שמישהו ישים לזה קץ (הופיע בגלובס)

הקטע הבא הוא על המשחק השלישי בסדרה. כמו הקודם, גם הוא הופיע בגלובס. דבר אחד צריך לאמר לזכות האמריקאים. גמר קטסטרופלי אחד ומיד מתחיל שם דיון בתקשורת על איך אפשר להציל את הדבר הזה שנקרא גמר הNBA. אתמול קיבלתי תחושה שאפילו סן אנטוניו, ובמיוחד ג'ינובילי, רוצים להציל את הגמר. אבל זה פשוט לא הולך.

=========
מייק בראון, מאמן קליבלנד, תיקן המון דברים בסיסיים ומחוייבים במציאות לקראת המשחק השלישי. כך למשל בפעם הראשונה בסדרה קליבלנד הובילה בריבאונד. ואחרי שספגה 44 נקודות מאזור הצבע במשחק הראשון, ו-38 כאלו במשחק השני, היא ספגה רק 22 בשלישי.

זאת הייתה תוצאה של החלטה מצויינת של בראון לשלוח את זידרונאס אילגאוקאס הליטאי לריבאונד ההתקפה. הוא לקח עשרה כאלו והתרומה הייתה הרבה מעבר לכמה הזדמנויות נוספות שנתן לקבוצתו בהתקפה. הוא הוציא את סן אנטוניו מהנוחות הבלתי נסבלת של שני המשחקים הראשונים. הספארס נאלצו לעבוד קצת בשביל ריבאונד ההגנה, לשלוח אליו אנשים נוספים, וכתוצאה מכך השיגו רק שתי נקודות בהתקפות מתפרצות בכל המשחק.

ובנוסף לכל אלו שחקני קליבלנד גם החלו לעזור בהגנה והשיגו כמה חסימות. והשלישיה הגדולה של סן אנטוניו דנקן-פארקר-ג'ינובילי, נראתה אנושית לחלוטין עם 34 נקודות במצטבר.

אז למה הפסידו? כי הגנה זה מין עסק מעצבן ולא סלחני. ואולי לא היה הבדל במחוייבות ההגנתית של הקבוצות, אבל סן אנטוניו עדיין שומרת על שטח גדול יותר. והיא נותנת שלשות הרבה יותר קשות. סן אנטוניו קלעה 10 מ-19 מהשלוש. הקאבס רק 3 מ-19. סטטיסטית זה כל ההבדל. ומשהו נחמד: תשע מעשר השלשות הללו נקלעו על ידי שחקנים בני 34 ומעלה.

*

הדיון אחרי המשחק, בעבירה שלא נשרקה לזכות לברון בשלשה שהחטיא על הבאזר, היה התגלמות הפוליטקלי קורקט של ה-NBA החדש. ג'יימס אמר שהיה מגע מקרי עם ברוס בואן ולא הייתה עבירה ואין לו תלונות. מוזר, כי דווקא ברנט בארי מסן אנטוניו הודה שמאמנו גרג פופוביץ' נתן הוראה לעשות עבירה. אחד הפרשנים בESPN הבוקר שיבח את לברון על התנהגותו הספורטיבית, אבל שאל איפה המאמן שלו? פיל ג'קסון או פט ריילי היו הופכים שולחנות, וסופגים קנסות והשופטים היו מגיעים למשחק הבא קצת פחות בטוחים בעצמם.

דובר הרבה על הנפילה הקשה ברייטינג הנמוך של הגמר הזה. בעיקר המשחק השני ששודר ראש בראש מול פרק הסיום ב"סופראנוס". כדאי לאנשי ה-NBA לשים לב מה יש בתכנית הזו שאמריקה מעדיפה על הגמר שלהם. יש שם שפה מלוכלכת ולא מעט אלימות.

על הבעיות עם המונדיאל בדרום אפריקה
חידון מספר 27 (איצטדיונים)

21 Comments

תומר 13 ביוני 2007

לא רק שפה מלוכלכת ואלימות,בסופרנוס יש גם מתח.
ושאף אחד לא יקלקל את הסוף בבקשה

מאיר 13 ביוני 2007

אוי בנאדם, יש שם הרבה יותר משפה מלוכלכת ואלימות. יש דרמה, יש רגש, חמלה, ואכזריות. יש את כל המורכבות האנושית שאני מבין שאין בכלל בסדרת הגמר. הסצנה האחרונה של הסופרנוס היתה פואטיקה בהתגלמותה. מרגשת עד דמעות. ספורט לא ריגש אותי ככה מאז גול ה-26 מסירות של ארגנטינה נגד סרביה במונדיאל האחרון.

רונן דורפן 13 ביוני 2007

מאיר – גם לא ארסנל שלך? 26 מסירות קטן עליהם

מאיר 13 ביוני 2007

לא, לצערי שום דבר של ארסנל בעונה האחרונה (אולי ההופעה של פברגאס ב-4-0 על וויגאן, אבל לא באמת) לא התקרב לגול ההוא. אגב הגול הזה, זה מזכיר לי משהו שהטריד אותי השנה. קצת לא ברור לי איך פרדיו וקרבישלי נמנעו מלהשתמש במסקרנו בווסטהאם. מסקרנו היה שחקן הרכב במונדיאל ושיחק נפלא (כולל כמה מ-26 הנגיעות האלוהיות האלו). טבז היה מחליף ששיחק עשר דקות ואז במשחק חסר משמעות. איך זה שמסקרנו היה חצי עונה על הספסל? העובדה שבסופו של דבר הוא שיחק בגמר הצ'מפיונס היא טבעית לגמרי.
ואם ארסנל שלי, זו שאלה קשה של זהות שכבר עשרות שנים אני מתחבט בה. אני לא אכנס לזה כאן…

THE 3RD 13 ביוני 2007

כל החוקים החדשים נחקקו במטרה אחת – למכור את הNBA למשפחות אמידות. כשאתה מוכר משהו לסקטור מסוים אתה מקבל תמיכה רק ממנו.

birdman 13 ביוני 2007

אחד ההבדלים בין הצלחת הספרס לכישלון ארסנל נעוץ בנתון שדורפן הביא לגבי קלעי השלשות של סן-אנטוניו. וונגר קצת נחפז לשחרר את שחקניו הוותיקים ולמד בדרך הקשה שלנסיון אין תחליף. פופוביץ' לעומתו, כמו גם פרגוסון, מצא את איזון הגילאים הנכון.

אור 13 ביוני 2007

אכן הניסיון עשה פה את ההבדל לצערי הרב.
מקווה שאולי בכל זאת נקבל 6 משחקים. קשה להאמין אבל אולי.

לון 13 ביוני 2007

זה היה משחק מזעזע. אני לא זוכר מתי ראיתי משחק כל כך רע של שתי קבוצות במסגרת דומה.

ג'ינובילי – להגיד שהוא היה רע מאוד יהיה אנדרסטייטמנט, למרות קליעות העונשין בסיום.

סן אנטניו ניצחה מפני שאי אפשר לנצח עם אחוזי קליעה כמו של קליבלנד. זה היה פתטי.

לברון לא מקבל שריקות שמגיעות לו בסידרה הזו. בארץ לא שידרו את הדיון אחרי המשחק ואת הריאיונות, אבל מייד בסיום המשחק אפשר היה לראות אותו מדבר עם השופט על אי השריקה. העברה היתה כל כך ברורה שזה מאוד מוזר.

בנוגע לרייטינג במשחק השני, צריך לזכור שמלכתחילה סן אנטוניו אינה קבוצה מלהיבה. בקליבלנד הדבר היחיד המלהיב הוא לברון וגם הוא עדיין בוסרי לסדרת גמר.
בנוסף, חשוב לזכור שסן אנטוניו גמרה את המשחק מוקדם מאוד והיה ברור שקליבלנד לא בעניין.
הסופרנוס הם כל כך הרבה יותר משפה מלוכלכת ואלימות. אינספור מילים נכתבו על איכות הסידרה הזו. פרק הסיום שלה היה הורס רייטינג של כל דבר אחר באותו ערב.

Gilad 14 ביוני 2007

To Lon,the change from wood racquets in the 70's changed the game forever,ruined it's original spirit in my opinion,with wood you could generate a lot of pace and even serve pretty hard but you needed to have almost a perfect stroke and ,more importantly you needed to hit the ball in the middle of the string to get a clean hit,that took talent and perfect timing.The first change was to metal racquets which allowed for more power and top spin,then came the big headed raquets which allowed any beginner or 80 year old woman to get the ball over the net because the "sweet spot" was much bigger,it was a great invention for recreational players and also prevented the old tennis elbow injury but it ruined the pro game,it allowed butchers to develope huge serves and compensate for their lack of talent with a racquet that made them better then what they were,in the early 90's they introduced the wide body which took it to the next level,then came the rediculous long body which allowed shorter players such as the Rochus brothers and Michael Chang to have more reach,the speed and spin that a pro can create with the new materials(same materials that are used to build space shuttles) is too overwhelming and made the points shorter and the sereves bigger,due to that the return of serve comes back faster which means that there is not enough time to run to the net after the serve,there goes the serve and volley game..another problem was that if you do decide to go to the net you are facing a very heavy passing shot,much heavier then when Sampras and Mcenroe were charging the net in the 80's and in the 90s.Technically the new racquets allow the player to use the wrist much more then in the past,this encourages extreme western grips,that usually means that the net game suffers since you need to use a different grip for the volleys..when i was young i was taught to build up the points with depth ,to use the angles and to work my way up to the net patiantly waiting for the right shot to attack,in today's game there is almost no tactics(except Federer off course),it's basically 2 guys pounding the balls and seeing who is better on that given day,a lot of pros don't even play the percentage game or use different styles,they are not capable of doing so…tennis used to be a game of finesse,touch,tactics,strategy and mental ability,in the last 30 years it has lost a lot of that and moved towards a more physical one dimentional game that still produces great players with an unbelievable shot making ability but is it as intersting as the Borg-Mcenroe or Lendl-Connors rivalries?just like the NBA,you find yourself missing those day,or is just that we are getting old and livin off childhood memorie

איש 14 ביוני 2007

שאלה לגמרי לא קשורה-
יש קשר בין מיגל ולוסו, שחקן נבחרת פורטוגל הצעירה, לבין אנטוניו ולוסו שהיה מגן בבנפיקה בשנות השמונים?

גיל 14 ביוני 2007

מה שגלעד בלום כותב מרתק. אני יוצא בקריאה לדרוש מגלעד חידון על עידן הזהב בטניס.

עזי ד 14 ביוני 2007

לאיש – קשר הדוק מאוד. הוא הבן של אנטוניו ולוסו.

birdman 14 ביוני 2007

בלום, יגיע ראש השנה אני אקנה לך מקלדת עם אותיות בעברית. בינתיים תשים רווח אחרי סימני פיסוק על-מנת להקל על עיניי העייפות, בחייאת.
והעיקר – הבאת תובנות מעלפות, קריאה מעניינת.

לון 14 ביוני 2007

גלעד – תודה רבה. נהניתי מאוד לקרוא את ההסבר המקיף והממצה. תענוג. נראה לי שווה מאמר בוויקיפדיה…

עזי, האם נענית לאתגר החידון שרונן הציב לך ?

רונן דורפן 14 ביוני 2007

לגבי חידונים.
יש לציין כי התקיימו באחרונה מגעים לגבי קיומו של חידון עזי דן חדש. המחלוקת היא סביב הפורמט. יש הטוענים כי החידון צריך להתרחש ארבע פעמים בשנה – בדומה לטורניר גרנד סלאם בטניס או גולף – ולעומת ם יש הטוענים כי הוא צריך להתקיים מדי ארבע שנים – ברוטציה בין היבשות.
לגבי הרעיון המהפכני של חידון גלעד בלום (C) בענייני טניס – העניין הועבר לועדת האתיקה. מדובר באדם שעסק בספורט ברמה הגבוהה ביותר ולכן לא ברור אם ראוי לו לחבר על כך חידונים. הרי ייתכן מצב תאורטי כי הוא עצמו יהיה יום אחד תשובה לשאלה בחידון אחר. ואנא אנו באים?
מצדדיו של גלעד טוענים כי הוא צבר מספיק נסיון של צפייה בספורט מול הטלוויזיה עם כוס בירה גדולה ביד, כי הוא מקריח ובהחלט מתקרב לאורח חיים נכון של עכבר ספורט מהשורה. אך לאחרונה התברר כי הוא מאמן טניס ושומר עקב כך על אורח חיים ספורטיבי – מה שמעמיד בסימן שאלה את כשירותו לחבר חידון. עדכונים בהמשך.

לא השמצתי את הסופרנוס, חס וחלילה, רק ציינתי שקצת טפשי מצד דייויד שטרן לחשוב שאמריקה סולדת כך כך משפה קשה ואלימות.

לון 14 ביוני 2007

ברור לגמרי שחידון עזי דן צריך להתקיים ארבע פעמים בשנה. מדובר בחידון קלאסי, בדיוק כמו הטורנירים. מצטער, אני ממש לא מבין איך אפשר להעלות על הדעת אפשרויות אחרות.

חידון גלעד בלום – נשמע לי מפחיד מידי. אני כבר רואה שאלה לדוגמה: מה היה קוטר המחבט של בורג כשניצח את מקנרו בגמר ווימבלדון ?

רונן, אני חייב לציין שיש לך אחלה מקורות שמספקים לך ידיעות בלעדיות על שלל המגעים הבינלאומיים.

עזי 14 ביוני 2007

אני אשמח, כאמור משהו ממוקד יותר אני מניח, רונן יידע לפרסם זאת בזמן ובמקום המתאימים.

גיל 14 ביוני 2007

מה עם חידון גולף לכבוד הUS OPEN הבא עלינו לטובה? לא שגולף הוא ספורט איזוטרי אבל אני בעד אפלייה מתקנת וייצוג שווה לענפי הספורט הפחות פופולאריים (אבל אם יש קריקט אני מוציא גימל באותו שבוע…).

יותם מ 14 ביוני 2007

אם בענייני חידונים עסקינן:

האם לא ראוי שלקראת הקיץ נתכבד בחידון ספורט חורף?

ומה עם הטור דה פראנס הבא עלינו לטובה?

Gilad 15 ביוני 2007

I'm glad you find my stuff interesting, sorry about the spelling mistakes and the typing errors, i usually write very lare at night and i'm too tired to focus… i tried to use a space after the psik , i'm too lazy to get a hebrew keyboard , about the trivia , i think that Dorfan is the master of the facts and is more qualified then me but i can give it a shot if Ronen aproves , there are a few trick questions that even Dorfan wouldn't know ,in fact i'll give a sample question about myself-i made the history books 5 times in my career,if anybody can name 3 out of the 5 i'll buy him or her a dinner in NYC when they are in town,everybody comes to NY at one point of their life

רונן דורפן 15 ביוני 2007

ליותם – חידון ספורט חורף יהיה בחורף. לגיל- חידון גולף לא יתסכל יותר מדי אנשים לצערי.

לגלעד – אתה מוזמן לחבר חידון – אולי סוף השבוע של גמר ווימבלדון הוא המתאים?

Comments closed