על דרנט וויליאמס, נשק, רצח, פוטבול (הופיע בגלובס)

דרנט וויליאמס לא היה כוכב גדול בפוטבול האמריקאי, אבל הוא היה שחקן בכלל לא רע. עבודה סולידית בהגנה לא הופכת אותך בדרך כלל ליותר מדי ידוע, אבל וויליאמס גם היה מחזיר הבעיטות של הקבוצה ואחד השחקנים ההגנתיים שמבקיעים פה ושם טאצ'דאונים, בגלל יכולתו לרוץ עם הכדור במקרה וחטף אותו. החזרת בעיטת הרחקה או חטיפת כדור לטאצ'דאון הם אחד המהלכים המרהיבים של משחק הגלדיאטורים האמריקאי. כך שוויליאמס ייחסר גם למאמניו וגם לאוהדי קבוצתו, דנבר ברונקוס. וויליאמס, ששיחק שתי עונות בדנבר, לא יפתח את העונה הבאה או אלו שאחריה. בגלל שהוא נרצח.

מי רצח אותו? לא יודע. כרגע גם משטרת דנבר לא יודעת. בקולורדו זה באמת יכול להיות כל אחד. קולורדו היא אחת מאותן מדינות בארצות הברית שמקפידות מאד על זה שלאנשים יהיה חופש. אפילו הצעה שכל בנאדם יוכל לקנות רק כלי נשק אחד בחודש נדחתה שם. וגם הצעה שלמשטרה יהיו רשימות של נושאי נשק לא התקבלה.

למה נרצח? כנראה במקרה. הרכב בו נמצא הרובה שבאמצעותו בוצע הרכב שייך לאיזה איש כנופיות שנמצא בכלל בכלא. לא ידוע על קשר כלשהו בינו לוויליאמס.

האם וויליאמס היה בנאדם שקשור לפשעים? על פי כל הפרסומים לא ולא. העיסוק שלו מחוץ לספורט היה ניהול חברת תקליטים פרטית. בגיל 24 היו לו שני ילדים, אחד כבר בן 7. הוא היה אב אוהב.

וויליאמס היה אותו ערב במועדון לילה בדנבר, במסיבת יום הולדת לקניון מרטין, שחקן כדורסל בדנבר נאגטס. לא מעט שחקני כדורסל ופוטבול היו במסיבה. ביציאה מהמועדון וויליאמס נכנס עם חבר לקבוצת הפוטבול למכונית האמר. ההאמרים האלו נראים די מאסיבים כשמסתכלים עליהם בחלונות הראווה, אבל מישהו ירה אל תוך החלונות ודארנט וויליאמס מת. בראשון בינואר. הנרצח הראשון של 2007 בדנבר.

ועשו הלוויה בעיר שהוא נולד בה בטקסס. וסיפרו שהיה איש טוב. וכרמלו אנטוני, כוכב הכדורסל של דנבר, הבטיח לשלם על הקולג' של הילדים שלו. ואמרו כמה שהוא לא קשור לעניינים כמו נשק ואלימות.

*

אבל לא אמרו שום דבר על התרבות של הספורט המקצועני באמריקה בקשר לנשק ולרצח.

כמה חודשים לפני שדרנט וויליאמס נרצח מישהו ירה בג'וליוס הודג', שחקן כדורסל בנאגטס. גם בו ירו אל תוך המכונית, אבל הוא לא מת. אמרו לו אחר כך שהיה מדמם למוות בתוך חמש דקות. אבל הצילו אותו בזמן. השבוע, במקרה, שיחק בפעם הראשונה בקריירה בחמישיה הראשונה. זה היה באותו אזור של מועדוני לילה בדנבר בו וויליאמס נרצח. ובאותו אזור ממש כמה שנים קודם לכן ירו בשחקן פוטבול אחר, ג'ואי פורטר. אבל גם פורטר לא מת ועדיין משחק עכשיו. רק שבפיטסבורג.

והקומישינר של הפוטבול אמר שזה קורע את הלב שדרנט וויליאמס נרצח. לעומת זאת הוא עדיין לא החליט אם להרחיק את טרי "הטנק" ג'ונסון, שחקן הגנה בשיקגו ברס, שמתכוננת למשחק פלייאוף גדול בסוף השבוע. הכינוי "טנק" כנראה הודבק לג'ונסון בגלל יכולתו במגרש אבל האמת שהוא קצת מזכיר גם את הטנקים שהיו בגדוד שלי בצבא. כי הוא מאד חמוש, הג'ונסון הזה. המשטרה מצאה אצלו בחודש שעבר שני רובי צלפים ועוד ארבעה רובים אוטומטים. כל זאת למרות שיש לו כבר על תנאי על נשיאת נשק בלי רשיון ותקיפת שוטרים. כמה ימים אחרי זה שומר הראש של ג'ונסון נרצח בקרב יריות. ג'ונסון היה לידו.

שלא תחשבו שבליגת הפוטבול שתקו. כלומר הליגה עוד חושבת מה לעשות איתו, אבל המאמן השעה אותו מהמשחק נגד טמפה ביי באותו שבוע. ובמשחק אחר כך נגד גרין ביי הוא שיתף אותו רק קצת.

טוב, ג'ונסון הוא אחלה שחקן הגנה. ובפוטבול יודעים שזה שאתה קשור לנשק לא אומר שאתה שחקן רע. הנה למשל ריי לואיס הוא אחד משחקני ההגנה הטובים בהיסטוריה. הוא הואשם פעם בשותפות ברצח שני אנשים, אבל לא הורשע ברצח. הוא חתם עיסקת טיעון והעיד נגד החברים שלו והסתדר על מליון דולר מחוץ לבית המשפט עם הבת של אחד הנרצחים בתביעה אזרחית.

אז נכון שבאמריקה אתה זכאי כל עוד עורכי הדין שלך מוציאים אותך זכאי, ולא כל כך קל להרחיק שחקן מהליגה, אבל עולם הפוטבול גם לא ממש נטש את לואיס. הוא מקבל חוזי פרסום ואפילו הופיע על עטיפת משחק הוידאו הפופולארי "מאדן NFL 2005 ". משחק דרכו הרבה ילדים באמריקה נחשפים לראשונה למשחק. הם יודעים שלואיס הוא קשוח כזה. וזה כנראה טוב לNFL.

אבל מצד שני גם קצת עצוב להם עכשיו בפוטבול. כי דרנט וויליאמס במקרה קצת נרצח.

לא עוד יום בהיסטוריה הארוכה של ליברפול
חידון מספר 5

3 Comments

גיל 11 בינואר 2007

אני מסכים שהתגובה של הליגה די מגוחכת, ושחקנים מעורבים בכל מיני אירועים מפוקפקים (ומה עם סטיבן ג'קסון למשל). אבל לא כל כך הבנתי מה זה קשור לוויליאמס. לא ידוע שוויליאמס החזיק נשק או שהיה מעורב במשהו פלילי. הוא פשוט היה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון (בלילה שהקבוצה שלא הודחה מהפלייאוף).

יש צורך להסתכל על הדברים בפרפסקטיבה יותר רחבה. ארה"ב היא מדינה אלימה. בארה"ב יש לתעשיית הנשק לובי מאוד חזק, והזכות לשאת נשק מעוגנת בחוקה כידוע לך. הייתה כתבה לא מזמן על הנושא שהראתה איך שחקנים מקצוענים מכל הליגות מחזיקים בנשק, והרבה מהם אמרו שהם פשוט מפחדים. יש הרבה מטורפים שירצו לפגוע בך והם מרגישים צורך (מוצדק או לא מוצדק) להגן על עצמם ועל המשפחות שלהם.

רונן דורפן 11 בינואר 2007

זה בדיוק מה שכתבתי. זה לא קשור לוויליאמס. זה קשור לאמריקה, למדינת קולורדו ולNFL. גם ההליגה עצמה וגם המעטפת המסחרית של הרשתות המשדרות, הספונסרים, התקשורת וכל התעשיה.
האם חוץ מלשפוך דמעות תנין הם יעשו משהו כדי למתן את האווירה שהם חיים בתוכה ושהם היו חלק ביצירתה?

גיל 11 בינואר 2007

השינוי כמובן צריך להיות הרבה יותר מעמיק, ולליגת הפוטבול אין יותר מדי מה לעשות בנושא. כל עוד יש לובי חזק לתעשיית הנשק שום דבר לא ישתנה.

חוץ מזה, קולורדו היא מדינה מאוד נחמדה ויפה (חוץ מכאשר היא קבורה בשלג).

Comments closed