הדברים שצריך לעשות גם אם לא משחקים

הפוסט הזה הוא בתגובה לרעיון הלא-חכם להפסיק את ליגת הכדורסל.

כלומר, הרעיון לא-לשחק בלא- ליגה הזו הוא דווקא לא כל כך לא-חכם. יש אומרים שהוא אפילו מתבקש. יש אומרים שהוא כבר קרה לפני שנים והציבור סתם לא הבחין בכך. אבל מוזר שאף פעם לא החליטו לא לשחק את הליגה בכדורסל בגלל שהיא לא-ליגה או בגלל שזה לא-כדורסל. ופתאום רוצים להפסיק אותה בגלל מין מצב קיומי של "אלימות בחברה הישראלית". אפשר באותה מידה להפסיק אותה בגלל "הבעיה הפלשתינאית" או "אבדן הערכים" או עוד בעיה שלא הולכת לשום מקום ולא קשורה לכדורסל ישראלי.

אבל גם אם מבטלים את הליגה בכדורסל את הכדורסל אסור לסגור. אחרי הכל – זה עדיין ענף הייצוג מספר אחד שלנו ויש להמשיך בעשייה. וגם בדרך. זה חשוב לכל מי שעתיד הכדורסל יקר לו. והאמת שאיתרתי לא מעט עניינים שצריך להקפיד על קיומם גם אם לא משחקים. ואנחנו כמובן גם פתוחים להצעות.

– צריך להתעקש על קיום החוק הרוסי. מדובר בחוק נסיוני ויש לבחון אותו בכל מיני סיטואציות. גם בסיטואציה בה לא משחקים. אסור לוותר בעניין הזה. הכי קל זה לוותר.

– צריך להוסיף אליפות לנייר המכתבים של מכבי תל אביב כדורסל. כאן נחוץ הסבר למי שלא עבד במערכות העיתונים. על נייר המכתבים של מכבי תל אביב מופיעות כל השנים בהן זכתה הקבוצה באליפות המדינה בכדורסל ובגביע המדינה בכדורסל. כולל 1982, 1984, 1987, 1994, 2001 וגם 1973, 2007, 1958 ו1983. ואלו רק דוגמאות. כשלא שוכחים גם את 2004 ו-2002. אז צריך להוסיף גם את 2008. כי בכלל לא בטוח שב-2008 היתה פחות ליגה מבשנים קודמות.

– צריך להתעקש שלכל המאמנים תהיה תעודת מאמן. זה שלא משחקים הוא לא סיבה להתייחסות לא רצינית.

– צריך להמשיך להחליף זרים. האמת שלי זה לא כל כך חשוב, אבל ידוע לי על כמה בחורות תל אביביות שחשוב להן שמדי פעם יחליפו כמה זרים. ובטח גם מחוץ לתל אביב זה חשוב לכמה אנשים. אז בבקשה, שמדי כמה ימים שאחת הקבוצות תחליף את הזרים.

– בשלב מסויים שחלק מהקבוצות יודיעו שהן ויתרו על הליגה וישחררו את הזרים.

– הפועל ירושלים צריכה לשנות קונספציה. וגם לקבל כספים שקשורים בסחר נשק.

– צריך לדון בהחלפת מבנה הפלייאוף תוך כדי העונה.

– צריך לא לוותר לשמעון מזרחי בדבר הזה. ובדיונים על העניין לקרוא לו שימון ולא שמעון.

– צריך בכלל להוציא את מכבי מהליגה בה לא משחקים. הרי לא ייתכן שלא-תשחק בצורה שווה מול קבוצות שצריכות לא-להעמיד-קבוצה בעשירית מהתקציב. אין בזה שום הגיון.

– צריך להמשיך עם השידורים בתשלום שהחלו איתם לפני שנה. זה לא שערך המוצר ירד רק בגלל שלא משחקים.

– צריך שתהיה שריקה אחת לא הגיונית לזכות מכבי תל אביב.

– דורון שפר צריך לפרוש.

– צריך להשתדל להגביל את הדקות של וויצ'יץ' בליגה. וגם להתריע שקטש טועה שהוא משתף אותו כל כך הרבה בסתם לא-משחקים נגד עפולה.

– דורון שפר צריך לחזור.

– צריך לטעון שעם כל הבעיות של הליגה-בה-לא-משחקים, הרמה עדיין יותר גבוהה מבכדורגל. שמעון מזרחי צריך לומר שסתם מקטרגים על הרמה.

– צריך שהקבוצות שיעלו ללא-ליגה יוותרו על זכות העליה. משום שצריך לשמור על שפיות והן לא מתכוונות להכנס לסחרור וכל ההתחייבות שכרוכות בלא-לשחק בלא-ליגה שגדולה על מידותיהן.

– צריך להזכיר למישהו לחדש אותה בעוד שנה. או לפחות לבדוק אם היא חסרה למישהו.

שבת מול המסך (מהדורת יום ראשון ה-11 בנובמבר)
כמה מחשבות על כתיבת ספורט באמריקה

48 Comments

ענת 12 בנובמבר 2007

זעקת הקוזאק הנגזל של שמעון מזרחי.
שנים מזרחי שמע את שירת "אמסלם ההומו" מצד אוהדי מכבי ביד אליהו ולא עשה דבר,שנים שמזרחי שומע ביד אליהו את אוהדי מכבי שרים "הפועל חיזבאללה" ולא עשה דבר,שנים שמזרחי שמע בבלומפילד את אוהדי מכבי שרים "סלים טועמה מחבל אותך אנחנו נחסל" ולא עשה דבר,בשנים האחרונות מזרחי שומע בבלומפילד את נהמות אוהדי מכבי כלפי דגו ולא עושה דבר להפסיק את התופעה.
אף עיתונאי שראיין את שמעון מזרחי ביממה האחרונה לא טרח לשאול אותו על כך.הפחד והחשש ממזרחי גורם לכל העיתונאים לקבל את האופן הסלקטיבי שבו מזרחי שומע קללות ונאצות.
לא נותר אלא להצטרף אל שירת "שמעון מזרחי תתאפר כבר אני שונאת את מכבי תל אביב" – מותר לקרוא למזרחי להתאפר ? מותר עדיין להביע שנאה למכבי תל אביב ?

יניב ג"מ 12 בנובמבר 2007

בסך הכל זו המלצה: ירצה – יתאפר, לא ירצה – לא יתאפר.

שבי 12 בנובמבר 2007

רונן – שנון ויפה.

אבל האמת, כמה אנשים כבר מעניינת הליגה בכדורסל? כמה אנשים בכלל יבינו את מה שכתבת כאן? אתה חשוב שירגישו אם לא תהיה כאן ליגה בכדורסל (חוץ מהבחורות בתל-אביב…אהבתי)? ומי זה בכלל שפר? ומזרחי? זה לא ההוא מבית"ר?

אגב – קראתי את הטור שלך ב"ישראל היום" ומגיע לך שאפו גדול. שמחתי לקרוא פעם ראשונה בשבוע האחרון בעיתונות, שאוהדי בית"ר ירושלים לא עשויים מקשה אחת.

אז קודם כל – תודה! שנית – התיאור שלך על השתלטות הכהניזם על יציעי טדי עצוב ומדכא. למרות שעדיין לא הגענו למימדים של הקבוצות האירופאיות שהזכרת – לצערי ואכזבתי – התופעה דופקת בדלת.

(ואיך תמיד אני חוזר לכתוב על בית"ר… אשתדל לא לערב שמחה בששון בפעם הבאה…)

אנונימוס 12 בנובמבר 2007

מבריק רונן.

גיל 12 בנובמבר 2007

האמת העצובה היא שליגה שלא משחקים בה עדיין שווה יותר מליגה לכדורגל שמשחקים בה בצורה שלילית.

לון 12 בנובמבר 2007

בעת אחרת, הטור הזה היה מוצלח מאוד.
אם הליגה הזו עד כדי כך לא מעניינת אף אחד, אז איך זה שהיא פותחת את חדשות ערוץ 2 הערב ?
מצטער, היום אני לא רואה מקום לציניות.
זה לא היום לבוא חשבון עם ליגת הכדורסל.
הנושאים שנגעת בהם ודאי ראויים לכל ביקורת, אבל כרגע זה מסית את הדיון מהטרור.

זה יום להיאבק במחבל היהודי יוסי מלאך.
זה יום להיאבק בכל המחבלים ללא הבדל דת, גזע, מין או אהדת קבוצה.

ובעניין הפרקטי, ראוי שכלי התקשורת יפעילו לחץ כבד על השופט או השופטת בעניין העונש.
הפעם חייבת להיות הרתעה.

נודניק 12 בנובמבר 2007

רונן, כאחד שמת על הכתיבה שלך אני מוחה.
זהו? מצאנו את הבעייה? מכבי ת"א היא שורש העניין?
אם מכבי תפסיד את האליפות אוהדי הפועל ישתתקו? היס"מ יפסיק להפליא את מכותיו באוהדים? שפר יהפוך לאדם רציני? עמית גל יפטור אותנו מעונשו? ילדים בני 20 יחדלו מלהדליק אבוקות ולהשליך חזיזים?
נו באמת – רק שימון?
לא זייפני פספורטים למינהם, לא שאולים כאלה ואחרים, לא שופטים מוזרים, רק שימון?
נכון שהזכרת חוליים אחרים חוץ משימון אבל תראה בתגובות איזה רושם הותרת.

נודניק 12 בנובמבר 2007

לון – גם למשליך חזיז שגרם לקטיעת אצבעות (ואני מסכים עמך על הגדרת המחבל), מגיע משפט צדק.

rondi 12 בנובמבר 2007

שנון אבל לא רלוונטי. האנשים שמנהלים את הלא ליגה שמעו באופן מפתיע בעצתך.

האמת, לדעתי האישית, אין יותר מקום לציניות בנושא הזה.
אפשר לקטר על "המצב", אפשר להשלים עם העיוותים ואפשר מצד שני לקחת אחראיות…

לא צריך לעצור את המשחקים – המשחקים עצמם אחלה ולא עשו שום דבר רע (האמת שלא מדברים על זה אבל המשחק במלחה עד אותו אירוע נוראי היה מצויין!). בסך הכל, מאז הקמת המינהלת, עם החוק הרוסי ושיטת הפיינל-פור, הליגה נראית תחרותית יותר ויותר.

הכישלון הוא בהפקת האירועים. נקודה. מצדי שכל ארועי הספורט בארץ ימשיכו ללא קהל עד שהכנסת תגדיר מסגרת למניעת אלימות בארועי ספורט, הממשלה תנתב את את האמצעים, המשטרה תכניס טיפה אינטגריטי לעבודה שלה ומקורות יוסיפו קצת פרוזק למים שלנו.

ועד אז – יחי האינטרנט!!!

נ.ב – טוב נו, תמיד יש מקום לציניות…

אטורה מסינה 12 בנובמבר 2007

ענת מהצתגובה הראשונה, אני מאוהב.
אגב, "יום שמח לעוכרי ישראל בויטוריה, עזה ואוסישקין" (ציטוט מאת חתן פרס ישראל הנצחי, ה"ה שימון "עלית" תל אביב ירום הודו) ביום שבו היה פיגוע וחמור מכך, מכבי (במלעיל) שלו הפסידה.
אכן איש שלום ואחווה.

טדי 12 בנובמבר 2007

רונן, בהקשר של הכתבה על הכהניסטים שמשתלטים על היציע המזרחי – אתה לא יכול להעלות כתבות שלך ב"ישראל היום" לבלוג כמו שעשית כשכתבת בגלובס?

רונן דורפן 12 בנובמבר 2007

טדי. "ישראל היום" משלמים על הכתבות. מדובר כידוע בעיתון שהוא גם בחינם – וגם ניתן להורדה ברשת. בגלובס זה לא היה המצב (גם הקריאה באינטרנט הייתה בתשלום) ולכן ביקשתי מהם אישור מיוחד לפרסם את הכתבות בבלוג. אבל במצב בו העיתון משלם על הכתבות וגם נותן לך אותן בחינם – נראה לי די לא מוצדק לבקש את פרסומן בנפרד.

מה שכן – אני מקווה שבקרוב יהיה לעיתון אתר אמיתי – מה שיהפוך את הקריאה ליותר נוחה.

רונן דורפן 12 בנובמבר 2007

אטורה מסינה – אתה בטוח שהיה ציטוט כזה? אני חושב שלא.

יואב 12 בנובמבר 2007

רונן, למרות היותי צהוב, צחקתי בקול.זה היה משעשע חמוד ואתנחתא קומית בטירוף המערכות שקורה פה כבר עשרים וארבע שעות.
ענת, עצם העלת השיר הזה כאן, מראה עליך ועל מסינה יותר מאשר על מר מזרחי.כל מה שעיניין אותך ביום הזה זאת תגובתו של מזרחי?למה? הרגשת אשמה? זיהית את עצמך בין השרים? הוא לא התייחס לקהל זה או אחר, אז על מה המהומה? יש ויכוח שאלימות מילולית היא שלב ביניים(שלא תמיד מתממש אבל הכרחי בתהליך)בדרך להקצנה?
אולי אחדד את זכרונך מכמה דוגמאות מהיציע. תרימי יד(גם מסינה מוזמן)אם זה נשמע לך מוכר. נאצים-חזיז על שבידה. שתיהיה שואה למכבי-חזיז על גרשון.
אבי גרמנימני-שריפת האוטו שלו.
ויש גם דוגמאות מהצד הצהוב אבל את בטח מכירה אותם בעל פה כי כמו שאומר השיר המפורסם -"הפועל חולה, הפועל חולה, הפועל מדביקה את כל השכונה".

גע"ס 12 בנובמבר 2007

הציטוט היה כנראה "סתמנו את הפיות לעוכרי ישראל בעזה, בויטוריה ובאוסישקין", אם כי אני מסתמכתפה על פורומים ולא בטוח שזה מדויק (אבל מופיע ביותר ממקום אחד).

ואני גם חושבת שמדובר בפוסט מבריק.

אטורה מסינה 12 בנובמבר 2007

יואב (אני מקווה שלא בורוביץ'),
מה הוכחת, שזה קיים בשני הצדדים? כלומר, גם בקרב כל עוכרי ישראל שמעיזים לשמוח על כל הפסד של המחלה באירופה וגם בקרב אוהדי מכבי עלית?
נו? זה הרי העניין כולו.
דון שימון לא נותן לעובדות להסתיר את קצה חוטמו הכעור.
האיש אחראי וחתום על חלק גדול מהשנאה בספורט הישראלי ורוחץ בניקיון כפיו, מסית ומתלהם, כל פעם מחדש והכל בשם כבודו עתיר הפסיכוזה.

רונן, היה גם היה ציטוט כזה.
אמנם לא ביום שמכבי קיבלה בראש כששיחקה ביום הזכרון אלא במועד אחר.

אטורה מסינה 12 בנובמבר 2007

גע"ס צודק, זה הציטוט המדויק.
זה היה ציטוט בראיון לידיעות אחרונות אחרי נצחון שלהם בויטוריה, ההוא שהיה משמעותי במיוחד מסיבה שלא מעניין אותי כלל להיזכר בה.

לון 12 בנובמבר 2007

נודניק, זה יפה שיש לך מודעות עצמית :)
לאור ניסיון עבר כאן בבלוג, אני לא אגיב לכינויים מובהקים. בחר לך שם, או בחר בהתעלמות. כרצונך.

אנונימוס 12 בנובמבר 2007

לון הליגה הזאת מעניינת אנשי תקשורת באופן בלתי פרופורציונלי לעניין שלה בציבור.
ובכל מקרה גם אם חזיז היה מתפוצץ במשחק כדורמים נשים ופוגע קשות באדם זה היה פותח את החדשות, בטח בקירבה כל כך קצרה לאירועי קריית אליעזר.

יואב 12 בנובמבר 2007

מסינה, פשוט השתוממתי איך שוב, ביום כזה נדבקים שוב לשימון. הרי בדיוק בגלל מה שאתה אומר, אתם שרים את מה שאתם שרים.וזה מה שהוא אמר. זה שניהלו את האגודה שלך סמרטוטים, גנבים ושקרנים לא הופך את דבריו של שימון "לאישייו" המרכזי ביום שכזה.אבל שכחתי, אתם אלו שבאים מאהבה, לא?שימון הוא הבעיה, נכון? אוסישקין היה ביב השופכין המטונף ביותר בספורט הישראלי, אז אולי האנשים שם רוחצים בניקיון כפיהם, בצביעות, ומאשימים את כל העולם במחדליהם?טפל בבית החולה שלך ואני בשלי.
שימון איש מבוגר. לא שותף "לציוניות" שלו אבל זה אופייני לאדם בגילו. הוא רואה את זה כיהודים נגד השאר. אני לא שם לחלוטין, אבל אל תצפה ממנו לשתוק שמצפים ממנו להתאבד. וכן, מפריע לו הנאצים.אלימות מילולית היא בעייה בקהל של מכבי כמו אצל כולם. אבל אני לא קופץ ומלבה ומחפש אשם יחיד. אולי כי אני לא מתוסכל. אין לי מושג.
ואני לא בורוביץ.

יואב 12 בנובמבר 2007

ואני מצפה מכל מי שלא צהוב, לייחל להפסדים שלנו תמיד. בדיוק כמוני. אבל שוב, אני לא שימון, , הוא דוגמטי, מיושן, בעל כבוד עצמי מנופח מידי ואולי גם יותר פטריוטי ממני.
זה עדיין לא משנה את נכונות דבריו.אם הוא נאצי כי הוא המנהל הטוב ביותר בספורט הישראלי, אז המרחק לפגיעה בנפש התקצר בטירוף(ואת הדוגמאות אתה מכיר לבד).
גם במקרה שבידה האשמת את שימון? או את גרמנימני?

אטורה מסינה 12 בנובמבר 2007

איך "נדבקים לשימון"?
המאבטח עוד לא הספיק להגיע לבית החולים והאדם המתועב הזה כבר מצא את הסיבות והזכיר שהוא "תמיד התריע שאלימות מילולית מובילה לאלימות פיזית בשירים כמו תתאבד כבר ות"א עולה באש".
הוא הדביק את עצמו לאירועי היום לא אף אחד אחר.
ולמניין הסיבות הארוך שאני מתעב את האיש הוא הוסיף לי עוד אחת היום בכך שגרם לי לתמוך ולחבב את דני קליין.
ו"אוסישקין היה ביב השופכין המטונף ביותר בספורט הישראלי"? ספר את זה לפרביס שורט, רדנקו דובראש, ננו מרקוביץ', שמעון אמסלם, חיים זלוטיקמן, מאיר טפירו, מתן נאור, דרור חג'ג' ורבים רבים אחרים שכבר העידו שזה היה האולם עם האווירה הכי טובה שהם שיחקו בו מעולם.
כנראה כשאתה טובע כ"כ הרבה שנים במעילי פרווה ונהנה לגלגל על האצבע את מפתחות הSUV וחושב שאווירת בית המרקחת של היכל הפסטיגלים ביד אליהו, שכח מהו אולם ביתי אמיתי, גועש, קשה עד אימה לקבוצה אורחת, רותח ומלא אהבה. כן אהבה, לא זו של עדי גורדון וצאן מרעיתו עם הגשר בשיניים מירושלים. אהבה אמיתית, חוצת גבולות, כזו שלא תיתן לאיש לקחת מאיתנו את מה שהיה שלנו באמת.
אני בטוח שאוהדי מכבי היו נלחמים שנה וחצי על יד אליהו, ביקום מקביל שבו לא היה ראש עיר מלחך פינכה בזוי של בעלי הון ושררה כמו אותו דון שימון שבלעדי הדמוניזציה שהחל בה אחרי שהפסיד פעם אחת יותר מדי באוסישקין.

צביקוש 12 בנובמבר 2007

ההתלהמות של שימון מזרחי, זמן קצר לאחר פגיעת המאבטח, היא בושה ענקית לבן אדם הזה שגם ככה כבודו לא גדול במיוחד בקרב העם.

יואב 12 בנובמבר 2007

מסינה, אתה מביך.שאלו את דעתו, הוא ענה.לא נוח לך להתעמת עם הטינופת שיוצאת לכם מהפה?עם שבידה? עם נאצים?מסיט את הדיון למקום אחר בצורה אופיינית?לא אתם טענתם להסטה גדולה לפני רצח רבין? לא אתם (וגם אני) קישרתם בין אלימות מילולית לרצח? להסטה?מה, יש לכם פטנט על הצביעות?לא אתם עשיתם דליגטימציה לאוהדי ביתר, לציבור הימין בכללותו ולכל מי שלא שותף לדעתכם?
בקשר לאולם לשעבר שלך, בוא נפריך את המיתוסים השונים שהמצאתם עם השנים, על מנת לחפות על העובדה שהבאתם לשם מאתיים איש בשלוש השנים האחרונות ונתתם לשאול לפרק לכם את הקבוצה בלי קרב.ניצחת ביד אליהו פעמיים בעשרים וחמש שנה האחרונות(גם שהייתה לכם קבוצה טובה). בפנייה ללה גארדייה זה כבר עשרים הפרש אז אל תרצה לי על ביתיות. אריות אירופה פוחדים להגיע לשם ובשער אחד עשרה(שמכיל את כל הכמות שלכם באולם ההוא)אין פרוות אבל אתה בטח יודע את זה מטיולייך השנתיים לשם. באוסישקין לעומת זאת, היו די הרבה נצחונות צהובים ואף מרגשים. אף אחד לא פחד לשחק אצלכם(ניקולה אמר שתמיד יש ריח של המבורגרים במגרש). אל תשכתב את ההסטוריה. שהייתה לכם קבוצה טובה, זה היה משחק חוץ קשה. וזהו.כמו כל מקום.אני זוכר דרבים שם שבכלל לא היה מלא, אז תיצמד לעובדות, כי אני
בקיא בהם.כמובן שתאשים את שימון גם בהרס המגרש. לא ציפיתי לפחות(הוא גם הגה את עונש המוות, פצצת האטום וכבש את רוב אירופה, לא שמעת?).לשאול יש אשמה קטנה בזה? או שחלוקת הכרטיסים חינם לקהל שלכם, מיתנה את המרד?
אגב, אוהדי מכבי (כדורגל) נלחמים שנים על זכויותיהם מול אדם שמדרדר אותם לתהום, אבל הם לא הפסיקו לאהוב ולא הקימו קבוצה אחרת.כי מכבי יש אחת.
אתם באים מאהבה?משעשע. ספר את זה לשבידה, לשביט, לבובה של אוברוב, למכונית של נימני לאבוקסיס "למשוררים" שלכם(הדיסק שלכם היה משהו-למדתי רבות על רפואה ושואה) אתם כמו כולם, רק צבועים יותר.

תומר 13 בנובמבר 2007

כל מלחמת הפועל מכבי הזו משעממת ביותר ומאוד מאוד לא רלוונטית.אתם עשיתם ככה וההוא אמר ככה,מה עוד שבכדורסל אין בכלל דרבי ובכדורגל ראינו כולנו איך הדרבי נראה.
אין שום צורך לסגור את הליגה ואני גם לא מבין איך אפשר להעניש קבוצת אוהדים שמישהו שמשויך אליה יתפרע?הדבר היחיד שמקשר בין אוהד אחד של חולון לאחר הוא שהם קנו צעיף באותו הצבע.חמש שנים בכלא למשליך רימון ואף אחד לא יעשה את זה שוב.

זיגי 13 בנובמבר 2007

וכל הויכוחים האלו הם על "ספורט" ישראלי?

Gilad Bloom 13 בנובמבר 2007

Dorfan,great change of pace,a little humor never hurt anybody,whatever you took before writing it please save some for me…to Yoav,it's ok to be a macabist,it's not your fault,i feel sorry for you,last season you didn't win the double,it must have been a huge dissapointment,i never understood how it is possible to be really happy when you win 38 out of 39 championships,what is the thrill?it's a good thing Macabi football is playing so bad otherwise you wouldn't know what real suffering is…regarding Shimon Mizrachi,his reaction to the incident was an insult to intelligence,you asked that we(the reds) mind our own business but what about Shimon?did he mind his own business??nothing is more annoying than Shimon preaching his stupid mantras,ok we got it,you are the best manager/chairman of a basketball team in the world and you knew it was coming just like you knew that Lavan Mercer had a contract with you during a playoff series and just like you knew that Chura ordered a pizza the night before a big game against your team… but don't expect us to buy your bullshit,the success of Macabi TA in basketball came on the expense of the rest of the league and hurt Israel national team as well,all the wasted talent that signed with the yellows and sat on the bench and the lack of a competitive league,also all that crap about Shimon being influential in Europe and "helping" Israeli basketball ALEK…the bread and butter of any team sport is the local league and that was ruined long ago because of the monopoly that he created.Yes ,it's true,Shaul destroyed Hapoel,that's why they built Hapoel Usishkin,they had no choice but that still doesn't change what Shimon is-a very good Chairman of a private club that is responsible for the suffering of many pure basketball fans,he represents evil to many people and still he doesn't understand why so many people hate him with his stupid suit and tie,sitting on the bench during games,why is he on the court at all?almost everything he says has nothing to do with what he really thinks or does,it's pathetic,i mean we got the point that he is the best and that Macabi will never lose no matter what and that he can never do or be wrong,now leave us alone,don't kill yourself but just leave us alone,what is the meaning of a bunch of american,Croatians,Brazilians doing well in Europe wearing yellow shirts?it's not really Israeli basketball,all this zionism is fraud,it's just a power trip…regarding football- i wouldn't mind it if Hapoel and Macabi will go down in football so we can at least have a derbi,it would be a nice change plus Beitar will get stuck with their huge budget and nobody to compete against except Haifa…regarding the incident in Malcha-so much has been written about it,nothing to add,let's see what is the verdict of the criminal who threw the rimon maybe this is the low point from which we can move forward but i highly doubt it,

ברוך 13 בנובמבר 2007

למרות שלא משחקים עדיין חובה לקטר על הפסטיגל שתופס את יד אליהו בחנוכה

RdMaN 13 בנובמבר 2007

רונן ולמגיבים: מקריאת התגובות נראה שטעית בכיוון של הפוסט. זה הזמן לציין את האלימות הגוהה ולא לצחוק על הליגה שלנו.
אנשים נדבקו בקדחת הציניות וההומור ומעדיפים לנהל דיון מעמיק על דבריו של שימון. אני אשמח להתדיין על הענין בכל יום אחר אבל דווקא היום אסור להסיט את הזרקורים מהתופת במגרשים.

רונן דורפן 13 בנובמבר 2007

שבי, אני חייב לציין שיש שני צדדים לטור שלי – ואולי השני לא ישמח אותך. אוהדי בית"ר הם בוודאי לא מקשה אחת ורובם המכריע אינו אלים (אינני בטוח לגבי גזענות).

אבל מצד שני אני מציין שאני מאד פסימי לגבי העניין הזה. היציע עובר לידיים כהניסטיות והסיכוי שהאוהדים השפויים ימנעו את העניין היא קלושה.

tksr 13 בנובמבר 2007

הייתי נוכח בשבועות האחרונים במשחקים של הפועל אוסישקין (כאוהד) ושל הפועל קטמון (כסקרן תומך).אוהדי מכבי בכדורסל לעולם לא יחושו אושר אמיתי והתרגשות ואהבה כנה,אהבה שאינה תלויה בדבר,לא בניצחונות ולא בהישגים, כפי שחשים אוהדי שתי הקבוצות.
אוהדי מכבי יודעים כמובן שמחה מהי בעקבות שלל התארים אליפויות וגביעים שקבוצתם זכתה בהם אבל האם הם יודעים את תחושת האושר הגדול ורוממות הרוח של אוהדי אוסישקין וקטמון ? לא.אף גביע אירופי לא יעניק להם את תחושת ההתעלות הזו.רגשית אוהדי מכבי בכדורסל פגומים.קח מהם גביע קח מהם אליפות קח מהם את רגש העליונות הספורטיבית של אתה בחרתנו ומה ישאר מהם ? יציעים ריקים,נטולי טרמפיסטים רדופי הצלחות,רווי תחושות של ריקנות,תדהמה ואכזבה.

ד"ר א. 13 בנובמבר 2007

לא אכנס כרגע לדיון על ההתבטאויות של קליין ומזרחי – יש לי הרבה מה לאמר וזה יקח מן הסתם טור שלם (תבוא התראה, כמובן).

בינתיים, הערות קטנו(ניו)ת:

(א) הסתה ולא הסטה.

(ב) אלימות גואה, ולא גוהה.

(ג) אני לא זוכר את הציטוט על "עוכרי ישׂראל", אבל מתוכן הדברים אני מנחש שהוא נאמר (אם אכן) אחרי הנצחון של בלאט בויטוריא, שהעלה את מכבי לפיינל פו.? אם כן, הרי שלפחות שני שלישים ממנו נכונים ומדוייקים. היציעים היו גדושים שלטים ועליהם צלבי קרס, ולצדם התנפנפו דגלי פלשׂתין. האוירה היתה מאד עוינת, והיה רגע שבו חששתי מאד לחיי הקבוצה הקטנה של אוהדי מכבי שם. לטעמי, התנאים בשטח הצדיקו בהחלט את הכנוי "עוכרי ישׂראל".
ואגב, אכן סתמנו להם את הפה היטב באותו ערב, וזכור לטוב חוסיין בשוק, שהגדיל לעשׂות גם על המגרש וגם מול הקהל.

(ד) קראתי ב-NRG שרק על סעיף החזקת חומרי נפץ אפשר להכניס את הטרוריסט ל-20 שנה לכלא. מה הסיכוי שזה יקרה? אם הוא אכן יקבל עונש משמעותי (5 שנים ומעלה, נאמר), אפשר להתעלם מסעיף ו' שלי למטה.

(ה) אני מאד לא מזדהה עם רוח הפוסט. למעשׂה, במהלך המשׂחק אפילו התחלתי להרהר בתחייה של הכדורסל הישׂראלי (ואגב, הרמה האישית והמתח היו מצויינים; הכדורסל עצמו היה די בינוני).
מיקי דורסמן אולי מטורף ייחודי, אבל פתאום יש מגמה של משקיעים חדשים בקבוצות (כרגע בלאומית, אבל המטרה המוצהרת שלהם היא לעלות ולהגיע לאירופה).
יותר מזה – ברגעים החזקים של חולון הבנתי פתאום שבפיינל פור הם יכולים להעיף אותנו בלי הרבה בעיות, ועוד ישאר להם מספיק דלק למשׂחק נוסף (אם זה יקרה בחצי-הגמר). למעשׂה, יכול להיות שיש לחולון סגל מספיק עמוק כדי להתמודד עם מכבי אפילו בסדרה. הכל יקום ויפול על חיבור קבוצתי (בינתיים אין, אבל זו רק תחילת העונה והם משׂחקים רק פעם בשבוע).

(ו) קראתי לסגור את הליגה לא כי אין בה ערך ספורטיבי – אלא כדי ליצור זעזוע שיתן דחיפה למלחמה בטרור. איכשהו, המלחמה בטרור נראית לי נושׂא חשוב.

(ז) דורסמן טעה מאד כשלא הוציא את מורן רוט לנוח בסוף הרבע השלישי ובתחילה הרביעי.

ד"ר א. 13 בנובמבר 2007

tksr –

אף אחד לא חווה את מה שחווים אוהדי הפועל אוסישקין והפועל קטמון. מדובר בשני ניסויים מדהימים, שאם יצליחו הם יכולים להביא שינוי גדול, הרבה מעבר לעולם הספורט.

בקשר לאוהדי מכבי – אדבר רק בעד עצמי. אחד הרגעים המרגשים ביותר שאני זוכר בא בשלב מוקדםד מדי של עונת 1993/4, ביד-אליהו.
הגביע קוראץ' והשלב הוא שמינית הגמר. נסענו לאתונא וחטפנו 20 הפרש מיאנאקיס. ככל שמשׂחק הגומלין נמשך היה ברור יותר ויותר שנס בדלונה לא יחזור. בסוף אפילו הפסדנו. אבל לא הפסקנו לעודד לרגע, גם כשהיאוש השתלט סופית. הייתי בלא מעט משׂחקים אירופיים ביד; אוירה כזו לא היתה באף אחד מהם.
ובכלל, מאז שני הגביעים המוקדמים ועד עידן גרשון, מדובר בחוויה מתסכלת למדי.
ועוד דבר – האליפות המקומית של 93/4 (אליפות לאסי) היתה מבאסת מאין כמוה.

יואב 13 בנובמבר 2007

גלעד, כבר כתבתי זאת מספר פעמים, שימון לא אחראי לתחרותיות פה. זה משהו ממש בסיסי שאתם מתעקשים לא להבין.
בחיים לא תבינו מה זה לקחת אליפות אירופה בבלגראד(או כל האחרות)בידיעה שאבא שלך שם חווה היסטוריה, אז בואו לא נעשה השוואה מי מתרגש יותר.לא בוחרים קבוצה מתוך מניעים עינינים. זאת הילדות שלך. שבכיתי בניצחון הראשון על צאסקא,לא ידעתי מה זה מסמל- רק שזה הישג ספורטיבי גדול. אתם לא תבינו זאת.
ולא הייתי ממהר לקרוא לנו פגומים רק בגלל אוזלת היד של כולם.ושתדע, אם פרוייקט קטמון לא עולה ליגה, זה יכול להתרסק(הם אומרים זאת) כך שהם מאד תלויים בנצחונות(יותר ממכבי וכך גם אוסישקין) מעבר לעובדה שאני לא מכיר אוהד שלא רוצה לנצח.אל תתיימר להכיר את כלאוהדי מכבי, הגרעין הקשה הוא כמו כולם- אוהב בטרוף את הקבוצה שלו, אם לא, לא היו נוסעים שלוש מאות איש לכל פינה בארץ למרות הידיעה שהשאלה המרכזית היא ההפרש.אבל החיים מאזנים את עצמם ולוני דואג להוריד אותנו לקרקע ולהרגיש אוהדים "אמיתים". שתדעו שזה מה זה מגניב.(אגב, ההתעוררות הקהל הצהוב בכדורעף ובכדוריד נמשכת כבר שנתיים, בלי יחסי ציבור ורומנטיקת יתר והיא לא שונה בהרבה מהפרוייקטים של האוהדים האחרים).
בכל מקרה, הדיון סטה, וזה באמת משעמם מכבי מול הפועל, ואני מצטער רונן שגררתי את זה לשם.הפוסט היה נפלא והוא ראוי לכל תשומת הלב(גם לנו יש קצת חוש הומור).

גרץ 13 בנובמבר 2007

ללא קשר לויכוח שהתפתח כאן –
צריך לתת קרדיט מסוים למנהלת ובכלל לענף הכדורסל על הטיפול בפרשה הספציפית הזו. קשה לשכוח שחזיז כמעט הוריד ליוסי אבוקסיס את הרגל ולסלובודאן דראפיץ' את הראש – ואף אחד בענף ההוא לא איים בפרישה, ואף אוהד בענף ההוא לא זכה לגמול מתאים על מעשיו מהתקשורת ומהפורומים השונים (כולל פורום הנכבדים כאן) כמו מה שמר מלאך זוכה לו כעת.

העובדה שאלימות (בעיקר מילולית) בכדורסל אף פעם לא טופלה כמו שצריך היא מחדל גדול לליגה ולמנהלת. אבל לפחות אפשר לתת פלוס קטנטן על הטיפול המהיר בפרשה הנוכחית. ובכך אני כן רואה הבדל בהתנהלות בין הכדורגל (שמוכן לסבול הרבה יותר דברים) לבין הכדורסל (שהוא מקום המפלט לאוהדי ספורט שלא מעוניינים באלימות שבכדורגל).

Glenn Edward Schembechler 13 בנובמבר 2007

Let’s talk about holly matters!

This is the week…
The titans meet for the clash:
Better than City-Utd
Better than UTD-LFC
Better than Newcastle-Sunderland
Better than Derby-Nottinghan
Better than Rovers-Burnley

Nothing to do with your situation in the league. It is just pure emotions. This time it’s also the big-10 championship. It’s going to Pasadena. It’s sport! It is the
main event of the year. So what if the big 10 sucks. It’s Michigan-OSU!
My advice- forget the day to day problems from Jerusalem to Holon:
Time to convert! You have only two ways to live : Blue and Maze or
the ugly red with the silver helmets (trivia quiz: who said, in what movie and about which team that they have the “ugliest helmets in the world”).
Jake Long said: they don’t like us, we don’t like them. That is the all story.
I think it is bigger, more mythical and something you can become obsessed with.

Glenn Edward Schembechler 13 בנובמבר 2007

Try thishttp://www.hbo.com/events/rivalry/ , you will be happy

לון 13 בנובמבר 2007

המאסטרס ממשיך לספק עניין והפתעות.
פרר ונדאל נתנו משחק ברמה גבוהה.
ושוב, פעם שנייה ברציפות, כמו באליפות ארה"ב, פרר חזר מפיגור של מערכה כדי לנצח את נדאל.

זה היה המשחק הכי ברור מזה זמן רב שראיתי, שבו היתה התקפה נגד הגנה. פרר התקיף ללא הרף ונדאל הגן במיטב יכולתו.
לכן לפרר היו הרבה יותר ווינרים, אבל גם הרבה טעויות לא מחוייבות (מפני שהכה לפינות ולקווים).

היו כמה נקודות מרהיבות וגם מאוד ארוכות במשחק. וזה היה ללא ספק המשחק ברמה הכי גבוהה עד עכשיו בטורניר.

דיוקוביץ' הפסיד שוב בשתי מערכות ואיבד סיכוי להעפיל לחצי הגמר.
כנראה שהוא בתקופה לא טובה. קורה.

uRv 13 בנובמבר 2007

יש לי שאלה ! ? !
מה עושים למחבלים (אני מאמץ את המונח) שמגלים שיש בידם (או בכל מקום אחר) אמל"ח? לוקחים בנימוס ונותנים להם להיכנס לאירוע או מכניסים אותם למעצר ל 24 שעות, מכינים כתב אישום על אחזקת אמל"ח וכוונה להישתמש (אחרת למה הם מחזיקים) ומביאים אותם למול שופט?
מישהו יודע מה גורלו של המחבל ("אוהד" בית"ר נדמה לי) שעצרו אותו ביום ראשון שעבר בחיפה לפני משחק הכדורגל על ניסיון תקיפה?
ומה דינו של המחבל שזרק את החזיז על ראשו של אוהד הפועל ת"א בעונה שעברה?
למה נדמה לי שרק צריך ללבוש חולצה של קבוצה מסויימת ואז הכל בסדר. ניתן לעשות מה שרוצים, לעבור על כל החוקים ולא יהיה כלום – הכל במסגרת הספורט. אז הדיינים של האיגוד (ושוב לא משנה איזה) יתנו עונש לקבוצה שלבשתי את החולצה שלה, וזהו. אני אלך הביתה.

אנא, תגידו לי שאני טועה, ושעושים משהו…

עוז 13 בנובמבר 2007

רונן, יופי של טור היום בישראל היום ולדעתי בפעם הראשונה מוסף הספורט שלכם היום מעניין יותר מזה של הארץ. אני מניח שאתה לא מעורב בעריכה, אבל נעשית עבודה ישרה ומקצועית, ולטעמי העוול בסיקור האירוע במלחה בעיתון של אתמול תוקן. (אגב, המהדורה הדיגיטלית קיבלה גרסת קריאה חדשה ונוחה יותר. עדיין פידיאף, אבל בכלי שמותאם לעיתונים ולא למאמרים מדעיים)

לון 13 בנובמבר 2007

רונן, קראתי עכשיו את מה שכתבת בעיתון.
זה מעניין ושווה דיון כאן. (או ליתר דיוק המשך דיון, עם רעיונות חדשים).
העניין הוא שזה לא לעניין לנהל כאן דיון על מה שמופיע במקום אחר.
(מה גם שהפורמט שם מעצבן. יותר טוב מהפתרון הקודם, אבל ממש לא ידידותי. יכול להיות שיש דברים מעניינים נוספים, אבל אני לא אתחיל לבדוק אותם דף אחרי דף).

נימקת היטב את הסיבה שבגללה אתה לא מעלה כאן את מה שאתה כותב שם, אבל אני חושב שאמורים להיות מקרים יוצאי דופן.
הרי לא מדובר בעוד מאמר על יונייטד או רונאלדו.

בבקשה שקול ובדוק אפשרות לחריגות מהכלל.

רונן דורפן 13 בנובמבר 2007

טוב… בלחץ הקהל אני אבקש אישור מהמערכת… אני אהיה בישראל בשבוע הבא ואדון על העניין הזה.

Shauli DK 13 בנובמבר 2007

Please can some one give me the linl k to Israel Hayom. Thanks

גע"ס 13 בנובמבר 2007

israelhayom.co.il

לון 13 בנובמבר 2007

תודה וברוך הבא.

אדהם שביטה 14 בנובמבר 2007

יוהב. יוהב. יוהבהבהב.

רואה? גם אני יכול לעוות שמות.

יואב 14 בנובמבר 2007

מה שעושה לך את זה…בריאות ושלא תדע עוד אירועים כאלה:)

Comments closed