חידון מספר 54 (חבל על הזמן)

לכבוד גביע העולם לקבוצות, מחווה למפעלי ספורט שאין בהם שום חשיבות ואינם מעניינים איש.

1. איזו קבוצה זכתה בהכי הרבה גביעי טוטו?

2. מי מחזיקה בו כרגע?

3. באיזה מפעל שיחקה ישראל כדורסל מול ארצות הברית?

4. מי האלוף האולימפי בטניס?

5. ומי האלופה האולימפית בבייסבול?

6. מהו גביע הופמן?

7. מי בכלל אלופת העולם לכדורגל קבוצות?

8. ומי הייתה האלופה הראשונה?

9. באיזו חגורת אליפות מחזיק המתאגרף הישראלי רומן גרינברג?

10. ומהו סבב הA1?

לתשובות הנכונות

על היסטוריה, אנגליה, איטליה ופאביו קאפלו
בית הדין של ההיסטוריה

12 Comments

גע"ס 14 בדצמבר 2007

יש! ידעתי תשובה אחת. זאת על מחזיקת גביע הטוטו, שזכרתי.

אבל לגבי השאלה הראשונה בדקתי בוויקיפדיה ואפשר להתחכם ולהגיד שמכבי פ"ת זכתה הכי הרבה פעמים בגביע הטוטו, כי היא זכתה גם פעמיים בגביע של ליגת המשנה.

אלון זנדר 14 בדצמבר 2007

ולא לשכוח את האינטרטוטו. ואת גביע קוראץ', וכו'.
אבל לדעתי, לא הספקתי לבדוק, ישראל התמודדה מול אריות הכדורסל מארה"ב במפעל חשוב אף פחות מהגביע הביניבשתי: במכביה. ואפילו ניצחו פעם, אם זכרוני אינו מטעני.

גרץ 14 בדצמבר 2007

אפרופו זכיות לא חשובות – החידון הזה מזכיר לי שבאחת מתחרויות האתלטיקה הגדולות בשנים האחרונות (אליפות עולם או אולימפיאדה, אני לא זוכר במדויק) ישראל היתה קרובה לזכות במדליה היסטורית בתחרות המרתון הקבוצתית – עם היילה סטאין האגדי, אסף בימרו וזבדיה וודג' – אך נדמה לי שלא עמדה בתקנון שחייב לשתף 4 מרתוניסטים ולא שלושה.

birdman of the batsmen 14 בדצמבר 2007

בטורניר הראשון של 'גביע העולם לקבוצות', אותו טורניר שקורינטיאנס זכתה בו, מנצ'סטר יונייטד ויתרה על השתתפות בגביע האנגלי, על מנת שתוכל ליטול בו חלק. המטרה היתה להכנס לספרי ההסטוריה כזוכה הראשונה של המפעל. הטורניר התרחש בשנת 2000, חודשים ספורים אחרי הזכיה בטרבל. האווירה במועדון היתה מאד שחצנית, הם (אנחנו?) שכחו שלפני שזוכים בגביע יש את העניין הפורמלי של קיום כמה משחקים. לגמר אגב הגיעו שתי קבוצות מברזיל, ופעם נוספת ראינו איפה הכדורגל הטוב בעולם.

martzianno 14 בדצמבר 2007

רונן (או אלון) – שאלה על שאלה (מס'3): האם בגביע הביניבשתי שיחקה ישראל מול נבחרת ארה"ב האמיתית (בניגוד לנבחרות הכוכבים היהודים שהיו מגיעות למכביה)? ואם כבר אנחנו בעניין: באיזו שנה זה קרה ואיך זה נגמר?

לון 14 בדצמבר 2007

סליחה, גביע העולם לקבוצות (או הגביע הבין יבשתי במתכונתו הקודמת) בהחלט חשוב לקבוצות המשתתפות בו.

הוא מאוד חשוב לקבוצות מדרום אמריקה שרוצות להוכיח את עליונותן על הקבוצות האירופיות.
בוקה ג'וניורס מאוד התגאתה כשזכתה בתואר השלישי שלה.

הוא בהחלט חשוב גם לאירופיות.
מילאן הגיעה הרבה זמן לפני המשחק הראשון כדי להתגבר על הג'ט לג. ואני בטוח שתעלה בהרכב החזק ביותר. בדיוק כמו שעשו קודמותיה.
בהופעה הקודמת שלה ב- 2003 היא שלחה חלק מהקבוצה ליפן והשאירה סגל חלקי בלבד כדי לשחק במשחק האחרון בשלב הבתים בליגת האלופות מול סלטה ויגו.

שחקני ברצלונה ורייקארד היו מאוד מאוכזבים כשהפסידו לפני שנה לאינטרנסיונל.
פרגוסון ושחקניו מאוד שמחו כשזכו בתואר.

שלב המשחקים המוקדמים עם אלופות אפריקה, אסיה וכו', נראה לנו מקושקש, אבל אני בטוח שבארצות שלהן זה חשוב מאוד ויוקרתי.

גיל 14 בדצמבר 2007

יש לי פיתרון לליגת האלופות. אולי במקום שלב הבתים הראשון יעשו 2-3 שלבים של נוקאאוט כדי להשאיר את הקבוצות הטובות, ובשלב הבא (נניח שמינית הגמר) לאחד אותו עם גביע הליברטדורס וככה תהיה ליגת אלופות גלובלית. תהיה קצת בעייה עם הנסיעות אבל אפשר להתגבר עליה אם תהיה הפחתה כללית של משחקים בטורניר.

רונן דורפן 14 בדצמבר 2007

מרציאנו – הגביע הביניבשתי היה יצור מוזר ביותר. היו חמש נציגות לכל יבשת – ושיחקת עשרה משחקים – בית וחוץ נגד הנבחרות מהיבשת האחרת (אמריקה הצפונית והדרומית). את ארצות הברית לא ייצגה הנבחרת האולימפית אלא נבחרת של אחד המחוזות במכללות. אבל לא מחוז כמו הביג-10 או הACC אלא מחוז חלש שאיש לא ידע את שמו. כוכבי הנבחרת היו ג'ף קאמינגס שמעולם לא ידעתי מה עלה בגורלו וקרלטון בירד שעתיד להפוך לכוכב כדורסל כוכב – באנגליה.

לון – היה פעם משחק סביר ביוקרתו בין אלופת דרום אמריקה לאירופה. התוספת של איראן וניו זילנד לאו דווקא מוסיפה פה תהילה.

martzianno 15 בדצמבר 2007

רונן תודה – ניסיתי בתמורה לברר מה אכן עלה בגורלו של אותו ג'ף קאמינגס מסתורי, אבל אפילו האינטרנט היה חסר אונים. מה שכן העליתי בחכתי, הוא ששחקן העונה לשם ג'ף קאמינגס, אכן שיחק בקבוצתה הנידחת של אונ' טוליין – TULANE – ונבחר במקום ה-78 (סיבוב רביעי) בדראפט 1977, ע"י לא אחרת מאשר הבוסטון סלטיקס. אבל גם הם מכרו אותו מאד מהר אבל לא ברור למי, אולי לחלקים…

רונן דורפן 15 בדצמבר 2007

מרציאנו- עיקר שכחתי. הנפסד הביתי היחיד היה לארצות הברית.

yoni 15 בדצמבר 2007

אני אמנם כותב מקוריאה, אך עד הבוקר הייתי ביפן והמדינה באנדרלמוסיה כתוצאה מביקורה של מילאן וגם קצת מהקבוצות האחרות.
לא הייתי אומר טורניר שלא מעניין איש כדברייך. מליוני יפנים עושים תספורות קאקא ומיליוני יפניות צובאות על המלון ביוקוהמה בתקווה לפתות איזה בלם איטלקי… מחזה מגוחך ומרנין כאחד. :)

Comments closed