המקום הראוי להם

אני מתייחס לעניין קצת באיחור. אבל עדיף מאוחר.

דבר יפה עשו לפני שלושה שבועות האנשים המיוחסים בגוף הבוחר להיכל התהילה של הבייסבול האמריקאי. הם ירקו על מרק מקגוויאר בפרצוף. הם נתנו לו רק 23% מהקולות – רחוק מאד מרף 75% הנחוץ לבחירה. הם העבירו מסר למקגוויאר, אבל גם לבארי בונדס: אפשר לשבור שיאים בבייסבול בעזרת סמים, אבל אי אפשר לקנות מקום במורשת של המשחק.

העניין שמשמח אותי הוא שהם לא דנו את המסוממים לשכחה. להיפך, את הסטטיסטיקות שלהם אי אפשר למחוק. וכך דורות של ילדים אמריקאים יביטו בסטטיסטיקות וישאלו את אבא שלהם למה מקגוויאר ובונדס הם לא hall of famers למרות ההישגים הסטטיסטיים הנדירים שלהם. והם יקבלו את התשובה הפשוטה: כי השניים הללו רמאי סמים.

זה יהיה המקום הראוי מאד שלהם בהיסטוריה של הבייסבול.

למה נעלמה הונגריה?
חידון מספר 8

5 Comments

גיל 2 בפברואר 2007

יש פה צביעות מסוימת: העיתונאים ששתקו כשהסמים חגגו, הופכים פתאום את עורם (כי הם אלו שאמונים על הבחירה). בכל מקרה, מגוויר כנראה לא נכנס בגלל כל ההתחמקויות שלו להתייחס לנושא (כולל השתיקות המביכות שלו בשימוע בקונגרס). ארה"ב היא מדינה סלחנית אם מישהו מביע חרטה, ואם היה עושה את זה היו סולחים לו מייד (מאותה סיבה רוז מוחרם).

בסופו של דבר יש לו עוד 10 שנים לנסות להתקבל וסביר שגם הוא וגם בונדס יכנסו להיכל בשלב זה או אחר.

Mylan 2 בפברואר 2007

ישר כח! I was born and raised on Aaron, Mantle, Maris, Mays, McCovey, Bobby Bonds(the father of….). When these guys hit a homer, 35 to maybe 50 times a year, each one was a thing of beauty and grace, and very exciting. Mcguire, Sosa, Bonds the son, have all ruined this great part of growing up in America. Let's hope that there non-acceptance to the hall of fame will have the result which you wrote about.

אבי זורנזון 2 בפברואר 2007

הבעיה היא לא מקגוויאר ובונדס. הבעיה היא שכרגע לא ברור בכלל אם שנות ה-80' וה-90' בכלל קרו בבייסבול. לא היה אז איסור על חומרים אסורים בבייסבול, ולכן זהו דיון מעניין איך צריך להתייחס לתקופה הזאת. מקגוויאר ובונדס לא היו היחידים שהשתמשו. הם פשוט נתפסו. להניח שכל השאר זכאים זה לטמון את הראש בחול. זו הייתה פשוט נורמה באותן שנים. והאמריקאים אמנם מאוד אוהבים לטמון את הראש בחול, אבל לא כשמדובר בבייסבול. לכן התקשורת בארה"ב מנהלת דיון עם עצמה בנושא. והרי היא זו שמחליטה. כרגע – לפי ההחלטה בעניינו של מקגוויאר – הראש שלה עדיין בחול. יכול להיות שהוא ייצא משם יום אחד.

ירון 6 ביולי 2007

עם כל הכבוד לכולם אם אנחנו לא יודעים מה קרה בשנות ה8090 אז בטח ובטחשאי אפשר לדעת מה קרה לפני זה כי את הסטרואידים לא המציאו בשנות ה-80 פשוט מקווים שאז לא היה כלום.
אני חס וחלילה לא בעד סמים
אבל אי אפשר להתעלם במשך שנים
ואז לבכות

רונן דורפן 6 ביולי 2007

ירון. הסטריאודים הומצאו רק ב-1967 והשימוש שלהם בספורט החל באמצע שנות השבעים. אז לפחות האנק ארון ורוג'ר מאריס, מחזיקי שיא ההום ראנים, ברור שלא השתמשו בהם

Comments closed