לא עוד יום בהיסטוריה הארוכה של ליברפול

זה לא יכול להיחשב "כעוד יום בהיסטוריה הארוכה של ליברפול". אותו משפט מפורסם בו סיכם פעם אלכס פרגוסון תבוסת 5-0 לניוקאסל.

לא בגלל התבוסות הביתיות, 3-1 ו-6-3,  לארסנל השבוע. אלא כי לא ברור מה ההקשר של התבוסות הללו.

ארסן וונגר למשל ספג לא מעט הפסדים משפילים בשנה האחרונה. הנחישות שלו להעביר הלאה את דור הוותיקים – ויירה, קמבל, פירס, אדו – בזמן שברגקאמפ ואשלי קול עוזבים מסיבותיהם שלהם – עוד תעלה לו. אני מבטיח לכם שלארסנל צפויה עוד תקופה ארוכה של חוסר יציבות – בין הופעות מרהיבות לכשלונות צורבים. עדיף היה לוונגר ללמוד מפרגוסון בענייני וותיקים.

אבל וונגר עשה את זה כחלק מתכנית. פירס הלך כי הוא מאמין בחלב ורוסיצקי. קמבל וקול כי הוא מאמין בסנדרוס ואבו. לטוב ולרע. לעומת זאת רפא בניטז לא נמצא בדרך לשום מקום. הרכש שלו אקלקטי לחלוטין. סגנון המשחק נע ונד ברוחות. אפשר לשים בצד אפילו שתי תבוסות ביתיות קשות. אבל שמישהו יספר לי מה התכנית? סביב מי בנויה אותה קבוצה עליה הוא חולם בלילה? סביב אלונסו? סביב קרייג בלאמי? גארסיה? הקבוצה הזו משחקת עם קיצונים? עם חלוץ מטרה? איפה משחק סטיבן ג'ררד בתוך הקבוצה הזו?

שמישהו ישכנע אותי שזה שכר לימוד בשביל משהו.

 

על הבכורה של הנריק לארסון
על דרנט וויליאמס, נשק, רצח, פוטבול (הופיע בגלובס)

4 Comments

נועם 10 בינואר 2007

בכל הרכב ארסנל משחקת את הכדורגל היפה באנגליה.

אוריאל 10 בינואר 2007

בניטז מנסה לשחזר פעולות מוצלחות שעשה בוולנסיה עם ליברפול – ריבוי קשרים טוחנים (בארחה ואלביידה על משקל סיסוקו וצ'אבי אלונסו), חלוצי מטרה (קארו על משקל קראוץ'), מגנים יותר קשוחים מהתקפיים (אורליו על משקל אורליו, קיצוניים קלאסים וחד מימדיים (ויסנטה על משקל פנאנט) וחלוץ תזזיתי סטייל מיסטה או קרייג בלאמי. כשזה עובד זה יציב, אבל כשלא מדובר על קבוצה חסרת יכולת אילתור. זה הצליח יותר בוולנסיה (אליפות, מקום 6, אליפות נגד ברצלונה שלא הייתה קיימת וריאל מדריד מתפוררת) אבל באנגליה הליגה הרבה יותר קשה. אגב, את סטיבן ג'רארד הוא רצה למכור ככה בכמה עשרות מיליונים בשביל להביא שחקנים שמתאימים לו יותר…בכל מקרה, ליברפול צריכה מאמן כמו פול ג'ואל או איידי בות'רויד…

יואב 10 בינואר 2007

תגידו, מישהו קורא אותו לסדר או משהו כזה שם בליברפול את הבניטז הזה? אני לא מסוגל לראות את הקבוצה הזאת שכל כך אהבתי וגדלתי עליה, זה אסון בסדר גודל של וויל ביינום. מי המנכ"ל של ליברפול? למה לא זורקים את הספרדי הזה לאיזה תעלה? לא הספיק לנו הוייה? איפה המנהל?

זיזו 10 בינואר 2007

הלו דורפן
נתקלתי בבלוג שלך די במקרה כשקראתי את הטור בוואלה על לארסון.
משובח ומעניין. כתבה על לי שארפ???? אחי, פינקת אותי.
התייחסתי לטור בבלוג שלי שעוסק בביקורת תקשורת הספורט שנקרא "נגיחה של זידאן". אתה מוזמן להיכנס
http://israblog.nana.co.il/blogread.asp?blog=276790 .
אשמח לקבל משוב ולהיתקל בתגובות ארכניות שלך בבלוג

Comments closed