עוד שני דברים על העברת בקהאם

למרות שאולי מדובר פה גם בעניינים אישיים, אני מצדיק את פאביו קאפלו שהעיף את דייויד בקהאם מריאל מדריד כבר עכשיו.

כי בקהאם הוא כבר לא שחקן כדורגל. יום אחד "הוא חולם לחזור לנבחרת אנגליה. ויעשה הכל כדי לקבל טלפון מסטיב מקלארן". למחרת הוא עובר לליגה ממנה לא מגיעים לנבחרת אנגליה. עוד יום עובר והחלום שלו הוא עדיין להוביל את ריאל מדריד לתארים. ומה יהיה מחר?

קאפלו צודק, יש בעייתיות גדולה בשיתוף שחקן שעומד להרוויח 50 מליון דולר בשנה בליגה האמריקאית. הנאמנות שלו, כנראה בצדק, היא במקום אחר.

דייויד בקהאם השיג את מבוקשו. הוא תרגם, בעבודה קשה אגב, את הצלחתו בכדורגל למעמד הוליוודי ולכסף אגדי. ריאל מדריד היא קבוצת כדורגל ספרדית שנאבקת על האליפות בליגה קשה ופתוחה ביותר. התפקיד של המועדון הזה הוא לא להיות תפאורה בסרט על בקהאם.

*

אלכס פרגוסון איחל לבקהאם הצלחה בארצות הברית וזה הזכיר לי סיפור מההיסטוריה של יונייטד. ב-1948 היה ליונייטד קיצוני מאד פופולארי בשם צ'רלי מיטן. מיטן קיבל הצעה לעבור ל"אל דורדו"."אל דורדו" הייתה הליגה הקולומביאנית שפעלה מחוץ לחסות פיפ"א ושילמה כספים כל כך גדולים בזמנו – עד שקראו אותה על שם הארץ המיתולוגית אותה חיפשו מחפשי הזהב הספרדים בדרום אמריקה. גם אלפרדו די סטפנו שיחק שם כמה שנים.

מיטן קיבל חוזה של 2,500 לירות שטרלינג בשנה, בתקופה בה באנגליה הרוויחו 15 פאונד בשבוע. הוא נכשל בקולומביה, אבל מעולם לא חזר ליונייטד. הדיעה הכללית הייתה שמאט באזבי רואה בו בוגד ומיטן לא ייכנס יותר בשערי המועדון. מה שהתברר כנכון. האגדה האורבנית הייתה שבאזבי מעולם לא הזכיר אפילו את שמו של מיטן. אפשר להאמין לזה. באזבי היה אדם קשוח בהרבה מפרגוסון. הוא ניהל את יונייטד בקמצנות כספית וסחט את שחקניו עד העצם.

כעבור שנים מיטן סיפר מה אמר לו באזבי באותה שיחה הרת גורל כשהודיע לו שהוא עוזב. באזבי שאל אותו כמה הוא מרוויח, וכששמע את הסכום, אמר לו דבר אחד: "תגיד, הם לא צריכים מאמן שם?".

יום עגום לכדורגל בארצות הברית
הפסדו של דודי סלע למראט סאפין

13 Comments

מאיר 15 בינואר 2007

אתה רק שוכח שריאל מדריד היתה זו שהודיעה לבקהאם שהוא יעזוב בקיץ. למחרת ההודעה הזו, הוא הודיע על החוזה באמריקה. בהקשר הזה, קצת צבוע מצד הקבוצה לבוא ולהגיד שהנאמנות שלו במקום אחר. מה הם ציפו? שאחרי שהודיעו לו שהוא עוזב בקיץ, ימשיך להזיע בשביל עשר דקות כמחליף כל שבועיים, ורק בקיץ יתחיל לחפש מועדון חדש?
טל בן חיים הודיע שהוא לא יחדש את החוזה בבולטון הקיץ. אלרדייס יודע שהוא עוזב. מן הסתם, אם אין לו כבר הסכם, ואם הוא לא יעבור כבר בחלון, יהיה לו בקרוב. האם לדעתך אלרדייס צריך להעיף אותו כבר עכשיו?
ומשהו לא קשור – אתה שיחקת אותה בפוסט על בן סהר לפני כמה חודשים. זה אמנם שילוב של מזל ומשחקי כוח של מוריניו, אבל זה פשוט מדהים שילד ישראלי בן 17 משחק בצ'לסי, ולא רק נגד וויקומב בגביע הליגה. יאללה, לנבחרת.

גיא 15 בינואר 2007

לטעמי התגובה של קאפלו לא מקצועית ולא עניינית. זה לא לעניין "להעלב" על שבקהאם "העז" להשיג כזה חוזה אגדי אחרי שבריאל בקושי נותנים לו לשחק כבר תקופה לא קצרה. בטענתם ש"הראש שלו לא יהיה בקבוצה" הם מעידים יותר על תפיסת עולמם מאשר על בקהאם.
בקהאם, עם כל הכסף והפרסום סביבו, מעולם לא נתן סיבה לחשוב או לטעון שזה עולה לו לראש ופוגע ביכולתו. תמיד כשנתנו לו את הבמה הוא עלה ושיחק ונתן את הטוב ביותר, גם בריאל וגם בנבחרת.
כל מה שאני רואה כאן זו צרות עין וקטנוניות.

birdman 15 בינואר 2007

ג ד ו ל ! ! !
דורפן, הסיפור על מיטן-באזבי וההקבלה לפגוסון פשוט ענק
תודה

רונן דורפן 15 בינואר 2007

מאיר. יש הבדל בין המצבים. טל בן חיים עומד לעלות רמה – הוא לא יפסיק להתאמץ. ליגה שלמה בארצות הברית החליטה לשים את עתידה בבקהאם (לדעתי בטעות – אבל זה עניין אחר). הוא עומד, לגבריו, לפני השליחות של חייו, להביא את הכדורגל לאמריקה. הראש שלו במקום אחר. קאפלו, אכב, הוא דיקטטור, אבל דווקא תמיד היה מומחה בלהוציא עוד עונה טובה מכוכב מזדקן.

פידל 15 בינואר 2007

מה אנחנו יודעים על בקהאם האיש הפרטי,זה שלא נחשף בצהובונים באופן יומיומי ?
מה אנחנו יודעים על הדברים שבקהאם עושה עם כספו ?
אולי הוא נותן בסתר ? אולי הוא קשור לאנשים שמוצאים בו מנחם ומעודד ?
יש משהו מנוול ברשעות המופגנת כלפיו.
בקהאם הרבה יותר אנושי ונדיב ונגיש מג'ורדן.

וזה בעל דיעה הפוכה שמצטרף לעדר :

It is always interesting to hear what your former manager has to say, especially an opinionated one, such as Sir Alex. In Beckham's case, his relationship with Sir Alex rapidly went downhill during the 1999-2000 season as the Man Utd manager began questioning Becks work ethic with his increasing fame and off field distractions. Although Man Utd won the Premiership that season, the damage to their relationship was already done. Things came to a head in the 2003 season when a furious Sir Alex kicked a football shoe following a loss against Arsenal that struck Beckham over the eye and required stitches. The Beckham era at Man Utd was over and he was transfered to Real in 2003.

So what does Sir Alex say about the jaw dropping multimillion dollar Beckham deal with the LA Galaxy. Or in this case what he did not say.

Ferguson said: "I anticipated that. It was to be expected he would go to America.

I told you the guy was more interested in Hollywood and not soccer.

"He had the opportunity to go to America and with the kind of money being talked about he had to consider that.

Having a wife like Posh, you gotta have deep pockets.

"Having played for us and deep down being a United fan he would not have come back to another English club.

At this point he would be lucky if he got an offer from Walsall.

"We wish him well – there are simple reasons I think! He was a terrific player for United.

He was terrific insofar as I made him terrific. Otherwise he was just another project.

"It is a big career change, playing for Real Madrid and going to America.

Real is a real club where they play real soccer.

"His position at Madrid has probably accelerated the move.

Am I glad that we transferred him when we had the chance. Imagine having to see his mug on the bench at every game.

"He has only played a few games this season and he cannot be happy with that. Every top player wants to play."

Who is he kidding? With a bum knee and a questionable work ethic, every minute he got to play was one too many. He should be ecstatic.

http://www.soccerblog.com/2007/01/things_that_sir_alex_did_not_s.htm

TzV-EyE-GeR 15 בינואר 2007

אולי במקום לצאת בהצהרות כאלה, היו סוגרים מול הלוס אנג'לס על מעבר עכשיו. תמיד אפשר לסדר שהדברים יצאו כמו שצריך, חבל להגיע לרמה הזאת.
קאפלו, מתחילת העונה די מאבד מהמוניטין שלו בכל יום, וכזכור, הוא לא בנה את עצמו ביום אחד. כדאי שיתחיל להתעורר ולנהל שם את הקבוצה עם קצת מחשבה ופחות אגו כוחניות.

מאיר 15 בינואר 2007

קראתי את הציטוט של פרגוסון בעיתונים קצת יותר אמינים מהבלוג הזה. הדברים בסך הכל היו חיוביים – מפרגן לו ומאחל לו הצלחה. אומר שהוא היה שחקן נהדר בשביל יונייטד ושהוא ידע שהוא לא יחזור לאנגליה כי הוא אוהב את יונייטד ולא רצה לחזור לקבוצה אחרת.
בכל מקרה, אני לא מסכים שההבדל (שניסחת נכון) בין בן חיים לבקהאם קשור למידת "הזכאות" שך שחקן לקבל דקות משחק. כל עוד שחקן בקבוצה, רוצה לשחק בה עד תום החוזה, ויכול להועיל לה, אין סיבה שלא ישחק. קפלו מאבד את זה, כמו שהתנועה המגונה אתמול הוכיחה.

סיון 17 בינואר 2007

למרות שאני מסכים איתך (והסיפור על באזבי ענק!!)לדעתי כל ההתנהלות של ריאל בשנה האחרונה היא לא ראויה בעיניי…

מאיר 18 בינואר 2007

לארסון הוא עוד דוגמא. בשנה שעברה הוא הודיע שהוא עוזב את ברצלונה, והמשיך לשחק ואפילו הבקיע את שער הנצחון בצ'מפיונס ליג. והנה – כמו שרצית – לא שחקן במגמת עליה כמו טל בן חיים אלא שחקן לקראת סוף הקריירה…
וקאפלו פתאום אמר אתמול שהוא לא בטוח שבקהאם לא ישחק ושהוא מקצוען אמיתי… כנראה שהשחקנים האחרים התעצבנו שם ופרגנו לבקהאם.

סשה 5 בפברואר 2007

רונן אני מאוד אוהב את הבלוג שלך אתה כתב מעולה , אבל כל הכתבות שלך על בקהאם פשוט קשקוש.
איך אתה יכול להגיד על בקהאם שהוא לא נאמן ?!?!
שחקן כמו בקהאם שתמיד היה מושמץ תמיד אמור עליו שהוא יותר דוגמן מאשר שחקן , תמיד שתק ועשה בשקט את העבודה. לכל אורך השנה בריאל מדריד בקהאם התנהג כמו מקצוען אמיתי . לא התווכח על זה שקאפלו שם אותו על הספסל לא בא בשום הצהרות לתקשורת לא מרד ( שלא כמו קסאנו ) אלה פשוט עשה מה שצריך לעשות . עבד קשה באימונים והוכיח את עצמו על המגרש בדקו תשהוא נכנס . ( הוא נדמה לי כבש 4 שערים ובישל כמה אפילו שבקושי שיחק . כל פעם שהוא נכנס הוא תמיד היה מועיל.
מה לעשות קפאלו הוא דיקטטור הוא לא אוהב כוכבים הוא רוצה חבורת פועלים אשר עובדים על המגרש. אני לא אוהב את הגישה של קאפלו אבל זה מה יש .
אסור לשכוח שבקהאם חתם עם לוס אנג"לס אחרי שריאל הודיעה לו שהוא לא מתכוונת לחתום איתו על חוזה המשך.

רועי 12 ביוני 2007

המממ…למען האמת רק עכשיו אני קורא את הבלוג הבאמת מדהים שלך וכל הכבוד על מה שאתה עושה ואומר
אבל בקשר לבקהאם מה יש לך להגיד עכשיו כאשר אנחנו מחזור אחד לסוף הליגה ואנחנו רואים את ההתמדה וה-devotion שלו למקצוע לנבחרת לריאל וגם לכדורגל האירופי כנראה שאתה ועוד רבים מהפרשנים לא מעריכים אותו כראוי אתם מעדיפים את רונאלדיניו שהוא איך לומר ממש אובר-רייטד
יום טוב

xwoman 15 בספטמבר 2007

A diploma proves only that you know how to find an answer.

Comments closed