משטרה ברברית

התגובה של מאמני ליל, שקראו לשחקנים שלהם לרדת מהמגרש אחרי שער הניצחון של ריאן גיגס, היא מגוחכת. ולא בגלל שהשער של גיגס חוקי ופסילת השער של אוגנווידי נראית סבירה גם כן. כי גם אם ההחלטות לא היו טובות התגובה היא חסרת פרופורציה ואדיוטית. אבל הכדורגל מלא אדיוטים וזה לא כל כך מטריד אותי.

מה שמטריד אותי בתמונות הטלוויזיה הוא שימוש בגז מדמיע מצד המשטרה נגד אוהדי מנצ'סטר יונייטד. התקשורת האנגלית טוענת שאוהדי יונייטד בכלל מחו על הצפיפות ומהחשש שתהיה תאונת דריסה.

אבל אני דווקא רוצה להתייחס לאפשרות שהיו שם חוליגנים. חוליגנים הם אנשים שצריך לתפוס, להעמיד לדין ולהעניש. גז מדמיע לעומת זאת הוא נשק חסר אבחנה. ברמת הצפיפות של איצטדיון כדורגל הוא בודאי מעניש חפים מפשע. אני יכול לחשוב על הרבה כלי נשק הגיוניים לטיפול בבעיות במגרשי כדורגל. שכל ישר, אלות, הכלבים הלא חביבים שרואים לפעמים אצל המשטרה הגרמנית. אפילו רובים עם כדורי גומי אולי נחוצים בנסיבות מסוימות.

גז מדמיע לא רק שלא משיג דבר – הוא פוטנציאל לאסון. הוא גורם לבריחה של אנשים בתוך אזור צפוף ועלול לגרום לתאונת דריסה. ההימצאות שלו אצל שוטרים במגרש כדורגל מעידה על מנטליות ברברית של משטרה.

זה לא הכשלון הראשון של המשטרה הצרפתית בכדורגל העונה. במשחק של הפועל תל אביב בסן ז'רמן היא נתנה לאלימות להדרדר למצב בו שוטרים הגיעו למצב בו הרגו אוהד. אופ"א תעניש את מאמני ליל. היא מענישה לא פעם על בעיות של התנהגות אוהדים. היא מעבירה משחקים ממדינות מסוימות בגלל בעיות בטחוניות מרוחקות מאד מאיצטדיוני המשחקים. הגיע הזמן שתעביר משחקים ממדינות בהן המנטליות של המשטרה המקומית מהווה סכנה לאוהדים.

 

רוח קרב
שובר שוויון

10 Comments

נועם 21 בפברואר 2007

ואף מילה על היכולת החלשה של יונייטד ? על כך שמה שמספיק מול נמושות הפרמיירליג (אבל לא מול ארסנל וצ'לסי) לא מספיק מול יריבות אירופאיות ? על כך שיונייטד זקוקה למאמן שיחדש וירענן את המשחק שלה הצפוי שלה ? על כך שיונייטד זקוקה בדחיפות לקשר אחורי אמיתי ושהתלות בסקולס בגילו המבוגר היא מוגזמת ? על כך שיתכן שבסיום העונה נזכור את החילוף של רונאלדו כרגע שהוביל לעזיבתו את הקבוצה ?

מאיר 21 בפברואר 2007

מסכים בקשר למשטרה המטומטמת והמסוכנת.
שמעתי שקראדי מובטל – אולי הוא יכול לעזור שם.
ואם לא, אולי קוראדי ממנצ'סטר סיטי.
ואף מילה על בקהאם שמשחק נפלא בשבועות האחרונים? שני בישולים אתמול. בהמשך לדיון שהיה פה אחרי שטענת שאם הוא חתם בקבוצה אחרת הוא לא יכול לתת את הכל לקבוצה הנוכחית שלו. אמרתי אז וצדקתי: הוא מקצוען אמיתי, והוא טוב. ולעשות את כל זה תחת האש שהוא חוטף, זה מדהים.

גיא 21 בפברואר 2007

מסכים לגבי בקהאם וגם אני כתבתי את זה פה בזמנו – הוא מקצוען ברמה הגבוהה ביותר.

לגבי המשחק אתמול – אפשר להבין את התסכול של ליל אחרי שנפסל להם שער חוקי (לדעתם) ואחרי השער שהם קיבלו.
לגבי הרמה של מנצ'סטר – סבירה ביותר יחסית לעובדה שהם שיחקו במשחק חוץ, והיה חשוב להם לחזור עם "תוצאה". לי זכורות גם כמה דקות מצויינות בתחילת המחצית השניה שבהם יונייטד יכלו לשים כמה שערים.
לגבי המפגש עצמו – החשיבות שלו עצומה מבחינת מנצ'סטר. זה כבר כמה שנים שהם לא עוברים שלבי הצלבה באירופה (ובשנה שעברה בכלל לא הגיעו להצלבה) ובכלל מתקשים לנצח מתמודדות בעימותים ישירים (ראה מקרה צ'לסי וארסנל בליגה).
לדעתי יש כאן איזה מחסום פסיכולוגי שצריך להישבר. ומול ליל, שהיא אגוז הרבה יותר קשה ממה שנהוג לחשוב, זו הדרך הנכונה להוריד את הקוף הזה מהגב.

רונן דורפן 21 בפברואר 2007

מאיר – בקהאם משחק טוב (אני לא יודע אם ההגדרה מצויין או מדהים היא נכונה – ראיתי שניים מהמשחקים של ריאל מול סוסיאדד ובטיס – והם בעיקר היו משחקים נוראיים לצפייה). אני עדיין חושב שאם הסכומים עליהם דיברו שבקהאם ירוויח בארצות הברית נכונים, הוא צריך היה לעבור לשם מיד.

נועם – לדעתי, כאוהד, לא צריך להחליף את פרגוסון (באופן כללי קבוצות צריכות לשקול להמשיך להעסיק מנג'רים כשהם במקום הראשון בטבלה). יכולת טובה של סקולס היא לא עניין שמדאיג אותי. ושחקנים אולי עוזבים קבוצות, אבל חילוף במשחק כדורגל הוא לא גורם לעזיבה.

רונן דורפן 21 בפברואר 2007

גיא. אפשר להבין תסכול של אוהדים. מי שהתפרע כאן הייתה המשטרה.

אוהד יונייטד מאוסטרליה 21 בפברואר 2007

באוסטרליה שידרו אמש ביירן – ריאל וכך לא ראיתי את ליל – מנצ'סטר. כמובן שנצחון 1:0 בחוץ הוא תוצאה טובה למנצ'סטר ,אבל ממנה שאני מבין מנצ'סטר לא שיחקו טוב. השאלה הגדולה האם קארייק וסקולס יספיקו להחזיק את מרכז השדה מול קבוצות יותר חזקות ואני חושש שלא. חייב להצטרף אושה כקשר הגנתי נוסף על חשבון גיגס או סאהא.

רונן דורפן 21 בפברואר 2007

לאוסטרלי. בעונה רגילה הייתי מסכים באופן כללי עם בעיית הקישור ההגנתי. אלא שהשנה לא ברור לי מי הן אותן "יריבות חזקות" אותן יונייטד עתידה לפגוש. ריאל וברצלונה במשבר ובכל מקרה כוחן לא בקישור ההגנתי. באיירן, אולימפיק ליון ומילאן לא נראות במיטבן. יש את צ'לסי שנראית כמי שקצת חוזרת לעצמה, ויש את אינטר. המאזן בליגה האיטלקית הוא מדהים גם אם הליגה במשבר ארגוני – מעניין יהיה לראות אותה הערב באירופה.

גיל 21 בפברואר 2007

רונאלדו שיחק נורא ונראה כאילו שריקות הבוז השפיעו עליו (למרות שהוא כבר צריך היה להתרגל אליהן).

birdman 22 בפברואר 2007

ליונייטד הגיע להפסיד 1:0. אוי לבושה שהופגנה על המגרש. ליל הבקיעו שער גלאט כשר למהדרין, אשר וידיץ' צלל באופן מגעיל ברחבה במקום להגן כמו גבר. הגול של ראיין גיגס היה התדרדרות לרמה של תיירי הנרי עלוב הנפש. אני רוצה לראות את יוניטד מנצחת כי היא יותר טובה, ולא בגלל שהם מצליחים לתפוש את הצרפתים עם המכנסיים למטה, זה לא ספורטיבי, זה לא אתי, וזאת רמאות. ובנוסף לכך היו החמצות מסמרות שיער מול שער חשוף.
דורפן, הוספתי גם תגובה לכתבת האיגרוף, היה סבבה לקרוא, תודה.

LEWINTHAL 24 בפברואר 2007

מעניין מה שקורה עם המשטרה הצרפתית:
1)פריז סן ז'רמן – הפועל ת"א – מהומות והריגת אוהד (אז נכון שהאוהדים החוליגנים הנוראיים של פ.ס.ז' הם מכה באמת קשה ובכל זאת).
2) נאנסי – פיינורד – התפרעויות של אוהדי פיינורד בעיר וסכסוך עם המשטרה כולל פיזור גז מדמיע ביציעים שגרם להספקת המשחק (אז נכון שהאוהדים החוליגנים הנוראיים של פיינורד הם מכה באמת קשה ובכל זאת).
3) ליל – מנ. יונייטד – שוב בלגאן (והפעם לא באשמת האוהדים שדווקא התנהגו בסדר למרות כנראה זיוף הכרטיסים ותכולה של 150% ביציע).

המשטרה הצרפתית מתנהגת – כמה שזה אירוני – בצורה דומה למשטרה האמריקאית (בעיקר ביחס של שני הצדדים לכושים ולערבים)- אלימות ומהומות, כל חשוד הוא זכאי עד שלא הוכחה חפותו.
מעניין יהיה לראות אם הבלגאן יחזור על עצמו בהמשך, בעיקר כשרומא תגיע לליון (עם האולטראס של הג'יאלורוסי). כנראה שבמקרים של פ.ס.ז' (מול בנפיקה) ולאנס (מול לברקוזן) לא יהיה בלגאן בגלל היעדר קהל יריב של ממש.

ואף מילה על ספורט. וחבל.

Comments closed