פרשת וויל ביינום

במנצ'סטר יונייטד יש כידוע שחקן שהואשם על ידי מתלוננת באונס. קוראים לו ג'ונתן אבנס. הוא שוחרר בערבות. יונייטד לא אמרה עד עכשיו דבר בעניין, אבל לא משתפת אותו במשחקים. קצת קשה לדעת מה הסיבה לכך. משום שאבנס ממילא לא היה שחקן הרכב וכמעט לא שותף. אבל עד המקרה הזה היה לעתים על ספסל המחליפים ומאז לא היה על הספסל.

ללוס אנג'לס לייקרס לא הייתה הפריבילגיה הזו בזמן פרשת האשמות האונס נגד קובי בראיינט שהובילו למשפט מתוקשר בקולורדו. קובי בראיינט הוא שחקן מרכזי מדי מכדי שאפשר יהיה לא לשתף אותו ללא שהדברים יהיו ברורים. הייתה לו גם את ההגנה של ארגון השחקנים של הליגה שהגן במיליטנטיות על זכותו לשחק בזמן המשפט. אז הלייקרס שתקו ונתנו לו לשחק.

לעומת זאת שמעון מזרחי הסביר אתמול לציבור בישראל את פרשת וויל ביינום. סיפר שלמשטרה אין קייס בעניין. סיפר שבינום ואחיו הותקפו וגם תיאר את התקיפה. יש כאן הבדל מסויים. להבדיל מהנהלת מנצ'סטר יונייטד או הלוס אנג'לס לייקרס, מזרחי ייצג את ביינום בדיון. ובישראל כידוע עורכי דין מייצגים נאשמים גם בתקשורת.

הנה מה שמצאתי באתר וואלה ומובא כציטוט של מזרחי:
"ממה שעולה מחומר הראיות, המשטרה ביקשה הארכת מעצר של חמישה ימים וקיבלה 15 שעות. כשוויל וחבורתו יצאו מהמועדון הם הותקפו על ידי חבורה של 20 איש, שלאחר מהם היה סכין. הם דקרו את וויל ואחיו. בגדיו של וויל נמצאו חתוכים. וויל ואחיו נמלטו על נפשם לרכב, שנרגם באבנים. יכול להיות שבשעת המנוסה היתה פיגעה באותו בחור. לא היתה כאן פגיעה מכוונת, ואין דבר וחצי דבר לגבי הנסיעה קדימה ואחורה. המשטרה טענה כאילו נסע קדימה ואחורה שלוש פעמים. אנחנו סיפקנו למשטרה את כל הנתונים, שיתפנו פעולה מהרגע הראשון".

אין לי תלונות למזרחי העורך דין. אבל מבחינת מכבי תל אביב לא שמעון מזרחי צריך לייצג את וויל ביינום בעניין הזה. המועדון יכול כמובן לדאוג לו לעורך הדין הטוב ביותר בנמצא. אבל מצב בו האיש המזוהה ביותר עם המועדון מנתח עבור הציבור את חומר הראיות וקובע מה התרחש הוא מצב לא מכובד. שמעון מזרחי לא היה במועדון בו אירע המקרה. ואם למשל יתברר שביינום אשם, זה ייראה מאד לא טוב אם שמעון מזרחי סיפר לנו אחרת. לא שמעון מזרחי העורך דין, שזה תפקידו. שמעון מזרחי ממחלקת הכדורסל של מכבי.
ראוי היה להבחין בין פרשת בינום למאבק הרגיל של המועדון בכל מיני גורמים. פרשת בינום לא קשורה לכתבים העויינים ולתקשורת. לא קשורה לשיטה המעוותת של הפינל פור בליגה הישראלית. היא מקום בו ראוי שמכבי תל אביב תשתוק ותיתן למשטרה לחקור.

הניצחון בגביע מול אסטון וילה
הסלטיקס

42 Comments

עזי 6 בינואר 2008

רונן, אוואנס לא משחק ולא ישחק השנה אצלכם כי ביום הראשון של חלון ההעברות הוא הושאל לסנדרלנד. אולי זה לא קשור להאשמות – גם בשנה שעברה הוא הושאל בינואר לסנדרלנד – אבל לדעתי זה דווקא כן.
אין ספק שמזרחי לא צריך לייצג את ביינום ושמכבי צריכה לשתוק ולתת למשטרה לחקור. אבל גם אין ספק שגם התקשורת אמורה לתת למשטרה לחקור ולהתייחס לכל נאשם כחף מפשע עד שהוכחה אשמתו. ברגע שמדובר בשחקן של מכבי תל אביב השנואה הכל מותר. תשווה את התנהגות התקשורת בפרשה הזאת להתנהגותה כששחקנים זרים מהפועל ירושלים אנסו נערה לוקה בשכלה, דבר חמור פי כמה, ותסיק מסקנות.

גיל 6 בינואר 2008

קצת מצחיק שמזרחי יודע בוודאות מה היה שם בלי באמת להיות שם, והייצוג שלו משחק לידיים של שונאי מכבי. אגב התיאורים של נסיעה קדימה ואחורה מזכירים את הרצח של מלה מלבסקי על ידי חווה יערי ואביבה גרנות ("גיהצתי אותה פעמיים").

אני חושב שכל הנושא הזה מעלה שאלות עקרוניות יותר לגבי גבולות חופש הבילוי של שחקנים מקצוענים. לי אין דיעה נחרצת בעניין. אין ספק שיש שחקנים שמתפרעים יותר מדי בבילויים שלהם, בעוד שאצל אחרים זה פחות משפיע (בסט, ג'ורדן).

אגב, מתי שחקני ירושלים אנסו נערה לוקה בשכלה? זה מקרה שפורסם? לא שמעתי על זה.

צביקה 6 בינואר 2008

המצב קצת מסובך כי שמעון מזרחי הוא לא סתם עו"ד, אלא עורך הדין הידוע והמצליח בישראל בתחום המאוד ספציפי של דיני תעבורה. ובכל זאת אני מסכים שזה לא נראה מי יודע מה מכובד.

father goose 6 בינואר 2008

אקדים ואומר: לא אוהד מכב"י ת"א אנוכי.
אבל! אני מעז להמר שכל שחקן (וכל עובד שכיר) היה רוצה את המנהלים שלו לצדו בשעה קשה זו.
אין בי מחשבות חיוביות על אופיו של פדרמן איש העסקים, אבל ריגש אותי לראות אותו מחבק את בינום בשעת הדיון על הארכת המעצר.

בני 6 בינואר 2008

רונן אתה צודק במאה אחוז אבל המקרה הזה מתאים לכוחניות של מזרחי ומכבי תל אביב ולא הפתיע אותי. מזרחי בתור עורך דין ממולח (שעבודתו לשקר על הצד הטוב ביותר) ממשיך בקו הרגיל של העניינים.

גם אם תהיה קלטת וידאו בה נראה ביינום דורס וחורש על הבחור הזה הוא ימשיך לטעון כך ולצאת להגנתו – כפילות התפקידים פשוט מעוררת בחילה.

father goose 6 בינואר 2008

בני – על מה אתה מדבר בדיוק?
תפקידו של העו"ד הוא להגן על הקליינט שלו ולהציג את הצד השני של הסיפור. אני מקווה שאתה לא מן התמימים המאמינים כי ישנה אמת אחת.
ומה בדיוק מעורר בך חלחלה???
איזה כפל תפקידים? מנהל קבוצה ועו"ד? זה מעורר בך חלחלה? אשריך בן-אדם. אתה חי בגן-עדן.

michaly 6 בינואר 2008

תרשו לי רגע לראות את הדברים מהצד השני של החומה הצינית. שמעון מזרחי דואג, גם במקרה הזה, קודם כל לאינטרסים של מכבי וזה דווקא כן קשור לתקשורת ולמשטרה.

התקשורת תמיד ששה לשפוט לפני בית המשפט והמשטרה יותר משמחה לספק פרטים לתקשורת במקרים בעלי פרופיל תקשורתי גבוה. זה אפילו לא קשור לספורט. זוכרים את הסיפור של בת ה-12 ששתתה עד אבדן הכרה? המשטרה, והתקשורת בעקבותיה, יצאו מייד בהצהרות על אונס, שהתגלו בהמשך כמשהו שלא היה ולא נברא.

משום כך למזרחי יש אינטרס להגיד באופן הכי חד משמעי שהוא יכול שביינום לא אשם, כי סיפור כזה רק יכול להזיק לתדמית המעורערת ממילא של מכבי. נכון שהוא לא היה שם, אבל גם קרוביו של הנדרס שמספרים גרסאות הפוכות לא היו שם, והתקשורת כבר חוגגת על הסיפור.

יואב 6 בינואר 2008

אני חושב שהכובע שמזרחי חובש, הוא כובע עורך הדין וככזה, צריך להתייחס אליו. הצביעות בהקשר של מכבי כבר חרגה מזמן מגבולות הטעם הטוב. מה לי שאייעץ למזרחי אם לקחת תיק או לא? כל עורך דין אחר היה טוען אותו דבר בני, זה תפקידם הבסיסי, אם לא איכפת לך…
החום שמכבי מרעיפה על שחקניה בפומבי(לא מכבסים בחוץ את הכביסה)נתפס כאן כמשהו שלילי, אבל אף אחד לא ממש מבקר את פרשת האונס ההיא(תודה עזי)או את השיחרור הציני של סלוטר(אם זה היה קורה במכבי, זה היה פותח כל מהדורת חדשות)…
ביינום לא שונה מאף אחד, והוא זכאי להגנה בטח כשלא מתיחסים אליו כאל כל אחד ומדליפים לתקשורת, כאילו מדובר בקרקפת הכי נחשבת במזרח התיכון.אז מזרחי אמר, והעד אמר וכולם אומרים… בשביל זה יש בית משפט.
ושלא יהיה ספק, אם תוכח אשמתו, שיחטוף. כמו כולם. לא יותר ולא פחות.

אלון זנדר 6 בינואר 2008

אני דווקא חושב שרון צודק, אבל רק תיאורטית. בארה"ב עם מערכת המשפט המחמירה שלה, זה לא יכול היה לעבור. אבל מערכת המשפט בארץ, שהמשפטן המדופלם (אכן!) דורפן מכירה פי מיליון יותר ממני, שונה. מעשית יותר, סלחנית בקצוות. ולמען האמת, פה זה לא מפריע לי.

כי אין פה כפל אינטרסים או כוונות חבויות. כל אדם שקורא עיתון בארץ יודע שעו"ד ש. מזרחי, שמייצג את ביינום, הוא גם שמעון מ. של מכבי ת"א. כל דבר אחר הוא התממות. ולכן יש לאפשר לו לומר את דברו, כי האינטרסים שלו פתוחים וברורים לכל.

Gilad Bloom 6 בינואר 2008

It is no secret that i am not a Macabi lover but my gut feeling tells me that Bynum is not guilty of a serious crime,stupidity is not a crime last time i checked,Shimon chose to represent him personally which is strange and unprofessional,i think that Shimon deep down is an attention freak and here he is in the middle of everything again running the show and giving us the "Macabi" version of life,i'd like to know why Bynum got to a situation that 20 people were waiting to beat him up , i don't understand these atheletes,why does a night of partying has to end in violence?if there is a slight chance of violence they should have left the place early and avoided it,this will ruin his career,i actually feel bad for the guy even though it is probably his fault,ironically this might help Macabi professionally,they will have to cut him and bring another player who is more team oriented and can hold his liquer…

זיזו 6 בינואר 2008

אני שמעתי את שמעון מזרחי והוא הקדים ואמר שהגרסה שהוא מציג היא מה שביינום, אחיו וקאמינגס סיפרו לו. כמובן שבתור עו"ד של הנאשם זוהי הגרסה שהוא יציג, אלא מה הוא יגיד שויל אשם וצריך להענש?!

יש לי הרגשה שאם היה מדובר בשחקן אחר מזרחי היה משיג עו"ד אחר אבל כלפי ביינום יש לו רגשות חזקים שמגנים על ביינום כבר מעל שנה.

לגבי הצביעות נו באמת, תגידו שאתם לא רציניים.
שחקני ירושלים אונסים, סלוטר משוחרר בצורה פשוט מגעילה שהייתה מביישת כל ארגון שמכבד את עצמו ואף אחד עוד לא הזכיר את מאיר טפירו משחק במשך תקופה עם מגן זיעה על הזרוע בכדי להחביא פציעת סכין של עבריין!!!

בדומה לדעתי בדיון על היכל התהילה שבו כתבתי שאין לנסות לייפות את ההיסטוריה גם ביומיום אני כבר לא מצפה מהשחקנים האלה לכלום.
תמיד אהבתי את הפרסומת של צ'רלס בארקלי : "I'm not a role model"
הרי עולם הספורט הוא כל כך לא שפוי שבימינו שחקנים כמו קאקא וראול שהם פשוט בני אדם נורמאלים שחיים את חייהם במידה של שפיות נראים לנו כקדושים ממש.

לון 6 בינואר 2008

רונן, היהפוך כושי עורו ונמר חברבורותיו ?
היהיה שמעון מזרחי "כאחד ממנהלי הקבוצות" ?

כל צל של שמץ של כתם שמרחף מעל מישהו במכבי ת"א נתפס על ידו כפגיעה במלכות או בגבורה.
והדבר כמובן לא יעלה על הדעת.

היו ימים שהתקשורת שתפה פעולה עם מכבי וכל מיני עניינים של אולסי פרי, ארל וויליאמס וג'ים בוטרייט לא פורסמו.
עכשיו, כשלמכבי כבר אין את החסינות, אך טבעי הוא ששמעון יצא למבצע חומת מגן.
מבחינתו, גם כל עוד ביינום רשום כשחקן מכבי ת"א, אסור שייתפס בציבור כאשם, גם אם הוא אכן ניסה לדרוס.

שחקן מכבי ת"א, מעצם הגדרתו ככזה, הוא צדיק שרק המלאכים צדיקים ממנו.
אין בית משפט בעולם שיכול להפריך זאת. מדובר באקסיומה ייקומית.

דרך אגב, יש כבר עובדה אחת שאפשר לציין: ביינום סרב להיבדק לגבי אחוז האלכוהול בדמו ובכך למעשה אישר שנהג כשהיה שיכור. לפי החוק הקיים, זו עובדה משפטית.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 6 בינואר 2008

אם שמעון הוא עוה"ד המצליח ביותר בארץ לדיני-תעבורה, הרי שהקבוצה מינתה לביינום את העו"ד הטוב בנמצא – אחרי הכל מדובר בעבירת תעבורה אם אני מבין נכון…
הקודים האתיים שאתה מציב רונן, הם נכונים במדינה מתוקנת – אנחנו עדיין לא שם ולכן גם העובדה שמזרחי הוא גם היו"ר וגם העו"ד התקבלה די בטבעיות בשכונה. האמת שהייתי מופתע (עד נדהם) אם זה היה מתנהל בצורה אחרת.
ברור שמותר לשחקנים לבלות כמו כולם ואפילו לשתות רחמנא-ליצלאן- ברמות הגבוהות (וביינום לא שייך לשם) ספורטאים אמורים להכיר את הגוף שלהם וצריכים לדאוג לעצמם. גם שאראס קרע את הרחבות ועדיין היה אחד המקצוענים הגדולים שביקרו פה.
לסיום רק אומר, בלי קשר לאשמתו או חפותו של גוד-וויל-באמפינג, שלפעמים הישראלים מרשים לעצמם קצת יותר מדי בכל הנוגע לסלבס בכלל וספורטאים בפרט. אני יכול לראות בקלות, איך כמה ערסים מצליחים להוציא מהכלים בחור משיקגו.

martzianno 6 בינואר 2008

(האנונימי הוא אני)

יונתן (האחר) 7 בינואר 2008

עזי, כאוהד הפועל ירושלים הזדעזתי בזמנו מסיפור האונס ובהחלט חשבתי שצריך להעיף את כולם אם (בטח מהפועל אבל עדיף לכלא) אפילו חלקו יסתבר כנכון.

אבל זה מדהים אותי שאתה עושה בדיוק את הדבר בו אתה מאשים את התקשורת. אתה אומר: "התקשורת אמורה לתת למשטרה לחקור ולהתייחס לכל נאשם כחף מפשע עד שהוכחה אשמתו".

ואז מוסיף בלי בושה: "… כששחקנים זרים מהפועל ירושלים אנסו נערה לוקה בשכלה".

כלומר, במקרה של ביינום צריך לחכות לסיום חקירת המשטרה, אבל במקרה של ירושלים, אתה כותב שהשחקנים "אנסו" את הבחורה, אף על פי שחקירת המשטרה הסתיימה ותוצאותיה היו הפוכות(!) (אפילו לא הוגש כתב אישום).

Ido 7 בינואר 2008

אני חושב שכל המגיבים מעליי תופשים הפוך את התפקיד של שמעון מזרחי. הוא קודם כל עורך דין ורק אחר כך כל דבר אחר.

בולדוג מרושע ממנו לא תמצאו בכל שדרות שאול המלך!

פרשיות כמו וויל ביינום זה השטח הטבעי שלו… אסטרטגיה מאמנים, הליך ספורטיבי תחרות זה כבר משהו שלא כדרך הטבע…

—-

לנושא אחר וחשוב ברבה יותר.
מלחמת עולם נפתחה בין הודו לאוסטרליה עקב משחק קריקט.

הספניר סינג' הושאה ל-3 משחקים עקב סלדג' גזעני לכיוון אנדרו סיימון (הוא קרא לו קוף). דגלי אוסטרליה כבר נשרפים בחלוצות מומביי ודלהי, המשבר עבר מדרגת הקפטנים לדרגת הפוליטקאים. (רונן אתה מוזמן להרים את הכפפה יש שם אחלה סיפור)

אריק 7 בינואר 2008

זו בכלל לא עברת תעבורה ולכן אסור היה לשמעון מזרחי להתערב.
מדובר על דריסה ואולי על נסיון לרצח בכוונה תחילה.

ובכלל מה יקרה אם השופט יפסוק שביינום אשם בניגוד לדעתו של שמעון העו"ד? האם שמעון בתור בעלים יאמין לשופט או לעצמו בתור עו"ד.

מכבי הייתה חייבת למנות עו"ד אחר, שמתמחה בתחום, כדי לתת לביינום ייצוג יותר טוב ולמנוע מצב של ניגוד אינטרסים.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 7 בינואר 2008

השנאה למכבי מעבירה אנשים על דעתם.
עורך הדין דורי קלסברד בחר במזרחי להיות עורך דינו בפרשה חמורה בהרבה מפרשת ביינום.זהו תחום ההתמחות של מזרחי.הפרשה היא פרשת ביינום ולא פרשת מזרחי ואם מכבי החליטה שיהיה זה עורך הדין מזרחי שייצג את ביינום היא עשתה זאת מתוך דאגה לביינום ולא דווקא לצדק ואפילו לא לשמה הטוב של מכבי.
ביינום איננו פושע אכזר אלא אדם שכנראה חש מאויים באותו בוקר ובדרכו להמלט דרס את בן נתן ברנסון.האם עשה זאת בכוונת מכוון לפצוע או אולי להרוג ? אני בספק אם כך קרה ובוודאי שהמשטרה תתקשה להוכיח זאת.די בעד אחד שיעיד על כך שביינום חש מאויים וכתוצאה מזריקת החפצים על מכוניתו הוריד את ראשו והתכופף,פעולה שכל אחד מאיתנו היה עושה במצב שכזה,וניסה לברוח מהמקום.איתרע מזלו והוא דרס אדם שהיה בדרכו.כל סיפורי הנסיעה קדימה ואחורה נראים כבר עכשיו כמצוצים מהאצבע.

רונן דורפן 7 בינואר 2008

למשתמש אנונימי (ראוי שתזדהה). השנאה למכבי תל אביב גורמת לאנשים לרצות שטענות כאלו יתבררו בבתי משפט או בדיונים לקראת הגשת כתב אישום. אגב, על איזו שנאה אתה מדבר? הרבה מצמרת המשטרה והצבא והשלטון יושבים במשחקי מכבי. אולי לא שמת לב – אבל אלו לא עיתונאים שהגישו את התלונה אלא גוף שנקרא משטרת ישראל.

למשתמש האנונימי האחר שחושב שזו עבירת תעבורה וגם לעידו – זו לא עבירת תעבורה.

זיזו – טיעונים כמו "הפועל ירושלים רשעים" הם לא רציניים. גם אם משה קצב לא היה נשיא פרשת האונס שלו לא הייתה מודגשת כל כך בתקשורת. למכבי יש מעמד גבוה יותר. הפועל ירושלים, כבר נכתב פה בעבר, ממומנת כבר כמה דורות על ידי סוחרי נשק. אין לזה קשר לשאלת ביינום.

רונן דורפן 7 בינואר 2008

עזי – תודה על עדכון אבנס. אבל הוא הספיק לא להיות על הספסל גם ב-3-4 משחקים של יונייטד. במיוחד זה עורר שאלות במשחק מול אברטון. משום שפרדיננד היה חסר ולא היה בלם מחליף על הספסל.

זיזו 7 בינואר 2008

רונן
לא התכוונתי שכל הדוגמאות יהיו מהפועל ירושלים. אני לא חושב שיש איזו שהיא הבדלה מוסרית בין הקבוצות, סתם במקרה אלו המקרים שאלו לי לראש (אולי לא במקרה, ירושלים פשוט היא הקבוצה הכי מתוקשרת חוץ ממכבי).
רק התכוונתי שהסיפור מנופח בגלל היותו שחקן מכבי.

שוב בלי לשפוט ממה שעולה היום בעיתונות סיפור הדריסה (הלוך וחזור) מתחיל להישמע די מגוחך.

בכל מקרה כנראה שההתנהגות של ביינום וקאמינגס (קצת מפתיע לא?) היא לא בדיוק דוגמא ומופת וכנראה לא מדובר במשהו חדש. קשה לי להאמין שמכבי כל כך תמימים בעניין וגם קשה לי להאמין שהם שונים מהזרים בקבוצות אחרות (לראיה ביסלי(ר"ג) היה איתם במועדון, את אף אחד זה כמובן לא מעניין).

אולי זהו סופו של דיון ביינום. כל כך הרבה דעות (צריך ללכת או להישאר) כבר שנה וחצי. כמו שכתבתי מקודם, נדמה לי ששמעון ממש מאוהב בילד ולכן הוא היה מוגן עד היום (והיום בביהמ"ש).

מעניין שיכול להיות שביינום ילך דווקא אחרי המשחק שבו בפעם הראשונה אפשר היה לחשוב שאפשר לשלב את הכישרון המחוספס שלו במסגרת הקבוצתית (קרדיט לנוקשות של צביקה?)

אוסוולד 7 בינואר 2008

תתבייש שאתה מדבר ככה על שמעון מזרחי

אנונימוס 7 בינואר 2008

אונס (שלא היה ע"פ מערכת המשפט) יותר חמור מדריסה מכוונת של אדם? מי החליט?
לי אישית ניסיון רצח נראה יותר חמור.

בכל מקרה פרשה עצובה שחבל שהייתה.
וחבל (אם כי לא מפתיע) שהנהלת מכבי תל אביב נלהבת מדי לבחור צד בצורה ברורה במלחמת הגירסאות בין השחקן למשטרה, במקום פשוט לגבות אותו, לסייע לו מבחינה משפטית ולחכות לתוצאות החקירה.
עדיף שהיה שהיו נותנים למשטרה לעשות את עבודתה במקום להמר על אחד הצדדים ולהסתכן בהיחשפות כטיפשים במקרה הטוב, ושקרנים במקרה הרע, אם וכאשר יורשע.

ד"ר א. 7 בינואר 2008

נהוג לאמר שעו"ד שמייצג את עצמו יכול להיות עו"ד גאון, אבל יש לו לקוח אידיוט.
כיון שוויל ביינום הוא חלק ממכבי, ומכבי היא היא עו"ד שמעון מזרחי (ולהיפך), יוצא שהעו"ד מייצג את עצמו.

המסקנה המתבקשת מהפסקא הקודמת היא שהולידה את הדיון כאן. יהא עו"ד מזרחי מומחה גדול לתעבורה ככל שיהא, גם הטיעונים ההגיוניים והראויים ביותר שיעלה ישפטו לאור היותו, במקביל, מעסיקו של הנאשם. מכך לא תצמח תועלת לאף אחד (חוץ מלעיתונאים ולחובבי השערוריות, כמובן).
היה עדיף בהרבה למנות עו"ד אחר, ולהניח למר מזרחי לשבת על ספסלי הקהל בעת הדיונים.

חוץ מזה – זו אחת העונות המרגיזות, המתסכלות והמעציבות הזכורות לי ב-30 השנה האחרונות. עד שחזר קצת החשק לצפות בכדורסל אחרי החזיז במלחה, הגיעה התקרית הזו. אולי הגיע הזמן להגמל.

עזי 7 בינואר 2008

יונתן, מאז האונס עבר זמן רב, השחקנים המדוברים כבר לא בארץ ועדיין לא כתבו על כך. יש פה הבדל מהותי מההתנפלות על ביינום שאתה החלטת כי דרס בכוונה (אול כן ואולי לא, אני להבדיל ממך לא יודע מה היה שם) והצביעות בולטת לעין.
אנונימוס – אם הדריסה היתה מכוונת זה בוודאי חמור לא פחות. כלל לא בטוח שכך היה.

יונתן (האחר) 7 בינואר 2008

עזי, אני החלטתי שביינום דרס בכוונה? מאיפה המצאת את זה?

כפי שכתבתי למעלה אני מסכים איתך לחלוטין שצריך לחכות לסיום חקירת המשטרה, ואז לסיום המשפט במקרה ויוגש כתב אישום.

לא יתכן שגם תכניס מילים לפי ואז גם תאשים אותי על כך שזו דעתי!

אני בהחלט שונא את מכבי ת"א. אני חושב שהם הרוויחו את שנאתי ושנאתם של כל אוהדי הספורט בעולם ביושר! אבל אני לא חושב שצריך להיות דין שונה לשחקנים ממכבי או מקבוצה אחרת (או סתם אנשים) כשמדובר בהאשמה בפלילים.

בקשר להשתלחות התקשורת בביינום. ראשית, אני לא נמצא כעת בארץ אז קצת קשה להעריך זאת רק מקריאת עיתנים. שנית — וחשוב מכך –"השתלחות התקשורת" היא תמיד בעיני המתבונן. למשל, המתנחלים בטוחים שהתקשורת שמאלנית ולכן משתלחת בהם. לעומתם פעילי השמאל חושבים שהעתונות ממסדית ולכן משלתחת בהם, וכך הלאה…

אני אישית חושב שהתקשורת מתה על מכבי ת"א, מגבירה את המצב המגוחך בכדורסל הישראלי ע"י ליקוק מתמיד של מכבי (האם זה לא נכון ש"פרשן הכדורסל" הבכיר של העיתון של המדינה הוא למעשה דובר מכבי ת"א?) ומתעלמת מהדברים היפים בהפועל ירושלים. ברור לי שאוהדי מכבי חושבים ההיפך. אבל הדיון הזה לא מעניין כלל, מפני שכמעט תמיד ריבים על איך התקשורת תופסת את הצד שלך הם כ"כ לא רציונלים ומרוחקים מהעובדות שלא ניתן להתקדם בהם. לכן אני נוטה לקבל את זה שאוהדי מכבי (כולל אתה?) באמת מרגישים נרדפים כרגע. זה לא אומר שצריך לעשות להפועל ירושלים (או כל ארגון אחר) את אותו הדבר.

במהלך שני פוסטים גם האשמת את התקשורת בהשתלחות ואי-מתן הזדמנות הוגנת לביינום להגן על עצמו. גם עשית בדיוק (!) את אותו דבר לשחקני הפועל ירושלים. ולסיום, אחרי שהפנתי את תשומת ליבך לעניין, האשמת אותי בדבר שמעולם לא אמרתי או חשבתי. 

Old Timer 7 בינואר 2008

From an ethical perspective the question is whether or not there is a conflict of interests and I don't think there is one in that case. The interest of Shimon the attorney aligns with that if Shimon the Boss as they both would like to see Bynum of the hook. Therefore there is nothing wrong from an ethical perspective in Shimon representing Bynum. I also trust that he will do a good job. The question of whether or not he knows what happened is irrelevant, since a lawyer is not supposed to know the facts. Rather, the job of a criminal defense attorney (from the nature of the charges this is a criminal case and not a traffic case) is to convince the court (and sometime the prosecution in pre indictment proceedings) that the evidence provided by the prosecution is insufficient to prove his client’s guilt beyond reasonable doubt.

Interestingly, there may be a conflict of interests in the event that Bynum is convicted and Macabbi would like to get rid of him as a result. In this case there may be a dispute between him and Maccabi regarding Maccabi’s right to terminate the contract or regarding the terms of such termination. If that happens, Shimon will be unable to represent Bynum.

יואב 7 בינואר 2008

לא רק השינאה למכבי גורמת לאנשים לרצות לדעת מה קרה, אלא גם אהבת מכבי. אני רוצה שיעשה צדק. אין למקרה הזה שום נגיעה למכבי ולעמדתה. ביינום מיוצג על ידי איש מקצוע מהטובים שיש וצדק יעשה כאן בכל מקרה למרות שהעורך דין, הוא גם יושב ראש מכבי.מערכת המשפט כולה מבוססת על עיקרון מאד פשוט. עדיף לשחרר פושעים מאשר להרשיע זכאים. אפשר להתווכח על זה אך בתוך כללי המשחק הידועים מראש, זה צבוע, קנטרני ואף מתחסד לטעון משהו כנגד עורך דינו של הנאשם אלא אם כן זה נטען תמיד, בכל משפט כלשהוא שמתעסק ברוצחים, גנבים, פושעי מלחמה נאצים ושאר ירקות.
אם הייתם עורכי דין מוצלחים(בתחום הנדרש), הייתם מסרבים להגן על איש יקר לכם(משפחה או עבודה)? ומה הייתה הסיבה?

רונן דורפן 7 בינואר 2008

old timer ויואב – אתם רואים את זה רק מנקודת מבט של אתיקה של עורכי דין. וכאן אין בעיה.
הבעיה היא דווקא במושג הלא ברור שנקרא "אתיקה של ארגוני ספורט". מה קורה אם שמעון מזרחי וביינום מפסידים במשפט. האם אז מזרחי טוען "אמרתי לציבור דברים בלתי בדוקים רק משום שהייתי עורך דין של ביינום וזה היה תפקידי?"

רונן דורפן 7 בינואר 2008

לאולד טיימר. בנוסף יכולות להיות פה גם בעיות אתיות כעורך דין.
אתה צודק בעניין המוטיבציה של מזרחי לנצח במשפט, היא רק גדלה משום שביינום מועסק אצלו.
אבל… מה קורה אם מציעים לו עסקת טיעון.

נניח, הראיות הן קלושות אבל התביעה מציעה לביינום עסקת טיעון "תודה בנהיגה בשכרות, תקבל שלושה חודשים בפנים, ותעזוב את הארץ". האם אין חשש שמזרחי יחליט כי מבחינת המועדון הפתרון הוא טוב ולא ישקול את טובת הלקוח?
ֿ
די ברור שהאינטרס של מזרחי, ציבורית ומקצועית, הוא להוציא את ביינום מהארץ במהירות האפשרית. זו לאו דווקא ההחלטה המשפטית הכי טובה.

ד"ר א. 7 בינואר 2008

רונן –
לא ברור לי מה פירוש "די ברור שהאינטרס של מזרחי, ציבורית ומקצועית, הוא להוציא את ביינום מהארץ במהירות האפשרית."
זה האינטרס של מזרחי רק אם הוא רוצה להעיף את ביינום מהקבוצה. לא יעלה על הדעת שהאיש ימשיך להיות חלק מהסגל, אבל לא יוכל לבקר בארץ.

father goose 7 בינואר 2008

רונן – מה זה בדיוק "”אתיקה של ארגוני ספורט?" על מה אתה מדבר למען השם???
האם לזייף דרכון זה אתי? לא לשלם משכורות? לקנוס שחקן במשכורת חדשית על-מנת לחסוך כסף? ושלא נדבר על תופעת אייזנברג.
כאוהד ספורט אני מקווה שלכל המועדונים היתה אתיקה כמו למכבי ת"א. ואני לא אוהד מכב"י.

רונן דורפן 7 בינואר 2008

עידו – כל מה שאני יכול לומר על הסיפור הוא שיש שתי אוסטרליות שאני מכיר. אוסטרליה אחת שהיא מדינה של חופש ויצירתיות ורוח חופשית וחברה פתוחה ונהדרת.
ואוסטרליה שניה של אנשים מחליאים כמו ג'ון הווארד וריקי פונטינג.

רונן דורפן 7 בינואר 2008

לדוקטור א'. האמת, אינני יודע מה האינטרס המקצועי… ובכל אופן, תדמיתית למועדון טוב שהמשפט יהיה קצר וביינום ייעלם מהנוף הציבורי.

לאב האווזה – אגב, אני לעולם לא אדון בפעילות של שאול אייזנברג או דני קליין. אין לי סבלנות לאתיקה של אייזנברג או לקבוצות של סוחרי נשק.

אבל מצד שני, לא ידוע לי על קמפיין להעניק למי מהם את פרס ישראל.

עזי 7 בינואר 2008

יונתן, צודק, לא אתה כתבת שדרס בכוונה, קבל את התנצלותי.
ברור שהכל בעיני המתבונן אבל כאשר כל כלי תקשורת ידע על מה שעשו שחקני הפועל ירושלים, כולל ראשי קבוצתם, ולא עשו דבר זה זועק לעומת ביינום שכל אחות של חברה של גיסו של שחקן שהיה במועדון כבר רואיינה.

יואב – מכבי עושה טעות שמזרחי מגן על ביינום מבחינת יחסי הציבור שלה. גם הטיעון על קרוב משפחה וכו' אינו אוכל, לא לחינם בביץ משפט לא מתייחסים לעדות של בן/בת זוג ביחס לבן/בת זוגו/ה.

Old Timer 7 בינואר 2008

Ronen:

First of all, I don't see anything wrong with supporting the version of someone near to you, so long as not proven otherwise. Macabbi's support of Bynum's version does not impede the investigation or obstruct justice. The police can still investigate. To my knowledge (and as you noted), Maccabi did not lie, they simply took Bynum's word for it.

On the issue of sports' clubs ethics. I don’t think that any sports club has an ethical duty to tell the truth to the amorphous public. As you know, they lie all the time and if such lying would serve a greater purpose (such as protecting the interests of the club), then they will be commended for that. I think it was you who compared sports clubs to the Sicilian mafia and you were less than critical when Ferguson lied (or so you thought) regarding the real reason for getting rid of Staam. How is that any different? I think that in a mafia world it would make little sense to look for sports clubs' ethics.

As to the lawyer's ethics, there is a difference between potential conflict of interest and actual conflict of interests. I do believe that because of the high profile this matter is likely to have, in the scenario you describe Shimon will be very careful (the Israeli bar is not FIBA). I'm pretty sure that if he won’t be that careful, then the judge that will have to sign off on such a plea bargain will recommend that Shimon will resign. We are not there yet, we don’t even know whether there will be an indictment. At such time, I don’t see a ethical issue from the attorney client standpoint that would bar representation.

רונן דורפן 7 בינואר 2008

old timer אולי הביטוי אתיקה לא היה נכון כאן. אפשר היה להסתפק בתדמית. אני לא חושב ששמעון מזרחי צריך לקשור את מכבי לפרשה – כי גם אם ביינום אשם במשהו – מכבי לא אשמה בכלום!

מעניין מה שאתה אומר לגבי ניגוד עניינים פוטנציאלי. אינני מכיר מבפנים את מערכת המשפט הישראלית. אבל אקבל את דברך ששופט עלול לבקש ממנו להתפטר – ובמקרה כזה אכן הבעייה נפטרת.

tksr 7 בינואר 2008

רונן,מה ההבדל בין שמעון מזרחי יו"ר מכבי תל אביב וגם עורך דינו של ביינום ובין מוריס ווטקינס שהוא גם דירקטור בהנהלת יונייטד וגם האיש שכעורך דין מייצג את שחקני יונייטד בהליכים משמעתיים מול ההתאחדות האנגלית וגם – בהליכים פליליים בפרשות שבהם שחקני יונייטד מסתבכים.(ווטקינס היה עורך הדין שפעל בפרשת רונאלדו ולאחרונה בפרשת ג'וני אוונס).

רונן דורפן 7 בינואר 2008

tksr – ווטקינס היה העורך דין של הקבוצה. לא ידעתי שהוא ייצג אותם בפרשות הפליליות. מכל מקום הוא לא הופיע בציבור ומסר גרסאות

עינב 7 בינואר 2008

לאחר כמעט שלושה ימים של התחממות הפרשה, אני חושב שיש מספיק פרטים כדי לומר כמה דברים:
1. שמעון לא משקר, או לפחות לא יודע שהוא משקר, שזה הבדל חשוב בין עורכי דין. עורך דין לעולם יעדיף לא לדעת מה קרה, מאשר לספר גרסא שהוא יודע בוודאות שהיא שקרית, דבר הגורר דין פלילי. לכן, לדעתי, שמעון לקח מילה במילה את מה שביינום אמר לו. מכאן, קבלת ההחלטות של שמעון היא בעייתית:
2. להערכתי, מזרחי רץ לתקשורת בעצמו לספר בהקדם את גרסת ביינום, שהיא גרסת מכבי, כי הוא רצה דעת קהל. הוא רצה להיות ראשון, כדי ליצור מומנטום. הוא רצה את הפרצוף הכי מכביסטי כדי שהאוהבים יתייצבו מיד לימינו של הסמל המכביסטי היציב ביותר, ושכל המחרפים והמגנים ייראו כשונאי מכבי וכבעלי אינטרס, ולא כמי שנצמדים לעובדות. בחוכמתו הרבה, זה הצליח לו, כי הדיון מיד נגרר למכביזם ולמה שהוא מייצג. שמעון יצר ספק סביר, וזה כל מה שהיה צריך.
3.תדמיתית, אני חושב שהוא שגה, אבל לא פעל באופן לא "אתי". המעשה הנכון היה לשגר הצהרה בשם המועדון לתקשורת, להצמיד לו עורך דין פלילי מובהק שיהיה הפנים התקשורתיות שלו, להופיע רק עם הצהרת תמיכה מוחלטת בגרסתו של וויל.למזלו של מזרחי, השיח הציבורי הספורטיבי כה זול ומתלהם, שהספיק לו רק להראות את הפרצוף ולהוציא את הדיון מהמישור הפלילי אל נושא המכביזם בעד או נגד הכה מאוס. רוב אוהדי מכבי, גם השרופים ביותר הם שומרי חוק וסדר, שרוצים שביינום יקבל משפט צדק, יזוכה או יורשע.
4. TKSR- אני מאמין שיש הבדל בין יו"ר מזוהה עמוקות כמו מזרחי לבין דירקטור שתפקידו מראש הוא עו"ד של שחקנים. ככזה, הוא מוגדר מראש ככתובת לפניות בנושא. האם הוא מוגדר כפרקליט הקבוצה? מוזר לי שמועדון בסדר הגודל הזה לא משתמש בפרקליט או משרד גדול שייצג אותם. כי אם כן-גם הפרקליט הצבאי הראשי משתתף בישיבות מטכ"ל(הדירקטוריון לצורך העניין) ומייצג את קציני הצבא בהליכים אל מול רשויות אזרחיות(דו"ח וינוגרד למשל).

יומרני 7 בינואר 2008

תקן את שגיאת הכתיב … "הלייקרס שתקו ונתנו לא לשחק"

יומרני 9 בינואר 2008

אשמח אם תוריד את תגובותי ותודה על התיקון

Comments closed