חידון מספר 46 – הגמר הגדול בפאריס!

יממה לפני הטבח שדרום אפריקה תעשה באנגליה בגמר הראגבי העולמי, החידון עוסק בשאלה מי, אבל מי, היא האלופה!

בגלל הרוח הטובה שנחה על מחברי החידון לקראת הניצחון המועך על האנגלים – כל המורחקים והמוענשים מחידונים קודמים מקבלים חנינה ויכולים לחזור לתחרויות ללא השעיות או הפחתת נקודות.

לכבוד הגמר אף חיברתי שיר!

בריאן הבאנה מרחם על ילדי הגן,

פחות מזה על הארגנטינים,

ועל האנגלים לא ירחם עוד,

ישאירם לבדם,

ולפעמים יצטרכו לזחול על ארבע

בסטאד דה פראנס

כדי להגיע לתחנת האסוף ,

והם שותתי דם וחטפו עוד טריי.

ועכשיו לחידון מספר 46. לפניכם רשימת ענפים ותחריות וכל שעליכם לענות היא מי אלופת העולם. אתם רשאים לנחש גם מי תהיה אלופת העולם בראגבי מחר בערב, ומי שידייק, שיוסיף לעצמו נקודה.

1. כדורעף נשים?

2. קריקט של יום אחד?

3. כדורמים גברים?

4. פולו?

5. כדורסל נשים?

6. כדורגל בנים עד גיל 17?

7. וכדורגל בנות עד גיל 20?

8. מרתון נשים קבוצתי?

9. כדוריד גברים?

10. הוקי שדה לנשים וגברים (נבחרות שונות)?

לתשובות הנכונות

בזמן שאנחנו צופים בנבחרות האירופיות
שבת מול המסך (שבת הגדול)

26 Comments

אור 19 באוקטובר 2007

לא הייתי פה זמן מה בגלל מחלה והשעה וקצת שישבתי והשלמתי פה פערים (כולל התגובות) היו מהנות ומעשירות בהחלט.
ישר כוח!

חצי המנשה השני 19 באוקטובר 2007

בלוג פשוט מעולה. אני נהנה כל יום מחדש.
תודה, תודה, תודה.

אורן 19 באוקטובר 2007

רונן, אתה מביא את המנחוס! מקוה שלא תתאכזב.

א.ד. 19 באוקטובר 2007

סטאד דה פראנס.
אני בעד אנגליה, ומקווה שניחסת את האפריקנרים.

Glenn Edward Schembechler 19 באוקטובר 2007

To the editor:
I seriously asked few weeks ago, why can’t we see a future game between City Ladies and our own beloved ladies. To my astonishment, I learnt today that our team is not playing anymore due to financial reasons!!!
I would like to comment:
1. Maybe Shaul Aizenberg will be the right guy in the right place this time.
2. If we take one hour profit of UTD merchandise shop out of the million Japanese visiting there, we might rebuild this prestigious team.

Sincerely yours,

Mick Haknel
Honorable member of the Prawn Sandwich Brigade

רונן דורפן 19 באוקטובר 2007

מר שמבלקר. פשוט לא מטריד אותי שליונייטד אין קבוצת נשים.
ההתפתלויות של אנשים פה לנסות לקשור בין ערכים לקבוצות האהודות עליהן הן מגוחכות.

לארסנל יש קבוצת נשים נהדרת – אבל האיצטדיון ממומן על ידי מדינה בה לנשים אין זכות הצבעה (ואצל משפחת המלוכה התגלו כמה אלפי עבדים).
ידידנו אלפסי משווה בין מבצעו הגדול של מראדונה, גדול השחקנים אי פעם, למעשה רמאות רגיל שברגילים. ועוד יושב והוגה תיאוריות "שאיש לא יכול היה לעשות את זה" (למרות שדרור בר נור – שנפל ממראדונה בפרמטרים אחרים של הכדורגל – דווקא כן הצליח לעשות את זה. וגם גיל לנאדו). זה אכן קורה בכדורגל – אבל לראות בזה איזשהי גאונות זו ממש זילות הגאונות.

ידידנו מגדות המרסי, שיובסו מחר בדרבי על ידי הקבוצה הכחולה של העיר, מתהדרים בכך שהם לא אוהדי הצלחות. ועל כך אני אומר: בהנחה והם בסביבות גיל השלושים הם אוהדי הצלחות ועוד איך. אני בחרתי לאהוד את מנצ'סטר יונייטד ולא ראיתי אותה זוכה בתואר חשוב עד גיל 25. אוהד פ.צ מרסיסייד שנולד לפני 1980 הוא אוהד הצלחות לחלוטין. אוהד יונייטד שנולד לפני 1982 הוא מישהו שבחר לאהוד קבוצה כושלת (בהנחה שאהדות ממש מתגבשות בגיל 10-11). בקרוב הם יגלו דבר נוסף – האדונים היקס וג'ילט לא ממש גדלו על איאן סט. ג'ון וטומי סמית – והמחירים באיצטדיונם החדש יהיו דומים לאלו שאבריימלה גלזר גובה באולד טרפורד.

מרקפוצ'ינו 19 באוקטובר 2007

לפי התגובה האחרונה שלך רונן ניצלתי מלהיות בקטוריית אוהדי ההצלחות (יחי 1983!)

אני מקווה שזה לגיטימי לאהוד קבוצה ששמעת עליה בכל ששת השנים הראשונים של החיים שלך כקבוצה הגדולה בתבל ואז כשאתה סוף סוף עובר למדינת היהודים אתה מגלה שמשחק שם ישראלי.

אני חושב שצריך להבדיל בין אוהדי הצלחות…אם אדם מתחיל לאהוד קבוצה בגיל קטן בגלל שהיא זוכה באליפות אבל מאז שומר לה אמונים בקנאות אין מה להאשים אותו שהוא לא אוהד אמיתי.

Glenn Edward Schembechler 19 באוקטובר 2007

I disagree: I think that people in many places pick their favorite team, even if unconsciously, because of some idea, bigger than who is the current champion. Take Bitar- waiting to 1976 for a first trophy. Take even your United.
When you start being a fan of these teams in the bad days, especially if you are not
from Jerusalem or Manchester it means something about your apprehension of this
world.
When you feel that this things are lost you fully deserve to feel disappointment. I read in YNET, from all the places in the world, this article that try to explain how we actually deal with such things http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3460638,00.html

גע"ס בכפר 19 באוקטובר 2007

גם בגמר, כמו בכל המשחקים שהיו לפניו, לא אצפה, אבל כיוונתי את הטלוויזיה בכפר כך שאבא שלי יוכל לצפות ואני מפקידה את מזלי הטוב בידי בעל הבלוג לכמה שעות מחר, בתקווה שיעשה בו שימוש הולם (רק תחזיר אותו אחר כך, אה? אני צריכה אותו בהמשך הלילה לטובת האינדיאנים של קליבלנד).

יותם מ 19 באוקטובר 2007

חכה, חכה רונן……

רונן דורפן 19 באוקטובר 2007

לגע"ס שבכפר – את לא צופה במשחק?! בפעם הקודמת שהבוקס היו בגמר דרום אפריקאי אחד שאני מכיר הזמין חברים ועשה על האש. בין האורחים היה חבר מרוקאי מהעבודה – והוא אמר לו את המשפט הבלתי נשכח "הגביע העולמי בראגבי זה המימונה שלנו".

birdman 19 באוקטובר 2007

סוגיית גדול השחקנים אי פעם הופנתה לפלה, להלן תגובתו:
"מרדונה אמר: אם תשאלו את אמא שלי מי הכדורגלן הגדול בכל הזמנים, היא תגיד מרדונה. אם תשאלו את אמא של פלה, היא תגיד פלה'. הייתי רוצה לפגוש את אמא של מרדונה, כי אני חושב שהיא יודעת שאם היא תענה בכנות, התשובה האמיתית תהיה פלה".

אור 19 באוקטובר 2007

רונן הבחנתך לא מדויקת לטעמי בכלל.
יש כל כך הרבה סיבות לאהוד קבוצת כדורגל, כמה אלפים לפחות. אהדת משפחה, הצלחות הקבוצה, חברים מבית ספר, אצטדיון וכו וכו.
אז אוהד מנצסטר שנולד אחרי 1982 הוא אוהד הצלחות? איך אתה יודע שהוא לא בא ממשפחה של יונייטד וגם ככה היה אוהד אותם?
אי אפשר לקבוע פה חוקיות כל כך ברורה כמו שעשית, זה לעשות עוול.

חצי המנשה השני 19 באוקטובר 2007

כאן אולי המקום להזכיר את תשובתו של עלי מוהר לשאלה: מה הסיבה שהוא בחר לאהוד את הפועל (ומנצסטר כמובן) – הוא ענה שלא הוא בחר את קבוצתו אלא היא בחרה בו

יואב, אוהד יונייטד מאוסטרליה 19 באוקטובר 2007

זאת הולכת להיות אחת השבתות הגדולות מזה הרבה זמן.
יונייטד בחוץ נגד אסטון וילה , ליברפול בדרבי מול אברטון (אמן יפסידו)וכל זה "חימום" לקראת הגמר של הרגבי.
ברור שדרום אפריקה פייבוריטים
אבל אם אנגליה ישמרו על המשחק צמוד יש להם סיכוי. שני טרייז של דרום אפריקה במחצית הראשונה והסיפור יהיה גמור – אנגליה ווילקינסון יצטרכו להיות מאד מאופסים וחדים (אפס טעויות ושטויות)על מנת לנצח.
אני מקווה שרונן ניחס את האפריקנרים הגזענים …
אני מצפה לקרב של ממש, מלחמה על כל כדור , משחק אכזרי וברוטלי ומקווה שגם אם אנגליה תרד מנוצחת זה יקרה אחרי שהספרינגבוקס ירקו הרבה דם …
חמום מוח… אני יודע …

Ido 19 באוקטובר 2007

אם יורשה לי…

כמו בערב הראשון, שוב ארגנטינה ניצחה (ברכות למקום השלישי המכובד) את צרפת. ולכן למרות רונן המנכאס – זה דיי מדעי שדרא"פ ילכו לפחות 36:0 על השאריות של ג'וני ושאר חביות הגינס שלידו.

לפני שנתיים הבוקיס נתנו לאוזיס 1:1.65 לנצחון על ניו זילנד בטסט קריקט. מאז אני לא זוכר הימור בטוח מזה.

אני מצטרף לתחזית של יואב ידידי מאוז. הבוקס ירקו הרבה דם, אבל זה לא יהיה הדם שלהם! זה יהיה הדם של הפומיס שיתיז להם על הפנים ביחד עם השאריות מג'וני היפה…

מרקפוצ'ינו 19 באוקטובר 2007

זאת הולכת להיות שבת אדירה גם בגלל הפוטבול מכללות…וזה כבר התחיל בהפסד של המדורגת שניה לבלתי מדורגת!

לון 20 באוקטובר 2007

רבותי וגבירתי, משחק השבת הוציא מבעל הבלוג כתיבת שיר, הכיצד זה התעלמתם מעניין חשוב זה ?
האמנם רגילים אתם לקרוא שירה בבלוג זה או באחרים ?
האם נסתתרה עליצותו הרבה מעיניכם ?

משורר יקר,
האם במקרה שתחזיתך תתממש צפוי אפוס גבורה ?
או אולי דווקא אלגיה לאחר תבוסה ?

גע"ס בכפר 20 באוקטובר 2007

השיר באמת גאוני. ומימונה אתה אומר? נו, אם ככה אז באמת כדאי לא להתנתק מהשורשים, מה גם שהבוקר אבא עם סלים חשף שהבית שלו היה ממש ליד אצטדיון הראגבי הכי גדול בדרא"פ וכשהיו באים אנשים למשחקים וחונים ליד הבית שלו, הוא והחבר'ה היו מציעים להם "לשמור" להם על המכוניות, בתשלום כמובן. מצד שני, לא היתה להם תוכנית עסקית ממש מובנית וגם לא סנקציות כלפי אלה שלא רצו לשלם.

מאיר 20 באוקטובר 2007

רונן, ג'ורג' בוש היה גאה בך.
אולי תצטרף אליו ביחד עם הגלייזרים כדי להפיץ את הדמוקרטיה והערכים המופלאים על פיהם חיים הוא ונתיניו המשוחררים, בקרב כל הנבערים והמדוכאים במערות החול של המזרח התיכון?

רונן דורפן 20 באוקטובר 2007

יואב, אבא שלי ז"ל פגש כמה פעמים את נלסון מנדלה. אני מכיר לא מעט אנשים שהקדישו את החיים שלהם למאבק באפרטהייד. ומהרקע הזה אני חייב להגיד לך משהו על ההבדל בין "האפרקינרים הגזענים" לאוסטרליה.
באוסטרליה אין אפרטהייד וגזענות כי פשוט השמידו את כולם (בטזמניה למשל) או פשוט לא היה צורך בהפרדה גזעית – כי אין צורך להפריד מי שהוא לא בנאדם.
בשנות הששים כשהעולם הפגין נגד דרום אפריקה באוסטרליה כלל לא היו מעמידים לדין חקלאים "שצדו" אבורג'ינים. זה עדיין היה המצב בתחילת שנות התשעים כלפי שוטרים במשטרות קווינסלנד והטריטוריה הצפונית שהיה להם רקורד מפואר מאד של אבוריג'ינים שהתאבדו בתאי המאסר שלהם.
האפריקנרים, בניגוד לבריטים בהודו או הצרפתים באלג'יר, לא קמו ועזבו מרגע שהתברר להם שהם כבר לא גזע האדונים במדינה. מי שקמו ועזבו אלו הדוברי אנגלית.
מי שאחראי לאפרטהייד זה בראש ובראשונה אנגליה. היא ביצעה רצח עם באוכלוסיה האפריקנרית (במלחמת הבורים מתו כ-80 אחוזים מהילדים האפריקנרים). אחר כך האפריקנרים היו חברה במצור ובאמת אחראים לאפרטהייד.
זה די דומה לישראל והכיבוש. אנחנו בחרדה קיומית בגלל העולם הנוצרי ומשליכים מזה על הערבים.

שמעתי לאחרונה את בנו של סטיבן ביקו מדבר על העניין הזה. וייתכן שהוא מבין קצת יותר ממך בענייני גזענות בדרום אפריקה.

אבל אם אתה מתרשם מנאורות בריטית אני משער שהגארדיאן עושים מנויים גם באוסטרליה. ושם תוכל לקרוא על העוולות בכל העולם שהציבור הבריטי מנסה בכל כוחו למנוע.

רונן דורפן 20 באוקטובר 2007

מאיר – לא שאני שולל את דבריך… אבל בתגובה לאילו מדברי באה ההערה על ג'ורג' בוש?

לון ועידו – אין לדעת. שיר כל כך מורכב מגיע רק ברגעים נדירים של השראה. אולי מראו של אוז "השור" דו רנדט קם במבט מתנצל אחרי שקלקל את ג'וני ווילקינסון שוב יוציא שיר דומה? מה עוד שידידנו עידו כבר כותב בשקט שירה – "הדם של הפומיז והשאריות של ג'וני היפה"

גברת עם סלים – אז האב מיוהנסבורג?

אור (וגם גלן)- אין כוונה למדעיות… רק קצת עייפות מכך שאני שומע על הנאמנות המדהימה של האוהדים במרסיסייד.

old timer 20 באוקטובר 2007

Like Cato the Elder…

In one of your prior posts you argued that unlike the Real-Barca rivalary whcih has deep social and political underpinings, the LFC-ManU(k) rivalary is the thing itself wihtout having to be tied to any off-the-pitch conotations. I agree with this observation, but it lacked explanation. A while back I asked myself, why do I hate the mancs and although the reasons are endless (diving Ronaldo, dirty Roy, Kung-fu Eric, Ruud van horseface to name but a few), I must I've been hating them long before I had any specific reason. I hated the Mancs when they were a pathetic rival, unworthy of my scorn (does any one remember them losing 6:0 to Ipswitch with Gary Baily saving two penalties? Another day in the history of Manchester and what a fine day that was)
So although I agree with your observation as to the nature of the rivalry I don't know why that is. That is not to say, god forbid that I would now hate the Man(devoshkes) any less, after all, now I DO have reasons. I'm just curious.

מאיר 22 באוקטובר 2007

רונן, זה היה בתגובה להערה הבאה:
"לארסנל יש קבוצת נשים נהדרת – אבל האיצטדיון ממומן על ידי מדינה בה לנשים אין זכות הצבעה (ואצל משפחת המלוכה התגלו כמה אלפי עבדים)."
התקוממתי משתי סיבות:
א. אני כמובן לא תומך במשטרים כמו שיש באמירויות אבל ההנחה הטבעית שבאמריקה החופשית אין מדוכאים ודפוקים ושחיתות וכן הלאה וכן האלה, מקוממת.
ב. האצטדיון לא ממומן על ידי המדינה. הוא ממומן על ידי חברת התעופה ששמה כשם המדינה. יש הבדל, גם אם היא "חברת התעופה הלאומית". חברת התעופה לא אחראית לקיפוח הנשים כשם שחברת שארפ היפנית לא אחראית לטבח סינים ופיליפינים בידי יפנים במלחמת העולם השנייה, חברת וודאפון הגרמנית (נדמה לי) לא אחראית לטבח שישה מיליון יהודים באותה מלחמה, וחברת איי.איי.ג'י האמריקאית לא אחראית למותם של וייטנאמים, עיראקים, אפגנים ורבים אחרים.

רונן דורפן 22 באוקטובר 2007

מאיר – אני מנקה את ארסנל מכל תחלואי האמירויות (השתמשתי בזה רק כדוגמא לא מוצלחת).
אבל….אל תמהר לנקות את החברות הגרמניות מהשואה.

Comments closed