עוד שני סימנים לכך שישראל היא לא מדינת כדורגל (טור מתחסד)

מקריאה באתרי האינטרנט והעיתונות הישראלית שני דברים לא מצאתי.

1. חוץ מזה שנבחרת ישראל הייתה גרועה ודרור קשטן כבר שנים בעצם גרוע ותומר בן יוסף הוא עלוב, הייתה אתמול ברמת גן נבחרת אחרת, קרואטיה. היא התקיפה בביטחון במשחק חוץ וכבשה ארבעה שערים.היא הייתה טובה. ואדוארדו דה סילבה היה חוויה והדגים את כל אמנויות החלוץ. מהירות וחדות בשער הראשון, עצירת כדור מצוינת בשלישי (הזכיר לי את ואן ניסטלרוי זצ"ל). אבל בעיקר אהבתי את השני. גמישות הגוף שאפשרה לו לדחוק פנימה את הכדור שהדף אוואט (כן, כן, חרא של הדיפה) היא תוצאה של מקצוענות אמיתית באימונים. כנראה אימוני פילטיס אם אתם שואלים אותי. הקהל במגרש (הסתבר לי לקראת סיום הכתבה של אורי משגב ב"הארץ"), מסתבר, דווקא העריך את זה.

2. נבחרת ישראל – המחפירה! – חזרה בכל זאת מ-1-3 ל-2-3 ואחר כך מ-2-4 ל-3-4. כלומר נכון שהיא הייתה גרועה, ואני מתכוון לכך לחלוטין, אבל היא התאמצה לחזור פעמיים למשחק מול נבחרת הרבה יותר טובה ממנה. באנגליה הדבר הזה היה מתקבל יפה מאד, בלי קשר לעליבות היכולת של הקבוצה המנוצחת. ובלי קשר לזה שתוצאה של 2-5 לקרואטיה, בעצם 2-6, הייתה משקפת יותר. וזה ראוי לציון אולי דווקא כי 3-4 שחקנים בנבחרת ממש לא מתאימים לכדורגל אירופי.

הסיכום שלי הוא שהכדורגל הישראלי צריך מגן ימני, מגן שמאלי, עוד בלמים, קשר בתפקיד אותו משחק מקללה, בועט עונשין, תכנית רצינית לשיפור יסודות המשחק אצל שחקנים צעירים, מתקנים, הדרכות בשיפוט, משחקים בשבת בשעה אחידה ומאמן זר לנבחרת. אבל גם התייחסות ליריב והערכה לשחקנים גם אם הפסידו.

הליאו מסי שלנו?
פושקש (ואת מי באמת זוכרים מהמונדיאלים)

8 Comments

פאול בוימר 17 בנובמבר 2006

למי שתהה על פשר הטור של בקרמן:
"אברהם גרנט, נהוג לומר, הוא אמן יחסי הציבור. קבלו תיקון: גרנט הוא כישלון גמור ביחסי ציבור. כמה אוהדי אמת יש לו בציבור? איזה עוד מאמן לקח עם מכבי ת"א שתי אליפויות בארבע שנים (אחרי 12 עונות בצורת), הגיע למכבי חיפה ולקח צמד אליפויות (אחרי שש עונות בצורת), סגר בזאת ארבע אליפויות ב-11 עונות – והצליח להישאר שנוי במחלוקת גם בחיפה, גם בתל אביב ובישראל כולה.
תרגיל בדמיון מודרך: נתאר לעצמנו את המשחקים מול אירלנד וצרפת, בדיוק כפי שהתנהלו, בהבדל אחד בלבד – כשהמצלמה מתמקדת באזור הספסל של נבחרת ישראל, רואים שם את קשטן. דרור קשטן. האיש, הג'ינס והחמסה. הכל אותו דבר – ההרכבים, שערי הפיגור, שערי השוויון – אבל ליד הספסל עומד לו קשטן.
הו, היינו צוהלים בקול גדול, הרי אמרנו לכם! ידענו שרק קשטן – המנוסה, הקשוח, זה שיודע איך לטפל בשחקן הישראלי – רק הוא יצליח להקים כזאת יחידה לוחמת. נבחרת שמזכירה באופיה את אותו קמפיין אירופאי אמיץ של הפועל ת"א. רק קשטן יכול להפוך חבורת שחקנים בינונית למדי, נבחרת מוכת היסטוריה של כישלונות והיסטריה מכישלונות, לסיירת מגובשת שלא יודעת הפסד מהו. לקבוצה גאה שמוציאה מעצמה 110 אחוז מדי משחק. כל הכבוד לקשטן.
http://news.walla.co.il/?w=//697840

יואב 17 בנובמבר 2006

רורפן
ממה שהבנתי אתה די צודק. אבל אני לא בטוח שהבנתי

שמואל 17 בנובמבר 2006

נבחרת ישראל צריכה את מוריניו.

ronen 18 בנובמבר 2006

רונן הרי ברור לך שהרבה אנשים חיכו לדרור בפינה .דרור לא הפנים שהנבחרת זה לא הפועל תא והמשיך לשחק משחקי כח עם התקשורת הוא רק שכח שרק לו יש מה להפסיד,אני מניח שגם למתח העצום מול יעקב שחר
לא עזר.

דניס ברגקמפ 21 בנובמבר 2006

הסיכום שלך, רונן, הזכיר לי את האמירה הבלתי נשכחת של נילסן לפיה השחקן הישראלי צריך להשתפר בשני אלמנטים 'באוויר, ובמשחק הקרקע'…

AS 24 בנובמבר 2006

Probably too late, no one will read it, but nevertheless: Last week I sat with the chairman of the board of Borussia Dortmund. Business. At the end of the negotiations, Germans feel they have to make some small talk, which is alöways a good opportunity. Well, Herr Pieper came up with what he thought was a brilliant achievment. Israel losing ONLY 3-4 to Croatia. Yes, he has heard of the World Cup campaign, he knew that Israel is doing quite good and had some results, but: ONLY 3-4 against Croatia! That is now a big thing. Well, you can dislike your team for one of two reasons: they don't play the football you want them to (and when does Israel do that ?) Or you don't like the results. But in case of Croatia, hey – we've done well. Ronen, you're right that improving the technical capabilities in the national team will not give Israel a better football. Israel needs an improved system, a serious institute intead of that funny Hit'achdut, better refferees, better fans and crowds. But don't forget, Israel needs also a better sport-media, with journalists who understand what they write about, without quoting machines of some quasi-professionals in Maccabi Natanya. It's not there are none, quite a few, to be honest, but look at the papers and the reactions – (and I don't mean Missgav, I mean TV/Radio/Yediot/Maariv. Who has learned anything about football from that crap.

xwoman 15 בספטמבר 2007

A diploma proves only that you know how to find an answer.

Comments closed