עוד יומיים (תחושה מוזרה לגבי מנצ'סטר סיטי)

מה שהליגה האנגלית הכי צריכה היא איזשהי תחרות לארבע הגדולות. אני לא מצפה לתחרות על האליפות, אבל אולי תחרות על המקומות באלופות. אולי מצב בו 82-83 יספיקו לזכיה באליפות ולא המצב בשנים האחרונות – בו האלופה מנצחת שני שלישים ממשחקי החוץ שלה. לשם השוואה: ארבע אלופות ספרד האחרונות ניצחו 43 משחקי חוץ והפסידו 25 משחקים בסך הכל. בתקופה הזו ניצחו האלופות האנגליות 50 משחקי חוץ והפסידו רק 11 משחקים. בעיית חוסר התחרותיות היא לא בתחתית אלא בקבוצות שמתיימרות להיות בשולי הצמרת. שלוש הנציגות של אנגליה בגביע אופ"א שיחקו בשנה שעברה שישה משחקים מול מנצ'סטר יונייטד. יונייטד ניצחה את כל ששת המשחקים בהפרש שערים מפחיד של 3-20. אולי ההשוואות צריכות להיות לסקוטלנד ולאו דווקא לספרד.

אז האם יש קבוצה אנגלית שמסוגלת לפרוץ את מחסום הבינוניות הזה? הדיעה הכללית היא שטוטנהאם בכוון הזה, אבל אני די בספק. אני לא רואה מהמנג'ר שלהם, מרטין יול, את הברק שיהפוך אותו למנג'ר גדול. הרכישה של דארן בנט רק חיזקה את דעתי. יש נקודה בהתקדמות של מועדון בו המועדון חושב שהוא כבר יציב מספיק ובטוח בעצמו בכדי לנסות המבריקים יותר ואם טוטנהאם מוציאה את הכסף הגדול שלה על דארן בנט אז היא חיקוי חיוור מאד של צ'לסי עם הסגל הארוך שלה, אבל בוודאי לא ברמה.

אברטון מסקרנת אותי מעט יותר. כי מיכאל ארטטה וטים קאהיל הם קישור מאד אנדרייטד, שאני לא בטוח שנופל מהיריבה העירונית. ניוקאסל לכאורה השתדרגה מאד עם סם אלרדייס – מנג'ר שעשה פלאים עם תקציב נמוך יחסית בבולטון. אבל אני חושב שאלרדייס הצליח בבולטון כי הוא מתאים לבולטון.

את כל ההקדמה הזו כתבתי בכדי לאמר שלדעתי הקבוצה שתזכה "באליפות-הליגה-בלי-ארבע-הגדולות" היא מנצ'סטר סיטי. והיא תעשה את זה בגלל המנג'ר שלה. כי סוון גוראן אריקסון הוא בקלות המנג'ר הטוב ביותר מחוץ לארבע הגדולות, הוא מכיר מצויין את הכדורגל האנגלי וגם יש לו הרבה מה להוכיח.

למרות שלא אמור להיות לו מה להוכיח. הוא הוציא מנבחרת אנגליה מעל ומעבר לרמת סגל השחקנים שלה, אבל כל זה קרה במציאות כמעט פסיכדלית בפערים בין הדמיון של התקשורת האנגלית למציאות. אני לא רוצה להכנס בו לקטילה של הכדורגל האנגלי אבל הנה דעתי בקיצור: למפרד וג'ררד הם בין עשרים הקשרים הטובים בעולם, בקהאם בעבר היה בין העשרה. ווין רוני יכול להיות בהרכב הראשון בכל נבחרת, כי הוא שחקן מיוחד בעוצמות הפיזיות שלו, אבל בוודאי לא לחפות על מצב בו אין באנגליה חלוץ אחד נוסף ברמה בינלאומית. גם ג'ון טרי יכול לפתוח בהרכב כל נבחרת. לעומת זאת אין שוער, אין קיצוני ברמה עולמית, אין מגינים תוקפים אמיתיים ובוודאי שאין סופרסטאר עולמי.

אריקסון הוציא תוצאות טובות מהסגל הזה כי הגדולה שלו בכדורגל היא מאד פרגמטית. מבחינות רבות הוא מזכיר את ג'וזה מוריניו בכך שהוא מפשט עבור השחקנים את המשחק. מגביל את התפקוד של כל שחקן ומקטין עבורו את הצורך בקבלת החלטות תוך כדי משחק. הסימן הכי ברור לכך שלאנגליה הייתה נבחרת מתפקדת הייתה שהרבה מהשערים שלה תחת אריקסון היו דומים. מתפרצת של אואן, פריצה של רוני על שטח בינוני ובעיקר כדור נייח של בקהאם. מקסום של האיכותיות הבאמת מועטות שהיו לנבחרת אנגליה.

אני מודה כי בזמנו אגב לא אהבתי את אריקסון בנבחרת. כי אני חושב שאנגליה מייצגת משהו בכדורגל כממציאת המשחק וכבית של הליגה האהודה מכולן. ומכיוון שממילא לא תזכה עם סגל די אפור בתואר בינלאומי עדיף לה מאמן כמו הידינק. והזהירות הגדולה של אריקסון במשחקים החשובים קצת דכאה אותי. כי אפילו נבחרת אנגליה, עם קצת יותר תעוזה, הייתה יכולה לרשום הפתעה במשחק רשמי. לא אהבתי, אבל בדיעבד אני רואה שאריקסון כנראה הוציא פה את המקסימום.

העיתונות האנגלית לעומת זאת חשבה כי מדובר בסגל ברמה עולמית. במו עיני ראיתי דברי דפוס שהשוו בין הסגל הזה לזה הצרפתי ולעתים לזה הברזילאי. אני לא צוחק אתכם. על חוסר מציאותיות אפשר לסלוח לה. אבל בשלב מסויים החלה להשתמש בו בחוסר לב כמטרה נוחה לליבוי הקסנופוביה החמורה שקיימת בין אוהדי נבחרת אנגליה. הם ירדו לחייו האישיים והציגו אותו כאדם לא ישר ללא הצדקה אמיתית. וזה לדעתי בלתי נסלח.

אריקסון הוא כן אדם עם אמוציות וכבוד עצמי ולכן לא ייכשל בסיטי. הוא לא יצליח לאיים על ארבע הגדולות, אבל בגלל היריבות הלא קשה במרכז הטבלה רק היכולת שלו להשליט סדר ולפשט את המשחק ולהכניס בו מטרה שווה לדעתי מקום שביעי-שמיני. והסיבה בגללה אני מוכן להמר כי יקדים את טוטנהאם הם כמה כוכבים מעניינים. אלאנו הוא שחקן הרכב בנבחרת ברזיל ומסיים חד מאד. גם בודג'ינוב הבולגרי הוא פוטנציאל כוכבות. נכון שצריך לראות אם הם יסתגלו לפרמייר-ליג. אבל לפחות הם מעניינים יותר מהרכש הנורא צפוי של טוטנהאם או ניוקאסל או אברטון ואסטון וילה.

*

לסיכום ההכנות לעונה, וגם בכדי לעורר פה ויכוחים וריבים, ההימור שלי הוא שיונייטד תזכה בהפרש יפה אבל הפעם מרסיסייד תהיה שניה וצ'לסי שלישית. ארסנל לא תודח ממקומה באלופות, אלא אם וונגר יעזוב. סיטי, אברטון וטוטנהאם ייקחו את המקומות לגביע אופ"א. ששת המועמדים לתואר כדורגלן העונה יהיו רונאלדו (שיזכה), טבז, הארגריבס, ואן פרסי, דרוגבה וברבטוב. המאמן הכי טוב יהיה סוון גוראן אריקסון, למרות שכנראה יתנו את זה למאמן שיזכה באליפות או לרוי קין.

וחוץ מזה פגשתי היום בצהריים את אריק קנטונה!

ומי מתאים ממנו להכות בתוף ולהוציא אותנו אל הקרב?

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

קרבן של הסמים בספורט
מחר זה מתחיל! חידון מספר 35 (שאלה לכל קבוצה)

24 Comments

yoni 9 באוגוסט 2007

לו יהי.

מאיר 9 באוגוסט 2007

ספר, ספר על הפגישה עם אריק.

מסכים איתך שהליגה שמתחת המקום הרביעי לא פחות מעניינת מהסדר של הרביעייה. וגם יש להם על מה לשחק – מקומות באופ"א, תקווה למקום רביעי, ככה שיהיה מרתק שם גם השנה.
אני חושב ששכחת לציין את פומפי ורדינג, ששתיהן יכולות להשתלב באופ"א. אני לא מחזיק מרדנאפ אבל יש לו תקציב טוב והוא עשה קניות לא רעות. מקופל אני כן מחזיק ולמרות שדווקא הוא לא עשה קניות מיוחדות, אני רואה אותו בטופ 7.

המצב בסיטי נראה קצת מפוזר. מסכים לגמרי שהתקשורת האנגלית עברה גבולות בציפיות ובירידות על אריקסון, אבל הוא הוציא מהנבחרת את הפוטנציאל שלה, לא יותר ולא פחות. רבע גמר בתחרויות הגדולות ולהיות לוזרית בפנדלים זה בדיוק מה שהיא שווה, וזה בדיוק מה שהוא עשה 3 פעמים.
בכל מקרה, סיטי נראית מאוד מפוזרת. לאו דווקא בגלל שאני לא מכיר את השחקנים אלא בגלל שיש יותר מדי חדשים לליגה ולקבוצה ולמדינה. ורובם לא צפון אירופאים – החורף יכול לגמור אותם. אני מהמר שסיטי לא תגיע לאופ"א.

יונייטד לא תזכה. אולי גם לא תגיע למקום שני. המאמן הראשי מזדקן. הקישור המזדקן עבר את השיא והחדשים צעירים מדי (חוץ מהארגריבס). טבז הפך בקיץ הזה לשחקן הכי אובר-רייטד בהסטוריה. הוא לא עשה כלום במונדיאל, לא עשה כלום עונה שלמה בקבוצת תחתית, חוץ מ-2-3 משחקים טובים בסוף. אני מהמר שהוא יהיה אכזבת העונה. מבחינתי זו לא תהיה אכזבה, כמובן.

אלי 9 באוגוסט 2007

אני מאוד מקווה שיונטייד תיקח את ליגת האלופות, גם אם זה ייעלה באליפות.
למאיר. אני מסכים איתך לגבי טבז שהוא לא ייתן את מה שמצפים ממנו, לפחות בחצי הראשון של העונה אם לא יותר מזה. בקשר לאנדרסון ונאני, אני חושב שאנדרסון לא ישפיע בכלל השנה ביונטייד, לעומת נאני שישחק אותה בגדול ויישתלט תוך זמן קצר על האגף השמאלי.

רונן דורפן 9 באוגוסט 2007

את אריק ראיתי במסיבת עיתונאים בנתניה לקראת טורניר כדורגל חופים. הוא מאמן את נבחרת צרפת.

הארוע היה במלון בנתניה, עיר ילדותי, שבאורח ממש מקסים היה מוצף ביהדות מארסיי.

ראש עיריית נתניה מרים פיירברג-איכר עשויה להיעצר על הטרדה מינית. היא פשוט חיבקה אותו שוב ושוב בניגוד לרצונו.

מעטים מעיתונאי תל אביב, המוצפת בספורטאים היסטורים, הטריחו עצמם לשם.
הדבר הפילוסופי ביותר שאמר היה: don't look back, one day i am there. then gone in a flash

הדבר המדהים ביותר היה מצבו הגופני. רק לפני שנתיים ראינו אותו שמן כמו חבית בפרסומות של נייקי. על הבנאדם אין עכשיו גרם מיותר ואין שום סיבה שלא יתלבש נגד רדינג ביום ראשון.

מאיר 9 באוגוסט 2007

גדול! סוריאליסטי שהוא בנתניה.
הוא אחד המיוחדים, בלי ספק.

birdman 9 באוגוסט 2007

על אריקסון אמרו שהוא צפוי כמו הטבח השבדי ב"חבובות" שידע רק לקצץ ירקות.

birdman 9 באוגוסט 2007

וגם אני פגשתי היום את אריק קנטונה(!)
הבנאדם הכי קול שראיתי בחיים שלי. אחרי המשחק של צרפת, כשהם יצאו לכיוון מיגרש החניה, אני ועוד כמה בבונים חיכינו לו ביציאה מהמתחם המגודר. היה שם מאבטח ישראלי מאניאק שנבח לא להתקרב, אבל אריק לקח מאיתנו את העטים וחתם בסבלנות.
הגשתי לו תמונה על קרש כתיבה ששימש כמצע קשיח. הבחור כמטר תשעים, רחב כמו בית, עם יציבה שעונה לאחור משהו, לקח את עט הסימון המוזהב שהגשתי לו, חתם באיטיות ובריכוז, שנינו הרמנו את מבטינו מהתמונה, מבטינו הצטלבו, אמרתי "מרסי בוקו" והמלך שיחרר חצי חיוך ידידותי.
Dude אמיתי.

דורפן, לא מצאתי באינטרנט שום מידע על מסיבת העיתונאים מבעוד מועד, אולי גם עיתונאי תל אביב לא.

איתי נ. 9 באוגוסט 2007

או-אה אריק קאנטונה!

yoni 9 באוגוסט 2007

רונן, לדעתי צריך לעשות מחקר על הדיוק שקנטונה מוציא מהרגל שלו. גם היום אין דברים כאלה. דיוק של אלוף סנוקר

לגבי הדריבלים הבלתי נתפסים שלו מעניין אם קנטונה היה גם עושה את זה בליגה של היום. המגינים סביבו נראים כקונוסים במקרה הטוב. הליגה האנגלית השתפרה פלאים. וזו הוכחה נוספת.

מאיר, כשטבז השאיר את ווסטאם בליגה הוא הפגין את יכולתו האמיתית. על פרגסון מוטלת האחריות להפיק ממנו את אותם התוצאות במשך רוב העונה. ואתה יודע מה, תן לי יכולת כמו שהייתה לו באפריל- מאי שנה שעברה גם השנה ובחודשיים האלה, הוא יביא ליונייטד את האלופות, הליגה ות'גביע.
בחייך, כשהוא בכושרו המלא וממוקד על המטרה הוא בלתי עציר.
לגבי הצעירים, מסכים לגמרי, אין ספק שהם סופר כישרוניים, אבל נערים בלבד. ונערים בוכים כשהם פוגשים גברים (ע"ע טרי, למפארד ושות.)
ושוב, זה יקום ויפול על יכולתו של פרגסון לסחוט את הניסיון מהוותיקים כדי שיחפה על בתולי הנערים.
וזה מביא אותי למסקנה הבאה:
אם הניסוי של פרגוסון יצליח, יונייטד תהיה בלתי עצירה ולא תשנה לא צלסי, לא מילאן ולא בטיח.
אם זה לא יתחבר אז זו תהיה עונת הכנה לשנה שזה כן יתחבר(הבאה?). מה שבטוח השנים הקרובות ביונייטד יהיו מרתקות.

גיא 9 באוגוסט 2007

רונן,
מנית חמישה שחקנים במהלך הכתבה שלדעתך הם ברמה העולמית הגבוהה ביותר (למעט אולי בקהאם שדיברת עליו בלשון עבר). ועם זה אתה טוען שאריקסון עשה את המקסימום ?

דעתי, כמובן, שונה. השחקן היחיד ברמה העולמית הגבוהה בנבחרת הוא ג'ון טרי.
רוני כבר הראה לנו בשנה שעברה שהוא לא טיפוס שההתקפה של קבוצה צריכה להישען עליו, אלא הוא אפקטיבי יותר כשתשומת הלב של ההגנה מוקדשת בעיקר לרונלדו. חוץ מזה – הוא לא סקורר. הסקורר האחרון שהיה לאנגליה הוא מיקל אואן.
סטיבי ג'י הוא בעיני לא יותר מעוד קשר בינוני עם בעיטה נהדרת, ועל למפרד אני בכלל לא מדבר.

לגבי הליגה – הלואי ואתה צודק לגבי היונייטד, אבל אני דווקא צופה להם מקום שלישי אחרי ליברפול במקום הראשון וצ'לסי בשני.
נימוק: כשליברפול תבין שהיא מספיק טובה כדי לקחת אליפות, ההתלהבות והרעב שלה ייקחו אותה עד לתואר. צ'לסי תמשיך לשחק את הכדורגל הקשוח והמגעיל שלה ותסתפק בכך שהיא תמיד שווה שער בליגה האנגלית, ללא קשר לאיכות המשחק של הקישור וההתקפה שלה.
ומנצ'סטר – לטעמי הרכש שלהם השנה ימשוך את הכדורגל שהקבוצה משחקת לכיוונים שזרים לשחקנים הותיקים ולמסורת המועדון, וזה לא ילך.

רונן דורפן 9 באוגוסט 2007

הממ… בירדמן. האם תהיה גם מחר במשחקים? קפוץ להגיד שלום!

yoni 9 באוגוסט 2007

לצערי, אני כותב תגובות כמו ס.מ.סים אז לא תמיד אני ברור מספיק.
מה גם שהקופסא הקטנה הזו שאנחנו צריכים להגיב בתוכה מגבילה את שדה הראיה על הפסקה כולה אז לעיתים היא יוצאת סתומה.
רונן, תפתור לנו את זה. איכות הכתיבה נפגעת פה.

רונן דורפן 9 באוגוסט 2007

יוני, אני אפתור…. אבל תנו לזה שבועיים-שלושה…

birdman 9 באוגוסט 2007

תודה גבר!
לצערי הדרך מהצפון ארוכה מדי בשביל לעשותה פעמיים ביומיים. מחר אני אצפה בטלוויזיה.

יואב, אוהד יונייטד מאוסטרליה 10 באוגוסט 2007

רונן, מה שאתה אומר בעצם הוא ש"מה שהיה הוא שיהיה"
כל הסימנים מראים על עונה טובה ליונייטד זה ברור. אבל אני מציע לא לזלזל באגו של מוריניו. מוריניו מסוגל להעמיד קבוצה שתנצח משחק אחר משחק ברצף של 10 משחקים עם כדורגל מעצבן ולא יהיה מה לעשות… ראינו כבר שכאשר רונלדו ורוני תפסו יום רע יונייטד לא פגעה (2:1 נגד פורטסמות' דוגמא טובה)
ברור שבכדורגל התקפי מנצ'סטר יותר טובים אבל את הליגה לוקחים בנקודות.
ארבעת שחקני הרכש של מנצ'סטר נראים כתשובה לכל הבעיות של השנה שעברה אבל עדיין יש לי כמה ספקות (לפחות לגבי הטווח הקצר):
1)האם נאני ורונלדו יכולים לשחק ביחד, אחד בימין אחד בשמאל ? פיליפ סקולארי חושב שלא, הוא טוען שהם שני שחקנים דומים שלא עושים מספיק הגנה ואז המרכז לא מצליח לשלוט בקצב המשחק, הוא גם לא אוהב לשחק בנבחרת איתם ביחד (כמו שהוא לא אוהב מאותם הסיבות בדיוק לשחק עם רונלדו וקוראזמה ביחד)
מה שכן, רונלדו ששיחק הרבה דקות באגף שמאל בעונה הקודמת ישחק יותר באגף ימין שבו הוא יותר אפקטיבי כי יש מי שישחק בשמאל מה שלא היה בשנה שעברה.
מעניין שנאני כובש את השערים שלו כאשר הוא חותך מאגף שמאל למרכז ומפציץ ברגל ימין ולכן הוא אפקטיבי שם, לא ברור לי איך הקרוסים שלו עם רגל שמאל…
2)הארגריבס יהיה אפקטיבי כשמשחקים נגד מילאן אבל מה הוא בדיוק יעשה נגד קבוצות הפרמיירליג שבאות לאולד טראפורד להתגונן ? ברור שאין טעם לשחק איתו יחד עם סקולס וקאריק בבית. רוטציה ?
3)אנדרסון – בהתחלה חשבתי שהוא ווינגר שמאלי אז כניראה שהוא לא … הוא אפקטיבי במרכז כאשר הוא משחק מימין לשמאל (רגל שמאל)וכך הוא מתחרה פחות באגף שם יש מקום אלא במרכז ששם טבז וגיגס ישחקו.
4)קרלוס טבז – ברור שהוא שחקן דומה לרוני ואחד מהם(רוני)ישחק את החלוץ, איך זה יעבוד נצטרך לראות.

אני מסכים אם כל האמור לגבי נבחרת אנגליה. לאנגליה יש הגנה טובה כאשר הם משחקים בהרכב מלא ואשלי קול הוא בכושר (נוויל,פרדיננד, טרי וקול) ומרכז שדה שעל הנייר שיכול להיות טוב כי יש לאנגליה שחקנים (הארגריבס, קאריק,ג'אררד ולמפרד) אבל המאמן פשוט לא מצליח למצוא איך לשחק איתם. הניסיון עם ג'אררד בימין נכשל לחלוטין (אין לאנגליה ווינגרים, כל מי שקיבל הזדמנות היה כשלון
(למעט ג'ו קול)ואין חלוץ לצד רוני מאז שמייקל אואן הושבת.
אם נשווה לנבחרת פורטוגל שעברה אותה פעמיים בפנדלים ברבע הגמר אז מבחינת שחקנים שלא לדבר על קבוצה פורטוגל עדיפה בהרבה.
תראו איזה שחקני קישור יש להם: רונלדו,דקו, קוראזמה (שאפילו לא היה בסגל למונדיאל), סימאו, נאני ומוטיניו (חדשים)
מול הארסנל הזה מה יש לאנגליה להציע ?
ארון לנון – פצוע חצי מהזמן, סטיוארט דאונינג- פשוט בדיחה, דאייר- שחקן גמור, ג'ו קול – כמובן הטוב ביותר שיש לאנגליה אבל הוא מתופקד באגף שמאל ששם הוא לא הכי אפקטיבי (למרות שהוא מאיים על השער שזה חשוב)
ליברפול וטוטנהאם סובלות גם הם מאותה בעיה- הן לא מצליחות למצוא ווינגר שמאלי ולכן הן לא מסוכנות משם.
טוטנהאם תציב שם שחקן (אולי מלברנק)אאוט אוף פוזישן וליברפול תנסה שוב את קיואל (שחקן גמור לטעמי)
במקום לפתור את הבעיה הן קנו עוד חלוצים ואני מהמר שזה לא יעבוד…
ההימור שלי : צ'לסי תהיה אלופה לאחר קרב עם היונייטד.
ליברפול שלישית וכרגיל ארסנל רביעית.
שחקן השנה יהיה רוני או דרוגבה (רונלדו יכבוש הרבה פחות השנה)
טוטנהאם תהיה אכזבת העונה ומרטין יול יפוטר בסופה.

עזי 10 באוגוסט 2007

בירמן הה העיתון (הארץ) לפחות, הבעיה שהעיתונאים הוזהרו מראש שקאנטונה ידבר רק על כדורגל חופים.
סיטי לדעתי לא יצליחו, טוטנהאם וניוקאסל כן. התחזית שלי: אתם, צ'לסי, ליוורפול, טוטנהאם, ארסנל, ניוקאסל.
ולידס תרד לליגה הרביעית.

מאיר 10 באוגוסט 2007

עזי, יא פטאליסט. לידס תגמור מרכז טבלה. עם ה-15 נקודות היא היתה מגיעה לפלייאוף.

לון 10 באוגוסט 2007

אריקסון ללא ספק הכי מסקרן אותי השנה באירופה בכלל, לא רק באנגליה.
מדובר על אחד המאמנים הכי גדולים שהיו בכדורגל אי פעם ברמת הקבוצות.
כדי להסביר עד כמה הוא היה ענק, כמה נתונים על הישגיו:

זכה עם גטבורג (!!!) בגביע אופ"א ב-1982, במפגש כפול, מול האמבורג ששנה אח"כ זכתה בגביע אירופה לאלופות (אותה אימן מאמן ענק אחר – ארנסט האפל). באותה שנה זכה גם באליפות ובגביע השוודי, כך שלמעשה זכה בטרבל קטן.

הגיע עם בנפיקה לגמר גביע האלופות ונוצח שם 1:0 ע"י מילאן הגדולה של ואן באסטן, חוליט ורייקארד.

זכה עם לאציו בגביע מחזיקות הגביע ב-1999.

הביא את לאציו לדאבל ב- 2000, האליפות השנייה שלה בסה"כ. אליפות אחרי שמונה שנות שליטה מוחלטת של מילאן ויובנטוס.

המאמן הראשון באיטליה שזכה עם שלוש קבוצות שונות בגביע.

זכה באליפות ליגה בשלוש ליגות שונות: שוודיה (פעמיים), פורטוגל (שלוש), איטליה (אחת).

בזכות כל הישגיו אלה, מונה למאמן הלא אנגלי הראשון של נבחרת אנגליה בינואר 2001.

וכאן המסלול משתנה.
שלושה רבעי גמר במונדיאלים וביורו, הם לדעתי, לא מספקים.
במונדיאל 2002, מול ברזיל, זה היה ריאלי.

בטורנירים הבאים אנגליה פגשה את פורטוגל, שממש לא הרשימה אותי, לא ביורו ולא במונדיאל.
(יואב האוסטרלי, שמות על הנייר לא עושים נבחרת. להזכירך, הפורטוגזים שיחקו את אחד המשחקים הכי אלימים אי פעם מול הולנד).
במונדיאל האחרון אריקסון פשוט בגד בעצמו.
הוא לקח את וולקוט לסגל, מתוך לקיחת הימור וגישה נועזת.
בטורניר עצמו, כשהיה זקוק לחלוץ נוסף, השאיר אותו על הספסל.
ובכלל, כמו שרונן כתב, הוא שיחק מאוד זהיר.

שש וחצי שנים הוא לא אימן קבוצה.
במושגי כדורגל זה המון זמן.
מצד שני, בסוף העונה ימלאו לאריקסון 30 שנות אימון כמאמן ראשי.האם עדיין יש לו את זה ?

לגבי הליגה, להערכתי יהיו אלה יונייטד וצ'לסי שיאבקו על התואר.
את העקשות והבלתי נלאות של מוריניו אנחנו מכירים. אני עדיין סקפטי לגבי שילובם של נני-טבז-אנדרסון. להערכתי הרגריבס יהיה מצויין.

יש לי תחושה, שארסנל תקדים את ליברפול.
אולי זה יהיה הרצון להוכיח שהם שווים גם בלי הנרי. אולי הרצון להוכיח שהם כבר יותר מנוסים.
ככל שאני רואה את בניטז יותר, כך הוא נראה לי הולך ומאפיר. אולי זה מזג האוויר בליברפול, אולי האוכל, אין לי מושג.
הוא יודע למקד את הקבוצה במשחקים באירופה. בפרמייר ליג הוא פשוט לא מוצא את עצמו.

להערכתי, סיטי, טוטנהאם, ניוקאסל ואברטון יאבקו על המקומות לגביע אופ"א.

עזי, אל תתייאש. חזק ואמץ.

גל 10 באוגוסט 2007

גם אני הייתי היום בטורניר.ממש רציתי להצטלםחתימה שלעם קנטונה אבל לא חשבתי על הדרך המתוחכמת לחכות לו מחוץ למגרש : בכל מקרה,היה משחק מאוד מהנה,נחמד מאוד ולפחות הצטלמתי עם אבי מלר,פשוט בנאדם עם ידע מדהים על הליגה האנגלית.

פרט לכך,מדוע אתה חושב כי רוני יכול להיות שחקן הרכב בכל נבחרת? האם היית מעלה אותו בנבחרת ברזיל? גרמניה? ורבות אחרות.
משנה לשנה הוא רק ממשיך לאכזב אותי.הוא היה הבטחה כל כך גדולה ולפי דעתי לא רואים ממנו יותר מדי מגמת שיפור כלשהי.
עם קישור מדהים שיש מאחוריו הוא היה צריך לכבוש הרבה יותר.
אני חושב שהצמרת תהיה ככה:

צ'לסי,יונייטד,ליברפול,ארסנל
או
צ'לסי,ליברפול,יונייטד,ארסנל

כמו כן,אני לא בטוח בקשר לטבז.מדובר בשחקן עם כישורים מצויינים אך כמו שאכזב{לפי דעתי} ברוב העונה שנה שעברה בווסטאהם אני לא בטוח כמה אפשר לסמוך עליו העונה.
צ'לסי לא תתן מתנות כמו שנה שעברה שאת חלקן לא השכלנו לקחת.

Ido 10 באוגוסט 2007

אין מצב שיוניטד תיקח השנה אליפות.

הדירגו שלי:
1) צ'לסי – בזכות שחקנים במו באלאק, ושבצ'נקו שהם עכשיו כבר לא ' צעירים שנה ראשונה '
2) ליברפול – הארי קיואל ייתן שנה גדולה וייבש את בניון על הספסל
3) מנצ'סטר סיטי – השועל הזקן בקרב על השם שלו
4) מאן יונייטד – יותר מידי פיונים בסגל זה לא מתכון לאליפות שנה ראשונה

אביאל 10 באוגוסט 2007

מאיפה מגיע הזלזול הזה בצ'לסי ? גם כאן, גם בYnet וגם באתר ערוץ הספורט – כולם מזלזלים בה בלי טיפת היגיון, למי יש התקפה יותר קטלנית מזאת (אולי חוץ מברצלונה) – דרוגה צ'בצנקו רובן (שכן ישאר) מלודה, פיזארו וקאלו מחליפים, למאפרד ובאלאק דוחפים מאחור ותמיד יש את מייקל אסיין שיכול לרוץ חצי מגרש עם כדור ולהבקיע ושכחתי בכלל מג'ו קול, לא רואה את מנצ'סטר או את ליברפול עושות את זה השנה, ארסנל יכולה להיות נפילה ענקית או הצלחה גדולה לא משהו באמצע.

דור מ. 10 באוגוסט 2007

הצמרת לדעתי:
1. צ'לסי – זה לדעתי יותר תלוי במנצ'סטר, ולכן אני ארחיב אצלהם (אצלהם או אצלם?).
2. מנצ'סטר – רונאלדו ייתן שנה יחסית (הייחוס הוא כמובן לשנה שחלפה לה) חלשה וזו תהיה הסיבה היחידה שמנצ'סטר לא יירשמו תואר אליפות נוסף.
3. קבוצה שהיא לא מ"4 הגדולות" – קשה לי להמר מי זאת, לכן עוד יותר קשה לנתח אותה.
4. ליברפול לא ישיגו יותר מזה בגלל המאמן הבינוני שעומד אצלהם על הקווים. הטיעון הטוב ביותר להגנתו (אם מתייחסים רק לתקופתו בליברפול) יהיה הזכיה בליגת האלופות וגם ה'זכיה' במקום השני באותו מפעל אשתקד. אלו טיעונים מגוחכים שכן, לרוב הקבוצה שזוכה, ובכלל שתי הקבוצות שמגיעות לגמר הן לא הקבוצות החזקות ביותר באירופה באותה השנה. במקום היחיד שאפשר לראות את חוזקה של הקבוצה – הליגה – ליברפול לא מצליחה להתעלות ושם היא אכן מראה מה היא שווה. היא תמשיך לעשות זאת גם השנה.

רונן דורפן 11 באוגוסט 2007

עידו…קראתי נכון? הארי קיואל?

אני קורא את הביקורות של רבים מכם על טבז: הוא בן 23 והיה כבר אלוף ברזיל, אלוף ארגנטינה, שחקן השנה בדרום אמריקה, האלוף האולימפי כשהוא מלך השערים והשחקן המצטיין בטורניר ובנוסף הציל את ווסטהם מהרגע שנתנו לו את הקבוצה ביד. אני אופטימי לגביו מאד.
דור מסכים איתך לגבי בניטז בהסתייגות אחת – הוא כן הוכיח שהוא מאמן גדול בזכיות בליגה הספרדית (תואר שהוא מהקשים ביותר להשגה בכדורגל)

דור מ. 12 באוגוסט 2007

תגיד, רונן, אתה יכול לנסות לבדוק ב10 השנים האחרונות מה קרה עם האלופות של הליגות החזקות בעולם (איטליה-אנגליה-ספרד) בצ'מפיונס ומה קרה עם הקבוצה שנחשבה להכי טובה באותה עונה (מנצ'סטר העונה, בארסה עונה קודמת וכן הלאה..) ולנסות להסיק מסקנות מזה?

Comments closed