שליח הבלוג לאליפות העולם מדווח

wp.JPG

אנחנו רק ביום הראשון של אליפות העולם בבודפשט, היא תמשך שלושה ימים, אבל כבר עכשיו אפשר לראות שהכל די טקטי. אחד המשתתפים אומר לי שהיה רחוק בשלוש דקות מהשיא האישי שלו, אבל בגלל שזו אליפות עולם יותר חשוב לו המיקום. ואולי המתח נובע מכך שהאליפות נערכת במולדת המשחק וממציא המשחק אפילו יגיע ליום התחרויות האחרון!

באופן טבעי כשהכל לחוץ יותר, זו ההזדמנות של צעירים להתבלט. אורלנדו בנט עמד מול המצלמות והשיב באמצעות מתורגמן לטלוויזיה היפנית. הוא אמר שהוא מרוצה מהתוצאה היום אבל בגלל שהוא צעיר הוא מאמין שהוא יכול להמשיך להתקדם. אורלנדו הוא הודי, למרות שמו האנגלופוני. השדר היפני מהנהן ומבקש מאורלנדו להגיד משהו לנוער היפני. אורלנדו, בטבעיות של דייויד בקהאם, מחייך ואומר שהוא מקווה לראות עוד ועוד אסיאתים מצליחים וביניהם הוא מקווה לראות יפנים.

האליפות הזו היא אליפות העולם בקוביה ההונגרית. 34 מדינות, כולל ישראל, בתחרות. אני אעקוב אחרי נציג ישראל דרור פומברג, אבל כבר בהתרשמות ראשונית אני יכול לומר לכם שאנחנו הרבה יותר טובים בזה מאשר בכדורגל.

אני לא יודע אם אתם מאלו שמצליחים לפתור את הקוביה ההונגרית – או "קוביית רוביק" כפי שקוראים לה במדינות הים. אבל גם אם אתם מצליחים הכישורים שלכם רלוונטיים לתחרות בערך כמו הכישורים של מי שיודע ללכת לתחרות של 3000 מכשולים. הילד ההודי הזה למשל, שהוא רק בן 11, התחרה בקוביות של 4 על 4 ולא קוביית ה-3 על 3 הרגילה. 4 על 4 זה הרבה יותר קשה גם בימים כתיקונים, אלא שאורלנדו ביצע אותה בעיניים עצומות. כלומר הוא מקבל את הקוביה ללמוד אותה לכמה דקות ואז מכסים לו את העיניים ואז הוא פותר אותה.

זה מרשים אבל לא הכי מרשים. כי מתיאס קוטי ההונגרי האגדי, אגדי כבר בגיל 14, מצליח ללמוד בעל פה 15 קוביות ואז לפתור אותן בעיניים עצומות. עיניים עצומות זה רק תחום אחד של הענף. יש כאלו שפותרים את הקוביה הרגילה בזמנים של 10-13 שניות. השיא העולמי, 9.84 דומה מאד לשיא ב-100 מטרים אבל לעומת שיאי הריצה הוא הושג ללא סמים. יש כאלו שפותרים קוביות של 5 על 5 בזמנים של בערך 1:40 שזה דומה ל-800 מטרים. אחרים פותרים קוביות מוזרות – כמו פירמידה משולשת. יפן שלחה ילד בן 7 לאליפות. מישהו אחר מסוגל לפתור את הקוביה ההונגרית ברגל.

אבל רק אם הוא יחף.

mistake.JPG

שם רע לחלטורה!

blind.JPG

נסיון לפתרון עשר קוביות בעיניים עצומות

replay.JPG

השופטים רשאים להשתמש בצילומים!

חידון מספר 44 (שיאים)
שבת מול המסך

43 Comments

מאיר 5 באוקטובר 2007

וואו. חזק.
לפני הרבה שנים השיא שלי היה 2:06. אני לא מבין איך אפשר לעשות את זה בעשר שניות.

רונן דורפן 5 באוקטובר 2007

האמת המהירות אני עוד מבין. 15 קוביות בעיניים עצומות זה אני לא מבין

גע"ס 5 באוקטובר 2007

הפתרון בעיניים עצומות מבוסס רק על זכרון הצפייה הקצרה בקוביות לפני כיסוי העיניים? כי זה באמת מדהים ודורש כישורים סוואנטיים. מישהו בדק את כמות הקוים האוטיסטים אצל המתחרים?

מאיר 5 באוקטובר 2007

מה שאני מתכוון, במאה מטר ריצה הייתי עושה – לא זוכר – נניח 13-14 שניות? ואתה יכול להבין שאלוף העולם עושה את זה ב-10. אבל בקובייה נראה לי שהייתי יותר טוב באופן יחסי ממה שהייתי בריצה. או לא פחות טוב. ולכן הפער לא הגיוני.

גע"ס 5 באוקטובר 2007

מאיר, ככה זה כשפרארי מייצרים א הקוביות.

גיל 5 באוקטובר 2007

קצת משעשעש שאנשים עדיין ממשיכים לשחק עם קוביה הונגרית ועוד מחשיבים את זה בתור סוג מסוים של אינטליגנציה. האמת היא שאחרי שמשחקים כל כך הרבה בקוביה, אפשר לראות דפוסים חוזרים ואני יכול להבין אין במבט אחד אפשר לראות את הפיתרון השלם. אבל השאלה היא, למה לעזאזל תרצה להתאמן כל כך הרבה במשהו שהוא כל כך eighties?

רונן דורפן 5 באוקטובר 2007

מאיר זה לא רלוונטי – לפתור אותה בשתי דקות זה יפה מאד. להם פשוט יש שיטות יותר טובות לפתרון. אי אפשר להקיש מזה על הקשר בין זמני ריצה – כי בריצה כולם משתמשים באותה שיטה (הנעת הרגליים היא די דומה לכל המין האנושי)

רונן דורפן 5 באוקטובר 2007

לגברת עם סלים.
הם מקבלים את הקוביה. לומדים אותה ואז ניגשים לפתרון – הזמן שמחשיבים להם הוא הלימוד פלוס הפתרון. אבל אסור להם להזיז כלום בקוביה לפני שכיסו את העיניים

רפי 5 באוקטובר 2007

ספורט אולימפי באולימפיאדה הבאה?…
השבוע הייתי בפאב בערב ליגת האלופות. מדהים איך כמה חוליגזענים אנגלים יכולים להפוך פאב יאפי לקבוצה אחידה של 100 אוהדי צ'לסי.

אגב, מישהו יודע איפה אפשר לצפות בגביע העולם בראגבי? אינטרנט אולי?

תומר 5 באוקטובר 2007

גיל,מילא הקוביה ההונגרית.
יש כאלה שמתאמנים שעות עם יויו.ואם כבר עוסקים במשחקים ישנים,למה הפורפרה נעלמה מהעולם?

תומר 5 באוקטובר 2007

רפי,זה משודר בערוץ התשלום של ערוץ הספורט,הדבר היחידי שבאמת הוגן שמשדרים שם ולא נחשב כזליגת תכנים.

גע"ס 5 באוקטובר 2007

רפי, בערוץ 5 למיניו (נדמה לי שדווקא באלה שבתשלום) ובערוץ הצרפתי TV5

גיל 5 באוקטובר 2007

לפחות ביויו יש משהו מאוד אסתטי ונעים לצפייה. מה יפה בלהסתכל על אותן תנועות של הזזת קובייה שוב ושוב? במובן הזה זה דומה לשחמט, שם מומחה יכול להסתכל על לוח במצב מסוים ולנתח אותו בלי להזיז שום כלי ולדעת אלו מהלכים יובילו לניצחון.

גע"ס 5 באוקטובר 2007

131 בערוצי יס. ומי שיש לו הוט מגיע לו שיחפש בעצמו.

רפי 5 באוקטובר 2007

תודה לכולם.

birdman 5 באוקטובר 2007

אני רץ מאה מטר יותר מהר מהשיא של מאיר בקוביה הונגרית, זה נחשב?

מרקפוצ'ינו 5 באוקטובר 2007

ללא ספק חבר'ה מוכשרים…אבל לא כמו אלה שמשחקים שחמט עיוור מול מספר יריבים במקביל

מאיר 5 באוקטובר 2007

אני מניח שאתה צודק רונן, למרות שהצד הווכחני שבי רוצה להגיד שגם מהבחינה הפיזית הטהורה, של הזריזות ידיים, זה נראה לי לא סביר. אבל אני משתיק את הצד הזה ומקבל את הכרעתך.

לון 5 באוקטובר 2007

אני מסכים עם גיל ותומר. איך לעזאזל טרנד מתחילת שנות השמונים ממשיך להתקיים עמוק בשנות האלפיים ?
ולמה באמת נעלמה הפורפרה ? איפה הצדק ?
ומרקפוצ'ינו צודק גם כן. שחמט עיוור הרבה יותר מרשים.

אני מבין שגברת הסלים במצב רוח לוחמני : מוטיבים אוטיסטיים אצל אלופי הקובייה, למנויי הוט מגיע עונש.
מה קרה ? זה בגלל סוף החגים ?

גע"ס 5 באוקטובר 2007

זה האבל על המטס, השם ינקום דמם. וזה שהינקיז מובילים עכשיו לא עוזר (אבל רק 1:0 בתחילת האינינג הרביעי, כך שהמצב עוד סביר).

cookie-monster 5 באוקטובר 2007

מגניב לחלוטין. אין כמו הבלוג שלך רונן כדי להיתקל באליפות עולם בענף ספורט שלא שמעתי על קיומו

לון 5 באוקטובר 2007

ספ בלאטר, נשיא פיפ"א, מנסה לקדם הסכם עם האיחוד האירופי, לפיו בכל קבוצה יהיו לפחות שישה שחקנים מקומיים. כלומר בני הלאום של הקבוצה. ליתר דיוק ההגדרה היא: שחקנים שיוכלו לשחק בנבחרת של המדינה של הקבוצה. (הוא יקרא בקיצור חוק 6+5. שישה מקומיים ושישה זרים).
בריאיון בבי.בי.סי. הוא נתן דוגמה שאינטר שיחקה בשנה שעברה במשחק מסויים עם עשרה שחקנים לא אירופיים. (או אחד עשר. אמר משהו על השוער ולא הבנתי אם כלל אותו או לא).
הוא מציין שאלכס פרגוסון, יוהאן קרויף, פרנץ בקנבאואר ופטריק ויירה תומכים בחוק.

כדאי לציין שזה חוק שנוגד כמובן את תיקון בוסמן.
יותר מכך, שחקנים כמו מסי וג'ובאני דוס סאנטוס, יחשבו כזרים.
דבר שישנה את מבני אקדמיות הכדורגל של ברסה, אייאקס וארסנל, למשל.

באתר של פיפ"א יש מאמר שלם שעוסק בנושאים שעל הפרק:
http://www.fifa.com/aboutfifa/federation/president/news/newsid=611299.html#blatter+football+needs+autonomy

אחד הדברים המעניינים שמופיעים בו, שאני לא הייתי מודע להם, שבסקוטלנד יש חוק של מינימום שחקנים מתחת לגיל 21 !
הוא מציין שסקוטלנד העפילה לאליפות העולם מתחת לגיל 20 לפני שנה.
מישהו כאן שאל לאחרונה על ההצלחה של הנבחרת הסקוטית והקבוצות הסקוטיות. יתכן שיש בכך תשובה, לפחות חלקית.

Glenn Edward Schembechler 5 באוקטובר 2007

גע"ס: לפחות רוצים לגרש את לברון מקליבלנד. יש לראות את הטוב בכל דבר.

Danny 5 באוקטובר 2007

What do you have to say about Marion Jones and the new steroids story

Ido 5 באוקטובר 2007

שום סיפור, DANNY, מריון ג'ונס אכלה סמים בשביל לרוץ מהר. מסיבות השמורות עימה היא התוודתה (שפה באמת הסיפור האמיתי, למה משהו מבצע את הפשע המושלם, לא נתפש, ואחרי שנים מרגיש צורך לצאת נקי??? האם זו סחיטה, או אפטר אפקט בירידה של הסמים??? )

מקום שני שהיא מאמא חביבה ושמנמנה מניו סאוט ווילס תקבל את הזהב. לא שלמשהו אכפת, כי כבר עברו 8 שנים.

גיל 6 באוקטובר 2007

יש פה סיפור גדול. מריון ג'ונס היא לא כל אחד, והיא שיקרה לסוכנים פדרליים. אני מקווה שיקחו ממנה את כל התארים והמדליות והלוואי שגם תשב בכלא אם זה אפשרי למען יראו וייראו.

Ido 6 באוקטובר 2007

לה די דה, אתלט שמשקר על שימוש בסטרואידים. היא בטח הראשונה שעושה את זה (ז"א לשקר)…

אני מחזק אותך גיל, שתשב בכלא שמור במיוחד! ותקבל קנס של כמה מליונים טובים!!! וששמה יושמד מכל ארכיון ודאטא בייס!!!! רק ככה ילמדו, הגלדיאטורים לשעשע אותך ואותי באמצעים טבעיים בלבד.

אני אפילו הייתי מכנס את כל הרצות החביבות (שהן היום בנות שלושים וקצת, חלקן עם תינוקות) לריצה חוזרת. ודיר באלאק בלי סמים הפעם.

יש לשים קץ לתופעה הזאת.
בוש הצעיר, לטיפולך …

( אם התגובה שלי נראית לכם הזוייה, תקראו מה האמריקאים הולכים לעשות לבחורה המסכנה )

Gilad Bloom 6 באוקטובר 2007

If i recall once you get the formula it's pretty easy to solve the Rubicube,i guess that there are always freaks that will take it to the extreme level of doing it blindfolded etc. and making it a competition,Dorfi did you have fun watching it,was it inspirational,was there a lot of crowd,is it more popular in Hungary than in the rest of the world,was there any television,i'm just wondering what draws you to these weird events,… Yankees down 2-0,thank god,Bayren Munich in Bloomfield?my dream might come true,my two favorate teams,Hapoel TA and Spurs meet in the final of Uefa,i hope they don't play each other in the groups….

Danny 6 באוקטובר 2007

I think that this is only the tip of the ice, many more have done it and many more are still doing it, will they come clean now and tell us about it, well maybe some will follow

גיל 6 באוקטובר 2007

לכל משמיצי היאנקיס בפורום, זה לא נגמר עד שזה נגמר.

מאיר 6 באוקטובר 2007

גלעד, גם אני חשבתי כמוך, את ה-2:06 בזמנו עשיתי בעזרת הפתק שהתלווה לקובייה. אבל לפני שנה בערך חבר קנה קובייה וניסיתי, לא הצלחתי. הורדתי הסבר מהאינטרנט – כלום.

Gilad Bloom 6 באוקטובר 2007

To Gil,i didn't say anything bad about the Yankees,they are a great club but i live in New York and i'm a Mets fan so all i have left now is to root against the Yankees,it's natural isn't it,nothing personal,off course it's not over yet but it doesn't look good for you guys,you are depending on a 45 year old pitcher to save you,let's see if the twenty eight million that Steinbrener spent on the rocket were worth it….

גע"ס 6 באוקטובר 2007

מה שגלעד אמר, רק בעברית וברמת גן.

רונן דורפן 6 באוקטובר 2007

לכולם, אתם מתעלמים מהמצב המצויין של הקאבס שהצליחו להעביר את הסדרה לריגלי בפיגור 0-2. כלומר הם החליטו שהדרך הנכונה להשיג את ניצחון החוץ הוא על ידי צבירת מומנטום עם שני ניצחונות בית.

גלעד. כמובן שהחלק המעניין הוא לא הצפיה אלא לשוחח עם כמה מהמטורפים הללו. אבל אני חושב שהגיע הזמן שגם בטניס פדרר יתחיל לשחק בעיניים עצומות – לפחות בנקודות שהוא מגיש – כדי להוסיף עניין. כי גם הוא נראה כמו היחיד שקרא את ההוראות.

מרקפוצ'ינו 6 באוקטובר 2007

עידו,
מאשימים אותה בהרבה יותר משימוש בסמים… יש שם גם סיוע להונאה ושקר לסוכנים פדרלים. חצי שנה במאסר זה לא כל כך נורא. הגלדיאטורים האלה מקבלים כסף בשביל לשעשע אותנו. אם לא היו מגיעים צופים למגרשים הם לא היו מקבלים אגורה – לבקש מהם להיות הוגנים זאת לא בקשה כל כך גדולה.

איש 6 באוקטובר 2007

הפוסט הזה גורם לי לתהות אם לא הגיע הזמן להנהיג בדיקות סמים אצל עיתונאי ספורט…

מאיר 6 באוקטובר 2007

cgbhhi drby' nmjhe:
http://football.guardian.co.uk/comment/story/0,,2185032,00.html

yoni 6 באוקטובר 2007

איך התפספסה התיחסות ל7-4 של פומפי על רדינג משבוע שעבר?
זה לא נורמלי.
תוצאת השנה.

yoni 6 באוקטובר 2007

החלה הדריסה הגדולה…
4-0…

רונלדו התחיל עונה עם אדום מפגר ונראה שמתחיל לפצות…

יותם מ 6 באוקטובר 2007

והאם אנגליה בדרך לשמור על תארה?

גיל 6 באוקטובר 2007

גלעד, ברור שאני לא לוקח אישית שום דבר מאוהד מטס. נראה לי שיש לנו אפילו אויב משותף וזה הרד סוקס השנואים. לצערי, גם הם וגם ניו אינגלנד נראים מצוין השנה אבל לכן הנפילה שלהם כשתבוא תהיה מרנינה במיוחד.

yoni 6 באוקטובר 2007

רונן יש סיבה מדוע שמטת את הפוסט שהעלת רק היום?

לון 6 באוקטובר 2007

אכן, הפוסט של היום נעלם.

Comments closed