שיכורים

היינו שלושה. אני, א. (שהוא ישראלי) וכריסטוף, חבר גרמני.

יום ההולדת ה-37 של כריסטוף, באסן בחבל הרוהר. אני רואה את כריסטוף בערך פעם בשנה אבל הוא חבר מצויין. הזמנו נקניקיות בקארי. שתינו יין. אשתו של כריסטוף, מורה, נסעה לטיול שנתי. כריסטוף הלך לארון סודי והביא בקבוק בורבון אמריקאי שמעולם לא שמעתי את שמו. ממש מעולה.

דיברנו על הפוליטיקה ועל הכוסיות בטלוויזיה. ואז על הכדורגל. החיים מדהימים. יונייטד ראשונה, שאלקה (הקבוצה שלהם) ראשונה. מה יכול להיות טוב יותר? אז המשכנו לשתות ונזכרנו בסיפורי ספורט פרטיים. אני נזכרתי בשער הניצחון שהבקעתי לשאר העולם נגד אנגליה בעיירת קטיף אבטיחים בצפון קווינסלנד ב-1991. כריסטוף, שני מטרים וארבע, היה סנטר בקבוצת כדורסל שעלתה מהליגה התשיעית לשמינית בגרמניה. שלא תחשבו שמדובר באנשים שרק מדברים על ספורט.

ואז הגיע הרגע המשמעותי של הערב. כריסטוף ביקש ממני שלכבוד יום הולדתו ה-37 אבחר לכבודו את ה-11 הגרמנים הטובים ביותר שראיתי. התרגשתי מהכבוד העצום שנפל בחלקי. ניגשתי בכובד ראש למשימה ומראש הבהרתי שלא אבחר שחקנים מוקדמים יותר ממונדיאל 1982 מכיוון שלא ראיתי מספיק כדורגל גרמני מוקדם יותר. כריסטוף הסכים. בחרתי את להמן, ברהמה, זאמר, קולר, ברייטנר, מתיאוס, שוסטר, אפנברג, ליטברסקי, פלר ורומיניגה. כריסטוף הודה לי ומזג כוסית בורבון נוספת. מיניתי את רומיניגה לקפטן הקבוצה בכדי לא לגרום לחיכוכים בין מתאוס לשוסטר.

חידון מספר 13 (דברים שקרו מזמן)
דידיה זוקורה - ג'וזה מוריניו

9 Comments

עומר 10 במרץ 2007

מה גרם לך לך להעדיף את פלר על קלינסמן?

גיא 10 במרץ 2007

אני מניח שיש סיבה כלשהיא שפסחת על קלינסמן. האם זה בגלל הצפיפות בחוד ?

לגבי שוער – אני בכל זאת חושב שאוליבר קאן עדיף, אבל זה כבר עניין של טעם.

גיל 10 במרץ 2007

נפלא, אבל האם אתה באמת צריך לראות את הקייזר בשביל לשים אותו בהרכב?

גיא 10 במרץ 2007

ובהמשך לטיעון של גיל, האם באמת צריך לראות את גרד מילר ?

רונן דורפן 11 במרץ 2007

לעומר וגיא. פלר ייצג בעיני את ה(מערב) גרמניה שתמיד, איכשהו, תחזור למשחק. שחקן מאד אנדרייטד לטעמי.
גיא וגיל. אם צריך לבחור גרמניה של כל הזמנים אז ודאי שצריך להוסיף את בקנבאואר ומילר, ומן הסתם את אובה זיילר, פריץ וולטר וגינטר נצר. אבל אז זה סתם לצטט את המובן מאליו.

ובנוסף אין לנו באמת כלים להשוות בין שחקנים מתקופות ממש שונות – שנים-שלושה עשורים נראים לי מקסימום – מישהו באמת יכול להשוות בין דנקן אדוארדס לרוי קין או בין גארינצ'ה לרונאלדיניו?

מאיר 11 במרץ 2007

אהבתי את הבחירה של אפנברג. שחקן נפלא שתמיד היה אנדר-רייטד או הסתבך בריבים. אני רואה אותו לפעמים מפרשן כשאני עובר בגרמניה, לא שאני מבין מה הוא אומר…

רונן דורפן 11 במרץ 2007

מאיר – גם אני לא מבין מה הוא אומר..אבל א. שאני מזכיר בראש הפוסט אומר שכל מה שהוא אומר גורר מיד תגובות נזעמות מאולי האנס וכל ההיררכיה בבאיירן

אוהד יונייטד מאוסטרליה 14 במרץ 2007

שכחת את אולי שטיליקה … ולבטח את בקנבאואר (שנכון שהוא לא מהדור שלנו אבל…
קלינסמן גם צריך לבוא בחשבון ו… מה עם פייר ליטברסקי ???

רונן דורפן 14 במרץ 2007

קלינסמן, כמו שכתבתי, נופה בגלל העדפה פרטית לפלר. שטיליקה, ב-1982, החטיא פנדל בדו קרב בעיטות 11! (שום גרמני לא החטיא מאז) זה כמובן שולל ממנו את הזכות להיקרא גרמני ובטח שלא להיכלל בנבחרת גדולי הכדורגל של המדינה הזו

Comments closed