דידיה זוקורה – ג'וזה מוריניו

שנתיים כמעט אני מתלבט אם טוטנהאם באמת בדרך להרחיב את הצמרת האנגלית או סתם שדרגה את עצמה למשתתפת בגביע אופ"א. והיום בצהריים השתכנעתי שזו כן קבוצת צ'מפיונס ליג בהתהוות. ולא בגלל שהיא זרקה את צ'לסי לחבלים במשחק חוץ, הובילה 1-3 וכמעט הנחיתה עליה תבוסה משפילה. אלא בגלל משהו אחר.

טוטנהאם הייתה לא פעם טובה בשנתיים האחרונות. אבל גם שהיא הייתה טובה היא נראתה היא יותר מדי כמו רובי קין וג'רמיין דפו. כלומר קבוצה לא רעה, אבל לא שחקנים שחסרים למישהו בצ'מפיונס ליג. אתמול שיחקו שם כמה וכמה ברמה עולמית. ברבטוב הוא אחד. זה היה ברור שהוא רק צריך להתרגל לאנגליה. ארון לנון כמובן. היה ברור שזה רק עניין של גיל.

אבל התחושה שלי שזה יהיה מישהו אחר שירים אותה לגבהים חדשים. מאז המונדיאל אני מצפה לדברים עצומים מדידיה זוקורה. אולי האלגנטי ביותר בדור בו כדורגלנים אפריקאים משתלטים על העמדה הקריטית של הקשר המרכזי – מייקל אסיין, סטיבן אפייה, ממדו דיארה בקרוב ג'ון מיקל אובי. פעם אחרי פעם זוקורה כדרר אתמול בבטחון אל תוך מערך קישור היהלום של צ'לסי. שדה המוקשים הגדול ביותר בכדורגל. ושם הוא מחלק מסירות לצדדים, מדי פעם חותך אחת למרכז או משחרר פצצה אל השער. זוקורה נותן לטוטנהאם נוכחות במגרש מול קבוצת צמרת אירופית. נוכחות שלא הייתה שם רק לפני כמה שבועות בתבוסה 0-4 נגד יונייטד.

לצ'לסי הגיע לגמרי התיקו הזו. גם אם לטוטנהאם הגיע לנצח. מאיפה האנומליה הזו? כי הכי קל בפיגור 1-3 מול קבוצה בכושר כל כך טוב כמו של טוטנהאם לייצב את המערך, אבל לא לעשות נסיון טוטאלי לחזור למשחק. ככל שצ'לסי נעשית פצועה יותר, פגיעה יותר, וגם מעט חלשה יותר – אנחנו נחשפים לכוח האמיתי שלה. רוח הקרב והיושר האינטלקטואלי של ג'וזה מוריניו.

שיכורים
מאבק בחוליגנים

14 Comments

לון 11 במרץ 2007

לצערי לא ראיתי את המשחק, אלא רק את הגולים.
צ'לסי מוכיחה שוב אופי, למרות הפציעות, בעיקר של טרי. היא ממשיכה להיאבק עד שריקת הסיום וכך תיאבק גם על האליפות.
לגבי טוטנהאם, אני הייתי שותף לסקרנות שלך לגביהם.
אלא שההפסד של המקום הרביעי לארסנל בשנה שעברה, הוכיח שעדיין אין להם את האופי המתאים. גם עם זוקורה, הם עדיין שווים גביע אופ"א ולא יותר. כמו כל מי שקורא תיגר, חובת ההוכחה עליהם. כל עוד לא עשו יותר, זה מה שהם שווים. השנה הם כבר לא יגיעו לליגת האלופות. נראה אותם בשנה הבאה.
רונן, אף מילה על הסופר קלאסיקו ? לא ראית ?

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 12 במרץ 2007

משחק ההגנה של שתי הקבוצות היה מזעזע ולכן המשחק היה מהנה ביותר

יעקב 12 במרץ 2007

יושר אינטלקטואלי ? מוריניו ? לא הגזמת ?

מאיר 12 במרץ 2007

אני נהנה מטוטנהם בשנתיים האחרונות אבל כמו שאתה אומר, אין להם את האמונה, הכוח והשקט הנפשי. זו לא הפעם הראשונה שהם הפסידו יתרון של שני שערים. זה לא יכול לקרות לקבוצה שרוצה להיות בצ'מפיונס ליג. גם יש לי תחושה שמרטין יול מגזים ברוטציה. כל קיץ וחלון העברות הוא קונה ומוכר המון שחקנים ולא ממש מצליח לייצב קבוצה.
בכל מקרה, אתמול היה משחק מצוין. דווקא זוקורה היה חלש לדעתי. היו לו משחקים הרבה יותר טובים העונה. לנון היה נפלא, ברבטוב הוא שיחוק, ובעיקר ההגנה של צ'לסי היתה מגוחכת.

אוהד יונייטד מאוסטרליה 12 במרץ 2007

רונן, אם תסתכל באתרי האוהדים של טוטנהאם תראה שהם לא מפסיקים להתאבל על מייקל קאריק. אין אוהד אחד שאפילו רומז שזוקורה מבחינתם הוא מחליף ראוי לקאריק.
כשנמכר קאריק ליונייטד תמורת 14 מיליון ( אולי יעלה ל-18 מיליון היו כאלה שאמרו שטוטנהאם החליפה קשר הגנתי טוב אחד באחר.
זוקורה היה השנה אכזבה ואני מתפלא שאתה לא מסכים.
טוטנהאם להזכירך הושפלה ע"יקבוצת המילואים של ארסנל…
מיקומה בטבלה משקף את יכלתה וחוץ מברבטוב (אולי לנון לפרקים) לא מביאה שום בשורה.
בצ'מפיונס ליג לא נראה אותה בחמשת השנים הבאות

birdman 12 במרץ 2007

אני חושב שגם אם טוטנהאם יביאו את מצ'יסטה ונבחרת שאר העולם הם עדיין לא יהיו שווים יותר מגביע אופ"א. זה משהו בשם שלהם או בחולצות.

רונן דורפן 12 במרץ 2007

ליעקב – כשאני אומר יושר אינלקטואלי אני מתכוון לדבר אחד. במקום לחפש תירוצים הוא מחפש פתרונות.

תומר 12 במרץ 2007

מנצ'סטר יונייטד חייבת לפעול מהר ולהביא את ארון לנון בהקדם האפשרי. בסוף הוא יגמור בצ'לסי או ארסנל, ואנחנו נבכה.

מאיר 13 במרץ 2007

רונן, מוריניו כל הזמן בוכה על הפציעות שלו העונה. והוא כל הזמן מאשים שופטים. תבדוק כל משחק שהוא לא ניצח ותראה תירוצים. סליחה, עם תקציב וסגל כמו שלו, הוא לא יכול לטעון ששתיים-שלוש פציעות הן סיבה לאובדן אליפות. לארסנל היו יותר העונה, ועם כל הליצנות של ונגר הוא לא תולה בזה את הכשלונות השנה.
עוד נקודה שמוכיחה את המנטליות החלשה של טוטנהם: מרטין יול אמר אחרי ה-3-3 שהוא מאוכזב שלא ניצחו, אבל אם הם מאוכזבים שלא ניצחו בסטמפורד ברידג', אז כנראה שמצבם טוב. משהו בסגנון הזה. כלומר הוא מאוכזב, אבל הוא בעצם לא מאוכזב כי הוא הוציא תיקו בצ'לסי. זאת מנטליות של קבוצת מרכז-תחתית טבלה. כשארסנל הובילה בסטמפורד ברידג' וקיבלה שוויון חמש דקות לסוף, וונגר (עם כל הליצנות שלו) לא אמר שהוא מאוכזב אבל בעצם מרוצה. הוא רצה למות.

רונן דורפן 13 במרץ 2007

לגבי תרוץ הפציעות אני מסכים איתך.
תירוצי שיפוט אני לא מסכים איתך – כל מטרתם היא להפעיל לחץ על השיפוט במשחק הבא. אני לא יודע אם ראית את הראגבי בסוף השבוע, אבל ווילס הפסידה בגלל טעות שיפוט איומה לאיטליה. השופט התנצל בפני הוולשים, הם קיבלו את התנצלותו. לצערי בכדורגל זה לא המצב.
לגבי טוטנהאם – ברור שהבעיה היא מנטליות. ברמה המקצועית הם כמעט עם הגדולות. הם צריכים להשיג משהו בכדי לבנות עליו את הבטחון במועדון. יש להם לדעתי סיכוי לא רע בגביע וסיכוי טוב באופ"א.

וונגר הוא לא לוזר במלים. אבל עשה לפני שבועיים מעשה לוזרי ענק כשלא שיתף את הנרי בגמר גביע הליגה "כי לא שיחק בסיבובים הקודמים וכי הגמר הוא מתנה למי ששיחקו בסיבובים הקודמים".
זה אומר לי שארסנל היא ארגון שמטרתו לתת הרגשה טובה לשחקנים, לקדם את הרעיונות הפדגוגים של המאמן, לעשות נסיונות בתחום פיתוח הכדורגל. גביעים לאוהדים הם בעדיפות שניה.
רוב הקבוצות משתפות שחקני משנה בגביע הליגה – זה בגלל שיש עוד מפעלים שהם יותר חשובים. אבל לא לשתף את הכוכב שלך בגמר זו אי התחשבות מוחלטת באוהדים. ואחר כך להתגאות "שכמעט ניצחנו עם ההרכב השני" זה כבר פתתי

מאיר 13 במרץ 2007

שונא ראגבי…
אין ספק שוונגר עשה טעויות בעשרת הימים השחורים של אובדן שלושת הגביעים. ולפני כן – אולי מה שהכי מדהים אותי זה שעם כל הבעיות בהגנה העונה – קודם מכירת קול וקמבל, ואז מכת פציעות – הוא לא עשה אף קנייה בינואר, ועוד מכר את לאורן!

רונן דורפן 13 במרץ 2007

אי שיתוף הנרי בגמר זו לא טעות. זה חוסר היושר האינטלקטואלי שאני מדבר עליו. זה להכין מראש את התירוץ להפסד ("שיתפנו צעירים, אנחנו מאמינים בהם, בלה בלה בלה"). אוהדים קונים כרטיסים ב-60 פאונד בכדי שההרכב החזק ביותר ינסה לזכות בתארים

מת'יו את'רינגטון 14 במרץ 2007

העלת כאן נקודה חשובה מאוד לטעמי, שחמקה מעיני, בנוגע לאי שיתוף הנרי בגמר גביע הליגה.

Comments closed