אספניול

רציתי שסביליה תנצח בגמר גביע אופ"א, כי היא אחת הקבוצות המרגשות באירופה, אבל במחצית השניה החלפתי אהדות. כמקובל כשאתה צופה במשחק בין שתי קבוצות אותן אתה לא אוהד. ושמחתי שלפחות שחקני סביליה הראו המון אהבה לכדורגל כשמחאו בסיום כפיים למנוצחים.

הרגע בו החלפתי אהדה היה בהרחקה של מויזס הורטדו. כי זה כל כך מקומם לראות ששחקן מורחק, גם אם זה על פי החוק, רק בגלל שהוא נלחם. ואז התחלתי לעשות איזשהי רציונליזציה של האהדה החדשה שלי.

אספניול היא לא היריבה העירונית של ברצלונה. אין לה אפילו את המעמד הנמוך של אברטון או אתלטיקו מדריד או מנצ'סטר סיטי. אספניול היא אבק. טמאה עד דור אחרון. כפי ששמה מרמז, היא של הקטלונים שלא תומכים בעצמאות קטלונית. של דוברי ספרדית. של הבוגדים במלחמת האזרחים. כשהיא מארחת את הדרבי מול בארסה באיצטדיון האולימפי האיצטדיון לא מלא. מרבית צבא האוהדים של בארסה, שבקטלוניה זה כמעט כולם, פשוט לא דורך שם.

הסיבות ההיסטוריות עמוקות וטבעיות מאד. הבוגדנות והטבח של משתפי הפעולה בזמן נפילת הרפובליקה הספרדית היא אחד הסיפורים האיומים של המאה העשרים. אבל אספניול היא כבר כמה זמן אחרת. היא ויתרה מזמן על ההתרסה. שם הקבוצה וההמנון שלה שונו לקטלנית. למעשה הם סתם קבוצה קטנה בברצלונה, עם הרבה שחקנים מקומיים, שפשוט לא קיימת בצילה של יריבה עירונית שהיא מכשיר לעצמאות ודוגמא עולמית לדמוקרטיה וסמל לכדורגל אטרקטיבי ומה לא.

וגם השחקנים של אספניול הם כל מיני רג'קטים כמו וולטר פנדיאני ואיבן דה לה פניה. וראול טמודו, הקפטן שלהם, הוא בחור שנולד בברצלונה ושיחק כל הקריירה שלו באספניול (חוץ משתי השאלות קצרות, אני מגלה לאחר וידוא באינטרנט). וגם כי עניין אותי מה היה קורה אם אספניול הייתה מנצחת? האם היו נותנים להם לחגוג בדיאגונל או בפלז'ה קטלוניה? האם מישהו בברצלונה היה מכיר בעובדה שהקבוצה הזו בכלל קיימת?

ואז הפסדנו. בפנדלים.

המרתוניסט (רפא נדאל על חימר)
חידון מספר 23 (גמר הגביע)

30 Comments

אוהד יונייטד מאוסטרליה 17 במאי 2007

רונן, אולי פעם מישהו יסביר מה הקשר בין נפילת הרפובליקה הספרדית(אני יודע שנפלה בשנות השלושים ע"י גנרל פרנקו)
לבין ריאל מדריד ,ברצלונה (וקטלוניה)וגם אספניול …
אספניול – משתפי פעולה עם מי ?
עם פרנקו ?
ריאל מדריד היא הקבוצה של המלך לא ? איך זה קשור לגנרל פרנקו ?
מה הקשר בין נפילת הרפובליקה
לעצמאות קטלוניה ? הרי קטלוניה מעולם לא היתה עצמאית גם לפני ימי הרפובליקה(תקן אותי עם אני טועה) שבכל מקרה היו די קצרים…

נ.ב יותר מידי משחקים מוכרעים בימים אלה בפנדלים -אפילו הפועל ת"א הצליחה לגבור על אימפריית אשקלון בדו קרב כזה
סיביליה ודרבי קאונטי גם.
אני מקווה שגמר הגביע יוכרע בשערים והרבה לטובת היונייטד ,
ואני מקווה גם שגמר הצ'מפיונס ליג יוכרע אף הוא בשערים (והרבה) ושהקבוצה המפסידה תהיה ליברפול…

רונן דורפן 17 במאי 2007

לאוסטרלי. אני מסתכן פה בהתקפה מצד ההיסטוריונים, ובראשם הבלתי מרושע, אבל בכל זאת…
לצד המפסיד במלחמת האזרחים היו כמה אג'נדות (דמוקרטיה, אוטונומיות אזוריות, חילוניות, קומוניזם ואנרכיזם).
בימי הרפובליקה הקצרים לקטלוניה הייתה אוטונומיה מסויימת. אחרי התבוסה אחד הצעדים נגד הצד המפסיד היה איסור שימוש בשפה הקטלנית. זה נתן לבארסה חשיבות גדולה. כי בתוך הצפיפות של האיצטדיון אנשים דיברו קטלנית בחופשיות.
הקטלונים אוהבים להציג את בארסה כמין התרסה נגד פרנקו. אבל כיום טוענים היסטוריונים שפרנקו דווקא עודד את צמיחתה של בארסה (הנואו קאמפ נבנה בתקופתו) בכדי לתעל את רגשות העצמאות הקטלנים לכדורגל. יחד עם זאת היו בנואו קאמפ לא פעם התנגשויות עם המשטרה. כולל מקרה אחד לפחות בו זה הסתיים באבדן חיי אדם.
מדריד דווקא הייתה במרבית ימי המלחמה בצד הרפובליקני ונפלה מעט לפני ברצלונה. לריאל מדריד אין קשר למלחמה אבל לאחריה פרנקו אימץ את הקבוצה בכדי להפוך אותה לחלון הראווה של ספרד (אגב, הדיקטטורה בפורטוגל עשתה בדיוק אותו הדבר עם בנפיקה). בתמיכתו הכלכלית העצומה של פרנקו ריאל הפכה לחזקה בעולם.
המשטר גם עמד מאחרי פרשה בה די סטפנו "נגנב" מברצלונה והועבר למדריד.
בגלל כל אלו עד היום ברצלונה תמיד רואה בליגה הספרדית מטרה מרכזית וריאל נותנת חשיבות גדולה יותר לאליפות אירופה (זה אפרופו הדיון שהיה פה בהקשר יונייטד על אירופה מול אנגליה)
אספניול, בעיקרון, נתמכה אז על ידי האוכלוסיה הדוברת ספרדית של ברצלונה – ומרבית תומכי הדיקטטורה בברצלונה אהדו אותה. אחד המפורסמים בבוגדים הללו היה חואן אנטוניו סמארנש, לימים ראש התנועה האולימפית.
בסיום המלחמה היה מסע הלשנות מכוער שהביא להמון הוצאות להורג בברצלונה (כשהוותיקן מריע כמו צ'ירלידר) ומכאן הרגשות הקשים מאד.
אספניול כאמור מייצגת כיום משהו אחר ומבחינה זו דומה לאתלטיקו במדריד. אתלטיקו הייתה לפני המלחמה הקבוצה הבאסקית של מדריד ועכשיו גם היא פשוט האנטי-תזה של ריאל האדירה ונתמכת על ידי המעמד הנמוך במדריד. יש פה דמיון מסויים למנצ'סטר סיטי, שפעם הייתה הקבוצה של המעמד הבינוני (וגם היהודים) במנצ'סטר, אבל היום מושכת אליה הרבה אנשים שרואים בה מנצ'סטריות אוטנטית.

אוהד יונייטד מאוסטרליה 17 במאי 2007

נחזור לכדורגל …
יש לך מושג מדוע פרננדו טורס מתעקש להשאר באתלטיקו מדריד ?
(אולי הוריו וחבריו משורות הפרולטריון …)יש הרבה ספקולציות את מי יביא סר אלכס לעמדת החלוץ של היונייטד (במקום "אני פצוע" לואי סהא שלכולנו נגמרה הסבלנות אליו)
ברבאטוב ?הסיפור מת לפני שהתחיל… הוא ישאר בספרס.
אטו ? ישאר בברצלונה, המחיר שלו במילא מופרז(כולנו זוכרים מה קרה בפעם הקודמת שפרגוסון שילם 29M ליש"ט על שחקן)
אואן ? לדעתי, שחקן גמור, איבד מהמהירות אחרי הפציעה והוא פעם לא השחקן שחשבנו שיהיה)
נראה לי שהוא ילך על הונטלאר ההולנדי.
נראה לך שהוא מתאים ? הוא קצת איטי מידי, לא ? הוא יכול להתאים לסגנון המשחק של היונייטד שבו שחקנים מחליפים עמדות ?
טורס מהיר אבל אחרי תקדים מוריינטס בליברפול ורייאס בארסנל אני כבר לא ממש בטוח…
לא הולך לחלוצים ספרדים/דרום אמריקנים באנגליה: פורלאן,רייאס, מוריאנטס, פאנדיאני, אנחל,באטיסטה (שהתלונן שהוא לא נוגע בכדור כי המשחק מהיר מידי). כשאני חושב על זה קשה לי להזכר אחד שהצליח (אולי ריקארדו וילה בטוטנהאם?) , מה אתכם ?

עמרי דולב 17 במאי 2007

ואף מילה על הגביע של הפועל ת"א? על הכדורגל השגיב? על שיטת המשחק החדשנית? על משחק המסירות המהיב והשוטף? על התפקיד המודרני שממלא דגו ועל התפיסה החדשנית של ההגנה בקישור של ניר לוין? אספניול? ולנסיה? אתה תקוע דורפן באמת.

רונן דורפן 17 במאי 2007

צריך שני חלוצים באופן כללי. סולשיאר בעונה אחרונה שלו, הנריק לארסון לא צלח, סהה פצוע מדי.
תחושתי:
סהה יישאר ויהיה מחליף סביר. ממילא לא יקבלו עליו כסף טוב.

ג'וזפה רוסי יחזור וייתן קצת רעננות למאבק ההרכב. ואולי יש כאן כוכב. יש לו סיכוי.

בני מקארתי מנסה למכור את עצמו לקבוצות הגדולות, הלוואי שזו תהיה יונייטד.

עופר 17 במאי 2007

אספניול היא מה שקוראים לו נכון לעכשיו – קבוצה סימפטית. הסיבה שאף אחד לא רוצה לדרוך באיצטדיון שלה, וזה כולל את האוהדים המקומיים, היא שהוא פשוט איצטדיון מחורבן, נטול אווירה, עם דרכי גישה מזעזעות. הייתי שם השנה עם מכבי חיפה, היה נטול אווירה. אפילו בגביע אופ"א לא באו יותר מ15000 איש נראה לי. אוהדים של אספניול אמרו לי שבגלל השעה המאוחרת אנשים לא באים, אבל לי נראה שהפ פשוט מתעבים את האיצטדיון, והאיצטדיון החדש שהולך להיבנות, צריך להיות משהו אחר. בזמנו הם שיחקו בסאריה, והיו להם יותר אוהדים.
אגב, אוהד יונייטד מאוסטרליה – יש ספר מצויין בשם morbo של פיל בול (שכותב כל שבוע בסוקרנט) על ההיסטוריה של הכדורגל הספרדי, ושם הוא מסביר קצת יותר בהרחבה על מה שרונן כתב. כמו כל אקט היסטורי, גם את ההיסטוריה של ברצלונה שיפצו מעט כדי שתתאים לדימוי הזה.
ולגבי החלוץ של יונייטד, אולי תקחו את שבצ'נקו?

רונן דורפן 17 במאי 2007

הספר של פיל מצויין ומרחיב יותר מקצת…. ואגב, בול כותב גם ב"שם המשחק".
חס וחלילה שבצ'נקו. שבצ'נקו הוא שחקן של נשיאי קבוצות. במילאן היה סוגר על מענקים אישיים מברלוסקוני ובצ'לסי הוא איש של אברמוביץ'. הוא לא משפיל את עצמו בפני מאמנים ובטח שלא יתאמץ בשביל אוהדים עלובים.
בכלל, לדעתי יש רק שני סוגים של שחקנים. יש שחקנים כמו אלן סמית' שהם פייטרים. אני בטוח שכאוהד לידס הוא שנא את מנצ'סטר יונייטד לפני שהגיע אלינו. אבל כשחקן כדורגל הוא נותן הכל כי הוא בעצמו אוהד כדורגל. ויש שחקנים כמו שבצ'נקו, שהוא כמובן ברמה הרבה יותר גבוהה, והוא משחק כשהכל ממש מתאים לו.

עופר 17 במאי 2007

אני לא עיתונאי, ואני לא מכיר את הנושא הזה של שחקנים ונשיאים. אני די בטוח, ששבצ'נקו, אם יגיע למנצ'סטר יונייטד, יתן את כל מה שיש לו כי הוא ישחק על המוניטין שלו. והוא ממש ממש ירצה לנקום במוריניו.
רונן, אולי תכתוב איזה משהו על ההנהלה המתפוררת של ארסנל, ומה הולך להיות איתנו. אני מאד מפחד שהגרוע מכל עוד לפני…
אגב, אם לא שבצ'נקו, אז הייתי מביא ליונייטד את גודיונסן, אולי החלוץ הכי לא מוערך באירופה.

כתבנו מגרמניה 17 במאי 2007

Just short and in English – being on the run again. Once again you describe exactly what happened to me as well yesterday.

Forget all your ""klugscheisserisch" stuff about forwards and tactics, that game was real football, with soul and human stories.

Not being Sevilla fan, I was certainly against Espanyol, "stealing" a victoryagainst Bremen who plaed better, and anyway being traitors and stuff. FC Sevilla I don't like especially, but the town, oh Sevilla…
It was bnot even sending Moises off, it was their fighting, brilliant, soulful football celebrated around the pitch and everywhere on it. So what if they have only 15,000 fans, they were all there and showed emotions, being sympathetic.

Sevilla played so arrogant and self assured, it was disgusting. And then I thought: what is it with liking "the proper" teams, the anti-fascists, the good and the prety?
We are football fans, and yesterday there was only one team to like, and that was Espanyol.

(But did you see Palop? What a goalie!)

כתבנו מגרמניה 17 במאי 2007

And one "Kifak hey!" to a player no one mentioned in the Blog while speaking of "soul-players", Ivan de la Pe~na, the little Buddha and most fighting, loyal soul player in the Spanish league, against the worst odds!

רונן דורפן 17 במאי 2007

עופר- את גודיונסן יונייטד רצו בקיץ שעבר. הוא לא רצה. אני לא בטוח שצריך לעזוב את צ'לסי כדי לנקום במוריניו… נראה לי כי מחרתיים משחקו האחרון שם (אגב, זו טעות קשה מאד של צ'לסי אם זה קורה).
אלון – ממי אתה בורח? לאן אתה בורח? אני לא חושב שסביליה שיחקה משחק יהיר. גם היא תרמה את חלקה למשחק – שאני מסכים איתך – היה אדיר. כל יום שאנחנו לא חיים בספרד הוא סוג של בזבוז זמן כנראה.

רונן דורפן 17 במאי 2007

עופר – לגבי ארסנל – היא פשוט תימכר בעוד תקופה מסויימת ואז תתייצב. ואם הרוכשים הם אמריקאים זה לא אסון כל כך גדול (כפי שהרבה אוהדי יונייטד מודים לעצמם בשקט).
אמריקאים מעוניינים רק בדולר, זה נכון. אבל הם שומרים על העסק בצורה יעילה יותר מכל מיני אוהדים בלב ובנפש – כמו אלו שהרסו את לידס. הם גם באופן מסורתי לא מתערבים בעבודת המאמן ונותנים לקבוצה לתפקד.

עופר 17 במאי 2007

בתור אוהד ארסנל שיושב בארץ אני לא יודע כמה אכפת לי מי הבעלים של הקבוצה שלי. אני מקווה שזה לטובה.
אני לא אוהב את מוריניו, אבל מאמן אחר בצ'לסי לא היה יכול לעשות עבודה יותר טובה לדעתי. צ'לסי היא סוג של אנומליה בעולם הכדורגל, ומוזר לי לחשוב מה יהיה איתם בעידן פוסט מוריניו (או פוסט אברמוביץ', אם כבר מדברים)

לון 17 במאי 2007

אני הייתי חצוי אתמול. מצד אחד אספניול עם הרקע ההיסטורי בהקשר הפוליטי. מצד שני קבוצת כדורגל אמיצה שמגיעה פעם בתשע עשרה שנים לגמר אירופי. ודה לה פניה, שאני עדיין זוכר את המשחקים הנפלאים שלו בברסה של קרוייף. בעיניי הוא השחקן הכי מוחמץ באירופה. מולה שיחקה הקבוצה הכי מהנה השנה באירופה – סביליה. משחק קבוצתי יפה של קבוצה שאינה מאריות ספרד. קבוצה שגם היא, עד לשנה שעברה, לא ממש הגיעה באופן רצוף לגמרים אירופיים.
נטיתי מעט לסביליה. ההרחקה היתה מוצדקת לחלוטין וחלק חשוב במשחק זה אינטליגנציית משחק ולא רק לחימה. כשיש לך צהוב, תיזהר.
זו לא היתה מניעת שער או משהו דומה.
האוהד המבוגר של אספניול שבכה כשהיא ספגה בהארכה, צבט חזק את ליבי. מצד שני זכרתי שיש כאלה גם בין אוהדי סביליה. אני חושב שזה היה מהמקרים הבודדים בהם הסיום הראוי הוא בעיטות הכרעה. פשוט לא הגיע לאף אחת מהקבוצות להפסיד.

בהמשך לתיאור הממצה של רונן, כדאי להזכיר שפראנקו לא היה רק דיקטטור, אלא פשיסט. הוא אמנם לא הצטרף למדינות הציר הפשיסטי במלחמת העולם השנייה, אבל תמך בהן אידיאולוגית. מלחמת האזרחים בספרד התרחשה כשהיטלר והנאצים שלטו בגרמניה והיה ברור שזו מלחמה שתשפיע על כל אירופה. ריאל מדריד הפכה לסמל השלטון, לסמל של פראנקו. יש כתבת צבע נהדרת שרצה בערוץ הספורט. היא מתארת את מה שקרה בברצלונה, כשהקבוצה בראשותו של קרוייף, הביסה את ריאל 0:5 בסנטיאגו ברנבאו במדריד בשנת 1975. פראנקו עדיין היה בחיים, אם כי היה חולה ולא הגיע לאיצטדיון. עד היום השמחה הזו חקוקה היטב בקרב אוהדי ברסה. מבחינתם, זה היה ניצחון על הפשיסטים, לא על אחד עשר שחקני כדורגל יריבים.
סמלים חשובים מאוד לרוב האנשים. מיתוס תמיד חזק מהמציאות. הרגש חזק תמיד מהשכל. בחיים ובכדורגל….

רונן, אני רוצה להזכיר לך ששבצ'נקו הוא בראש ובראשונה שחקן של לובנובסקי הגדול. כשזכה בליגת האלופות הקדיש לו את הזכייה, לא לברלוסקוני. שבצ'נקו הוא בראש ובראשונה מקצוען. נכון, הוא יצר קשר טוב עם שני הנשיאים, אבל לא ראיתי שזה פגם במשהו בהתנהלות המקצוענית שלו. לצערי אם יעזוב את צ'לסי, זה יהיה רק בחזרה למילאן.

רונן, רק שני סוגי שחקנים ????? רונן, אתה באמת כתבת את זה ? אתה באמת ח ו ש ב את זה ?

אני מאוד מוטרד מההתקפה שלנו. אולי רוסי הוא הכוכב הבא, אבל בינתיים חובת ההוכחה עליו. סאהה מזכיר לי את רוברט פרוסינצ'קי שכונה "רגלי זכוכית". בתור מחליף זה בסדר, לא יותר. כך גם סולשיאר וסמית'. בעיניי בני מקארתי הוא חלוץ נחמד, לא יותר. גודיונסן הראה השנה בברסה, שכחלוץ חוד קלאסי הוא בינוני במקרה הטוב. להונטלאר יש פוטנציאל.
אה, יש אחד, נו איך קוראים לו, רוד משהו. לאחרונה נצפה משחק בקבוצה קטנה בספרד. מבקיע פה ושם. כדאי שפרגי יראה אותו. לו יש ממש פוטנציאל.

רונן דורפן 17 במאי 2007

לון – שני סוגי שחקנים זה מטבע לשון כזה… כמו שרד אורבך היה אומר: יש לנו רק שבעה תרגילי התקפה. ואופציות.
רוד ואן ניסטלרוי היה עבורי יותר ממשפחה. הוא מבקיע בספרד. ויחד עם זאת טוב שעזב את יונייטד. אחרי ארבע שנים הפכנו שקופים מדי. במבנה הנוכחי אנחנו לא צריכים חלוצים שהקבוצה תשרת אותם. אנחנו צריכים לראות מי משתלב עם רוני ורונאלדו. שני אלו הם 5-10 השנים הבאות שלנו והכל צריך לצאת מנקודת המוצא הזו.

birdman in da house 17 במאי 2007

רוד ואן ניסטלרוי היה טוב. הבעיה הייתה שזה היה על חשבון עשרה שחקנים אחרים שהיו צריכים לעבוד בשבילו. שיטת המשחק היתה להרים לרחבה ולרוץ לחבק את ואן ניסטלרוי. בארבע שנותיו יונייטד לקחו רק תואר אחד. גם פורלאן היה הפיצ'יצ'י בשנתו הראשונה בספרד, עכשיו לא שומעים עליו.

לון 17 במאי 2007

רונן , תודה על ההרגעה בנוגע לשני סוגי השחקנים.
בנוגע להתקפה שלנו, לפי מיטב הבנתי יש איש במועדון שהתפקיד שלו לאמן. התפקיד שלו לגרום לכך ששחקן ישתלב בקבוצה וישרת אותה ולא להיפך. בקיצור, מי שגרם ליונייטד להיות שקופה היה פרגי. חלק מהבעיה היתה שרוני ורונאלדו היו צעירים מידי ולא נתנו תוצרת מתאימה ולכן היחיד שעשה משהו באופן רציף היה ידידנו רוד. ואן ניסטלרוי לא הפך את ריאל לשקופה, כפי שלא עשה את פ.ס.ו. לכזו.

אני עוד לא בטוח שרוני הוא מניה בטוחה. כן, הוא יהיה טוב, אבל השאלה אם יהיה מספיק יציב ויהיה אפשר באמת לבנות עליו לאורך זמן. לגבי רונאלדו כבר דיסקסנו ארוכות. ימים יגידו.

לצפר – ואן ניסטלרוי היה סקורר אדיר בליגה ההולנדית, באנגליה, בנבחרת הולנד, בליגת האלופות ועכשיו גם בספרד. ההשוואה לפורלאן לא ראויה.

תומר 17 במאי 2007

לפי דעתי השאלה הגדולה שצריכה להישאל לקראת הפגרה היא:מי מאריות אירופה תשים את ידיה על דויד וייה?גם דני אלבס הוא שם לוהט

תומר 17 במאי 2007

והנה ניחוש,או שמא תרצו שמועה ויודעים מה?מכיוון שאנו ישראלים אפשר אף לקרוא לזה "ידיעה":)
לדעתי אם ליברפול תזכה בגביע האלופות,רפא בניטס והרוכשים האמריקאים ילכו חזק על הרכש הקטלני מספרד כדי לזכות באליפות
עוד משהו,לגבי רכישות של מועדונים באנגליה על ידי אמריקאים:אני לא חושב שהם לא יעשו עבודה טובה בניהול,אבל אני שונא את האמריקאים בכל מה שקשור לכדורגל(הם אפילו קוראים לזה סוקר)ומבחינתי הם צריכים להיות מעורבים בו כמה שפחות,היום בו ארה"ב תזכה בגביע העולמי יהיה גם היום בו אני אפסיק לצפות בגביע העולמי

עופר 17 במאי 2007

טוב, האמת שזה לא נורא קשור לנושא הכתבה, אבל זה נורא מצחיק : http://www.youtube.com/watch?v=VCqcTR5G1qo&mode=related&search
עוזי, אני מתנצל מראש.
הקרדיט הולך לוואלה, הם פרסמו על זה לפני שבועיים.
אגב, אם זה פורסם בעבר כאן אז גם על זה אני מתנצל מראש.

עזי 18 במאי 2007

עופר, אין כמו שמחה לאיד, זה ידוע. במקום תשובה ארוכה ומלומדת – אותה כתבתי והחלטתי לא לשלוח – אשיב לך בשני שירים

Here we go with Leeds United
We're gonna give the boys a hand
Stand up and sing for Leeds United
We are the greatest in the land

Every day, we're all gonna say
We love you Leeds! Leeds! Leeds!
Everywhere, we're gonna be there
We love you Leeds! Leeds! Leeds!

Marchin' on together
We're gonna see you win
(na, na, na, na, na, na)
We are so proud
We shouted out loud
We love you Leeds! Leeds! Leeds!

We've been through it all together
And we've had our ups and downs
(ups and downs!)
We're gonna stay with you forever
At least until the world stops going round
Every day, we're all gonna say
We love you Leeds! Leeds! Leeds!
Everywhere, we're gonna be there
We love you Leeds! Leeds! Leeds!

Marchin' on together
We're gonna see you win
(na, na, na, na, na, na)
We are so proud
We shouted out loud
We love you Leeds! Leeds! Leeds!

עזי 18 במאי 2007

והשני יהיה רק הפזמון של שיר הכדורגל האהוב המתקרא בפשטות
Leeds United

And we play all the way for Leeds United
Elland Road is the only place for us
With heart and soul for the goal that's clearly sighted
We're out to toast each other from that silver Cup

עזי 18 במאי 2007

תומר, אני שותף מלא לרגשותיך כלפי ארה"ב והכדורגל, וגם אני אומר הרבה פעמים שביום שהאמריקאים יהיו גורם משמעותי בכדורגל הוא ייגמר. אבל דבר אחד אין להאשים אותם – אולי מדובר בסמנטיקה אבל היא חשובה מאוד כי זו טעות רווחת שגם אני הייתי שותף לה פעם – המלה סוקר היא אנגלית לחלוטין והומצאה באנגליה כדי להבדיל את ה-Association football 'שלנו' מ- rugby football ןשאר סוגים של 'כדורגל' שהיו נהוגים באמצע המאה ה-19. היאנקים רק אימצו את השם שהיה נהוג על ידי התאחדות הכדורגל בראשיתה.

רונן דורפן 18 במאי 2007

עופר – זה לא הפורום להקנטות. אני מוריד ממך עשר נקודות בחידון הקרוב. אבל אתה יכול להוריד אותם מהמאזן של החידון שעבר

ואגב, סוקר, שואלים אותי לפעמים לגבי המילה פוטבול שמשמשת להמון משחקים אותם משחקים בידיים (פוטבול אמריקאי, אוסטרלי, אירי, סוגי הראגבי). הסיבה לכך היא שהמילה FOOT נועדה להמחיש שהמשתתף נע בצורה רגלית ולא על גבי סוס למשל.

עזי ד 18 במאי 2007

יש פיתרון יותר פשוט רונן, להגיד לפני שאתה בשם ההגינות והספורט עולה עם ההרכב החזק ביותר שלך ולהשאיר את כל התותחים על הספסל. גם במנצ'סטר ובאברדין קוראים לזה לשקר.

רונן דורפן 18 במאי 2007

תומר.
אני לא חושב שהזכיה של ארצות הברית בגביע העולם קרובה. אבל כשזה יקרה זה לא יהיה כל כך מעצבן.
הקפטן שיניף את הגביע יהיה צ'אבז או גארסיה, הם יתקבלו ב"קאזה בלנקו" על ידי הנשיאה איזבלה קורדובה, שאגב, עשרים שנה קודם לכן הגישה את הצעת החוק בעקבותיה הוסיפו כיתוב בספרדית על שטרות הדולר

לון 18 במאי 2007

עזי ברוך שובך. חסרת לי.
תגיד, למה אתה דואג כל הזמן ?
העתיד עוד לא ידוע, תיהנה בינתיים ממה שאתה יכול.

רונן, אני מסכים איתך לגבי הסיטואציה העתידית בארה"ב. אני רק חושש, לצערי, שזה יהיה עדיין נשיא ולא נשיאה.

תומר 18 במאי 2007

לא משנה מי תהיה או יהיה הנשיא ומי יהיה הקפטן,אתם עדיין תצטרכו לסבול את אלפי האמריקאים בדרך מהמשחק צועקים USA USA,הרי יש משהו יותר רחוק מתרבות הכדורגל שאנחנו אוהבים(אירופה,דרום אמריקה)לתרבות הסוקר מאמס?
אז על במה זו אני קורא לאמריקאים,אתם הכי חזקים בהכל:צבא,כלכלה,כדורסל(למרות הפאשלות)ובייסבול,את הכדורגל תשאירו למי שבאמת אוהב אותו.
אגב,בדיוק עם אמריקאי אחד לגבי משמעות המילה פוטבול לעומת סוקר,הוא שאל אותי איך אני רוצה שהם יקראו לפוטבול שלהם,אז הצעתי לו שיקראו לזה פרוגרסיב רוגבי,לאוסטרלים אני מרשה להמשיך לקרוא לפוטי שלהם פוטבול כי הם אכן בועטים בכדור והם גם הכי נחמדים בעולם,להם אני מרשה לקחת גביע עולמי והם אכן יקחו יום אחד

רונן דורפן 19 במאי 2007

לון.
אז הקדיש את הזכייה ללובנובסקי. מה שמזכיר לי שרוד חוליט הקדיש את הזכיה שלו לנלסון מנדלה. האם זה הופך את חוליט ללוחם חירות גדול.
שבצ'נקו גם אמר שיש לו חלום לשחק בליגה האנגלית. והנה חלומו התגשם. אבל הוא הגיע לקבוצה שמשחקת כדורגל מסוג מסויים ולא שינתה את השיטה שלה עבורו.
שבצ'נקו הוא שחקן גדול ומקצוען גדול וחניך של לובנובסקי ומה לא…. אבל הוא לא יודע מה זה לשחק עבור האוהדים

עזי ד 19 במאי 2007

לון, זה האופי, אין מה לעשות

Comments closed