סיפור מאד מיותר על מייקל ויק

לא יכולתי שלא להתעצבן כשקראתי היום שמייקל ויק נתפס מעשן מריחואנה. תקציר הפרקים הקודמים: ויק, שהיה קווטרבק מרהיב לצפיה אבל לא כל כך יעיל באטלנטה פלקונס, כנראה יילך לכלא וקריירת הפוטבול שלו מרוסקת לאחר שהודה בעיסקת טיעון במעורבות בקרבות כלבים. הוא לא רק הימר על הקרבות הללו ולא רק מימן גידול כלבים. הוא גם רצח במו ידיו בכלבים במיתות משונות של הטבעה, חישמול ולמוות וגם בכך שהטיח אותם בעוצמה על הריצפה.

התקשורת האמריקאית השתמשה בביטוי TESTED POSITIVE בו משתמשים לתאר ספורטאי שנתפס בשימוש בסמים בכדי ליצור דרמה מיותרת. בדרך כלל סנסציוליזם והתחסדות לא מטרידים אותי במיוחד, אבל במקרה הזה הם הופכים לבעיה. אבל במקרה הזה הם די מטשטשים את החרפה הציבורית של ויק.

עורכי הדין של ויק ניסו לצייר אותו כקרבן של רדיפת שחורים. טענה נבזית שמכתימה את כל המאמצים לקדם שוויון בפני המשפט עבור שחורים בארצות הברית. חגיגה של התקשורת בנושא אדיוטי כמו מריחואנה רק משחקת לידיהם. זה באמת נראה כמו רדיפה. עישון מריחואנה, גם אם אתם מתנגדים ללגליזציה של סמים קלים, זו עבירה של מה בכך. זה בכלל לא מעניין אותנו ממש כפי שכשנתפס רוצח איש לא מתעניין בעבירות החניה שלו. עישון מריחואנה מצייר את ויק כאנושי. ואנושי הוא לא.

אבל הכי גרוע בעיני הוא שנראה שעדיין נותרו שרידים לתחושה כי עניין כזה חשוב להתפרסם כי ספורטאים צריכים להוות דוגמא. הדרישות שלי מספורטאים הרבה יותר קטנות בעידן הזה. שישמרו על משקל סביר ויגיעו לרוב האימונים, שיספרו שהקבוצה חשובה להם כל עוד הם נמצאים בה, שלא ישתמשו בסמי ספורט ולא ימכרו משחקים. אם יעמדו בארבעת הכללים הללו אני בהחלט חושב שהתקשורת צריכה לשקול להעניק להם הטבות מסוימות. למשל שלא יתעסקו בכך שהם משתמשים במריחואנה.

עבור סדיסט כמו מייקל ויק מריחואנה היא בקושי פשע. לסדיסט היא כמעט טיפול. ומייקל ויק צריך להוות דוגמא בדבר אחד בלבד. וזה שגם לעולם הציני והממוסחר של הספורט יש גבולות מסויימים. ושהעולם הזה יכול לרסק ולהשליך אותו מכל המדרגות. סיפור מדויק ונוקב של חטא ועונשו, ואל תבלבלו את הסיפור עם סיפורי רכילות על מריחואנה.

סם אליאס (Dutch Sam)
אנגליה משקשקת בגלל אי קטן מאד. וחידון מספר 43 על הדברים בשולי ההיסטוריה

18 Comments

german correspondent 27 בספטמבר 2007

you're right, and the media is baaaaad. however: the public wants to know how stupid a cruel man can be. And if you're in for torture, you just don't smoke joints for a while. You don't break any law, you help old people across the street and clean the steps in front of your house, or similar. You don't even do parking violations. And if you do – well, you don't seem to mind, you're an idiot AND you might get an even worse a sentence. Well done.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 27 בספטמבר 2007

אין מה לעשות. ברגע שמישהו מורשע בביצוע פשע כזה מתועב ברור שידקדקו איתו על קוצו של יוד. זה נכון שעישון מריחואנה הוא לא ביג דיל בנסיבות רגילות, אבל הנסיבות אינן רגילות וויק טיפש כי הוא משחק לידיים שלהם. אל תשכח שויק נתן נאום של אמא תרזה אחרי שהודה בכל ההאשמות לגביו והמאבק שלו כרגע הוא בעיקר מאבק ציבורי, שצריך להשפיע בעקיפין על גזר הדין שלו. כל הסיפור הזה מפוצץ את התדמית של מישהו שכביכול למד מהטעויות שלו ויכול לעלות לו מאוד ביוקר.

גיל 27 בספטמבר 2007

המשתמש הלא מזוהה זה אני.

איתי נ. 27 בספטמבר 2007

מצד שני, אסור לשכוח שהשופט הצהיר שיהיו בדיקות נגד סמים ועדיין ויק הפר את ההוראה וכן שבעבר הוא כבר נחשד בשימוש בגראס

ברגקמפ 27 בספטמבר 2007

hear, hear!

רפי 28 בספטמבר 2007

אם הוא מושעה ממשחק למה עדיין בודקים אותו?

איתי נ. 28 בספטמבר 2007

לא קשור ל- NFL, אלא לפסיקת בית משפט ולחוק שאומר שסמים זה דבר אסור

מאיר 28 בספטמבר 2007

גיל, משתמש או משתתף? נסה להיות עקבי.

מאיר 28 בספטמבר 2007

יופי:
http://football.guardian.co.uk/News_Story/0,,2179009,00.html?gusrc=rss&feed=5

רונן דורפן 28 בספטמבר 2007

מאיר נראה שהעיסוק שלנו בסמים משך לפה הרבה משתמשים אנונימים….

ד"ר א. 28 בספטמבר 2007

בעניין האנושיות –
הבעיא היא שויק דוקא כן אנושי. אכזריות היא תכונה אנושית; חיות אחרות אינן מסוגלות לה. הסיבה לדיון הזה היא שויק הוא במקרה בן-אנוש בעל יכולות אתלטיות גבוהות. אבל מעשׂי אכזריות כלפי חיות, קל וחומר כלפי בני-אדם, נעשׂים כל הזמן, בכל מקום.

ובעניין המריחואנה –
בניגוד לכל המקרים בהם אנשים מנהלים דיונים עקרוניים על סמך תחושות בטן, כאן יש לנו מקרה בוחן מצויין, בחברה ההולנדית. מדובר בניסוי שבוצע במליוני בני-אדם, כשקבוצת הבקורת מונה מאות מליונים.
אם מישהו יכול לספק נתונים על הדרדרות מוסרית, כלכלית, בטחונית, או כל הדרדרות אחרת ששאר אומות אירופה לא שותפות לה, שיקום.

martzianno 28 בספטמבר 2007

מדוע האמריקאים מקפידים בקטנות וממהרים להעניש על שטויות (כמו למשל: סטודמאייר קם מהספסל) אבל מתבחבשים עם עצמם שנים במקרים כמו הנ"ל כשאי-הצדק זועק לשמיים?

מרקפוצ'ינו 28 בספטמבר 2007

מרצאינו,
קשה להשוות עונש של הרחקה ממשחק או שניים למאסר ארוך.

כעיקרון, אני הייתי רוצה לראות את ויק מאחורי סוגר ובריח עוד אתמול ואת סטודמאייר משחק מול סן אנטוניו (וככה לפיניקס לא היו תירוצים אחרי ההפסד) אבל המערכת המשפטית האמריקאית היא הרבה יותר בירוקרטית וסובייקטיבית (ולצערי גם הרבה פעמים מסורבלת ולא נכונה) מאשר חוקי הNBA. אל תשכח שמי שקבע את העונש של סטודמאייר היה פחות או יותר שטרן ואצל ויק ישבו מושבעים מהרחוב שעליהם בהחלט ניתן להשפיע דרך התקשורת.

רונן דורפן 28 בספטמבר 2007

מאיר. כבר בזמן הרכישה פרגוסון אמר שאנדרסון ונאני נרכשו שנה מוקדם מהצפוי כי נוצרה אפשרות לרכוש אותם. ואם אתה במצב רוח של הקנטות – תחזור אלי כשלתיאו וולקוט יהיה שער ליגה…

birdman 28 בספטמבר 2007

בעניו אנונימים, נזכרתי בציטוט של ג'ורג' בסט – הוא סיפר שבעקבות בעית השתיה שלו יעצו לו ללכת לא"א (אלכוהוליטים אנונימים), אז הוא שאל: "אני אנונימי?!"

גיל 28 בספטמבר 2007

חחח, הרגתם אותי מצחוק. אני לא אומר שום דבר עד שהבדיקות יחזרו מהמעבדה.

למרציאנו, האמריקאים הם "בוקים". הם פועלים לפי הספר וזה מתבטא בכל דבר, לא רק במערכת המשפט. אתה תפנה לשירות לקוחות הם יפעלו בדיוק לפי הספר ולא יסטו ממנו שערה אחת. זה מה שהופך אותם לאימפריה, היכולות לבצע הוראות בצורה בירוקרטית בלי לחשוב יותר מדי, כשיש כמה מנהלים חכמים או לא שקובעים את המדיניות.

מאיר 28 בספטמבר 2007

חס וחלילה, לא מקניט.
אקניט במאי, אם תהיה סיבה, ואני לא בטוח שתהיה.
ראיתי את וולקוט השבוע. התאכזבתי. מהירות מדהימה אבל חוסר ביטחון וחוסר אפקטיביות כשהכדור ברגל שלו. (אבל לסאנה דיארה גדול…).

איתי נ. 28 בספטמבר 2007

מסכים עם גיל. הזכרתי את זה גם בעבר בהקשר של חוסר היכולת שלנו לגדל ספורטאים מוצלחים מאחר ואנחנו מאלתרים ולא מתודולוגיים

Comments closed