קטסטרופה (3)

בקרוב מאד תגיע קבוצה לאולד טראפורד ומנצ'סטר יונייטד תביס אותה שם 0-5. יונייטד תשחק אותו יום משחק צירופים נפלא שישלב טכניקה אישית נפלאה, משחק קבוצתי, עקבים, חילופי מקומות ושערים נהדרים. ואחרי זה יגידו השחקנים והתקשורת שיונייטד סוף סוף התחברה. ויהיו עוד כמה הצגות כאלו בהמשך העונה.

וכל זה לא יאמר דבר. בדיוק כמו שהעובדה שיונייטד יצרה השבוע מצבים ששווים תשע נקודות ממש לא אומרת דבר. סליחה, היא אומרת משהו מאד חמור: לקבוצה אין שום בעיה ספציפית, ההגנה לא סופגת שערים טפשיים, הקישור שולט במשחק ומניע כדור ויוצר מצבים. הבעיה היא כללית: על הקבוצה השתלטה פתאום רשלנות ולוזריות וחוסר בטחון. בשבוע הזה היא שידרה לעולם שהיא לא מסוגלת להתגבר על שום תקלה. והדרך חזרה מהמצב הזה היא ארוכה בהרבה ממה שנדמה.
אגב, כמובן שיונייטד תהיה בכל מקרה במין מרוץ אליפות וירטואלי. עם פיגור קבוע של עשר נקודות מהמקום הראשון, וסיכוי טוב באירופה, וכל הבולשיט הזה. כלומר סוג העונות שאוהדי ארסנל נאלצו לסבול בשנים האחרונות.

*

אני לא חושב שזה נכון לנתח משחק כדורגל רק על פי התוצאה הסופית. ראיתי היום משהו אחד חיובי: אואן הארגריבס הוא השחקן שהיה חסר ליונייטד כבר 3-4 שנים.

הרדיפה הלא הומנית של אסשוריו
אני עדיין קצת מאוהב באיימי ג'ונסון

43 Comments

מיכאל 19 באוגוסט 2007

הבעיות של יונייטד :
שני מגינים בינוניים להחריד שלא היו משחקים אצל מוריניו אפילו בקבוצת המילואים.
גיגס וסקולס שכבר לא ראויים להרכב הראשון ועל כל פעולה טובה הם ממהרים לעשות שלוש ארבע פעולות רעות.
איבוד עשתונות לאחר פיגור ואיבודי כדור מרגיזים.
העדר של חלוץ רחבה אמיתי .מסכן טבז.בשנים קודמות יונייטד היתה שולחת את ואן ניסטלרוי לבדו להתמודד מול הגנות אבל רוד הוא חלוץ והיתה לו יכולת לשחק עם הגב לשער ולהחזיק כדור בהמתנה להצטרפות הקשרים.טבז כמו רוני משחקים מאחורי החלוץ וכרגע אין ליונייטד חלוץ שהנוכחות שלו באיזור הרחבה תשחרר את טבז.
סימנים של העדר אמונה שאפשר להבקיע .היו ימים שיונייטד היתה בפיגור של שני שערים עשר דקות לסיום ועדיין כאוהד האמנתי שאפשר להשוות ואפילו לנצח.לא העונה.
סימן שאלה על הרכישות שבוצעו בקיץ – היתכן שיונייטד היתה זקוקה לשחקנים אחרים ?
מביך שבפיגור כל מה שיש לפרגוסון זה את איגלס וקמפבל האלמוני.ולחשוב שלפרגוסון היה בסגל את סמית או רוסי והוא באווילותו ויתר על שניהם .מה הועילה החלפתו של נאני שכבר אפשר להגדירו כאובררייטד למי שציפה לרונאלדו חדש.

אם פרגוסון לא יתעורר בשבוע הקרוב ויביא חלוץ אמיתי (ומדברים על אנלקה) הרי שבינואר כשיפתח חלון העברות ויחתימו חלוץ יונייטד תהיה בפער עצום מהשלישיה צ'לסי,ליברפול וארסנל ובמאבק על המקום הרביעי.
כרגע קשה לראות מהיכן יבואו השערים.
ועד שהשער נכבש רוי קין ראה מהיציע את יורשו אואן הארגריבס שנתן תחושה שהוא האיש לו ציפינו מאז דעיכתו של קין רק שבניגוד לקין שידע לחלץ את הקבוצה ממצבים קשים בזכות אישיותו אואן הארגריבס שקע יחד עם הקבוצה.ציפיתי ליותר.

רונן דורפן 19 באוגוסט 2007

אני מסכים בעיקר שהמכירות של רוסי וסמית היו תמוהות. כזה קרה הייתי משוכנע שלואיס סהה וסולשיאר, לכל הפחות, כשירים כרגע.

אני לא אוהב את הדיבורים שהיה צריך רכש. הקבוצה הוציאה הרבה כסף על שחקנים שיהיו טובים לה. אנדרסון ונאני הם שחקנים שאם יש לך הזדמנות אתה רוכש אותם. מגוחך לטעון שאין ליונייטד כלים לנצח משחקים. השחקנים שיש צריכים להראות יותר אופי.

גע"ס 19 באוגוסט 2007

הפוסט שלך שנשא את הכותרת "עוד יומיים (תחושה מוזרה לגבי מנצ'סטר סיטי)" הופך ליותר ויותר נכון משבוע לשבוע.

יאנה 19 באוגוסט 2007

מיכאל, עליי לחלוק עליך בכמה מן הנקודות שציינת.
אברה מגן טוב בהחלט, הוא לא צריך לעשות ספרינטים על הקווים לאורך כל המגרש, מפני הקיצוניים שלנו, וכאשר הוא כבר מצטרף להתקפות הוא טוב יחסית.
סקולס- אכן לא בכושר טוב, אך הוא עושה את שלו, ואנחנו שולטים במרכז לאורך רוב שלבי המשחק. בקשר לגיגס, אני מסכימה איתך מקומו על הספסל- כמחליף.

טבז,גם פה אני מסכימה איתך, אמנם הייתי נורא בעדו מלכתכילה, אך לא יכולתי שלא לטעות האם זה החלוץ שיונייטד צריכה?, קיבלנו את התשובה במשחקים האחרונים, טבז לבדו אינו מספיק, גם לא בשילוב עם רוני, כי שניהם חלוצים נסוגים, אך בגלל האשליה של שנה שעברה- קישור שמבקיע את רוב השערים חשבתי שזה יספיק.

קשה להאשים את פרגוסון במצב הנ"ל, סה"כ יש הרבה פצועים כרגע בשביל התחלת עונה, ושני השחקנים הכי משמעותיים שלנו חסרים.
לפי דעתי,המועדון ביצע שתי טעויות מיותרות- מסע המשחקים הזה היה מיותר בעליל+ המכירה של רוסי וסמית'.
אגב, לא הייתי ממההרת להכריז על נאני כאובררייטד כבר אחרי שלושה משחקים, לרונאלדו לקח שלוש שנים, ואני רואה בו המון פוטנציאל הניתן למימוש.

גיל 19 באוגוסט 2007

ובכל זאת, מעט מוקדם מדי להסיק מסקנות. עושה רושם שהליגה יותר תחרותית באופן כללי ולכן הפערים בין הראשונה לאחרות לא יהיו גדולים כמו בשנים עברו. יש אפשרויות לתקן, ואם לא, אפשר אולי לשאוב עידוד שהקבוצה תתחבר בזמן לקראת השלבים המכריעים באירופה ובלי הדאגות של הליגה היא תוכל להתרכז רק בזה.

לון 19 באוגוסט 2007

לדעתי יש שתי בעיות שונות: העדר רוח הווינריות ובעייה בסגל.
הרוח מתחילה במאמן וממשיכה דרך השחקנים הוותיקים. נראה כאילו פרגי, סקולס וגיגס הניחו שהניצחונות יגיעו מאליהם, ללא מאמץ.
לפחות זה מה שהם מקרינים במשחקים.

הסגל: לא יכול להיות שבתחילת העונה אלה שני החילופים שיש לנו.
פרגי היהיר שחרר שני חלוצים רציניים ועכשיו נשארנו עם שאריות.

חשוב לזכור שנני ואנדרסון הם סימן שאלה. בניגוד לטבז הם לא שיחקו בפרמייר ליג. פנטזיות על כך שהם יהיו מה שרונאלדו היה בעונה שעברה, באחריות המפנטז בלבד.

הארגריבס הוא שחקן מצויין שגם מכיר היטב את הלחץ של ניצחון בכל משחק מימיו בבאיירן. הוא האיש הנכון במקום הנכון.

ועם כל זאת, אנחנו רק חמש נקודות מצ'לסי. יש עדיין 105 נקודות בקופה. לאט לאט.

שרון רזניק 19 באוגוסט 2007

חברים וחברות, אנא, הבה ונרגע.
יונייטד שיחקה הרבה יותר טוב מסיטי היום אך היה חסר לה המחץ.בחיית נו, סיטי לא עשתה כלום!
אואן הארגריבס נראה בדיוק כמו הדבר עליו אני חולם מאז המונדיאל, נפלא! אף לא טענה לגביו אני לא מקבל!
גיגס אכן נראה חלש, אך הוא יהיה שם עד שנאני יצדיק את החלפתו… סקולס פחות חלש.אך קצת פרופורציות, כמה שנים אפשר לסחוב בדיוק באותה רמה גבוהה?
אברה טוב מאוד, לא מבין מה רוצים ממנו.
ונאני? גם אני מצפה ממנו ליהיות כריסטיאנו נוסף אך אני שב ואומר לעצמי שזה נורא מפונק מצידי לצפות ממנו להיות כזה כבר עכשיו…
אפילו אם נאני יתפתח בסוף לשחקן קצת פחות טוב מרונאלדו, יש לזכור : "דרס אונלי וואן רונאלדו!" אז גם זה יהיה טוב מאוד…
גם אני לא האמנתי כשמכרו את רוסי,סמית' עוד מילא. אין מה לעשות. נקווה שסהאה וסולשיאר יחלימו מהר וכמובן רוני…
טבז לבד זה לא זה,אך גם לא ציפיתי ממנו לסחוב לבד… כמו גם מרוני.אך עם זאת, אני סקרן לראות אותם יחד…
ורונן, לא היתי קובר אותנו כ"כ מהר ומשווה לארסנל במינוס עשר…

אור 19 באוגוסט 2007

אברה מגן מעולה.
הארגריבס מזכיר לי את גאטוסו.
אך אי אפשר לשחק עם חלוץ אחד, זה משחק שדורש חלוץ אימתני בדדומגת דרוגבה.

רונן דורפן 19 באוגוסט 2007

שרון. המזל שלנו שיש לנו מנג'ר שרואה את רוח הקרב כמרכז התפקיד שלו. אז אני משוכנע שאין פה משהו שהוא לא רואה.
נראה שאנדרסון לא בתכניות כלל – אם איגלס ופרייזר קמפבל על הספסל לפניו. צריך לזכור שהוא החמיץ הרבה מהעונה הקודמת בפורטו בגלל פציעה. הרכישה שלו היא רכישה שחייבים לעשות כשיש הזדמנות. אין אצלו שום וודאות להצלחה – אבל הוא מסוג כשרונות העל שאתה חייב להמר עליהם – כפי שפרגי רצה כל כך את רונאלדיניו כשהיה בפאריס וכפי שרכש את רונאלדו בהחלטה של רגע.
נאני הוא סיפור אחר. אני לא מצפה ממנו להיות רונאלדו כי רונאלדו הוא יחיד סגולה. אני מצפה שילטש את משחקו, יתאים אותו לאנגליה, ויהיה מחליף לגיגס עם הזמן.

לון – השאלה אם השחרור של החלוצים נעשה מיהירות. הוא קיבל עליהם 15 מליון פאונד – ואסור לשכוח שיונייטד רכשה שחקנים בסכומים שלא חשבנו שתוציא. מה שכן, העיתוי היה מוזר.

לגברת עם סלים. זו הנחמה היחידה שלי מהסיפור. אני לא אוהב את אריקסון. אבל מה שעשתה לו התקשורת האנגלית הייתה שנאת זרים מהסוג הגרוע ביותר (לון – גרוע ממה שעשו לאסשוריו! (-: ) ואני שמח מאד שהוא ייתן עונה גדולה.

אור – הארגריבס הוא בעל בית אמיתי. חבר בגרמניה אמר לי לפני שנה כבר שהוא הבאלאק האמיתי..

יאנה – ברוך (ברוכה?) הבא (הבאה?). לעניין המסע במזרח אני מסכים מאד. אחד הדברים שגרמו לי להיות אופטימי בתחילת השנה שעברה היה שיונייטד עשו מחנה אימון שקט בדרום אפריקה – במזג אוויר חורפי נאים ועם משחקים רציניים שהם לא משחקי ראווה. המסעות הללו במזרח ובארצות הברית הם קללה.

רונן דורפן 19 באוגוסט 2007

גיל – אני לא אתאים את עצמי למציאות… אמרתי בשנה שעברה שהליגה חשובה מאירופה וגם השנה אני אהיה מאוכזב מאד אם נתרכז באירופה בגלל תוצאות חלשות בליגה.

יואב 19 באוגוסט 2007

אני עדיין אופטימי… נאני נראה טוב יותר ממה שציפיתי ממנו לימים ראשונים.האגריבס היה עוצר נשימה. משחק חסר טעויות ושקט לרבעייה האחורית..אנחנו דומיננטיים, יוצרים מצבים, ומה שקורה פה זאת סטייה סטטיסטית. 68 אחוזי החזקה, 12 קרנות 14 בעיטת לשער..זה הדרבי חוץ הכי צדדי שאני זוכר בשש שנים האחרונות.. טיפה סבלנות עם טבז…זה עוד רגע שם..יש לנו איכות שצלסי וההם רק יכולים לחלום עליה.אלכס היה שם (93) ולקח אליפות לאחר פתיחה כזאת פחות או יותר… מצר על שחרור מהיר של החלוצים(מתוך ידיעה ששניים אחרים פצועים) אבל חושב שילכו על אנלקה…ויוסיף עוד מימד למשחק שלנו.. (מה שסאהה סיפק)
זה לא נגמר. זה רק התחיל. ומאתגר יותר.

גיל 19 באוגוסט 2007

אני דווקא לא אהיה כל כך מאוכזב אם יזכו באירופה ולא בליגה. נכון, הליגה חשובה יותר, אבל נראה לי שיקח קצת זמן עד שחילופי המשמרות יעבדו וזה יכול להיות מאוחר יותר לשנה הזו. אם הקבוצה תתחבר אז היא תשלוט בליגה בשנים הבאות ואני מוכן לחכות בסבלנות.

yoni 19 באוגוסט 2007

1. דווקא נראה לי נכון לקרוא למה שעובר על היונייטד מזל רע מאשר משבר. ההחמצות מזעזעות אבל הכדורגל הוא טוב.

2. הליגה פשוט התחזקה מאוד.
סיטי, בלקבורן, טוטנהאם, אברטון או ניוקאסל.
נראה לי שמהחמש האלה תצא אחת שתרוץ עם הגדולות עד הסוף.

3. ליברפול חזקה ומאומנת כראוי. הם ירוצו הרבה יותר רחוק מאשר שנה שעברה. אני מחזיק מבניטס. הוא עושה שם שינוים ומגיע להשגים שלא הגיעו שם 20 שנה.

4. בן חיים/טורס… זה היה פירפור…

5. קספר שמייכל: היש דרמה אנושית גדולה יותר מזה??
האבא היה הגדול ביותר אצל אחת, הבן מגיע לאותה מדינה ונוחת אצל היריבה העירונית.

6. הגלאקסי נגד ניו יורק רד בולס. זה היה משחק בדיחה. ראיתי רק את הגולים אבל זה הזכיר לי כדורסל.

שרון רזניק 19 באוגוסט 2007

רונן,
הבנתי שאנדרסון קצת פצוע… אני בטוח שהוא בתוכניות של סר אלכס…
ואני מהמר עליו עכשיו כתגלית/השחקן הצעיר של העונה באנגליה…

יאיר 19 באוגוסט 2007

ל-yoni
אין פה שום דרמה, יש פה בגידה.
הבן לא סתם "נחת" בסיטי, אבא שלו, שבטח שמת לב שהיה עטוף כולו בכחול מזעזע היום, ערק לצד האפל ולקח אותו איתו.

רונן – לפחות לגבי השחרור של רוסי, אני לא חושב שהייתה פה יהירות, הילד ביקש ללכת הוא רוצה לשחק… ועם כל הכבוד, ג'וזפה רוסי זה לא בדיוק החלוץ שמדברים עליו פה שחסר ליונייטד.

זיגי 19 באוגוסט 2007

איך אפשר לשמוח אם אריקסון יתן עונה גדולה? אם הוא רוצה שיתן אותה במקום אחר לסיטי יש רק מקום אחד והוא מירוץ ראש בראש עם לידס.
בעניין שמייכל, מספיק לראות את הסרטון בו גארי נוויל מתעלם ממנו בהפגנתיות בדרבי.
פיטר כבר איננו איתנו עוד.
אין לנו לאן לרדת, אם הסיטי מסתכלים עלינו מלמעלה, אבל עוד נכונות לנו הפתעות העונה, מסתבר.

יאיר 19 באוגוסט 2007

כנראה שהתוצאות בשבועות האחרונים עולות לי לראש, כי אני נשבע שלרגע ראיתי פה רקע ועיצוב אחר.

לון 19 באוגוסט 2007

רונן, פרגי הרי ידע מה מצבם של סאהה וסולשיאר ובכל זאת בחר לשחרר אותם. לפי הבנתי הוא חשב שנסתדר בלעדיהם. בעיניי זו יהירות. מה שאתה קורא לו עיתוי מוזר. [בינינו, בלי שאף אחד ידע, זה הרי מקסימום הביקורת שאתה מוכן לתת לפרגי :) ]

yoni 19 באוגוסט 2007

רונן, נראה שהקוראים דורשים הסבר מעמיק יותר על הסאגה הזו של שמייכל את בנו.
יועלה פוסט בענין לאלתר.

אמיר 19 באוגוסט 2007

כדאי לקרוא את דבריו של ורון משום שיתכן שהם מרמזים על עתידם של נאני ואנדרסון
In Manchester, Ferguson wanted to change my style and he quickly lost confidence in me. I could tell.
He wanted to play a direct game without the control of the ball and, for me, that was a bad problem.
Ferguson always preferred just to get the result. For him, the defenders and the forwards were always the stars but maybe he is changing. I was surprised that he bought Nani and Anderson. Maybe he is about to play more liberating football this season.
http://www.thesoccerblog.org/premiership/seba-veron-blasts-fergie/

אלדר 19 באוגוסט 2007

יום אחד,כנראה בעוד כחודשיים,כאשר החמישיה שכוללת את רוני,רונאלדו,טבז,נאני והארגריבס תשחק יחדיו בהרכב יגיע הרגע במהלך המשחק שבו נתבונן סביב לקלוט מבטים נדהמים של אוהדי יונייטד נוספים וכולנו נרצה לצעוק בהתפעלות "היי זו הקבוצה הנפלאה ביותר שפרגי יצר עד היום" והקבוצה הזו כנראה לא תזכה בטרבל,כי כמה קבוצות כבר זוכות בטרבל,ואולי גם לא באליפות ,כי לא חייבים לזכות באליפות מדי שנה (אלא אם אתה מכביסט צהוב),אבל זו תהיה קבוצה שלא תעורר געגועים אל קבוצות העבר – היא תהיה כל כך מיוחדת ושונה מקבוצות העבר של פרגי,טכנית ומרהיבה,חצופה ונועזת שאפילו פרגי יתוודה ויאמר שהוא לא ממש התכוון לכך.
אמונה,אנשים אדומים,אמונה.

יואב 19 באוגוסט 2007

אלדר
מסכים עם הכל ומחזק אבל השאיפה לאליפות היא לגיטימית והיא לא המצאה של מכבי.שאיפה למצויינות ודריסת היריב זה דברים שפרגי מאמין בהם מאד. לפרגי אין פשרות בעניין הזה.. אל תטעה.בטח בקיץ שהוקשע בו כסף להביא כל כך ברבה כישרון. כמובן שטרבל הוא לא המדד. טרבל זה חד פעמי.

יגאל 19 באוגוסט 2007

תתנחמו. יכול להיות יותר גרוע. הייתם יכולים גם לראות את היונייטד וגם לנסוע 200 ק"מ כדי לראות את הקבוצה שלכם מפסידה לסכנין בבית.

מאיר 19 באוגוסט 2007

גע"ס – להזכירך הפוסט ההוא של יומיים לפני טען שיונייטד תזכה באליפות בהפרש גדול – לזה התכוונת כשאמרת שהוא הופך לנכון יותר ויותר?
(ואני לא רוצה לגרוע מתחושת הבטן של רונן לגבי סיטי. אני הגבתי שסיטי לא יחזיקו וטעיתי. בינתיים. מן הסתם עוד נחזור לפוסט התחזיות במהלך העונה…)

ההשוואה בפוסט לארסנל של העונה הקודמת נכונה. משחק אחרי משחק של עליונות מוחלטת, כדורגל מצוין, אבל איזשהו חוסר בטחון הולך וגובר שגורם ליותר מדי משחקים להסתיים בתיקו או הפסד.

yoni 19 באוגוסט 2007

רונן, סורי על הבורות, ניסיתי למצוא את המידע הזה בנט אבל לא הלך.
באיזה עיתון אתה כותב עכשיו?

גע"ס 19 באוגוסט 2007

וסליחה על האוף-טופיק ועל ההתפרצות השמחה שלי לעננת הדאגה שפה, אבל רציתי לברך את סביליה, להלן קבוצתי הספרדית, על זכייתה בתואר הראשון העונה, שאמנם נדרשו לו רק שני משחקים ואמנם לא צפיתי במשחק של היום, אבל 5-3 מול יאל מדריד בחוץ שבוע לפני פתיחת הליגה נראה לי סיבה נוספת לשמוח, מלבד התואר.

יואב, אוהד יונייטד מאוסטרליה 19 באוגוסט 2007

אנדרסון עדיין לא כשיר ולכן הוא לא משחק, ברור שהוא בא לפני איגלס ושות' אבל אין מה לעשות.
נאני היה טוב במחצית הראשונה והיה השחקן המסוכן ביונייטד,
הוא היחיד שבכלל סיכן את השער של הסיטי והיחידי שהייתה לו הזדמנות לכבוש. נראה שה"FIRST TOUCH" שלו ויכולת הדריבל אינה ברמה של רונאלדו, הקרוסים שלו מצד שמאל גם הם אינם ברמה של רונלדו.נאני פתח בהססנות את המחצית השניה עם כמה קרוסים לא טובים הוחלף ע"י איגלס שהיה פשוט גרוע.
קרלוס טבז לא יכול לשחק בחוד לבד, אולי רוני יכול אבל לא טבז.
נכון, רוני וטבז הם שחקנים דומים אבל טבז(נמוך, אין לו משחק ראש, לא חזק מספיק פיסית) לא יכול להתמודד לבד עם שני בלמי ברזל כמו דאן וריצ'ארדס. טבז הוא "השחקן שמשחק מאחורי החלוץ" ולא החלוץ עצמו.
יונייטד,כמו נגד רדינג,הגיעה למצב וחצי כל המשחק ונראתה בשלבים המאוחרים של המשחק חסרת אמונה שהיא מסוגלת לפרוץ את הבונקר של הסיטי.
פרייזר קמפבל המחליף לא נגע בכדור וברור שאין לו מה לחפש ברמות האלו.
כאשר הפאסים לא שוברים את היריבה שיודעת להתגונן צריך לחזור לבסיס.
אני אישית לא אוהב את אנלקה אבל אני מצטרף לאלא האומרים שבלי חלוץ אמיתי – חזק, משחק ראש,מהיר, עם נוכחות – שחקן כזה שטבז יכול לשחרק מאחוריו זה לא ילך.
אנלקה (כמו מרטינז אובפמי)הוא השחקן שהייתי מביא במיידית.
יכול להיות שסאהא חוזר בקרוב אבל אם יפצע שוב אנו תקועים עד שרוני יחזור עם התקפה חלשה שתעלה לנו בליגה.
אני הייתי ונשארתי בעד למכור את רוסי – הוא לא מה שחסר כרגע ליונייטד, הוא אינו חלוץ מוביל והוא יותר "חלוץ שני" שכאלה יש לנו מספיק (גיגס ואנדרסון יכולים לשחק בעמדה הזאת. רוסי נמוך, חלש פיזית, ולא מתאים לליגה האנגלית. כמו חלומים אחרים (פורלאן, קאנוטה) אני צופה לו הצלחה בספרד אבל זה לא אומר כלום על מה שהיה עושה באנגליה.
אואן הארגריבס היה נקודת האור במנצ'סטר, היה הטוב שבשחקני מנצ'סטר. ראיין גיגס לעומת זאת נקודת החושך, הבחור לא פוגע וכבר היום נאני הרבה יותר אפקטיבי ממנו
בימין, בשמאל ובכל תפקיד.
לגבי סמית' הייתי בעד מכירתו- כי סמית' הוא שחקן ששונא לשבת על הספסל ושהוא משחק הוא צריך 10 הזדמנויות לתת גול וזה לא מה שיונייטד צריכה,אבל כעת (אחרי הפציעה של רוני)אני חושב שהיה צריך לחכות איתו עד ינואר, העניין הוא שהוא נמכר לפני שרוני נפצע וגם לאלכס אין כדור בדולח.
חלוץ אמיתי יובא כאן ועכשיו
לפני שנאבד את הליגה בחודש ספטמבר )

יואב, אוהד יונייטד מאוסטרליה 19 באוגוסט 2007

עוד משהו אני חיב לגבי טל בן חיים וטורס. טל שפורפר ע"י טורס עשה מהאחרון שחקן גדול.
ראינו שמול ג'ון טרי כל מה שהצליח לעשות טורס היו הצגות (ניסה לסחוט בעיטות עונשין) תיאטרליות שנתקלו בבוז מופגן של טרי עצמו ושל השופט.
טורס הולך להבין שבלמים בליגה האנגלית לא פרייארים כמו טל בן חיים , אני רוצה לראות אותו עושה את זה לפרדיננד או לוידיץ'…

עמיחי שלו 20 באוגוסט 2007

אני נוטה להסכים איתך. ראיתי את המשחק, הארגרייבס היה מצוין, איך שהוא חילץ כדורים. הוא יגדל והוא יכול להיות איגור בישקאן. לפעמים שילוב של הלוך רוח וחוסר מזל הם אקוטיים, אני מאמין שתוך משחק או שניים תחזרו לנצח

רונן דורפן 20 באוגוסט 2007

עמיחי –
אני רוצה לספר לך דבר מעניין. הידעת כי רק קרוקודיל אחד מתוך חמישה עובר את גיל 12 החודשים?
וזאת למה?
הציפורים בקווינסלנד ושאר החיות יודעות שצריך להרוג את הדבר הזה שהוא פגיע.
סתם סיפור שנזכרתי בו.

הלוך רוח בכדורגל זה דבר מדהים. בדקה החמישית כשטבז וסקולס שילבו עקבים והטעיות ונאני החטיא שער שהיה יכול להיות מבצע העונה עד עכשיו, הסתננה אצלי התחושה שהמשחק הזה עומד להיות קטסטרופה. השער של ג'ובאני היה ההיפך המוחלט. קבוצה שאין לה יותר מדי – מלבד בטחון עצמי ושקט.

רונן דורפן 20 באוגוסט 2007

אמיר – ברוך הבא – וורון גם לא הצליח בצ'לסי והוא לרגע לא אהב את הכדורגל האנגלי. הוא בכלל הגיע לשם בכדי לחסוך לעצמו חקירה על דרכון איטלקי מזוייף. מאז עבר במנצ'סטר איזה בחור בשם כריסטיאנו רונאלדו ואני לא חושב שמישהו דיכא את היצירתיות שלו.

אלדר – זה הדיבור! אתה גארי נוויל של המגיבים! מרים את רוח האנשים בשעתם הקשה. כל הכבוד!

שחמוביץ' 20 באוגוסט 2007

שלום חברים וחברות!
אני חייב לומר, שעצוב לשמוע דברי יאוש כאלה מרונן וחברים אחרים כבר על פתיחת העונה. השוואות לארסנל ועוד לוזריות כדוגמתה, היא מיותרת לחלוטין. צריך להסתכל על המצב בצורה רציונלית, ולהבין שהקבוצה נקלעה לפציעות והרחקות שלא היו בתכנון כמובן. רוני,סאהה וסולשקיאר בחוץ, כאשר השניים האחרונים צריכים לחזור כבר בשבוע הבא. נאני, טבס, אנדרסון וההארגריבס רק בתחילת דרכם בקבוצה, ותאמינו לי הם יתנו המון. הביקורת שעולה כאן על גיגס וסקולס, אולי נכונה למשחקים האחרונים, אבל בואו נשים את הקלפים על השולחן, דקה 109, חצי גמר גביע מול ארסנל, מי אתם רוצים שיהיה על המגרש, נאני או גיגסי??
לגבי רוסי וסמית, מהלך מכירתם הוא ללא ספק מוזר. נכון ששניהם לא חלוצי מטרה אבל פרגי נשאר עם חלוץ אחד-רוני ועכשיו רק עם טבז. אולי היה צריך לחשוב על שיחרור של סאהה והשארה של אחד מהשניים בקבוצה?
לגבי קמפל ואיגלס – איגלס, הולך להיות שחקן מוביל ביונייטד לכל הדעות. השחקן קורץ מחומר אחר. קמפל, בהופעה ראשונה, ולך תדע…

ולשחקן החשוב ביותר שחסר, ואני די מופתע שאף אחד לא העלה את שמו כאן – הקפטן שלנו גארי נוויל.
אני יודע שרבים כאן לא מתים עליו, אבל השחקן הוא הנשמע האמיתית של היונייטד. כל יום שווסלי ממשיך לעלות כמגן ימני, הוא יום שאתה לא יודע איך ההגנה תסגור את המשחק.
בכל מקרה חברים,

גלורי גלורי!

איתי נ. 20 באוגוסט 2007

שחמוביץ', 2 הערות:
1. פציעות של סהאה ושל סולשקיאר הן בהחלט דבר שלוקחים בחשבון
2. דקה 109, חצי גמר גביע מול ארסנל, אני כנראה אעדיף את גיגסי (תלוי איך תתקדם העונה). אבל מחזור שלישי הוא לא חצי גמר ולפי התיאורים פה גיגסי לא ממש סוחב (עוד לא יצא לי לראות משחקים שלנו העונה)

גל 20 באוגוסט 2007

הפסד מצער ביותר,בעיקר בגלל שזה בדרבי.יונייטד,בשונה מקבוצות אחרות ידעה בעונה הקודמת לא ליפול מול הקטנות – אמצע טבלה{על אף שסיטי בהחלט טובים השנה}.השנה זה נעלם,איפה הקור רוח,הווינריות? נעלמה כלא כלום.
הרכשים אומנם לא מצויינים אך טובים מאוד,אין סיבה שלא ננצח,במיוחד מול משחק אפרורי ביותר של הסיטי.
דרך אגב,לפי דעתי,המשחקים הקטנים בעונה הם אלו שקובעים את האליפות ואני חושב שאת האליפות העונה כבר איבדנו.צ'לסקי קבוצה יציבה מאוד ואני לא רואה אותה מאבדת יותר נקודות ממה שאנו עתידים לאבד,עכשיו נשאר להלחם על המקום השני.

עמית 20 באוגוסט 2007

אגב,גם הקרוקודילים הזכרים הבוגרים לא טומנים ידם בצלחת.
ולהרמת המוראל :
קבוצת הנוער של יונייטד ניצחה אתמול את הנוער של יובנטוס וזכתה בתואר של אלופת הטורניר שבו משתתפות קבוצות הנוער של המועדונים הגדולים.
צפיתי בחלק מהמשחקים ושחקן שצד מיד את העין ואני צופה לו עתיד הוא פביאן בראנדי שגם הבקיע את שער הניצחון בגמר.בראנדי נמוך קומה אבל מהיר וחזק וטכני.

רונן דורפן 20 באוגוסט 2007

עמית – הקרוקודולים הגדולים הורגים את הקטנים? האם את מי שהם תופשים כחלשים או סתם בכדי לשמור על הטריטוריה שלהם.

ראיתי את הקרוקודיל שנמצא ליד מעבר סירות בקייפ טריבוליישן באוסטרליה ב-1991. חזרתי לשם כעבור תשע שנים ושוב הראו לי אותו. הוא היה כבר בן 120 שנה ולדעתי זז בערך חצי מטר בתשע השנים בין שני הביקורים שלי.

שחמוביץ – אין שום ספק שגארי נוויל הוא השחקן שהכי היה חסר אתמול.

וויז 20 באוגוסט 2007

לצערי ההתאוששות שלכם תגיע, והפסימיות אינה במקומה.
לון העלה את הנקודה היחידה שבאמת צריכה להטריד אתכם – היהרות של פרגי באי-החלפת סאהה.
גם לצ'לסי יש שחקן וירטואלי נהדר – רובן. לא ברור לי איך מאמן יכול לשמור אמונים לשחקן שהיה כשיר בפחות מ-50 אחוז מהמשחקים בעונות האחרונות.
זו בדיוק הסיבה בגללה מאלודה בא לצ'לסי וזו גם הסיבה בגללה הייתם צריכים להעיף את סאהה (מה גם שהשמועות על יחסיו עם פרגוסון ושאר האנשים במנצ'סטר לא ממש תורמות לעניין) ולהביא במקומו מישהו שעובר את המטר שבעים.
ועכשיו לכל אלו שיגידו שלקחתם אליפות עם אותם חלוצים בשנה שעברה (את סמית' אני לא סופר):
א. אם המגמה היא התחזקות אז להשאר עם 2 חלוצים ומחליף פצוע בן 35, זה לא בדיוק להתחזק.
ב. באנגליה, תמיד צריך לזכור שהקבוצות לומדות את היריבה ובעיקר כשמדובר באלופה והמוטיבציה אצל היריבות עולה, יונייטד היתה חייבת להביא במקום סאהה (ומבלי צורך לחרוג בתקציב) חלוץ אמיתי – אנלקה או אפילו מישהו קצת פחות מוכשר (דוגמת אשטון מווסטהאם), הוא לא חייב להיות שחקן הרכב, אבל הוא חייב לתת משהו שרוני וטבז לא נותנים. לשמחתי פרגסון בחר להצהיר שלא יביא חלוץ, ולכן אנלקה למרות השמועות לא יגיע.
הבשורה הכי טובה מבחינתכם היא שגם הקבוצות האחרות לא ממש נראות טוב עד עכשיו ואיבוד נקודות השנה (אצל הגדולות) יהיה רב יותר מאשר בשנים האחרונות.
ועוד בקשה לרונן והחברים:
מלבד סאהה ורובן וגם מייקל אואן (חלקי), אילו עוד שחקנים אתם זוכרים עם רקורד מרשים פר משחק, אבל עם מעט משחקים לעונה בגלל פציעות אינסופיות אתם זוכרים ?

יוש 20 באוגוסט 2007

שלום רונן,

אני מאוד נהנה לקרוא את הכתבות שלך (אוכל מולן בעבודה), וגם אני לא מפסיד משחק של היונייטד (רואה דרך המחשב מאיזשהוא אתר סיני).
כאוהד הפועל ת"א אני מודה שאיני אובייקטיבי. כשהתחיל הבלגן קיוויתי שיעצרו את המשחק ושנחטוף עונש הרחקה מאירופה, אך בהמשך ולאחר עוד שני שערים, בליבי החמדנות כבר הצטברה והתחלתי להשמיע לעצמי תירוצים (אף אחד לא נפגע, מגיע לניאו נאצים הבוסנים, יש סיכוי לשלב הבתים וכו'). כך שמה שיבוא, מלמעלה הדבר ולטובה.
לענייננו, האם תוכל להתייחס באחד המאמרים הבאים שלך לגבי חוק הקסדה? יש כאן נגיעה לספורט ולחופש הפרט, ואשמח לקרוא את התייחסותך.
תודה.

Rd 20 באוגוסט 2007

1. לא היה צריך לשחרר את רוסי
2. עצוב, מאוד עצוב.

birdman 20 באוגוסט 2007

יונייטד עדיין יהוו גורם בצמרת לאורך העונה, ואת הכסף סופרים במדרגות.

אייל 20 באוגוסט 2007

יונייטד סובלת מעצירות קשה מסיום העונה שעברה; מאז ההתפרצות בחצי שעה האחרונה מול אברטון – הפסד 0-3 למילאן, פנדל מסכן מול השיטי, 0-0 צ'לסי – פעמיים כולל הגביע, 0-1 ווסטהאם. בעקרון מאז עזיבת לרסון יונייטד חזרו לחלוץ בודד, ובעוד שברור ש- 4-4-2 מאפשר לקבוצה תנועתיות רבה בתוך הרחבה. בעונה שעברה בחצי הראשון סאהה ולרסון השלימו את רוני. סיבה נוספת בהקשר העדר מנהיגות היא גארי נאוויל – האחרון והיחידי שצועק על שחקנים בקבוצה. גם העדרותו ממארץ האחרון משמעותית מאוד.

אבישי 21 באוגוסט 2007

המצב באמת על גבול המדאיג, אבל כרגע – וגם בכלל – עדיין צריך לקחת דברים בפרופורציות. בסופו של דבר פתיחת העונה הזו, כמו אותו יום בניוקאסל, תכנס בתור עוד פתיחת עונה בהיסטוריה של מנצ'סטר יונייטד.
בואו נקח בחשבון שהיו לפחות שלושה אילוצים בהרכב ובמקביל שלושה שחקנים חדשים (למרות שנראה שהארגריבס נהגה בראש של פרגי).
לפרקים נגד הסיטי היה נראה שהיונייטד מכסים מעט מדי שטח, טבז קיבל כדורים מעט אחרי עיגול האמצע והוא לא בנוי להתמודד בספרינט עד השער מול בלמים כמו ריצ'ארדס. ברגע שה-lads יתרגלו למטאטא כמו הארגריבס הקישור ההתקפי יוכל להתרחק קצת ולדחוף קדימה.
עוד קצת מזל, עוד קצת תיאום שיגיע, עוד קצת בטחון, רו-רו שיחזרו והבעיה היחידה שלנו תהיה שצ'רלטון ימצאו סיבה לעשות עלינו קופה יותר גדולה.
מצד אחד, נקווה שזה לא יהיה מאוחר מדי, אולי סמית' היה עוזר בנקודה הזו כשהוא בכושר הטוב שהוא סיים את העונה שעברה.

מצד שני… אולי זו הזדמנות טובה להביא את הונטלאר? יכול להיות קטלני, לא?

רועי (עכשיו כבר לא במיסיסיפי) 22 באוגוסט 2007

זה רק אני או שהעונה התחילה מוקדם מדי? מי מוכן לשטויות שכאלו כבר על המחזורים הראשונים?

והנסיגה ביכולת ובעיקר ביכולת המנטאלית היא משהו שקרה כבר שנה שעברה, שניה לאחר הנצחונות הדרמאטיים על מילאן ועל אברטון התחלנו להציג כדורגל תבוסתני ועייף ואובד עצות (מול מילאן בסן סירו, מול ווסטהאם ומול צ'לסי בגביע)

המגמה שמסתמנת היא מדאיגה וזה הרבה מעבר לסכנה לאיבוד האליפות כבר בתחילת העונה. נקווה שספטמבר יאיר את פנינו.

אבל מצד שני, אולי קודם יש לדאוג לעבור ספטמבר בשלום בארץ, מבלי מלחמה כוללת בגבול הצפון רק כי ידיעות ומעריב החליטו שתהיה מלחמה.

Comments closed