ועכשיו לכלב החשוב מכולם! (וגם דרישה להתפטרות מנהל הבלוג)

הבלוג קורא להתפטרות מנהל הבלוג! או לפחות לוועדת חקירה בעניין הפוסט הקודם. זאת שמהפוסט נשמט סיפורו של הכלב החשוב ביותר בתולדות הכדורגל האנגלי. יותר מכך: כלב שהשפיע משמעותית על חייו של מנהל הבלוג ורבים מהקוראים. למעשה מדובר בכלב החשוב בהיסטוריה של העולם. וגם מבין ההולכים-על-שתיים אולי רק איינשטיין ומהטמה גאנדי הרימו תרומה חשובה יותר לאנושות בדורות האחרונים.

מדובר בכלב סן ברנרד אחד שהיה שייך להארי סטאפורד. וכאן יש שתי סברות: סברה אחת, אותה אני מכיר הרבה שנים, היא שהכלב הלך לאיבוד ושמצא אותו מנהל מבשלת בירה בשם דייויס ושהוא החזיר אותו לסטאפורד בזכות השם שהיה כתוב על הדיסקית שעל הרצועה. הסברה השניה, שאומצה בוויקפדיה, היא שסטאפורד לקח את הכלב לתערוכת כלבים ושם דייויס ראה את הכלב וביקש לרכוש אותו, אבל סטאפורד אמר לו שהכלב לא למכירה.

העניין שאין עליו ויכוח הוא שסטאפורד ודייויס נפגשו. בפגישה סטאפורד סיפר לדייויס שהוא קפטן של קבוצת כדורגל בשם ניוטון הית' שבקרוב תפסיק להתקיים בגלל חובות. הנושים אפילו נעלו את המגרש שלה. דייויס החליט להתערב והשקיע אלף לירות שטרלינג בקבוצה. באחת הישיבות הראשונות אחרי ההשקעה דנו חברי המועדון באפשרות שינוי שם הקבוצה. מישהו הציע מנצ'סטר סנטרל והאירים מבין חברי המועדון דווקא רצו להחליף את שמו למנצ'סטר סלטיק.

ואז קם דייויס והציע לקרוא למועדון מנצ'סטר יונייטד.

ואני מתאר לעצמי שהכלב נבח בהסכמה.

untitled.bmp

בתמונה: כלב חשוב

פני הדור (או פני הכלב)
חגיגות פראיות בשורותינו (או פרגוסון וקירוש הם אגדות כדורגל)

5 Comments

לון 30 במאי 2007

ראשית, אכן מחדל חמור שדורש הסקת מסקנות או לפחות ועדת חקירה.
שנית, הכי חשוב, איך קראו לכלב ? לא יתכן שהכלב ששינה את פני ההיסטוריה ישאר נטול שם.

Danny 30 במאי 2007

??Is this for real

קשקשוש 31 במאי 2007

יונייטד זה שם טוב, אבל אם אני הייתי שם הייתי מציעה לקרוא לקבוצה על שם הכלב.

אור 31 במאי 2007

אני בטוח שהכלב היה נובח בהסכמה גם על שתי ההחתמות המצויינות של יונייטד נאני ואנדרסון. רונאלדו,נאני ואנדרסון בקישור ההתקפי של יונייטד – זה צריך להיות משהו מיוחד.

רונן דורפן 31 במאי 2007

אף אחד מהמקורות לא נותן שם לכלב )-: ייתכן מאד שקראו לו קנטונה או אולי נאני

Comments closed