הניו יורק ניקס

אני לא ציפיתי שהניקס יהיו מוסריים, ויפטרו את אייזאה תומאס בגלל שהוא והמועדון הפסידו בתביעה כספית על הטרדה מינית בגלל התנהגותו. למי שלא עקב, הניקס חוייבו לשלם לעובדת לשעבר שלהם יותר מ-11 מליון דולר בגלל שתומאס הטריד אותה מינית. לא ציפיתי שיהיו מוסריים בגלל שבדרך כלל אין מוסר בספורט המקצועני.

אני גם לא ציפיתי שהניקס יהיו קשובים לחלקים נרחבים בקהל שלהם – נשים שצופות במשחקים או סתם אוהדים שאכפת להם מעניין כזה. לא ציפיתי משום שאני יהודי. וגם כשצ'רלי וורד התגלה כאנטי-שמי נחות הם לא עשו דבר – למרות שחלק עצום מבעלי המנוי שלהם הם יהודים, אולי הרוב. לא, הניקס לא מבינים דבר ברגשות של אוהדים.

אבל ציפיתי שאולי הם יהיו קצת ממולחים. שביום שבו הם הורשעו יקום שם מישהו בכיר ויגגיד למישהו זוטר משהו כמו "הזנזונת הזו עשתה עלינו סיבוב אבל אולי עשתה לנו טובה גדולה. תגיד לעורך דין שלנו שלנו להוציא מכתב לעורך דין של תומאס ולהגיד לו שההתנהגות שלו היא הפרת חוזה. וגם תתקשר לניו יורק טיימס ותדליף להם 'שבהנהלה מאכוזבים ושוקלים את צעדיהם."

ותוך שבוע נפטרים מהדבר הזה.
*

לפעמים מועדון ספורט לא נפטר משחקן שמסובך בעבירות כי אין עילה חוקית ואין הרשעה. כפי שקרה במקרה של קובי בראיינט למשל. לפעמים מועדון ספורט מתפתל ומגן על השחקן כי השחקן הוא מעולה – בראיינט הוא דוגמא אבל כמוהו גם ריי לואיס ודניס רודמן. אבל פה פשוט הייתה הזדמנות עסקית בלתי רגילה. לפטר את המאמן-מנהל החלש בליגה. להצטייר בתקשורת כגוף מסחרי עם ערכים. לכפות כנראה על תומאס הסכם פיצויים מוקטן. להביא במקומו מישהו שיוכל להתחיל לשקם את הקבוצה. אלמנטרי.

יש פה מקרה בו קפיטליזם נכשל בניהול ספורט. הניקס שייכים לחברה בשם קייבלויז'ן ומנהל אותה מישהו בשם ג'יימס דולן. תחת מנהיגותו של האיש הם הפכו למועדון הכדורסל עם הערך הכספי הגבוה ביותר בארצות הברית – 592 מליון דולר על פי מגזין פורבס. הם מוכרים את כל הכרטיסים, וגם חוזה השידור המקומי שלהם מובטח – כי הבעלים הם חברת הכבלים החמישית בגודלה בארצות הברית.

אז בעצם המועדון לא בבעיה.

ברזיל!!!!!
שערוריית מרטינה הינגיס

45 Comments

שי 31 באוקטובר 2007

אני חדש באתר הזה ורק רציתי להגיד לך רונן שאתה כותב מצוין.

גע"ס 31 באוקטובר 2007

אני לא חדשה באתר הזה. אפשר בכל זאת להגיד אותו דבר?

ואני מכירה מישהו שאומר שהרבה מקרים החשודים כקונספירציה הם טפשות פשוטה.

אבל הי, לפחות אני יכולה למחוק קבוצה אחת ברשימת הקבוצות שאני עשויה לאהוד (למרות שחייבים להודות שהניקס מעולם לא היו ברשימה הזאת).

טדי 31 באוקטובר 2007

אולי הקבוצה לא בבעיה, אבל זה לא הודות לניהול המביך של דולן. זה משום שהם בניו יורק.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 31 באוקטובר 2007

יכול להיות, שכשאתה מגיע לתשלום שכר לשחקנים עלובים בסך קרוב ל110 מיליון דולר (88.5 מיליון פלוס 21 מיליון קנס על מעבר תקרת השכר) וזה פשוט לא איכפת לך, כי אתה נותן שואו והקהל בגארדן מובטח, שאתה חש שאתה פשוט מרחף מעל דברים כמו מוסר, קשר לקהילה, וכד'.
אבל למרות שהניקס יותר מכולם קרובים להפריך את הציטוט של לינקולן עם You can fool some of the people all of the time, and even all of the people some of the time, but you can not fool all of the people all of the time, זה לא יחזיק לתמיד. וכשהניקס יפלו, לא רק מנהטן תרעד.

כתבנו 31 באוקטובר 2007

לא נהייתי פתאום אנונימי, רק סנילי.

Gilad Bloom 1 בנובמבר 2007

I'm a New Yorker for the past 8 years and a certified Knicks fan,going to games(watched them play Macabi),watching every game on tv etc.,it is the biggerst failure of a sports organization in the history of sports,even more than Hapoel TA basketball(or football..),my other two teams(lucky me),the problem is,as Ronen wrote,that they are still making money because of the monopoly that they have in NY,we are not going to support the nets if we are true New Yorkers,certainly not any other team from the east so we are stuck with the Knicks even though we are disgusted with the organization,we have no choice,the fans in the US are quiet parve,they will boo Isiah Thomas but will still show up for games,even for the meaningless garbage time games at the end of each season,it is the price of capitalism,the Dolan family doesn't have to answer to anybody,it's a crime to us as sports fans what they are doing,destroying the reputation of the number one city in the US for producing players and the most sophisticated crowd,it is really pathetic…regarding Thomas and Dolan's relationship,i think that Thomas knows some stuff about Dolan or maybe they are into some weird sexual relationship otherwise i can't understand why they didn't get rid of him right after the trial,our only hope is that David Stern does something to suspend hime if he loses the appeal on the harrasment case,finally here the list of my favorate teams-Hapoel TA(basketball and football,Knicks,Tottenham,lucky me,i'm in for a great season..

לון 1 בנובמבר 2007

אוהדי ניו יורק מפונקים מידי. הם היו אמורים לעשות משהו.

דולן כנראה מסתכל רק על טור הרווח. כל עוד יש רווח יפה, מצידו שההקבוצה תפסיד. מה אכפת לו ?

רונן, גלעד, אני לא קורא באופן קבוע את הניו יורק טיימס, האם הוא שתק ?
לפחות תיאורטית הייתי מצפה שהוא ניהל קמפיין נגד תומאס. יש את כל הסיבות המקצועיות והאתיות לכך.

יואב 1 בנובמבר 2007

אם זה תמיד רווחי בניקס, מה מונע מהם לבנות קבוצת כדורסל שתתחרה על האליפות(מביך קצת, לא?) שנים של ריגר, הקסם של המפסיד(לפצות את עצמי על מכבי כדורסל), עבדו גם עלי… אבל שאלה שחייבת להשאל, הם מעולם לא היו ממש גדולים. גם תהילת עבר ממש גדולה אין שם. הפער הזה נובע מנוכחותם בעיר ניו יורק?
זה נראה מהצד, כסוג של פיקציה מוחלטת. טוב , נו, אף פעם לא ממש אהבתי ספורט אמריקאי. לא מספר לי כלום על חיי, ולא על תשוקה.

אור 1 בנובמבר 2007

זה נשגב מבינתי כמה הנהלה יכולה להיות מטומטמת.
גם להעסיק מאמן כזה וגם לעמוד בצד כאשר עוברים את תקרת השכר עם שחקנים ברמה כל כך נמוכה.
פשוט נשגב מבינתי..

יואב ג. 1 בנובמבר 2007

יש שני דברים בספורט העולמי שאני לא מבין וממתין בקוצר רוח לפיתרון התעלומות: רפא בניטז ואייזיה תומאס. שתי הקבוצות האהובות עליי בעולם מונהגות על ידי שני אנשים פשוט נכלוליים. ואני לא מאמין שבהנהלות של ליברפול והניקס יושבים מפגרים. פותר התעלומה יקבל כרטיס מנוי למשחקי מכבי תל אביב בכדורגל בחינם (פחות שלושה משחקים).

יגאל 1 בנובמבר 2007

פרס קוסם יואב. כל הכבוד.למקום השני תחלק סוף שבוע בדאפור?

ענת 1 בנובמבר 2007

גלעד – תתחיל להפנים : רק הפועל אוסישקין (למי שמבקש אושר אמיתי)
ואגב,הגעת לניו יורק כאוהד הניקס ?

בן אסתר 1 בנובמבר 2007

ואולי הגיע הזמן להפועל canal st.

אני 1 בנובמבר 2007

רונן נו באמת… אתה עושה טור על כך שהניקס לא מתנהלים נכון? זה לא היה ברור עד עכשיו שהיה להם תקבוצה היקרה בליגה והגרועה בליגה? באמת שכמה שאני אוהב אותך, את מחשבותיך ואת הכתיבה שלך הטור הזה לא חידש כלום הפעם.. סתם אמרת את הידוע עד כה….
אגב NBA… מי פה ראה את המשחק אתמול(בעצם היום) בין דאלאס לקליבלנד? בתואר מעריץ של פלאש אני חייב להגיד LJ לא כזה גדול.. הבנתי את זה כבר מזמן אבל עכשיו אחרי המשחק הזוועתי שלו אתמול זה דורש שאני יגיד את זה… הוא שחקן עם קליעה ממוצעת מינוס, הגנה טובה, ריבאונדר סביר אבל גוף מפלצתי(לפעמים אני חושב שאני יכול לבנות לי בית על היד שלו והוא לא ירגיש) שזה כל מה שעושה אותו… ג'ורדן הוא בטח לא… מקסימום פיפן עם אישיות שונה שבגללה הוא הכוכב ולא הרול פלייר.. ההבדל הגדול בין LJ וMJ(וגם DW) הוא שMJ וDW מה שאפיין אותם זה לא הקליעה מבחוץ(שלMJ הייתה טובה מאוד אבל לא מצוינת, ולDW אין אותה בכלל), לא ההגנה, לא ההטבעות.. מה שאפיין אותם זה התחרותיות, הווינריות החוסר יכולת להפסיד ובאמת שאני מסתכל על DW אני רואה שחוץ מבעונת הרוקי שלו, הוא אף פעם לא הפסיד בפלייאוף כאשר היה בריא(מול דטרויט הוא נפצע אך התייצב למשחק לאחר מכן, כמו שג'ורדן הגדול היה עושה.. מול שיקאגו הוא היה פצוע).. הפעם היחידה שהוא לא נפצע בפלייאוף הסתיימה באליפות אדירהה עם קאמבק ג'ורדני טיפוסי… מה שאני מנסה להגיד בזה שאם צריך להשוות מישהו לג'ורדן זה אם כבר דווין וויד ולא "קינג" ג'יימס… גם בגלל סגנון המשחק הדומה אבל יותר מכל בגלל האישיות(אני מתכוון על המגרש, לא האישיות כבנאדם.. בזה לוקח דווין וויד בגדול וגם לברון יותר טוב מזה מג'ורדן)

עופר 1 בנובמבר 2007

הניקס הם באמת סיפור מעניין, שמשליך ומלמד הרבה על ההתנהלות של הספורט המקצועני באמריקה, ועל כל הנושא של המונופול שגלעד כתב עליו.
משהו מעניין, שתמיד תומאס מזכיר לי – האיש הוא כישלון גמור בכל מקום שהוא היה. הוא הצליח להרוס את הCBA, הוא נכשל בכל מקום שהגיע אליו (בתור מאמן/מנהל, לא בתור שחקן כמובן). איך עדיין נותנים למאמנים כאלה צ'אנס. הכדורגל מלא במאמנים כאלה, כשהדוגמא הטובה ביותר שאני יכול לחשוב עליה בארץ היא ניר לוין, או אולי בחו"ל ארתור ז'ורז'ה. מסוג המאמנים האלה שהם ברירת מחדל לקבוצות בלי מאמן, שצריכות איזה מישהו.

חוץ מזה, אם כבר מתייחסים לכל הנושא של הפרנצ'ייז של הניקס -האם זה דבר ניו יורקי, למלא ככה את האולם? האם במקומות אחרים, אם הקבוצה גרועה, נניח גולדן סטייט כשהיו לא טובים, או בעונות הגרועות של יוסטון נניח (אני נותן דוגמאות לערים עם יותר מפרנצ'ייז אחד בספורט המקצועני בכוונה), לא מילאו את האולם? מה הופך את הקהל הניו יורקי לכזה? גלעד – אתה מוזמן לענות לתהיות שלי.

רונן דורפן 1 בנובמבר 2007

שי. תודה! וברוך הבא – והקריאה בבלוג כוללת השתתפות בדיונים (יותר מדי אנשים פה רק קוראים!)

גע"ס – גם תודה רבה. לא הבנתי את מי הפסקת לאהוד.

טדי – יש משהו בדבריך, אבל הוא כן קשור להנהלה הנוכחית. בניו יורק תתנהג כמו סטיינברנר! תעבור חופשי על התקרה. תבין שכולם ישנאו אותך אבל תעשה משהו?
גלעד – ברכות על חואנדה ראמוס – באמת יופי של מינוי לטוטנהאם.

לון – על אוהדי ניו יורק. אבל זה מזכיר לי משהו שאמר פעם בות'ם לאלן בורדר, הקפטן האוסטרלי בקריקט. "טוב – אתם יותר טובים כי אין אצלכם תרבות שתסיח את הדעת של אנשים מספורט"

יואב ג. רפא הוא גאון לעומת תומאס. לדעתי המקום הראשון צריך להיות סוף שבוע בדארפור והשני מנוי למשחקי מכבי.

בן אסתר – אומרים שהנטס עומדים לעבור לברוקלין. לא?

אני – אם טור מסויים לא מעניין פשוט אל תקרא אותו.

רונן דורפן 1 בנובמבר 2007

עופר – האולם מלא בכל הNBA. ואנשים בניו יורק לא יוותרו על המנוי. כי הם יודעים שאם הניקס ירוצו פעם לאליפות כרטיסים ברחובות יימכרו ב-2000 דולר. אז קונים – נותנים לחברים, הולכים לחלק מהמשחקים וכו'.

זה מתחיל להיות כך גם בכדורגל האנגלי. בגלל המחירים – מנוי מתחלק בין מספר אנשים.

הדבר המעניין באייזאה הוא שקבוצתו כשחקן ידעה טוב מאד את מי לקחת כמנג'ר. וזה לא היה הוא

אביעד 1 בנובמבר 2007

אני עדיין לא מצליח להתגבר על אוסף הכשלונות (כשחקנים וכבני אדם) שאיזייה קיבץ בניקס, במידה מסוימת קצת שימח אותי שכוחו של אלן יוסטון לא עמד לו לקאמבאק כי לא מגיע לו להיתקע עם האנשים האלה… (והוא עוד אמר שהוא לא רצה להביך את איזייה, מישהו היה צריך להסביר לו שכבר אי אפשר להביך את איזייה יותר ממה שהוא עושה לעצמו).
אדי קארי, שייתכן שנזרק משיקגו לא רק בגלל הלב אלא גם כי הוא בכיין ועצלן, זאק רנדולף העבריין, קוונטין ריצ'ארדסון הלוזר (איך? איך שחקן של 15 נק' למשחק בעונה הרגילה בפיניקס יורד ל 3.5 נק' בערך בפלייאוף ומישהו עוד הסכים לקחת אותו? ועוד תמורת הלוחם הכי גדול של הניקס – קורט תומאס), מארבורי הבכיין, מפונק, עצלן, פה גדול, אגואיסט, טיפש, שחצן (ונגמרים לי הכינויים כבר לתאר אותו…).
והעיקר את צ'אנינג פריי הוא שלח לפורטלנד! יש בניו יורק כרגע שחקן אחד אמיתי שנלחם בשביל הקבוצה – דייויד לי. וזה אומר שימיו בקבוצה ספורים…

ליאונידס 1 בנובמבר 2007

תומאס היה שחקן מעולה אך איש קטן מאד ומנהל גמד .
למי ששכח רק אזכיר שהוא סבל מרגשי נחיתות וקינא מאד בשחקנים הגדולים ששיחקו בזמנו -מג'יק,ג'ורדן ולארי בירד כלפיו אף טען שאילולא היה לבן לא היה נחשב לשחקן יוצא מהכלל-פשוט טיפש צר עין וחרמן שכל חייו מסתתר מאחוריי החיוך הנצחי שלו.

תומס האדום מצד הרחמים 1 בנובמבר 2007

ובדיוק בגלל הטיפשות הזאת שלו אתה חייב לחזור ולצפות במשחקי עבר שלו כדי להבין עד כמה היה גדול, דבר שאתה לא צריך בשביל האחרים

פלד 1 בנובמבר 2007

אני – כשכתבת DW שברתי את הראש כדי לנסות להבין למי אתה מתכוון, והכי קרוב שהגעתי היה דומיניק ווילקינס, מה שלא כל כך הסתדר לי עם הטקסט שלך. מזל שבסוף שפכת קצת אור על התעלומה.
זה גם מראה כמה אני מנותק מהענף הזה בשנים האחרונות.
הניקס מזכירים לי קצת את טוטנהאם – קבוצה שאין לי ממש מושג מדוע יש באז סביבה (סליחה גלעד)

Gilad Bloom 1 בנובמבר 2007

To Anat,i was a Bulls fan during the MJ period but always had sympathy for the Knicks and became a fulltime idiotic fan when i moved here,off course i am a Hapoel Usishkin fan,i will buy 1 share next time i'm in Israel,it's the only "winning team" that i have this season,in fact we have a very good chance to win the liga bet alifoot,did we beat the def union the other day?(it's not a joke,there is a team called agudat ha-chershim),regarding the original Hapoel(shaul) TA,i don't have any sympathy for them until Shaul is gone,is anybody still going to watch that team?to Dorfan,i don't know much about Ramos.he looked very serious in the cup game,didn't move when they scored,Spurs can go into the guiness book of record as the worse defense in England ever…to Peled,Spurs are a top 8 team in the league for most of the last 20 years and from time to time win a European cup or reach a semi or a final in local cups,the Knicks have been bottom feeders in the last 8 years,reaching the playoff once only(got swept by Nets),given their budget they are much worse than Spurs altough this year Spurs broke records of stupidity,the feeling in NY is that if the Knicks dont't start winning early on they will get rid of the sexually harrasing weisel

ינון 1 בנובמבר 2007

תעזבו את אייזאה קצת בשקט, כל הסיפור נופח מעבר לכל פרופורציה, הטרדות מיניות זה לא כל כך נורא. אסור לשכוח איזה שחקן ענק הוא היה.

גע"ס 1 בנובמבר 2007

ינון, שנסגור על זה שהתלוצצת ושאני סתם נקבה עצבנית בלי חוש הומור? כי כל אופציה אחרת תגרום לי לחשוף פה את הצדדים הפחות מנומסים שלי ואנחנו לא רוצים שזה יקרה.

ינון 1 בנובמבר 2007

או. קיי…
אני בעבודה ומשעמם לי.
(אגב, נורא נבהלתי :-)

גע"ס 1 בנובמבר 2007

בחורה צריכה שיהיה לה כוח הרתעה :-)

ינון 1 בנובמבר 2007

את נכס בלוגרלי אמיתי.
המשך ערב נעים,

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 1 בנובמבר 2007

כמה דברים.
בקשר למשפחת דולן, רונן ההבחנה שלך שהם מצליחים לעשות כסף כמו שאמרו כאן היא לא נכונה. הם אמנם עושים הרבה כסף אבל זה לא בגלל ניהול אלא רק בגלל שהם כרגע קבוצת הכדורסל היחידה בעיר (עוד שנתיים זה ישתנה שהנטס יעברו לאולם חדש בברוקלין ואז הם אולי יהיו קצת בבעיה), בקשר לניהול המוהלל של המשפחה צריך לזכור שהם עשו את אחת ההחלטות הטיפשיות ביותר אי פעם מבחינת יהול כלכלי שלפני 10 שנים רבו עם סטיינברנר על הזכויות שידור של היאנקיז ואז הוא פשוט עזב את כייבלוויז'ן ופתח את YES שכיום לבד שווה יותר ממילארד דולר, למען האמת צריך לייחס את העובשדה שהיאנקיז הם מועדון הספורט העשיר בעולם למשפחה המהוללת. בקשר לכרטיסים צריך לזכור שאנשים פשוטים כמעט ולא קונים כרטיסים לNBA את רוב הכרטיסים (בטח שהיקרים) קונות חברות מסחריות שמצ'פרות ככה את מי שהן חפצות, זה נכון עקרונית לכל קבוצות הNBA אבל מטבע הדברים זה משמעותי בעיקר במנטהן. ובכל מקרה לפני שנתיים הניקס שברו כמה שנים טובות של סלאאוטים וכיום להשיג כרטיס לניקס זה הרבה הרבה יותר פשוט מלפני 5 שנים ובטח שהרבה יותר פשוט מלפני 10שנים.

בקשר להפועל אוסישקין. אתמול הגיעו 400 צופים למשחק חוץ ברמת השרון מול א.ס.ח תל אביב שהיא בעצם נבחרת העתודה של נבחרת החרשים שמתכוננת לאולימפאדה. היתה חוויה מרנינה לראות כמות כזאת של קהל (הנה קליפ ליוטיוב http://www.youtube.com/watch?v=__4PdKQBXwM – רוחמה רז בטח מתמוגגת מאושר) וגם התייחסות ספורטיבית (הפועל לא העלתה את השחקנים הטובים כי מדובר בקבוצה החלשה בליגה, ולאחר שריקת הסיום שתי הקוצות התכנסו במעגל במרכז המגרש). מצד שני שמעתי במעט על היסורים שעוברים אותם ספורטאים חרשים שלא מקבלים תקציבים ואין להם עדיין אולם ביתי וחסר להם ציוד בסיסי להתאמן בצורה סדירה (שוב מדובר בנבחרת לאומית).

דבר אחרון בקשר לכדורסל (בערך). הערב תשחק הקבוצה שיש לה מדינה משל מעצמה בליטא ביום הזיכרון הלאומי שם אחרי שלא הסיכמה להקדים את המשחק מסיבות של זכויות שידור וכו.
לא ראיתי יותר מדי צעקה תקשורתית (אולי ככה זה שהכרוז של הקבוצה היה עד לא מזמן העורך של העיתון של המדינה…) מעניין כמה כותרות שמזהירות מהאנטישמיות הנוראה היו בראש כל עמוד ראשי במידה והמקרה היה הפוך. בכל מקרה שימון יכול להוציא את התרוץ מ91 ולספר לליטאים שלפי שעון פיג'י המשחק כבר יערך מחר ולכן הם לא מחללים את קדושת היום.

legal alien 1 בנובמבר 2007

השווי של הניקס כלל לא מעיד על כך שהם לא בבעיה, זה רק מעיד על מה היה יכול להיות עם ניהול שאפילו מתקרב להיות נורמלי. ג'ימס דולן הוא אחד האנשים השנואים כאן בעיר (כולל בני משפחתו, אביו ואחיו בכלל זה).
התיאוריה שלי היא שבאופן תת מודע איזיאה מנסה להחריב את הניקס בשל משקעי העבר מימיו כשחקן. אחרת אין שום דרך להסביר את חלק ממה שהוא עושה.
ואגב לגבי סטפון מרבורי אני רוצה להעיר שהתמונה אינה כל כך חד צדדית. יש לו – גם אני הופתעתי לגלות – כמה צדדים חיוביים, בעיקר בתחום של מעורבות חברתית.
ולרונן – האולמות לא כל כך מלאים בכל ה NBA. קבוצות די מתקשות להביא קהל. הנטס הציעו עכשיו מנוי שנתי ב 299 דולר, ועדין לא מכרו את כולם…

yoni 1 בנובמבר 2007

הפוסט בישראל היום על ברזיל היה מעולה.
מרתק לשמוע את העיניים הפנימיים האלו של פיפא. כן ירבו.

קורא 1 בנובמבר 2007

אוהדי הניקס מפונקים? לא נראה לי שלחיות עם קבוצה שמוציאה כל כך הרבה כסף ומפסידה שנים ברצף זה תענוג כזה גדול. וחוץ מזה, אנשים נזכרים בערגה בעבר, אבל שוכחים שאייזאה תומאס שיחק באחת הקבוצות היותר אלימות בליגה, אני זוכר עוד כי ראיתי את זה.

יואב 1 בנובמבר 2007

אנונימי, איזה כיף לך, לטפול אשמה בלי לרדת לעומקם של דברים.מכבי עד אתמול לא הייתה מודעת ליום האבל וקיבלה פניה בקשר לזמינותו של האולם ותו לא. אבל למה לברר אם אפשר לנגח? אם דעתך משוחדת מראש, אפשר לטפול הכל על כתפיו של שימון.יחסית לחוסר העניין שהקבוצה הזאת מייצרת, מתיחסים אליה די הרבה.תמיד יש כלבים ותמיד יש איזה שיירה.

יאיר 1 בנובמבר 2007

אני הוא האנונימי, לא יודע למה השם לא נשמר.
בכתבה בוואללה יש צילום של מכתב שהליטאים שלחו ב27 באוגוסט יכול להיות שבאמת זה קשור רק ליול"ב ולשימון אין קשרים שם, ובאמת מהחבינה שלו אין לליטאים מה לבוא בטענות שהיה צריך לשחק ביום הזכרון מול ברצלונה בפיינל פור הוא נתן הוראה לשחק בזמן שעמדו דומייה בארץ, ככה שהוא יכול לדרוש מהליטאים לעמוד בסטנדרטים שלו.

ובקשר לחוסר עניין, אני אשמח אם תוכל להפנות אותי למשפט שכתבתי בקשר לנושא זה? עד כמה שידוע לי אין שום קבוצת ספורט בארץ שמתקרבת למימדי הסיקור התקשורתי שזוכה לו הקבוצה של העיתון של המדינה (נבחרת ישראל בכדוסל בטח שלא מתרבת לסיקור כזה ולדעתי גם לא הכדורגל). אבל אני משאר שאם פעם בשנה עולה איזו ידיעה לא מחמיאה (לא חס וחלילה במדור הספורט של "ידיד המערכת" רפי נאה) אז אפשר לסווג אותה ככלבים שיירה וכל הג'אז. העיקר שיש לנו ליגה מצויינת ומעניינת!

יואב 1 בנובמבר 2007

אין לי עיניין להגן על שימון.בתשעים ואחד הוא טעה, וזאת לא הטעות הראשונה והאחרונה שלו. במקרה הספציפי הזה, אני יודע(בוודאות) שמכבי לא ידעה אבל לא בגלל זה הגבתי.החיפוש דם בכל מה שקשור למכבי הוא מגוחך לאור העובדה שדיברת על הפועל אוסישקין בכזאת התלהבות ושכחת לציין את שירי השואה, גטאות, נאצים, וסתם המלצות התאבדות נחמדות שכיכבו אתמול במשך ארבעים דקות. מה לך ולימי זיכרון כאשר "נאצים תישרפו" נשמעים ברקע על ידי חוג הצופים הנחמד והמנומס אתמול. זה מגדיר את המושג צביעות מחדש.יאיר, לא איכפת אם יש כאן ליגה תחרותית. מי שרוצה, יתחרה, מי שלא,לא.עצלנות,אי כיבוד חוזים, חובבנות, שרלטנות, שקרים וגניבה זה פטנט אדום מיסודו,(כבר חמישים שנה, קופות ציבוריות עשוקות). שהם יחליטו שהם רוצים להתחרות, מעולה. אין פרסים על שחיתות ועצלנות. נמאס מהבלוף שלכם כבר.זה לא ויצו פה. זאת ליגת העל. יכול- תיהיה.חוסר העניין כוון אליך , לא למדיה. כאחד ששונא כל כך, אתה די בקיא.
עדיף לנקות את הפה קצת בכלור(לכל ההמון האדום המתוק והמנומס שעושה זיג הייל)לפני שמדברים על ימי זיכרון. מה תיהיה ההמצאה הבאה שלכם? שהוא מוכר נשק לאירנים?

birdman 1 בנובמבר 2007

ליל כל הקדושים, האלאווין חבר'ה כולה האלאווין, מה שבאמריקה מתחפשים והילדים עוברים מדלת לדלת ומקבלים ממתקים.

אני מנחש, רונן, שזאת הפעם האחרונה שאתה מוציא 5 אירו על הדבר הזה?

יאיר 1 בנובמבר 2007

שאלה אחת לי אליך,
האם היית אתמול בקריית צעירים ברמה"ש?
מאיכן הידע על השירים ששרו באולם? כי אני אישית הייתי שם ומוזר לא שמעתי לא שואה לא "נאמים תשרפו" ושאר מרעין בישין (שאני שומע בבלומפילד ולכן אני פחות נהנה להגיע לשם בלי קשר למצב הקבוצה). חבל שאתה מפיק ממקלדתך מרגליות שאין בינהם אפילו קשר קלוש למציאות. הקהל של הפועל אוסישקין שמורכב גם מאנשים שמתנהגים כמו חוליגאנים בכדורגל מתנהג למופת במשחקים(ומהתרשמותי ממנהלי הקבוצה רובם לא היו נשארים ועושים את עבודת הקודש שלהם במקידה וזה לא היה ככה) ולא גיבוב השטויות שכתבת ישנה את המציאות.

יואב 1 בנובמבר 2007

יאיר, השופט הפסיק את המשחק אתמול(פעם שניה שזה קורה לכם)אחרי שיר המלצת ההתאבדות שלכם. זאת כבר פעם שניה. הפורומים שלכם גועשים בעקבות זה(לא שאני מצדיק עצירת משחק- אבל שירים היו גם היו).
אדום עולה בבלומפילד לא הושר אתמול?כי עד אתמול,מסורתית, הוא סיים כל משחק של אוסישקין… אז חסוך ממני את הצביעות. או שאתה לוקה בשמיעה.

יואב 1 בנובמבר 2007

ותלישות מהמציאות זאת המצאה שלכם כבר שנים(מאה חמישים אנשים במשחק ביתי בליגת העל, אי כיבוד חוזים, חזיזים במשחקים-שביטה ואבוקסיס, שריפת מכוניות-נימני פעמיים, בובות, אבל אתם "הנאורים") אבל מה שמטריד אותך, זה יום הזיכרון. טפל בבית שלך לפני שאתה מחנך אחרים, כי הריח- לא משהו.

גיל 1 בנובמבר 2007

רונן, יש סיבה למה אתה לא מעלה את הכתבות מישראל היום כפוסטים פה? עניין של זכויות יוצרים? קצת מאוד מרשים לכתוב כמעט 2 פוסטים ביום (אחד פה ואחד שם).

ד"ר א. 1 בנובמבר 2007

יאיר –

אם כבר העלית את המכתב שצירפה מערכת וואלה לידיעה המופרכת, חבל שלא טרחת גם לקרוא אותו. אעזור לך:
הוא נשלח על ידי מנהל אולם אוניברסלי (סימנס) להנהלת ריטס וילנה, ובישׂר להם שני דברים:
(א) ב-22 בנובמבר יופיעו שם Vaya con Dios (אני מניח שהם רוצים לשׂחק שם באותו תאריך).
(ב) ה-1 בנובמבר הוא All Saints Day בליטא. לפיכך נוזף מנהל האולם בהנהלת הקבוצה שיום זה is not suitable לארועי ספורט, וממליץ לו להתחשב בכך בעתיד.

עכשיו, לאט לאט: מנהל האולם היה צריך להזכיר להנהלת הקבוצה שיש איזה עניין. כנראה שלא מדובר בעניין יותר מדי גדול, כיון שהנמען – בעל שם ליטאי ביותר – לא העלה בדעתו שיש בעיא. ברור שגם ביול"ב ובמכבי לא ממש השתכנעו.
גם הקהל הוילנאי לא ממש השתכנע. האולם היה מלא מפה לפה, והאוהדים היו בעניין מהרגע הראשון.

שורה תחתונה – אל תאמין למה שאתה קורה בוואלה ספורט, לפחות במה שקשור במכבי כדורסל. המערכת שם אינה מצטיינת בעיתונאות, וגם לא באינטליגנציא.

רונן דורפן 1 בנובמבר 2007

סיפור יום הזכרון הזה נראה לי מופרך. הוא בעיקר מופרך משום ההקבלה כביכול ליום הזכרון שלנו. אני לא מזלזל בזכרון של עם אחר (גם הוא במקרה רצח את סבא וסבתא של אימא שלי) אבל בברור יש פה עניין אחר.

יש עמים שיום הזכרון שלהם דווקא כולל ארועי ספורט. כמו ממוריאל דיי בארצות הברית וANZAC DAY באוסטרליה בו יש משחק ראגבי ליג מצויין בין סידני לשאר ניו סאות' ווילס.
אני לא יודע מה הסיטואציה בליטא – אבל אם היו להם מנהגי זכרון ואבלות כמו שלנו אז זה היה פשוט. החוק לא היה מאפשר קיום אירוע ספורט בליטא באותו יום וזה הכל.

גיל – זה לא עניין של "בעיה". מה שכתבתי להם שייך להם. ומכיוון שזה זמין לאנשים דרך האינטרנט ומכיוון שזה חינם, אני מעדיף שתקדישו עוד קצת מאמץ ותורידו את הPDF של העיתון. בגלובס הPDF היה בתשלום – ולכן ביקשתי אישור לפרסם את הכתבות. אבל זה לא המצב פה – ואם העיתון שילם על פרסום הכתבות ומפרסם אותם חינם, אני חושב שזכותו לחשוף אתכם לעיתון כולו.

יואב 1 בנובמבר 2007

דוקטור, למה שהוא יטרח לקרוא? אמת ועובדות זה הדבר האחרון ברשימת העדיפויות שמדובר במכבי. אבל צדיקים, מלאכתם נעשית על ידי אחרים. מי שמחכה בשדה דב, משחית רכוש וקורא ליהודי אחר נאצי, סופו להפסיד את האליפות למרות יתרון ביתיות.יום זיכרון לאומי, עלק.ממש מטריד אותם…..

Gilad Bloom 2 בנובמבר 2007

To Yoav,i am not saying that Hapoel fans are saints,i don't like the nazi chants as well but to stop a game because the fans are cursing another person,even if he is a great chairman of a private basketball club is rediculous,it's normal and human to not like the man who is responsible for the rival team in your city even if we are 3 or 4 leagues below,what is the difference when Mcabi fans were chanting dirty arab to Toama or even worse cursing and making racial remarks to their OWN player Baruch Dego a few years ago,also i don't remember anyone stopping the game back when 10000 people were singing Amsalem ha homo,any answers Mr Yoav?

יואב 2 בנובמבר 2007

גלעד, מסכים לגמרי וגם ציינתי שאני נגד עצירת המשחק. תמצית הספורט זאת היריבות ואותה צריך לשמר…בטח שבקהל של מכבי יש חולירות גזענים וטיפשים. קצת קשה לי עם הנאצים, ועם החיפוש המתמיד אחר שימון, גם שהוא לא אשם בכלום.

zikit 2 בנובמבר 2007

טוב, אני מצטרפת באיחור מסורתי לדיון. שמחתי לגלות שלי ולגלעד אהדות משותפות (הפועל והניקס) ולמקרה שלא היה ברור אוסישקין אכן ניצחו את המשחק.
אם אני מבינה נכון את הטענה של רונן, ברגע שיש תגמול כספי ניכר, ללא קשר להצלחת הקבוצה, הרי שאין לה סיבה להצליח. מעגל אין סופי של כישלון שמזין עוד כישלון. חבל שהאוהדים לא עושים יותר, מצד שני לא הייתי רוצה לראות אותם מתנהגים כפי שמתנהגים אוהדים בארץ למאמנים שהם רוצים שיעזבו
אני הייתי בגרדן ב 2001, לא היה קשה למצוא כרטיס בהזמנה מראש, והאולם היה די ריק. וזו עוד שנה שהם עלו לפלייאוף (הייתי במשחק האחרון בעונה הסדירה מול דטרויט)… לאור הסיפורים, באמת הייתי מופתעת מהדלילות באולם.
ועוד בנושאי נ.ב.א אשמח לשמוע עצות איך רואים שידורים בארץ ואיך מצליחים להישאר ערים. בדאלאס קליבלנד קרסתי, אבל היום אני מקווה לראות את פיניקס לייקרס…

Comments closed