חידון מספר 60 (מי הפסיק עם זה)

רוג'ר פדרר הפסיד לנובאק דג'וקוביץ בחצי הגמר באוסטרליה, ולא יהיה בגמר של טורניר גרנד סלאם אחרי עשר הופעות רצופות במעמד כזה. וזה נותן סיבה מצויינת לחידון הבא:

1. מי קטע את 56 המשחקים ללא הפסד של מילאן בליגה האיטלקית?

2. ואת ה-49 משחקים ללא הפסד של ארסנל?

3. מי הנחיל לאורוגוואי את ההפסד הראשון שלה בגביע העולם?

4. ומי הדיח ב-1961 את ריאל מדריד אחרי חמש אליפויות אירופה?

5. מי קטע ב-1967 את שמונה האליפויות הרצופות של הבוסטון סלטיקס?

6. ומי ניצח לבסוף את UCLA לאחר שבע אליפויות מכללות?

7. מי מנע מביורן בורג אליפות שישית רצופה בווימבלדון?

8. אוסטרליה הצליחה לאחרונה להשוות את שיאה, 16 ניצחונות רצופים בקריקט בינלאומי, אבל נבלמה שוב עלי ידי אותה נבחרת. מי הנבחרת?

9. מנצ'סטר יונייטד לא נוצחה באולד טראפורד במסגרת אירופית עד שנת 1996. מי הקבוצה שניצחה אותה שם לראשונה?

10. וחמש האליפויות הרצופות של הפועל פתח תקוה נקטעו על ידי:

לתשובות הנכונות 

גמר ה-400 הממש אחרון
דרוגבה

20 Comments

לון 25 בינואר 2008

רונן, ראיתי את המשחק פדרר – דיוקוביץ' ולדעתי התוצאה דווקא משקפת. פדרר שיחק רע מאוד ביחס לרמתו הרגילה.
זה לא מקרה שהוא לא זכה בנקודת המערכה. הוא הצליח לשבור את ההגשה של דיוקוביץ' רק פעמיים מתוך תשע אפשרויות.
דיוקוביץ' שיחק כמו פדרר במיטבו בנקודות הללו – נתן אייסים והגשות מעולות.
זה היה בהחלט סמלי שפדרר הפסיד את נקודת המשחק על ההגשה שלו.

ראיתי את כל משחקי פדרר בטורניר ומלבד בשני הראשונים, שלא מהווים ממש אינדיקציה, הוא שיחק בינוני ומטה.

במשחק מול טיפסרביץ' ההגשות והלחימה החזיקו אותו במשחק.
היום איכות ההגשות שלו היתה בינונית מאוד.
לדעתי רק בזכות הרבה לחימה הוא הגיע לשובר שיוויון.

בקיצור, דיוקוביץ' היה הרבה יותר טוב, הרבה יותר נינוח, ויש לו טורניר הרבה יותר טוב. הוא עדיין לא הפסיד מערכה ! וזה אחרי ששיחק נגד פדרר, פרר ויואיט.

דיוקוביץ' הוא גם השחקן הכי צעיר אי פעם להגיע לחצי גמר של כל ארבעת הגראנד סלאם.
מאוד מסקרן מה יהיה בגמר מול טסונגה. להערכתי, אם הצרפתי יציג את היכולת מהמשחקים הקודמים, הוא ייקח. השאלה אם המעמד ישפיע עליו.
בנוסף, דיוקוביץ' מתקשה לסגור מערכות ומשחקים מכריעים.

לאוסטרליה יש באמת מסורת ארוכת שנים של פריצות. העניין הוא שלפעמים מדובר בהבלחה חד פעמית, כמו יוהנסון שזכה ב- 2002, או שוטלר שהגיע לגמר ב- 2003, קלמנט (קלמון ?) ב- 2001, גונזלס לפני שנה. גם בגדטיס לא הגיע לאף גמר חשוב מאז שנוצח ע"י פדרר לפני שנתיים באוסטרליה.

רונן דורפן 25 בינואר 2008

התוצאה משקפת את הפער ברמות – ובכל זאת היה נדמה שהמשחק כולו על כף המאזניים בסוף השלישית – משום שדיוקוביץ מתקשה לסגור.
לגבי בגדטיס – בשנתיים האחרונות מי כן הגיע לגמרים? משמונה מקומות בגמרים – ארבעה הם של פדרר – שניים של נדאל – וכל היתר שיחקו על שאריות. נקווה שבאמת יהיה סבב יותר פתוח מעכשיו.

גיא 25 בינואר 2008

לאחר שראיתי את כל ההתמודדויות האחרונות בין השניים אני יכול להגיד בביטחון שכבר היום דיוקוביץ לא פחות טוב מפדרר.
יותר מכך – אילולא הסרב של פדרר שסידר לו פה ושם נקודות קלות זה היה נגמר בצורה מביכה הרבה יותר עבורו. כמעט בכל ראלי דיוקוביץ ניצח.

להערכתי – עד סוף השנה פדרר יפנה את מקומו בראשות הדרוג. השיא של סמפראס ? יהיה לו קשה. למזלו יש לו את ווימבלדון ששם הוא עדיין עדיף גם על דיוקוביץ'.

קראתי בוואלה אבחון מעניין שמצביע על גיל 28 כנקודת המפנה אצל טניסאים גדולים ששם למעשה הם מאבדים את הדומיננטיות שהיתה להם קודם (התייחסות לסמפראס, בורג שפרש, אגאסי שהדרדר למאיה השניה ועוד).
זה מוביל אותי לחשוב כי באזור הגיל הזה הרעב לתארים מתחיל להצטמק (בהשוואה לצעירים), הגוף קצת פחות רענן ומתקשה להתאושש מטורנירים ארוכים ואולי סדרי העדיפויות בחיים מתחילים להראות שונים. אני לא אומר שזה בהכרח המצב אצל פדרר ובוודאי שהפסד בודד אינו יכול להצביע על זה. מה שכן – בעיני ההפסד אינו מקרי ובהחלט מעיד על תקופה שבה הכל יהיה פתוח יותר (עד שדיוקוביץ' ישתלט סופית על העניינים – עניין של שנה שנתיים).

רונן דורפן 25 בינואר 2008

גיא – אני חושש שיש נטיה להכתיר את הדבר הבא. דיוקוביץ מוכשר. הוא עוד לא זכה בגרנד סלאם אחד. וחשוב מזה – עוד לא הגן על שום תואר משמעותי. אם פדרר יפנה את מקומו בראש הדרוג – הסיכוי של נדאל לקחת את המקום – לפחות זמנית – הוא הטוב ביותר. זאת משום שהוא יציב. הוא מגן על הנקודות שלו על חימר ובכל פעם צובר יותר על מגרשים קשים. הוא עלה בשנה האחרונה מ-4500 נקודות לכמעט 6000. 6000 נקודות מחייבים יציבות לא רגילה. מבחינת
ראיתי כבר טניסאים שהשיגו יותר מדיוקוביץ ועדיין נעלמו בצורה בלתי צפויה – קורייר, יואיט ורודיק הם כמה דוגמאות שעולות לראש.

זיזו 25 בינואר 2008

לUCLA היו גם שני רצפי נצחונות מדהימים.
הגדול מביניהם נמשך לאורך יותר מ3 שנים וכלל 88 נצחונות.

הדבר המדהים הוא שהמגרש האחרון בו הם הפסידו היה אותו מגרש בו נגמר הרצף.
דווקא אצל נוטר-דאם!

גיא 25 בינואר 2008

רונן, האמן לי – אני לא בעל נטייה להיסחפות.
כל מה שאמרת נכון. וקל יותר להגיע לפסגה מלהישאר בה.
פעם פדרר דיבר על הלחץ העצום סביבו לנצח כל משחק, כל טורניר. וכיצד הוא בעצם נלחם נגד המפלצת הזו שהוא יצר.

כל שאני טוען – ואינני חושב שזה סותר משהו ממה שאמרת, שדיוקוביץ' כבר כיום הוא טניסאי לא פחות טוב מפדרר. פחות מנוסה? כן.
פחות יציב ? לא בשנה האחרונה.
אין זאת אומרת שהוא יצליח להחזיק מעמד עם הלחץ של המקום הראשון, ואי אפשר לדעת כמה זמן הוא יוכל לאתגר את עצמו להיות הטוב ביותר (אם וכאשר יהפוך למספר אחת).
היו דוגמאות רבות לטניסאים שבנקודת זמן מסויימת היו הטובים ביותר, אבל לא הצליחו להפיק מעצמם את ההמשכיות והחוסן ההופכים טניסאים לאגדות.

מרקפוצ'ינו 25 בינואר 2008

גם אחרי ההפסד במשחק הראשון במאסטרס התחילו להספיד את פדרר…מוקדם מידי לחפש לו יורשים. שאף אחד לא יופתע אם הוא יקח את שלושת הגראנד סלאמים הבאים של העונה.
אישית אני מקווה שהוא סוף סוף יקח את הרולאן גארוס.

גיא – נראה שלדיוקוביץ' תהיה תחרות קשה גם מצד טסונגה ואסור לשכוח את נדאל. לא הייתי ממהר להמר עליו כשליט אבסולוטי.

גיל 25 בינואר 2008

הכי מצחיק אם דווקא השנה פדרר יקח את הרולאן גארוס. לא הייתי ממהר להספיד אותו. הרצף היה צריך להישבר מתי שהוא. זה דווקא יכול לגרום לו לעבוד קשה יותר ולהיות רעב יותר לתארים.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 25 בינואר 2008

בגלל שההבדלים הטכניים בין הטניסאים הגדולים באמת רטנים, וגם היתרונות של כ"א מהם מתאזן עם היתרון של יריבו מה שמבדיל בין פדרר לנדאל ודיוקוביץ' הוא היכולת המנטלית – יציבות, התעלות ברגעים המכריעים וכיו"ב. אז בהחלט יכול להיות שדיוקוביץ' כבר ברמה של פדרר אך זה לא מה שיקבע את מיקומם בסוף השנה.

זיזו 25 בינואר 2008

לדעתי נסחפתם לגמרי.
דיוקוביץ' לא ברמה של פדרר ולא קרוב לרמה של פדרר. הוא ניצח היום ובצדק, הוא היה טוב בהרבה מפדרר שפשוט לא מצא את הקצב שלו.
מכן ועד השווה ביניהם יש מרחק גדול.
פדרר הוא ספק גדול הטניסאים בהיסטוריה, דיוקוביץ' הוא כישרון שלא לקח עדיין אף גראן-סלאם ויש לו 0 שבועות מצטברים בראש הדרוג.

פדרר שולט בטניס העולמי בצורה שאין לה ולא היה לה כמעט אח ורע בשום ספורט. אחרי שהוא מפסיד משחק אחד בטורניר ראשון של עונה אליה הוא לא התכונן אתם כבר מחפשים לו יורשים ומשווים אליו שחקנים אחרים?

רונן דורפן 25 בינואר 2008

זיזו – זו נטיה כללית. מסי יורש לרונאלדיניו ואפילו שמעתי שנאני הוא כריסטיאנו רונאלדו משופר..

עדי 25 בינואר 2008

מה שאהבתי בניצחון היום של דיוקוביץ', זה שהוא ניצח את המשחק במץ'-פוינט הראשון שלו, בקור רוח ועם הגשה אדירה. הוא הראה היום שהוא ווינר נגד השחקן הכי טוב בעולם. עכשיו יש לו את הגמר ביום ראשון, ואני מקווה שהוא ינצח, למרות שטסונגה נראה פשוט חסר מעצורים נגד נדאל.

בניגוד לבגדאטיס ואפילו לגונזו, דיוקוביץ' כבר נמצא בצמרת, הוא כבר הצליח להגיע לגמר בפלאשינג מדו, לא נראה שהוא הולך להיעלם. אני לא יודע אם ומתי הוא יעקוף את פדרר בסיבוב, אבל יכול להיות שהתהליך הזה התחיל היום.

גיל 25 בינואר 2008

ובינתיים החבר של פדרר עושה בית ספר לכל שאר הגולפאים, תענוג לראות אותו.

birdman of the batsmen 25 בינואר 2008

גבירותי ורבותי, קבלו את גדול הטניסאים בהיסטוריה: פיסטול פיט סאמפרס!

פעמיים כי טוב: וויין רוני, ילד בן 16, קטע גם רצף של 30 נצחונות ליגה של ארסנל, במדי אברטון.

Ido 25 בינואר 2008

אני חושב שרוב המגיבים מאבדים את הנקודה העיקרית, ביום רביעי בערב (זמן מקומי מלבורן) נאדאל ה ו ש פ ל ע"י בריון חזק ממנו, הא נראה כמו ילד קטן שחוטף מכות מילד גדול. טסונגה עם ימשיך ביכולת הזו מנצח את הסלאם שראשון שלו.

דויקוביץ' כמו הרבה טניסאים צעירים אחרים, הם התפתחות חיובית מאד של ענף טניס הגברים, כיום טניסאי חייב לשלוט בכל המכות לדעת לשנות קצב, להכות סרב מעל 200 קמ"ש, לשחק על הרשת. אחרת בכלל אין לו מה לעלות למגרש מול פדרר.

אתמול התלמיד עשה את זה יותר טוב מהמורה (ביום חלש במיוחד, כמה טעויות בלתי מחויבות… )
.

יותם מ 26 בינואר 2008

אפרופו חבר של פדרר,
גם לטייגר היו שנים בהם הספידו אותו, קטלו אותו וטענו ששלטונו תם. אולי ההפסד לדיוקוביץ, הביקורת והטענות על חולשה (יחסית, כמובן), הם בדיוק המוטיבציה שפדרר צריך. לא אתפלא אם הוא יקח את שלושת הגראנד סלאמים הנותרים. הוא עדין צעיר, כוחו במותניו וגם במשחק די גרוע, היה לי הרושם שכל רגע הוא יכול להפוך את הקערה על פיה. תנו לו עוד צ'אנס.

גיא 26 בינואר 2008

יותם, זה בדיוק העניין.
זה לא היה משחק גרוע של פדרר. הוא הגיע למשחק דרוך, ניסה להיות אגרסיבי, והפעיל את כל מגוון החבטות הידוע שלו.

גיל 26 בינואר 2008

הגדולה של ספורטאי על היא היכולת להתחדש ולהתמודד עם שינויים שמכוונים נגדו, או שחקנים טובים יותר. ג'ורדן עשה את זה וגם טייגר עשה את זה על ידי שינוי הסווינג שלו(אגב, בשנים "החלשות" הוא עדיין היה הכי טוב בעולם). עכשיו תורו של פדרר להראות שהוא יכול להסתגל לשחקנים שכבר לא פוחדים ממנו, ותורם של השחקנים להראות שהם יכולים להיות עקביים ולא מדובר בהבלחה חד פעמית.

אגב, יש הרבה במה שהוא אמר שהוא אשם בזה שהוא יצר את המפלצת. גם אם יזכה רק בגראנד סלאם אחד השנה ובכל שנה מכאן ואילך, הוא עדיין יהיה הגדול מכולם.

גיל 26 בינואר 2008

ועוד דוגמא לרצף שלא נראה היה שיישבר: רולאן גארדנר מנצח את אלכסנדר קרלין במה שרונן נדמה לי כינה ההפתעה הגדולה ביותר אי פעם.

יוני 26 בינואר 2008

מה לגבי אנדיוני? לא מצאתי את דירוגי השיא של השניים ביחידים, נדמה לי שאנדי היה ב-200 הראשונים. בהתייחס למאמר של גלעד בלום (אתה לא יכול להשאיר אותנו גראנד סלאם שלם בלי הערותיך…), אולי טניס זוגות מתאים יותר לשחקנים לקראת שנות השלושים, הרי רצים קצת פחות מטניס יחידים, ועדיין הפרסים לא כל כך רעים, אפשר להתפרנס…
אני לא בטוח שכל זוג רנדומלי של שחקנים בטופ 30 היה מנצח גראנד סלאם, אפילו לאחר מחנה אימונים של חודש. כל הנושא של תיאום, להשלים את החולשות של השני, אולי לא זוכה לחשיבות הראויה. ואולי כן…

Comments closed