הגמר שלא היה

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

משחק מול דינמו קייב מזכיר לי את המשחק הענק שלא היה. גמר גביע אירופה של 1999, משחק שכידוע הגענו אליו ודווקא קרו בו כמה דברים. אבל מי שלא הגיע אליו הייתה דינמו קייב הגדולה ביותר של המאמן ואלרי לובנובסקי. בחצי הגמר היא הובילה 0-2 על באיירן מצמד של שבצ'נקו ובדקה ה-78 עוד הובילה 1-3. אבל התמוטטות של 12 דקות אפשרה לבאיירן לקחת 3-3 למינכן ולעלות עם עוד 0-1.

קייב העיפה באותה עונה את ריאל שהייתה אלופת אירופה ואת ארסנל שלקחה שנה קודם לכן את הדאבל באנגליה. חבל. כי זה זה היה אמור להיות גמר נהדר: הילדים של פרגוסון נגד הילדים של ואלרי לובנובסקי. שתי קבוצות מבוססות על שחקני הבית שלהם – ומול בקהאם וגיגס שפרגוסון ליטש שנים ביונייטד (סקולס היה מורחק) לקייב היה את אנדריי שבצ'נקו.

לקבוצות מסדר גודל של קייב 12 דקות יכולות להיות כל ההיסטוריה ללא הזדמנות שניה אמיתית. בשנה שאחר כך אנדריי שבצ'נקו הלך למילאן והייצוג של המדינות הגדולות הורחב לארבע קבוצות, ואני חושב שאנחנו נופתע מאד את דינמו קייב תגיע לגמר האירופי בשלושים השנים הבאות.

ביונייטד נותרו שלושה שחקנים מאותה עונה – סקולס, גיגס ונוויל – שלא שיחקו הערב. הופתעתי לראות גם לא מעט שרידים לאותה קייב. השוער שובקובסקי כמובן. סטניסלב וסצ'וק וסרגיי רברוב שעשו סיבוב במספר קבוצות וחזרו, וגם ולנטין בלקביץ' שייך לקבוצה ההיא. אולג לוז'ני שהיה אז שחקן, הוא עכשיו המאמן. כמו מנצ'סטר יונייטד גם קייב עברה תהליך של בינאום – יש בה היום חמישה ברזילאים, חמישה שחקנים ממדינות אפריקה השונות, וגם שלושה סרבים, קרואטי, הונגרי ורומני.

למעשה קייב כנראה קבוצה עשירה בהרבה משהייתה אז והיא אחד הכוחות הכלכליים בכדורגל של מזרח אירופה. אבל מבחינה תחרותית זה לא משנה. כי אם כסף הוא בסיס הקבוצה אז בכסף היא לא תדגדג אפילו קבוצה כמו יונייטד בתקופה בה היא מתפקדת. שני המשחקים דמו יותר לאימונים. כנראה המשחקים הקלים ביותר של יונייטד עד עכשיו.

*

עכברי הסטטיסטיקה ביניכם אולי שמו לב שיונייטד שוב כבשה רביעיה. רביעיה חמישית בשישה משחקים. נדמה שהאופציות ההתקפיות של יונייטד מתרבות ממשחק למשחק. החדירות של פטריס אברה לרחבה הן עכשיו מאד אפקטיביות. ומצד שני גם העבודה של לואיס סהה דווקא רחוק מהשער יצרה שערים בשבת ושוב הערב. אבל מי שבאמת נותן לקבוצה העונה מימד חדש שלא היה בה כמה שנים הוא נאני עם הכדור הארוך שלו. הבישול לרוני היה בקהאמי לגמרי. מה שמעורר תמיהות לגבי נושא בעיטות העונשין.

שני אוהדים פחות לבית"ר ירושלים
מפי השכינה (גברהסילאסי)

36 Comments

nitait 7 בנובמבר 2007

אתה לא חושש שההתחברות הזאת היא קצת מוקדם מדי? ז'ת'ומרת, כל הכבוד לפרגי על ההלחמה המהירה של כמה וכמה שחקנים חדשים, וכמובן על הרוטציה. אבל נראה כאילו הקבוצה מגיעה לסוג של שיא מוקדם מאוד, והשאלה אם לא קצת מוקדם מדי. מה גם שקבוצות אחרות לומדות אותה ככה, למרות שנגד זה לא בטוח שיש מה לעשות. לי זה מרגיש שכל הרביעיות והתצוגות האלו (גם ביום שבת, שלא הייתה רביעיה, אבל הייתה הופעה יפה) באות מוקדם מדי בעונה הזו.

רונן דורפן 7 בנובמבר 2007

mitait (ניתאי?) – זה כמעט יותר מדי טוב מלהיות נכון. יונייטד קולטת שלושה שחקנים לטינים ושלושתם נקלטים ללא שמץ של בעיה… איפה הסאגות של וורון, פורלאן וקלברסון?

אני חושב שזו תגובת שרשרת שמתחילה מלמעלה. רוני בכושר טוב ורונאלדו בכושר הבקעה טוב. זה מוציא המון כוחות מההגנה ומכאן הכל פשוט. טבס ונאני (או גיגס) מקבלים חופש יחסי מהיריבות. ונוצרים אזורים פנויים עבור אברה. ולואיס סהה נכנס מול הגנות כשהן כבר סחוטות.

מרקפוצ'ינו 7 בנובמבר 2007

מודי בר און ציין את העובדה שהעונה דומה שחזרנו בזמן לשנות ה20 של המאה שעברה כאשר קבוצות נסעו לשחק באנגליה וחזרו בתבוסות. שבוע אחרי שבוע נשברים שיאים של שערים בליגת אלופות וזה מאד יפה לראות. אני כבר לא יכול לחכות למשחק של יונייטד-ליברפול וארסנל עוד צריכה לשחק מול צ'לסי. אחרי השבוע הזה העובדה ששלוש מ-ארבע קבוצות בחצי הגמר במפעל שנה שעברה היו אנגליות לא מפתיע בכלל. לא אתפלא אם זה יחזור שנית השנה…אתם יודעים מה…אפילו כל ה-4 למרות שלא יהיה קל לעבור את בארסה וריאל.
רונן, נדמה שהשליטה באוקראינה עברה לדונייצק…לפחות מבחינת התוצאות בליגת האלופות. רברוב היה שחקן לא פחות מוכשר מש'בה אבל עשה בחירה רעה והלך לטוטנהאם

מרקפוצ'ינו 7 בנובמבר 2007

מה שכן דבר אחד אני לא מבין אצל יונייטד – למה להחליף שוער באמצע המשחק? הרי פרגסון היה יכול לפתוח איתו מלכתחילה. נדמה לי שחילוף שוער בזמן משחק בד"כ מראה על זלזול מה

גיל 7 בנובמבר 2007

כמו שלא היה נכון להספיד את היונייטד על עונת הפתיחה החלשה אני חושב שצריך להיזהר לא להסתנוור מהרביעיות ומכושר ההבקעה הטוב. רוב הרביעיות הללו הן מקבוצות חלשות שנראה שפחות לא מסוגלות לעמוד על הרגליים במשך 90 דקות ולהתגונן. הרבה מהגולים נובעים מטעויות של ההגנה ולא מצורת משחק גאונית. אפילו היום אפשר היה לראות כמה חורים בהגנה בחצי השעה הראשונה. למעט ארסנל, מנ'צסטר טרם פגשה יריבה אירופאית ברמה גבוהה שתדע לנצל את החורים הללו וגם לשחק הגנה חזקה. בכל מקרה, ברכות לסימפסון על הופעה ראשונה באירופה.

לון 7 בנובמבר 2007

קייב בתקופת משבר. לוז'ני הוא המאמן השלישי העונה, אחרי שסאבו קיבל התקף לב. כרגע הם רק במקום השלישי באוקראינה.
כך שלצערי הם לא מהווים מדד לשום דבר. המשחקים באמת דמו לאימונים. לעיתים אפילו זה לא. שום לחץ על השחקנים שלנו, מוטיבציית מינימום, מאמץ מועט.
מצד שני, יפה שיונייטד חזרה להבקיע רביעייה גם במשחק כזה. יכלו בקלות להסתפק בפחות.

האמת היא שבגלל הבעיטות החופשיות של רונאלדו אני שוקל להתחיל להמר. יש לי רושם שאני אוכל להרוויח לא רע מהימור שגם בפעם הבאה הוא יבעט לחומה.

לא 8 בנובמבר 2007

אמנם כיף לצפות בזה, אבל מטריד אותי שאינפלציית הרביעיות עד שמיניות של התקופה האחרונה מבשרת אולי מצב שבו האי שוויון בין קבוצות הכדורגל באירופה הגיע למצב שבו כבר אין טעם או ערך ספורטיבי לקיים את רוב המשחקים.

tksr 8 בנובמבר 2007

אני דווקא מכבד את הרגישות של פרגי שיכול היה לקרוא לרונאלדו ולאמר לו שהוא בועט עונשין גרוע,מהגרועים שהיו ביונייטד,ושיפנה את מקומו כבועט העונשין הקבוע ובכל זאת הוא בוחר להתעלם ולא לפגוע בילד הרגיש וכל זמן שיונייטד לא באמת זקוקה לשערים הללו מבעיטת העונשין אפשר לחיות עם זה.
בסך הכל היה משחק אימון חביב לעיתים משעמם.

RdMaN 8 בנובמבר 2007

ניטאי – אם אתה קורא למשחק של אתמול תצוגה אז יש אולי ראית משחק אחר? מנצ'סטר ניצחה את קייב ב"הילוך שני" כפי שאמרו הפרשנים וזה גורם לי להיות מאוד רגועה לגבי המשך העונה.

מרקפוצ'ינו – רברוב מוכשר אבל לא מגיע לקרסוליים של שבה. ולגבי דונייצק: מאז שזכתה באליפות אוקראינה (אגב, הקבוצה הראשונה לעשות זאת מלבד דינמו וטבריה סימפרוסול) בעונת 01/02 היא במגמת שיפור וזכתה בעוד 2 אליפויות. מבחינה כלכלית – מאז שהיא נרכשה ע"י האוליגרך רינאט אחמטוב דינמו מקנאה.
גיל – את החורים בהגנה שאתה רואה יוצרת התנועה והמסירות של יונייטד – זה לא חורים במערך…

לגבי רונאלדו – הבעיטות החופשיות מתחילות להיות מבזות ובלתי ראויות.זה מחמיר כשאתה יודע איזה בעיטות מוציאים אנדרסון, נאני וגם קאריק.

אביעד 8 בנובמבר 2007

רציתי להעיר משהו קטן, משהו שיילך ויבלוט ככל שהעונה תתקדם – אתמול הוטחה ברונאלדו ביקורת בלתי פוסקת מצד נדב יעקבי ומוטי איוניר בשל "זלזול". על מה ולמה? הבחור הרבה בעקבים, דריבלים יפים לעין וכד'.
אני לא מסכים. מנצ'סטר הופכת לנגד עינינו לקבוצה לטינית ותרגילים מסוג זה הם נפוצים מאוד בסגנון משחק שכזה, יותר מכך – הם נשק יעיל ביותר. ואין דוגמה יותר טובה מהשער הרביעי והמרהיב של רונאלדו – שינוי הכיוון שעשה באמצעות העקב הוציא לחלוטין את המגן משיווי משקל ואפשר לרונאלדו את הכניסה לרחבה באופן חופשי יחסית.
ובקשר לבעיטות העונשין של רונאלדו – בשנה שעברה זה נכנס כמה וכמה פעמים, הוא צריך לעבוד על הבעיטות שיילכו קצת יותר למעלה, אבל כשהן עוברות חומה, העוצמה ושינויי הכיוון של הכדור הופכים את הבעיטה למאוד מסוכנת…

birdman 8 בנובמבר 2007

במהלך השידור אתמול תהו איווניר ויעקבי לגבי הפרח בדש מקטורנו של פרגוסון. מדובר בפרג הצומח בשפע בשדות קרב על אדמת אירופה. נענד לזכר חללי המלחמות במשך מספר שבועות הקודמים ל-11 בנובמבר, יום הזיכרון.

נתון שמצאתי מעניין אתמול – רוני כסה במשחק רק 5 קילומטרים. הוביל את יונייטד נאני עם 11, אחריו שני שחקנים עם 10, מד הקילומטראז' של טבס, החלוץ השני, רשם 7 עד שהוחלף בדקה ה-70.

גיא 8 בנובמבר 2007

אני סכים לחלוטין עם מה שנאמר אתמול בערוץ הספורט לגבי צורת המשחק של רונאלדו.
יותר מכך – אפילו ציפיתי שפרגי יחליף אותו כבר במחצית.
צורת המשחק שלו אתמול, להבדיל ממשחקים אחרים, נועדה ללעוג ליריב, או להאדיר את שמו. מה שבטוח – היא לא היתה לטובת הקבוצה וסיכנה את רונאלדו (אני לא אתאר פה מה היה עושה לו שחקן כמו רוי קין אם הוא היה עושה נגדו את הטריקים האלה).
לדעתי צורת משחק כזו מעצבנת גם את הקבוצה שלו. שחקנים רצים, עושים עבודה, פותחים לצדדים, מחליפים מקומות – והוא שקוע בלהשפיל עוד מגן.

אביעד 8 בנובמבר 2007

גיא, אני לא מסכים.
עיקר זעמם יצא על העקב שמסר לטבז. במקום למסור כדור אחורה לפלטשר ולהתחיל התקפה מחדש, הוא מסר עקב בין 2 מגינים לטבז וכך נוצר מצב הבקעה מצוין. זה לא זלזול אלא שימוש בנשק יעיל.
לומר שרונאלדו לא היה צריך לעשות את הטריקים שלו כי יכלו לשבור לו רגל זה פשע לכדורגל – צריך לעודד את הכדורגל היפה על חשבון המסוכן ואמירות כמו "אל תעשה X כי יתעצבנו עלייך ויורידו אותך" הן לא מה שצופה רוצה לשמוע או לראות.
בזכות הטריקים שלו, רונאלדו גם השתחרר משחקנים ויצר מצבים לחברים שלו. שוב נחזור לעקב לטבז – טבז פתח לצד, השתחרר מהבלם וחיכה, מישהו חושב שהוא כעס על רונאלדו שמסר לו בעקב?

חדש פה 8 בנובמבר 2007

ורק לי צורם שסקולס די מיובש בשבועות האחרונים?

RdMaN 8 בנובמבר 2007

הוא פצוע לשלושה חודשים…

רונן דורפן 8 בנובמבר 2007

גיא- יש לך לדעתי טעות בסיסית.
המחשבה שהקבוצה "עובדת" ורונאלדו משתעשע או משפיל מגינים היא מאד פשטנית. אחת הסיבות שהקבוצה עובדת כל כך טוב היא האיום של רונאלדו. גלן רואדר אמר לפני שנה, אחרי משחק מול רונאלדו, במשחק בו רונאלדו לא בישל ולא הבקיע "שני קשרים דפנסיבים נאלצו לתת צהוב עליו. ואחר כך הפכו פחות אפקטיבים ומגן אחד נאלצתי להוציא במחצית כי הוא היה תשוש". הההשפעה של ההתעסקות של ההגנות עם רונאלדו היא הרסנית, ולכן שלא תהיה לך טעות. כשם שרונאלדיניו הוא הכוכב בבארסה הוא הכוכב ביונייטד. הם לוקחים את תשומת הלב ההגנתית.

חלק מהמלחמה של רונאלדו בהגנות היא פסיכולוגית. נכון שאנחנו נורא אוהבים את השחקנים שרק עובדים בשביל הקבוצה ומוסרים הלאה כל כדור שמגיע אליהם. אבל שחקנים כמו רונאלדו ורונאדיניו וקאקה מבינים שמדי כמה דקות צריך להבהיר ליריב שהוא צריך להמשיך לתת להם את כל תשומת הלב. ושהוא נע לאגף, שני מגינים צריכים לנוע איתו לשם. ואת זה משיגים במבצעים אישיים שנועדו בין היתר להפחיד את היריב.

זה ששאר הקבוצה מתחברת ובתוך המהומה שהוא יוצר עושה דברים יפים זה מצויין. אבל זה בדיוק כמו רונאלדיניו בבארסה. מסי יכול להמשיך להבקיע אבל ההגנות היריבות יודעות טוב מאד את מי לעולם אין להשאיר פנוי.

כשפרשן באולפן (כמובן לא שמעתי זאת) אומר שרונאלדו עסוק "בלהשפיל" זה מראה על הדרך בה הפרשן תופס כדורגל. השער הרביעי הדגים נפלא את ההבדל בין להטוטנות ויכולות.
רונאלדו והמגן רצים בשיא המהירות לכוון השער. אם המגן יאיט לתפוס עמדה, רונאלדו ירוץ ישירות לשער. אז המגן ממשיך בשיא המהירות. עכשיו רונאלדו מתוך המהירות הזו עושה שינוי כיוון של כמעט 90 מעלות. למגן אין יכולת לבצע את התנועה הזו. הסיבה שרונאלדו יכול לבצע את התנועה הזו היא היכולת שלו לתת לעצמו מסירה קטנה בעקב תוך כדי ריצה בכוון הפוך. לי קשה אפילו לכתוב את זה, אין לי מושג איך מבצעים את זה. את התנועה הזו של רונאלדו הרבה שחקנים יכולים לבצע מהמקום או בריצה קלה. לבצע אותה ב-9-8 מטרים לשניה. אני חושש שלא רבים יכולים לעשות זאת. ולא הייתי אומר שהמגן מושפל פה.

גיא 8 בנובמבר 2007

רונן – זו אכן דוגמה טובה לשימוש נכון של רונלדו ביכולתו. אני מודה שלא חשבתי על האפקט הפסיכולוגי של התעלולים שלו לאורך קו הרוחב – מה שכן אני יכול להגיד בוודאות שבצורה ישירה הם לא גרמו לשום דבר חוץ מעיכוב המשחק השוטף של מנצ'סטר.
רונלדו של אתמול, לטעמי, הוא רונלדו של לפני שלוש שנים. שחקן מוכשר שלא מבין איך לתעל את היכולות האישיות שלו בצורה המיטבית על מנת להיות אפקטיבי.

לגבי העניין של "פשע לכדורגל" – בוא נהיה ריאליים ולא צודקים. אם רונלדו ימשיך להתעלל לאורך הקו במגינים כשברור לכולם שהוא לא מחפש שם שום דבר שקשור בלהניע את הכדור במהירות קדימה כדי ליצור מצבי הבקעה, יגיע היום שמגן מתוסכל יגיד לעצמו "אני אשב עכשיו חודש בחוץ על אדום, אבל אני לא אתן לו להשפיל אותי לפני 50 מליון צופים".
ואז הוא ייכנס בו חזק, ואולי גם ישבור לו את הרגל, ואולי יהרוס לו את העונה, או את הקריירה.

cookie-monster 8 בנובמבר 2007

אוףטופיק אבל לטעמי גמר שהרבה יותר ראוי לכותרת "הגמר שלא היה"
זה מה שהיה קורה אם הייתם עוברים את מילאן שנה שעברה…

רונן דורפן 8 בנובמבר 2007

קוקי-מונסטר. כן – אבל גמר כזה יכול לחזור, עם קצת מזל, כמעט כל שנה. עבור קייב זו הייתה הזדמנות היסטורית אחת שאבדה להיות אחת הקבוצות הרומנטיות שבאות ממדינה קטנה ולוקחות עם חומר מקומי את הגביע.

גיא – על מה אתה מדבר "רונאלדו של לפני שלוש שנים?" בשבעת המשחקים האחרונים יש לו שבעה שערים. אתמול בשער הראשון רונאלדו מגביה את כדור העונשין. בשער השני הוא עומד במקום הנכון אם הכדור של טבז נהדף. בשער השלישי הוא במקום הנכון אם רוני לא מגיע לכדור של נאני. והוא מבקיע את הרביעי.
אם זה רונאלדו לא אפקטיבי אני מאושר.

היום בו מגינים החליטו לפצוע אותו הגיע מזמן. ליתר דיוק הוא הגיע בשנות החמישים והששים. כל שחקן אגדי חוטף וחוטף – ורונאלדו לא יוצא דופן. יש סיבה למה הטובים הם הכי טובים. וזה לא בגלל שהם מחפשים לברוח "ורק להיות חלק מקבוצה". הם לוקחים את הכדור ולמרות הכסאח תוקפים ותוקפים את היריב ומבהירים שהם לא מפחדים ממנו. ורונאלדו לא פחדן.

לדעתי נתקלת בתיאוריה שהגה מוטי איווניר ברגע מת בשידור והקבילות שלה טיפה מפוקפקת – וזאת מבלי לזלזל ביכולתו של איווניר כמאמן לתדרך וללטש שחקנים ברמתו של רונאלדו.

יואב 8 בנובמבר 2007

רוני ממשיך עם הרצף. זה ממש משמח אותי כי אני חושב שכשרוני טוב, השפעתו על כל הקבוצה , גדולה יותר. אני חושב שהוא שחקן שלם יותר שעושה את כולם טובים יותר.ניתן להגיד שהבישולים שלו לטבז, הוציאו את קרליטו מהקונכיה. דוגמה נפלאה לקבוצתיות של רוני, היה הניסיון שלו לבשל לרונאלדו אתמול, כאשר יכל להבקיע לבד. הוא הבין כמה נואש רונאלדו להותיר את חותמו במשחק.הוא מבין טוב מכולם את הצרכים של הקבוצה ומוח הכדורגל שלו שני רק לסקולסי. רונאלדו הוא סופר סטאר גם בכל מה שקשור למודעות מצלמה.כל תנועה שלו מתוזמנת, כל מאניירה כועסת או מחוייכת(המחווה לספורטינג ותגובתו אחרי השער אתמול למשל).הוא הכי קרוב לבקאהם שיש בתחום הזה.זה מרגיז גם אותי לפעמים אבל אני מודע שאסור לי לשפוט גאונים בחומרה רבה מידי כי זה בעיקר מעיד על השופט. כמו שלא הייתי נותן עצות לבואי או פולנסקי.
אגב, אני חושב שיונייטד יכולה לשחק טוב בהרבה. וזה יקרה. הרביעיות לא מפחידות אותי. הם קורות מכוח אינרציית הכישרון והפחד של היריב. יהיו עוד משחקים טובים בהרבה שיגמרו רק בשתיים.

רונן דורפן 8 בנובמבר 2007

יואב – תודה על התמיכה!
וזה מזכיר לי מה שמוריניו אמר על ג'ו קול, שחקן הרבה פחות כשרוני והרבה יותר עמלני מרונאלדו, "שאם ישחק עבור הציבור זה יהיה המשחק האחרון שלו".
פרגוסון לעומת זאת 21 שנים בקבוצה והוא זורם לגמרי עם כוכבים. הוא פשוט רושם את השם של רונאלדו בטופס ההרכב ומתיישב עם כולנו לראות כדורגל.

לון 8 בנובמבר 2007

רונן, לצערי אני מסכים עם גיא ועם איווניר.
כל מה שאתה אומר נכון, אבל לא לגבי עשרים הדקות הראשונות.
באותן דקות רונאלדו נתן ח מ י ש ה עקבים. ואז איווניר אמר זאת.
מעולם לא ראיתי את רונאלדיניו או שחקן ברזילאי אחר עושה זאת כ"כ הרבה פעמים, בכ"כ מעט זמן, כל כך ללא קשר למשחק.
זה פגע בקבוצה, לא סיכן את קייב ורק נתן תחושה שהוא בא לזלזל. (והיות ולא סיכן ולא הפיק שום דבר, גם לא היה לזה שום אפקט פסיכולוגי של עליונות משחק).

אח"כ הוא הפסיק וחזר להיות רונאלדו האפקטיבי של השנה האחרונה. שני שחקנים בכרטיס אחד…

צדק כאן מי שהעיר, שרוי קין היה שולח אותו לבי"ח. למזלנו שחקני קייב אתמול היו פתטיים וכבויים לגמרי.

(דרך אגב, איווניר הדגיש שבעיניו רונאלדו הוא השחקן הכי טוב בעולם. הוא פשוט רצה שיחזור לשחק ויפסיק עם הקשקושים.
אני מגן על איווניר הפרשן המשעמם וחסר ההשראה ? לא יכול להיות)

אביעד 8 בנובמבר 2007

לון, עקבים הם נשק ככל האחרים. ורונן הרחיב כבר כאן על ההשפעה הפסיכולוגית. ואמרתי כבר מקודם, כל פעם ששחקן מבריק חושב פעמיים האם לתת עקב או להעביר כדור בין הרגליים כי זה ישפיל את המגן מולו ויגרום למגן הזה לרצות לשבור אותו, אז הכדורגל מאבד עוד קצת מערכו. בעיני, הפעם היחידה שהשפלת היריב היא פקטור נחשב היא כאשר היאיב מובס כבר. לא אכפת לי אם רונאלדו נתן חמישה, עשרה או עשרים עקבים, אם הוא ביצע באמצעות העקב פעולה שהיה מבצע גם ככה וניא משרתת את היונייטד אז אין בכך רע.
ודבר אחרון – אני כצופה נהנה לראות את מנצ'סטר, למה שרונאלדו לא ייהנה?

רונן דורפן 8 בנובמבר 2007

לון. הממ… אם איווניר אמר את זה בפתיחה אולי הוא התכוון לאותו הרגע – ואז זה מובן. הם הוא התכוון שרונאלדו צריך באופן כללי להפסיק עם העקבים אז עדיף לי שיאמן כדורעף.

לגבי רוני. הוא אכן נפלא ומפעיל את הקבוצה ומכניס את כולם לפעילות. אני חושב שזו חלוקה קלאסית בין שני כוכבים. האחד מפעיל את הקבוצה והשני הוא "מקל הבייסבול הגדול" (ביטוי של פט ריילי) שמרחף כאיום מעל היריב.
כך היה עם רונאלדיניו ודקו, ולהבדיל, עם פיפן וג'ורדן.

yoni 8 בנובמבר 2007

אני חושב שיותר מכל, מתברר שפרגוסון עוד יותר ענק ממה שחשבנו.
זה בלתי נתפס. 21 שנה. סיבוב שלישי כבר של דור שחקנים. שלדעתי הולך להיות הרבה יתר טוב מכל נגלה אחרת: כולל דור קנטונה-קנצלסקיס-יוז וכולל דור בקהאם-גיגס-קין-סקולס.

אנחנו בתקופה בכדורגל העולמי שמאמנים הם תופעה עונתית.
שחקנים לא נאמנים והיחידי כמעט ששונה הוא פרגוסון שבונה דרך, סולל שיטה, וממציא את הכדורגל מחדש.

לדעתי עצם העובדה שיש לנו, אוהדי יונייטד את הפריבילגיה להתקשקש האם עקביו של כ. רונלדו מיותרים או לא, מעיד איזה שפע יצר לנו סר אלכס. באיזה מועדון מהגדולות בעולם יש כזה שקט לעבוד?! ריאל?ברסה?צלסי?מילאן?

בעיניי, הצפיה במשחק של היונייטד זה צפייה חיה בהסטוריה נוצרת, עם מאמן/סיסטם שלא היה כמותו וכפי הנראה לא יהיה גם.

לא מרגש אותי שמיניות של ליוורפול, לא מרגש אותי אליפות של גרנט, אני נותן קצת כרדיט לונגר ולמה שהתחיל המיוחד לעשות אך בזה זה נגמר.
פרגוסון הוא האדיסון של הכדורגל המודרני.
ומה שהוא עושה עכשיו זה כבר עבודה של דה וינצ'י.
אפשר רק להתמלא השראה ממנו.

לון 8 בנובמבר 2007

רונן, איווניר דיבר על הכמות המופרזת בהתחלה. לא אמר שלא צריך לשחק עם עקבים בכלל. (ואם הוא חושב שרונאלדו הכי טוב בעולם זה אומר שהוא מעריך את צורת המשחק הרגילה שלו).

אביעד, כמו כל דבר בחיים, מידה, עיתוי והקשר עושים הבדל של שמיים וארץ.

אביעד 8 בנובמבר 2007

לון, הוא אמר את זה לראשונה בערך בדקה ה 20 אבל הוא ויעקבי חזרו על זה לאורך כל השידור (באמת שכבר שקלתי לחפש האם המשחק הזה משודר בערוץ הטורקי ולשמוע שם, אבל נזכרתי שפנרבחצ'ה גם משחקים אז בטח שידרו אותם).
ולעניין אחר – בואו ניתן קצת כבוד היום לנמאניה וידיץ' שחתם על חוזה חדש שישאיר אותו במנצ'סטר עד 2012 תמורת 60,000 ליש"ט בשבוע. אמנם הרבה כסף, אבל אני משוכנע שאם הסוכן שלו היה מתחיל לזרוק רמזים שוידיץ' לא מרוצה מהחוזה שלו, קבוצות פאר אחרות (ריאל, מילאן וכו') היו מוכנות לשלם לו יותר. במקום זאת נמאניה ניהל מו"מ שקט שהסתיים במהרה והראה קצת נאמנות למועדון.
כמו כן, ההצבה של סימפסון אתמול בהרכב אולי אומרת משהו – ניתן היה לשחק עם אוש'ה בהרכב בעמדה זאת, ההצבה של סימפסון מראה שהחשיבה עליו כמחליף לטווח הארוך של גארי נוויל מתקצרת. היות וגארי פצוע (שוב) אני כבר מתחיל לחשוב האם אי פעם נקבל את גארי הישן והטוב חזרה או שנקבל גרסה מבוגרת, איטית יותר ופחות חדה שלו וזה חבל… ככל שווס בראון עושה עבודה טובה השנה, הוא פשוט פחות טוב מגארי הן הגנתית והן התקפית.

עומר ח. 8 בנובמבר 2007

ופתאום, בתוך כל ההצגות הנפלאות האלה של יונייטד, עלתה בי פתאום המחשבה אילו דברים נפלאים היה יכול לכתוב על כך עלי מוהר, ושוב נזכרתי כמה הוא חסר בנוף השירה והכדורגל המקומי…

הצופה 8 בנובמבר 2007

הכול טוב ויפה אבל לפי דעתי הגנה של מנצ'סטר לא מספיק טובה ללכת עד הסוף בגביע אירופה לאלופות. אפשר היה ליראות את זה במשחק מול ארסנל. עם מגינים כמו אברה ובראון אפשר אולי לזכות בעוד אליפות באנגליה אבל לא יותר מזה לדעתי. הכול כמובן בטל אם בינואר פרגסון יעשה עוד רכש בהגנה וגם להתקפה חסר חלוץ רביעי.

גיא 8 בנובמבר 2007

מה שמזכיר לי שב 30 לנובמבר תמלא שנה למותו של עלי מוהר.
אני מעלה פה רעיון…
מי מעוניין לבוא לאזכרה ? הייתי בהלוויה בשנה שעברה והיה מאוד מרגש.

מאיר 8 בנובמבר 2007

נדמה שרונאלדו עסוק בין השאר בלהתמודד עם העובדה שהוא כבר לא עומס על עצמו את הקבוצה ושהסתיימה התלות בו.ברגע שהוא ישלים עם העובדה הוא ישוב לשיאו.
מרתקת העובדה שליונייטד אין מנהיג לא מסוגת קאנטונה או קין ואף לא בסגנון גארי נוויל ועושה רושם שהיא כלל לא זקוקה למנהיג שכזה.היש עדות טובה מזו לאופן הנהדר שבו הקבוצה התחברה וכל פיסה הונחה במקומה הנכון.בהרכב הקלאסי (אנדרסון,הארגריבס,נאני,רונאלדו,רוני וטבז) ארבעה מששת שחקני הקישור וההתקפה הגיעו זה מקרוב.מי מרגיש בכך ?

רונן דורפן 8 בנובמבר 2007

מאיר – אני אישית המום מההשתלבות הזו. אחרי סאגות אינסופיות עם קלברסון, פורלאן וחואן וורון. אישית חשבתי שטבז ישתלב (כי כבר היה באנגליה) וקיוויתי שאולי עוד אחד.

אני חושב שיש פה שתי סיבות:
ראשית, הם צעירים.
שנית, הביאו את כולם ביחד וביחד עם קירוש הקבוצה הפכה למקום נוח להם. כנראה כמו הצרפתים אצלכם (שכבר רובם אפריקאים או ספרדים או ברזילאים – אבל אנחנו נמשיך לכנות אותם צרפתים).

יואב 8 בנובמבר 2007

לא ממש מכיר מגן טוב יותר מאברה. אלא ברמתו. בראון הוא שחקן מחליף. אם גארי יחזור טוב, אז אין שום בעיה אקוטית בהגנה. ההגנה של הטראבל נפלה מזאת(למעט שמייכל שזה אבל גדול).ושהאגריבס יכנס לקצב הנכון, זה ינעל עוד יותר.

רונן דורפן 8 בנובמבר 2007

אני לחלוטין מסכים. ההגנה שלנו הוכיחה את עצמה נפלא בסדרה של נצחונות 0-1 לפני שההתקפה החלה לתפקד.

יותם 11 בנובמבר 2007

רציתי להעיר משהו ,
נאני כבר הפציץ שני גולים מטווח רחוק נגד טוטנהאם ומידלסברו. לעומתו, אני לא זוכר מתי רונאלדו הבקיע מרחוק .אני חושב שנאני זה שצריך לבעוט בעיטות חופשיות.

RdMaN 11 בנובמבר 2007

רונן -? אף תגובה לבעיטות של רונאלדו?

Comments closed