עניינים שעסקנו בהם לאחרונה

ניוקאסל ומעמד המנג'ר באנגליה
אני די שמח שהארי רדנאפ ומרק יוז דחו את ההצעה לאמן בניוקאסל. ראשית, משום כבוד המקצוע. שניים מהמנג'רים הקודמים בקבוצה – גרהאם סונס וסם אלרדייס – עזבו מועדונים בהם הצליחו בכדי לקחת את התפקיד הזה. אלרדייס לא קיבל הזדמנות אמיתית וגם עם סונס הציפיות היו לא מציאותיות. אבל אין לזה שום משמעות כרגע. למה שיוז או רדנאפ יעזבו ג'ובים טובים בהם הם מצליחים עבור מועדון ששרוי בהזיות גדולה? ואני בהחלט מודע לכך שהמועדון שניצח 0-5 באותו משחק שהיה "עוד יום בהיסטוריה של מנצ'סטר יונייטד" היה ניוקאסל. אבל זה היה מזמן ובדיעבד קצת מקרי.
הסיבה השניה שאני מרוצה היא בעירבון מוגבל. אומרים שאת התפקיד אולי יקבל ז'ראר הוייה. והוא יכול להיות מינוי מעולה של מישהו שחסר לכדורגל האנגלי. לניוקאסל אין שום סיכוי להתמודד בטווח הקצר עם אברטון, אסטון וילה, מנצ'סטר סיטי וטוטנהאם. אבל עדיין יש לה קלף אחד בניסיון להגיע לרמות הללו. האזור שהיא שוכנת בו הוא הפורה ביותר באנגליה מבחינ כשרונות כדורגל. ז'ראר הוייה הוא מטפח כשרונות מעולה. כל עוד מייקל אואן וסטיבן ג'ררד שיחקו תחת השגחתו הם לא הפסיקו להתקדם. העובדה שהוא לא זכה באליפות אנגליה היא כמובן נכונה. לעניין הזה, אם הכל יילך כשורה, יוכלו לגשת בניוקאסל בעוד עשר שנים.

במקביל הודיעו הבעלים האמריקאים במרסיסייד שהם דיברו עם יורגן קלינסמן – למרות שהוא חתם בבאיירן. כלומר הם אומרים בפומבי לרפאל בניטז שהם מחפשים לו מחליף. כתבתי פה בעבר על המצב הטוב יחסית ביונייטד, מרסיסייד ואסטון וילה עם בעלים אמריקאים שרוצים כסף אבל נותנים לעבוד.

אני חוזר בי מהדברים לגבי לשני החוליגנים הללו. אני לא חושב שרפאל בניטז יכול לזכות באליפות אנגליה ואני חושב שהכדורגל שלו שלילי. אבל האיש זכה בגביע אירופה, גביע אופ"א, גביע אנגלי ושתי אליפויות ספרד. והיחס הזה הוא מחפיר.

בעיית החלוץ הנוסף במנצ'סטר יונייטד (ועונת ה-35 שערים של רונאלדו)

לואיס סהה גמר את העונה. כלומר אומרים לנו שלא אבל ברור לנו שכן. וליונייטד אין כרגע שום חלוץ על הספסל ועוד נשארו שבועיים לעונת ההעברות. נראה שיונייטד תפעל באיזשהי רמה. אני משוכנע שאפשר לזכות באליפות אנגליה גם ללא חלוץ נוסף. אבל בכדי לזכות בגביע האלופות הם צריכים לעבור עוד שבעה משחקים קשים וזו לא משימה לשני חלוצים.
פתרון אפשר בשלושה מליון פאונד הוא כזה: לקרוא לרונאלדו למשרד, לתת לו מזוודה עם שלושה מליון פאונד ולהגיד לו להבקיע 45 ולא 35 שערים.

עונת ה-0-19 של הפטריוטס
אחרי ההפסד של אינדיאנפוליס העניין הזה מתקרב לוודאות. התייחסתי היום בעיתון לעניין המספרים של הקווטרבקים ודימיתי את הפלייאוף, הזה לסוני פלייסטיישן. שום קווטרבק בסוף השבוע שעבר לא השלים פחות מ-50% מהמסירות שלו. בריידי השלים יותר מ-90% כי הוא באמת הכי טוב. עוד שני קווטרבקים עברו את ה-80 אחוזים. עוד שלושה היו טובים מ-66%. זה לא פלייאוף של פוטבול. זה פלייאוף של סוני פלייסטיישן. ֿ
הסיבה העיקרית שציינתי הייתה קווי ההתקפה שהתנפחו בבריונים מנופחי-סטרואידים. במשחקים שמתי לב למשהו נוסף. צריך פחות או יותר לדבר לא יפה לרסיבר בכדי לקבל דגל על הפרעה למסירה. זה קצת דומה לטאץ' פוטבול.

אל בנגורה
השחקן מסיארה לאון קיבל את רשיון העבודה שלו באנגליה והזכות להישאר עם משפחתו. הנימוק להחלטה הוא שהוא עמד בקריטריונים של ועדת חריגים בכדי לקבל רשיון עבודה על סמך יכולתו ככדורגלן. לא העובדה שהוא צעיר אפריקאי עם חשש מסויים לחייו. וזה כמובן אומר משהו על תקופתנו.

איפה הכסף? (החכם)
פעם היה פה פייר פליי

38 Comments

אביעד 15 בינואר 2008

כמה הערות משלי:
לא זכור לי שהוייה הצליח במה שנדרש ממנו באף מקם עבודה – הוא לא זכה באליפות בליברפול בתקופה שבה תקציבית זה התאפשר, הוא לא הביא את ליון לפחות לחצי גמר הצ'מפיונס והוא לא הביא את צרפת למונדיאל, למה שהוא יצליח בניוקאסל?
גם אני מאמין שסאהה גמר את העונה, רק שבניגוד אלייך, אני לא מאמין שאפשר לזכות באליפות עם רק 2 חלוצים, רוני נפצע כבר פעמיים העונה, טבז פעם אחת. סביר שיבואו עוד פציעות, יגיעו גם עוד הרחקות של לפחות אחד מהשניים וזה יכניס את היונייטד לצרות גדולות. פתרון ה"45" שלך לגבי רונאלדו הוא פשטני מדי. מה, רונאלדו כרגע רוצה לעצור ב 35? הוא בקצב הבקעות עונתי של 45 ועדיין אנחנו צמוד בפסגה עם ארסנל כשצ'לסי מעט מאחור. פציעה של 3 שבועות לאחד מהשניים ומנצ'סטר יכולה לאבד הכל, וקבוצה בתקציב כ"כ גדול שמשקיעה מאמץ כה רב לא יכולה להרשות לעצמה את הסיכון. צריך חלוץ נוסף.
לגבי ליברפול – בניטז יכול לתקוף את הבעלים בפומבי והם חייבים לשלם לו ולשתוק? מה שהאמריקאים עשו היה נהדר. הם נתנו לבניטז כסף לרכש וכשהסתבר שקלינסמן סגר בבאיירן, הם "אווררו" את הפניה שלהם אליו. כך בניטז מקבל את שרצה, בתוספת המסר שניתן להחליף אותו אם לא יספק את הסחורה, אבל זה לא על הפרק כרגע. בניטז התחיל סוג של מלחמה תקשורתית והוא קיבל מסר חד לפיו הוא לא היחיד שיודע לשחק את המשחק, בעיני טוב עשו היקס וג'ילט, החוליגן כאן הוא בניטז.

ישי 15 בינואר 2008

תגיד מה עם האפריקאי ההוא שהחתימו אותו אחרי מבחנים הוא לא חלוץ? דרך אגב, במקרה הכי גרוע יתנו לסיני ההוא לשחק… בליגת האלופות ממילא הם הולכים לשחק 4-3-3 אז הם דווקא יכולים להסתדר עם 2 חלוצים(כמו שבארסה הסתדרה עם אט'ו ולארסון בעונתה הגדולה..)

Glenn Edward Schembechler 15 בינואר 2008

African, Chinese???
I see the new EPL terminology is like the one they use for household in Ramat-Hasharon.

And once again Ronen: I fear you mislead yourself and a potential young Newcastle fan about a possible championship thoughts in 10 years from now after a massive building. No one can rejoin the championship club anymore unless they find a new Abramovitch. You will have to settle with the triumvirate (the way you did (adjust) for the last 12 years) for many years to come.

michaly 15 בינואר 2008

עניין נוסף שעסקנו בו בעבר הוא האצן אוסקר פיסטוריוס, שאיגוד האתלטיקה הבינלאומי דחה את בקשתו להשתתף בתחרויות רגילות כל עוד הוא משתמש בפרוטזות הנוכחיות שלו.

ואגב, ישי, היה נחמד אם היית נמנע מהוספת המילה המקטינה "ההוא" בבואך לתאר אנשים רק על פי מוצאם, גם אם אתה לא יודע איך קוראים להם.

michaly 15 בינואר 2008

(ואני יודעת שאני נשמעת עכשיו כמו האנשים הצדקניים שאני לא אוהבת, אבל זה פשוט מאוד צרם לי)

Glenn Edward Schembechler 15 בינואר 2008

Michaly: I might have missed something. I remember there was a lovely Lady with Baskets writing here. Do you know by chance what is going on with her?

And of course you are right but as I said this is sadly the terminology being used referring to 3rd world labor in Israel (at least).

אני 15 בינואר 2008

מנצ'סטר צריכה עוד חלוץ.

אני בטוח שמנצ'סטר צריכה עוד חלוץ אבל אני גם כמעט בטוח שהיא לא תביא אחד בחלון העברות.
נקווה שנצליח גם בלי.

בכל מקרה מהשמות שהוזכרו אני מאד מקווה שברבאטוב לא יגיע למרותצ שהוא חלוץ מצויין הוא לא אחד שיבוא להיות חלוץ שלישי ברוטציה.
הונטלאר לעומת זאת מאד מתאים אבל אייאקס כבר הודיע שלא תשחרר אותו. אולי ייסגר עם בארסה טרייד לגבי אטו…

רונן דורפן 15 בינואר 2008

אביעד. הוייה בנה את כל מערכת האקדמיות של הכדורגל הצרפתי והניח את היסודות לזכייה בגביע העולם. כפי שאמרתי – אי יכולתו להשיג אליפות אנגליה או צ'מפיונס ליג כרגע לא רלוונטים לניוקאסל. המועדון הזה צריך תשתית.

ישי, אני חושב שמאנוצ'ו הושאל ליוון לתקופה. דונג לא שחקן טוב.

רונן דורפן 15 בינואר 2008

מיכל – ראשית צריך לברך אותך באיחור. על ההחלטה המדהימה שבשימוש בשמך האמיתי.
ענייני פרנסה – על פיסטוריוס כתבתי בהרחבה לעיתון של מחר.

גלן, מיכל – הניחו לישי! גם אני ראיתי אתמול רוסיה מדהימה באיזה מועדון.

Glenn Edward Schembechler 15 בינואר 2008

For the records: I considered using my own name but it was already taken (hint: by someone I debate a lot).

רון 15 בינואר 2008

רונן היקר. אני קורא ותיק באתר זה אבל משום מה עד עכשיו לא ממש הרגשתי צורך לכתוב תגובה לאף כתבה שקראתי כאן. היום בבוקר קראתי את הכתבה שלך בישראל היום בעניין הפלייאוף בNFL והיה קשה לי להתעלם מהביקורת שלך לגבי "עודף ההתקפיות" וריבוי הנק' במשחקים. אתה בטח לא צריך שאני אספר לך כמה שיווקיות ורייטינג שזה בעצם מילים נרדפות לכסף הן חלק בלתי נפרד מהספורט שלנו כיום וכמה חשיבות עצומה יש להפיכת המשחקים המשודרים לאטרקטיביים בעיני הצופה על מנת שאנשים עשירים (כמו גלייזר למשל) יוציאו את מיטב כספם כדי שנהנה… מה שאני רוצה להגיד בעצם זה שאין כל דבר רע בריבוי נק' ואם לטום בריידי יש עוד כמה שניות לחשוב כדי שעוד מהלך מדהים ייצא לפועל אז המרוויחים העיקריים מכך הם אנחנו הצופים…

ישי 15 בינואר 2008

לכל המתדיינים… מצטער על הביטוי "ההוא" ועל זה שתיארתי את החלוצים על פי מוצאם ולא על פי שמם, תכונותיהם החיצוניות או הפנימיות, תחביביהם, מספרם וכו' וכו'… אבל אינכם יכולים להכחיש שפרגוזו(ככה קוראים לו נכון?) נמצא שם שלא על רקע גזעני.. כלומר, מנצ'סטר יונייטד משקיעה בדונג פרגוזו מכיוון שהוא סיני, וסיני כמובן זהו מוצאו. היא משקיעה בו כך כי לדונג יש פוטנציאל כלכלי עצום(מסיבות מובנות כמובן) כמו שיש לשחקן האסייאתי השני שלהם(מצטער, באמת שאני מצטער אבל שכחתי את שמו ולא רציתי להגיד הקוריאני ההוא)… ולפי דעתי הם נמצאים במנצ'סטר והגיעו לרמה הזאת רק בגלל מוצאם… אגב, לדעתי היו לפרגוסון אופציות יותר טובות בסגל שלו עצמו מדונג אך הוא העדיף לשחרר אותם מאותן סיבות כלכליות… מי שלא מבין על מה אני מדבר שיראה משחק של ויאריאל

רונן דורפן 15 בינואר 2008

ישי – אני חושב שהקבוצה רכשה את דונג פנגוזו מהסיבות שציינת. לגבי פארק – במחיר שהוא עלה – 4 מליון שטרלינג – הוא הצדיק את עצמו.

אין שום סיכוי שג'וזפה רוסי שוחרר בגלל דונג. הכסף מרוסי ואלן סמית מימן חלק יפה מרכישות הקיץ. רוסי הוא בהחלט סיפור בעייתי. אבל השאלה היא האם היה משחק ביונייטד מספיק בכדי להתקדם. הוא משחק באותה עמדה כמו רוני וטבז ובגילו הספסל היא אופציה מאד לא טובה. יונייטד כאמור שמרה איזשהי אופציה עליו.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 15 בינואר 2008

עקבתי אחרי המקרה של אל בנגור בעניין רב, מאז כתבת עליו כאן. הערתך על הקריטריונים בעטיים קיבל את רשיון העבודה, לא יכולה להיות מדוייקת יותר. בעולם בו לסחורות קל יותר לנוע בין מדינות מאשר לבני-אדם, למהגר כמו בנגור יש תג מחיר. במקרה שלו הוא מספיק גבוה כדי לעמוד ב"קריטריונים". העניין שעל כל בנגור אחד יש כמה עשרות, שהמסע שלהם מסתיים בצורה פחות סימפטית (והרבה פעמים במוות) וזה כמות מספיק גדולה כדי שפיפ"א תתייחס לעניין בכובד הראש הראוי. אפשר להתחיל במעקב מסודר ומדווח על הסקאוטינג של הקבוצות.
מקרה מייצג שבהחלט לא מאיר את תקופתנו באור חיובי (ואגב, בנגור – אם אתה קורא את הבלוג הזה, אז מברוק גבר!).

martzianno 15 בינואר 2008

(האנונימי הוא אני)

tksr 15 בינואר 2008

הגיע הזמן לתת לשירר את הקבוצה ולו רק על מנת להסיר את הצל הזה מעל כל מאמן עתידי.
ומי יודע,אולי שירר יוכל להוציא יותר מהסגל הנוכחי של ניוקאסל שהוא סגל שחקנים סביר ואף יותר מכך.
ליונייטד אין אופציה על רוסי,כך לפחות טען היו"ר של ויאריאל.

רונן דורפן 15 בינואר 2008

tksr את דעתי על שירר לא גיבשתי. מצד אחד אומרים לי שהוא אוהד הקבוצה מילדות שתמיד רק רצה שהיא תצליח. מצד שני שמעתי ג'ורדים שאומרים שהוא חתר תחת בובי רובסון – שהפיטורים שלו אחרי שהביא את הקבוצה למקום השלישי היו אבי אבות הטומעה. שירר לא רצה את רובסון, משום שהעובדה שרובסון ג'ורדי הייתה יכולה לגרוע ממעמדו כאיזה אלוהים אזורי.
במלים פשוטות יש כאן בעיה של עיר קטנה..

אביעד 15 בינואר 2008

רונן, הוייה היה חלק מצוות או אפילו עמד בראש צוות מקצועי שהניח תשתית שהניבה בסופו של דבר הצלחה עצומה בצרפת, עד כאן אין וויכוח. אבל מהרגע שהוייה החל ללכת לבדו הוא כשל בכל מטרה שהונחה בפניו, ליברפול היא המקרה הטוב ביותר לדיון בהקשר הזה, 6 שנים במועדון ומה שהוא הותיר אחריו לא יותר טוב ממה שקיבל, תשתית מסודרת הוא לא הניח שם, אני לא רואה כל סיבה שזה ישתנה בניוקאסל.
רוסי עבר לויאריאל כי בתקופה בה הוא קיבל את ההחלטה הוא נחשב לחלוץ החמישי ביונייטד והוא רצה לשחק. אני משוכנע שאם ההחלטה של סולשיאר על פרישה הייתה מגיעה לפני העברתו של רוסי לויאריאל, ביחד עם הפציעות של סאהה, מנצ'סטר לא הייתה ממהרת למכור אותו והוא לא היה ממהר לעזוב.
דונג מאוד לא הרשים אותי בכל פעם שראיתי אותו במדי היונייטד ונראה כי אכן רכישתו היא ממניעי מרצ'נדייזינג וכד', אבל פארק הוא שחקן לגיטימי בסגל היונייטד, בייחוד יחס למחירו, למעשה, הפוטנציאל העסקי הגלום בו בנוסף ליכולתו על המגרש, הופכים את עסקת רכישתו למציאה בעיניי.

רונן דורפן 15 בינואר 2008

אביעד – ראשית, הוא הביא למרסיסייד כמה תארים יפים. כולל הטרבל התמוה שלהם. אבל הביא. הוא גם עשה עבודה טובה עם ג'ררד ואואן בשנים חשובות בקריירה שלהם.
אבל שנית, אני חושב שניוקאסל היא מועדון במצב אפס. בלי שחקנים שאפשר לבנות עליהם – והם צריכים מישהו שיתחיל לבנות תשתית. והסיכוי האמיתי שלהם הוא החומר המקומי באזור. וכאן אינני מסכים איתך – הוייה טוב.

ייתכו שרוסי היה שורד אם סולשיאר לא היה פורש. אבל זה כדורגל. לא כל ההחלטה היא מושלמת. גכרגע נראה שאנחנו בעונה רביעית ברציפות שרונאלדו מוסיף לפחות 50% לתפוקת השערים שלו…בתוך שנתיים הוא כבר יעמוד על 55 שערים בעונה….

זיזו 15 בינואר 2008

רונן
הויה הוא בזיון של כדורגל שלילי, אני חושד שאתה אוהב אותו רק בגלל מה שהוא עשה בליברפול.

אבל לא על זה רציתי לכתוב, רק רציתי לבקש שלא תבזה את המילה טרבל אם שלושת התארים המשניים בהם ליברפול זכתה!

אביעד 15 בינואר 2008

רונן, הויה כשל בליברפול וליון כי לא הגיע לאן שיכל וצריך היה להגיע עם מה שעמד לרשותו. אם בניוקאסל רוצים לבנות מאפס, יש שם אחד שעולה בראשי כמי שיכול לעשות זאת – פול לה גואן. העבודה שעשה בליון ממשיכה לתת פירותיה גם 2 מאמנים אחריו וגם פרוייקט הנוער שפתח בקבוצה (הבוגרת) של סן ז'רמן הוא דבר ראוי ועד עתה לא רע.
רונאלדו לא חלוץ ולא תחליף לחלוץ. את השערים שלו הוא מבקיע בזכות ניצול מדהים של מגוון יכולותיו כשהוא מגיע מאחור ויש 2 חלוצים לפניו שעושים תנועה ומפנים את הדרך עבורו או מתפנים לקבל כדור ממנו, כחלוץ הוא יהיה פחות יעיל וכך גם אם יהיה רק חלוץ אחד לפניו.

האנונימי הוא עני 15 בינואר 2008

רונן, למה אתה מתעקש?

הסבירו לך פה באותות ומופתים שרונאלדו עוד לא כוכב. הוא עוד לא הוכיח את עצמו, עוד לר השיג שום דבר, הוא לא חלוץ ולא תחליף, הוא לא קבוצתי, לא מנהיג ובכלל רק מזיק.

כלומר, חוץ מזה שהוא מלך השערים של הפרמייר ליג בלי להיות אפילו תחליף חלוץ, רק בגלל שמפנים לו דרך. וחוץ מזה שיש לו ממוצע של שער וחצי למשחק בעשרה האחרונים. והוא המבשל מס' אחד בקבוצה. ומוכר הכי הרבה חולצות שבכסף שלהן הביאו את אנדרסון.

חכה חכה, עד שיביאו שחקן רציני ממנו. או שהוא ילמד לשחק, (אני מקווה שהוא קורא את הבלוג ומחכים), אחד משניים.

אלון זנדר 15 בינואר 2008

טוב, זה אני הייתי. אנשים, רבאק, מרוב תיחכום נעלמו פה הפרופורציות.

וקצת ציניות עוד לא הזיקה לאיש. לדורפן יש מספיק ממנה גם בשבילכם, אם תבקשו יפה.

בעניין הוייה – איפה בדיוק הוא נכשל?
בליברפול, אותה לקח מהמקום השביעי למקומות 4, 3, 2 תוך שלוש שנים? לתואר האירופי הראשון מאז 1984? לגביע הראשון מזה עשר שנים? שנפטר מה"ספייס בויס" ועשה מליברפול קבוצה?
סתם הוא נשאר שם שש שנים למרות התקף לב וצינתור בגללם נעדר כמעט חצי שנה? וזה כמאמן הלא-ליברפדליאן הראשון אי פעם? סתם לא קלטו במועדון שהוא כישלון? כשהתברר שהוא טוב בבניית קבוצה אבל לא בתארים, החליפו אותו באחד המאמנים הטובים בעולם, וצדקו, כמו שמוכיחים שני גמרים בצ'מפיונס. אבל גם הם לא עושים מהוייה כישלון.
אולי בליון, שם "רק" זכה פעמיים רצוף באליפות, ובנה את שני הכשרונות החמים באירופה, בנזמה ובן ארפה? הרי ליון פשוט לא מספיק טובה ליותר באירופה. הכישלון של הוייה הוא יותר ביחסי אנוש.

להערכתי זו הבעייה המרכזית שלו: הוא לא מצליח להתחבר לאנשים שונים ממנו מנטלית. תיאורטית הוא פנטסטי, כשזה מגיע לרגעים מכריעים הוא לא מוצא שילובים נכונים. זה קרה לו עם הנבחרת, עם חילופים מגוחכים בליברפול ועם הנשיא המופרע של ליון, אאולאס.

כישלון זה משהו אחר. מאמן שמועף אחרי שישה שבועות, שמוריד קבוצה גדולה ליגה, כאלה. הוייה הוא מצויין לקבוצה שנבנית, בשיתוף כשרונות צעירים (עזי, לטיפולך עבור היונייטד שלך)

לון 15 בינואר 2008

אני מסכים שרדנאפ ויוז יעשו לעצמם טובה גדולה אם יישארו במקומם.

בסקאי ניוז הודיעו שהוייה אמר שהוא מחוייב למשרתו הנוכחית אז הדיון עליו מיותר.
(ואפרופו ליון, כדאי להזכיר שמי שהתחיל את השושלת שם היה סאנטיני ולא לה- גואן).

מאוד היה לי משונה לראות שאתה חושב שכסף לרונאלדו יכול להוות איזשהו תמריץ עבורו. (גם כבדיחה).
מגיע לך קרדיט על הצפי לכמות השערים שלו, אבל דונט פוש איט…

כפי שכבר כתבו כאן, התקפה ושיאים חדשים הם כלי שיווקי מצויין לאן.אף.אל.

בנוגע לבנגורה, כדאי לציין שבתקופות קודמות, שום דבר לא היה עוזר והאיש היה מוחזר לארצו. כך שאני מעדיף את המצב הנוכחי. זה לא שיוויוני, אבל כל אדם שניצל, מרוויח.

רונן דורפן 15 בינואר 2008

לון – מה הפסימיזם הזה? זכינו ואשרינו שאנחנו רואים את גדול שחקני יונייטד בכל הזמנים. לא – הוא לא קסום כמו קנטונה. לא אדום בנשמה כמו גיגס. לא מחוייב כמו ואן ניסטלרוי. רק הרבה יותר טוב מכל אלו. דווקא התאפקתי מלכתוב על השלושער שלו בשבת. הוא לא נתן תחושה שהוא במשחק גדול. הוא נתן תחושה שזה מאד קל לו.

אני לא רוצה טו פוש איט. אבל אני חוזר – הוא צריך לסיים את הקריירה לפחות כאחד מגדולי האירופאים. 300 גולים. שלוש זכיות בשחקן השנה בעולם. חמש-שש אליפויות לאומיות. שתיים-שלוש אליפויות אירופה. והלוואי שתואר לפורטוגל.
זה בעיני הפוטנציאל.

רונן דורפן 15 בינואר 2008

ולגבי ניוקאסל – קיבלתי טיפ להימורים שזה יהיה דשאמפ.

זיזו 15 בינואר 2008

לון
אני לא מבין את הטיעון שהתקפה ושיאים הם כלי שיווקי לליגה.
אנחנו לא עובדים בליגה! לי לא איכפת מכלים השיווקים שלהם. לי איכפת אם אני אוהב את מה שאני רואה.
אני לא אומר שהמשחק צריך להיות הגנתי אבל לפעמים המשחק נראה נקי מידי.
גם בגלל זה המשחק בלמבו היה מהנה, זה נראה קצת יותר מלוכלך וקרא תיגר על השחקנים.
אולי קאמבק מעשר נקודות בסוף משחק צריך להיות משהו מיוחד ששמור לשחקנים כמו מונטנה ובריידי.

בקיצור כמובן שהתקפה זה יפה אבל קצת גיוון, קצת אופי וקצת לכלוך חסרים במשחק של היום.

אביעד 16 בינואר 2008

למקרה שמישהו לא הבין, אני מאוד רחוק מביקורת על רונאלדו, אני "די" מרוצה מהבחור… אני רק טוען שאם הוא יתופקד כחלוץ חוד הוא ישחק פחות טוב ממה שהוא משחק כרגע, מן הסתם הקשר שיתייצב בעמדה שלו באגף יהיה פחות טוב ממנו ובמצב הזה יונייטד מפסידה, עדיף להביא חלוץ נוסף (מה גם שלא מדובר סתם בסתימת חור זמני, ממילא נצטרך חלוץ בסוף העונה).
בקשר להוייה – העובדה שליברפול סיימה במקום השביעי בשנה האחרונה לפני הגעתו, לא מורידה מכך שבעידן רוי אוונס (שגם אותו אני לא מעריך במיוחד), ליברפול היוותה איום קבוע על התואר ואם נהיה כנים, לפחות פעם אחת יכלה לזכות באליפות אם לא היה לה שוער חובב נינטנדו. בתקופת הוייה ליברפול התברגה בצמרת, אבל אפילו פעם אחת לא איימה באמת על האליפות וזה בעידן טרום אברמוביץ' כאשר דובר במנצ'סטר וארסנל "בלבד". הוא הביא תואר אירופאי ראשון מאז 1984, יפה מאוד. הוא לא הגיע בשביל זה, זה הבונוס. הוא קיבל 6 שנים על גב התארים שלהם ב 2001 ועל גב הסבלנות של הבעלים שרצו לתת לו זמן לעבוד. החליף אותו מאמן מוערך כמו בניטז שכבר בעונתו הראשונה הגיע ליותר ממה שהוייה עשה. וזה לא שהכדורגל שלו היה כ"כ חיובי (במשחק הצ'מפיונס מול רומא הוא העלה את מקאליסטר קשישא בהרכב עם הוראה טקטית אחת ויחידה "טוטי רואה כדור, טוטי נופל לדשא"). גם בליון, היה לו סגל להגיע לפחות לחצי גמר הצ'מפיונס והוא נכשל. בנזמה וארפה? התקדמו תחת הוייה, אבל מי שהעלה אותם לבוגרים היה כמדומני לה גואן, ואת ההתקדמות הגדולה למעמד כוכבים הם עשו תחת פרין (אני מקבל את ההערה של לון כי סאנטיני התחיל את השושלת בליון, אבל בהסתייגות – מי שהניח את היסודות לעשור שאח"כ היה לה גואן).
רונן, אם זה אכן יהיה דשאן, הוא עדיף בעיניי על הוייה, מאמן צעיר ומוכשר, כריזמטי שהצליח יפה במונאקו וגם ביובנטוס (וקידם יפה את אברה ועל שמורה לו תודתנו) וראוי להוכיח כי הוא יכול לבנות מועדון מאפס.

birdman of the batsmen 16 בינואר 2008

אני מחזק את ידיו של ישי. כל אחד צריך להיות גאה במוצאו ובמורשתו. לאפריקה ולסין היו הישגים מדהימים לאורך ההיסטוריה.

אוריאל 16 בינואר 2008

לגבי בניטז,
הבנאדם חפר לעצמו את הקבר. הוא יצא נגד הבעלים במסיבת עיתונאים הזויה. הוא לא הבין שאי אפשר יותר להוציא מאות מיליונים על שחקני הגנה בגלל מצב החובות של המועדון, הוא התעקש למתוח עליהם ביקורת בפומבי. הוא לא נתן להם כבוד אז למה שיתנו לו?
מה גם, שצריך להודיע בפומבי שגביע הצ'מפיונס ליג לא שווה כלום מבחינה מקצועית. הוא בוחן רק מי וויתר על האמביציות שלו בליגות המקומיות לטובת זכייה בגביע.
לגבי ניוקאסל, אני חושב שהם צריכים לתת את המועדון לשירר. לראות אחרי 5 שנים של חמש ירידות ליגה רצופות שהוא לא האיש שיציל אותן ולהיבנות מחדש עם מאמן אמיתי. כנ"ל מכבי תל אביב.

רונן דורפן 16 בינואר 2008

אני מסכים ששירר צריך לקבל את ניוקאסל כעונש ולא כפרס…

האמריקאים הללו, מצד שני, קצת שיקרו לציבור בדבר הכסף שיש להם לבנות איצטדיון. הם בעיקר היו עסוקים בלספר כמה הם שונים ממשפחת גלזר

איציק אלפסי 16 בינואר 2008

האמת שבזמנו לא יכולתי לחכות ליום שבו המנג'ר שהיה צריך נקודה בבית מישראל כדי לעלות למונדיאל ונשאר בבית יעזוב אותנו.
אחרי ארבע שנים עם בניטז אני מעריך את העבודה שלו מחדש…
ואפרופו בניטז,
למרות שדעתי עליו ידועה (אין תוצאות, אין כדורגל) מסכים עם כל מילה לגבי האמירקאים- מה בער להם? יכלו לחכות בכיף עד סוף העונה.

רונן דורפן 16 בינואר 2008

אני אגיד לך מה בער להם. הם שיקרו לאוהדים בקשר למימון האיצטדיון.

עדי 16 בינואר 2008

ניוקאסל מינו את קווין קיגן!

מינוי די מפתיע, בעיקר פופוליסטי, אבל במיוחד מראה שבניוקאסל אף אחד עוד לא התעורר מהאשליות. הריטואל של התלהבות ראשונית, רכש מאסיבי, פתיחת עונה בינונית, משבר והתרסקות עד דשדוש במרכז הטבלה עלול להימשך גם עם קיגן. מעניין כמה סבלנות תהיה כלפיו…

Glenn Edward Schembechler 16 בינואר 2008

I thought KK years in City where not the ones I wanted (and don’t start with the UEFA fair games issue or the too many goals we scored and received) but the fact is that he is joining only Southgate, Curbishley and Hughes as a the manager who played for the same team. He is even more of a symbol for Newcastle in comparison with all the others. I like it!
So I congratulate him and I don’t really care if he’ll make the Toon army satisfied (it might be too late). Beside, the day he opened his mouth on this blog’s favorite manager was one of the last true passionate moments this league gave us. It was the day you could realize he is not the wisest manager in the world but certainly one you will be happy to join for a beer or two.

עמיחי שלו 17 בינואר 2008

דורפן, אני חייב לתקן אותך במשהו אקוטי: סטיבן ג'רארד פרח למרות ז'ראר הוייה ולא בגללו. את אואן הוא הצליח קצת להרוס, הוא והפציעות. את הסקי, שהיה חתיכת גמל שלמה אבל סקורר ברמה האנגלית הוא הרס לגמרי. למעשה, לא רואה אף שחקן שממש התפתח בגללו

מאיר 17 בינואר 2008

טוב אתה יודע ממי להפסיק לקקבל טיפים מעכשיו… מעניין מה תעשה ההצנחה של קיגן.

בעניין רדנאפ ויוז, אני מסכים איתך שהם צדקו שנשארו לאור תקדימי סונס, אלרדייס ואחרים (בעצם כולם בשנים האחרונות…) אבל אסור לשכוח שניוקאסל הוא עדיין מועדון "גדול", הרבה יותר מפורטסמות ובלקבורן. במספר אוהדים, בחשיבות, בהשפעה, בכסף, וכתוצאה מכך בסיכויים לאיים על הצמרת ועל אירופה. למרות שכבר שנים הם מסיימים את הליגה בחצי התחתון של הטבלה, הם עדיין יעד אטרקטיבי למאמנים.

דבר אחרון, חייב לפרגן לך בעניין מספר הגולים של רונלדו. דיברת על 35 מלפני תחילת העונה וזה נשמע לי אז הזוי. אני נאלץ לחזור בי.

רונן דורפן 17 בינואר 2008

מאיר – הפסדתי 40 פאונד. פעם אחרונה שאני מאמין למישהו שטוען שיש לו מידע פנימי בדוק בעיר כמו ניוקאסל.

אבי אבות הטומעה היו פיטורי בובי רובסון שהיה איש מקומי. כנראה שלכמה אנשים שהם ג'ורדין מקצועיים לא היה נוח עם גיבור חלופי.

האם רונאלדו החזיר אותך למגיבים? עם כך זה בהחלט לזכותו….

Comments closed