טעיתי (כמו בהזדמנויות רבות) אבל הוחמצה פה הזדמנות

מסתבר שטעיתי בהערכה שלי כי הפועל תל אביב תורחק מגביע אירופה בגלל אירועי משחק החוץ בשירוקי. וועדת המשמעת של אופ"א סטתה מהתקדימים שלה בשנה שעברה וריחמה עליה מכל מיני סיבות. זה מוזר לי לאור העובדה שהמקרה היה דומה למקרה פיינורד, בכך שהוא היה בחוץ, אבל עניין העבר הנקי של הקבוצה באירופה וכנראה היקף הנזק שיחק גם כן תפקיד. אז ההצעה שלי שהקבוצה תפרוש בכדי להקטין את הנזק הייתה לא נכונה מבחינה טקטית.

משאמרתי את זה לדעתי ההחלטה בעניין היא לא הגיונית. לא הגיוני שמשחק הופסק לעשרים דקות ואין לכך תוצאות. נכון שהתוצאה הייתה 3-0, אבל מה אם זה יקרה במצב של 1-1. זו החלטה שלא נותנת גיבוי לשופט המשחק. אולי בגלל שהמשחק חסר חשיבות יחסית אופ"א לא חוששת מתקדים כזה.

מצד שני הפועל תל אביב ספגה קנס כספי די גדול ואני מחזיק בדעתי שהיא צריכה לתבוע את האוהדים האחראים. יש פה הזדמנות חד פעמים להכות בצורה כואבת מאד באוהדים אלימים, במסר שיפחיד מאד מתפרעים עתידיים. החוליגן הממוצע לא חושש ממכות של היס"מניקים. אני משער שבעולמם הלא מפותח זה סוג של אות כבוד. לעומת זאת חוב כספי הוא עניין הרבה פחות רומנטי.

אחרת כל מה שקיבלנו כאן הוא סובלנות כלפי אלימות – סובלנות שתשאיר את הכדורגל הישראלי במקום הנמוך בו הוא נמצא בציבוריות הישראלית. שהאמת זו לא בעיה של אופ"א.

הבלוג לא נרגש מהפתיחות החברתית בטניס
סולשיאר

28 Comments

ראצוניצה 27 באוגוסט 2007

ניסיתי לרמוז לך בפוסט ההוא שאתה טועה והפועל לא תורחק.
לא רצית לשמוע =)

רונן דורפן 27 באוגוסט 2007

ראצוניצה. אני מודה שאני מופתע מאד. אני לא מבין מה האינטרס של אופ"א לא לתת גב לשופט שלה. במקום לקבוע מדיניות ברורה – כל משחק שמופסק גורר הרחקה – היא קבעה מדיניות עמומה: שבו היא צריכה בכל סיטואציה להבין מי התחיל ומה קרה באיצטדיון. אבל מברוק להפועל

איציק אלפסי 27 באוגוסט 2007

נתעלם שנייה מהאוריינטציה הספורטיבית הישראלי שלי, אבל פ.צ. יפו יצאה פה בשן ועין.
בכל מקרה, לא איחלתי להפועל שתורחק משום שאני תמיד מעדיף שמשחק כדורגל יוכרע על כר הדשא ע"י השחקנים ולא במסדרונות אפלים ע"י עסקנים בחליפות.

מה שמרתיח אותי הוא שאם היה מדובר בקריאות גזעניות אופ"א (בצדק) כן הייתה נוהגת בחומרה המתבקשת. לפידים בוערים שמושלכים ליציע הקבוצה היריבה ומסכנים את חיי האוהדים לא ממש מרשימים אותם. כנראה זה לא כ"כ בון-טון להעניש קבוצה על סיכון חיי אדם, גזענות נשמעיותר סקסי.

לסיכום, שוב הוכח שהמלחמה של אירגונים כמו אופ"א בגזענות ובאלימות נובעים משיקולים של תדמית ולא משיקולים אמיתיים של הומניות וזכויות אדם.

יובל 27 באוגוסט 2007

יש לי הערה קטנה, וגם זווית נוספת שאולי קצת התפספסה בכל הדיונים שנערכו בנושא: הערה, והיא שהמשחק לא הופסק במצב של 3-0 כי אם במצב של 1-0. זה נשמע קצת קטנוני, אבל אתה התייחסת לעניין התוצאה בעת הפסקת המשחק בטור שלך ולכן זה קריטי. זווית קצת שונה, והיא שאני מעריך שאופ"א מנסה בהחלטתה להתנער קצת מההתנהלות הפזיזה לטעמי של שופט המשחק. שופט רשאי וצריך להפסיק משחק אם נשקפת סכנה ברורה לחיי אדם בתחומי האיצטדיון, אך הוא אמור לחדשו ברגע שהאיום מוסר. במקרה האמור, אוהדי הפועל רוכזו בצידי היציע ונבדקו, והעניין מעשית לקח לא יותר מעשר דקות, וגם זה בהגזמה פרועה מאד. לאחר מכן לא היה טעם להאריך בהפסקה, והשופט צריך היה לחדש את המשחק. מיותר לציין מה ההשפעה של אורך ההפסקה על הנזק התדמיתי, ולכן אני מעריך שאופ"א פשוט מנסה בהחלטתה לצאת קצת מהבור אותו כרה השופט (וכמובן, אין בדברים אפילו בקצת כדי להמעיט בחומרת האירוע, ואני תומך בהצעתך להעמיד לדין את האוהדים על הפגיעה בתדמית המועדון).
ומכיוון שזאת גם הפעם ראשונה שאני מגיב אחרי תקופה ארוכה מאד של קריאה בבלוג, תרשה לי רק להוסיף שאני מאד נהנה לקרוא בבלוג שלך, ושמדובר בעשייה מבורכת לטובת הספורט והדרך בה הוא מנהל את חיינו (ולא, לא טעיתי בניסוח:-)

yoni 27 באוגוסט 2007

תובנות של אוהד בית"ר אחרי ניצחון גדול (הופיע בבלוג של איציק אלפסי):

אלברז ובואטנג לא סתם נכנסו לקרבות והתאבדויות. הם מנסים להראות מנהיגות. חמור מאוד שאין שחקן ישראלי שמנהיג את ביתר והזרים שעוד שנה שתיים לא יהיו פה עושים זאת.
איפה אלברמן?? מה הוא מתאים רק למכבי פ”ת?!
איפה טל?
יצחקי חלוש מבחינת מעורבות, הוא לא יהיה גם מנהיג. הוא מעדיף את אהבת הקהל עם כידרורים סטייל רונלדו.

זו בעיה גדולה של ביתר. וזו הבעיה שגרמה לביתר להיכבות בזמנו אחרי הגול של קופנהאגן.
לא היה מישהו שינער את השחקנים.
קוראים לזה קפטן, זה אחד הדברים שהוא צריך לעשות חוץ מלהיות נציג הקבוצה בהטלת המטבע.

מישהו מהסוג של אבוקסיס או אוחנה.
אספקט נוסף שחסר בשחקני ביתר:

בתחילת המשחק אנסומבו תיקל את זנדברג ושחקן אחר את טוטו נדמה לי. עבירות מהסוג שעושים על מייקל אואן כדי שהוא יברח מהכדור שלושה משחקים רצוף. כששוברים לך את הרגלים בדקה הראשונה, כל הפוקוס והביטחון אובד.
וזה מה שקרה להם. עכשיו כל המאמנים של היריבות עושות ככה לביתר.
עוד מניפולציה כדי לגרום למשחק להפוך פרוע ומקרי. כי רק ככה אפשר על ביתר. בהנעת כדור ומשחק מסודר ביתר תיתן כל מחצית שלוש בראש.

לכן, אם היה בבית"ר איזה בוס אמיתי, ישראלי באמצע, שיצעק על היריבים, יערב את השופט, יאיים עליו אם צריך, ישמור הרגליים של הבחורים שלנו. טל לא נכנס למשבצת הזו. גם אלברמן, כולם בעצם. ואין על משחק כמו מול הפועל ת"א להראות מי פה הרוי קין שלנו. אין לנו.
בן חיים אגב גדול בזה לשתי הכיוונים, הוא מוציא מריכוז את החלוץ מולו, ובמכות הוא הראשון להסתערב…
זה גבר, זה כדורגלן, לא בהקשר של האלימות, אבל בלויאליות לחברים, באחווה. כמה ביטחון זה נותן!!!

בנאדו,זנדברג וגרשון , יושבים כל היום במובינג, שותים קפה, ושומרים על הרגליים של עצמם בלבד. כדי שהקריירות שלהם יימשכו לעד.

2. תיאוריה שלי: ישראלים שחוזרים מחו”ל תמיד יהיו גרועים יותר מכל מה שתוכל לדמיין:
שלחו לנו איזה חיקוי אלברמן. טל שכח לשחק באיפה שהוא לא היה (או איפה שישב ביציע).
יותר מזה, הם פשוט תעלומה בדיוק כמו כל שחקן זר אחר.

3.
אלברז קנה אותי אתמול. היה פרוע, היה אימפולסיבי, בשביל ביתר הוא היה מוכן להתאבד. מישהו שם הסביר לו טוב מאוד כמה חמור זה להפסיד לפ.צ. יפו.
גרשון לעומת זאת, אני פשוט מרחם עליו.
כל השבועות האחרונים הוא מתבטא בתימהוניות לגבי חזרה להפועל: לא משבח את אוהדי ביתר. לא משמיץ את אוהדי הפועל/הפועל. מפרגן להם וכו, כאילו מכין את הקרקע.
מת לחזור לשם ולסיים שם את הקריירה.
מבחינתו להיות פצוע בכל עימות או חצי עימות מול האדומים.
וכשהתחילו לקלל אותו אז הוא פשוט הרגיש נבגד. כי הוא בסתר ליבו יודע שהסיבה היחידה שהוא בביתר היא כי הוא חמדן ושהוא בלב באמת אדום.
לכן, בביתר קוראים לו גיס חמישי, ואני מאחל לו לסיים את הקריירה ביפו עדיפות בעונה בה יוריד אותה ליגה. ושיקללו אותו שם, כי בינינו, הוא הפתיע את כולם כמה בוגד שחקן יכול להיות. ובוגד, לא בוגד רק פעם אחת.

אני נזכר איך הגבנו כשאבוקסיס חזר לפ.צ. יפו.
או איזה גועל אני חש לאסולין.
אני מניח שאוהד הפועל י-ם (כדורסל) היה מרגיש אותו הדבר אם עדי גורדון היה עובר למכבי.
איזו בגידה.
פיני גרשון הסמל של המאבק במכבי: (גליל וי-ם הרי), איך הפך עורו??

יש לנו יותר מידי שחקנים כאלה בביתר.

רונן דורפן 27 באוגוסט 2007

יוני – הערה לגבי אלברמן – מה השחקן הזה בעצם עשה איפשהו?

איציק – אתה שוכח דבר מאד חשוב לגבי גזענות. יש במשחק הכדורגל שחקנים. סמואל אטו ועבאס סוואן זכאים לשחק באווירה נורמלית יחסית. אני מחכה ליום ששחקן יתבע מועדון מארח על התנהגות בלתי נסבלת של הקהל כלפיו. גם אם זה חלק "מהמסורת" של המועדון.

יובל – אני אסביר למה ההחלטה מפתיעה אותי ולמה טעיתי (זה לא בגלל אוריאל דסקל….) כמדיניות אופ"א עשתה פה דבר לא חכם מבחינתה. היא לא קבעה קו ברור – אם שופטים את מקרה הפועל, פיינורד ופרטיזן מקבלים מצב בו שופטים כל מקרה לגופו (העבר של הקבוצה, מידת הנזק וכו'). מדיניות ברורה (שופט הפסיק משחק=הרחקה) הייתה הגיונית יותר מבחינת אופ"א.

אריק 27 באוגוסט 2007

לאחר בדיקה (די שטחית) של הרקע של חלק מהאנשים שהיה להם מה להגיד על נושא האלימות במגרשים (פוליטיקאים, פובליציסטים ואנשי תקשורת) גיליתי עובדה שכלל לא הפתיעה אותי.
כמעט אף אחד מהם לא הולך למשחק י כדורגל בארץ, ואלה שכן, מגיעים לעיתים רחוקות וגם זאת ליציעי המוזמנים בלבד.

כל תאוריית האלימות מבוססת על כתבים בעיתונות הספורט שבמקום לבדוק את העובדות מראיינים שני ילדים מפגרים שנואמים על מכות ושאר השטויות.

ודרך אגב, בשבת האחרונה הייתי במשחק יחד עם שלושה ילדים בגילאי 7, 7 ו 5 וכמובן שהיו המון שוטרים בגלל התראות מודיעיניות מופרכות, שעמדו כל המשחק וצפו במגרש.

לצורך גילוי נאות, ממניעי יריבות ספורטיבית, די קיויתי שיעיפו אותם מהמפעל.

עזי 27 באוגוסט 2007

היה ברור (וגם נכתב) שהפועל לא תורחק וגם לא תקבל הפסד טכני ברגע שגם שירוקי הועמדה לדין. ברגע שלדעת השופט והמשקיף , שבגללם שירוקי הועמדה לדין, האחריות היא של שתי הקבוצות מעולם לא היה תקדים של הרחקה או הפסד טכני ולכן ההחלטה לא מפתיעה. מה שכן מפתיע היא העובדה שהפועל קיבלה רק קנס ולא גם רדיוס, או לפחות תנאי. אבל איך אמר סלאבן ניקסיץ', עיתונאי בוסני, עוד בשבוע שעבר "אנחנו מאמינים שלישראל יש יותר השפעה באופא מבוסניה". וגם אם זה לא נשמע פוליטקלי קורקט, זה לא אומר שזה לא נכון.
אגב אופ"א ממש לא עקבית למרות פלאטיני. קשה לחשוב על אירוע יותר חמור ממה שעשה האוהד הדני שתקף שופט, אף אחד לא חשב להרחיק את דנמרק מהמוקדמות.

birdman 27 באוגוסט 2007

מישהו פה נכנס לאחרונה לחנות Homebase ? כל המוצרים כתר פלסטיקה!
הם מפחדים!!!

אלדר 27 באוגוסט 2007

אני מזהה בשעות האחרונות אכזבה בתקשורת הישראלית בעקבות ההחלטה לקנוס את הפועל ולא לסלקה מגביע אופ"א.
היתכן שהתקשורת ניפחה אירוע מעבר לפרופורציות ?
יתכן,בהחלט יתכן.
כאוהד הפועל אני רואה את גרשון כרודף בצע אך לא כבוגד.גרשון לא ישוב להפועל ולכשיסיים את קריירת הכדורגל שלו הוא יחשב מבחינתי כשחקן עבר של בית"ר.
רונן,אני מחכה ליום שבו שחקנים יחליטו לרדת מהדשא בעת שקהל אוהדים כזה או אחר ינהם או יקרא קריאות גזעניות.
שנים קיללו את שמעון אמסלם ביד אליהו ואף אחד משחקני מכבי כולל כאלה ששיחקו עם שמעון בנבחרת לא טרח לפנות לקהל ולדרוש להפסיק עם שירת אמסלם ההומו.אני לא מדבר כמובן על הצדקנים הגדולים מזרחי ופנאן.מנגד אף אחד משחקני הפועל לא טרח להוביל מאבק נגד שירי השואה.אבי נימני שמע את אוהדי מכבי נוהמים לברוך דגו שלפני כמה שנים הביא למכבי גביעי מדינה וגם הוא בחר בשתיקה.זו הבעיה וכל זמן שלא התגייסות של שחקנים יהיה קשה להתמודד עם הבעיה.

יוסי 27 באוגוסט 2007

התרגיל המסריח של ערוץ הספורט : את המשחק הפחות חשוב מבין משחקי הישראליות בגביע אופ"א (הפועל תל אביב) הערוץ בחר לשדר בערוץ 5.את המשחק המסקרן ביותר (מכבי תל אביב) ערוץ הספורט בחר לשדר בערוץ 5+ live.
רגע המבחן לנעמה הניג.

עמית 27 באוגוסט 2007

לאלדר – התקשורת לא ניפחה מעבר לכל פרופורציות כי העובדה היא שהנהלת הפועל מודה שהיא קיוותה שיתנו לה משחק רדיוס בלי קהל ולא ירחיקו אותה, כלומר גם להפועל היה ברור שזה מעשה חמור.
גרשון לא בוגד ולא רודף בצע הוא פשוט עושה מה שנכון לו ולמשפחתו הרי אף אחד לא יאשים אותך ברדיפת בצע אם תעבור לעבודה שמכניסה לך משכורת גדולה יותר, אז למה להאשים אותו בכך?
קריאות אמסלם ההומו שונות מהותית מקריאות גזעניות. אם אמסלם באמת היה הומו זה היה אותו דבר אבל בכל מצב אחר אין הבדל בין קריאת אמסלם ההומו לשופט בן זונה ושתיהם לגיטימיות בספורט

לון 27 באוגוסט 2007

רונן, אני מסכים איתך שהוחמצה הזדמנות חינוכית נפלאה, אבל יש לי רושם שמליבך חזית את ההחלטה של אופ"א.
אנשי אופ"א לא היו מעורבים רגשית בנושא וטוב שכך.
אין שום סיבה להיות נוקשים כמו שאתה כותב. יש מקום לתת שיקול דעת, בדיוק כמו במשפט רגיל.
אי אפשר להשאיר הכל לשופט המשחק. ומה אם הוא טעה, ומה אם היתה פרובוקציה קשה שנעלמה מעיניו ? גם אז צריך אוטומטית להרחיק ?
יש חשיבות לרקורד הנקי של הפועל (בהבדל גדול מאוד מאוהדי פיינורד), לעובדה שמי שהיה אחראי על הכניסה היו אנשי שירוקי, לכך שגם אוהדי שירוקי נהגו באופן לא ראוי.
עזי צודק – כניסת האוהד הדני היתה חמורה פי כמה. אופ"א כנראה חזקה יותר כלפי קבוצות מאשר נבחרות. הרחקה של דנמרק היתה מסבכת אותם עם עם שלם…

תומר 27 באוגוסט 2007

אני יודע שזה לא ממש קשור לדיון אבל יוסי,ממש נעלבתי.המשחק של מכבי נגד הטורקים הוא המסקרן ביותר?
הקבוצה הכי סקסית בכל הזמנים מתחילה את כיבוש אירופה בקרית אליעזר,תתעורר ותגיע לשם.רק 40 ש"ח עולה כרטיס מבוגר למשחק בגביע או"פא.יש אפילו הסעות חינם,אם אירופה אז עד הסוף.

לון 27 באוגוסט 2007

יוני, מאוד מצער אותי לראות שאתה מעריך את אלברז.
האיש בריון אלים. האגרוף שלו לדגו היה פשוט תקיפה. כך גם הורדת הזקיף והאגרוף שנתן לאסולין ברחבה.
אני הייתי מרחיק שחקן כזה לשנה מהמגרשים.
שחקן כזה מעורר בי שאט נפש. ממש מתחשק לי לשמוע שהוא עשה תאונה ונשברו לו שתי הרגליים.

איש 27 באוגוסט 2007

עיתונות הספורט מדווחת שסולשיאר עומד להודיע על פרישה במהלך 24 השעות הקרובות.
רונן, אני חושב שמגיע לו לפחות טור של כבוד, בנוסף כמובן לירי שלושה מטחים אל עבר סול קמפבל כתגובה על המרפק שנתן לו פעם.

איציק אלפסי 28 באוגוסט 2007

לון,
נסחפת לגמרי עם "האיחולים" לאלברז. נכון, הוא התנהג בצורה לא ספורטיבית אבל אתה ירדת לגמרי מהפסים.
בתור מי שמטיף להומניות ושמירה על זכויות אדם תחת כל עץ רענן לא ציפיתי לעוינות ואגרסיביות שכזו.
אבל העיקר שאנחנו נגד גזענות…

ישורון 28 באוגוסט 2007

רונן,
סולשיאר פרש.
אחד הסמלים הגדולים של עידן פרגוסון, כבר לא יתחמם יותר על הקווים באולד טראפורד.
נזכור לו את השער בגמר הצ'מפיונס מול ביירן השנואה,
את החיוך הנערי(חבר שלי טוען בתוקף שדמותו שימשה השראה ליוצר שר הטבעות, בעיצוב של מרי ופיפין) ואת מוסר העבודה הנדיר.

הטוקבק מצדיע

יוש 28 באוגוסט 2007

יוני,
הסיבה היחידה שבית"ר נצחו את המשחק היא גיא לוזון. לאחר שאסולין קיבל איומים לרצח על קירות ביתו, ללוזון אסור היה להעלות אותו בהרכב בשום פנים ואופן, אפילו לו היה מתחנן לשחק. אין מצב ששחקן יכבוש באחד על אחד (פעמיים) כשאפילו אם רק בתת מודע הוא חושש לחייו.

רוני שטנאי 28 באוגוסט 2007

לי קצת לא ברורה כל ההפתעה מההחלטה של אופ"א. ממתי הארגון הזה מחליט החלטות הגיוניות שעושות משהו כנגד אלימות וגזענות ? שלא לדבר על שחיתות. במילאן הוא לא נגע בשנה שעברה היות והוא השאיר את הדברים לאיטליה בלבד. פיינורד היוו מטרה קלה עם כל הכבוד לכח של ההולנדים. כל הסיפור על פיינורד(הקבוצה השנואה עלי ביקום) היה רקוב מהיסוד ואם אתם אומרים שאופ"א עשתה כאן כראוי שלא התחשבה בשופט המשחק היא הייתה צריכה להחשב בחלמאות של הצרפתים ובכך שהנהלת פיינורד עשתה את כל המאמצים שארוע כזה לא יקרה.

הרי כל הארוע נוצר כתוצאה ממכירת הכרטיסים של הצרפתים , התעלמות המשטרה מהאזהרות של ההולנדים בדבר הגעה של חוליגנים שלא הקבוצה מכרה להם את הכרטיסים כנהוג, והושבת אוהדי ההולנדים בין האוהדים המקומיים- מה צריך יותר מזה ?

מה לגבי המצית שנזרקה על פריסק ?
שלא לדבר על העונש המגוחך שנגזר על אינטר, אז באמת לצפות מאופ"א לפסוק בצורה הגיונית זה מוגזם .

ההערכה שהפועל תתבע את האוהדים אישית היא רעיון נחמד אבל אף אחד לא באמת מצפה שזה מה שיקרה לצערנו, ואפשר רק להציע את הרעיון החכם.

לגבי גרשון, הוא עשה מה שטוב למשפחתו נו שויין בהפועל הוא שיחק תמורת פרוטות. הוא רצה יותר כמו שכולם רוצים בעולמנו הקפיטלסיטי כדי להראות למי יש יותר גדול בין אם מדובר במשכורת, יאכטה או טלויזיית פלסמה. בעבר אוהדי בני יהודה היו שורפים את המועדון עם בן טובים, והמילה בוגד הייתה מתאימה. אבל בימנו עם כל הרצון הטוב נאמנות למועדון, זה אולי רק למועדון לקוחות שנותן הטבות מצויינות, קשה לראות סמלים אמיתיים ואם יש הם בודדים .

אמנם האוהדים נותרו קנאים מאוד למועדונם והם מכנים שחקנים שנוטשים בוגדים, אבל זה כבר לא מעשי ולא רציני לבקש משחקן להישאר במועדון למשך כל הקריירה שלו.

והמבחן של נעמה הניג , זו אמורה להיות בדיחה אני מבין. את מועדי א' וב' היא נכשלה, אתם באמת חושבים שיהא תעבור את מועד ג'. אז היא אמרה שאסור שמשחקי הישראליות באירופה יהיו בערוצים הפתוחים, היא גם אמרה שהמשחק של בית"ר יהיה בערוץ פתוח ואח"כ שהוא יעלה 12 ש"ח, אז היא אמרה.

אתם לא מבינים שערוץ הפסורט בסה"כ עושה לנו טובה שהוא משדר את המשחקים האלו, הם מתנגשים בשעות ולכן הוא לא יכול לשדר את כולם בערוץ הפתוח. מסיבה זו הם גם קנו את הזכויות בידיעה שהם אמורים לשדר את שלושת המשחקים בערוץ הפתוח, אבל לצערם הם לא יכולים אז הם ישדרו שני משחקים בערוצים בתשלום.

Rd 28 באוגוסט 2007

רונן,
מי שטעה זו וועדת המשמעת של אופ"א – אתה, ידידי, צדקת בכל מילה ובאיך צריך לנהוג.
אבל זה רחוק שנות אור מהמציאות כמו הכתיבה שלך ידידי.

לון 28 באוגוסט 2007

איציק, תיארתי לי שיהי תגובות כמו שלך.
נגד עבריינים אלימים אני בעד מדיניות קשה. עוד יותר מאשר גזענות.
שחקן שנותן אגרוף בגב לשחקן יריב שעבר אותו הוא פושע. זו לא עברה ספורטיבית, אלא עברה פלילית.
אם הרשויות לא נוקפות אצבע, לא נותר לי אלא לאחל לו רעה גדולה.
בכוונה רשמתי את האופו שזה יקרה, אף אחד לא יפעיל כלפיו אלימות. הוא עצמו יגרום לעצמו את הנזק.
אלימות שאינה נגדעת באיבה, גוררת אלימות קשה יותר.

מישהו שעוקב 29 באוגוסט 2007

דורפן אולי תסביר לי למה מחקת את התגובה שלי מאתמול? כי אם הייתי חריף מדי, לא ענייני, או פוגע, אני אשמח לנסח אותה מחדש, בצורה מכובדת, אבל שהיא תעבור את הסלקציה.

רונן דורפן 29 באוגוסט 2007

למישהו שעוקב –
זה אתר פרטי לחלוטין שלא שייך לשום כלי תקשורת – ורשאי להחליט שחוסר הסכמות בין המתדיינים יבוטאו ללא שום עלבונות אישיים. זה נוגע לכותב וזה נוגע גם למתדיינים אחרים.
אני חושב שהמצב הזה הוא לשביעות רצונם של הקוראים – ועד היום ב-11 חודשי פעילות הסרתי רק חמש תגובות. כולן אגב היו בדיונים שעסקו באותו נושא – אלימות בספורט הישראלי.

לפי דעתי אין באינטרנט מחסור באתרים בהם ניתן לנהל דיון מלווה בעלבונות – הן כלפי הכותבים והן כלפי המתדיינים האחרים. אני מאד ממליץ על האתרים הללו – שכן גם הרייטינג שלהם הרבה יותר גבוה.

מישהו שעוקב 29 באוגוסט 2007

תגובה אחרונה שלי בנושא (תמחק אותה אחרי שתקרא אם תרצה, פשוט זו הדרך היחידה שלי לכתוב ואנחנו הרי לא רוצים שהטוקבקים כאן ייראו כמו פורום):

הגעתי לבלוג הזה דרך אתר ערוץ הספורט. קראתי שם את הטור שלך על העונש ועל כל הסיפור של הפועל ת"א. נכנסתי וראיתי שבבלוג את מתדיין עם אנשים. לכן כתבתי כאן תגובה ולא באתר ערוץ הספורט.

זה אתר פרטי שלא שייך לשום כלי תקשורת, כמו שכתבת, אבל יש אליו הפנייה מכלי תקשורת שאני מניח שגם משלם לך קצת (רק מניח). אין לי בעיה עם מחיקת התגובה שלי מאתמול – אני אפילו מבין אותה.

לגבי הפסקה השנייה בתגובה שלך, זו שמתחילה ב"לפי דעתי אין באינטרנט…". תקרא אותה שוב פעם, אולי אפילו פעם שלישית. בעייני מדובר בפסקה יהירה וגם קצת צבועה. הציניות כלפי אותם אתרים מובנת, אבל הלא באחד מהמובילים ביניהם מופיע הבלוג שלך. תהיה אמיתי בנאדם.

רונן דורפן 29 באוגוסט 2007

למישהו שעוקב.
כשאני כותב בתשלום (אגב, במקרה והזה) באתרים אני לא מתדיין כלל עם הקוראים – בגלל המדיניות של האתרים הללו לאפשר את תת-התרבות בטוקבקים. למען ההגינות אציין שגם התגובה שלך שמחקתי הייתה רחוקה מלהיות אגרסיבית במושגי הטוקבקים הללו.
לסיכום, המדיניות כאן היא שאפשר לכתוב שהדברים של הכותב או המגיבים האחרים הם אדיוטים, צבועים, טפשיים – אבל לא לקרוא לבן שיחך אדיוט, צבוע או טיפש.

אנונימוס 29 באוגוסט 2007

לעמית,

יש לאוהדי ספורט זכות מלאה לקרוא לשחקנים שעוברים קבוצות אך ורק עקב מניע כספי רודפי בצע. לא ניתן להשוות מועדון ספורט למקום עבודה רגיל ואת קמצוע השחקן למקצוע רגיל. אם אנו מתייחסים לקבוצת ספורט כמקום עבודה ותו לא, הרי עלינו האוהדים להתייחס אליהם כמוצרים ותו לא. עלינו לקנות את המוצר המוצלח ביותר, כלומר לאהוד את הקבוצה בעלת הכי הרבה תארים, לשנות זאת משנה לשנה בהתאם להצלחות (כלומר טיב המוצר) וכן הלאה.

בקיצור, כפי שלא ניתן להתייחס למועדון ספורט כמותג שניתן להחליפו מהיום למחר בהתאם לטיבו המשתנה, לא ניתן להחיל גם על יחסי שחקן-מועדון ושחקן-קהל אותם יחסים שישנם בין עובד-מעסיק ועובד-צרכן.

עמית 30 באוגוסט 2007

לאנונימוס

יש הבדל בין התפיסה של אוהד את הקבוצה ובין התפיסה של השחקנים
אני בתור אוהד יאהד את קבוצתי בלי קשר למי שמשחק שם או מה מצבה בליגה, אבל אני לא מצפה משחקן שחי בעידן הנוכחי שבו הספורט מגלגל כל כך הרבה כספים שיהיה נאמן בצורה עיוורת לקבוצה

Comments closed