ג'ילברטו סילבה, עצום

שלוש מחשבות על משחק נפלא בין צ'לסי לארסנל.

1. עובדתית נפל דבר בכדורגל האנגלי. לא דבר גדול. דבר קטן. הפרשן האובייקטיבי ביותר בכדורגל האנגלי חושב לראשונה זו שנה וחצי שזו לא צ'לסי, שזו מנצ'סטר יונייטד. לפרשן הזה קוראים שוק ההימורים. לעיתונאים ופרשני טלוויזיה משלמים כסף כדי להגיד שצ'לסי או יונייטד או ארסנל או וויגן או מילוול או מקספילד יהיו אלופות. אוהדים מדברים בחינם. שוק ההימורים הוא הפרשן היחיד שמשלם כדי לדבר.

 2. אסטטית השער של מייקל אסיין הוא אחת הבעיטות המסובבות הטובות ביותר שראיתי מכדורגלן לא ברזילאי. מעניין להשוות אותו לשער של נליניו מול איטליה או של רוברטו קרלוס נגד צרפת. אולי אני מגזים. אם אתם מוצאים אחרים תציינו אותם בתגובות.

 3. אבל הרושם החזק ביותר שלי מהמשחק הוא שלמרות שהרבה כדורגלנים שיחקו מצוין, אחד היה מעל כולם באופן מעורר השראה. ארסן וונגר, בטעות קשה, ניקה במשך שנתיים את ארסנל מרוב לוחמיה הגדולים – וויירה, אדו, סול קמפבל ואשלי קול והשאיר אותו לבד. אתמול גם לא היו לו את וויליאם גאלאס וקולו טורה.

אבל ג'ילברטו סילבה לא מוותר. אולי כי הוא בא מתרבות הכדורגל הכי אכזרית לקשים הגנתיים. הרבה לפני שבעולם התחילו לדבר על מקללה וגאטוסו ופטריק ויירה קשרים דפנסיבים בנבחרת ברזיל למדו שהחיים לא קלים. שקשרים התקפיים, חלוצים ולפעמים אפילו מגיני הכנף לא נותנים את התחת. ובסיטואציה הזו נוצרים שחקנים כמו דונגה או אדמילסון וגם ג'ילברטו סילבה שמלמדים את עצמם להגן חמישה נגד שמונה.

במצב כזה אתה לא יכול להיות רק לוחם. אם תרדוף מקורות האנרגיה שלך יגמרו. ג'ילברטו קורא את המשחק. יודע איפה לעמוד. מחבר שרשראות מסירות שמורידות לכמה שניות יקרות את הלחץ. הגלישה שלו לאחור בכדי ליירט כדור שעמד להגיע לדרוגבה מול רשת חשופה היא הדבר היפה ביותר שראיתי מארסנל בעונה הנוכחית.

בודפשט. בהלוויה של פושקש
אייברסון

16 Comments

גיל 10 בדצמבר 2006

אולי לא ממש מסובבת, אבל הבעיטה של ארי האן מהמונדיאל ב1978 בהחלט נראית לי ראויה.

http://www.youtube.com/watch?v=olivrHXgSc4

עמית 11 בדצמבר 2006

המחצית הראשונה של ארסנל היה מענגת (אם כי לא תכליתית)ואני העדפתי להתפעל מואן פרסי.עם כל הכבוד לרונאלדו ורוני ורובן – ואן פרסי הוא השחקן בשכבת הגיל שלו באנגליה,בין השאר משום שיש לו את המורה הכי טוב בסביבה.(הנרי)
האם השגחת בכך שלמרות הפער לכאורה בין שתי ההתקפות (בכל זאת לצ'לסי יש שמות גדולים) ארסנל וצ'לסי הבקיעו את אותו מספר שערים ?

אוריאל 11 בדצמבר 2006

תן מילה טובה על אלכס חלב, ארצ'י גמיל הבלארוסי. אגב השער של אסיין באמת היה מדהים… להמן לא יכל היה לעצור דבר כזה

רונן דורפן 11 בדצמבר 2006

עמית – רוני ורונלדו מבקיעים יותר ומבשלים יותר. הם מובילים את הליגה והקבוצות הגדולות בעולם רוצות אותם, בעיקר את רונלדו, יותר מואן פרסי המבוגר מהם.
למה? כי הם שחקנים טובים ממנו.
רונלדו נראה רע בטלוויזיה כי הוא אגואיסט. אבל גלן רואדר, מנג'ר ניוקאסל אמר שבתוך מחצית אחת כל הקישור הספנסיבי שלנו חטף צהובים והייתי צריך להחליף מגן שמאלי. במלים אחרות את רונלדו צריכים לשמור שני שחקנים – זה דבר גדול

מאיר 11 בדצמבר 2006

צודק – לואן פרסי יש כשרון, אבל הוא לא ברמה של רונלדו. העונה ארסנל שיחקה טוב בהרבה משחקים אבל לא הצליחה לממש הזדמנויות – כאן בדיוק הוא נופל מרונלדו ורוני.
יחד עם זה – פאברגס הוא הכשרון הגדול ביותר מכל השמות שעלו כאן. והוא צעיר מהם. אתמול הוא דווקא לא התעלה, חוץ מהצלה מהקו. וגם אותו רוצים בכל המועדונים הגדולים.
ואם הזכירו את להמן – הטעויות שלו מחרידות. אתמול הוא בנס לא חטף עוד שניים-שלושה שערים באשמתו הברורה.

עמית 11 בדצמבר 2006

רוני ורונאלדו הבקיעו יחדיו 14 שערים העונה (כולם במשחקי הליגה)
ואן פרסי הבקיע 7 (5 בליגה ו-2 בליגת האלופות)
ונדמה לי שחלק מהקבוצות הגדולות רוצות את רונאלדו גם מתוך שיקולים מסחריים (מכירת חולצות ליפניות היסטריות)

אוריאל 12 בדצמבר 2006

ואן פרסי טוב מוויין רוני כפי שדניס ברגקאמפ היה טוב מאריק קאנטונה – ברגעים קטנים מלאי קסם וחן אבל לא לאורך עונה שלה. ברגקאמפ אולי היה טוב מקאנטונה ברמה הטכנית אבל היה זה קאנטונה שהוביל את הקבוצה שלו לתארים, כבש יותר, בישל יותר וכ'. זה הסיפור של ואן פרסי, עוד מוצר לאניני טעם של ונגר – מול המוצרים התעשייתים והיעילים יותר של פרגוסון. אגב, לא שמעתי מילה טובה על חלב – בחיית דינקום, מדובר בארצ'י גמיל הבלארוסי – מתי לישראל יהיה ארצ'י גמיל?!

אוריאל 12 בדצמבר 2006

ואגב, הנרי לא מלמד את ואן פרסי כלום. זה הכל ברגקאמפ

רונן דורפן 12 בדצמבר 2006

אוריאל – דניס ברגקאמפ היה טוב מקנטונה ברגעים כל כך קטנים – משהו כמו מיליארדית השניה.

יואב 12 בדצמבר 2006

דסקל
מי זה הארצ'י גמיל הזה?
גורן

legal alien 12 בדצמבר 2006

וגם זה כשקנטונה היה פצוע
וכן, ברגקאמפ היה אחד הגדולים.

רונן דורפן 12 בדצמבר 2006

ליואב –
זה ארצ'י גמיל
http://youtube.com/watch?v=d1axsnMRbbo

מאיר 13 בדצמבר 2006

העניין עם סילבה הוא שיש לו משחקים טובים פעם בחודשיים, אבל אם הוא באמת היה כל כך ענק כמו שאתה טוען, ארסנל לא היתה מתדרדרת ככה בשנתיים האחרונות. מאז שויירה עזב אין להם קשר אחורי ברמה עולמית ובלי קשר אחורי ברמה עולמית אתה מתדרדר. לא כל מי שיוצא מברזיל וצריך להגן חמישה מול שמונה בשכונה הופך לויירה או מקללה או קין.

גילי 13 בדצמבר 2006

Midfielder Hleb reckons Arsenal's players have let themselves down in front of goal. He said: "I have watched United a couple of times. If they have chances, they use them.
"Their execution is on the highest level

אוריאל 13 בדצמבר 2006

גורן, זה שאתה לא יודע מי זה ארצ'י גמיל מראה שאתה מגיע מתרבות ספורט נחותה. אגב, לא קראת טריינספוטינג?

תומר 13 בדצמבר 2006

ואן פרסי לא טוב מרוני בשום אספקט של המשחק.
והוא גם השחקן הכי מלוכלך בעולם בערך.

Comments closed