הראשון ושחקנים בכירים שמחלימים מפציעות. להעמיס על הילד משחקים מול נבחרת אנגליה למשל נראה לי קצת מוגזם – בכל זאת לא מדובר עדין בווין רוני. בתור חלוץ מרכזי קולאוטי עדיף עדיין על סהר. לקולאוטי אין את "השיק" של צ'לסי (ככל שיש כזה דבר למילואים של צ'לסי)אבל הוא חלוץ מצויין ומנוסה.

אוריאל 16 בנובמבר 2006

העובדה היא שבן סהר משחק בליגת המילואים באנגליה ומצטיין. הוא לא סתם "מעורב במהלכים" הוא כובש, והרבה. למד שבצ'נקו, שון רייט פיליפס ועוד כמה שחקנים ששווים טיפה יותר מיסמעל עמר. ליגת המילואים באנגליה חזקה יותר מהליגה בישראל, כמעט מכל בחינה, לכן הוא צריך לשחק בנבחרת הבוגרת…בלי קשר: אסור להחזיר אותו לצבא, הוא צריך לשחק במילואים של צ'לסי ואם לא יצליח להיכנס להרכב שלה (כמה שחקני בית שלה משחקים בקבוצה? ג'ון טרי) אז הוא ישחק במקומות כמו ברמינגהאם או לידס, לא רע. בטח שיותר טוב מהפועל ת"א או מכבי ת"א

גל 14 בינואר 2007

מסי לפני שהיה בבוגרים של ארגנטינה ולפני שהיה שחקן מפתח בברצלונה הוביל את הנבחרת הצעירה לזכייה באליפות העולם(וגם היה מלך השערים) בן סהר עוד לא מראה יכולת כזאת מדהימה בצעירה ולכן רק כשהוא יהיה מוכן לבוגרת הוא צריך לעלות.

Comments closed