טוטנהאם מנצחת את ארסנל

ארסן וונגר כמובן שם את כל העניין בפרופורציות. זה גביע הליגה ומסתבר שאם הייתה לו אפשרות היה משתף יותר צעירים במשחק הזה משום שהוא נורא לא חשוב. אבל דווקא בגלל זה ה-1-5 של טוטנהאם אתמול הוא יום חשוב לקבוצה הזו. הפסדים כמו ה-1-2 באמירויות במשחק אותו היו יכולים לנצח קצת לפני חג המולד הם לא משפילים. ארסנל קבוצה יותר טובה. דווקא העובדה שארסנל יכולה לשלוח מולם הרכבים נסיוניים למשחקים שעבורם הם כל העולם הייתה ההשפלה הגדולה יותר. ולכן אין כמו הטלוויזיה האנגלית לרגעים כאלו. בעשר הדקות האחרונות הם כמעט לא הראו את המגרש. רק פרצופים של אוהדים שהתעללו בהם עשר שנים. אכן נפתחו שערי הרחמים והם באו בהם.

על חואנדה ראמוס, מאמן טוטנהאם יש לי שתי מסקנות ראשוניות. ראשית, הוא עושה את השינוי עם אותם שחקנים שקיבל. הוא יודע לקחת שחקן בנקודה A ולהביא אותו לנקודה B. שנית, גם כשהיה בסכנת הסתבכות במאבקי ירידה הוא שיחק התקפי. אל יהא הדבר קל בעיניכם. מחוייבות כזו לכדורגל התקפי נדירה בימינו. הרבה מאמנים יודעים לדבר התקפה. מעטים משחקים התקפי עם קבוצה במשבר.
*
הפרצופים של אוהדי טוטנהאם הזכירו לי שבפעם האחרונה בה טוטנהאם זכתה בתואר, גביע הליגה של 1999 מול לסטר בעשרה שחקנים. ולקראת המונדיאל ב-2002 תרגמנו למוסף בעיתון הארץ טקסט של סלמן רושדי על המשחק. מרבית הטקסט דווקא עוסק במשחק עצמו ורק בסיום הוא מאפשר לעצמו לחרוג קצת ולתאר את תחושותיו:
אנחנו נהנים מהחגיגות, מההכרזות ומהלגלוג. "אתם כבר לא שרים, אתם כבר לא שרים, אתם כבר לא שרים עכשיו!" כל שחקן של טוטנהאם מחזיק בתורו את גביע וורתינגטון המצחיק, בעל שלוש הידיות. כשהם מנצחים הם פתאום מפסיקים להיראות כמו ספורטאים סופרסטארים עשירים ומפונקים והופכים לבחורים צעירים תמימים, הקורנים מההבנה שהם חווים את אחד הרגעים הגדולים בחייהם. השמחה של אוהדי הספארס כשלעצמה היא אושר שיש ליהנות ממנו.
*
וזה מזכיר לי גם אנקדוטה מחיי העיתונות. סגן עורך מדור הספורט בהארץ בתקופה שעבדתי שם היה רונן זרצקי. יום אחד כינס את הכתבים להגיד להם שהכתבות שהם שולחים מהמשחקים הן שבלוניות. שישתדלו לשים לב יותר לפרטים קטנים – כי זה תפקידו של העיתונאי בעידן טלוויזיה ועוד כיוצא באלו.
מישהו מהכתבים הנזופים דווקא לקח ברצינות את הביקורת ושאל אם יש טקסט שנכתב בתקופה האחרונה בעיתון שעמד לדעתו בסטנדרטים של תיאור נכון של משחק כדורגל – למען יוכל ציבור הכותבים ללמוד ממנו.

זרצקי אימץ את מוחו ואמר “ראית את הכתבה של סלמן רושדי במוסף?”

סין, האולימפיאדה וכל הדברים שאין חשק לחשוב עליהם (אורח בבלוג - עם טקסט שהופיע בגלובס)
גמר ה-400 הממש אחרון

34 Comments

ד"ר א. 23 בינואר 2008

אם יורשה, זו גם היחודיות שובת הלב של בלוג זה.

michaly 23 בינואר 2008

אני נוא רוצה לפרגן לטוטנהאם ולראמוס, אבל אז אני נזכרת במצבה של סביליה השנה

רונן דורפן 23 בינואר 2008

למיכל – הוא קיבל מטוטנהאם משכורת גבוהה פי עשר מאשר בסביליה. קשה מאד להאשים אותו. אין חובה לפרגן לטוטנהאם…

לון 23 בינואר 2008

רונן, יופי של פוסט.

זה בהחלט יהיה נחמד אם העיתונאים יעלו את רמת הכתיבה לזו של רושדי…

והפנים של ונגר אתמול ממש לא נראו רגועות ונינוחות. הוא יודע היטב שמדובר בתבוסה ולזה הוא ודאי לא ציפה (בשנה שעברה ההרכב החזק של צ'לסי בקושי רב ניצח את ההרכב השני של ארסנל בגמר גביע הליגה). בנוסף, יש לה משמעות לאוהדים משני הצדדים.

(והיות ורק היום ראיתי את הכתבה של אלון, אז הגבתי לה עם ציטוטים מקונפוציוס לכל המעוניין).

זיזו 23 בינואר 2008

היה פשוט משחק ענק!
הקהל בליין נתן את אחת ההופעות הגדולות שראיתי בזמן האחרון וכיף היה לראות את גרמיין גנאס מזכיר את ההבטחה הגדולה שנעלמה בניוקאסל.
טוטנהאם יכולה לקחת הרבה מהמשחק הזה:
לא צריך שברבטוב יציל את המולדת, יש סביבו סגל מצויין שלא מימש את עצמו עד היום.
המתפרצות הקטלניות שלה (מזכירות את אלו של ארסנל) יכולות לאפשר לה לנצח גם משחקים בהם היא לא עדיפה (תכונה סופר חשובה להתקדמות לצמרת)
הדבר הגדול באמת שקרה לטוטנהאם אתמול היה איבוד הפחד מהצלחה מול ארסנל. ראו איך למרות שארסנל שלטה לחלוטין במרכז, טוטנהאם לא פחדה וכמו טורף רק חיכתה לתזמון הנכון לעקוץ בביטחון מלא ביכולתה לעשות זאת.

הייתה לי הרגשה שהחגיגה בסוף המשחק של שחקני טוטנהאם לא רק הייתה מעצם העלייה או הניצחון בדרבי אלא גם מההרגשה של הנה הצלחנו סופסוף והראנו שאנחנו שווים באמת.

אני בטוח שואנגר לא יצא מפרופורציות בגלל המשחק. סה"כ אני לא יכול להגיד שארסנל הציגה משחק מחפיר (התוצאה חד צדדית, המשחק היה קצת פחות). מדהים שארסנל גם בהרכב משני ביותר עדיין נראית כמו ארסנל, פחות מדויקת, פחות מבריקה ופחות תכליתית אבל עדיין מאוד אלגנטית.

יש הרגשה של פריחה בקבוצות הדרג השני באנגליה: סיטי, טוטנהאם, אברטון, וילה ואולי גם רוח חדשה בניוקאסל. זה טוב לליגה שמועדונים גדולים וחשובים מתחזקים ואולי בעתיד הקרוב אחת או שתיים מהן יחדרו למועדון הגדולות באמת. נקווה.

רונן דורפן 23 בינואר 2008

זיזו – זו באמת הליגה האנגלית החזקה שנים. אבל ניוקאסל לא תגיע לשום מקום…. אברטון, סיטי, טוטנהאם ואסטון וילה הן הבשורה של העונה הזו. ואני עומד בדעתי שאחת מארבע הגדולות לא תגיע לאלופות

זיזו 23 בינואר 2008

סתם הכנסתי את ניוקאסל בשביל התקווה. אני גם חושב שהם עוד רחוקים מפתרון הבעיות שלהם.

לון 23 בינואר 2008

הכי חשוב שכחתי.
מהיום בבוקר אפשר לומר שיש מעצמת טניס עולמית במזרח התיכון.
גמר זוגות נשים, חצי גמר זוגות גברים וחצי גמר זוגות מעורבים בגרנד סלאם אחד.
בעיניי, זה באמת ראוי לתואר "מדהים".

וחוץ מזה, כרגע עושה רושם שהאחיות וויליאמס מתפיידות ממרכז הבמה. אלא אם ישנו את יחסן למשחק.

שראפובה בכושר הכי טוב שלה אי פעם ויהיה מעניין לראות אם תתמיד בו עד סוף הטורניר.

פדרר ודיוקוביץ' ייפגשו בחצי ונראה האם הסרבי הפיק לקחים מגמר ארה"ב.

ויהיה מעניין האם טסונגה יצליח לעשות משהו מול נדאל.

(ועד עכשיו היה שווה להתעודד בשעות מוזרות כשהלילה עדיין בעיצומו).

Glenn Edward Schembechler 23 בינואר 2008

The league is so strong so we are getting closer to 70 points in two teams?
who are you kidding???

Glenn Edward Schembechler 23 בינואר 2008

sorry, I mean 30 wins in 38 games. In a strong league this is not an option….

זיזו 23 בינואר 2008

רונן
כשאתה אומר אחת הגדולות את ודאי מתכוון לליברפול.
צ'לסי, ארסנל ומנצ'סטר נראות כעולות די ודאיות.
אלוהי הכדורגל יודע שלליברפול מגיע להתייבש בגביע אופ"א כמה שנים כדי שהם יחזרו להיות ליברפול ויפסיקו להתחזות למילאן.
מצד שני הוא די אוהב לבקר באנפילד. למי שיש ספק:
http://youtube.com/watch?v=Y7xvegPH_Lw

לליברפול יש אותו מספר נק' כמו סיטי ווילה ושתיים פחות מאברטון אבל עם משחק חסר וסגל עמוק בהרבה מהאחרות. אני חושב שזה אמור להספיק להם ורק ריצה מטורפת של אחת הקבוצות עלולה למנוע מהם עלייה.

העצוב הוא שליברפול בסגנון העצוב שמאפיין אותה בשנים האחרונות מתאימה מצוין לצ'מפיונס מה שמחזיק את הרגשת ההצלחה אבל חסרת כל סיכוי בליגה שלדעתי אוהדיה חושקים בה יותר מבעוד הישג אירופי.

רונן דורפן 23 בינואר 2008

גלן – אני אסביר לך את הפרדוקס. זוהי מנצ'סטר יונייטד החזקה בהיסטוריה שלה מבחינת רמת המשחק והשחקנים.

Glenn Edward Schembechler 23 בינואר 2008

Arsenal?
even Chelsea still can pull 30 .
This is more than a paradox. This is mutants. In fact maybe 30 wins is what a team will need to take the championship.

אלון זנדר 23 בינואר 2008

לא לשכוח, שארסן וונגר הבטיח שלשום שהצעירים שלו יכולים לנצח את טוטנהאםץ הוא מוטיבטור טוב, גם ליריבים.

למיכלי – המצב של סביליה היה, כך נדמה, עלוב גם בתקופת ראמוס, ושמועות על פיטורים היו באוויר. מעט תיארו להם הסביליאנים, שהמצב יכול להיות עוד יותר גרוע.

ללון – סליחה, אבל כמו שציין גלעד בלום בכתבתו בשבוע שעבר ב'גלובס', טניס זוגות זה לא ספורט שקיים בכלל. ואולי הוא יכול להוסיף מילה לטובת הבלוג?

וסרינה הודיעה שהיו לה ISSUES ורמזה למחלה, בלי לחפש תירוצים. אז ניתן לה ליהנות מהספק. וונוס לא שייכת לטופ כבר שנים, ואין סיבה שזה ישתנה, לעניות דעתי הטכניקה שלה לאר מספיק טובה.

זיזו 23 בינואר 2008

אלון
אין כמעט משחק שבו סרינה מפסידה בו היא לא מפסיקה לטיפול, פורשת או מתרצת לאחר מכןאז הייתי לוקח את הרמזים שלה בערבון מוגבל

michaly 23 בינואר 2008

אוף טופיק: איזה באסה להיות עיוור צבעים באליפות אפריקה.

אה, והקורא אלכס פרגוסון בטח ישמח לשמוע שמנוצ'ו הבקיע לאנגולה לפני כך וכך דקות.

רונן דורפן 23 בינואר 2008

יש וויייב חיובי עליו

cookie-monster 23 בינואר 2008

במשחק הזה צפיתי תוך צ'יטוט תמידי עם שני אוהדי כדורגל אחרים : אחד אוהד ארסנל שהוא במקרה גם אוהד סביליה ת והשני אוהד ספרס . היה מטורף .

ניצן 23 בינואר 2008

רונן, לצערי אני נוטה להסכים עם גלן. וגם לחגיגות של טוטנהאם קשה שלא להשחיל מבט ציני. טוטנהאם היתה כבר טובה הרבה יותר, בעונה שעברה, אבל הצליחה להרוס לעצמה הכל. מן העבר השני להפסד של ארסנל לא יהיה כל אפקט, וגם אם ונגר לא ציפה לתבוסה הוא הזמין הפסד בכייף. גם אוהדי טוטנהאם, איתם ראיתי את המשחק בצפון לונדון הסתכלו על העניין ככה, ובמידה של ריחוק ציני. מתסכל להיות נוכח כאן בעונה בה לקבוצות במקומות 5-9 בפרמיירליג, שכביכול עוברות ררנסנס, פשוט אין מה למכור מול צ'לסי וליברפול בעונה גרועה שלהן. הלוואי ואתה צודק, אבל אני חושש שזו לא עונה של צימצום פערים אלא הוכחה לעליונות ניצחת

רונן דורפן 23 בינואר 2008

ניצן וגלן – אמרתי שזו הליגה החזקה שנים מבחינת כדורגל. לא אמרתי שצפויה שוויוניות. יונייטד-ארסנל בתחילת העונה היה המשחק הטוב ביותר שאני ראיתי מבחינת איכות.
יונייטד וארסנל עם הקבוצות הטובות בתולדותיהן. צ'לסי עדיין עם קבוצת האליפויות שלה והמרכז מתחזק. הפער לא קטן במיוחד – זה נכון.

Glenn Edward Schembechler 24 בינואר 2008

רונן:
לטעמי הגדרת איכות או יופי, לא חוזק, כי חוזק זה לא 2 וחצי קבוצות שטוחנות את כל הליגה שבת אחר שבת.כשאני רואה את מחזור ההעברות החורפי וכל המיליונים שנשפכים לפחות זה ברור.

אפילו לקלאפי בדרבי לא היו קבוצות כל כך איכותיות ואין בין זה לחוזק כלום. מה שמזכיר לי שגם השיא של סנדרלנד בסכנה אבל כאן גם אם זה יחליש את הארגומנט שלי, אני מאחל לדרבי עוד 3 נצחונות לפחות ולהשאיר את ה"חברים" של קין (כן וגם של קווין יקירנו) בבדידות מזהרת.

אם המדד היחידי שירגש השנה וידבר מבחינתך על חוזק זה שליברפול על שלל בעיותיה, במגרש ומחוצה לו, לא תהיה בליגת האלופות (לא סיטי) אז הקייס חלש לטעמי.

אור 24 בינואר 2008

3 שחקני טניס ישראלים בגמר הזוגות באוסטרליה.
ואולי במעורבים גם יקרה משהו דומה.
אני ידוע שזה לא יחידים וזה לא מעניין אף אחד אבל בשבילי לפחות זו גאווה.
אין מצב לאיזה פוסט בנידון, אולי גלעד בלום?

Ido 24 בינואר 2008

סחטיין על ה "הישג" בטניס הזוגות. אבל זה לא ממש טניס לטעמי אלא משחק אחר שמשחקים עם אותו מחבט ומבוסס על זריזות ידיים וראלי של 2-3 העברות. לא כוס התה שלי.

תעשה טוב שחר פאר אם תניח את זה בצד עד שנה שנתיים לפני הפרישה (או כמו מרטינה 10 שנים אחרי הפרישה), כי שחקני זוגות שמשחקים יחידים נוטים להעיף כדורים רחבים מידי. עניין של הרגל…

זיזו 24 בינואר 2008

רונן
הגזמת, ארסנל של ויירה הנרי ופירס הייתה טוב בהרבה מזאת הנוכחית ואולי הטוב אי פעם בפרמיירשיפ (קבעה שיאים מדהימים של נצחונות ובעיקר ללא הפסדים).

ארסנל של היום היא קבוצה בבניה שרחוקה ממילוי הפוטנציאל שלה. אולי יום אחד נוכל להגיד שהיא הגדולה מכולן אבל היום הזה עוד לא כאן.

ד"ר א. 24 בינואר 2008

מי יודע?

לשלב הבא ביורוליג עולות שלוש הקבוצות הראשונות, ועוד בעלת המאזן הטוב ביותר בשלב השני.
במקרה של מאזנים זהים, האם ההשוואה נערכת על סמך הפרש סלים?

בן חנן 24 בינואר 2008

מתי תהיה במנצ'טר?

לרונן, מתי בפעם הבאה תבקשר במנצ'סטר?
אני וחברה שלי נוסעים מה-28.1 עד ל2.2 ונלך למשחק נגד פומפי אני חושב שזה יוצא…
יש מצב שגם אתה תהיה במנצ'סטר בתאריך?

michaly 24 בינואר 2008

אתה וחברה שלך??? ממתי לוקחים בנות לכדורגל? פפפפפ

Gilad Bloom 24 בינואר 2008

Ronen,it's about time you wrote about us ow that we actually won a meaningful derbi,we have been playing the most productive football in the league even compared to Man United with their big 3,by the way they have been playing good offense even with Martin Jol but he was insisting on playing Paul Robinson in the biginning of the season which cost us about 20 points and i'm not exaggarating.I don't buy Wenger's playing down the importance of this game,i don't think he or any Gunner fan had a good night sleep since the game,a cup is a cup and it means a lot to the fans,by the way do they give a Ueffa spot to the winner of Carling Cup?it will be sweet to win another derbi for the cup although i'm a bit scared by the "Tachat of Grant",a term that the English people are starting to be familiar with,i mean it's rediculous how well he is doing there results wise.As far as Spurs are concerned am i dreaming when i fantasize about a triple?(Ueffa,Carling and FA),the fact that we are not involved in the league battles will help us…To Alon,regarding the tennis-i wrote a piece for Globes today about it,if you give me your e mail i can forward it to you-bloom.gilad@gmail.com..it's a great achievement for Israel to be present in the final rounds of a grand Slam,it is only doubles but still we have to respect it ,the level that Andiyoni(and Shahar) acheived is the highest level and the competition is really intense,Andiyoni are among the best doubles teams in the world and this is a fact,the state of pro doubles is not great right now because of a transition period due to the new rules and regulations that are favoring singles players,this creates a lot of new doubles teams and bring singles players who never play doubles(like Dudi Sela) into the doubles tournament,this is actually good for Ram -Erlich because they are used to playing together all year,like i wrote in Globes last week,in a few years the doubles specialists like the Brians or Andiyoni will disapear from the world,it will be 90% singles players and 10% doubles player,only the creme de la creme of the doubles world which Andiyoni are a part of…i wouldn't be surprised if i will still be writing about Andiyoni doing well in a Grand Slam in 10 years,if they stay in shape they can play top doubles until their 40s,especially with the shortening of doubles matches in order to make it atractive for singles players 

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 24 בינואר 2008

ד"ר א
לשלב הבא ביורוליג עולות 5 הראשונות מ-3 הבתים.
הקבוצה ה-16 היא השישית הטובה ביותר, במקרה של שויון נקודות בין המסיימות 6 אכן יחס סלים מכריע.

גיל 24 בינואר 2008

נכון שזוגות זה ספורט זניח כרגע, אבל מצד שני מי היה מתנגד לכמה מאות אלפי דולרים בתור הכנסה ממשהו זניח?

בן חנן 24 בינואר 2008

הכי כיף עם חברה

היא לא בת כזו שתתלהב רק מזה ששחקנים חתיכים ושטויות כאלה…
היא באמת מתעניינת במשחק ומכירה את השחקנים ועוקבת קיצר כמו ללכת עם חבר טוב רק שלפני ואחרי מובטחים מזמוזים…

michaly 24 בינואר 2008

שכנעת אותי. אולי גם אני אתחיל ללכת למשחקים עם חברה :-)

יואב 25 בינואר 2008

כבוד לטוטנהאם וברכות לגילעד. חלק מאוהדי יונייטד טוענים שזה הפרופר קלאב היחידי בלונדון.
בקשר לצימצום פערים, יש לי גם את התחושה הזאת. אבל, ביונייטד משחקים שני שחקני על, מהטובים בדורם.לכן יונייטד חזקה לא אמורה להשליך על השאר. לקח כמה שנים לבנות מערך כל כך יציב סביבם.
חמש אחד בדרבי, גם אם הוא ידידותי, לא מרגיש טוב מאחד שהפסיד לא מעט דרבי טוטו לאחרונה.

עדי 25 בינואר 2008

דווקא כאוהד ארסנל, אני נוטה שלא לזלזל בכלל בהשפעת התבוסה המשפילה הזו, גם אם צריך לקחת את זה "בפרופורציה" (אני לא מהי הפרופורציה לקחת תבוסה ליריבה הכי מתועבת, הכי שנואה והכי מגעילה שלנו, אולי אוהדי יונייטד הוותיקים יסבירו איך לוקחים בפרופורציה את ה-5:1 של סיטי מעונת 89/90, או בגירסה המודרנית, ה-4:1 באיסטלנדס).

זה ההפסד השלישי שלנו העונה בכל המסגרות, אבל למרות שזה רק בגביע הליגה (וחבל, הקמפיין שלנו בקרלינג קאפ היה עד עכשיו נהדר), זה הבור הרציני הראשון שצריך לצאת ממנו העונה. בעבר היה לקבוצה קשה מאוד לצאת מהפסדים כואבים, בעיקר אם היריבה הייתה מנצ'סטר יונייטד. כבר הרבה מאוד זמן לא התמודדנו עם הפסד לעופות, בטח שלא בתוצאה האיומה הזו. העדויות הראשונות מראות שאנחנו מתמודדים עם זה בצורה רעה מאוד, עם כל המהומה סביב אדבאיור ובנדטנר, אבל ימים יגידו.

וזו בהחלט לא ארסנל הטובה ביותר בימי ונגר, למרות החודשים הנהדרים שהיו לנו בפתיחת העונה. יש עוד הרבה לאן להתקדם כדי להגיע לרמה שויירה, ברגקאמפ, פירס, ליונגברג והנרי הביאו אותנו בתחילת העשור.

ואוהדי טוטנהאם ממשיכים בפנטזיות… טריפל? הצחקתם אותי.

Comments closed