וונגר ופרגוסון (וגם חידון מספר 48 על ארסנל-יונייטד)

יש לנו את העניין הקטן של ארסנל-יונייטד מחר באיצטדיון האמירויות. וזה זמן טוב לדבר על וונגר ופרגוסון. היה המון דם רע ביניהם במשך שנים, וגם דם רע בין הקבוצות. אבל נדמה לי שלפחות בעין הציבורית דברים השתנו. ארסנל ויונייטד נמצאות באותו צד של המתרס מבחינה רעיוניות. ובזמן הזה שתיהן קריטיות לעתיד הכדורגל שאנו צופים בו. כלומר תהיה גלובליזציה ותהיה ליגה אירופית – אבל איזה כדורגל ייצא לנו מזה.

בסך הכל כדורגל הוא משחק עם המון אלמנטים שמאפשרים להרוס אותו. הוא למשל מתנהל בתת-שיפוט – פחות מדי שופטים ללא עזרים טכנולוגים. הוא מתנהל ללא ניהול זמן אפקטיבי – ובזבוז זמן הוא נשק מרכזי בו. ולכן כל מאמני ההיי-טק שיושבים כל השבוע מול המחשבים והוידאו ומוצאים דרכים לגרום ליריב להיראות רע או להרוג את המשחק הם בסך הכל די בינוניים בעיני. ולכן כשמספרים לי שרפא בניטז "מצטיין במשחקים גדולים" אני לוקח את זה בערבון מוגבל. היכולת לנצח קבוצת צמרת במשחק חשוב היא ראויה להערכה. אבל היכולת לייצר אסטרטגיה התקפית קבועה במשך שנים, שמייצרת שחקנים ומביאה תארים היא משהו הרבה-הרבה-הרבה יותר גדול בכדורגל. וזה מה שהשניים הללו מייצגים. עצם העובדה שבשני המועדונים הללו יש שחקנים נפלאים אבל הקבוצות מזוהות לחלוטין עם המנג'ר אומרת הכל.
כמה אבחנות לגבי פרגוסון-וונגר:

אירופה ואנגליה

במובן מסויים השאיפות המקוריות של ארסן וונגר ואלכס פרגוסון הן הפוכות. וונגר הוא האירופי שבא מאנגליה ומפעל החיים שלו היה לנצח בכדורגל אנגלי עם כדורגל אירופי. פרגוסון הוא הסקוטי עם התדמית הקשוחה של פועל מספנות. אחרי ששיקם את יונייטד מפעל החיים שלו הפך ניצחון באירופה עם כדורגל בריטי. זה לא מורכב יותר מדי ואפשר למצוא את זה בהתנצחויות של אוהדי כדורגל: ארסנל היא "חבורת צרפתים" יונייטד "תמימה מדי לכדורגל אירופי". אלו כמובן קשקושים. אפשר לאחל לכל מנג'ר להשיג את מה שהשיג ארסן וונגר באנגליה או את מה שהשיג פרגוסון באירופה. ה

דברים קצת השתנו בשנים האחרונות. וונגר עשה עונה אירופית אחת גדולה ולעומתו פרגוסון החזיר את תשומת הלב שלו לליגה באנגליה – בין היתר כי זו התחזקה מאד והוא כבר לא שולט בה בקלות בה שלט בעבר. אבל אולי בגלל זה השחקן המשמעותי ביותר עבור שניהם היה לאו דווקא הטוב ביותר – אלא מי שנתן להם את הדבר האחר. עבור פרגוסון זה היה קנטונה – שהביא לאירופיזציה של הקבוצה בחשיבה ובסגנון המשחק. עבור וונגר זה היה פטריק וויירה שנלחם עבורו את מלחמות הליגה האנגלית. לדעתי עדיין לא הוכיח כי התגבר על עזיבתו.

כוכבים

מאד פשטני יהיה לומר שלמנצ'סטר יונייטד יש יותר כוכבים מאשר לארסנל משום שעד השנה היה לה יותר כסף. הסיבה היא אחרת. מנצ'סטר יונייטד משחקת כדורגל של כוכבים. ביונייטד אם אתה כוכב אז אתה משחק וזה בכלל לא משנה איך אתה משחק את התפקיד שלך. טבז ורוני שונים לחלוטין מקול או ואן ניסטלרוי. רונאלדו שונה בתכלית מבקהאם. סקולס שונה מאנדרסון. פרדיננד מסתאם. במנצ'סטר יונייטד השחקן מגדיר את הדרך בה ישחק את התפקיד. דרישות היסוד הן מעטות. בעיקר רוח לחימה.

בארסנל השיטה היא מעל השחקנים שמשרתים אותה. התפקיד מגדיר את הדרך בה ישחק השחקן. ואם לא ילמד אותו כנראה לא ישחק. בדומה לשושלת אייאקס אפשר לראות איך שחקנים חדשים בארסנל – הן שחקני רכש והן שחקנים שגדלו בקבוצה – לומדים לשחק את התפקיד בדמיון גדול מאד לקודמיהם. אבדאיור ותיאו וולקוט מזכירים את הנרי. בחלב אני רואה משהו מפירס. בפלמיני את גילברטו. בואן פרסי קצת מדניס ברגקאמפ. אי אפשר לטעות בשחקן של ארסן וונגר.

זוהי הסיבה המרכזית לכך שארסנל אמנם מוציאה כסף לא מבוטל, אבל בסדר גודל משני ליריבותיה. משום שהשחקנים מותאמים בדיוק לתפקידם. זו גם הסיבה שביונייטד שחקנים צעירים נכנסים מהר יותר להרכב. גרף הלימוד בארסנל הוא ארוך בהרבה. ביונייטד לא ייתכן מקרה כמו תיאו וולקוט. פרגוסון אמנם אמר שייתן לנאני ואנדרסון שנה ללמוד – אבל זה פשוט מנוגד לאינסטינקטים שלו. כי אצלו לומדים רק במגרש. מקרה כמו של אנדרסון די לא אפשרי בארסנל. שילד יתפוס את מקומו בהרכב במהירות יחסית, ועוד בתפקיד שכנראה לא יועד לו מלכתחילה.

אישיות

התדמית הציבורית היא שוונגר הוא על פניו הגבר האירופי המתוחכם בעוד פרגוסון הוא דמות פטריאכלית נוקשה. האמת היא קצת שונה. וונגר אוהב וויסקי ופרגוסון אוסף יין. פרגוסון מנגן על פסנתר ומבשל לחברים. אשתו של וונגר מתלוננת שהיא יכולה להוציא אותו מהבית לבילוי פעם בחצי שנה בערך – בגלל שהדבר האחד שהוא עושה בחיים הוא לצפות באינסוף משחקי כדורגל מכל העולם. לוונגר אין תחביבים בענפי ספורט אחרים. פרגוסון כידוע אוהב מאד את מירוצי הסוסים.

בדומה נראה שוונגר סנטימנטלי פחות לגבי שחקנים. פרגוסון אמנם "שרף" כמה שחקנים לאורך הקריירה אבל לעומת זאת גילה נאמנות יוצאת דופן לאחרים. וונגר דווקא הרבה יותר מקצועי בגישה שלו לשחקנים. לשחקנים יש מחיר וגם תאריך פקיעה. כי במובנים רבים וונגר הוא הרבה יותר דיקטטורי. כך למשל מעולם לא היה לו מספר 2 משמעותי. הוא מחליט כל דבר בארסנל ובהתאם גם הפך לחלוטין את הרוח והאתוס של הקבוצה. לוונגר יש כמובן כבוד למסורת של ארסנל, אבל הוא לא ראה אותה כמחייבת אותו לסוג מסויים של משחק, וטוב שכך.

וונגר נתפש כמי שבנה את ארסנל. אבל במידה רבה קשה לדמיין אותה בלעדיו. היא תהיה קבוצה עשירה וחזקה כמובן, הרבה בזכותו, אבל סגנונית סביר שתצטרך להמציא את עצמה מחדש. קל לחשוב על יורשים לפרגוסון: קירוש, אם ירצו המשכיות והדגש יהיה על טיפוח צעירים. רוי קין או מרק יוז, אם ירצו לשמר את ההיררכיה הלא מתפשרת. קשה לחשוב על מישהו בעולם הכדורגל שאפילו מזכיר את וונגר.

ועכשיו לחידון השבועי על ההיסטוריה הרחוקה והקרובה של ארסנל נגד יונייטד

*

1. מלבד תוצאה אסטרונומית, 4-5, מה היה מיוחד בניצחון של יונייטד בהייבורי ב-1958?

2. מי כבשו לארסנל בניצחון 2-3 בגמר הגביע של 1979?

3. ומי היה כוכב המשחק ההוא?

4. ומי היה כוכב הניצחון 2-6 של יונייטד בהיבורי בגביע הליגה ב-91?

5. איזה מנג'ר של ארסנל שיחק ביונייטד?

6. מהו ניצחון השיא של וונגר על פרגוסון בליגה. ולהיפך?

7. איזה שחקן עובר ריאן גיגס פעמיים בסללום כל הזמנים שלו?

8. ומי מכשיל את מי ברחבה לפני ששמייכל עוצר את הפנדל של ברגקאמפ?

9. מי כבש לארסנל שער אליפות באולד טראפורד?

10. ואת מי קלט המיקרופון אומר למי "תתעסק איתי ולא עם שחקנים קטנים ממך"?

לתשובות הנכונות (ושקרלוס טבז ייתן)

שערוריית מרטינה הינגיס
וונגר ופרגוסון (המשחק עצמו)

33 Comments

legal alien 2 בנובמבר 2007

אללה יוסתור איזה סופשבוע. יונייטד ארסנל בשבת, קולטס-פאטס בראשון. אני משוכנע שלפחות אחד מהשניים יעמוד בציפיות, מה שמן הסתם יהפוך אותו לאינסטנט קלסיק.
ושרוני ייתן !!

לון 2 בנובמבר 2007

סיכום יפה.
לדעתי פרגוסון לא יודע להסתדר עם כוכבים (העובדה שזרק את בקהאם וואן ניסטלרוי ובסופו של דבר גם את קין). ונגר יודע לעשות זאת היטב. הוא החזיק את הנרי למרות פיתויים גדולים ולמרות שהנרי התנהג בפטרונות כלפי הצעירים. כנראה שלעולם לא נדע לבטח, אבל יתכן מאוד שלולא גירושי הנרי מאשתו, הוא היה ממשיך בארסנל.

דרך אגב, איזה כבוד יש לונגר כלפי המסורת של ארסנל ? בכך שהוא לא העלה אף בריטי בהרכב, או עשה טובה והעלה אחד ?
בכך שנטש את צורת המשחק ? בכך שעזב את הייבורי ? בכך שהוא לא בונה תשתית שתחליף אותו כשיפרוש ?
הוא הביא את ארסנל להישגים, אבל כבוד כלפי מה שהיה לפניו אני לא רואה.

[רונן, בחיית אימש'ך :), עזוב את קירוש. הוא לא מסוגל להיות ממשיך של פרגי. תשכח מזה. הוא צריך השתלת אישיות בשביל זה. ראינו את חולשתו כמוביל בריאל.]

רונן דורפן 2 בנובמבר 2007

לון – אתה ממהר לשפוט את קירוש על עונה אחת במצב כמעט בלתי אפשרי. כוכבים בני 32 שלעולם לא יורדים לתאקל, תכתיבים מההנהלה מי ישחק – הטעות המרכזית שלו הייתה לקחת את התפקיד. הוא יהיה בסדר גמור לתקופה ביונייטד.

מבלי להכנס לויכוחים ישנים על הכוכבים שציינת – אני התכוונתי בפוסט לשילוב כוכבים בתוך המשחק. פרגוסון הצליח תמיד לשלב וליצור כוכבים מאד מאד שונים מבחינה סגנונית.

לשוהה החוקי – בפעם הבאה שתשווה בין אחד הארועים החשובים של האנושות למשחק גריד אמריקאי תקבל הרחקה לשבוע מהחידון!

הכבוד שלו בארסנל הוא רק בענין האמורפי של "לתת כבוד". לדבר בכבוד על המועדון.

אסף THE KOP 2 בנובמבר 2007

רונן – הטענה שלך כי רפא בניטז הוא מאמן בינוני וחסר יכולת לייצר אסטרטגיה התקפית קבועה במשך שנים היא טענה חסרת כל קשר למציאות.

בניטז נמצא בליברפול 3 שנים בלבד, זמן קצר מכדי "ליצור יכולת התקפית קבועה במשך שנים".

אלכס פרגוסון זכה באליפות הראשונה שלו רק 6 שנים אחרי שהגיע לקבוצה. להזכירך, הוא כמעט פוטר ב-1990.

בניטז זכה בליגת האלופות כבר בעונה הראשונה שלו בקבוצה ואף זכה להגיע שוה לגמר ליגת האלופות כעבור שנתיים.

שלא תבין אותי לא נכון, יש לי ביקורת רבה על בניטז ושיטת הרוטציה שלו, אבל לבוא ולטעון שמדובר במאמן שלא מייצר "אסטרטגיה היקפית לשנים" זה קשקוש. אם אתה עדיין לא משוכנע, אתה מוזמן לבחון את העבודה הנהדרת שלו בולנסיה.

רונן דורפן 2 בנובמבר 2007

הפער בין מה שהיה בואלנסיה (הוא לא בנה את הקבוצה, אבל סייע בבנייתה והוביל אותה להישגיה הגדולים) לבין מרסיסייד תמיד מטריד אותי.
הוא כאילו הפך "חכם" מדי וחושב טקטיקה ולא אסטרטגיה.

לגבי פרגוסון המוקדם – משחק התקפי הוא תמיד שיחק והוא תמיד קידם צעירים. חסרה לי בבניטז תחילת המגמה הזו. לדעת על איזה שחקן הוא משלם שכר לימוד? אבל אולי זה עוד יקרה. המשחק שלו בינתיים לא התקפי במיוחד.

רק כדי לאבחן משחק התקפי- גם בניטז וגם צ'לסי ניצחו 0-6 השנה משחקי ליגה. קבוצה התקפית עולה למשחק חשוב כשהיא חושבת איך לנצח אותו בהתקפה.

אסף THE KOP 2 בנובמבר 2007

הבעייות של ליברפול כמו שאני רואה אותן הן: שבלוניות בהתקפה וחוסר ואי מיצוי מצבי הבקעה.

ליברפול בועטת הרבה לשער היריבה במשחקיה אבל אחוזי ההצלחה שלה נוראים.

רונן דורפן 2 בנובמבר 2007

השבלוניות מפתיעה אותי.
בואלנסיה הוא שיחק בדרך כלל עם עשרה חיילים סביב שחקן חופשי – איימר ואחר כך ויורל ויסנטה. וזה היה כדורגל טקטי התקפי למופת.

אבל הוא לא חוזר על זה כל כך עכשיו. כאילו המשיך בקו של מוריניו וויתר על שחקן חופשי.

יוגב 2 בנובמבר 2007

לבניטז זו תהיה עונת המבחן האמיתית הראשונה, מכיוון שבפעם הראשונה הוא קיבל מההנהלה סגל שאמור להיות מספיק חזק כדי לרוץ לאליפות. ולמרות שאני מתפתה לרצות להיפרד ממנו כבר עכשיו – צריך לחכות ולראות איך היא העונה הזאת ממשיכה ומסתיימת לפני שחורצים את דינו, ולהתרכז בהשגיו בליגה כמבחן להצלחה או כישלון.
יציאה נוספת מהמירוץ לתואר באזור חג המולד וכדאי להתחיל לחפש את הונגר הבא, אם אי פעם יהיה כזה. וכנראה שלמצוא עוד ונגר זה בערך כמו להגריל מקום 1 בלוטרי בשנה של טים דאנקן.

אגב, הזמן עובר, ואני מתחיל להתבאס ממש בשביל הנרי. הוא רוצה יותר מדי וכמעט לא הולך לו שום דבר. אני מתחיל לפקפק בסיכוי שעוד נראה שוב את הנונשאלאנט המופלא מימי ארסנל…
בינתיים הוא בעיקר נכשל בפעולות שפעם היה עושה בעיניים עצומות ורגל אחת קשורה, וזה פשוט מבאס – ואן ניסטלרוי למשל עשה את המעבר מאנגליה לספרד בקלות, ולהנרי יש (היה) ברגליים כל כך הרבה יותר!

רונן דורפן 2 בנובמבר 2007

יוגב – אני חושב שזה נוגע על העניין שדיברתי עליו.

כוכבים בארסנל יודעים לשחק בדרך מאד ספציפית. לכן נראה שהיורשים בינתיים מצליחים להכנס בנעליו של הנרי – בעוד הוא מתקשה בשיטה אחרת.

מרקפוצ'ינו 2 בנובמבר 2007

הדיבורים על סגל עמוק בליברפול לפני תחילת העונה היו דיבורי סרק…כרגיל הפציעות גמרו אותנו אבל אסור שזה יהווה תירוץ אם לא נסיים במקום הראשון בסוף העונה. ברוב המשחקים שבהם לא השגנו 3 נקודות היה לנו הרכב עדיף על היריבה.

בניטז, ולא משנה איך יסיים את העונה הזאת, צריך להזכר לטובה בהסטוריה של המועדון הזה. גביע אליפות אירופה בכל מקרה לא הולך ברגל (במיוחד כשבדרך מעיפים את יובה, מילאן וצ'לסקי)

רונן דורפן 2 בנובמבר 2007

דעתי על בניטז היא שהוא מעט טועה בבניית הסגל. ידוע שאין לו האמצעים הכספיים של צ'לסי או יונייטד. עדיף היה לו לבנות סגל קצת יותר קצר אבל עם יותר שחקנים ברמה עולמית. הדוגמא לכך הוא יוסי בניון. עם כל חיבתי אליו- הוא לא מתקרב לרמה בה היה יכול להיות שחקן בתפקידו במנצ'סטר יונייטד.

בצד כמה רכישות יפות מאד – באבל וטורס. חסרה קצת רמה עולמית בשורות. לדעתי עדיף היה להמר על סגל קצר יותר, לקוות להמנע מפציעות.

זה פחות או יותר היה המצב ביונייטד בשנה שעברה – לא יותר מ-13 או 14 שחקנים היו ברמה עולמית וכמעט כל מחליף שנכנס גרע מהרמה. אבל כשבחלק העליון של הסקאלה יש כמה שחקנים ברמה עולמית – הקבוצה יכולה לסחוב 2-3 שחקנים סתמיים בסגל בכל משחק.

ההרכב השני של מרסיסייד לא נופל משלנו. אבל אינני חושב שיותר מ-2-3 שחקני שדה היו נכנסים להרכב הראשון ביונייטד.

מרקפוצ'ינו 2 בנובמבר 2007

קשה להבין מה בדיוק לא זורם בליברפול. למרות שאנחנו מתלוננים ללא הפסקה על ההגנה – סך הכל עד עכשיו בליגה היא עובדת לא רע בכלל (או שפשוט הקבוצות מחמיצות המון נגדנו).

בקישור – דווקא בניון הוא לא הבעיה הוא נותן מעל ומעבר. לג'רארד כמובן יש מקום ביונייטד בהרכב הראשון וגם למשצ'רנו. טורס, קאוט וורונין הם שחקנים טובים שנעים ללא הפסקה ומצליחים ליצור הזדמנויות.
לא ייתכן שרק בגלל 2 שחקני קישור בצדדים שדופקים נפקדות שבוע אחרי שבוע ולא משנה מי משחק בעמדה הזאת אנחנו נשחק כל כך גרוע.
אני באמת מבולבל.
תסלח לי רונן אבל גם אצל היונייטד אני לא רואה יותר מ-3 שחנקנים שהיו יכולים להשתלב בהרכב הראשון של ליברפול במקום השחקנים שיש לנו אלה הם רוני, רונאלדו (פיכסה!) וטבז.
ולפני שאתה עונה – נאני, אנדרסון וגיגס הם לא עד כדי כך יציבים…בדיוק כמו פנאנט וחבורתו.

אסף THE KOP 2 בנובמבר 2007

הבעייה של ליברפול קשורה כנראה לשיטת הרוטציה.
עקרונית שחקן ספסל איכותי מהווה "שוט" לשחקן ההרכב ומביא תחרות על החולצה שתורמת בסופו של דבר לקבוצה.
שיטת הרוטציה גורמת לכך ששחקנים מפנימים כי בלי שום קשר ליכולתם הם ישחקו ויישבו על הספסל לחילופין ולכן לא נוצרת תחרות על המקום בהרכב הראשון. הוא פשוט נתון לרוטציה רנדומלית.

החילופים של בניטז גורמים לשחקנים לא להילחם (במונחים אנגלים חברים, לא אלו של הליגה הישראלית. היות וההרכב משתנה משבוע לשבוע, אי אפשר לפתח תלכיד מאוחד. שחקנים לא יכולים להסתגל אחד לשני והתוצאה היא: מקום 3-4 בליגה בסוף העונה.

מרקפוצ'ינו 2 בנובמבר 2007

אסף, אני לא מסכים איתך…גם בפורום של המועדון האוהדים הישראלי פירסמו את הכתבה שהוכיחה שבניטז לא עושה יותר שינויים מפרגי או מוריניו. גם בבלוג הזה פירסמתי לינק לכתבה ההיא.
"שיטת הרוטציה של בניטז" היא פיקציה. השחקנים אשמים הרבה יותר מרפא

רונן דורפן 2 בנובמבר 2007

מרקפוצ'ינו – מבלי להכנס לשיטת רוטציה לא בטוח שהנתונים מוכיחים אותך.
בוא נניח מצב כזה:
מאמן א מחליט כמדיניות שיש רוטציה ומדי משחק יש ארבעה חילופים – כשהשיקול לשאלה מי יורד לספסל הוא עייפות.
מאמן ב מחליט שבכל משחק יש ארבעה חילופים לעומת המשחק הקודם – אבל מי ששיחקו היטב שומרים על מקומם.

ערן 2 בנובמבר 2007

אני חושש שפרגוסון יחזור לסורו מחר וישוב ל-4 3 3 עם רוני מתבזבז באחד האגפים ועם קשר הגנתי נוסף לאנדרסון והרגריבס.התוצאה תהיה שתוספת הקשר ההגנתי על חשבון נאני באגף לא תביא לשליטה של יונייטד במרכז המגרש מול הקישור של ארסנל ומאידך לא תתרום דבר לעוצמת ההתקפה.
הלוואי שאני טועה ושפרגוסון יבין שיונייטד החדשה חייבת להשתמש בכל הכלים ההתקפיים שלה.
3-1 ליונייטד ב- 4 4 2 וחוששני ש:2-1 לארסנל ב- 4 3 3
לפלטשר אין עשירית מהכישרון של בניון.

יואב 2 בנובמבר 2007

לדעתי, רק שני שחקני שדה נכנסים להרכב של יונייטד(ג'רארד, טורס). ואולי השוער. בלמים- אין מה להשוות. אין טובים מהם ולא רק לליברפול. מגינים-אברה ונוויל בכל יום נתון. קיצונים- גיגס ורונלדו ללא תחרות בכלל. רוני זה רוני, וסקולס ליד ג'רארד. ואם הם לא יספקו את הסחורה, טבס, נני אנדרסון והאגריבס תמיד יכולים להחליפם. מסכים עם רונן. חסרה קצת איכות לליברפול. הסגל של ליברפול מאד גדול במספרים אבל לא עמוק איכותית. בקשר לפציעות- יונייטד לא שיחקה בהרכב הראשון שלה מתחילת העונה. אושה, בראון, אנדרסון ונני הם מחליפים. כך שזה נותן פרופורציות על גודל סגל ואיכות.אבל מעבר לזה, אני חושב שזה קשור להדגשים. אם בראון(שהוא שחקן מוגבל התקפית, לכל הדעות) נמצא בחמש של קייב במשחק חוץ לאחר שקבוצתו מובילה, ומגלגל לרוני לטאפ אין, זה אומר שאלכס דורש ממנו לעלות, מתי שהוא רק יכול כי ככה זה בנוי.אם הוא לא יעלה ולא יספק לרונאלדו עוד אופציית מסירה, הוא יחטוף ולא אם הוא יכשל בהרמה.ליברפול נראית קצת שבלונית, כי אנשים תקועים בעמדות וכי אין לה קיצוניים ברמה הגבוהה ביותר…
והרוטציה כמובן לא עוזרת.

אסף THE KOP 2 בנובמבר 2007

בלקבורן
=======

בשקט, בשקט – בלי שאף אחד שם לב בפורום מכובד זה, בלקבורן אורבת לנו בפינה. חס וחלילה ושלום, אם הם מנצחים את ליברפול מחר ויונייטד מסיימת בתיקו או הפסד הם פותחים על ליברפול פער של 4 נקודות והם נמצאים במרחק 2-3 נקודות מיונייטד ומשחק חסר.

בלקבורן יצאה בתיקו נגד ארסנל, צ'לסי ואברטון וניצחה את טוטנהם (בחוץ) ואת הסיטי.

הם בעיני הקבוצה המפתיעה לאחר 1/4 מהדרך בליגה. האם יש להם אוויר ללכת עד הסוף – תמהתני ?

רונן דורפן 2 בנובמבר 2007

בלקבורן נהדרים.

וכפי שציינתי אני לא שולל אפשרות שמרק יוז יהיה יום אחד המנג'ר באולד טראפורד.

ערן – פלטשר הוא שחקן לכל משימה בקישור ההגנתי. בניון נמצא במשבצת של נאני – המחליף הראשון באגפים.

אני מאד מקווה שיונייטד לא תגע במערך שלה מהמשחקים האחרונים – ומבחינה זו אולי קרקועו של סקולס הוא ברכה. לא הייתי נוגע ברונאלדו-נאני-רוני-טבז. בין היתר כי גיגס יכול לעשות שינוי מהספסל. הארגריבס ישחק בוודאות. אם קאריק בריא אני מעריך שיועדף על אנדרסון – וחבל.

אסף THE KOP 2 בנובמבר 2007

אנשים – התחיל לפני כ-1/2 שעה סרט קולנוע על הנבחרת החובבנית של ארה"ב שניצחה את אנגליה במונדיאל 1950. אחת מההפתעות הגדולות בתולדות הספורט העולמי.

תבלו.

תומר 2 בנובמבר 2007

לפי דעתי יורדים יותר מידי על שיטת הרוטציה של בניטז.אני לא חושב שהיא ממש פיקציה כמו שמרקפוצ'ינו הזכיר אבל בהחלט הוציאו את הסיפור מפרופרציות.
בעונה שעברה ליברפול שיחקה טוב ועשתה תוצאות טובות החלק השני של העונה הרבה בזכות שיטת הרוטציה הזו.
אני לא חושב שזו עונת המבחן של בניטז כי למרות שהוא מאמן את ליברפול שלוש שנים זו בסך הכל העונה הראשונה בה מדיניות הרכש של ליברפול שודרגה לזו של יונייטד וצ'לסי,בשנה הבאה הם בטח יוסיפו עוד שניים שלושה כוכבים וביחד עם הרכש של השנה היא תהיה במעמד הכוכבים של יונייטד.
אם היה לבניטז שחקן כמו ויסנטה הבריא(שחקן פשוט נפלא) החלק ההתקפי של ליברפול היה נראה אחרת אבל שחקן כזה לא קל למצוא, גם לא בתקציב שהיה לבניטז השנה.טורס היה השחקן היקר ביותר של ליברפול והוא עלה 25 מליון(?) כשעל שחקנים כמו אלבס וחואקין(שמזכירים את ויסנטה) דרשו כ40 מליון.
מאוד אהבתי את ההשוואה האישית בין ונגר לפרגוסון ובמיוחד את העובדה שכל מה שונגר עושה זה לראות כדורגל. קראתי פעם אמרה של סקאוט אחד שאמר שאם אתה משחק כדורגל במקום כלשהו בעולם,סביר להניח שמישהו מטעמו של ונגר צופה בך.

יואב 2 בנובמבר 2007

רונן, היית מוותר על גיגסי במשחק כזה? לניסיון שלו אין תחליף. קצת מפחיד אותי לתת במשחק כזה, מול ארסנל כל כך מחוברת, את המפתחות לאנדרסון או נאני.מצד שני, הם חמים ובכושר לעומת קאריק שלא שיחק חודש. בחירה קשה.
בקשר לסגלים, אם כולם היו בריאים, אני מאמין שהספסל של יונייטד היה-סאהה, השוער הפולני, אנדרסון, נאני, קאריק. פארק, פורסטר, אושה, פלטשר, בראון, פיקה,סילבסטר לא היו מתלבשים בכלל. מכת פציעות כזאת, שנה שעברה, הייתה מחסלת את יונייטד שמאלתרת השנה בהצלחה ומרוויחה את ההתבגרות של החדשים, מוקדם יותר משציפתה.בלקבורן, יכולה לתת קרב לכולם היום.האחד עשרה שלה לא נופלים בהרבה מהמובילות. לא יודע עד כמה עמוק או איכותי הספסל שלה.יוז נהדר. כתמיד.

yoni 3 בנובמבר 2007

לפי דעתי, החבר'ה ממרסיסייד השתלטו פה על הטור, וביום שיש יונייטד-ארסנל, פאר הכדורגל החיובי, הם מערבבים חול בקודש, ומדברים על רוטציות של בניטז ושאר השיממון שלו.
לא נהנתי לראות משחק אחד של ליוורפול השנה. לעומת זאת יונייטד וארסנל, ברוב המשחקים פשוט נתנו הצגה כיפית, חיובית מהנה, ואפילו גם השיגן את התוצאות הראויות.

ליוורפול נכשלת שנה אחר שנה. גם השנה. יאללה, הביתה.
שייזכו באליפות, יספרו אותם.
עד אז הם טוטנהאם2

birdman 3 בנובמבר 2007

באופן מסורתי יש איזו קבוצה שבתחילת העונה מדגדגת את הצמרת ובתקופת הכריסמס מתחילה להתדרדר. כבר עכשיו אפשר ללכת לסוכנויות ההימורים ולשים כמה פאונדים שבלקברן יסיימו את העונה במקום השביעי.

מישהו שם לב כמה חניכים של פרגוסון נימצאים בצמרת האימון הבריטי?

אסף THE KOP 3 בנובמבר 2007

יוני – אם לא נהנית מהמשחק ליברפול-ארסנל, אז כנראה שכדורגל הוא לא הספורט עבורך – תעבור לדוקים.

לגבי השטות השנייה שכתבת, היא שקולה בדיוק לקשקוש הבא: "יונייטד נכשלת שנה אחר שנה. גם השנה. יאללה הביתה. שיזכו בליגת האלופות, יספרו אותם. עד אז הם נוטינגהם פורסט 2".

מרקפוצ'ינו 3 בנובמבר 2007

לידס שולתתתטת!!!!11

שאלה-בקשה:

איזו שעה (שעון ישראל) המשחק בין ניו אינגלנד ואינדיאנה והאם יש ערוץ שמשדר את זה?

מרקפוצ'ינו 3 בנובמבר 2007

אנדרסון שחקן מגעיל…פשוט מגעיל. שיתבגר כבר!

RdMaN 3 בנובמבר 2007

מרקפוצ'ינו – שהקנאה לא תוציא אותך מדעתך, הוא שחקן פנטסטי עוד לפני שהתחיל את השיפור שכל שחקן חדש מקבל ביונייטד.

כל כך עצוב השיוויון שבא לי לבכות. אבל למרות זאת יש לי הרגשה (אולי מהסיבה שארסנל היא זו שהיתתה צריכה לחזור מפיגור כל פעם) שהקרב על אנגליה רק התחיל ואני יודע מי יסיים אותו ראשונה.
MANCHESTER UNITED

אביעד 3 בנובמבר 2007

רונן, אני מצפה פה לאכילת כובע – בטח הפוסט הקרוב שלך יעסוק במה שהיה במשחק ולכן אגיב אז ביתר הרחבה אבל יש דבר אחד שצריך להיאמר כבר עכשיו – ראיין גיגס נתן משחק ענק!

גע"ס 3 בנובמבר 2007

מרקפוצ'ינו, METV משדרים את המשחק. לגבי השעה לא ממש ברור. 22:15 או 23:15, תלוי אם כבר עברו בארה"ב לשעון חורף.

יאיר 3 בנובמבר 2007

בארה"ב עוברים הלילה לשעון חורף המשחק יהיה ב23:15 לערך אצל הנוצרים (נקווה שהמשחק הראשון לא יכנסס להארכה או משהו)

רונן דורפן 3 בנובמבר 2007

אביעד – אני קצת מבולבל… אמרתי משהו לא יפה על גיגס?

מרקפוצ'ינו 3 בנובמבר 2007

רדמן – אל תקשקש. אתה יודע בדיוק על מה דיברתי. כן, הוא שחקן כדורגל מצויין. אבל לי אישיתי, וציינתי את זה מליון פעמים בבלוג הזה, ממש מעצבן לראות שחקנים שעושים הצגות ואלה שמובילים בזה בדרך כלל דוברים ספרדיתפורטוגזית.

Comments closed