משהו מרענן מאיטליה (אבל הזוי לגמרי)

אפשר ללגלג על הסיפור החביב שיצא מאיטליה בימים האחרונים – לפיו הכנסיה הקתולית רכשה את קבוצת אנקונה. אנקונה הייתה לפני כמה שנים בליגה הבכירה – אבל ירדה שלוש ליגות בשילוב האיטלקי המקובל של ירידת ליגה במגרש ועוד כמה ליגות נוספות בטריבונלים – והכנסיה עומדת לרכוש את הקבוצה ולהשתמש בה כמכשיר לקידום ערכים בספורט. אחר כך הסתבר שזו לא ממש רכישה – אלא הסכם חסות לפיו מוסדות הכנסיה יתמכו בקבוצה תמורת החלת קוד אתי מטעמה. אבל מסתבר שזה גם לא איזה גימיק שהגה איזה קרדינל מקומי. האפיפיור בעצמו מתכוון לפגוש את השחקנים במהלך החודש הקרוב.

אני די שונא את הכנסיה הקתולית, בגלל שאני יהודי והיא התאכזרה אלינו בצורה בלתי אנושית במידה בלתי נסבלת, אבל כספונסר של קבוצה אין לה ממש בעיה איתה. איפה כתוב שקבוצות כדורגל יכולות להיתמך רק של אוליגרכים שמנסים לרכוש לעצמם לגיטימיות? או של עברייני זכויות אדם? או של מאפיונרים מאוזבקיסטן? או מונארכים מהמפרץ הפרסי? מסתבר שהם מתכוונים לתרום את רווחי הקבוצה לכדורגל באפריקה, להוריד דרמטית את מחירי הכרטיסים ולשלוח שחקנים שיקבלו כרטיס אדום לעבודה קהילתית. כלומר את רוב הדברים שאני מתכוון לעשות במנצ'סטר יונייטד כשאקנה יום אחד את הקבוצה. מלבד את עניין הכרטיסים האדומים והעבודה הקהילתית. אני פשוט לא יודע מה ווין רוני יכול לתרום לקהילה. מסתבר גם שאוהדי אנקונה די מרוצים מהעניין – וקבוצת האולטרס שלהם "קולקטיבו" היא ממילא אנטי גזענית ואנטי פשיסטית.

אגב, האפיפיור הקודם, שהיה בצעירותו שוער, היה הראשון לבקר במשחק כדורגל בזמן כהונתו. הוא גם ערך מיסה בנואו קאמפ וקיבל כרטיס חבר של ברצלונה. ירז'י דודק, השוער המחליף של פ.צ מרסיסייד, אפילו טען שהוא אוהד הקבוצה, אבל זה היה לא מדוייק. מסתבר שבשנת מותו קיבל האפיפיור משלחת של שחקני קראקוביה מקרקוב, אותה אהד בצעירותו, והבטיח להם שהוא עדיין אוהד של הקבוצה. האפיפיור הנוכחי קצת עמום פחות – ומצהיר שהוא אוהד של באיירן מינכן.

ברמה הרצינית יותר נראה שיש כאן הכרה של הכנסיה הקתולית בחשיבות הכדורגל – אבל רק ברמה החברתית. הכנסיה מעולם לא ראתה בספורט עצמו עבודת קודש. את זה דווקא ניתן היה למצוא בכל מיני השקפות בחלק הפרוטסטנטי של הנצרות – ובעיקר בתנועת הMUSCULAR CHRISTIANITY שבאנגליה הויקטוריאנית. תנועה שהאידיאולגיה שלה גרסה שאלוהים נתן לנו גוף במתנה ויש לטפח ולחזק אותו.

אחד האנשים החזקים בוותיקן הוא הקרדינל טרסיסיו ברטונה, שמכהן כמזכיר מדינת הוותיקן. ברטונה הוא אוהד כדורגל פנאט ואפילו פירשן כמה משחקים ברדיו. ברטונה דיבר בעבר על יצירת קבוצה נוצרית חזקה שתתחרה ברמות הגבוהות בכדורגל האיטלקי. על פניו זה נשמע הזוי – אבל במחשבה שנייה יש כמה כדורגלנים קתולים אדוקים מאד בעולם הכדורגל. אז מי יודע?

ובאופן די מוזר אני די בעד ההצלחה של הדבר הזה. כי ההיסטוריה של הכדורגל מלאה קבוצות אידיאלוגיות. קבוצות ייצגו תנועות פוליטיות ותנועות אידיאולוגיות ותנועות עצמאות וגם זרמים דתיים. וקצת חבל שכל זה רק הולך ונעלם למען קבוצות שמייצגות את העובדה המסעירה שלבעל הבית שלהם יש המון כסף. יש בסיפור הזה משהו די מרענן.

חופש! שוויון! אחווה! כריזמה!!! (לבלוג נמאס מחיים של אנגלופיליות)
ראגבי והמהפכה (הבלוג חוזר בו מעניין הממסדיות בראגבי)

52 Comments

מרקפוצ'ינו 9 באוקטובר 2007

אחלה סיפור…אבל רוב, אם לא כל הקוראים, צריכים לדעת על אירוע הספורט הכי חשוב השנה בספורט…הפועל (עירוני) בת ים חזרה לליגה הלאומית בכדורעף… טוב אולי אני מגזים, אבל זה עדיין אירוע חשוב!. :) מצטער על שינוי הנושא הפתאומי

עומר ח. 9 באוקטובר 2007

יש סיפור ידוע על האפיפיור יוחנן פאולוס השני, אשר בזמן אחת הדרשות שנשא נצפה מקבל פתק מאחד מעוזריו. עיתונאים ששמו ידיהם לאחר מכן על פתק חשפו שהיה שם עדכון תוצאה של משחק כדורגל (נדמה לי של מילאן, אבל אשמח אם אחד המגיבים יתקן וירחיב את הסיפור). אולי הגיע הזמן שגם אחד מאותם רבנים, אשר שחקני הכדורגל בארצינו כה מרבים להתייעץ איתם בענייני חוזים ומעברי קבוצות, ירכשו בעצמם קבוצת כדורגל…

אנונימוס 9 באוקטובר 2007

סיפור ענק. תודה שהבאת לידיעתנו.

רונן דורפן 9 באוקטובר 2007

מרקפוצ'ינו – משום מה חשבתי שאתה בארצות הברית… ופתאום בת ים?

עומר ח. זה לא כל כך תלוש בעיני. אם כל כך חשוב להם שקבוצות לא יחללו שבת שיתמכו בהם. יש בחצרות הרבנים הללו לא מעט כסף.

אנונימוס – תודה… אני אשתדל גם להגיע לאנקונה בזמן זה או אחר

Danny 9 באוקטובר 2007

Ronen: great and refreshing story, keep them coming

Glenn Edward Schembechler 9 באוקטובר 2007

רונן והאחרים: האם הודל האידיוט שייך לזרם שיצא מה- MUSCULAR CHRISTIANITY?

יואב, אוהד יונייטד מאוסטרליה 9 באוקטובר 2007

מה יהיה הסוף איתך רונן …
בשבת הולך להיות ארוע הספורט הגדול ביותר השנה (בינתיים)- חצי הגמר הרגבי וורלד קאפ בין אנגליה לצרפת בשבת בפאריס, אפשר רק עליו לכתוב עליו טורים על גבי טורים …זו פשוט מלחמת עולם !
חברים שלי ב-UK אומרים שכולם מדברים על המשחק ,הרטינג שלו צפוי להיות הגבוה בעולם אי פעם למשחק רגבי,
יש יריבות עצומה בין אנגליה לצרפת,יש היסטוריה ,כרטיסים נמכרים במחירים מופקעים (שמעתי על 500 יורו לכרטיס) צפוי להיות משחק צמוד , אלים וחסר פשרות…ומה עושה דורפן … שוב חוזר לכנסיה הקתולית ??? (טוב שלא לשחמט…)
מה לא בסדר איתך ???

legal alien 9 באוקטובר 2007

סיפור מענין
אבל אם כבר מדברים על כסף, תחושת הבטן שלי אומרת שלכנסיה הקתולית יש יותר ממנו מאשר לכל האברמוביצ'ים ביחד

נימו 9 באוקטובר 2007

"כלומר את רוב הדברים שאני מתכוון לעשות במנצ‘סטר יונייטד כשאקנה יום אחד את הקבוצה. מלבד את עניין הכרטיסים האדומים והעבודה הקהילתית. אני פשוט לא יודע מה ווין רוני יכול לתרום לקהילה."

NOTE TO SELF – לא לקרוא את הטור הזה בעבודה. לך תסביר פה למישהו שאתה צוחק בגלל כדורגל…

ענק.

גע"ס 10 באוקטובר 2007

אם היו מנסים לעשות את זה בארץ, מייד היתה נוצרת בעייה. כי בעירוני בני ברק היו משחקים רק אשכנזים, בעוד שבפ.צ ירושלים היו משחקים רק ספרדים. מצד שני, אני מהמרת שאת הכדורגל הכי יפה ישחקו הבחורים מהפועל כפר חב"ד.

ד"ר א. 10 באוקטובר 2007

בהמשך לעומר –
בשנים האחרונות נוצר עניין עצום בציבור הדתי-ציוני בכדורסל, בדיוק מהסיבה שכדורגל משׂחקים בשבת. בסוף עונת 2005-6 הזדמנתי ליד-אליהו (מה שקורה לעתים נדירות ביותר מאז שנהייתי איש משפחה), במחזור האחרון של העונה הסדירה. היו המון כיפות בקהל. המון.

בכל מקרה, אני שותף לדעה שהכנסיה הקתולית יכולה להיות בעלים לגיטימיים של קבוצת כדורגל. והחוצן החוקי יותר מצודק – אם נעמיד את כל האוליגרכים אחד על ראשו של השני, הם לא מגיעים לתקציב הפיצוחים השנתי שלה.

פילוסוף רדום 10 באוקטובר 2007

ואלה הם ערכי קבוצת הכדורגל שתבנה הרבנות הראשית:
1. לא משחקים בשבת וחג.
2. לא משחקים נגד קבוצה שמשחקת בשבת
3. לא משחקים נגד קבוצה ששיחקה נגד קבוצה שמשחקת בשבת…
4. לפני כל בעיטה לשער תתקיים הפסקה קצרה במהלכה ישאו כל השחקנים תפילה קצרה להפיכת הבעיטה לשער.
5. יבוטלו בעיטות ההכרעה , וההכרעה תועבר לידי הרב התורן שיתיעץ ביושב רשא ההתאחדות בכדי לשמור על שלום בית.

בקיצור נראה לכם קבוצה יהודית ?

יונתן 10 באוקטובר 2007

אם הבאהים היו קונים את הפועל חיפה ומכניסים בה קוד אתי, למשל דשא מטופח בקרית חיים זו אכן היתה יוזמה ראויה אבל הכנסיה הקתולית אחראית על יותר דם ושעבוד מכל גורם אחר על הכדור הכחלחל והיא גם עשירה כמו אברמוביץ בחזקת גאיידמק

אנונימוס 10 באוקטובר 2007

נו באמת פילוסוף, אתה באמת חושב שזה יסתיים בכך?

אני אוסיף קצת:
1. למגרש הביתי ימונה משגיח כשרות שישגיח על כשרות המזנון, וחדרי ההלבשה.
2. הגברים ישבו ביציע התחתון והנשים בעליון ויזרקו חפצים למגרש. בכך ייקבעו 2 תקידמים – לראשונה מעזרת נשים רואים יותר טוב, ולראשונה הנשים יהיו החוליגניות במגרשים.
3. ימונה משגיח כשרות נוסף למפעל שמייצר את הכדורים
4. אחת לשבע שנים האיצטדיון ימכר לערבי כדי שאפשר יהיה להמשיך להשקות את הדשא
5. תיפתח מתחת ליציע הרש ישיבת "שאגת מלמיליאן" שבה תהיה תפילת חובה כל יום להצלחת הקבוצה
6. השחקנים יחוייבו לחגוג שערים בקריאת שמע ישראל
7. יהיה קוד לבוש שונה לכל קבוצה של כל אדמו"רות שיבדלו אחת מהשנייה רק במיקום התפרים בחולצה.

אפשר להמשיך עוד הרבה

גע"ס 10 באוקטובר 2007

בהמשך לרעיון של יונתן, אם האימונים שלהם היו לעלות ולרדת את כל המדרגות של הגנים הבאהים, זאת היתה הקבוצה עם הכושר הכי טוב בארץ.

מרקפוצ'ינו 10 באוקטובר 2007

רונן, אני כבר שלושה חודשים בארץ…שיחקתי שנתיים במחלקת הנוער של הפועל בת ים כדורעף עד שעברתי לטנ"ש

לון 10 באוקטובר 2007

פוסט שמעלה הרבה מחשבות ונושאים לדיון, בראש ובראשונה יחסי דת וחברה.

לצערי הניסיון האנושי מוכיח שכשממסד דתי נכנס לתחום מסויים, מתלווה לכך קנאות. התוצאות הן חוסר סובלנות שקט במקרה הטוב ומלחמה במקרה הרע.

אני רואה בניסיון הזה של הכנסיה הקתולית דבר מסוכן. זה הרי נועד להפיץ את הרעיונות הקתוליים בעולם.
כדאי לזכור שהכנסיה הקתולית אוסרת גם היום על גירושים, גם אם היתה אלימות קשה או בגידות קבועות. היא גם מתנגדת בתוקף להפלות, כולל במקרים של אונס של ילדות.

הכנסיה מבינה שלכדורגל יש אהדת המונים והיא מנסה לנצל זאת לצרכיה. עד עכשיו היא הסתפקה בקבלת קבוצות כדורגל בוותיקן, או המיסה בקאמפ נואו. חסות לקבוצת כדורגל זה כבר צעד מתקדם.
בכנסיה הקתולית יושבים אנשים חכמים ולכן הם מתחילים בקטן. הם יודעים שרכישת קבוצה גדולה באיטליה תביא להם הרבה אנטגוניזם.

ההיסטוריה האנושית כולה מוכיחה שמאבקים בין דתות מובילים לשפיכות דם עצומה. המאה העשרים הוכיחה שמאבקים בין אידיאולוגיות מובילים לרצח המוני.

רונן, אני חושב שגם אתה מסכים שכדורגל מלבה יריבויות ולא מחליש אותן.

חסרה איבה בין הדתות היום בעולם ? מה יקרה אם קבוצת מוסלמים קנאים תקים קבוצת כדורגל והיא תפגוש קבוצה קתולית ? יש כאן פוטנציאל למלחמת עולם.

עם כל הבעייתיות הרבה שיש עם האוליגרכים, הם תמיד תמיד עדיפים פי כמה על ממסד דתי כלשהו.

מלבד זה היה לי מעניין מאוד לקרוא על ה MUSCULAR CHRISTIANITY.

עניין אחר, אני לא יודע אם אתה עוקב, אבל מיסוי הנון דומוסיילס בבריטניה הפך להיות הנושא הכי חם הפוליטיקה הבריטית (ביחד עם מיסוי הירושות).

לון 10 באוקטובר 2007

יש היום כתבה ב "קפטן אינטרנט" של "הארץ" (מתורגמת מ"הראלד טריביון") שעוסקת ביחסים בין ספקיות אינטרנט ובלוגרים, על רקע פרשת אוסמנוב.
זה הקישור: http://themarker.captain.co.il/captain/spages/911408.html

פילוסוף רדום 10 באוקטובר 2007

אני רוצה להמשיך את הרעיון של לון –
האם לקבוצה הזאת יוכלו להתקבל שחקנים, נניח יהודים ירחם השם, או גרוע מזה אתאיסטים ?

Glenn Edward Schembechler 10 באוקטובר 2007

Lon: Are you still drowned in the mud of british politics.The non-domiciles issue is as usual a non-issue since it’s only a popolist idea of a P.M in decline.
The inheritance law is much more important in my mind and overthere you might see some difference but the bottom line is that very similar to some other countries: the difference in term of economical issues is getting narrow. It’s all full of spins
And depends on the wave of the next poll (did somebody cancelled the election?).
What might make you fury is that some discussions on similar issues were dealt very well in our small stupid Kneset (check 33 channal sometime, you might be surprised not from the Hebrew but from the content) mainly in BB and if I remember correctly also Shohat’s time in the department of treasury.
I wander what N.Shtresler (I’m not fan) would say about it with his finger pointing at us. Britain has the same “lack of leadership” syndrome as many other western societies suffer.

לון 10 באוקטובר 2007

גלן, אני די נבוך עבורך.
ההצעה למסות את הנון דומיסיילס הועלתה לראשונה ע"י הטוריז בועידה שלהם לפני שבוע.
הממשלה חשפה שהנתונים שלהם היו שגויים באופן מביך, אבל הודיעה שתבדוק את המיסוי שלהם אחרי שהיה מעבר לשבע שנים.

זה בסדר גמור לא להיות בקי בפוליטיקה בכלל ובבריטית בפרט. לנסות להפגין ידע שאין לך, לא ממש עושה לך טוב.

Glenn Edward Schembechler 10 באוקטובר 2007

Dear ohh dear: You don’t understand anything. I know all about the 15,000 Vs 150,000
That is my point: the politics is shallow full of spins. Beside reading the Times or watching the BBC you need to understand the meaning of things. Else I will be the first to elect you the parliament . I fear you come from the Political science academy. Otherwise I can’t understand your self overestimation.

Glenn Edward Schembechler 10 באוקטובר 2007

By the way, I had this in my mind since our last discussion about the clean british politic: Do you think Mazooz is worst/better/same as Goldsmith?
With all the sorrow, our lad is much better.
I still think the best cure for severe Anglophilia is living in the UK, best in Llanddewi Brefi, for 5 years.

לון 10 באוקטובר 2007

גלן, כדי להבין צריך קודם כל לדעת מה הם הנתונים.
למשל שמה שאתה קורא לו ספין ורעיון פופוליסטי של ראש הממשלה הוא דווקא ספין של האופוזיציה. עניין קטן, קואליציה, אופוזיציה, זה הכל אותו הדבר, לא ?
למשל לא להניח הנחות מופרכות כלפי אלה שאתה משוחח איתם.

תמצא לך בבקשה אנשים אחרים לדון איתם בנושאים האלה.

לא להאמין 10 באוקטובר 2007

ללון – יש לי תחושה שהפעם אתה צודק. אבל, כקורא אדוק של הבלוג, אני רוצה לומר לך שהתעלת על הצדקנות הרגילה והטרחנית שלך.צריך מגבת לנקות את הדביקות הצדקנית שלך.
ו – לא. לא קוראים לי מרטין (אם כבר מזכירים אנשים המניחים הנחות מופרכות).

רונן דורפן 10 באוקטובר 2007

אנשים!
לבי נשבר בליבי!
הבלוג שאני כל כך עמל עליו אינו מרבה אהבה בין הבריות…

מרקפוצ'ינו 10 באוקטובר 2007

עזבו שטויות…מישהו חושב שעכשיו שלאפיפיור יש קבוצה הוא יסכים להשתתף ברוקדים עם כוכבים כמו מרק קיובן?

רונן דורפן 10 באוקטובר 2007

ולעצם העניינים שבפוסט ונשתכחו קמעה…
אין ספק שהכנסיה יכולה לשלוח מישהו לשלוף כמה רפאלים או מיכלאנג'לואים קטנים מהאפסנאות שלה – ובעזרת הכסף ממכירתם ליצור באנקונה בכספים הללו קו התקפה שיגמד את פועלם של ציירי ימי הרנסנס. אני בעד! במקום זה כל האמנות הזו שוכבת לה במחסנים או נמצאת על קירות המשרדים שלהם.

לון – קבוצות כדורגל יש גם למאפיה, מפלגות קומוניסטיות ומפלגות פשיסטיות, תנועות שחרור וגם תנועות דתיות. אמרתי כבר שאני שונא את הכנסיה הקתולית אבל אינני מתנגד לכך שתהיה לה קבוצת כדורגל. היא בהחלט יכולה להוסיף לנוף הכדורגל. ואין לי ספק שארצה לראות אותה מובסת! אבל מובסת בידי יונייטד באלופות ולא תקועה בליגה הרביעית באיטליה.

השאלה אם כדורגל מלבה יריבויות היא מורכבת. הוא מצד אחד ממחיש ואולי מגביר אותן – אבל יש טענות לגיטימיות שהוא מעביר אותן לתחומי האיצטדיון.

קואץ' שמבלכר – אינני סבור שהודל שייך לתנועה זו או למשהו שיצא מתוכה.

יואב – אין לי מערכת שלמה לבלוג – אני יכול לכתוב פעם ביום ומטבע הדברים יש נושאים מקופחים. דווקא כתבתי יותר על הראגבי בישראל היום – תוכל להוריד מהאינטרנט את העיתון של יום שני.

לא מרושע 10 באוקטובר 2007

כותב לון לגלן שעליו :"למשל לא להניח הנחות מופרכות כלפי אלה שאתה משוחח איתם." זה אולי אחד המשפטים המגוחכים מאז מרי אנטואנט אמרה שאם אין לחם אז תאכלו עוגות.

אתמול הוא התנפל עלי בשצף קצף גס-רוח על העדפותי ודעותי על נשים, מתוך הנחה שהנני מרטין ון-קרפלד, ובלי שאמרתי כל מילה היכולה לפגוע בו.

כדי להבין את דרך חשיבתו, וזו רק השערה, הוא יודע שואן-קרפלד התראיין ופרסם דברים כנגד צירופן של נשים ליחידות קרביות, והניח שהדבר נובע כיוון שהאחרון סובל משנאת נשים. קרפלד אינו יחיד בדעה זו, אלא גם ארגון נשים גדול בארה"ב. אין שום קשר לוגי בין דעה זו ובין סוגיית אהבת והערכת יופיין של נשים.

למרבית האירוניה אני מוצא עצמי "מגן" על קרפלד למרות שאינני מחבב אותו וזה בלשון המעטה.

האיש כנראה אינו מסוגל להטמיע שישנם היסטוריונים והיסטוריונים צבאיים אחרים מלבד ון-קרפלד בישראל.

רונן הגיב להתקפתו האישית במין מלמול עדין שיש לכבד זכות הכותבים לאנונימיות, אך לא אמר דבר על דברי הבלע שרחוקים מרוח כותבי הבלוג. במילים אחרות התאכזבתי מתגובתו.

Glenn Edward Schembechler 10 באוקטובר 2007

I have to defend Lon:
I still think he is persistent with his (in my mind wrong) ideas. I
hope he will give more credit for the others, but I guess he is a grown man.
It is hard to change things.
Anyway, he has a bigger problem and that is being a United fan.
I don’t look for a good query and that was definitely not the intention here.
I apologize for all the readers.
For Not To Believe: The Non-domicile issue is not new, and I still remember some spins from T.B times in No.10. So, I still refuse to get excited, but again this only my humble opinion.

לון 10 באוקטובר 2007

גלן, תודה רבה.

לאדון "לא להאמין", תודה על המחמאות ובעיקר על האומץ.

רונן דורפן 10 באוקטובר 2007

לבלתי מרושע – אני משתדל לצנזר מעט מאד תגובות. יחד עם זאת – מי שמרגיש עצמו נפגע מאיזשהי תגובה יכול לבקש את הסרתה והיא תוסר באופן מיידי.

לכולם – העיסוק זה באישיותו של זה הוא קצת מוגזם בעת האחרונה. מדוע לא תאמצו לא תאמצו סגנון דיון אחר – בו אתם קוטלים זה את דברי וזה ומציגים אותם כחוכא ואטלולה וכתקלה חמורה לאינטיליגנציה, אבל בנימוס.

זכורים לי לטובה בהקשר הזה פסקי הדין של בית המשפט העליון שהייתי קורא בזמן לימודי, ושם ניתן למצוא דברים כגון: "צר לי כי נשתבשה מעט דעתו של ידידי המלומד ממני בשנים ובחוכמה, ומחמת תקלה או היסח דעת ראה לבן כשחור ושחור כלבן"

לון 10 באוקטובר 2007

לא מרושע, אתמול ניסית להיאחז בהומור כהצדקה לכתיבתך נגד נשות צרפת. הניסיון הזה שלך לא יצלח. בעבר הנחתי להתייחסויות מחפירות שלך לנשים בבלוג ויתכן שזו היתה טעות.
להמחשה, הציטוטים הבאים שלך היו נטולי הומור בעליל:

כך כתבת ב- 1.3.07 בתגובה לפוסט: "ספורט ישראלי מתקדם. ספורט ישראלי מפגר (הופיע בגלובס)" :
"…(וכהערת אגב, הצעקה הבהמית של פאר בעת שהדברים אינם מתגלגלים כרצונה, מעוררת בי תחושת קבס, ותגובה כזו לא הבחנתי אצל שחקני כדורגל בתסכולם)."

חוש הומור, הא ? כמובן, אף פעם לא ראית תגובות אלימות ומבחילות של כדורגלנים.

כך כתבת ב- 30.3.07 בתגובה לפוסט: "חידון מספר 16 (כי עכשיו טניס נשים באופנה)"
"וחוץ מזה אינני מבין ומתעניין בטניס, ואינני שותף להיסטריה הלאומנית סביב פאר (המשכיל יבחין שבקישור בין היסטריה ונשים יש משמעות כפולה ). ומן הראוי שתוציא מפיה איזה משפט מורכב שיש בו תרכובת מילים ורעיון שאפשר להעיד שיצא מפרי מוחה. אני רק יודע דבר אחד, היא עושה מיליונים כשצעירים בעלי כשרונות מגוונים שהם יכולים למצות כבר עתה ולתרגם להכנסה, מסכנים חייהם. (ואם אחדד דברי עד כדי כמעט דמגוגיה אומר שאם בנו של הסופר גרוסמן היה בעל נטיה מבטיחה כאביו,
הרי מותן חלילה של 10 שחר פאר אינו שקול למותו).
בעולם התרבותי של היום שבו לספורטאים ולבדרנים ישנה חשיבות-על אבדה אצלנו אפילו ההתלבטות בסוגיית השוויון בזכות להשאר בחיים.

ובהמשך אותה תגובה כתבת :
"…ובעיני ג‘ון מקקיין הוא גיבור ששרד במשך כ-5 שנים את ”הילטון האנוי“ ואילו סטרייסנד ופונדה מבקרות המלחמה אז והיום הינן מוחות ריקים…"

ביקרת בהמשך גם את קלינט איסטווד, אבל אותו כמובן לא כינית "מוח ריק" אלא "שחקן מדרג ד". ההבדל נובע ודאי מחוש הומור שונה לגברים ונשים.

מותן של עשר שחר פאר לא שקול למותו של בחור אחד מוכשר. לנשים (ולהן בלבד, בעיקר כשהן מעזות לבקר מלחמה), יש מוחות ריקים.
איזה חוש הומור מפותח יש לך.

יש לך ידע היסטורי נרחב ואני אשמח לראות אותך משתמש בו. את שנאת הנשים השאר אצלך בבית.

לא מרושע 10 באוקטובר 2007

לון,

ואתה ממשיך בשלך. הינך מנסה להוסיף חטא על פשע. לא אכחיש ואנסה להפריך כתם חסר שחר שהינך מנסה להדביק לי. לוגיקה, הומור, אירוניה, אינם הצדדים החזקים אצלך. הינך מטעה את הקוראים, בין השאר, בהוצאת הדברים מהקשרם ומהקונטקסט שבהם נאמרו, מלבד שהינך מפרשם לא נכון.

אולם שכנעת אותי בדבר אחד, שמקומי אינו כאן, ובמחמאה שנתת לי בדבר הידע ההיסטורי שלי אני רק רואה כעלבון.

יגאל 10 באוקטובר 2007

זה הופך מביך. ולחשוב שאתם עצמכם מייבבים על "המנטליות של השחקן הישראלי". תפסיקו כבר לזהם את המים פה עם האגו שלכם ובואו נחזור לספורט.

ד"ר א. 10 באוקטובר 2007

לא רק הפועל בת-ים. גם מכבי חיפה כדורסל חזרה לליגה הלאומית!
אמנם, אף פעם לא הייתי אוהד של הירוקים, אבל הסיכוי לראות שוב משׂחקים חיים, קרוב לבית, בזול, משכר ומענג.
עוד מעט תתחיל העונה, וב"ה אוכל להביא דיווחים מהשטח.

מרקפוצ'ינו 10 באוקטובר 2007

זלוטיקמן משחק? :)

birdman 10 באוקטובר 2007

הנושא של קבוצות כדורגל המייצגות קבוצות אידיאולוגיות הוא מרתק, מלהיב, ומוסיף נדבך נוסף של עניין לתחרות. האם אפשר לקבל קומץ דוגמאות מהשרוול?

לא להאמין 10 באוקטובר 2007

"לאדון ”לא להאמין“, תודה על המחמאות ובעיקר על האומץ."
סליחה??? מה תעשה אם אגלה את זהותי? תרביץ לי???

רונן דורפן 10 באוקטובר 2007

אנשים – קצת התחשבות במייסד, מנהל ומתפעל הבלוג
.
אני משקיע לא מעט בבלוג הזה – כתבתי פה עכשיו במשך כמאה ימים רצופים – בעיקר מתוך רצון שתהיה קצת תקשורת ספורט שונה בישראל.

אנא חידלו מהוויכוחים ברמה האישית. אפשר להיות ביקורתי ביותר כלפי דברי האחר מבלי להיות אישיים כל כך.

למי שהגיב בשם "גם אני יכול" – מחקתי את התגובה שלך מפני שהיא עברה כל גבול.

ויכסלפיש 10 באוקטובר 2007

קודם כל שמי ויכסלפיש, ואם כבר גרנט, מישהו שם לב שמונה לו עוזר בשם טן קאטה עם רקורד הרבה יותר מכובד ושכר הרבה יותר גבוה? כנראה שמישהו בצ'לסי התעורר, מעניין מתי אברם יתעורר ויקרא בעיתון שהוא שוב דירקטור

רונן דורפן 10 באוקטובר 2007

ללא מרושע – אני מקווה שלא תרגיש שלא בנוח להשתתף בדיונים בעתיד. אני מרגיש קצת שלא בנוח כי כל עניין ואן קרפלד החל ממני – סתם משום שחשבתי שאולי זה אתה – בגלל איזה דמיון בין דעותיכם באיזה עניין צבאי. את הדברים על שחר פאר לעומת בנו של גרוסמן (שלא הסכמתי – משום שמותם שקול בדיוק זה לזה) או על ג'יין פונדה (שגם לא הסכמתי) אני בוודאי לא פירשתי כשנאת נשים.

לויכלספיש – לא כל כך בטוח. נראה לי שכל מטרת המינויים בצ'לסי היא ליצור מערכת עקומה שתאפשר לרומאן אברמוביץ להיות מעורב בהחלטות מקצועיות.

בירדמן – סלטיק-ריינג'רס, אתלטיק בילבאו, ברצלונה, הכח וינה, הפועל-מכבי בימים עברו בישראל, הרשימה ארוכה.

יפתח 10 באוקטובר 2007

ויכסלפיש-
זו מקור כל הגאונות בגרנט! ההגעה של טן קאטה, המשכורת המנופחת שלו-הוא ממנף את האינטרס שלו במשא ומתן העתידי על המשכורת.

ד"ר א. 11 באוקטובר 2007

מרקפוצ'ינו –
לא רק שזלוטיקמן לא משׂחק, להבנתי אפילו שטיינהאור לא ממשיך (הוא השתתף במאמץ העלייה ללאומית). לעומת זאת, תודה שלעדי גורדון רשום "קמבק" על המצח.

אגב, תמיד הפתיעה אותי החיבה העזה של עיתונאי הספורט בארץ לזלוטיקמן, בהתחשב בעובדה שהוא רשם על שמו את מקבילת הכדורסל לתרגיל ה"צלילה ברחבה".

מרקפוצ'ינו 11 באוקטובר 2007

אין אין אין כמו החולצות של מק'לנין

מרקפוצ'ינו 11 באוקטובר 2007

אופס…התגובה הזאת הייתה אמורה להיות בפוסט אחר

אנונימוס 11 באוקטובר 2007

לד"ר א., יתכן שההערכה לזלוטיקמן היא שמעבר להיותו ספורטאי עבר גדול, הוא איש משכמו ומעלה (וכנגזרת מכך גם מרואיין טוב). יצא לי לדבר איתו בכמה הזדמנויות ומאד התרשמתי, ומשיחות עם אנשים אחרים הבנתי שהם חולקים איתי את דעותיי.

מחזיר דברים להקשרם 11 באוקטובר 2007

"מסתבר שהם מתכוונים לתרום את רווחי הקבוצה לכדורגל באפריקה"

מעניין איזו פעילות מיסיונרית תתלווה לתרומות הנ"ל… במסעותיי ביבשת השחורה ראיתי את שרידי המסיון בדמות כנסיות קטנות שהוקמו במבואות הכפרים. כיום, ליד כל כנסיה כזאת מתנוסס מסגד גדול ומפואר, והתחרות היא בין אירן לסעודיה.

המקומיים, מצידם, ממשיכים להאמין באמונות ילידיות, גם אם במקביל הם מבקרים בכנסיה/מסגד.

Glenn Edward Schembechler 11 באוקטובר 2007

Dear Dr. A,
I have a confession. For more than a decade I was a devoted M.Haifa fan in basketball. It began with Kagan and friends and ended with guys like Adi Gordon. Since my childhood was in Haifa and seeing Maccabbi there will be a new experience for you, and assuming they will play in Romema , I would like to suggest a tourist trip for the memory of all these Mondays.
Things might have changed and so my recommendations are probably obsolete but still…
You should start the tour near what was (is?) Krips Cafe. They now have Horev center nearby and probably some pub (This is the beginning of PICA Street). In krips we had the best kisses made out of eggs cream . Than you walk down to Romema Sport center (sounds much better in English) discussing the chance That Randy Alter is on drugs and so we have a chance to take the Derby. After the game, you should stop in Popolo Pizza in the nearby Paz fuel station for a slice. I preferred it plain or with pepper but some of my friends recommended the anchovy. We often though they should name the slices after our magnificent players. After all we left a considerable sum of money over there.
Glen Konsor-with pepper
Miguel Fioresto/Jacky David mixed- Anchovi
The wonderful Bavarian cream named after Willi Sims
It was best eating there after taking the Derbi or some T.A team but also after loosing for teams such as Elizur T.A.
I stopped enjoying the game, not because of Maccabi T.A (at least not a direct influence), but just because of the collapse of the Derby which was the main issue all year.
As to Zlotikman: about him we can say relation of love/hate since he was the real symbol of Happoel. I still think he is the second most exciting Isreali player I ever saw.
Like number 1 , he was totally npredictable in his glory days.
My list of most exciting:
1. Barri L.
2. Haim Z.
3. Micky B. (still the best Israeli player ever playing here)

Glenn Edward Schembechler 11 באוקטובר 2007

npredictable above means non predictable.

Yalla Gate Gimel…..

Comments closed