הפראיירים מתחלפים

תהליך לא קורה מאתמול להיום. מדי פעם צריך לסכם. אנחנו בסוף שלב הבתים בשנה ה-14 לקיום ליגת האלופות – שהביאה לביטול מפעל לאלופות והחלפתו במפעל בו רוב הקבוצות אינן אלופות. שום קבוצת 14-G, ארגון הלובי של שמגן על האינטרסים של הקבוצות העשירות של אירופה, לא הודחה בשלב הבתים של ליגת האלופות השנה. שמונת אלופות הבתים כולן בין עשרים הקבוצות העשירות של אירופה.

כל אלופות אירופה מאז נוסד ה14-G השתייכו לארגון הזה – ריאל מדריד, ברצלונה, מילאן, יובנטוס, באיירן מינכן, דורטמונד, אייאקס, פורטו, מנצ'סטר יונייטד וליברפול. השנה יש מועמדת באמת ריאלית שלא מהארגון הזה. אבל זו צ'לסי, וזה רק בגלל שהכסף הישן מסתכל בעין עקומה על הכסף החדש הגדול ממנו. נעלמו האלופות הרומנטיות של פעם – סטיאווה, נוטינגהאם, הכוכב האדום בלגרד, המבורג, סלטיק. או קבוצות כמו מאלמה וברוז' ופנתיניקוס שהצליחו להגיע עד משחק הגמר.

והרוח הספורטיבית. מה נהיה ממנה?

בעולם שמבוסס על כסף יש חכמים ויש פראיירים. לא מפתיע אותי שצ'לסי ומילאן מרשות לעצמן להפסיד משחקים אחרי שכבר עלו, למרות שלתוצאות עדיין יש משמעות לגבי גורל העולות מבין הקבוצות האחרות. ולעומתן אנדרלכט והמבורג משחקות כמו שאבא ואמא אומרים שצריך לשחק.

 

עוד סימן לכך שאין כדורסל בארץ (למי אכפת שביופורד מוחלף?)
ליברפול והשייח אל מקטום (הופיע בגלובס)

5 Comments

אוריאל 8 בדצמבר 2006

וחצמזה? מה רומנטי? מה היה רומנטי בסטיוואה? חוץ מהכדורגל ההתקפי, זו קבוצה שנבנתה על ידי הבן של צ'אצ'סקו. בלגראד נתמכה על ידי אוהדי שאחר כך בנו את המיליציות ארקן שטבחו בעשרות אלפי אנשים. נוטינגהאם? קלאף פשוט היה מוריניו של אז, אותו כדורגל…
חוצמזה, צ'לסי לא תזכה. כי הכוח של ה=G14 זה לא הכסף, זה המסורת…הדבר הקטן הזה שמעביר את הכדור את הקו (למרות שהוא לא עבר את הקו) ומעלה קבוצה בינונית מאוד עם מסורת מפוארת לגמר על פני קבוצה טובה מאוד עם מסורת של פטר אוסגוד (אגדת כדורגל?).

דובי 8 בדצמבר 2006

מה אתה חושב שאם מנצ'סטר הייתה מבטיחה את העלייה הם היו משחקים עם סקולס, רוני ורונאלדו ? או מתאמצים לנצח ? מה לגבי המשחק ב2000 נגד ולנסיה ?
חוץ מזה המבורג משחקת על הכבוד שלה כדי שלא תיזכר כאחת הקבוצות שסיימו בלי אף נקודה בשלב הבתים. איזו מטרה יש לצ'לסי או קבוצה אחרת ?

רונן דורפן 9 בדצמבר 2006

לדובי – אני לא מזהה שום טענה בקטע שלי כאילו ליונייטד יש יותר רוח ספורטיבית. השנה הזדמן למילאן וצ'לסי לזרוק משחקים – אז הם עשו זאת.

רונן דורפן 9 בדצמבר 2006

לאוריאל – תפריד בבקשה – נכון שהכוכב האדום וסטיאווה לא פחות מושחתות מקבוצות מערב אירופאיות. אבל האוהדים שלהן זכאים לא פחות לתחרות שקולה

גיל 9 בדצמבר 2006

הבעייה ששלב הבתים משעמם ברובו וכולם מחכים לאקשן של שלב הנוק אאוט. מעט מאוד משחקים קובעים משהו בשלב הראשון ויש ניסיון ליצור כל מיני יריבויות מלאכותיות (ע"ע הבעייה הפורטוגזית של מנצ'סטר!). מישהו באמת זוכר משחק כלשהוא משלב הבתים? בשם הכסף הורגים את התחרותיות ושוחקים את השחקנים. למה שלא יערכו משחקים של בית וחוץ עם כל הקבוצות שמתחילות את המשחק היום ובהשתתפות הקבוצות הגדולות מהשלב הראשון? אפשר לערוך הגרלה עיוורת לחלוטין או לקבוע מדורגות, וככה יהיו הרבה משחקים מעניינים וקובעים כבר מההתחלה.

Comments closed