הכסף כבר מדבר

הליגה האנגלית מוכיחה בשבועות האחרונים שהיא לא ממש מצליחה להתמודד עם הכסף שלה. זה בסך הכל הקיץ הראשון מאז שולשו כספי הטלוויזיה וכבר סימני הכסף ברורים. ריקבון די גדול.

זה מתחיל מעניין בעלי הקבוצות. כאוהד מנצ'סטר יונייטד אני ממש מאושר שבעלי הבית בקבוצה הם סתם אמריקאים שאין להם מושג בכדורגל ומעניין אותם רק הדולר. באופן יחסי יונייטד במצב נפלא. לבעל הבית אין היסטוריה בעייתית של זכויות אדם. די ברור איך הוא עשה את הכסף שלו. וגם הוא קנה את הקבוצה בשביל עצמו – לא בשביל מישהו אחר.

זה לא מדרון חלקלק זו נפילה חופשית. כשרומן אברמוביץ' האלמוני רכש את צ'לסי הם פשוט אמרו שלא מעניין אותם מאיפה הכסף ואין להם סיבות לחשוד. שזה לגמרי סביר. במקרה ארקדי גיידמק היו להם סיבות לחשוד, למשל בקשת הסגרה מצרפת, אבל הם הסתפקו בכך שהילד שלו ירכוש את הקבוצה במקומו. ועכשיו מגיע טאקסין שינווטרה, ראש ממשלת תאילנד לשעבר ורוצה לרכוש את מנצ'סטר סיטי. הוא מואשם בעבירות של זכויות אדם. כשראש מדינה מתעשר כל כך מהר ברור מאיפה הכסף. הליגה טענה לפני שבועיים כי יש לה כללי הנאותות שלה לגבי בעלות מועדון. אם שינווטרה עומד בכללים הללו באמת לא ברור מה כתוב בהם.

אם שינווטרה יכול לרכוש קבוצה, ובקרוב גם יגיעו מעבידי הילדים מדובאי, אז הלוואי שיבואו אמריקאים ויקנו את כל הליגה הזו.

*

אנשים לפעמים אומרים משפט בערך כזה: "מה זה משנה מי מנהל את הכדורגל ומי מחזיק בקבוצות – בסך הכל אנחנו רוצים להנות מקצת ספורט". אני משער שלפחות בשפילד יונייטד ו-ווסטהאם מבינים אחרי הקיץ הזה כמה העניין הזה פוגע בספורט.

מה שהליגה האנגלית אמרה לווסטהאם לפני שלושה חודשים הוא דבר כזה: "תגידו לנו שקרלוס טבז שחקן שלכם, כי אחרת צריך להוריד לכם נקודות ובמצבכם זה אומר שתרדו ליגה". אז ווסטהאם אמרו: "טבז שחקן שלנו". הפרמייר ליג לקחו מהם 5.5 מליון פאונד. שיהיה משהו לקופה הקטנה.
עכשיו מנצ'סטר יונייטד באה ורוכשת את טבז מאיש העסקים שמחזיק בו. כי כל העולם וכלבו וגם צאצאי הכלב שהציל את יונייטד יודעים למי טבז שייך. הבעלים של ווסטהאם קצת נבוך (הוא דווקא קנה את הקבוצה אחרי פרשת רכישת השחקן) ומלמל השבוע "שיונייטד צריכה לדבר איתנו כי טבז שלנו". ובפרמייר ליג עושים שרירים וטוענים כי הכסף שתשלם יונייטד צריך להגיע לידיים של ווסטהאם.

לא, זו לא קנוניה נגד מנצ'סטר יונייטד. אלא פשוט ארגון וקבוצה ששיקרו לציבור לפני שלושה חודשים ועכשיו הם מנסים לכסות על השקרים שלהם כשהם צווחים "מנהל תקין" במלוא הגרון.
*

חוץ מזה אני מודאג מהמצב ביונייטד. טבז והארגריבס הם אולי יופי של רכישות – אבל שישה שבועות לפתיחת העונה ואני מבין שבקבוצה עדיין לא מינו גורם שיהיה אחראי על התקשורת בין המחלקות השונות במועדון.

חי וישיר: גמר ווימבלדון (בעצם שניים!)
התגובה הרשמית של הבלוג להחלטת הברלינר צייטונג (שוב פעם סמים)

37 Comments

צביקה 9 ביולי 2007

בעניין וסט האם: הבנתי ששפילד יונייטד פנו כבר לבית המשפט (הכללי, לא זה של מוסדות הכדורגל) – מה שאמור לגרור הרחקה של כל הקבוצות האנגליות מהמפעלים האירופיים והבנילאומיים, לא?

בעניין המקצועי: מה קאריק, עיזה? וחוצמזה, על פי השמועה הכוונה היא להסב את הארגרייבס למעין רוי קין שכזה. אם זה יעבוד, זה כבר עניין אחר.

מנדו ליביו 9 ביולי 2007

בליגה הישראלית הדבר הפך לנורמה. בתור אוהד הפועל פ"ת חזיתי לראות במשך שנים איך מאיר שמיר ניהל את הקבוצה מחוץ לעמותה בעמתלה שהוא "הספונסר הראשי" בלי שום מעמד רשמי בתוך העמותה שמנהלת את הקבוצה ובכך ניצל זאת לצורך הבטחת הזכויות הכלכליות של שחקני הפועל פ"ת אותם הוא "השאיל" להפועל פ"ת. הדבר הגרוע הוא שלעניות דעתי וע"פ ההצהרות שלו על כך שהוא בסה"כ עומד בראש חברות הספונסרים זה ששמיר לא השקיע אגורה אחת מכיסו לצורך מימון שכרם של השחקנים אלא הייתה זו רק הפועל פ"ת באמצעות ספונסרים מסחריים כששמיר עצמו מבטיח לעצמו את הזכויות הכלכליות של השחקן (מי שזכה לראות את הזוועה בחוזה של אלנתן סלמי יוכל להיווכח בדפוס הפעולה הנלוז של הארכי נוכל מפרשת לה נסיונל). אחרי עשור שבו פעל ככה (ועדיין פועל – למי אתם חושבים שייכים הזכויות הכלכליות של שחקני טוברוק שבידי מאיר שמיר דוגמת זאביק חיימוביץ למשל ?). גם במקרה מרדיקוביץ פעל כך שמיר כשהוא מבטיח לעצמו את הזכויות הכלכליות של השחקן (ועוד מלגלג על כך בפני כתב הארץ) אך לפחות במקרה זה אני הייתי רוצה להאמין שהוא באמת השקיע מכספו. בכל מקרה, כך קבוצה הושחתה ונהרסה במשך 10 שנים כי אף אחד לא אוכף את התקנה ש ר ק ק ב ו צ ה יכולה להחזיק בזכויות כלכליות של שחקן . כך קורה מקרה שפתאום אחד כמו ארי שמאי זועק "ניגוד אינטרסים" כשמתגלה לו שמוני הראל מחזיק באופן אישי בזכויות הכלכליות ממכירת כרטיסו של גילי ורמוט.

הכדורגל הישראלי הוא כר פורה לשחיתויות כשמקרה ג'ורבשיאן הוא בקושי משחק בארגז חול עבור "בעלי השליטה" בקבוצות הכדורגל הישראלי.

רונן דורפן 9 ביולי 2007

צביקה. אני לא יודע אם פיפ"א ימהרו להתערב במקרה של מדינה כמו אנגליה. במיוחד אם התביעה תהיה רק כספית. בפרשת בוסמן התברר כי פיפ"א מתחשבת בבית המשפט כשמודבר ביישות פוליטית חזקה.
אבל… ייתכן מאד שהפרמייר ליג בצביעותם יקראו לפיפ"א לעזרה. כפי שגברי לוי איים לעשות אם רשויות המדינה יעשו סדר בהתאחדות לכדורגל.

בעניין הארגריבס-קאריק. התחושה העצובה מאד שלי היא שסקולס גמור פיסית, ובעתיד הלא רחוק שניהם ביחד בהרכב הראשון.

למנדו. ראשית…שלום. השחיתות בישראל בעתיד תהיה קשורה בכרטיסי שחקן או להימורים. באווירה האלימה והאיכות הנמוגה, של הכדורגל בארץ אלו שני האינטרסים הכלכליים היחידים שיכולים להצדיק מעורבית כספית בקבוצת כדורגל. אין שום סיכוי להרוויח מכדורגל בנתיבי ההכנסה הראשיים – טלוויזיה והכנסות איצטדיון.

ויכסלפיש 9 ביולי 2007

אתה בטח רומז שאברם גרנט ממשיך להאכיל עיתונאים בקש וגבבה, והם מתרגמים "דירקטור" כ"מנהל". כלומר מאמן הפך לאיזשהו עסקן.

אגב האם הארכיטקט הישראלי יגאל יעבץ עדיין יושב בהנהלת טוטנהאם או שיש ישראלים אחרים בבורדים אנגליים?

רונן דורפן 9 ביולי 2007

ויכלספיש – אני לא עוסק ברמזים. אני רק אומר שביונייטד אין אחראי על תקשורת בין מחלקות המועדון והם בפיגור מסויים בנושא הזה

סגול בדם 9 ביולי 2007

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3422823,00.html

גם בישראל מונה עבריין ליו"ר

תמיר 9 ביולי 2007

טרם הבעת את דעתך בענין רוסי.
האם לא יהיה נכון להשאיר את רוסי כחלוץ שיעלה מהספסל ? האם ויתור עליו לא יתברר כמשגה בהמשך העונה עם הפציעות הצפויות של סאהה ועם סולשיאר שלמעשה גמר את קריירת המשחק שלו ועם סמית שכחלוץ לא יתאים בעונה הקרובה לסגנון המשחק של יונייטד ? דווקא רוסי נראה כמועמד טבעי לשחק בהתקפה כמחליף הן לצד רוני והן לצד טבז.יהיה חבל אם פרגי ימשיך לרכוש ברזילאיים צעירים ודי אלמונים ויוותר על רוסי שכבר עשה משהו במדי פרמה והוא גם שחקן אהוב מאוד שאוהדי יונייטד עקבו אחרי התפתחותו בשנים האחרונות

מנדו ליביו 9 ביולי 2007

שלום גם לך רונן, הבעיה העיקרית היא שאיש עסקים , כביכול לגיטימי, כביכול מהוגן, כביכול מנהל את כ ל עסקיו ע"פ אמות המידה הנוקשות שבהן הוא מתנהל כמנכ"ל ויו"ר חברה בורסאית שנתונה לפיקוח הרשות לניירות ערך (רק השבוע כתב על כך אוריאל דסקל) , עושה שימוש בתדמית זאת כדי לשטות במוסדות ההתאחדות לכדורגל ובציבור אוהדי הכדורגל לצורך עשיית רווחים קלים , כל זאת כשהוא ויחצ"ניו בעיתונות מציגים אותו כפלינטרופ שרק רוצה "לתרום לקהילה".

כאן לא מדובר על איזה אוליגרך יהודי שעשה את הונו בצורה מפוקפקת ולא בשום נובוריש אסייתי שמבקש לקבל לגיטימציה במערב , במקרה זה מדובר על נווט בחיל האוויר, מלח הארץ שהקריב מועדון פאר בשביל לגזור קופונים על חשבון שחקני כדורגל.

חוץ מזה, וזה אולי גם נכון לגבי כל בעלי קבוצות הכדורגל בארץ (לפחות בליגת העל) , מאיפה לאותם בעלי קבוצות יש מיליון דולר לזרוק מכספם האישי – ולא באמצעות חברת האחזקות שלהם כמו יעקב שחר ולוני הרציקוביץ – על קבוצת כדורגל בשנה ?

תסלח לי שאני מתעקש לרדת לחייו של מאיר שמיר אבל אותו ספונסר ראשי ע"פ התשקיף של מבטח שמיר מרוויח 12 מיליון ש"ח לשנה (משכורת + דיבידנטים) כששתי מיליון ש"ח הוא תורם והשאר הולך לכיסו). לאחר מס מאיפה בידיוק נשאר לו כסף בשביל לתרום לקבוצת כדורגל ? האם במשך עשור הוא השקיע קרוב ל- 90% ממשכורתו האישית בתחביב שנקרא קבוצת כדורגל ? כך גם לגבי שאר הקבוצות ברמת התקציב הזאת שמנוהלת ע"י עמותות ולא כחברת בתאגידים של בעליהם.

הכדורגל הישראלי מושחת מהיסוד ולצערי אף אחד מהעיתונאים שמסתובבים פה אף פעפ לא עצרו לרגע וחשבו.

birdman 9 ביולי 2007

בעניין רכישות יונייטד – הארגריבס חיוני ועל הגופיה לצידו במרכז השדה יתכתשו סקולסי, קאריק, ואנדרסון. נאני הובא בתור בן טיפוחים לגיגסי, מה שאומר שכדאי שיצטייד במכנסי רוכבי אופניים עם ריפוד. כי המגמה תהיה לא לחסום גיגס בדישו לשבירת השיא של צ'רלטון – עוד 42 הופעות. לטבז מובטחת הבלטה לצד רוני, ושוב שורה ארוכה של פרצופים ממורמרים בירכתי הספסל. פיקה לא חזר לספרד בגלל מזג האוויר.
דווקא צ'לסי עשתה קניות חכמות יותר של שחקנים שאומרים תודה שקנו אותם, לא תהיה להם בעיה לנגן כינור שני ולירוק דם כשהם נקראים לדגל.

מאיר 9 ביולי 2007

רונן, מה זאת אומרת "הקיץ הראשון מאז שולשו כספי הטלוויזיה"? עד כמה שאני זוכר סקיי רכשו את זכויות הפרמייר ליג בסביבות 1993-1994 ושילמו פי כמה מקודמיהם (לא זוכר אם זה היה אייטיוי או ביביסי). מאז המחיר עולה פי כמה בכל פעם שהחוזה נפתח. האם קרה משהו מיוחד בקיץ שעבר?

רונן דורפן 9 ביולי 2007

מאיר – העליה בכספים דרמטית הפעם באופן מיוחד. עובדה שהשנה האחרונה הביאה איתה נחשול של רוכשים – לא לקבוצות הגדולות אלא גם לקבוצות הבינוניות והקטנות. העובדה שיונייטד או ליברפול נרכשות היא טבעית. כשמגיעים משקיעים מחוץ לארץ לפורטסמות, אסטון וילה, מנצ'סטר סיטי ו-ווסטהאם – זה סימן לאטרקטיביות של הליגה מבחינה כלכלית.

אור 9 ביולי 2007

הליגה האנגלית רק מדרדרת מעונה לעונה.
לטעמי מבחינת מבנה המודל העסקי של קבוצות הכדורגל בספרד הוא האופטימלי.
חבל שאי אפשר לאמץ את זה גם באנגליה שם לא חסר כסף.

מנדו ליביו 9 ביולי 2007

לאור – דווקא המודל הזה נדחף במרץ ע"י הממשלה באמצעות ה – SUPPORTERS DIRECT , היוזמה הממשלתית הבריטית להשבת הכדורגל לאוהדים באמצעות רכישת מניות קבוצות הכדורגל ע"י אגודות אוהדים – SUPPORTERS TRUST בלעז.

ורונן , אני אשמח אם בתור אחד העיתונאים שכן דוגל במודל בעלות האוהדים על קבוצות הכדורגל תעלה כמה פוסטים שיתייחסו לארגון המופלא הזה.

אם יש משהו שיכול להציל את הכדורגל בארץ זה יבוא של התאגיד הזה לארץ. עלויות התקצוב של קבוצות הכדורגל עדיין לא הרקיעו ולעניות דעתי כל קהילת אוהדים שמונה מעל ל-5000 אוהדים רשומים שחציים רוכשים כרטיסי מנוי תוכל לתקצב קבוצה בליגה העל הישראלית מבלי להזדקדק לחסדיהם של בעלי הון שבעיקר דואגים לכיס הפרטי בין אם באמצעות גזירת קופונים על שחקני כדורגל ובין אם באמצעות עסקאות נדל"ן (כן שוב פעם מאיר שמיר!!!!!)

אור 9 ביולי 2007

אני חושב שהוא כבר התייחס לנושא הזה.
אם אני לא טועה זה היה בקצרה בנושא אוסישקין.

מנדו ליביו 9 ביולי 2007

ל – SUPPORTERS DIRECT לא הייתה התייחסות מעולם בתקשורת הישראלית למעט כתבה של אוריאל דסקל בהארץ מלפני שנתיים.

רונן דורפן 9 ביולי 2007

מנדו ליביו – לא התייחסתי במישרין לארגון הזה – אבל כתבתי לפני כמה פוסטים על התארגנות דומה – זו הקשורה ליוזמת האוהדים לרכוש את הפועל ירושלים.
דסקל היום עורך את מדור הספורט של גלובס ונתן הרבה חשיפה ליוזמה הזו.
ואגב, אתה צודק לדעתי בניתוח המספרי שלך. 2500 מנויים זו בקלות קבוצת כדורגל בליגת העל בישראל

רונן דורפן 9 ביולי 2007

תמיר – אני לגמרי איתך בעניין רוסי. הוא מתאים נפלא לפרופיל של חלוץ ביונייטד החדשה – מעבר ליכולת ההבקעה שלו הוא מוסר נהדר.
עסקת טבז מראה שפרגוסון כן מתעתד לשחק עם שני חלוצים ואני מקווה שרוסי הוא המחליף המיועד. קשה לי לראות את סהה נשאר בסיטואציה הזו – כשטבז, רוני ורונאלדו הם באנקרים בהרכב.

מנדו ליביו 9 ביולי 2007

לרונן, כתבת על התארגנות דומה שקיבלה חשיפה רבה אבל הבעיה היא שהיוזמה של אוהדי הפועל ירושלים נתפסת כמו איזה יוזמה של אוהדים סהרורים.

חשיפה לארגון כמו ה – SUPPORTERS DIRECT היה מקנה גושפנקה אידיאולוגית ליוזמה של אוהדי הפועל ירושלים (כשלצערי אני חושב שגם אורי שרצקי לא ממש מודע לה).

ה – SD הוקם ע"י הממשל הבריטי על רקע מצוקות דומות שבהם שרוי כרגע הכדורגל הישראלי ואני חושב שתעשה שירות גדול לכדורגל הישראלי בכך שתחדיר לתודעת עיתונאי הספורט הישראלי שמסתובבים עד כמה ה – SD הוא הפיתרון האידאלי לחוליי הכדורגל הישראלי.

מנדו ליביו 9 ביולי 2007

(..שמסתובבים בבלוג…)

מנדו ליביו 9 ביולי 2007

ד"א, היום פורסם שסוכמה מכירתו של יניב עזרן ממ.ס. אשדוד למכבי ת"א בעבור 800K$.

האם הצ'ק של מכבי ת"א יהיה לפקודת עמותת מועדון הספורט אשדוד או לפקודת ג'קי בן זקן…?

חומר למחשבה.

יואב 10 ביולי 2007

צחקתי בכל רם בפיסקה האחרונה שלך…
שיתחיל כבר.

גיל 10 ביולי 2007

שלום רונן. אני מאוד נהנה לקרוא את הבלוג שלך. לגבי תקסין הוא היה עשיר גדול לפני שנהיה ראש מדינה ולמעשה בזכות עושרו הרב נבחר. הסיבה שהצבא הדיח אותו היא שתקסין פעל בצורה אולי פופוליסטית למען העניים במדינה (אלה שלא מוסלמים) ומעמד הביניים לא היה מרוצה. לאחר הפגנות רבות תקסין שוב ניצח בבחירות בהפרש גדול ולכן הצבא בשם בעלי האינטרסים פעל. תקסין לא צדיק אבל בטח ליד אברמוביץ ושאר האוליגרכים הוא נקי מספיק.

תומר 10 ביולי 2007

מנדו,אתה צודק לגמרי.אבל לדעתי האינטרס של הבעלים בארץ הוא לאו דווקא לעשות כסף על השחקנים,זה כסף קטן ביחס לנדל"ן.הזכויות של המגרש בפתח תקווה שוות לא מעט,אתה ודאי יודע שזהו איזור בפיתוח עם המון בניה.את ג'קי בן זקן מעניינים יותר הקניונים וההשפעה בעירית אשדוד שהוא השיג דרך הכדורגל(ולמרות זאת לדעתי הוא בעל בית מצוין).
לרונן,אני מסכים שיש לבדוק מי רוכש קבוצת כדורגל,אבל במה שונים מעבידי הילדים מדובאי מנייקי ואדידס שמלבישות ומאמצות את רוב הקבוצות וחותמות על חוזי עתק עם שחקנים שהופכות אותן לבעלי הבית שלהם באיזושהי צורה.

אבו יו יו 10 ביולי 2007

רונן (וכל השאר), כנסו כנסו, סקר מעניין של מגזין TIME:

http://www.time.com/time/specials/2007/0,28757,1637285,00.html

איציק אלפסי 10 ביולי 2007

רונן זה לא עסק ככה.. עוד לא מיצינו דיון בפוסט אחד וכבר אתה מעלה חדש..

ולעניינו הנוכחי- מה שכתבת על הבעלים של יונייטד אני מרגיש לגבי היקס וג'ילט בליברפול. לפני שנתיים שלוש הייתי מתחלחל מהמחשבה שאמריקאים שאין להם מושג בכדורגל יקבלו לידיהם את השליטה באנפילד (באנפילד!). אבל אחרי שכמעט נמכרנו לסוחרי הילדים מדובאי, ורק בנס גדול ניצלנו ברגע האחרון, החבר'ה האלה מאמריקה זכו אצלי לקבלת פנים חמה מאוד.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 10 ביולי 2007

רונן , "….חוץ מזה אני מודאג מהמצב ביונייטד…"
חייך כניראה טובים כדבש , אם יש משהו שלא מדאיג אותי בימים אלה של "פוסט טבז" היא מנצ'סטר
יונייטד.
איך אמר פרגוסון ? את נאני ואנדרסון הבנו השנה כי לא רצינו שמישהו יקח אותם (כאילו אומר מצידי השנה שיתרגלו לאוירה).
אני עדיין לא מעכל את ההרכב החדש ואן דר סאר :נוויל, פרדיננד, וידיץ', אברה: קאריק , סקולס , הארגריבס: טבז, רוני , רונאלדו …
BRING IT ON !!!

אוהד יונייטד מאוסטרליה 10 ביולי 2007

משתמש אנונימי (לא מזוהה)= אני…

תומר 10 ביולי 2007

איציק,חכה קצת עם ההתלהבות מהאמריקאים.את ההשפעות של הרכישות האלה אנחנו נראה עוד כמה שנים ונדע אם זה היה טו לכדורגל או לא.אני קצת פסימי בקשר לזה.השאלה היא,למה בליברפול,מועדן עם כמות אוהדים ענקית לא ניסו לעשות את מה שעושים בהפועל ירושלים הקטנה?נכון שליברפול לא הייתה במצב קריטי כמו הפועל ירושלים אבל עדיין,הם יכלו לקחת את מודל בארסה ריאל וליישם אותו.או שאולי בכדורגל האנגלי הכסף הזה לא יספיק וחייבים אוליגרך כדי להתקיים?

איציק אלפסי 10 ביולי 2007

תומר, הלוואי שזה היה אפשרי ליישם את המודל של בארסה. אלא שגם עם כל האוהדים של ליברפול היו שובריפ את קופות החיסכון שלהם בקושי היה לנו כסף להחזיק את סטיבי ג'י ליומיים שלושה… שלא לדבר על המשכורת השבועית שלו בחוזה החדש לארבע עונות.. שלא לדבר על רכש..
לצערי הרב בכדורגל של היום מועדון שרוצה להתמודד על תארים באירופה או בספרד :) חייב גב כלכלי של מולטי מיליונר מאחוריו, ואפילו זה מתחיל לא להספיק! החברים האמריקאים האלה, למשל, הם פיונים די קטנים בהשוואה לגלייזרים ולאברמוביצ'ים. זה פשוט טירוף מה שקורה בעונת העברות השנה! אנחנו מחתימים שחקנים בסכומים שבאנפילד רק חלמו עליהם עד העונה (טורס והשמועות של עשר+ מיליון על באבל) ועדיין זה נראה כאילו יונייטד עוקפת אותנו בסיבוב עם ההחתמות שלה. לצערי כל העסק הזה הולך למקום לא טוב. מתחיל להיראות כאילו ארסנל היא הראשונה שמשלמת את המחיר ונופלת ממירוץ הגדולות. בקצב הזה יישארו רק שני מועדונים 'גדולים' באנגליה, צ'לסי ויונייטד, והפרמייר ליג תיראה כמו הליגה הסקוטית. לא נראה לי שאפילו רונן והחבר שלו מאוסטרליה היו רוצים לראות מצב כזה…

תומר 10 ביולי 2007

איציק,אני מבין למה זה נראה לך אבל אני דווקא מאמין שליברפול תיתן פייט טוב השנה.
נכון שהרכש של יונייטד יותר מאסיבי אבל טורס הוא החתמה מצוינת,טובה יותר מכל חלוץ אחר שהוחתם עד כה באנגליה.
לארסנל עדיין יש את הכשרונות המצוינים,גם מנצ'סטר וצ'לסי היו רוצות קישור כמו של התותחנים.מה שליברפול צריכה לעשות זה אולי להוריד קצת את הדוושה בליגת האלופות ולזכור שיש דבר כזה שנקרא אליפות וגם על זה צריך לשחק.

רונן דורפן 10 ביולי 2007

איציק. אני לא בטוח שארסנל היא הראשונה לשלם את המחיר. בסך הכל ארסנל ביצעה מהלך, בניית איצטדיון, שליברפול וצ'לסי עוד לא ביצעו – והוא יצירת התשתיות שיאפשרו הכנסות קבועות בסדר גודל של מנצ'סטר יונייטד. למעשה האיצטדיון של ארסנל מכניס יותר כסף מאשר אולד טראפורד והפערים ביכולות הכספיות של הקבוצות נובעים בעיקר מבסיס האהדה של יונייטד.
מרגע שמימון האיצטדיון יגיע אל מי מנוחות (כנראה על ידי מכירת הקבוצה) ארסנל תהיה תחרותית מאד בשוק ההעברות.

גיל 10 ביולי 2007

הודעה לגיל שכתב כאן בפוסט: אם אתה יכול לשנות את הניק שלך אני אודה לך. פשוט אני כותב תחת השם הזה ולא נרצה ליצור בילבול בינינו.

רונן דורפן 10 ביולי 2007

בגלל הייתי מעדיף שתתנו לינקים לבלוגים או לאתרים שלכם – כדי שאפשר יהיה לדעת יותר על המגיבים…

לון 10 ביולי 2007

רונן, האם מצב בו הכסף עבור טבז לא יגיע במלואו לווסטהאם יהווה הוכחה לכך שכרטיס בשחקן שלו לא עבר אליה באמת ? (ולהפך כמובן, אם כל הסכום יעבור, זה יהווה הוכחה לכשרות העניין) ?

בינתיים, בית המשפט העליון של תאילנד קבע ששינווטרה צריך לחזור לשם ולהעיד על מקורות כספיו.

אבו יו יו 10 ביולי 2007

לרונן (ולכל השאר):
הנה אתר הבית שלי. תבלו.

http://www.thecage.co.il/

רונן דורפן 10 ביולי 2007

מר יו יו. תודה. האתר שלך בהחלט דמוקרטי.
לון. זו הדרישה של הפרמייר ליג. כלומר במסווה של מנהל תקין הם מנסים דבר שהוא ממש מלוכלך.
אנשי העסקים הללו השקיעו כסף בטבז. והפרמייר ליג מנסים פה בסחטנות לגרום לווסטהם להפר איתם חוזה. אם אנשי העסקים הללו לא לגיטימים אז אסור לעשות איתם עסקים. אבל להגיד שהעסק בסדר בתנאי שיעבירו לווסטהם סכום כסף שלא מגיע לה. זה די צבוע

אוהד יונייטד מאוסטרליה 11 ביולי 2007

רונן(וגם תמיר) לא נראה לכם שרוסי משחק באותו התפקיד כמו רוני וטבז ?
לי ברור שהוא ימכר אלא אם כן יונייטד רוצים להיות מכבי ת"א בכדורסל – "עדיף שיסופסל אצלנו מאשר שישחק אצל היריבות" וזה לא המצב…
10 מיליון יורו והשחקן הולך לפארמה או פיורנטינה.
יונייטד תשחק השנה 4-3-2-1
עם סקולס קאריק והארגריבס ביחד. טבז(שמאל),רנאלדו (ימין) וווין רוני(חוד)
לא קניתי אפילו לרגע את הרעיון שקאריק או סקולס יזוזו לספסל, זה פשוט לא יקרה.

Comments closed