חג המולד (3) המקום הראשון

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

דווקא המשחק הטוב מאד של אנדריי שבצ'נקו ומיכאל באלאק היום, בתיקו 4-4 בין צ'לסי לאסטון וילה בגשר סטמפורד, די המחיש את הבעיה של צ'לסי. מה התועלת הגדולה משיפור ביכולת של שני סופרסטארים מזדקנים שמשחקים די בניגוד לסגנון הרגיל של הקבוצה? אין להכחיש כי הם מסוגלים להכריע משחק בשלב הנוקאאוט באלופות, אבל איפה פה התהליך? לעומת זאת אסטון וילה, שמסתבר שהפסידה רק משחק חוץ אחד בתשעה חודשים, הבהירה לי שוב כי בתוך כל נוף הבעלות הזרה בכדורגל האנגלי מסתמן איזה יתרון לבעלות אמריקאית. העובדה שהדולרים שלהם הם כנראה כשרים יותר היא יתרון אחד. העובדה שדולרים זה מה שמעניין אותם גורמת להם לא להתערב בעבודת המנג'ר. העונה שעברה של מרטין אוניל הייתה לא קלה והסבלנות של ההנהלה שם ראויה להערכה בתקופתנו.
לאחר שראיתי את אברטון בשבוע שעבר, וההופעה של וילה היום, ומאזן הבית המושלם של סיטי, תחושתי היא שמקום אחד או שניים בליגת האלופות לא יהיו של מי שנחשבות ארבע הגדולות.
*
ה-0-4 של יונייטד היה משחק קל מאד. חוץ מהניצחון הגבוה יונייטד השיגה משחק מנוחה לטבז וגיגס וכמעט חצי משחק מנוחה לרונאלדו. ארסנל משחקת באברטון בשבת ולכן המשחק שלנו בווסטהאם הוא חשוב מאד.
הכי חשוב הוא שרונאלדו זנח סוף סוף את הבעיטה הישרה ללא סבסוב, בפס או בשפיץ, בה הכדור זז בצורה בלתי צפויה באוויר ואמור לבלבל את השוער. זה היה גימיק טוב שהביא לנו כמה שערים מהדיפות לא מוצלחות של הבעיטות שלו. אבל שער העונשין היום היה בלי ספק שער העונשין הטוב ביותר שראיתי ממנו. בעיטה אורתודוכסית מכוונת. שחקן ברמתו צריך להיות מסוגל לכוון את הבעיטה שלו לאחד הפינות ולבעוט אותה לשם בכוח.
ובכדי לקיים את מצוות "כל המרבה לספר" אציין פה שרונאלדו כבש השבוע בליגה שני שערים פנטסטים מחוץ לרחבה ברגליים שונות. הבחור חיוני למערכת.
כתבתי פה לפני כמה שבועות כי טוב שלא נבחר לכדורגלן השנה בעולם כי יש לו הרבה מה לשפר. הסטנדרטים שלו לא צריכים להיות בכלל ליאו מסי או אפילו קאקה, אלא שחקנים ברמה היסטורית יותר. אם להשתמש בדוגמאות מארצו שלו אז יותר יוזביו מאשר פיגו. מתחילת הכריסטמס הקודם יש לו 33 שערים עבור יונייטד. שלושים פלוס צריך להיות הקצב השנתי שלו. אלא אם בעיטת העונשין יחלו לנחות, ואז אולי אפשר יהיה לצפות לממוצע של שער למשחק ממש.
בכדי לעמוד בסטנדרטים של עצמי – גם בבלוג הזה רונאלדו לא ייבחר לשחקן חצי העונה של מנצ'סטר יונייטד. צריך להתייחס לקו הגנה שספג רק תשעה שערים. ולאחר ששקלתי את מועמדותם של ואן דר סאר, וידיץ' ופרדיננד, אני בוחר בפטריס אברה.
*
ובסיום הבוקסינג דיי, לראשונה העונה, מנצ'סטר יונייטד ראשונה. כמו טוטנהאם לפני שלושה ימים, פורטסמות' צופפה מאד את המשחק על פברגאס. וכאן מתגלה החולשה ההיסטורית של ארסן וונגר. ארסנל א' היא קבוצת הכדורגל הנפלאה בעולם, וכיום אולי גם הטובה ביותר, אבל אין תכנית ב' אפקטיבית.

זה לא סופו של הכדורגל הבינלאומי. סתם שינוי בו
על שיכורים בקוטב ושיכורי תהילה באברסט

39 Comments

birdman of the batsmen 26 בדצמבר 2007

וגבירותי ורבותי, קבלו את אלופת החורף והסיבוב הראשון:
מ נ צ' ס ט ר י ו נ י י ט ד ! ! ! !

בני 26 בדצמבר 2007

כבר נגמרו דברי השבח והסופרלטיבים שניתן להרעיף על רונאלדו – אני מסכים שהוא הולך לכיוון של הגדולים ביותר. זה לא מוגזם לצפות ממנו לשער בכל משחק וזה מדהים.

אברה מקבע את מעמדו כמגן השמאלי הטוב בעולם לאחר שלקח לו לא מעט זמן הסתגלות. החלק האחורי עושה עבודה מדהימה כל עוד וידיץ' ופרדיננד משחקים ביחד.

פברגאס באמת נסגר מצוין על ידי מונטארי ודיופ ויהיה מעניין לראות איזה טיפול הוא יקבל מקרסלי ופיל נוויל ביום שבת.

המשחק בסטמפורד ברידג' היה מדהים אבל השופט פיל דאוד החזיר לבדו את צ'לסי למשחק עם הפנדל על באלאק והאדום שלא היה ולא נברא ועם העבירה שלא הייתה על ג'ו קול והובילה לשער היתרון הרביעי.

יואב 26 בדצמבר 2007

רונן,אני חושב שרונאלדו עדיין ניגש לבעוט את הכדור באותה דרך, אך הוא יותר שולט על כיוונה. גופו מוטה למטה על מנת לשמר עוצמה, ועכשיו נוסף גם הדיוק או "הזון" שבו הוא מצוי בשנה האחרונה.
רוני, היה מדהים היום ובכל מקום. בכלל, התחושה הייתה שהם מאד נהנים היום.. עונג לצפות.
אכן ווסהאם הוא משחק קריטי ואולי ההבדל בין ארבעה משחקי קריסמס מושלמים או לא..(ליברפול אצל סיטי, ארסנל בגודיסון פארק).
שים לב ליחסי השערים. הגדולות מסתובבים סביב אותה כמות כיבושים, אך בספיגות נמצא היתרון שלנו.. לכן בחירתי גם כן תיהיה משם.אבחר בריו כי לוידיץ המדהים התרגלנו, וריו, פשוט העלה את רמתו.בכלל רונן, ריו וידיץ ואברה, הם השחקנים הכי טובים בתפקידם שהיה לאלכס מאז ומעולם. מי היה מאמין…

רונן דורפן 26 בדצמבר 2007

יואב – בהסתייגות קלה… אני חושב שסתאם היה ברמתם של פרדיננד ווידיץ'. מגן אפילו בסביבות רמתו של אברה עוד לא היה.

לון 26 בדצמבר 2007

בעיניי מה שהכי חשוב, זה שהסתיים הסיבוב הראשון בליגה, ארסנל נתנה את מיטבה ובכל זאת היא מאחורי יונייטד.

ראיתי רק את תקציר המשחק של ארסנל, אבל בו דווקא היתה מסירה נהדרת של פברגאס לגאלאס שהחמיץ מחמישה מטר. וגם לרוזיצקי היה מצב מצויין ובעט החוצה. זה בדיוק מה שונגר רוצה בתוכנית א'.

ברכות לרונאלדו שסוף סוף בעט עונשין כמו בן אדם. חוץ מזה היה משחק קל מידי. לא כוחות.

אני מסכים שלא היה לנו מגן ברמתו של אברה. אבל פרדיננד מוכיח שהוא לא רק בלם מעולה, אלא מנהיג ההגנה. לכן הוא מקבל את הקול שלי.

החיסרון של טרי שוב מאוד בולט אצל צ'לסי. אני לא רואה אותה ספגת רביעייה כשהוא נמצא.
שבצ'נקו ממש לא כוכב מזדקן. כשהוא מקבל דקות משחק הוא מבקיע. בנבחרת הוא ממשיך להבקיע באופן קבוע.
הקנייה שלו היתה הגיונית. זה שבדיעבד ההשתלבות שלו היתה בעייתית, זה משהו שקשה היה לצפות. במיוחד כשמוריניו לא כל כך נתן לו צ'אנס.

ביום ראשון סיטי מארחת את ליברפול וזו תהיה הזדמנות מצויינת לראות אותן במאבק ישיר על מקום בליגת האלופות בשנה הבאה.

יואב 26 בדצמבר 2007

ההרכב הטוב ביותר בתקופת פרגי…
שמייקל
אברה ריו וידיץ נאוויל
רונאלדו סקולס קינו גיגס
קאנטונה רוני
ההרכב הזה דיי בחר את עצמו היה אומר אלכס….

יואב 26 בדצמבר 2007

שמייכל כמובן..

רונן דורפן 26 בדצמבר 2007

יואב – פחות או יותר הבחירה שלי, מלבד.. סתאם על חשבון ריו. אפשר להתלבט בין ואן ניסטלרוי לרוני… כרגע.
בקהאם היה בועט העונשין הכי טוב וכנראה אחד מ-5-6 השחקנים הטובים של התקופה. בהרכב קלאסי הוא כמובן לא תחרותי לרונאלדו. אבל תאורטית אפשר לשים אותו קיצוני ימני, לשחק עם שלושה בלמים ורונאלדו שחקן חופשי..

Glenn Edward Schembechler 26 בדצמבר 2007

רונן:
בימים עברו נהגו לצרף את הליגה ושני הגביעים בתיאור נתונים כגון מס' השערים בכל המסגרות.אם כך הדבר, אז לסיטי הפסד בית אחד (טוטנהם). כמובן שלרבים הגביעים הפכו למשהו שולי אבל
גם לנטורי קרתא (שהם אוהדי מנצסטר קרתא, אני מקווה) עוד מותר לנשום.

מעבר להערכה המעניינת שלעצמה לגבי זהות הראשונות בסוף העונה (אני סקפטי) האם אתה מתכוון לכך שקבוצה אחת כזאת היא מדד לליגה מעניינת?

ראיתי חצי של חצי משחק (הסטרימינג הסלבדורי היה נורא) ושוב היופי בספורט הוא מציאת נקודות האור: אם נגזר עליי לראות את יונייטד מנצחים אז את סנדרלנד המגעילה וכמה שיותר בהפרש.
מצטרף לשבחים לרונלדו.

יואב 26 בדצמבר 2007

רונן,אולי דיוויד יהיה מגן ימני, וכך נהנה מכל מעלותיו(למרות אהבתי העזה לגארי).אם לא, אז הספסל-סתאם, בקהאם, רוד,רובסון, ואן דר סאר.תענוג.

יואב 27 בדצמבר 2007

איך שכחתי את סולשיאר על הספסל? כפוי טובה שכמוני.

legal alien 27 בדצמבר 2007

ובל נשכח את הפור שנתנו לליגה בתחילת העונה. 2008 נראית מבטיח…

מנשה 27 בדצמבר 2007

אני הייתי מציב את קנטונה במקום סקולס (רונאלדו,קנטונה,קין וגיגס – איזו חוליית קישור חלומית) ושני החלוצים שלי היו ואן ניסטלרוי ומארק יוז.
דקו טען לפני כמה ימים שהקבוצות הספרדיות והאיטלקיות הגדולות עוסקות לא מעט ביחסי ציבור לטובת השחקנים שלהן שמועמדים לתואר שחקן השנה ולמרות שיונייטד היא קבוצה גדולה סיכוייו של רונאלדו לזכות בתואר היו מצומצמים מלכתחילה משום שלא עבדה בעבורו מערכת יחסי ציבור משומנת.

אביעד 27 בדצמבר 2007

שחקן השנה שלי יהיה וידיץ'. האיש עושה עבודה אדירה ושקטה, אנחנו חייבים לו גם 2 נקודות על שער ניצחון (בגודיסון פארק כמדומני).
מבחינת הרכב החלומות, אני מסכים עם התיקון של רונן (סתאם עדיף על פרדיננד) אבל יש לי 2 הסתייגויות – בעיקרון פרדיננד עדיף בעיני על ווידיץ' ובהרכב חלומות כזה וידיץ' אמור לקבל מקום כי פרדיננד וסתאם הם אותו סוג שחקן, אבל מדובר בחלום אז למה לא, שישחקו במרכז יחד. ההסתייגות השניה נוגעת לחוד – רוני נהדר, אך עדיין נופל בתחרות מול רוד בראיה לאחור, בעתיד הוא ייכנס לשם.
השאלה המעניינת יותר היא אולי אם נדרש לבחור שחקן אחד מתקופת פרגוסון, מפתה מאוד לומר "קאנטונה" וזהו זה, אבל קינו, גיגס, שמייכל…
דרך אגב, מי שראה אתמול את קינו עומד ליד הספסל ולועס מסטיק בעצבנות – לא הייתה מין תחושה מוזרה של משהו מוכר בעניין? :-)

גיא 27 בדצמבר 2007

לון, מי שלא נתן לשבצ'נקו צ'אנס היה בעיקר דרוגבה.

לגבי ההרכב הקלאסי – אף אחד לא נותן מקום בהרכב לדור המיתולוגי של 1968 ? אני לא ראיתי אותם משחקים, ובפועל הם בוודאי השיגו פחות מהשחקנים בתקופה של פרגי אבל בכל זאת…

לגבי חלוצים – מארק יוז היה חלוץ אדיר, אבל לא סקורר. כלומר – היה שם שערים שהראו על רמה גבוהה מאוד, וגם חלקם היו שערים חשובים, אבל הוא לא היה חלוץ שהשערים נדבקים אליו והוא עבד קשה על כל שער.
כחלוץ הייתי מעדיף את ואן-ניסטלרוי.
מרכז השדה – רוי קין , אבל בל נשכח את פול אינס כמחליף ראשון בתפקיד הזה.

עמיחי שלו 27 בדצמבר 2007

דורפן, משום מה אני לא מקבל למייל כל אתראה על פוסט חדש שלך. אולי זו רק בעיה שלי..

אור 27 בדצמבר 2007

בקהאם חייב להכלל ב11 שלכם.
איך אומר אבי מלר:
"השחקן הבינוני הכי טוב בעולם".
היו תקופות שמנצסטר הייתה בקהאם ובקהאם היה מנצסטר..

רונן דורפן 27 בדצמבר 2007

אור – בקהאם הוא קיצוני ימני. אינני מקבל את עניין הבינוניות… אבל בהנחה שאבי מלר צודק. קצת מוזר לטעון כי מישהו טוב מרונאלדו בגלל שהוא בינוני…

עמיחי – אבדוק.

Shauli DK 27 בדצמבר 2007

Ronen,
I dont get mail when you post a new one as well
Just that youl know

אור 27 בדצמבר 2007

לא זכור לי שאמרתי שבקהאם חייב לשחק בצד ימין בהרכב שלכם.

אני 27 בדצמבר 2007

די ישראלי

אני חושב שאתה נסחף למסקנות מהירות מדי בקטע הזה, הכוונה לפברגאס.
אני לא חושב שיצליחו לעצור אותו כמו שעצרו אותו בשני משחקים האחרונים עוד הרבה פעמים העונה, בעיקר בליגה.

לגבי רונאדלו כבר אחרי השנה הראשונה שלו ביונייטד (נשבע שזו האמת) טענתי שיש בו את היכולת להפוך לגדול מכולם וזה מתחדד ממחזור למחזור.
אבל אם תצפה לשער למשחק סתם תתאכזב ובאמת חבל..

רונן דורפן 27 בדצמבר 2007

אני –
למעשה הוא לא ממש צריך להגיע לשער למשחק.. כי הוא כבר כמעט שם. הממוצע בכל המפעלים מתחילת העונה הוא שער לכל 98 דקות של כדורגל. והמספרים הללו הם אחרי פתיחה חלשה של העונה – לא הבקיע בשלושת המשחקים הראשונים שלו.

שרון רזניק 27 בדצמבר 2007

Rio? Vida? Jaap?

DAVID MAY-SUPERSTAR,WON MORE MEDALS THEN SHEARERRR!!!

Shauli DK 27 בדצמבר 2007

Man utd man of the seasson till now,
The one we thoght as lost it

The one we wanted just 2 seasson ago to replace

The one that made it so perfect that it is now

The one that until now did not made any mistake
on & of the pitch

The one that NEVER run from responsibilty even when its in its bad days

The one that was allwais there

The one that gave the key to
the boat to more or less 21 year old kids

The one & onle

Mr. Ser Alex

Shauli DK 27 בדצמבר 2007

Damm
Sory for my English

tksr 27 בדצמבר 2007

רונן,המשימה שלך היא להפעיל מקורות על מנת לברר מה הביא את רונאלדו לשנות את סגנון הבעיטה שלו.עסקנו לא מעט בסוגיה הזו ומעניין לדעת אם זו השפעה של מישהו במועדון או שזה משהו שרונאלדו הגיע אליו בעקבות אחוזי ההצלחה הירודים ומתוך הבנה שמשהו לא עובד בשיטה שמעדיפה עוצמה על פני ניסיון פשוט לעקוף את החומה.

מנשה 27 בדצמבר 2007

איך אפשר להגדיר את בקהאם כקיצוני אם תפקידו של קיצוני הוא בין השאר לעבור בכדרור שחקני הגנה מה שבקהאם לא היה מסוגל לעשות מעולם.הייתי מעדיף את ההגדרה של בקהאם כשחקן אגף ימין המוגבל בתנועתו אך בעל יכולת הגבהה נדירה.

אני 27 בדצמבר 2007

לרונן כתגובה לתגובה

אבל תיקח בחשבון שבשלבי הנוק אאוט של הצ'מפיונס הוא יבקיע פחות.
וגם בליגה אני מניח שהוא לא יעבור את 25 השערים.

ככה ששוב אני חוזר לדרוש ממנו ממוצע עונתי של שער למשחק זה מוגזם.

ואגב מישהו כמוך שראה דברים באמת מאמין ששתיים מבין 'ארבע הגדולות' לא יזכו בכרטיסים לצ'מפיונס?!

רונן דורפן 27 בדצמבר 2007

מנשה – לא ידוע לי "הגדרה" של תפקיד הקיצוני. בכל מקרה אין תפקיד מהסוג שתיארת. בקהאם הוא קיצוני שלא כדרר ממש טוב…

רונן דורפן 27 בדצמבר 2007

דעתי היא שמנצ'סטר סיטי תעפיל לצ'מפיונס ליג. הם לא משתתפים באירופה. יש להם כסף לרכש. יש להם מאמן שישלב את הרכש במהירות. המקום של בניטז בוודאי בסכנה במיוחד כשיש לו משחקי חוץ ביונייטד, צ'לסי וארסנל (עד היום אפס נקודות במגרשים הללו בליגה מאז מונה למנג'ר).

ההערכה שלי היא שרק אחת מארבע הגדולות תנשור. יש עוד שתי קבוצות שיש להן את היכולת להילחם על הכרטיס הנוסף – אברטון ואסטון וילה – אלא שכדי שצ'לסי תסתבך במאבק כזה היא צריכה לעבור משבר קשה. נדמה לי שהיא עדיין חזקה מדי.

ליונייטד וארסנל יש יתרון גדול, כושר משחק מצויין ואין פצועים. אז כמובן שהן לא יסתבכו.

ירון 27 בדצמבר 2007

פרגי משבח את רוני כל הזמן וזה נהדר. לי זה נראה שאחת המטרות היא לשמור אותו ב'היי' מאחר CR7 נו טוב הוא האחד… ואם זה אומר שרונלדו יבעט את כל בעיטות העונשין (מכל מרחק לשער…) so be it

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 27 בדצמבר 2007

תגיד רונן, רונאלדו לא יכול להבקיע שער כזה http://www.youtube.com/watch?v=3E8JbO8s50M בכל משחק?
זה נראה לי פעולה ממש פשוטה בשבילו – האצה מהמקום שאין לאף שחקן ששומר עליו ובעיטה מדויקת מספיק שאמורה לקרות לפחות פעם אחת מתוך 2-4 נסיונות.

אם השומרים שלו יתמקדו בלעצור את המהלך הזה ספציפית, אז רונאלדו הוא שחקן מספיק חכם בשביל לא ללכת עם הראש בקיר ולמצוא את האופציה שתתפנה.

Glenn Edward Schembechler 27 בדצמבר 2007

מהפוסט הנוכחי:
"מאזן הבית המושלם של סיטי."
"דעתי היא שמנצ‘סטר סיטי תעפיל לצ‘מפיונס ליג".
מה שטוב כנראה בסיטי זה שיש לה פחות אוהדים לכן הסטרימינג היה מצויין.
אז גם לי יש "דעתי" והיא שמנצסטר סיטי לא תעפיל.

אגב אם משנים את התחזית באותו הפוסט כלל וכלל שזה לא נחשב התקפלות.
מאדאת הדיעה במהלך הפוסט

Danny 27 בדצמבר 2007

Watching Ronaldo on the pitch, (with or without scoring) is poetry in motion, what else can one ask for? So join the club, sit back and enjoy the show

יואב 28 בדצמבר 2007

רונאלדו לא שינה את הטכניקה. רק שייף את את הדיוק. זאת עדיין בעיטה שמתבססת על עוצמה ושינוי כיוון הכדור תוך כדי המעוף.גופו עדיין מכופף, הדגש על העוצמה ואין שום ניסיון לבעוט אורתודוקסי(מסובב). אדם עם אסתטיקה גבוהה כשלו, לא היה צריך הערות כיוון. הוא נעלב כמונו מאחוזי הפגיעה בחומה.
לאלכס מניעים שונים בתישבוחות. במקרה של רוני, הוא פשוט מאוהב.הוא מקבל את סקולס במקום אחר במגרש, בשליש האחרון של המגרש. והוא מחבר הכל ביחד.
"פלה הלבן" זאת בטח הגזמה אבל פחות מהנראה לעין. הוא שחקן שלם. כל כך שלם וכל כך צעיר שכל כך מבין את המשחק והצרכים של חבריו. אני ממש מאוהב.כמו אלכס.

יואב 28 בדצמבר 2007

אורתודוקסי.

ירון 28 בדצמבר 2007

יואב – יפה, מה גם שלחשוב שעם כל ההייפ (אנגלי ומאיפה הוא וכו'וכו') רוני בוגר הרבה יותר משניתן היה לתאר לפני כמה עונות. במובן מסויים הוא גם ממשיך דרכם של רובסון, קין, וואן ניסטלרוי – לוחם השוורים השחקן עם הדרייב הגדול

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 29 בדצמבר 2007

איך אפשר לסובב כדור תוך כדי מעוף מבלי לסבסב אותו

יואב 29 בדצמבר 2007

הדגש על העוצמה.שאל את רוברטו קרלוס. הוא מכה בכדור בצורה מאד מסויימת ונוצר סיבוב עם עוצמה אבל הוא לא מסובב את הכדור מלכתחילה.

Comments closed