בלוג חי: יונייטד – צ'לסי!

אני מסכם בצורה נוקבת, שאינה משתמעת לשתי פנים:

מגן הצדקה ממחיש שוב למה הפגרה היא עונש כל כך קשה בחייו של אוהד כדורגל. אחרי קיץ כל כך מלא צפיות לא לראות את אנדרסון, הארגריבס וטבז, מסיבות אובייקטיביות אמנם, הוא סוג של עינוי. ובנוסף אנחנו גם מתחילים את העונה יום אחרי כולם. ובנוסף אנחנו משחקים רק במשחק השני ביום ראשון. ובנוסף לא הלכתי לפורמולה-1 בגלל המשחק הזה. ככה זה עם ג'אנקיז!
המשחק לא אומר יותר מדי, אבל תיקו בהרכב חסר יחסית, מול קבוצה שלא כל כך יודעת מהו משחק ידידות, זה בכלל לא נורא. ואם הייתה פה תרומה לבטחון של ואן דר סאר – אז אפילו השגנו פה משהו חוץ מהגביע הממש מכוער של המפעל הזה.

אני לא זוכר תוצאה של 0-3 בפנדלים עם שלוש הצלות שוער מאז שנסים ג'רבי הציל שלוש בעיטות לזכות בית"ר תל אביב, אני חושב שזה היה נגד שמשון. ואני גם לא זוכר מתי שלושה שחקני נבחרת אנגליה כבשו פנדלים ללא החטאה!

ועכשיו לתיאור המשחק:

*

אנחנו עושים היום ניסוי בשידור כדורגל ישיר בבלוג. להבדיל מטניס, זה הרבה פחות טריוויאלי, המשחק מהיר ורצוף ארועים. אני חושב שאעדכן בסיום כל רבע של משחק ואחרי שערים. נראה איך יילך. מה שכן בסיום המשחק יהיו כאן, באופן בלעדי, ציונים! הם לא רק יהיו בלעדיים – הם גם יהיו פרסום ראשון! בינתיים אני רואה שמכל הרכש החזק של יונייטד אנחנו לא נראה אף אחד בפתיחה. טבז עוד לא עבר, הארגריבס פצוע בקרסול. אנדרסון כנראה בשלב מוקדם באימונים בגלל הקיץ שלו עם ברזיל – הוא ערך הופעת בכורה במשחק ידידות מול דונקסטר ולדעתי היה קצת המום מהקצב המהיר של המשחק ההוא.

מי שנמצא על הספסל הוא לואיש קרלוש אלמיידה דה קונהה. אני מכנה אותו בקיצור נאני. הוא יליד האי כף ורדה. אבל בניגוד לטיול הנחמד שערכתי על חשבון המגזין שם המשחק למאדיירה, למצוא את מקורותיו של רונאלדו, פה יהיה קצת יותר מסובך לשכנע את מקבלי ההחלטות – כי מעשית נאני גדל בליסבון. בצד השני משחק בהרכב צ'לסי טל בן חיים. שהופך לישראלי הראשון לשחק בוומבלי המחודש. אגב, אני תוהה האם שיחק אי פעם ישראלי בוומבלי הישן? נדמה לי שלא.

בארי בונדס השווה הלילה את שיא ההום ראנס, וזכה בעיקר למחיאות כפיים של הקהל אבל גם לכמה שריקות בוז. האמת – הוא לא צריך לעמוד למשפט הציבור – העניין צריך להחקר ואם צריך הליגה צריכה להוסיף כוכבית לשיא ואולי למנוע את בחירתו להיכל התהילה. במקביל, אלכס רודריגז הפך לאיש הצעיר ביותר להגיע ל-500.

בשנה שעברה זכתה במגן הצדקה המכונה כיום מגן הקהילה קבוצת פ.צ מרסיסייד. הקורא יואב ג. מבקש שאקרא לה בשם דומה לרישום שלה בהתאחדות הכדורגל. ולמרות זאת – הקורא עמיחי שלו, שאפילו מנהל בלוג של קבוצה זו, אומר שהוא אוהב את השם. מה דעתכם? אין לי כוונה להלאות אתכם בבדיחה תפלה לתקופה ארוכה מדי. ובעיקר מעניינת אותי דעתם של קוראי הבלוג שתומכים באותה קבוצה.

עכשיו אני שם לב למשהו מאד מוזר בהרכב של יונייטד: שישה שחקני הגנה טבעיים כשנראה שגם סילבסטרה וגם אושיי מתופקדים בקישור. סילבסטרה, כך היה נראה, היה בדרך למנצ'סטר סיטי מוקדם יותר הקיץ. אבל כנראה שפרגוסון יחזיק אותו על תקן פיל נוויל. אחד שאפשר לזרוק אותו למגרש בכל תפקיד. זה הגיוני להחזיק בתפקידים כאלו שחקנים שנמצאים 7-8 שנים בקבוצה.

*

בינתיים גישושים ושום דבר לא קורה במשחק. מגיב המתכנה "קולגה" (מדוע אינו מזדהה חלקית? כמו יואב ג או עזי?) אומר שאולי אחת הנבחרות הצעירות של ישראל שיחקו בוומבלי. אני לא סבור כך – כי אנגליה לא מארחת לרוב משחקי נבחרות צעירות באיצטדיון הזה (למרות שאת משחק הניסוי באיצטדיון החדש עשו מול איטליה הצעירה).

*

בינתיים נראה כי אוהדי הקבוצה ההיא אוהבים את השם פ.צ מרסיסייד, וגם כמה מהנייטרלים. לון חושב שאולי ישראל שיחקה עם אנגליה הצעירה בוומבלי בתחילת שנות הששים – אבל זה היה בלידס. אגב, עד תחילת שנות החמישים הייתה אנגליה מארחת נבחרות לא בריטיות מחוץ לוומבלי. ארגנטינה הייתה הראשונה להתארח שם מבין נבחרות שמורכבות מאזרחי סוג ב' של העולם. אירלנד הייתה הנבחרת הראשונה שלא משתייכת לבריטניה לנצח את אנגליה באנגליה, אבל זה היה בגודיסון פארק. והונגריה הייתה הראשונה לנצח בוומבלי.

ממש על גבול עשרים הדקות פריצה של רונאלדו יצרה מצב לגיגס – הוא לא בדיוק מסר הכדור ניתז ממנו, אבל גיגס החטיא. בלי סקולס ואפילו סהה או סולשיאר, יש ליונייטד רק שלושה שחקנים התקפיים. וככה לא נראה משחק. ליונייטד אין כלים ללחץ רציף ובצ'לסי יוזמה היא בניגוד לעקרונות.

בינתיים יש הזדמנויות! מיקל אובי כמעט כבש לצ'לסי וסילבסטרה כמעט כבש ליונייטד.
*

טל בן חיים מבצע עבירה על רוני וחוטף צהוב. הסכסוך בין השניים שהחל במשחק בו הייתי בבוקסינג דיי לפני שנתיים וחצי כנראה ממשיך. רונאלדו לא הקשיב לעצת אנשי הבלוג להתאמן יותר בבעיטות חופשיות וותוקע את העונשין בחומה. אבל ההתקפה לא מסתיימת ואברה מבשל שער לריאן גיגס. 0-1. גוווווווווווווווווול.

*

השדר מדבר על בובי צ'רלטון משום שגיגס קרוב לשבור את שיא ההופעות של ביונייטד. ואפשר לראות בברור שאולי הוא לא מקריח כמו שצ'רלטון הקריח בימיו כשחקן אבל שערו מאפיר. וזה אומר שכולנו לא הופכים צעירים יותר. לרונאלדו מגיע ציון לשבח על יצירת השער הזה והתגלית המדעית המסעירה שגילה: לפעמים אפשר לבצע פעולה חיובית בנגיעה אחת!

*

אני נוטה לפשרה בעניין הקבוצה ההיא. שאגב, הופיעה בשמה בשבעה פוסטים שונים בתולדות הבלוג. לעתים בגלל שהיה מדובר במשהו שהופיע בעיתונות, ולעתים בגלל שאני לא דוגמטי! להגנתי יש לומר שלא השתמשתי מעולם בשם מעליב. ישנן כמה קבוצות המתהדרות בשם נוסף. למשל "הברונקס בומברס" שהם הניו יורק יאנקיז. כרגע אנחנו בתקופת התגייסות לקראת הפרמייר ליג. החל מהמחזור החמישי בערך אחזור לשמה המקורי של הקבוצה – מלבד בפוסטים בהם היריבות בין הקבוצות היא משהו מרכזי.

מישהו שאל על ההיסטוריה של היריבות בין הערים והשימוש שלי במונח חוסמי תעלות. אחת התאוריות לגבי ההיסטוריה של הסכסוך בין הערים היא שאנשי ליברפול הטילו מכס על מעבר אוניות בתעלת לנקשייר, וכך חנקו את נמל מנצ'סטר, ייקרו את הסחורות של מנצ'סטר בעולם ויצרו בה אבטלה. זה היה בתקופת המהפכה התעשייתית.

*

יש לי תחושה חזקה שתומר צודק והישראלי הראשון לשחק בוומבלי היה רוזנטל – או רוזנטל במשותף עם חזן. אבל נבדוק את העניין בצורה מסודרת. אם מישהו בטוח בתשובה. טל בן חיים הוא לבטח הישראלי ראשון לקבל צהוב בוומבלי. אגב, לפני כמה שבועות ראיתי בחנות צדקה בגולדרס גרין חולצת טוטנהאם חתומה של רוני רוקט. רצו עליה מאה פאונד.

ובינתיים צ'לסי משווה משער של מאלודה במשחק הבכורה הרשמי שלו. אני לא חושב שיש ספק בכך שמאלודה הוא רכש מבטיח מאד לצ'לסי. למזלנו אין את החוק המקביל לסל-ועבירה בכדורסל כי פרדיננד ביצע עליו עבירה תוך כדי השער.
מחצית. לא לפני שרוני ובן חיים שוב מתעמתים.

*

ובינתיים מתחילה המחצית השניה. ונאני לא במגרש. נראה כי אסף מקרב אותנו לתשובת הישראלים הראשונים בוומבלי – ובינתיים נסתפק בכך שבן חיים הוא הראשון בוומבלי החדש, הן לשחק והן לספוג צהוב. מחצית לא רעה, אבל לזה חיכינו כל הקיץ? יועלה נאני ומיד!

*
יונייטד החטיאה כמה מצבים נוחים ובינתיים אני שם לב שרוני ספג צהוב בעימות השני עם בן חיים בזמן פציעות במחצית הראשונה. במחצית הראשונה בעטה יונייטד שבע פעמים לשער וצ'לסי חמש. אבל לכל קבוצה היו שני נסיונות למסגרת. וצ'לסי מכניסה למשחק את קלאודיו פיזארו והאוהדים שלה זוכים לראות את כל השחקנים החדשים.

*

המשחק מתרתח אחרי עבירה של ג'ו קול על רונאלדו. דבר אחד אני לא מבין, מה הסלחנות הזו כלפי הדיפות של השופט עם החזה בזמן הויכוחים?

ובשעה טובה ומוצלחת אנחנו רואים את נאני. שהחיינו וקיימנו. הפעולה הראשונה שלו היא תיקול מפוספס וחריף מדי. הוא כנראה נחוש להראות שהוא בנוי פיזית למשחק באנגליה.

*

הפעולה הראשונה של נאני היא להחליף את הנעליים שלו. מעניין מה הבעיה? האם הן לא מתאימות למשחק? הם הן לא מתאימות לספונסר?

*

צ'לסי מכניסה למשחק את הרכש המעניין שלה בקיץ הזה. סטיב סידוול, שחקן שנזרק מארסנל והצליח יפה ברדינג. אני אוהב את הפרגמטיות הזו: לא כוכב על אלא שחקן מקומי שהוכיח את עצמו בליגה הזו. הוא בדיוק מסוג השחקנים שחסרים לארסנל ולדעתי יביא תועלת גדולה בצ'לסי.

רונאלדו בינתיים החליט להכריע את המשחק במבצעים אישיים. ופטר צ'ך מונע יפה שער אחרי פריצה כזו.

*

צ'לסי כנראה שברה את שיא הכרטיסים הצהובים למשחק מגן הצדקה. ואני לא חושב שזה מקרה שרוב העבירות הן על רונאלדו. אנחנו הולכים לפנדלים. מגן הצדקה הוא המפעל היחיד בו מנצ'סטר יונייטד זכתה בפנדלים. זה היה נגד ארסנל כששמייכל כבש את הבעיטה האחרונה. נדמה לי שזה היה ב-1993 אחרי האליפות הראשונה של פרגוסון. בעבר הפסדנו את גמר הגביע בפנדלים וזה מה שאני זוכר מהכרעות פנדלים במנצ'סטר יונייטד.

ואן דר סאר הוא שוער פחות טוב מצ'ך, אבל עצר פנדל קריטי בסיום העונה שעברה בדרבי מול סיטי.

אגב, בזמן שממתינים לפנדלים, קראתי היום באתר ישראלי נחשב שפרגוסון היה במשחק נבחרת צעירה של ישראל, ירד לחדר ההלבשה ושיבח את חן עזריאל ואת מאור בוזגלו. את הסיפור הזה ניפחו, כי מה שלא כל כך מבינים בישראל הוא עניין שנקרא נימוס. מגיע איש הכדורגל הבכיר בבריטניה לטורניר צעירים. ברור שהוא יירד לחדר ההלבשה ויגיד יישר כוח למאמנים. וגם יגיד מילה טובה לשחקנים המצטיינים. הכי קל להתחיל לצרוח: "הוא לא קרע זוג נעליים? מיהו בכלל?". כפי שעושה מאמן לאומי של ישראל לשעבר.

בינתיים ואן דה סאאר מציל את שני הפנדלים הראשונים. ואחרי ההצלות מפיזארו ולמפרד הציל גם את השלישי של רייט-פיליפס. ווין רוני מבקיע והגביע הוא שלנו. (ואני החלטתי לוותר על הציונים).
ועל זה נאמר: ואן דר סאאר שוב הוכיח!

שבוע לליגה
פסיכו-מוטיבציות

36 Comments

nitait 5 באוגוסט 2007

יש! מחר יש לי מבחן, אז עכשיו לפחות אני אוכל להתעסק במשהו אחר במקום בלימודים…

קולגה 5 באוגוסט 2007

אם אינני טועה, אחת מהנבחרות הצעירות של ישראל שיחקו בוומבלי… איפה עמיקם כשצריך אותו?

מאיר 5 באוגוסט 2007

אם איני טועה בחור בשם אברהם (יש המכנים אותו אייב) כהן היה בסגל בריכת הכבד שזכתה במגן הצדקה (אותו מפעל שמתרחש בדקות אלו ממש…) ב-79 וב-80.
אני לא בטוח אם הוא השתתף במשחקים אלו…

תומס האדום מצד הרחמים 5 באוגוסט 2007

בתור אוהד של בריכת הכבד, הריני לאשר לך להשתמש בשם המשעשע אשר מצאת.
ושים לב שהחלטתי לכבר את המקום בו אני נמצא ולמלא אחר הכללים בנוגע לאיזכור שמות, כדי שחס וחלילה לא תפגע אף נפש הומיה.

לון 5 באוגוסט 2007

רונן, נדמה לי שמדובר במשחק של נבחרת ישראל נגד אנגליה הצעירה. משהו בשנות החמישים או השישים.

מאיר 5 באוגוסט 2007

כלומר, אני לא בטוח אם שיחק ממש. המשחקים שוחקו בוומבלי וכהן היה בסגל, זה כן. מדליות מוומבלי יש לו.

גיל 5 באוגוסט 2007

אני בעד להמשיך עם השמות היצירתיים. דרכם אפשר ללמוד קצת על ההיסטוריה של העיר.

מאיר 5 באוגוסט 2007

רונן, שגיאה שחוזרת לא מעט –
לא הונגריה היתה הראשונה לנצח בוומבלי אלא הראשונה שניצחה בוומבלי. כנ"ל ארגנטינה להתארח (צ"ל שהתארחה) ורודריגז להגיע ל-500 (צ"ל שהגיע).

איזה פוקס של גיגס.

תומר 5 באוגוסט 2007

אם אבי כהן שיחק במגן הצדקה,סביר להניח שגם רוזנטל שיחק וגם סביר שהוא שותף.חוץ מזה אני זוכר שרוזי וחזן עלו ליגה עם ווטפורד דרך הפלייאוף שמתקיים בוומבלי.

אסף 5 באוגוסט 2007

נבחרת ישראל הצעירה שיחקה בוומבלי הישן, ואביבי זוהר אפילו הבקיע. שחקן נוסף ש"הבקיע" בוומבלי הישן הוא אלון חזן, כאשר ניצח עם ווטפורד בגמר הפלייאוף, כבש בדן-קרב הפנדלים ועלה לפרמיירשיפ.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 5 באוגוסט 2007

רונן,
סילבסטרה משחק מגן שמאלי(אברה ווינגר שמאלי)
אושה משחק קשר אחורי
לפני המשחק קראתי את סילבסטרה דורש לעזוב אחרי שלא נכלל בסגל.
יש לך מושג מאיפה המהפך הפתאומי ? לא רק שהוא בסגל הוא אפילו בהרכב… ועכשיו צ'לסי הישוו 1:1

יואב, אוהד יונייטד מאוסטרליה 5 באוגוסט 2007

אוף… זה אני.
ואיפה נאני ??? מקווה שנראה אותו 30 דקות

לון 5 באוגוסט 2007

רונן, כידוע לך אני אמנם אוהד היונייטד, אבל אני מרגיש לא נוח עם שלל הכינויים לליברפול.
בפוסט אחד זה היה משעשע. באופן קבוע זה נותן לי תחושה של דה לגיטימציה.
כך נהג בן גוריון בבגין כשבמשך שנים נהג לקרוא לו מעל דוכן הנואמים בכנסת "האיש היושב לצידו של חבר הכנסת באדר".
שם של אדם או קבוצה, זה הזהות הראשונית והבסיסית ביותר. לי זה נראה לא ראוי.
כמובן אלא אם כן אוהדי הקבוצה מצדדים בכך.

Rd 5 באוגוסט 2007

אבל מדוע לעלות עם אברה כקשר ימני?
יש לנו את נאני אז למה לא אותו?
סילבסטרה במשחק מזעזע, הוא כמו קונוס ושון רייט פיליפס רץ סביבו ובעיקר לפניו.
והשער שקיבלנו… מה קורה לפרדיננד – הוא ממש מראה חולשה במשחקי ההכנה…

Rd 5 באוגוסט 2007

מה הכוונה ל"בריכת הכבד"? או מי?

תומר 5 באוגוסט 2007

בהמשך לדיון הפוסט הקודם.
רונן,אני חייב להודות לך על
כך שאתה כל התקשורת היחידי שמשדר את מגן הצדקה.ועוד בחינם,אני מקווה שפיני זהבי לא יקנה את הזכויות על הבלוג שלך ואז תכתוב אותו בצוותא עם מוטי חביב וג'ימי טורק.

תומס האדום מצד הרחמים 5 באוגוסט 2007

RD-
עקב החוקים הנוקשים של האתר אני לא יכול לגלות לך את התשובה לשאלתך, אבל אם תתרגם את האמור לשפה המדוברת באנגליה, תגלה את התשובה במיידי

גברת עם סלים 5 באוגוסט 2007

ובאחד הפורומים מצאתי סיפור על ישראלי אחד שלא שיחק בוומבלי. הנה הוא כלשונו:

"אחת ההזדמנויות הטובות ביותר להגשמת חלומו של אבי רן הגיעה כאשר הוחלט על זימונו לנבחרת שאר העולם שהיתה אמורה לשחק מול אנגליה ב-8 באוגוסט 1987, באיצטדיון וומבלי. כאשר הודיע פנחס זהבי, אז עיתונאי בחדשות, לאבי רן על הזימון, האחרון לא התרגש ורק שאל: הם ייתנו לי לשחק או שאשב על הספסל? כחודש לפני שהמשחק היה אמור להערך, ביום שישי ה-10 ביולי, התקשר אבי רן לחברו הכדורגלן שלום לוי והפציר בו להצטרף אליו ואל חברתו לנופש בכנרת".

Rd 5 באוגוסט 2007

איזה תענוג לקחת את הגביע ואחת כמה וכמה מול צ'לסי.
ואן דר סר נתן תצוגה אלוהית!

תומס, תודה על התשובה, מעולה!

Rd 5 באוגוסט 2007

שחכתי לציין שכדי לאתר: http://www.ontv.co.il/index.php
גיליתי אותו לפני שבועיים והוא משדר שידורים ישירים של כל הקבוצות הגדולות והיד עוד נטויה.

Danny 5 באוגוסט 2007

After watching the game: good reading by Van Der Saar. Enjoyed the speed shown by Ronaldo, Evra and Roony. Hoped to see more from Nani. Well it is just the begining and there is so much talent on the bench that did not see action today. look for deferent formation during regular games

לון 5 באוגוסט 2007

זה היה כל כך קל לואן דר סאר שזה פשוט היה משעשע.

מוריניו צריך לאמן באיטליה. זה הכדורגל שמתאים לו. ביונייטד, ברצלונה וריאל היו מעיפים אותו מזמן על כדורגל כזה.

חבל שמגן הצדקה לא אומר דבר על הליגה.

יגאל 5 באוגוסט 2007

יופי של פתיחה לאדס.
להוציא את בראון וסילבסטרה השאר נותנים תחושה שהם ברמת המשחק הרגילה שלהם, ואילו חדשות טובות מאוד אם לוקחים בחשבון את החבר'ה החדשים שלא שיחקו היום.
נהנתי במיוחד מאברה ומוידיץ.

הדבר היחיד שקצת צער אותי זה שלא היה קלוז אפ בסוף על הפנים העגמומיות של המנהל הטכני של צ'לסי.

ד"ר א. 5 באוגוסט 2007

יעלה מה שיעלה בגורל שמה של הקבוצה וכו', זה היה מצחיק מאד עד עכשיו.
מודה שהתלהבתי מפ.צ. מרסיסייד (ואפילו רעייתי שתחיה).

יואב 5 באוגוסט 2007

רונן, אני חושב שחזן עלה ליגה עם ווטפורד בוומבלי הישן.. ניצחנו את צלסי בפנדלים בגביע הצדקה לקראת סוף התשעים(באט כבש את הפנדל המכריע) ואברה שיחק כקיצוני שמאלי וסילבסטרה כמגן.. לא רעיון רע.. לאברה יש כמעט הכל(מהירות, שליטה בכדור ורצון ללכת לעומק בכל הזדמנות). יש לציין שלצלסי חסרו כלים יותר משמעותיים היום(דרוגבה וטרי) אבל עדיין מדהים לראות את ההבדל בפילוסופיה של שתי הקבוצות. צלסי תניע את הכדור עד מחר(יעילות, כח) ויונייד תחפש לעבור את המגרש כמה שיותר מהר ועם כמה שיותר שחקנים… אני אוהב את זה ככה, זה האתוס של יונייטד והוא יותר חשוב מכל תואר(למרות שזה הולך ביחד אצל אלכס)….
את מילאן, אני ארצה לנצח כמו יונייטד, לא כמו מילאן… שנה טובה שתיהיה לנו….

yoni 5 באוגוסט 2007

נקודה 1: אני לא חושב שאי פעם צמחה שנאה ויריבות כזו עמוקה בקצב בזק כמו בין יונייטד לצ'לסי.
נקודה 2: מוריניו הצליח תוך שנתיים לקבע מעמד כמעט מוערך כמו זה של פרגוסון (15 שנה+).
נקודה :3 חשבתי היום על בקהאם כמה שהוא הולך להשאיר חותם על העולם כולו יותר מכל ספורטאי אחר. לא פלה, לא ג'ודרן ולא פדרר, כולם גדולים מבקהאם כספורטאים אך מה שבקאם יותר בעום בקשר אליו עוד יחקר וילמד. אולי חוץ מגורג בוש הוא האדם המפורסם בעולם. מה שבטוח יותר אהוד ממנו.
נקודה 4(חיזוק לנק' 2): בזעיר אנפין עושה זאת מורינו, אמנם עם יותר מקצועיות אך גם הפה שלו והיציאות שלו הם עבודה שלו. הוא מניפולטור אדיר אך יותר מכל יצרן יהלומים ומכונות מבריקות. כיף להסתכל עליו עובד וללמוד ממנו.
מה אפשר ללמוד ממאמני ישראל אם כל הכבוד לניצן שירזי.

רונן דורפן 6 באוגוסט 2007

ניתאי – מה קורה עם המבחן?

דוקטור א' – רעייתך סקאוסרית?

רונן דורפן 6 באוגוסט 2007

ליגאל – לדעתי האספקט המרשים ביותר בצ'לסי במשחק היה הקשר המצויין בין זרועות המועדון. אני חושב שזו ממש הפקרות שביונייטד התפקיד לא מאוייש בשלב כל כך מתקדם בהכנות

ברגקמפ 6 באוגוסט 2007

רונן, אתה לא מודאג מכך שיונייטד מאבד את הזהות הבריטית שלה? במקום סקולס, בא אנדרסון. במקום גיגס, נאני. כבר אין 'תינוקות פרגי' מקוריים, מסביבתה של מנצ'סטר. אלא כל מני ברזילאים ופורטוגלים.
במה יונייטד יותר טובה מארסנל?

רונן דורפן 7 באוגוסט 2007

ברגקאמפ:
יונייטד נמצאת שלב אחד מאחרי ארסנל והקבוצה ההיא באיבוד הזהות. היא נאמנה לסגנון המשחק, היא נאמנה למסורת הצעירים. היא לא מצליחה, מכל מיני סיבות (ביניהן הגבלות על תעסוקת נוער בבריטניה)לגדל שחקנים בריטיים מרכזיים. אס פרגוסון עושה כמיטב יכולתו בעניין הזה ורוכש את אנדרסון בגיל 18 ולא את רונאלדיניו בגיל 25.

אבל במה היא טובה מארסנל? ארסנל פחות נאמנה לסגנון המסורתי שלה, אבל המירה אותו בסגנון כל כך יפה שזה כנראה היה מוצדק. כך שלמעשה יונייטד טובה מארסנל כנראה רק בכדורגל.
אבל כן, זה חבל. זו המציאות הגלובלית. והצער של אוהד מנצ'סטר יונייטד היא הבעיה הממש קטנה כאן – כי אני לפחות זוכה לכדורגל מעולה. הבעיה היותר עצובה שאם אוהד בברזיל פעם ראה את פלה קריירה שלמה, ואחר כך שחקנים כמו קארקה וזיקו רוב הקריירה שלהם, ואת ריבאלדו ורונאלדיניו שנים מעטות, את הדור של אנדרסון הוא לא יראה בכלל.

איתי נ. 7 באוגוסט 2007

יוני – בקשר לנקודה 2, ביסוס מעמדו של מוריניו. הוא אמנם מוערך מאוד, אבל הוא נמצא זמן קצר מדי ולא קטף מספיק תארים. לכן אם הוא יעזוב עכשיו הוא גם ישכח מהר יחסית. אם הוא ישאר 10 פלוס שנים, אז הוא עשוי לקבל קרדיט כמו סר אלכס, סר מט בזבי ומנג'רים גדולים כמו דלגליש, פייזלי, שאנקלי וכו' מהקבוצה ללא שם

מאיר 7 באוגוסט 2007

רונן, על סמך מה אתה קובע שיונייטד טובה מארסנל בכדורגל? על סמך העונה הקודמת? נכון, יונייטד השיגה יותר נקודות אבל הפסידה בשני המשחקים ביניהן. על סמך 10 השנים האחרונות? 13-11 לטובת ארסנל בנצחונות, 5-3 ליונייטד באליפויות. טו קלוס טו קול, הייתי אומר.

מאיר 7 באוגוסט 2007

יוני, מוריניו בעצמו מודה שייקח לו עוד הרבה שנים כדי להשיג את מה שפרגוסון השיג, אבל מאז שהוא הגיע הוא עושה ממנו קציצות.
ראיתי אתמול טבלה פנימית שמחשבת את כל המשחקים בין מוריניו, פרגוסון, וונגר ובניטז. מוריניו ראשון בהפרש גדול. וונגר שני. פרגוסון שלישי. בניטז מאחור. אני חושב שהטבלה הזאת לא משקרת.

נתון מדהים נוסף שקראתי על פרגוסון הוא ש-19 שחקנים ששיחקו תחתיו הפכו למנג'רים.
מה זה אומר?
שהוא זקן!

רונן דורפן 7 באוגוסט 2007

מאיר הטבלה כמובן אינה משקרת – והטבלה שציינת קובעת מי מהמנג'רים הגדולים היה הטוב ביותר במפגשים ישירים בין הקבוצות בתקופה שציינת (בהנחה שהמשחקים החשובים מתקזזים עם הפחות חשובים).
אבל בכדי להעניק את אליפות אנגליה נהוג לערוך משחקים בין כל הקבוצות ולהשתמש בטבלה קצת אחרת. שגם היא מצידה איננה משקרת וקובעת את האלופה. ועל פיה, בשנת 2007, יונייטד קבוצה טובה מארסנל.

מאיר 7 באוגוסט 2007

אני לא יכול לחלוק עליך על העונה הקודמת.
אבל העונה הקודמת היא הסטוריה.
בעונה הנוכחית שתי הקבוצות בשוויון מוחלט. אי אפשר להפריד ביניהן.
תוך חמישה ימים זה יכול להיות שונה מאוד. אני רק יכול לקוות שהזקנה של פרגוסון תשחק תפקיד, ושיקח לו כמה שיותר זמן לזהות שקרלוס טבז הוא פלופ אדיר.

cookie-monster 10 באוגוסט 2007

למאיר : אפשר לינק לטבלה הפנימית הזו ? ואם יש גם לנתון השני שלך.

Comments closed